توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473338
دیدار مقامات ایران، ترکیه و روسیه در آنکارا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
اسپوتنیک گزارش داد مقاماتی از ایران، روسیه و ترکیه با هدف بررسی تشکیل مناطق کاهش تنش در سوریه، در آنکارا دیدار کردند.

به گزارش فارس، رسانه‌های محلی امروز (پنجشنبه) از دیدار مقامات ایرانی، روسی و ترکیه‌ای در «آنکارا» برای ررسی روند تشکیل «مناطق کاهش تنش» در سوریه خبر دادند.

بخش ترکی خبرگزاری «اسپوتنیک» با اعلام این خبر نوشت مقامات نظامی، دیپلماتیک و اطلاعاتی ایران، روسیه و ترکیه در محل سازمان اطلاعات آنکارا دیدار و درباره ایجاد 4 منطقه کاهش تنش در سوریه گفت‌وگو کردند. اسپوتنیک به نقل از خبرنگار روزنامه «حریّت» نوشت این مقامات روند تشکیل 4 منطقه کاهش تنش در سوریه و کشورهایی که بر آنها نظارت خواهند داشت را بررسی کردند.

بر این اساس، طرف‌ها در این دیدار به توافق رسیده و قرار است آخر هفته نیز در ایران دیدار داشته باشند.

جزئیات بیشتری از این خبر هنوز اعلام نشده است.

روز پنجشنبه 14 اردیبهشت پیش‌نویس توافق ایجاد چهار منطقه «کاهش تنش» در سوریه توسط کشورهای ناظر بر مذاکرات «آستانه» امضا و قرار شد کارگروه مشترکی از سوی آنها طی پنج روز پس از امضای تعیین این مناطق و مناطق امنیتی و حل مسائل فنی آن تشکیل شود.

همچنین طرفهای ضامن که شامل روسیه، ایران و ترکیه است، باید تا 22 ماه می جاری تدابیر لازم را برای تکمیل تعیین نقشه مناطق کاهش تنش و مناطق امنیتی اتخاذ کنند. این طرح شامل پنج استان حمص، ادلب، قنیطره، درعا و ریف دمشق (غوطه) باشد.
 
کلمات کلیدی : ایران، ترکیه ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.