توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470557
احتمال تنش در روابط واشنگتن-سئول در دوران رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۹
روزنامه واشنگتن‌پست با اشاره به دیدگاه‌های رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی درباره تعامل با همسایه شمالی نوشته که این موضوع احتمال تنش در روابط واشنگتن و سئول را بالا می‌برد.

به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی روز سه‌شنبه نوشته «مون جائه این»، رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی فردی است که به روابط با آمریکا نگاه محتاطانه‌ای دارد و خواستار برقراری روابط گرم‌تر با کره شمالی است.

واشنگتن‌پست نوشته دیدگاه‌های رئیس‌جمهور جدید درباره روابط با کره شمالی، «فصل جدید و احتمالاً دشواری را در روابط با واشنگتن» خواهد گشود.

 «مون جائه این»، نامزد حزب لیبرال «دموکرات» سه‌شنبه شب بعد از پیشی گرفتن از رقیبانش اعلام پیروزی کرد. وی با شمارش 40 درصد آرا، حدود 39.5 درصد کل آرا را به دست آورده است.

نزدیک‌ترین رقیبان ««مون جائه این» به ترتیب 26.5 و 21.2 درصد از آرا را به خود اختصاص داده‌اند. 

پیروزی «مون» در کره جنوبی، به یک دهه حکومت جناح محافظه‌کار در این کشور و به تبع آن گرایش‌های افراطی درباره روابط سئول با کره شمالی پایان خواهد داد. به نوشته واشنگتن‌پست، این رویکردهای جناح محافظه‌کار باعث نزدیکی سیاست‌های سئول با واشنگتن شده بود.

در حالی که دولت ترامپ خواستار «فشار حداکثری» بر کره شمالی شده است، کره جنوبی اکنون رئیس‌جمهوری دارد که وعده تعامل با پیونگ‌یانگ‌ را داده است.

با وجود این، برخی تحلیلگران به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند «مون» 64 ساله که قبلاً وکیل حقوق بشر بوده است احتمالاً بعد از ورود به کاخ ریاست‌جمهوری سیاست‌های علمگرایانه‌تری پیش رو بگیرد - موضوعی که احتمال ایجاد تنش‌ در روابط سئول با واشنگتن را کاهش می‌دهد.

«جیمز کیم»، متخصص روابط بین‌الملل در «اندیشکده آسان برای مطالعات سیاسی» در سئول درباره روابط کشورش با آمریکا با رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی می‌گوید: «ما هنوز با یکدیگر ائتلاف داریم، و کره شمالی هم هنوز سلاح‌های هسته‌ایش را دارد. هیچ کدام از اینها عوض نشده‌اند.»
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی+رئیس جمهور کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.