توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455257
چشم‌انداز آینده قیمت نفت در بازارهای جهانی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی و طی هفته گذشته افزایش یافت، اما چشم‌انداز بازار به علت نگرانی در مورد افزایش تولید نفت آمریکا کاهشی است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز جمعه تقریبا ثابت بود و هفته گذشته را با افزایش ملایمی به پایان برد، اما سفته‌بازان به علت نگرانی در مورد عدم موفقیت کاهش تولید اوپک در کم کردن مازاد نفت در بازار از انجام معاملات بزرگ دوری کردند.

قیمت نفت این هفته در بازه محدودی نوسان کرد و تفاوت قیمتی دو شاخص برنت و wti وی‌تی‌آی به 2.50 دلار رسید، چرا که سرمایه‌گذاران در حال بررسی تاثیر نخستین کاهش تولید اوپک در 8 سال گذشته در برابر افزایش تولید نفت شیل آمریکا و ذخایر بالای نفت در جهان بودند.

هر بشکه نفت برنت با 2 سنت افزایش 51.76 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 3 سنت افزایش 48.78 دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته 0.8 درصد افزایش ارزش ثبت کردند.

با این حال، نفت قادر نخواهد بود، به قیمت‌هایی که در بیشتر سال 2017 پیش از هفته گذشته غالب بود، بازگردد. نفت خام امریکا به جای بازگشت به 53 دلار در هر بشکه در 49 دلار گیر افتاده است. تحلیلگران پیش‌بینی می کنند که بازگشت به قیمت‌های قبلی بدون کاهش چشم‌گیر در ذخایر دشوار خواهد بود.

احتمال افزایش تولید نفت آمریکا در حال قوت گرفتن است، چراکه آمار بیکر هیوز نشان داد، تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا طی هفته گذشته 14 دکل افزایش داشته است.
 
کلمات کلیدی : نفت ،کاهش تولید نفت، قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.