نظر منتشر شده
۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390835
رئیس کانون سردفتران: به وزیر کشور درباره انتقال خودرو مشاوره اشتباه داده‌اند/ ناجا صلاحیت تنظیم سند رسمی را ندارد
بخش اجتماعی الف، ۲۱ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران در نشست خبری خود به رحمانی فضلی وزیر کشور ایراد گرفت چرا در صداوسیما اعلام کرده مردم اختیار دارند برای نقل‌وانتقال سند خودرو به دفاتر اسناد رسمی یا پلیس راهور مراجعه کنند.

محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در نشست خبری امروز خود، درباره نحوه نقل و انتقالات سند خودرو، توضیحات کاملی ارائه کرد.

او درباره وجاهت و صلاحیت قانونی دفترخانه ها برای انتقالات سند خودرو، توضیح داد: ما درباره سند خودرو از کانون سردفتران دفاع نمی کنیم، بلکه از قانون دفاع می کنیم و می خواهیم قانون در کشور جاری باشد.

رئیس کانون سردفتران به سئوال خبرآنلاین درباره چرایی اخذ دوباره وجوه از مردم برای انتقال سند خودرو به بهانه اینکه قبلا در دوره ثبت دستی وجوه پرداخت شده و الان در دوره ثبت آنی باید هزینه دوباره پرداخت شود، گفت: اصلا اینطور نیست و دوبار هزینه گرفته نمی شود و اگر برای کسی این اتفاق افتاد می تواند در مراکز استانها به کانون های سردفتران مراجعه کند یا در شهرستانها به بازرسی ادارات ثبت مراجعه کنند. این بازرسان در سراسر کشور فعال هستند و هر روزه پاسخگوی مراجعان خواهند بود.

عمده هزینه های انتقال رسمی خودرو، مالیات است
دشتی اردکانی درباره سخنان وزیر کشور که گفته بود مردم می توانند برای انتقالات خودرو به پلیس راهور مراجعه کنند، گفت: مرجع قانون گذاری مجلس است و کسی جز مجلس نمی تواند قانون وضع کند. قانونگذار طبق قانون، هزینه هایی را به عهده دفاتر اسناد رسمی گذاشته و درصدی از هزینه هایی که توسط دفاتر اسناد رسمی دریافت می شود، اکثرا مالیات است. مثلا انتقال یک تویوتا کمری در دفتر اسناد رسمی، ۳میلیون و ۵۵۰ هزار تومان هزینه دارد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت نقل و انتقالات است. ۸۵۰ هزار تومان بابت حق الثبت، ۲۲۰ هزار تومان بابت ۱۰ درصد کانون، ۴۱ هزار تومان بابت مالیات بر ارزش افزوده و ۵ هزار تومان بابت ثبت الکترونیک است و حق دفتردار، تنها ۷.۵ درصد می شود.

او با ذکر مثال هزینه انتقالات خودروی ارزان قیمت دیگر گفت: مثلا در انتقالات پراید باید مجموعا ۳۲۴ هزار تومان پرداخت می شود که ۱۳۰ هزار تومان مالیات، ۶۵ هزار تومان حق الثبت، ثبت کانون ۵۷ هزار تومان، مالیات ارزش افزوده ۱۰ هزار تومان و ۵۷هزار تومان حق سردفتر است.

دشتی اردکانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه ما از خدا می خواهیم این وجوه از مردم دریافت نشود، توضیح داد: ولی مردم باید مالیات بدهند و کشور با این وجوه اداره می شود. قانونگذار به ما تکلیف کرده این کار را انجام دهیم.

رئیس کانون سردفتران درباره اظهارات وزیر کشور هم گفت: مشاوره درست به ایشان نداده اند و وزیر کشور یکجانبه اظهارات نیروی انتظامی را در تلویزیون منعکس کرد ولی ماده ۲۹ قانون جرایم راهنمایی و رانندگی در این باره واضح است و حقوقدانان نیز بارها گفته اند ثبت انتقالات خودرو، اختیاری نیست و باید مردم به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند. فردای روز مصاحبه وزیر کشور، من به استان کردستان رفته بودم. از مردم سئوال کردم اظهارات وزیر کشور را شنیدید؟ گفتند تا ما سند را در دفترخانه انتقال ندهیم، خیالمان راحت نمی شود. از رسانه ملی استدعا داریم یک طرفه مطالب را بیان نکند. قانون را نمایندگان مجلس در تلویزیون برای مردم توضیح بدهند و مردم را از سردرگمی نجات دهند.

