نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 143730
مصلحی: از شرکت "الجنادریه" نوری زاده و مهاجرانی در خبر داشتیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۶
وزير اطلاعات گفت: از منظر دستگاه اطلاعاتي، جنگي تمام‌عيار و همه‌جانبه عليه جمهوري اسلامي در حال اجراست و طراحي‌هاي گسترده دشمن در تمام حوزه‌ها عليه جمهوري اسلامي باعث شده كه تهديدها و آسيب‌پذيري‌هايي به وجود بيايد و در كنار آن فرصت‌هايي نيز خلق شده است.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين حيدر مصلحي طي سخناني در همايش «مسجد، حماسه حضور دشمن‌شكن» كه صبح پنجشنبه از سوي مركز رسيدگي به امور مساجد در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد، با تبريك ايام ربيع‌الاول و حضور باشكوه مردم در راهپيمايي ۲۲ بهمن تصريح كرد: اين حضور با شكوه نشانه بصيرت، هوشياري و آگاهي مردم است.

وزير اطلاعات با اشاره به سخنان اخير مقام معظم رهبري در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران، افزود: وزارت اطلاعات به عنوان مهم‌ترين بازوي اطلاعاتي نظام با اشراف خوب اطلاعاتي كه مورد اعتراف دشمنان و دوستان نظام است، با طراحي‌هاي دشمنان در تمام جبهه‌ها در حال مقابله است و در اين ارتباط سربازان گمنام امام زمان (عج) به موفقيت‌هاي چشمگيري دست پيدا كرده‌اند.

مصلحي اظهار كرد: از منظر دستگاه اطلاعاتي، جنگي تمام‌عيار و همه‌جانبه عليه جمهوري اسلامي در حال اجراست و اين يك شعار و تحليل نيست بلكه بنده بر اساس اطلاعات دقيق خدمت شما عرض مي‌كنم كه ما در وضعيت يك جنگ نرم سنگين هستيم و وزارت اطلاعات با توجه به اطلاعات دقيق خود اين موضوع را مطرح مي‌كند و مي‌گويد كه دشمن طراحي‌هاي گسترده اي تقريبا در تمام حوزه‌هاي مختلف عليه جمهوري اسلامي طراحي كرده و اين باعث شده كه تهديدها و آسيب‌پذيري‌هايي به وجود بيايد و در كنار آن فرصت‌هايي نيز خلق شده است.

وي يادآور شد: دشمن در هر موقعيتي راهبرد تهاجمي و حمله خود را تغيير مي‌دهد.

وزير اطلاعات گفت: اگر بخواهيد مورد ديگري را در بحث واژه‌شناسي مطرح كنيد، واژه خواص است كه مقام معظم رهبري در سخنان خود به آن اشاره كردند. واژه خواص هم مفهوم مثبت و هم مفهوم منفي دارد كه مي‌تواند از باب مثبت آن به خواص مذهبي جبهه حق، اهل حق و با بصيرت اشاره كرد و از باب منفي آن نيز بيش از ۱۳ مورد به كار بردند؛ از جمله خواص بي‌بصيرت، مطرود، فرصت‌طلب، مصلحت‌انديش، منحط اخلاقي، دنياگرا، ‌ترسو، فاقد شجاعت و ... .

مصلحي در ادامه به اتفاقات سال ۸۸ اشاره كرد و افزود: در فتنه ۸۸ تمام گروه‌هاي معاند نظام و انقلاب از انجمن حجتيه گرفته تا منافقين و موساد دست به دست هم دادند و كشورهاي منطقه نيز تقريبا همه‌شان در اين فتنه همراهي كردند.

