نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432054
شکایت وزارت کار آمریکا از شرکت گوگل
بخش دانش و فناوری الف،16 دی95
وزارت کار آمریکا قصد دارد گوگل را از همکاری‌های تجاری با دولت این کشور منع کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
 وزارت کار آمریکا قصد دارد با طرح شکایتی مانع ادامه همکاری‌های تجاری شرکت گوگل با دولت این کشور شود؛ مگر این که گوگل اطلاعات شخصی هزاران کارمند خود را در اختیار این وزارتخانه قرار دهد.

این شکایت مدعیست گوگل به کرات از ارائه اطلاعات مرتبط با پرداخت‌های کارمندانش به وزارت کار، در قالب برنامه حسابرسی‌های معمول سرباز زده است. وزارت کار آمریکا مایل است با بررسی این اطلاعات، در خصوص اعمال تبعیض احتمالی گوگل علیه کارمندانش بر مبنای جنسیت و نژاد، نتیجه‌گیری کند.

اگر گوگل به درخواست‌های وزارت کار توجه نکند، این وزارتخانه می‌خواهد تمامی قرارداد‌های گوگل با دولت فدرال لغو و امکان امضای قراردادهای جدید این شرکت با دولت نیز سلب شود. گوگل در دهه اخیر چندین قرارداد تجاری با سازمان‌های وابسته به دولت فدرال آمریکا امضا کرده است که البته درآمد حاصل از آن‌ها بسیار کمتر از درآمد گوگل از سایر فعالیت‌های این شرکت است.

گوگل نیز با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص واکنش نشان داد. گوگل مدعی است برای اجرای تعهداتش تا کنون اطلاعات مرتبط با صدها هزار کارمند را در اختیار وزارت کار قرار داده است؛ ولی برخی از تقاضا‌های این وزارتخانه که حریم شخصی کارمندان را زیر پا می‌گذارد، رد کرده است.

بیشتر برنامه‌نویسان و کارمندان ارشد گوگل – مانند سایر شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری – مردان سفید‌پوست و آسیایی هستند. گوگل و سایر شرکت‌های حوزه فناوری‌های اطلاعات معتقدند باید اقدامات بیشتری برای استخدام زنان، سیاه‌پوستان و لاتین‌تبارها انجام دهند.

منبع:العالم
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+گوگل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۵:۵۲
گوگل شرکت بزرگی است وبرای کل دنیا خدمات خوبی میدهد (4103943) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته