توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366337
گلایه دانشجویان از سازمان سنجش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۲
برخی دانشجویان از وزارت بهداشت و سازمان سنجش و سازمان نظام پزشکی گلایه مند هستند و می گویند عدالت آموزشی درباره آنها رعایت نشده.

به گزارش خبرآنلاین، گروهی از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های وزارت علوم امروز صبح در اعتراض به اختصاص نیافتن شماره نظام پزشکی به برخی رشته‌های PhD در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

پیش از این نیز برخی از دانشجویان در سرویس مشکلات مردم کامنت گذاشته بودند. مثلا مخاطبی که خود را مسعود معرفی کرده، در این باره نوشته است: با سلام و احترام این نامه به نمایندگی از جمعی از دانشجویان در اعتراض به مصوبه جدید سازمان نظام پزشکی و اعلام آن از طریق سازمان سنجش پزشکی می باشد. مدت مدیدی است که نظام پزشک سالاری سرتاسر کشور را فراگرفته است و حقوق های سرسام آور امتیازات ویژه اعضای نظام پزشکی کشور و به خصوص پزشکان، نفس سایر اقشار جامعه را از آنان گرفته است. این نامه شکواییه و درخواست فرجامی است تنها به یکی از این موارد.
روز یکم تیر ماه ۱۳۹۵، دانشجویان علاقه مند به شرکت در کنکورهای ارشد و دکتری وزارت بهداشت با خبری عجیب در سایت سنجش پزشکی کشور مواجهه شدند که در آن، دانشجویانی که پایه آن ها در مقطع كارشناسي ارشد از وزارت بهداشت نبوده و از سایر مراکز علمی کشور از جمله وزارت علوم می باشد را از حق داشتن شماره نظام پزشکی ولو در صورت طی دوره چهار ساله دکتری رشته های مذکور، منع کرده است. آیا این عمل عدالت و اخلاق آن هم در نظامی است که یدک کش نام اسلام است؟ آیا این عمل که ذات آن اقدامات پزشک سالارانه همیشگی وزارت بهداشت و نظام پزشکی کشور است، نیست؟ آیا این عمل، کشیدن خط بطلان و نابود کردن تلاش های چندین ساله دانشجویان جهت آماده سازی برای شرکت در کنکورهای این رشته ها نیست؟ وزارت بهداشت سال هاست که در تصیماتی بدون هیچ توجیه منطقی و علمی اقدام به حذف دانشجویان رشته های مختلف از شرکت در کنکورهای دکتری تخصصی می کند حال آن که این عمل حتی یک بار برای رشته های دکتری حرفه ای گروه علوم پزشکی اجرا نشده است.
به دلیل همین اعتراضات تجمع امروز شکل گرفت.
دانشجویان معترض می گویند نامه اخیر سازمان نظام پزشکی به سازمان سنجش پزشکی در آستانه کنکور دکترای تخصصی وزارت بهداشت، مبنای علمی نداشته و باعث محرومیت دانشجویان دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم از حقوق قانونی و بی‌عدالتی آموزشی است.

در نامه اخیر سازمان نظام پزشکی تاکید شده، دانشجویان رشته‌های متعددی که کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد خود را از وزارت علوم و مدرک دکتری را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند، حق دریافت شماره نظام پزشکی و تاسیس آزمایشگاه‌ها و مطب‌های مرتبط با رشته تخصصی خود را نخواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : دانشجویان+سازمان سنجش+اعتراض
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.