نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427537
خشم رییس سیا از مذاکرات سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵
رئیس سازمان سیا در گفت‌وگو با یک رسانه آمریکایی درباره عدم حضور واشنگتن در رایزنی‌های سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه گفت که این سه کشور نمی‌توانند به تنهایی مشکلات منطقه را حل کنند.

به گزارش ایسنا، جان برنان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت‌وگو با شبکه ان پی آر در پاسخ به سوالی درباره نشست اخیر ایران، روسیه و ترکیه در مسکو برای حل مساله سوریه و حضور نداشتن آمریکا در این مذاکرات گفت: رایزنی‌هایی میان این کشورها در جریان است و من فکر می‌کنم که آنها در زمینه‌هایی اهداف و منافع قابل ستایشی دارند، اما در عین حال اختلاف نظرهایی هم دارند. من بر این باورم که برخی اوقات روسیه تلاش می‌کند تا از فرصت‌های تاکتیکی به نفع خود بهره ببرد، اما به طوری جدی معتقدم که این سه کشور در دراز مدت قادر نیستند به تنهایی مشکلات منطقه را حل کنند. برخی از بازیگران (منطقه) به دلایل زیادی تلاش می‌کنند تا ائتلاف‌هایی تشکیل دهند که ببینند می‌توانند اهداف مشترکشان را پیش ببرند یا نه. اما من اطمینان دارم که یک مناقشه واقعی میان آنها بر سر دیگر عناصر این مساله به وجود خواهد آمد.

برنان که به نظر می آید از عدم حضور آمریکا در این مذاکرات به خشم آمده است، در ادامه ضمن حمایت از تروریست‌ها در سوریه و صرفا مخالف دولت خواندن آنها مدعی شد که نیروهای مخالف به این دلیل خواهان حمایت خارجی هستند که دریافته‌اند در حال حاضر در برابر یکی از بزرگترین ارتش‌های جهان عرب، یعنی سوری ها و حزب الله بعلاوه ایران و روسیه می‌جنگند، در حالی‌که تسلیحات کمی دارند و باید از خانواده‌هایشان، روستاهایشان و همسایگی‌شان بدون پشتیبان خارجی محافظت کنند.

رئیس سازمان سیا در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که آیا آزادی حلب به معنی آغاز فرایند پایان درگیری‌ها در سوریه خواهد بود، اظهار کرد: خیر، من اینطور فکر نمی‌کنم.

وی در ادامه سیاست‌های آمریکا از تروریست‌ها ادامه داد: سقوط حلب برای من نشانه پایان درگیری نیست؛ چرا که من اطمینان دارم که خیلی از آن نیروهای مخالف، یعنی کسانی که می‌خواهند کشورشان را برای خانواده‌هایشان، همسایه‌ها و کودکانشان پس بگیرند به مبارزه ادامه خواهند داد.

به گزارش ایسنا، ایران، روسیه و ترکیه هفته گذشته با برگزاری یک نشست سه جانبه در مسکو بر لزوم پایان یافتن جنگ سوریه و دستیابی به یک توافق میان دولت و مخالفان تاکید کردند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + نشست سه‌جانبه سوریه + روسیه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۰۰:۱۵:۴۱
خفه شو!به آمریکا ربطی نداره (4080985) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.