وي همچنين با اشاره به حضور مهاجراني و نوري‌زاده در مجلس ميهماني امير عبدالله پادشاه عربستان گفت: در سفري كه چندي پيش به عربستان داشتيم و قبل از برگزاي اين جشن، به مقامات عربستان گفتيم كه شما فلان تاريخ برنامه جشني داريد و در اين جشن افرادي را دعوت كرده‌ايد كه از افراد معاند انقلاب و نظام جمهوري اسلامي در آن حضور دارند و پيش‌بيني كرده‌ايد كه ۱۸ ميليون دلار در اختيار آنان بگذاريد. مسئول اطلاعات داخلي عربستان تعجب كرد كه ما چگونه اين اطلاعات را كسب كرده‌ايم؛ در حالي كه اين اطلاعات جزء اطلاعات سري و داخلي آنها بود.

وزير اطلاعات گفت: ما وقتي مي‌گوييم بر همه تحركات اشراف اطلاعاتي داريم، شعار نيست و دوست و دشمن به اين موضوع اذعان دارند.

مصلحي افزود: فتنه سال ۸۸ فتنه‌اي است كه تمام مجموعه‌ها با عنوان يك فرصت و با همراهي سران فتنه تلاش داشتند كار را تمام كنند و برنامه‌ريزي كرده بودند. شرايط داخلي كشور بعد از فتنه سال ۸۸، تحولات پس از آن و تحولات بي‌سابقه در منطقه با عنوان بيداري اسلامي به ما القا مي‌كند كه يك نگاه جديد و نوين به موضوعات داشته باشيم و اين ناشي از تغيير ماهوي بسياري از پديده‌ها و تهديدات است. تغييرات جدي در حوزه تهديدات عليه نظام صورت گرفته و ما بايد اين تهديدها را بشناسيم و بدانيم كه ماهيت اين تهديدها عليه نظام تغيير يافته و ما با تهديدات جديد و نويني مواجه هستيم و در اين ارتباط نيز بايد به چند نكته توجه كرد؛ از جمله ضرورت نگاه جديد به تهديدها و طراحي‌هاي جديد جهت مقابله با آنها.

وي با اشاره به گسترش شبكه‌هاي اجتماعي در اينترنت نيز اظهار كرد: در جريان اتفاقات سال ۸۸ در تهران‌پارس خانمي را دستگير كرديم كه با پاي شكسته پاي اينترنت نشسته بود و جمعيت ۵۰۰ ـ ۶۰۰ نفري دختر و پسر را از طريق اينترنت براي رفتن به كف خيابان‌ها هدايت مي‌كرد. پس تهديدهاي جديد مقابله جديد مي‌طلبد.

وزير اطلاعات با اشاره به تغييرات صورت گرفته در وب و مواجه شدن با وب ۳ در حال حاضر خاطرنشان كرد: سرويس‌هاي اطلاعاتي اينترنت را به‌وجود آورده‌اند و اطلاعاتي به شما مي‌دهند كه در واقع آن چيزي كه شما مي‌خواهيد نيست بلكه آنچه كه خود مي‌خواهند به شما مي‌دهند و اطلاعات شما را مي‌گيرند. رييس گروه گوگل به تازگي در مصاحبه‌اي گفته است كه من افتخار مي‌كنم كه اگر دستگاه حاكميت آمريكا راجع به هر فردي هر اطلاعاتي بخواهد مي‌توانم در مورد آن فرد اطلاعات بدهم و به ما هر خطي بدهند در ارتباط با اطلاع‌رساني و دادن اطلاعات به آن فرد در آن مسير و خط حركت مي‌كنيم.

مصلحي در همين رابطه با ذكر مثالي يادآور شد: وقتي شما در گوگل كلمه نور را مي‌زنيد، انتظارتان اين است كه مثلا آيات و روايات سوره نور يا مباحث علمي مربوط به نور براي شما بيايد ولي اين‌گونه نيست بلكه متناسب با كشور و فرد طراحي شده كه چه چيزي در پي جست‌وجو بيايد. مثلا وقتي اين كلمه نور را مي‌زنيد، چيزهايي كه در تهران و ‌اصفهان مي‌آيد يك‌جور نيست.

وي افزود: ‌تغيير ماهوي تهديدات و تهديدات جديد به اين معناست كه كليه دستگاه‌ها با طراحي‌هاي جديد بايد به اين عرصه وارد شوند و در اين ارتباط برنامه‌ريزي كنند.

مصلحي ادامه داد: قبل از پيروزي انقلاب سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريكا و انگليس و موساد در كشور ما فعال مايشا بودند ولي بعد از پيروزي انقلاب تمام سيستم آنها به هم ريخت ولي آيا فكر مي‌كنيد كه آنها كار را رها كردند؟ نه.

وزير اطلاعات اظهار كرد: در ادامه، آنها استراتژي دو قطبي‌سازي جامعه را در پيش گرفتند.

وي با اشاره به انتخابات پيش رو يادآور شد: انتخابات مجلس نهم اولين انتخابات بعد از تحولات سال ۸۸ است و از اهميت بالايي برخوردار است. جريان‌هاي سياسي غير خودي، غير همسو و فتنه و گروه‌هاي ضد انقلاب به دنبال اين هستند كه از اين انتخابات و از اين فرصت سوءاستفاده كنند.

مصلحي در ادامه به دسته‌بندي و سطوح برنامه‌ريزي دشمن اشاره كرد و يادآور شد: دشمنان سراغ يك گروه و دسته نمي‌روند و براي همه گروه‌ها برنامه‌ريزي مي‌كنند. با توجه به اطلاعات موجود، راهبرد دشمنان نظام براي تاثيرگذاري در انتخابات را مي‌توان در سه سطح دسته‌بندي كرد؛ از جمله تلاش براي تاثيرگذاري بر مسئولان نظام، تلاش براي تاثيرگذاري بر جريانات سياسي و همچنين تلاش و برنامه‌ريزي براي تاثيرگذاري بر افكار عمومي جامعه كه در هر سه سطح، دشمن طراحي‌هايي كرده است.

وزير اطلاعات در ادامه به تلاش‌هاي دشمنان براي سطح سه تاثيرگذاري‌ها اشاره كرد و گفت: آنها برنامه‌ريزي‌هايي در اين ارتباط انجام داده‌اند كه از جمله مهم‌ترين آنها مي‌توان به تلاش براي بر هم ريختن تعادل جامعه با ايجاد شوك‌هاي كاذب به خصوص در زمينه اقتصادي از جمله در زمينه ارز و سكه اشاره كرد كه با كمال تاسف برخي‌ از خودي‌ها نيز در اين مقوله دچار چالش و اشتباه شدند و جاهايي بودند كه جزو مجموعه نظامند و رفتند ميلياردي سكه خريدند و تحت تاثير اين القاء قرار گرفتند و بعضي از خودي‌ها با بي‌توجهي به اين موضوع دامن زدند و در واقع همانطور كه گفتم دشمنان برنامه‌ريزي مي‌كنند كه تعادل رواني جامعه را به هم بريزند.

وي با اشاره به تلاش و برنامه‌ريزي آنان براي القاي ياس و نااميدي در بين مردم تصريح كرد: آنها در راستاي بحران‌نمايي كاذب از وضعيت كشور تلاش مي‌كنند.

وزير اطلاعات در ادامه به مصاحبه‌اي اشاره كرد كه در آنجا فردي صحبت از ايجاد قحطي در كشور كرده بود و گفت: يك آقايي مصاحبه مي‌كند و صحبت از قحطي در كشور مي‌كند و وقتي كه مي‌گوييم مستند اين حرفت چه بوده و دلايلتان را بگوييد مي‌گويد كه نمي‌دانم چه شد اين را گفتم و وقتي يك ذره ناخن مي‌زنيم مي‌بينيم كه دشمنان با واسطه‌هاي مختلف سعي مي‌كنند اين‌گونه القائات را داشته باشند. اطرافيان بايد مراقب باشند زيرا دشمنان طراحي‌هاي جديدي در اين‌گونه مباحث دارند. ديديم يك آدم خودي اين حرف را زد و ديديم ماهواره‌ها و رسانه‌هاي آنها با استناد به اين حرف چه جوي را ايجاد كردند.

