توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457237
نامه زاکانی و پرویز داوودی به روحانی و لاریجانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
علیرضا زاکانی، پرویز داوودی و حسین صمصامی از امضا کنندگان این نامه هستند که در آن انجام فی الفور اقدامات مقتضی تقنینی و اجرایی را در رابطه با فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر «حرام بودن واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند» خواستار شده اند.

به گزارش فارس، شخصیت سیاسی-اقتصادی کشور از جمله علیرضا زاکانی، پرویز داوودی و حسین صمصامی در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور و رئیس مجلس، خواستار تبدیل فتوای رهبر انقلاب درباره حرمت واردات کالاهای تولید داخل به منع قانونی و اجرایی شده اند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب حجت‌الاسلام والمسلیمن روحانی،ریاست محترم جمهور
جناب آقای دکتر لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم


فتوای تاریخی رهبر حکیم انقلاب اسلامی درباره حرمت واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، یک الزام شرعی است.
از زمان صدور فتوای تحریم تنباکوی میرزای شیرازی تاکنون، این فتوای اقتصادی، حکم شرعی بی‌سابقه‌ای است که برای صیانت از اقتصاد کشور اسلامی صادر شده است و همانگونه در زمان صدور فتوای آیت‌الله شیرازی، مردم و حتی زنان حرمسرا غیرتمندانه به اجرای آن مبادرت ورزیدند، امروز بر همه امت اسلام اجرای این حکم آیت‌الله خامنه‌ای واجب است.
حتی در صورتی که حکومت اسلامی برقرار نبود، بر مسلمانانی که متصدی امور واردات در حکومت بودند، رعایت این فتوا واجب بود. امروز در شرایطی که حکومت اسلامی در کشور برقرار است، اگر مسئولان مربوطه در مجلس شورای اسلامی و دولت، به این فتوا عمل نکنند، مرتکب فعل حرام می‌شوند. مسئولان جمهوری اسلامی باید عنایت داشته باشند که مشروعیت هر منصبی در جمهوری اسلامی از ولایت فقیه است، و هر مقامی که بر خلاف فتوای ولی فقیه در امور تقنینی یا اجرایی تصرف کند، خودبخود معزول است.
از شما بزرگواران که قطعا مقید به احکام الهی هستید، انتظار می‌رود در اسرع وقت نسبت به تبدیل این حرمت شرعی به منع قانونی و اجرایی از تاریخ فتوا، اقدام مقتضی را پیگیری یا دستورات مقتضی را صادر فرموده و مردم را از نتایج اقدامات مطلع فرمائید.

و من الله التوفیق

علیرضا زاکانی

پرویز داوودی

حسین صمصامی

عطاءالله رفیعی آتانی

سید یاسر جبرائیلی
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۲:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۳:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۲۰:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۶:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۲۲:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۴/۰۶/۱۵ ۱۹:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : لاریجانی، زاکانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.