نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319258
افزایش ۴۵ درصدی صادرات نفت ایران به چین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۱
رویترز گزارش داد: چین میزان واردات نفت خام خود را از ایران در ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر) سال جاری میلادی، ٤٥ درصد نسبت به ماه قبل از آن (اکتبر) افزایش داد.

چین، بزرگترین خریدار نفت ایران محسوب می شود و در ماه نوامبر سال جاری میلادی دو میلیون و ٢٠ هزار تن، معادل ٤٩١ هزار و یکصد هزار بشکه در روز، نفت ایران را وارد کرد که ۴۵.۲ درصد نسبت به ماه اکتبر بیشتر است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مجموع واردات نفت چین از ایران در ١١ ماه منتهی به نوامبر سال جاری میلادی، به ٢٤ میلیون و ٤٠٠ هزار تن، معادل ٥٣٢ هزار و ٤٠٠ بشکه در روز، رسید که ۲.۱ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته میلادی کمتر بود.
میانگین کنونی واردات نفت ایران توسط چین ، نسبت به رقم قرارداد دو کشور مبنی بر ٦٠٠ هزار بشکه در روز، کمتر است. مهمترین دلیل این تفاوت، تعطیلی یک واحد پتروشیمی چینی واردکننده نفت ایران به دلیل آتش سوزی است.
به گزارش ایرنا، چین با خرید حدود ۴۰ درصد نفت خام ایران در شمار بزرگترین خریداران نفت ایران جای دارد.
میزان خرید نفت خام ایران توسط چین ، در ماه های مختلف نوسان دارد، برخی ماه ها به دلیل تعمیرات پالایشگاه و کاهش تولید فرآورده، میزان واردات نفت خام کشورمان توسط پکن کاهش می یابد، اما در ماه های بعد افزایش داشته است.
اکنون پالایشگاه های چینی که از تحریم ها علیه ایران معافیت دارند ، قراردادهای خرید نفت از ایران را تمدید کرده اند.
کشورهای چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه در دوران تحریم مجاز بودند در مجموع تا سقف یک میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کنند.
 
کلمات کلیدی : نفت+ایران+چین
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۲ ۰۰:۱۹:۴۰
یعنی بنجل چینی بیشتر (3408351) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.