نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446437
رولزرویس به ایران موتور هواپیما می‌فروشد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲
وزارت راه وشهرسازی از توافق نهایی با یک شرکت لیزینگ برای تأمین مالی خرید 77 فروند هواپیمای ایرباس و بوئینگ به عنوان یکی از اقدامات پسابرجامی این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش وزارت راه وشهرسازي با توجه به اقدام عمل مشترك (برجام) وزارت راه وشهرسازي علاوه بر ليزينگ خريد 77 فروند هواپيماي نو، براي تامين مالي خريد 17 فروند توسط ايرباس، 6 فروند بوئينگ توسط خود شركت بوئينگ و هشت فروند ATR توسط شركت سازنده اين هواپيما مذاكرات ادامه دارد.

همچنين مذاكره با شركت MTU آلمان در زمينه تعميرات موتور و قطعات هواپيماها ادامه يافت و موتورهاي هواپيما توسط اين شركت و ديگر شركت‌ها تعمير و به كشور بازگردانده شده است.

بنابر اين گزارش پيش از اين انعقاد قرارداد خريد 80 فروند هواپيمای مسافربری با بوئينگ به ارزش دفتری 16.6 ميليارد دلار و انعقاد قراردادخريد ۱00 فروند هواپيمای مسافربری با ايرباس به ارزش دفتری 17 ميليارد دلار و انعقاد قرارداد خريد 20 فروند هواپيمای مسافربری متوسط مقياس از ATR به ارزش دفتری400 ميليون دلار از ديگر نتايج عملكردها و نتايج پسابرجامي وزارت راه وشهرسازي بوده است.

خريد 3 دستگاه رادار از فرانسه براي شركت فرودگاه‌ها

همچنين در اقدامات وزارت را وشهرسازي در حوزه حمل ونقل قرارداد خريد 3 دستگاه رادار بين شركت فرودگاه‌هاي كشور و شركت تالس فرانسه منعقد و تجهزات وارد كشور شد.

انعقاد قرارداد خريد 3 دستگاه رادار با شركت تالس فرانسه به ارزش تقریبی 11 میلیون دلار و عقد نهایی قرارداد با شركت Vinci فرانسه براي توسعه فرودگاههاي مشهد و اصفهان، سرمايه‌گذاري، ساخت و تجهيز ترمينال جديد فرودگاه تبريز و عقد قرارداد مشاوره با شركت ناكو هلند براي اجراي پروژه شهر فرودگاهي امام خميني(ره) از ديگر اقدامات صورت گرفته است.

توافق آسمان با شرکت رولزرويس براي خريد 100 موتور هواپيما

شرکت هوايی آسمان با شرکت رولزرويس در زمينه خريد 100 دستگاه موتور Tay-650 و تسهيل در تأمين قطعات يدکی برای تعمير موتور در ايران توافق كردند كه اجرايی‌شدن مراحل تکميلی انجام اين توافقات، منوط به حل مشکل نقل و انتقالات مالی است.

به دليل کم بودن سهم آمريکا در ساخت موتورهاي هواپيماي فوكر نيازی به مجوز اوفك نيست و تاكنون شرکت هوايی آسمان يک دستگاه موتور فوکر 100 توسط آسمان از شرکت رولزرويس انگليس خريداري شده است و براي عقد قرارداد برای خريد موتورهای بيشتر از اين شرکت مذاكرات در حال انجام است.

بنابر اين گزارش عقد قرارداد شرکت هواپيمايی آسمان با شرکت لوفت هانزا تکنيک و ارسال موتور ايرباس 340 براي تعميرات اساسی به آلمان و اعلام آمادگی آلمان براي فروش هواپيما به شركت آسمان از ديگر اقدامات پسا برجامي در حوزه حمل ونقل هوايي بوده است.

همچنين مذاكره با شركت آلماني TUI برای اجاره سه فروند هواپيماي بوئينگ 738 به مدت سه سال در حال انجام است.
 
کلمات کلیدی : ایرباس+بوئینگ+خرید هواپیما
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۸:۱۲:۳۳
بوئينگ 738 (4166514) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته