توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454735
رسوایی بزرگ در نیروی دریایی آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
نیروی دریایی آمریکا این روزها در پی تحقیق در باره فروش اسرار فوق محرمانه توسط افسران بلندپایه این سازمان در برابر دریافت رشوه های گزاف نقدی و غیرنقدی و امتیازهای غیراخلاقی، دچار یکی از بدترین رسوایی های سال های اخیر شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه «تلگراف» چاپ انگلستان روز چهارشنبه نوشت: مقام ها و افسران بلندپایه نیروهای دریای آمریکا، اسرار نظامی در باره تحرکات ناوها و کشتی های ناوگان هفتم این نیرو را که از حساسیت بسیاری برخوردار است، در مقابل دریافت هزاران دلار رشوه و هدایای غیرنقدی و امتیازهای غیراخلاقی در اختیار فردی معروف به نام «لئوناردو» رئیس یک شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی قرار می دادند.
 
ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا به علت استقرار ناوها، هواپیماهای جنگی و زیردریایی های آن در آب های سرزمینی ژاپن و کره جنوبی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 
تلگراف می افزاید: بلندپایه ترین متهم این پرونده یک آدمیرال نیروی دریایی و فرمانده کل ناوگان هفتم به همراه 9 افسر دیگر است که برخی از آنها بازنشسته شده و بقیه از مقام های خود برکنار شده اند.
 
دادگستری آمریکا بر این گمان است که لئوناردو از اطلاعاتی که مقام های نظامی نیروی دریایی آمریکا در اختیار وی قرار می دادند، برای تضمین پیروزی در مزایده ها و مناقصه های ارتش آمریکا و بستن قراردادهایی به ارزش ده ها میلیون دلار سوء استفاده می کرد.
 
بر اساس گزارش ها، لئوناردو یک بار صورتحسابی به ارزش 16 هزار دلار برای پذیرایی از این نظامیان آمریکایی به یکی از رستوران های هنگ کنگ، پرداخت کرده است.

 
 
کلمات کلیدی : نیروی دریایی آمریکا ، رسوایی نظامی آمریکا ، دریافت رشوه ، فروش اطلاعات محرمانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.