نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372358
GPS چه کمکی به مربی می‌کند؟ کارش چیست؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
دلیل استفاده از پوششی شبیه به لباس زیر زنانه هم همین می‌باشد. این دستگاه درون جیبی از این لباس قرار می‌گیرد و دور سینه آقایان بسته می‌شود.

آی اسپورت- برای نخستین بار افشین قطبی بود که GPS را به ایران آورد. بعد از او نوبت به علیرضا منصوریان رسید که این دستگاه‌ها را به تیم المپیک ببرد. در این بین کارلوس کی‌روش هم GPSهای جدیدی را برای تیم ملی خرید. علیرضا منصوریان هم در نفت تهران و حالا هم در استقلال GPSها را به همراه دارد. اما این GPS چیست و چه کار می‌کند؟


GPS دستگاه خیلی کوچکی است که در هر نقطه‌ای از بدن می‌تواند قرار بگیرد. حتی در برخی از باشگاه در تمریناتی این دستگاه‌ها را درون کفش قرار می‌دهند. ولی در تمریناتی که کار با توپ باشد، GPSها را به کمر می‌بندند. به طور معمول در پشت کمر این دستگاه‌ها را قرار می‌دهند. دلیل استفاده از پوششی شبیه به لباس زیر زنانه هم همین می‌باشد. این دستگاه درون جیبی از این لباس قرار می‌گیرد و دور سینه آقایان بسته می‌شود.


هر بار در ابتدای تمرین این GPSها به بازیکنان تحویل داده می‌شوند و در پایان آن را پس می‌گیرند. این GPSها شبیه به هارد یا رم می‌باشند. آن‌ها را درون دستگاه‌هایی قرار می‌دهند که اطلاعاتی که در این رم ذخیره شده را بخوانند. اطلاعات زیادی نظیر میزان دوندگی، نوع دوندگی، میزان تعادل بازیکن، میزان استفاده از هر پا و این مدل اطلاعات را می‌دهد. به عنوان مثال بازیکنی که راست پا است، در طول تمرین نزدیک به هفت درصد فشار بیشتری به پای چپش می‌آورد و آن را پای تکیه‌گاه قرار می‌دهد. زمانی که این فشار از روی این پا بیشتر یا کمتر شود، دستگاه آلارم(هشدار) می‌دهد که پای بازیکن در آستانه مصدومیت قرار دارد و نیاز به درمان یا استراحت دارد. این اتفاق در مسابقات انتخابی المپیک برای یعقوب کریمی رخ داده بود. GPSها در بین دو نیمه دستور به تعویض یعقوب داده بودند. ولی علیرضا منصوریان بر حسب نیازش او را درون زمین نگه داشت و با آغاز نیمه دوم، کریمی مصدوم و مجبور به ترک زمین شد. همان اتفاق باعث شد که منصوریان به اطلاعات GPSها ایمان بیشتری بیاورد. این دستگاه شامل GPS، ژیروسکوپ و شتاب سنج است. قیمت حدودی این دستگاه هم صد و پنجاه میلیون تومان است.
 
کلمات کلیدی : افشین قطبی+علیرضا منصوریان+باشگاه استقلال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۰:۴۵:۳۹
افسانه جالبی بود استفاده از جی پی اس در مسابقات ممنوع است (3824079) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.