توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503938
رویترز فاش کرد؛ ترامپ بدنبال تملک معادن غنی افغانستان است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
ایرنا نوشت: در آستانه اعلام استراتژی جدید آمریکا در خصوص افغانستان یک رسانه غربی افشا کرد که «ترامپ» بدنبال تملک معادن غنی این کشور برای تامین هزینه های جنگ ۱۶ ساله آن است.

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» بدنبال ثروت موجود در معادن افغانستان برای کمک به تامین هزینه های جنگ ۱۶ ساله این کشور و همچنین تلاش های درحال انجام برای بازسازی آن که تا کنون باغ بر ۱۱۷ میلیارد دلار شده، است.

الیته سرمایه گذارنی که بر روی معادن افغانستان مطالعه کرده اند می گویند با توجه به وضعیت موجود در افغانستان که آن را تبدیل به یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان کرده بهره برداری از مواد موجود در معادن افغانستان یک «امید واهی» است.

بر اساس پیش بینی های سازمان زمین شناسی آمریکا که ۱۰ سال قبل انجام شده ارزش معادن افغانستان بالغ بر ۱ تریلیون دلار است و هم کارشناسان افغانی و هم کارشناسان خارجی عقیده دارند که این میزان ثروت برای استقلال اقتصادی افغانستان کافی است.

افغانستان همچنین دارای مقادیر قابل توجهی لیتیوم است و بر اساس برخی گزارش ها این کشور می تواند به یک «عربستان سعودی» دیگر البته در زمینه لیتیوم تبدیل شود.

لازم به ذکر است لیتیوم ماده اصلی در ساخت تجهیزات الکترونیکی، باطر یهای خودرو و باطری های الکتریکی است.

بر همین اساس بهره برداری از معادن موجود در افغانستان دارای منافع زیادی است از همین رو ترامپ بدنبال آن است تا راهی برای استخراج و بهره برداری از این معادن بدست بیاورد.

در همین رابطه قرار است امروز دوشنبه استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان اعلام می شود و گفته می شود بخشی از این راهبرد جدید شامل اعزام دست کم ۴ هزار نیروی نظامی به این کشور می شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.