توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407359
ادعای آمریکا در رابطه با توقیف چهار کشتی ایرانی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۱
نیروی دریایی آمریکا مدعی شده است که در یک سال گذشته، چهار کشتی ایرانی که قصد داشتند برای جنبش «انصارالله» یمن سلاح ارسال کنند را متوقف کرده‌اند.

به گزارش فارس، «کوین دونگان» معاون دریادار آمریکا به خبرنگاران در یک پایگاه نظامی در جنوب شرقی آسیا گفت: «یا کشتی‌های آمریکایی یا کشتی‌های ائتلاف چهار کشتی حامل سلاح از ایران به یمن را رهگیری کردند. ما می‌دانیم که آنها از ایران آمدند و می‌دانیم که مقصد آنها کجاست».

اظهارات وی بعد از آن مطرح شد که «جوزف وتل» رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا هفته گذشته مدعی شد که ایران احتمالاً در حملات موشکی انصارالله به کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای سرخ نقش داشته است.

در حالی که ایران بارها تأ‌کید کرده که جز حمایت سیاسی، از انصار الله یمن حمایت تسلیحاتی نکرده است آمریکا و عربستان ایران را به تلاش برای تسلیح انصار الله متهم کرده‌اند.

این در حالی است که از آغاز حمله عربستان به یمن از سال گذشته تا کنون ، ریاض از تسلیحات نظامی که از عربستان و بریتانیا خریداری کرده در یمن استفاده می کند و جنایت‌های متعددی را علیه مردم این کشور رقم می‌زند.

در همین راستا، روزتامه تایمز انگلیس امروز نوشت که آمریکا و بریتانیا باید فروش تجهیزات نظامی و سلاح را به عربستان متوقف کنند و به این کشور فشار بیاورند که جنگ یمن را به پایان برساند.
 
کلمات کلیدی : کشتی ایرانی+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.