نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448750
خانه‌های طرح مسکن اجتماعی به چه کسانی می‌رسد؟
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۸
وزیر راه و شهرسازی در تشریح ابعاد مختلف مسکن اجتماعی که در هیات وزیران مصوب شده است، گفت: اولویت مسکن اجتماعی، با افراد سرپرست خانوارهای کم‌درآمد است.

به گزارش تسنیم ، عباس آخوندی اظهار داشت: به این دلیل مسکن اجتماعی می گوییم که این مسکن اصلاً اقتصادی نیست، خانه‌ سازی در مدل مسکن اقتصادی است یعنی باید مسکن بسازید و بازگشت سرمایه صورت پذیرد اما به دنبال مسکن اجتماعی و حمایتی هستیم.

عضو کابینه دولت ادامه داد: اولویت مسکن اجتماعی، با افراد سرپرست خانوارهای کم درآمد است، آن‌هایی که خود و افراد تحت تکفل‌شان از تاریخ اول فروردین سال 90، فاقد واحد مسکونی با دوام یا وام مسکن بوده‌اند و از تاریخ 22 بهمن سال 57، ازهیچ یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده اند. همچنین آنها باید حداقل در شهرمورد تقاضا، 5سال سکونت داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی درباره شرایط مسکن اجتماعی و حمایتی گفت : به گروه‌های کم درآمدی برخورد می‌کنیم که اصلاً در قالب مدل اقتصادی امکان تأمین سرپناه ندارند. در خارج هم که اینها به اسم مسکن اجتماعی معروف است به این خاطر است که اصلاً مدل اقتصادی نیست و بر اساس مدل اجتماعی پیش رفته است.

آخوندی در خصوص متولی تأمین مسکن اجتماعی و حمایتی تشریح کرد : نهادهای حمایتی و نهادهایی که سیاست اجتماعی را تعقیب می‌کنند باید متولی شوند و می‌شود بخشی از سیاست‌های اجتماعی دولت. لذا نهادهایی چون کمیته امداد، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن این مسکن اجتماعی را دنبال می‌کنند.

بنابراین گزارش جزئیات مسکن اجتماعی که اخیرا ابلاغ شده و بنیاد مسکن، مسئول اجرای این طرح است.

آخوندی درباره وظیفه وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت : کاری که ما باید در این وزارتخانه انجام دهیم کمک به این نهادهاست نه کمک به اشخاص. اشخاص از طریق آن نهادها مورد حمایت ما قرار می‌گیرند.
 
کلمات کلیدی : آخوندی+مسکن اجتماعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۴۷:۵۲
مسکن مهر هم - هم این رسالت و هم رسالت اقتصادی داشت چرا رهایش کردید.

نامی مرادف با تامین اجتماعی - لاکن از منظر مسکن .

خوبست اگر به سرعت به داد برسد. و خط و نشان ها را هم کمتر کنندو (4175017) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۴:۴۱
لطفا خواننده فکر کند با این.نوع نگاه امکان تولید مسکن هست یا نه.
نگاه نظریه ای اجتماعی دادن برای مسکن اقشار کم در آمد همیشه وجود داشته است حرف جدید نیست.
طرف بلد نبود راه رود هی میگفت این روش کجه .....
برای مسکن ساختن کم درآمد ها آراده لازم است با حرف کاری نمی شود (4175103) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.