نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505855
کاهش سرانه خاموشی در کشور/ وصول ۹۷.۵ درصدی مطالبات صنعت برق
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
در دولت یازدهم ۴.۵ میلیون مشترک جدید به مجموعه صنعت برق کشور اضافه شد و سرانه خاموشی در ابتدای دولت نیز به ازای هر مشترک از سه دقیقه در روز به ۲.۵۵ دقیقه در پایان کار دولت کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، در دولت یازدهم اقدامات متعددی درصنعت برق صورت گرفت، به طوری که ۸۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شد و ظرفیت نیروگاه‌های کشور به ۷۷ هزار مگاوات رسید، همچنین شاهد کاهش ۴.۵ درصدی تلفات شبکه توزیع برق بودیم.

علاوه بر این با برنامه‌ریزی صورت گرفته دولت یازدهم  امروز به ظرفیت ۱۰۰ مگاواتی در حوزه تجدیدپذیرها دست یافته که این امر حکایت از رشد بالای این دستاورد نسبت به گذشته دارد، از سوی دیگر همزمان با رشد پیک، وضعیت تولید نیز بهبود یافت و از حداکثر ظرفیت موجود استفاده شد، از طرفی بخش مدیریت مصرف نیز با تحول خوبی مواجه بود به طوری که در سال جاری بیش از ۴۰۰۰ مگاوات مدیریت مصرف صورت گرفت.

در همین راستا آرش کردی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر در خصوص اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم گفت: در سال گذشته شاهد وصول ۹۷.۵ درصدی مطالبات صنعت برق بوده‌ایم که این رقم نیز در طی ۱۰ سال اخیر در این صنعت بی‌نظیر بوده است.

وی با بیان اینکه با اخذ سیاست‌های جدید در تلاش برای کاهش هزینه‌های بازار برق بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: شاخص‌های خروج از فرکانس استاندارد نیز به شدت کاهش پیدا کرده است و نزدیک به استاندارد کشورهای رده اول و اروپایی هستیم.

کردی ضریب آمادگی نیروگاه‌ها را ۹۸.۵ درصد برشمرد و گفت: باید در تلاش برای کاهش هزینه‌های تمام شده حوزه برق باشیم و تلفات شبکه توزیع برق را به هشت درصد برسانیم.

آنچه از وضعیت صنعت برق نمایان می شود این است که علی رغم اقدامات صورت گرفته اکنون نیازمند تحول جدی در زمینه هوشمندسازی به عنوان زیربنای مدیریت مصرف درکشور، تجدید ساختار مناسب صنعت برق هستیم که باید در دولت دوازدهم به آن توجه جدی شود.
 
کلمات کلیدی : هزینه مصرف + شبکه توزیع برق + نیروگاه برق + مصرف برق + قیمت آب و برق + صرفه جویی در مصرف برق
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۴:۱۳
نکته جالب اینکه دولت مطالباتش را تا 97.5 درصداز مردم وصول کرده و با افتخار هم اعلام میکند ولی پول تولید کنندگان برق را نمی پردازد . من بعنوان کارمند یک نیروگاه اعلام میکنم که دولت پول خرید برق از ما را که حدود 300 میلیارد تومان و مربوطه به حدود یکسال ونیم هست هنوز پرداخت نکرده و هیچ امیدی هم نیست ! ایا خوب است که ما هم برق را قطع کنیم ؟؟؟؟؟؟؟ (4536013) (alef-3)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۵۹:۴۶
در خوزستان همیشه قطعی برق و اب وجود دارد ان هم در شرجی و گرمای شدید (4536461) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.