توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395353
سفیرایتالیا:خواهان روابط با هرمزگان هستیم
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
سفیر ایتالیا در ایران در دیدار خود با استاندارهرمزگان، علاقمندی این کشور برای توسعه روابط اقتصادی و صنعتی با ایران را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، مائورو کونچاتوری عصرشنبه در دیدار با جاسم جادری استاندارهرمزگان با اشاره به وجود روابط حسنه میان ایران و ایتالیا، گفت: رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ایتالیا سه روز قبل نیز در نیویورک برای چهارمین بار طی سالیان اخیر با یکدیگر ملاقات و در این دیدار بر تلاش مضاعف در راستای توسعه روابط تاکید شد.
وی ایتالیا را دوستی قدیمی برای ایران و به خصوص استان هرمزگان دانست و اظهار داشت: ما احساس نزدیکی و دوستی بسیاری نسبت به بندرعباس و استان هرمزگان داریم و علاقه مند به توسعه روابط اقتصادی و صنعتی با این استان هستیم.
سفیرایتالیا درجمهوری اسلامی ایران برلزوم افزایش همکاری میان ایران و ایتالیا درهرمزگان ازجمله در زمینه تولید فولاد و فناوری های نوین تاکید کرد و بیان داشت: شرکت های ایتالیایی علاقه بسیاری برای حضور در فعالیت های بندری در استان هرمزگان دارند و نیاز است با سرعت بیشتری در این زمینه گام بر داریم.
کونچاتوری خاطرنشان کرد: ایران و ایتالیا شناخت عمیقی نسبت به یکدیگر دارند و در مسیر ارتباطی جاده ابریشم ارتباط کهن و دیرینه ای با هم داشته اند که این امر می تواند زمینه مناسبی برای توسعه ارتباطات دو کشور باشد.
وی با اشاره به پهلوگیری ناوشکن یورو از کشور ایتالیا در بندرعباس، اضافه کرد : این حضور نشانه مثبتی در ارتباط دو طرف است که می تواند پیوند بیشتری میان دو کشور ایجاد کند.
دراین دیدار که فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و فرماندهان ناوشکن ایتالیایی یورو نیز حضور داشتند، دو طرف هدایایی را به رسم یادبود به یکدیگر اهدا کردند.
ناوشکن ایتالیایی یورو روز شنبه در اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت و به مدت سه روز در این منطقه حضور خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : سفیر ایتالیا+هرمزگان+جاسم جادری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.