رئیس قوه قضاییه تاکید بر ثبت سند در دفترخانه ها دارد
این حقوقدان در ادامه سخنانش گفت: در دیداری که هیات مدیره کانون با رئیس قوه قضاییه داشتند، آیت الله آملی لاریجانی صراحتا تاکید کردند مردم باید برای انتقال اسناد خودرو به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند. سخنگوی قوه قضاییه نیز در نشست خبری خود همین نکته را تاکید کرد.

برگ سبز خودرو سند رسمی نیست
رئیس کانون سردفتران درباره سندیت برگ سبز خودرو گفت: هر برگی، می تواند سند باشد، ولی سند رسمی شمرده نمی شود. در صورتی که مردم دچار دادگاه ها و دادسراها شوند، پرونده های زیادی در محاکم تشکیل می شود، مضافا اینکه قوه قضاییه افراد ممنوع المعامله ای را به دفاتر اسناد رسمی اعلام می کند. شما اگر از پلیس سئوال کنید بانک اطلاعاتی این افراد را در اختیار دارید، جوابی ندارد. سند مالکیت از جنبه های مختلف کنترل می شود و معامله صحیحی در دفاتر انجام می شود. ولی برگ سبز پلیس، افراد ممنوع المعامله، محجور یا ممنوع را کنترل نمی کند.

او درباره افزایش معامله بین مردم، بدون مراجعه به مراجعان گفت: در پنج ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، رشد ۷ درصدی تنظیم اسناد رسمی را در دفاتر داشته ایم که تایید می کند مردم برای معامله قطعی اموال منقول خود مانند خودرو به دفترخانه ها مراجعه کرده اند. ما بارها اعلام کرده ایم آماده ایم با مسئولان نیروی انتظامی جلسه کنیم و مردم را از سردرگمی نجات دهیم. هر چند ما درباره قانون شکی نداریم و کسانی که به نقش خود، شک دارند مدام در رادیو و تلویزیون درباره مرجع انتقالات خودرو صحبت می کنند.

دشتی اردکانی درباره نقل و انتقالات خودروهای نیروی انتظامی و مدیران ارشد این سازمان توضیح داد: سرداران نیروی انتظامی و کسانی که در نیروی انتظامی خودرو می خرند، به دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کنند و سند رسمی برایشان مهمتر از برگه سبز است. سند عادی قابل انکار و تردید است، ولی سند رسمی قابل انکار و تردید نیست. این که در برگ سبز خودرو بنویسند سند مالکیت، اشتباه است. این را بارها تذکر داده ایم ولی توجه نکرده اند. سند رسمی مالکیت در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود. ماموران پلیس صلاحیت تنظیم اسناد رسمی مالکیت خودرو را ندارند.

رئیس کانون سردفتران در ادامه سخنانش گفت: در صورت مراجعه مردم به پلیس راهور برای انتقال برگ سبز خودرو، مالیاتهای قانونی دولتی پرداخت نمی شود و دیوان محاسبات و سازمان کل کشور باید به این مسئله وارد شوند.
 
کلمات کلیدی : ثبت سند خودرو+دفترخانه+پلیس راهور+برگ سبز خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۲۹:۵۴
اصولا خودرو چرا بايد سند رسمي داشته باشد؟ مگر لوازم خانگي هنگام خريد سند رسمي دارند؟ فقط اموال غير منقول بايد سند رسمي داشته باشند و سند رسمي براي خودرو توسط نمايندگان مجلس از تنظيم سند در درثبت حذف شود. وقتي كارشناسي بايد توسط راهنمايي ورانندگي انجام شود تغيير نام هم توسط پليس كه كارشناس وخبره امور خودرو هستند بايد انجام شود. (3930379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۱۳:۴۴
آقای اردکانی مالیات را مردم باید به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند و راه های دریافت آن نیز قابل ایجاد و سهل می باشد نکته ای که وجود دارد این است که مردم باقی هزینه ها را برای چه باید بپردازند؟ اگر برگه سبز سند رسمی نیست پس چرا ماشین صفر را تنها و فقط با برگه سبز تسلیم خریدار می کنند ؟؟؟؟ (3930458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۸:۲۳
اصل ماجرا این است: چند سال است که خرید و فروش مسکن راکد شده و دفترخانه ها از این قبل متضرر شده اند. بعد از مسکن، دفترخانه ها دلشان به خرید و فروش اتوموبیل خوش است که ناجا با انتقال خرید و فروش اتوموبیل به دفاتر خود، دفترخانه ها را از این بابت بی نصیب ساخته اند. دفترخانه ها دلشان برای مردم نسوخته است. در واقع دلشان برای درآمد خودشان می سوزد. (3930479) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۳۱:۳۰
وقتی به سهم سازمانهای مختلف از محل درآمدهای نقل و انتقال خودرو نگاه میکنیم متوجه میشویم دعوا سر پوله فقط همین . معلوم نیست یک عده میخواهند بدون هیچ کار و زحمت و ارزش افزوده ای درآمد مفت داشته باشند
بس است دیگر لطفا بار این گرانی را از دوش مردم بردارید (3930382) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۳۲:۲۹
دعوا سر اينه كه وجه مربوط به ثبت نصيب كى بشه. براى من شهروند مناسبتره كه هزينه ثبت رو به نيروى انتظامى بدهم. زيرا
١. كارهاى ادارى مرتبط با نقل و انتقال خودرو اندكى كوتاهتر ميشود
٢. نيروى انتظامى بودجه اش بيشتر بشود در امنيت ما ولو اندك، اثر مثبت خواهد داشت (3930385) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۳۴:۲۶
فقط 2 تا سوال دارم

1- چرا وقتی کارخانه ماشین می فروشد در دفاتر ثبت اسناد ثبت نمی شود .

2- فرق اتومبیل 50 میلیونی با فرش دستبافت 80 میلیونی چیست که یکی باید ثبت شود دیگری نه . (3930387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۰:۱۲
این وسط مردم گرفتار شدن.مشکل تنها میلیاردها تومان پول در گردش این کار هست .دولت سهم خوذش رو میگیره قوه قضاییه جدا دفتر خونه هم جدا .همه از جیب مردم پرداخت میشه.چرا باید من کارمند برای انتقال سند خودرو وطنی 450هزارتومن پول اضافه بدم.مجلس با یک قانون جدید فصل الخطاب باید باشه. (3930395) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۱:۲۱
شما نگرانیت کاهش درآمده و بس
توی سوید خریدار و فروشنده ی فرم از اینترنت دانلود میگنند و امضا میکنند میفرستند اداره ترافیک
تمام! (3930398) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۸:۰۲
ایشان نگران ما نیستند ایشان نگران درآمد سردفتران هستند که پول و هزینه زیادری ازبابت سند دریافت می کنند (3930408) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۰۳:۳۹
اصولا سند برای اموال غیرمنقول معنی داره و اگه یه قانونی هم وجود داره که قدیمی بوده و خودرو رو هم مکلف به سند کرده بهتره حذف بشه و بجاش ترتیبی اتخاذ بشه که نیروی انتظامی مالیات خرید و فروش خودرو رو از طرفین بگیره و بحساب دولت منتقل کنه.
تا کی میخوایم مردم رو از این اداره به اون اداره بفرستین آخه
قرن 21 به اواسطش رسید بابا!! (3930442) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۸:۳۹
باباااااااااااااااا
مالیات را هم راهنمایی بگیرد (3930410) (alef-3)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۴۹:۰۸
درآمد یه دفتر اسناد رسمی از خیلی از کارخانه ها بیشتر است در عصر کامپیوتر دیگر لازم نیست این پول زور ها را بدهیم. (3930411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۵۰:۴۲
آقا ما سند رسمی نمی خواهیم باید کی رو ببینیم
مگه جز پلیس تو کشور نهاد دیگه ای با ماشی مردم سر و کار داره؟
پس احراز مالکیت هم با پلیسه. ضابط قضایی هم هست و گواهی اش میتونه در دادگاه دلیل متقن باشه.
سند رسمی این وسط چیه؟ کار اضافی، کاغذ بازی، اتلاف منایع و سود حاصله واسه دفترداران عزیز (3930417) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۵۸:۴۵
جام می شود. ولی برگ سبز پلیس، افراد ممنوع المعامله، محجور یا ممنوع را کنترل نمی کند.

