نظر منتشر شده
۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358534
«مرد ژله‌ای» فردا در ملاءعام اعدام می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲
حکم اعدام مرد ژله‌ای به اتهام افساد فی الارض و آزار و اذیت ۱۰۰ زن در شیراز فردا در ملاءعام اجرا می‌شود.

طی ۲ سال گذشته چندین بار گزارش شده بود که فردی با ورود به منازل مردم در منطقه‌ کوشک جنوب شیراز، اقدام به پاره کردن لباس زنان در حین خواب کرده و در یک مورد نیز تجاوز به عنف توسط وی تایید شده است. متهم که با شیوه ای خاص اقدام به آزار و اذیت طعمه هایش کرده و بعد از سرقت فرار می کرد در طول دو سال دستگاه های امنیتی و پلیس های تخصصی استان فارس را مشغول کرده بود اما هر بار بدون برجا گذشتن هیچ ردی از محل حادثه متواری می‌شد. حالا با گذشت دو سال از زمان اولین شکایت و دستگیری متهم و پایان تحقیقات پلیسی درباره پرونده اتهامات وی، متهم با تایید حکم از سوی دیوان صبح فردا در ملا عام اعدام می‌شود .

صالحی دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تایید اجرای حکم این متهم گفت حکم اعدام مرد ژله‌ای به اتهام افساد فی الارض فردا در ملاء عام اجرا می شود.

وی گفت: این فرد به اتهام افساد فی الارض و ایجاد ناامنی به طور گسترده در سطح شیراز از طریق ورود به عنف شبانه به منازل، تعداد زیادی از شهروندان و هتک حرمت نوامیس و تجاوز به اعدام محکوم شد. دادستان عمومی وانقلاب شیراز در ادامه افزود: شگرد کاری متهم که به مرد ژله ای معروف است به این گونه بود که از ۱۲ شب تا ۵.۳۰ بامداد به صورت پنهانی وارد منازل مردم می‌شده و اعمال شوم خود را اجرا می‌کرده است که به گفته وی، ۱۰۰ مورد ورود به منزل داشته است.

وی اضافه کرد: با اخذ فیلم دوربین مدار بسته یکی از شاکیان متهم با تطبیق آزمایش DNA و گروه خونی و دیگر آثار به جای مانده از صحنه جرم از جمله نمونه خون‌های اخذ شده در آزمایشگاه ژنتیک، این فرد شناسایی و در تاریخ هفتم شهریورماه سال ۹۴ دستگیر می شود.

صالحی همچنین گفت: در تاریخ ۲۷ مهرماه قرار مجرمیت وی صادر و ۲۶ دی ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب حکم اعدام صادر شد که پس از اعتراض وارده، پرونده در شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور رسیدگی و رای مورد تایید قرار گرفت.

تیرماه سال ۹۲ ماموران پلیس آگاهی شیراز در جریان فعالیت مجرمانه مرد متجاوز قرار گرفتند. بررسی‌های پلیس نشان می‌داد مرد جوان شبانه وارد خانه زنان شده و با تهدید آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از سرقت پول، طلا و تلفن همراه قربانیان متواری می‌شد.

تحقیق از شکات نشان می‌داد آنها نیمه‌های شب در خانه تنها یا همراه فرزندان خود در منطقه کوشک میدان در جنوب شیراز حضور داشتند که مرد جوانی در حالی که بدنش آغشته به روغن بوده وارد خانه‌هایشان شده و آنها را مقابل فرزندانشان مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از سرقت اموال آنها گریخته است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس آگاهی ادامه پیدا کرد. ماموران با اطلاعاتی که شاکیان ارائه کرده بودند تصویر رایانه‌ای مردی را به دست آوردند که ردپای او در همه این سرقت‌ها وجود داشت. جستجوها ادامه یافت تا این‌که کارآگاهان جنایی متوجه شدند مرد شیطان‌صفت در خانه یکی از قربانیان لباس خود را جا گذاشته است.

جستجوی پلیس بین ۲۰ هزار هم نام متهم


بررسی لباس نشان داد، متهم آن را به خشکشویی برده و نام خانوادگی او روی لباس قرار داشته است. تحقیقات روی این نام متمرکز شد که کارآگاهان دریافتند ۱۵ هزار نفر فامیل موردنظر را دارند. با بررسی تک‌تک این افراد تیم جنایی به پسر ۲۰ ساله‌ای به نام امین رسیدند که اوایل سال گذشته با ورود به خانه زن جوانی با تهدید تلفن همراه او را سرقت کرده و پس از دستگیری مدتی را در زندان بوده است. همزمان با آزادی او از زندان موضوع آزار و اذیت زنان آغاز شده بود.

اظهارات یکی از شاکیان

تیم جنایی برای تحقیقات زن جوان را به پلیس آگاهی احضار کردند که این بار واقعیت ماجرا را بازگو کرد و گفت: روز حادثه پسر جوان به طرفم حمله‌ور شد و قصد تعرض به مرا داشت که توانستم از دستش فرار کنم. او هم با سرقت تلفن همراه گریخت. برای حفظ آبرویم موضوع آزار و اذیت را مطرح نکردم.

با افشای این موضوع، کارآگاهان مطمئن شدند که آزار و اذیت زنان توسط امین انجام شده است. سرانجام روز متهم ۲۰ ساله در منطقه کوشک دستگیر شد.

اقدامات سیاه مرد ژله‌ای ادامه داشت تا اینکه وی پای در خانه‌ای گذاشت که مجهز به دوربین مداربسته بود و به همین خاطر یک فیلم چند ثانیه‌ای از امین به دست آمد و سرانجام هر روز سرنخ‌های مأموران بیشتر شد تا اینکه تمام پازل‌ها کنار هم چیده و امین وقتی در خانه‌شان بود دستگیر شد.

مرد ژله‌ای: من بیمارم

مرد ژله‌ای چاره‌ای جز اعتراف نداشت. وی گفت: من بیمارم و تاکنون به ۱۰۰ خانه در جنوب شیراز وارد شده‌ام و فقط در ۲۳ مورد توانسته‌ام نقشه‌هایم را اجرا کنم. وی گفت هر سه تا چهار روز نیمه‌های شب و حوالی ساعت دو بامداد از خانه‌شان خارج شده و هر بار به طور اتفاقی وارد خانه‌ای شده و اینگونه نبوده که از قبل خانه ای را شناسایی کرده باشد.

مرد ژله‌ای افزود: حوالی ساعت دو به طور اتفاقی خانه‌ای را انتخاب کرده و به پشت‌بام آن می‌رفتم. پس از اینکه لباس‌هایم را بیرون آورده آن را روی پشت‌بام گذاشته و وارد حیاط می‌شدم. در خانه‌هایی که دریچه‌هایشان باز بود مشکلی نداشتم اما دریچه‌هایی که بسته بود را خودم باز کرده و اگر هم موفق نمی‌شدم، به پشت‌بام رفته و لباس‌هایم را بر داشته و آنجا را ترک می‌کردم.

امین گفت: پس از ورود به خانه‌ها با روغنی که خودم از خانه‌مان برده بودم بدنم را چرب می‌کردم و اگر روغن نبرده بودم نیز با روغنی که در خانه طعمه‌هایم بود این کار را انجام می‌دادم و پس از چرب کردن خود با تیغ لباس زنان را پاره می‌کردم.

دستگیری مرد ژله ای
سردار احمدعلی گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس درباره نحوه دستگیری متهم گفت: طی شش ماه گذشته اقدامات انتظامی و امنیتی را در مناطقی که متهم مرتکب جرم شده بود، افزایش دادیم. با توجه به جا ماندن آثاری از جمله خون، مو و در یک مورد لباس متهم، کار شناسایی به شکل علمی پیگیری شد.

متهم دارای مشکلات شخصیتی و رفتاری است. همچنین تاکنون ۱۴ مورد ارتکاب جرم توسط متهم مشخص شده، اما تحقیق برای مشخص شدن دیگر جرایم احتمالی وی ادامه پیدا کرد .