مصلحي در ادامه افزود: آنها سعي مي‌كنند از وضعيت كشور توسط عوامل داخلي‌شان به خصوص جريان فتنه سياه‌نمايي كنند. شما رسانه‌هاي همراه با جريان فتنه را نگاه كنيد و وقتي سرتيتر آنها را نگاه مي‌كنيد مي‌بينيد كه چه حركتي را دنبال مي‌كنند.

وي خاطرنشان كرد: آنها از طرف ديگر به دنبال نشان دادن ناكارآمدي نظام، القاي تقابل بين بزرگان و عالمان ديني در كشور و تضعيف و تخريب چهره‌ها و پايگاه‌هاي مهم نظام از جمله بسيج، سپاه و روحانيت هستند و از طرف ديگر دستاوردهاي نظام را زير سوال مي‌برند. تلاش مي‌كنند تا با آستانه تحمل مردم بازي كنند و در بين توده‌هاي مردم هراس، بي‌اعتمادي نسبت به حاكميت و هيجان‌هاي كاذب و جوسازي ايجاد كنند.

وي در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان براي زير سوال بردن دستاوردهاي نظام به موفقيت روز گذشته دانشمندان هسته‌يي‌مان اشاره كرد و ادامه داد: اگر كسي به پشت صحنه اين تحريم‌ها و اقداماتي كه دشمن انجام مي‌دهد، نگاه كند مي‌فهمد كه موفقيت‌هايي كه دانشمندان ما كسب كرده‌اند چقدر مهم و اثرگذار است.

وزير اطلاعات با بيان اينكه دشمنان تمام ظرفيت خود را به كار بردند كه نظام را با يك چالش امنيتي در موضوع انتخابات مواجه كنند و در واقع انتخابات را يك فرصت‌طلبي براي ضربه زدن به امنيت جمهوري اسلامي تلقي مي‌كنند، گفت: نمونه آن يك ضد انقلاب است كه در شبكه سيا مي‌گويد بايد انتخابات آتي مجلس ايران را به صحنه جنگ داخلي تبديل كرد و اين امر بر عهده شوراي هماهنگي راه سبز اميد است كه مردم را به اغتشاش تحريك كند. شوراي هماهنگي راه سبز اميد، دو حلقه جريان فتنه در داخل و خارج از كشور است كه در اين ارتباط دستورالعمل‌هايي را دارند.

وي در ادامه به اهم محورها و برنامه‌هاي آنها براي ايجاد چالش امنيتي در اين عرصه اشاره كرد و يادآور شد: آنها تلاش مي‌كنند با برنامه‌ريزي و به كمك رسانه‌هاي خود براي نافرماني مدني بسترسازي كنند و از طرف ديگر انتخابات مجلس هميشه اين وضعيت را داشته است كه در برخي از جاها با توجه به وضعيت جغرافيايي، قومي و قبيله‌اي اصطكاك‌هايي به وجود مي‌آمده و مثلا در برخي از حوزه‌هاي انتخابيه ما شاهد اين اصطكاك‌ها بوده‌ايم و دشمنان تلاش مي‌كنند اين امر را تشديد و از آن سوءاستفاده كنند. همچنين آنها در تلاش براي زمينه‌سازي اعتراضات مردمي، تلاش در جهت مطرح كردن طرح نظارت بين‌المللي، تلاش براي معرفي و حمايت از كانديداهاي داراي گرايشات قومي با هدف سوءاستفاده از ظرفيت قوميتي، ترويج روحيه قبيله‌گري، راه‌اندازي رقابت ناسالم انتخاباتي و برنامه‌ريزي در راستاي ايجاد تنش براي ايجاد بحران از طريق ايجاد نزاع‌هاي قومي و قبيله‌گرايي هستند. آنها از طرف ديگر در راستاي ترديدافكني و شبهه‌افكني در مورد سلامت انتخاباتند و متاسفانه برخي از خودي‌ها نيز در قالب رقابتي كه وجود دارد، بر اين طبل مي‌كوبند.

مصلحي گفت: آنها تلاش مي‌كنند تقلب در انتخابات را القا كنند و آن را به پيش ببرند. همين تشكيلات فتنه در يكي از اقداماتي كه انجام داد، سايت وزارت كشور را در انتخابات سال ۸۸ هك كرد و با آن هك متوجه شد كه تقلبي صورت نگرفته است. هكر اين كار در اختيار ماست و به آنها ثابت شد كه تقلبي نبوده اما دشمنان گفتند كه بايد راه خود را ادامه دهيد و همان كلاهي سرشان رفت كه مقام معظم رهبري به آن اشاره كردند و كانديداها در انتخابات مجلس نهم بايد مواظب باشند كه اين كلاه به سرشان نرود.

وي افزود: آنها به دنبال اغتشاش و آشوب خياباني هستند. در قضيه ۲۵ بهمن ديديد آنها تمام تلاش خود را به كار بردند، هجمه‌هاي سنگيني را طراحي كردند و در مراكز استانها آدرس دادند و محل تجمع را اعلام كردند ولي چه شد؟

وزير اطلاعات با بيان اينكه آنها در راستاي القاي عدم امنيت در كشور حركت مي‌كنند، تصريح كرد: با وجود تمام برنامه‌ريزي‌هاي گسترده، با كمك خداوند و عنايت مقام معظم رهبري و تلاش مسئولان، آنها در هيچكدام از اين زمينه‌ها به موفقيتي دست پيدا نكردند و نمي‌توانند كسب كنند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۴:۳۵:۱۵
کاش از ترور شهید احمدی روشن که در نزدیکی وزارت اطلاعات بود هم خبر داشتید (660595) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۴:۵۱:۰۵
چرا این سیستم اطلاعاتی قبل از انجام اختلاس 3000میلیاردی وارد کار نشد؟ (660625) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۶:۱۲:۵۷
شاید درصد گرفته بوده! (660767) (alef-11)
 
راستین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۸:۵۳:۵۹
مگه بیکار بودن برن دنبال اختلاس اونم فقط 3 هزار میلیارد تومن . (661022) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۲۱:۰۹:۱۸
دلت خوشه هااااااااااااااا (661226) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۶:۴۵:۴۷
اینها همه شعار هستند. فکر می کنند که همه دنیا بر علیه ایران بسیج شده اند. با این فکر و خیال به هیچ جا نمی رسیم. (660823) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۷:۰۳:۳۲
وقتی به همه چیز مضنون باشید بالاخره مورد هم یافت می شود (660868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۹:۰۲:۲۶
شما با اين سيستم اطلاعاتي قوي از دوتابعيتي بودن خاوري خبر نداشتيد؟!! (661037) (alef-11)
 
Kazakstan
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۲۱:۳۰:۵۲
مردم خسته شده اند از این سیستم داستان پرداز و خالی بند (661243) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۸ ۰۰:۴۴:۲۵
تاکی نق زدن؟ (661480) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۸ ۰۱:۴۷:۴۸
سئوال زیاده ولی بنده خدا الف نمیتونه منتشر کنه. (661556) (alef-11)
 
عطا
۱۳۹۰-۱۱-۲۸ ۱۷:۲۶:۲۴
ادم با این همه اطلاعاتی که این اقای وزیر دارن متعجب میشه :پس چرا مثل اب خوردن دانشمندان هسته ای را در چند صد متری وزارت خانه اطلاعات میکشند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (662387) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.