اگر در این کشمکش قانون زیر پا گذاشته میشود و رئیس قضا هم آنرا قانونی میداند . چرا مدعی العموم و مجلس ورود نمیکند .

اظهار نظر در این سایت و آن سایت هم دردی را دوا نکرده و نمیکند.

ولی هر راهی که به تسهیل و رفاه حال مردم بینجامد در رسیدگی به این ماجرا نباید مغفول واقع شود.


خب برای رفاه مردم تجمیع همه این موارد گفته شده را در بانک اطلاعاتی پلیس منعکس نمایند.

سئوال اینکه چرا فاکتور فروش کارخانه تولیدی این منقول سند است . در حالیکه در دفاتر رسمی ثبت نشده است .
لاکن زمانی که به دیگری میخواهد بدهد مرجع دیگری باید سند تنظیم نماید.

آیا فرد ممنوع المامله نمیتواند از کارخانه خودرو بخرد و داری سند شود و اگر خرید پلیس شماره نمیکند. اختیار فدش از او سلب شده ولی اختیار خرید که از او سلب نشده و حتی در داتر هم میتواند با اینکه ممنوع المعامله است سند بنامش بزند .


همچنین فرد محجور را کارخانه چگونه شناسائی میکند . و برای او فاکتور حکم سند صادر نمیکند.

بحث مالیات و غیرو را هم در همین نیروی انتظامی تجمیع کنند. (3930433) (alef-13)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۰۳:۴۱:۰۸
دوست عزیز کاش جوری مینوشتید که غیر از خودتون دیگران هم میفهمیدند چی نوشتین ولی اگه منظورتون اینه که باید بره دفتر اسناد تا افراد ممنوع المعامله نتونن بفروشن یا بخرن خدمتتون عرض کنم که صدها چیز گرونتر از ماشین هست که سند نمیخواد و فرد مذکور میتونه بخره یا بفروشه.چرا شماها گیر دادین به خودرو؟؟؟ (3931390) (alef-11)
 
محمد
Turkey
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۱:۵۹:۲۷
من نمیفهمم خودرو که جزو اموالا غیر منقول نیست و اصولا چه نیازی به سند داشت که حالا یه عده سر محل تنظیم سندش دعوا راه بندازن!
اگه قانون مربوطه حذف بشه مردم در مراحل مراجعه به نیروی انتظامی بتونن مالیات مربوط به دولت رو هم بپردازن اونوقت دیگه لازم نیست دفترخانه ها دایه ی مهربانتر از مادر بشن و بگن: "هدف ما مادی نیست و ما دنبال گرفتن مالیات برای کشوریم!"
================
آقا تو رو خدا کشور رو از بروکراسی اضافی و مسخره نجات بدین بخدا وقت و پول این مردم خیلی براشون ارزش داره (3930434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۰۲:۱۷
چند جا باید مالیات بدیم (3930441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۰۷:۰۱
دم وزیر کشور گرم. (3930446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۱۰:۴۶
آقای اردکانی شما اگر راست می گویید هزینه سند زدن را رایگان کنید تا معلوم شود که اینهمه صغری کبری بری پول نیست.

تو جامعه ما اگر خیلی از خدمات را رایگان کنند، آن خدمات را می سپارند به دست .........

شما بجای دعوا بر سر تنظمیم سند، مدرک ارائه بده که بعد از اینکه پلاک شخصی برای افراد صادر شده فلان مشکل بوجود امده که اگر سند در دفتر خانه صادر نمی شد یا نشده فلان مشکل بوجود می آمد یا آمده


آقا لطفا مستند دلیل و مدرک بیار (3930452) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۱۵:۱۱
امان از سوء نيت
امان از سوء مديريت (3930462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۰:۵۱
هر کی به فکر خویشه.......... (3930467) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۱:۵۱
طنز!
فردا اتحادیه نانوایان اعلام میکنه خرید نان از سوپرمارکت خلاف قانونه!
پخش فیلم از ویدئو پرژکتو به جای تلویزیون خلاف قانونه! (3930470) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۳:۰۹
چرا زور زیادی میزنید ؟ یک کار درست میخواهند انجام بدن که خرج روی دست مردم نندازند اونم شما نزارید. (3930471) (alef-13)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۴:۵۹
در كدوم كشور دنيا سند خودرو رو دفاتر رسمي تنظيم مي كنند ؟؟؟!!!!!!
در تمام كشور ها پليس وظيفه تنظيم سند خودروها رو داره .
از فردا ميگن براي تلويزيون ، يخچال ، فريزر ، قالي ، جاروبرقي و طلا و .... هم بايد بريم به دفاتر اسناد رسمي پول بديم كه خدايي نكرده يكم از درامد هنگفتشون كه هيچ كاري نمي كنند كم نشه !!!
اين وسط فقط مردم بيچاره بايد از جيبشون پول زور پرداخت كنند . (3930472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۲۷:۵۰
دعوا سر پولي است كه محضر داران از دست مي دهند چون گردش بازار نقل و انتثال خودرو زياد است و هيچ وقت از اين درامد هنگفت نمي گذند حتي به بهاي طولاني شدن و هزين بر شدن و فروش خودرو براي مردم شود! (3930478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۳۵:۲۷
اصولا دل کندن از پول مفت همیشه سخت بوده. حق دارن ایشون. (3930495) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۲:۵۹
ماشین مثل خونه نیست بارها خرید و فروش میشه هر دفعه مالیات حق الثبت و غیرو باید بدیم (3930505) (alef-13)
 
عزیزی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۵:۲۰
چرا یک کارگر ها باید ماهی 700یا800 هزار تومان حقوق بگیرند ولی این اقایان سر دفتر با 5 قیقه نوشتن وثبت کردن همین مبلغ را مفتی به جیب بزنند (3930510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۲:۵۷:۱۰
مگر موقعی که خودرو را از نمایندگی یا فروشنده بصورت دست اول میخریم سند رسمی دارد؟نه فقط یک فاکتور فروش دارد.مگر بیمه موقعی میخواهد مالکیت مار احراز کند سند رسمی میخواهد؟.نه برگ سبز میخواهد.خود قوه قضاییه برای احراز مالکیت سند رسمی میخواهد؟.نه برگ سبز معیار تشخیص مالکیت است وبس.این ما مردم هستیم که احساس میکنیم برای محکم کاری باید سند رسمی هم بزنیم.و از طرفی چون هنوز تعداد زیادی از مردم از این موضوع اطلاع ندارند موقع خرید حتما سند ثبتی میخواهند.که اگر ما از فروشنده سند رسمی نگرفته باشیم در زمان فروش نمیتوانیم به خریدار سند ثبتی ارایه دهیم و به همین خاطر مجبوریم سند ثبتی بزنیم.در خیلی از موارد ما هزینه های کاذبی انجام میدهیم که لازم نیست.اگر فردا بگویند برای طلاهایتان هم باید سند ثبتی بگیرید لازم است؟خود دفاتر هم نباید راضی باشند این همه پول از مردم بگیرند که 7 درصدش گیر خودشون بیاد.تغییر را از خودمان شروع کنیم و سند محضری نگیریم. (3930527) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۱:۱۳
جناب اقای دشتی اردکانی یه نگاهی به کامنت های سایت هم داشته باشد فقط به اظهارات یکی از کردستانیهای عزیز و دوست داشتنی اکتفا نکند. (3930532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۳:۱۰:۳۴
همه جا که مالیات می گیرند حقوق کارکنان اداره مالیات را بررسی کنید از مالیات فرار می کنند و ماهانه تشویقی بدون کسر مالیات مب گیرند (3930541) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۸:۵۶
در رابطه با ممنوع المله ها اولا دفاتر برای اتقال خودرو از ثبت استعلام نمیگیرند.
ثبت هم به هزاران هزار دفاتر چنین چیزی را اعلام نمیکند.
اگر هم بکند که نمیکند بهتر است این را اینترنی به صد تا واحد شماره گذاری اعلام نماید . تا وقتشان هدر نزود و صرفه جوئی برای هزینه آنها باشد.

در مورد مالیات هم خود نیروی اتظامی آنرا اخذ و به حساب دولت واریز نامید .

اصلا یک نماینده ای از دارائی در شماره گذاری مسقر شود و همانجا مالیات را وصول کند .

یا فروشندگان به دفاتر پیشخوان مراجعه و همانند خلافی و عمارض این مبلغ را بپردازد . (3930567) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۳:۵۱:۵۹
شما از قانونی دفاع میکنی که براتون نفع داره وگر نه خیلی دلت برای اجرای قانون نمی سوزه گوگوری مگوری !!! (3930609) (alef-13)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۴:۰۲:۵۲
اقا این تعویض پلاک رو چرا حذف نمیکنن ؟ (3930636) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۴:۱۲:۰۲
دفتر خانه ها بابت فقط حق التحریرهایشان ماهیانه بین 20 تا 60 میلیون تومان درآمد خالص به جیب میزنند . (3930670) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۵:۰۷:۲۱
ایشان پاسخ دهند که آیا کارخانه نیز ممنوع المعامله بودن خریدار را بررسی میکنند که نیروی انتظامی بررسی کند . (3930742) (alef-13)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۹:۲۹:۱۹
تفاوت ثبت نقل و انتقال با صدور سند کارخانه از زمین تا آسمان است چنانکه راهور یا ناجا برای خودروهای مزایده ای خود سند صادر میکند که اصلا جای شک و تردید و انکاری در آن نیست . الان بحث سر منفعت شرکتی خاص با هدفی خاص است .برگ سبز خودرو تثبیت مالکیت نمیکند .عقلانی فکر کنید . (3931044) (alef-11)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۱۹:۵۱:۵۱
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و سروران گرامی بنده خواهش می کنم سند را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم نمایید بنده پنج ماه پیش با خودرو م تصادف کردم و الان شرکت بیمه و دادگاه سند رسمی می خواهد و اینجانب چند نوبت به فروشنده مراجعه نمودم ولی وی از تنظیم سند امتناع می کند و بنده در بلاتکلیفی مانده ام چون دادگاه سند رسمی دفترخانه راقبول می کند حتی گاهگاهی می شنوم که فروشنده پیغام می دهد که سه میلیون بده تا سند بزنم مواظب باشید (3931068) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۲۲:۵۶:۵۳
اقا ما تعویض پلاک را نمی خواهیم همان سند دفتر خانه کافیه مثل قبل ها که خیلی راحت بود راهنمایی ورانندگی واین شرکت رهکشا جمع کنند با این حرفها یک پلاک بود تا اخر (3931230) (alef-11)
 
puyan
Belgium
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۴۳:۴۲
جالبه، حق التحریر یک ماشین که چند دقیقه بیشتر زمان نمی بره 750 هزار تومنه!!! بعدش میگه بیشتر پول مالیاته...خب عزیز من...شما نزدیک 30 درصد هزینه انتقال سند رو داری برمیداری برای خودت، 7.5 درصدم که سهم محضر داره، پس بیشتر از 35 درصد هر معامله برای شماس...واسه همین حرف جناب وزیر واستون سنگینه، وگرنه کسی بخاطر یه دستمال(7.5 درصد) قیصریه رو آتیش نمیزنه (3931806) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۱:۳۶:۳۰
پارسال از برنامه مناظره این موضوع رو تجزیه و تحلیل کردن و از مردم نظر سنجی هم کردن که همه نظر دادن که سند پلیس کفایت میکنه 89%به پلیس رای دادن 11%هم دفتر خونه ها به خودشون رای دادن!!!! درود فراوان بر (ناجا) (3933853) (alef-11)
 
فرهاد
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۹:۱۶
دم وزیرکشوروپلیس و مجلس گرم که برای یکبارهم شده طرف مردم راگرفتنداقای ثبت شما نگران مردم تباش (4472365) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.