نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490555
واکنش وکیل بقایی درباره بازداشت وی+توضیحات جوانفکر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۹
در پی انتشار اخباری مبنی بر بازداشت حمید بقایی وکیل وی این خبر را تایید یا تکذیب نکرد.

حسینی، وکیل حمید بقایی در گفت و گو با ایسنا، درباره صحت بازداشت حمید بقایی از نزدیکان محمود احمدی نژاد گفت که اطلاعی ندارم و این خبر را تایید یا تکذیب نمی کنم.

اما علی اکبر جوانفکر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در پاسخ به این سوال که پیرو انتشار خبری در برخی از کانال‌های تلگرامی مبنی بازداشت آقای بقایی، این خبر صحت دارد، گفت: جناب آقای حمید بقایی پیش از این هم با شکایت دولت یازدهم بازداشت شده بود و در حالی که با توجه به موضوع شکایت هیچ نیازی به بازداشت ایشان نبود اما متاسفانه به مدت ۲۲۵ روز در بازداشت بود.

او مدعی شد که بقایی سرانجام بدون کیفرخواست و بدون وثیقه و بر اساس دستور یک مقام عالی ، فقط با قید کفالت آزاد شده است.

جوانفکر با بیان اینکه اکنون قریب یکسال و نیم از آزادی بقایی سپری شده است، اظهار داشت: امروز به دستور‌‌ همان بازپرس، نامبرده از مقابل منزل بازداشت و به دادسرا بردند. در آنجا به ایشان گفتند که شما را احضار کرده‌ایم ولی در بازپرسی حاضر نشده‌اید.

مشاور رئیس دولت‌های نهم و دهم افزود: آقای بقایی پاسخ داده‌اند که این احضاریه به دست بنده نرسیده است و منزل من همانجایی بوده است که ماموران امروز بنده را از‌‌ همان جا بازداشت کردند. ضمنا بنده دو وکیل و دو کفیل معرفی کرده‌ام و باید احضاریه را به آن‌ها ابلاغ می‌کردید.

جوانفکر یادآور شد: به هر تقدیر، بازپرس پرونده با این فرضیه که ممکن است ایشان را احضار کنند ولی در دادسرا حاضر نشوند، قرار کفالت را تغییر داده و برای نامبرده یک وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی صادر کرده است که تامین چنین وثیقه‌ای برای آقای بقایی غیرممکن است و به همین دلیل بازپرس مربوطه بار دیگر حکم به بازداشت ایشان داده است.

او  اظهار داشت: آیا آقای حمید بقایی باید بی‌گناهی خود را به دستگاه قضایی ثابت کند؟  روشن است که مفتوح بودن طولانی‌مدت یک پرونده، نقطه ضعف متهم محسوب نمی‌شود.

جوانفکر در پایان تصریح کرد: بازداشت مجدد آقای حمید بقایی بسیار عجیب و حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد
 
کلمات کلیدی : حمید بقایی + احمدی نژااد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۲۰:۱۱:۴۷
این...
جوانفکر در پایان تصریح کرد: بازداشت مجدد آقای حمید بقایی بسیار عجیب و حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد (4465975) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۲۱:۴۳:۰۵
وثیقه متهم متناسب با اتهام تعین میشود و اتهام هم لزومی ندارد که مخفی بماند چرا اتهام ایشان از جانب باز پرس علنی نمیشود . (4466057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۸:۳۰:۱۳
خیلی وقته که احضاریه الکترونیکی شده و دره خونه نمیره باید خودت میرفتی میگرفتی (4466368) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته