توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506836
بحرین، قطر را به دست داشتن در اعتراضات ۲۰۱۱ علیه آل خلیفه متهم کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
خبرگزاری بحرین در گزارشی قطر را به دست داشتن در رخدادهای سال ۲۰۱۱ در این کشور متهم کرد.

به گزارش ایسنا، در گزارشی که خبرگزاری بحرین آن را منتشر کرده، آمده است: اوایل رخدادهای سال ۲۰۱۱ صفحه‌ای در سایت "ملتقی البحرین" که نامش "صاحب الاخبار" است روز ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ را برای آمدن مردم بحرین به خیابان‌ها مشخص کرد.

در ادامه این گزارش تأکید شده است: دستگاه‌های امنیتی بحرین به این نتیجه رسیدند که صفحه مذکور در قطر ایجاد شده است. همچنین این دستگاه‌ها ورود گسترده طرف‌های دولتی قطر مثل "مسئولان دفتر امیر قطر" و گارد محافظتی و وزارت کشور قطر به سایت‌ها و انجمن‌های سیاسی بحرین را رصد کردند.

در این گزارش تأکید شده که این اقدام دولت قطر تلاش برای ایجاد آشوب و برهم زدن صلح داخلی و بافت اجتماعی در بحرین است.

در ادامه این گزارش آمده است: توطئه قطر با اجرای اقدامات میدانی برای تحقق اهدافش انجام شده و آن هم در زمانی که شبکه الجزیره طرح تحریک آمیزی را برای رسانه‌ای کردن بحران در سطح جهانی و فشار بین المللی بر بحرین آغاز کرده است.

در این گزارش شبکه الجزیره به بسیج کردن مردم برای تحرک میدانی و تحرکات سیاسی از طریق هماهنگی با جمعیت الوفاق متهم شده است.

در این گزارش تأکید شده است که آنچه در بحرین رخ داده جنبش مردمی نبود بلکه طرح ویرانگرانه روشمندی بود که قطر از طریق شاخه‌های امنیتی و دستگاه‌های رسمی خود در آن دست داشته است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + بحرین + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.