توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170253
تسهیلات تشویقی فرزندآوری
مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از عملیاتی شدن پرداخت یک میلیون تومان به ازای هر فرزند پس از اختصاص بودجه از سوی دولت خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۲
به گزارش خبرنگار مهر، مریم مجتهد زاده روز شنبه در همایش روز ملی خانواده در اردوگاه شهید باهنر، گفت: مصوبه پرداخت یک میلیون تومان به ازای تولد هر فرزند متعلق به سال ۸۸ است و هنوز این مصوبه ابلاغ نشده است.وی با بیان اینکه این موضوع از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و لازم‌الاجرا شدن آن ضروری است تصریح کرد: عملیاتی شدن این موضوع از سوی دستگاههای مختلف مستلزم اختصاص بودجه بوده و امیدواریم هرچه سریعتر این اعتبار اختصاص یابد.مجتهدزاده به راهبردهای مربوط به مصوبه تشکیل، تحکیم، تعالی و امنیت خانواده اشاره کرد و گفت: ستاد ملی زن و خانواده موظف است که آیین نامه اجرایی آن را ظرف سه ماه تصویب و به دستگاههای مختلف ابلاغ کند.

به گفته رئیس مرکز امور زمان و خانواده ریاست جمهوری ارتقای امنیت خانواده با موضوع پیشگیری، مقابله و درمان در زمینه آسیبهای اجتماعی از جمله بخشهای این مصوبه است.وی به تشکیل پژوهشکده و دانشگاه خانواده در حوزه آموزش عالی و ایجاد دروس متناسب با موضوع خانواده اشاره کرد و گفت:‌ پیشنهاد تشکیل این دانشگاه از طرف مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور اجرایی شدن مصوبه افزایش جمعیت و نرخ باروری است که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و به وزارت علوم و تحقیقات پیشنهاد شده است.مجتهدزاده ادامه داد: ‌همچنین مصوبه افزایش جمعیت هم اکنون در ستاد ملی زن و خانواده در دست بررسی است و تسهیلات و مشوق‌های فرزندآوری از جمله بخشهای مطرح آن است.وی درباره دورکاری زنان شاغل نیز گفت: زنان سرپرست خانوار، زنان دارای فرزند زیر ۷ سال، زنان دارای فرزند یا همسر معلول در اولویت استفاده از تسهیلات دورکاری خواهند بود.

مجتهدزاده، افزایش مرخصی زایمان زنان از ۶ به ۹ ماه را از دیگر تسهیلات تشویقی فرزندآوری عنوان کرد و گفت:‌ همچنین زنان می توانند ۲۱ ماه مرخصی بدون حقوق پس از زایمان داشته باشند. ضمن آنکه وزارت بهداشت موظف است در حوزه سلامت جوانان، زایمان طبیعی، مشاوره‌های رایگان به زنان خانه ‌دار، تسهیلاتی را به این گروه از زنان جامعه برای ارتقای نقش خانواده ارایه دهد.
کلمات کلیدی : تسهیلات تشویقی فرزندآوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.