نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 351432
تشکیل جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی
بخش دانش و فناوری الف،19 اردیبهشت95
همزمان در چند استان کشور جبهه مردمی مقابله با فساد در فضای مجازی تشکیل شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
 چندی پیش این جریان در سایتی به نام www.mofsedin.info  اعلام موجودیت کرد و سپس برخی استان های کشور نیز بنابرضرورت این امر در فضای مجازی اعلام موجودیت نمودند.

در قسمتی از این سایت که برخی از مفسدین شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام را شناسایی و شماره تلفن آن ها را به صورت خلاصه نشان داده بود آمده است:فضای مجازی در کنار ارائه‌ی بستر تعاملی جذاب برای مخاطبان به ویژه قشر جوان و نوجوان، علاوه بر تمام نقاط قوتی که می‌توانند برای زندگی امروزه‌ی بشر داشته باشند، دارای نقاط ضعفی نیز هستند. یکی از مهمترین نقاط ضعف شبکه‌های اجتماعی مجازی که هم‌اکنون برای جامعه‌ی ایمانی ما یک تهدید بزرگ نیز به حساب می‌آید، سست کردن پایه‌های ایمان مردم با رویکرد عادی‌سازی ناهنجاری‌ها است. همانطور که می‌دانید شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام که در کشور ما بدون محدودیت برای تمامی سنین در دسترس است، هم‌اکنون جولانگاه برخی از صفحات غیراخلاقی شده و با‌ توجه به ناتوانی دستگاه‌های نظارتی نسبت به اجرای فیلترینگ هوشمند صفحات اینستاگرام  ما جمعی از جوانان دغدغه‌مند بر آن شدیم تا ضمن رصد دقیق کاربرانی که مبادرت به اشاعه‌ی فحشا در بستر شبکه‌های اجتماعی می‌کنند، اطلاعات این افراد را از طریق وبگاه www.mofsedin.info  در اختیار همگان قرار دهیم، تا نقابی که مدت‌ها پشت آن پنهان بوده‌اند کنار زده شود و دستگاه‌های مسئول راحت‌تر بتوانند نسبت به برخورد با مفسدین اقدام نمایند..

تا‌کنون اطلاعات بیش از ۵۰۰۰ نفر از کسانی که در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی و همچنین اقدامات منافی عفت می‌نمودند، جمع‌آوری شده و ضمن ارسال پیامک هشدار برای این افراد در روزهای اخیر، به صورت گام به گام اطلاعات و هویت این افراد را نیز منتشر خواهیم نمود. در گام نخست شماره‌ی موبایل این افراد با مخفی نمودن دو شماره‌ی آخر و حذف شناسه‌ی اپراتور در قالب فایل زیر به صورت یکجا بر روی اینترنت منتشر می‌شود و توقع بر این است که نسبت به فعالیت‌های خود بازنگری کرده و گذشته را نیز جبران نمایند، در غیر اینصورت به پشتوانه‌ی حمایت‌های شما مردم عزیز مسلمان ایران، ما خود را موظف به انجام هرگونه اقدام انقلابی نسبت به پاک‌سازی فضای شبکه‌های اجتماعی از محتواهای غیراخلاقی می‌دانیم.

این گزارش حاکی از آن است که پس از انتشار این مطلب در فضای مجازی برخی استان های کشور نیز به این جبهه پیوسته اند و از آمادگی خود برای  مبارزه با فساد در فضای مجازی خبر داده اند.

جوانان انقلابی استان های  آذربایجان غربی ،یزد و کرمان با انتشار مطالبی در پایگاه های خبری استانی از تشکیل جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی خبر داده اند . این جریانات اعلام کرده اند در پی دغدغه های اعتقادی – فرهنگی و اجتماعی موجود در فضای مجازی- فعالان جبهه مومن و انقلابی فضای مجازی این استان ها  با پیوستن به جریان ملی جبهه مقابله با فساد در فضای مجازی حمایت و فعالیت خود را از این اقدام مهم و با ارزش اعلام کردند..

ازجمله اهداف مهم این جبهه تولید محتوا- امربه معروف و نهی از منکر- مطالبه گری- مقابله با فساد محتوایی و ترویج کنندگان آن می باشد. با توجه به تشکیل این جبهه مردمی و گسترش آن در سراسر کشور،دیگر فضای مجازی برای مفسدین امن نخواهد بود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-فضای مجازی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۶:۴۴:۴۸
خود اینستا صفحات سکسی را پاک میکنه. به انستا اطلاع بدین. (3826476) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.