متهم در جریان بازجویی های فنی و پلیسی اعتراف کرده در ۱۰۰ مورد ورود به خانه ها ۲۳ مورد از طعمه های خود را مورد آزار و اذیت قرار داده است. پس از رسیدگی و بر اساس حکم اولیه دادگاه انقلاب شیراز، متهم مفسد فی الارض شناخته و به اعدام محکوم شد. این حکمپ س از تایید در دیوان صبح فردا در ملا عام اجرا خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : اعدام+سرقت+مرد ژله ای+تجاوز
 
علی
Australia
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۲:۲۸
100 مورد بوده بعدش گرفتنش ؟؟؟ خسته نباشن (3736835) (alef-11)
 
اهورا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۲۹:۰۲
تازه اونم تو یه محله کوچیک جنوب شهر. (3736919) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۶:۴۹
اگر اعدام چاره کار بود تا الان که بالاترین اعدام ها رو در دنیا داشتیم باید امنیت و آسودگی خیالمون بیشتر میشد ولی این روش های قرون وسطایی جواب نمیده (3737439) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۰:۴۴
کاملا موافق نیستم اما دراین ومورد که فرد مریضه باید تیمارستان بره یا درمان بشه نه این که بکشنش. (3737703) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۳:۱۸:۴۷
این رسم ظاهرا منطقی اما باطنا مخرب اعدام در ملاء عام رو بردارید
منجر به قساوت قلب و عادی شدن صحنه دیدن مرگ توسط مردم می شود
ضمن اینکه حواشی بسیار زشت و ناخوشایندی هم دارد
دیدن صحنه کف زدن و سوت کشیدن مردم در هنگام دست و پا زدن یک نفر درحال مرگ اصلا خوشایند نیست (3737159) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۲:۲۴
تو آمریکا ازاین دست اتفاقها ک میوفته از طریق رسانه ها ماحرارو شرح میدن و مشخصات ظاهریه مرد یااگرتصویری باسه از اون فرد,اون رو نشون میدن تا بقیه افراد ب پلیس اطلاع و از بروز حادثه تلخ دیگه جلوگیری کنند....اونوقت اینجا احازه میذن۱۰۰مورد!اتفاق بیپفته و بقیه ماجرااااا (3737418) (alef-11)
 
tohid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۳:۲۶
چرا اعدام به نظرم اصلا کار درستی نیست اعدام (3737614) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۲۴:۳۱
از قبل شناسایی نمیکرده؟ همه هم زن و بچه تنها تو خونه بودن و مرد نبوده؟ باور میکنید (3736913) (alef-11)
 
خورشيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۳۰:۳۴
حداقل بايد زودتر اطلاع رسانى ميكردند تا مردم نسبت به ايمن سازى دريچه ها و پنجره ها و .. اقدام ميكردند نه اينكه بعد از دو سال و دستگيرى اين تبهكار اعلام كنند (3736920) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۳۸:۱۹
روغن برای چی میزده (3736926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۰:۲۴:۰۱
برای استتار (3737252) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۳:۱۳
برای اینکه بدنش لیز بشه قربانیان یا مردم نتونن بگیرنش...راحت فرار کنه (3737522) (alef-11)
 
نیما
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۴۲:۰۰
از رو فیلم دوربین 15 دقیقه ای باید پیداش میکردن که!!!
شایدم اخرش یه شاکی گردن کلفت داشته (3736930) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۴۶:۲۵
تمام معابر وکوچه ها باید توطدوربین مدار بسته تحت کنترل کلانتری منطقه باشد. شاید در ابتدا هزینه زیادی داشته باشد ولی به مرور زمان و کاهش جرایم هزینه خود را جبران می کند.در اکثر کشورهای پیشرفته اینگونه است.چند سال پیش خبرنگار صداسیما از لندن گزارش می داد که تمام مردم تحت نظارت دوربین های پلیس هستند و کلی از ان بد گفت . اما واقعیت این است که با اینکار امنیت افزایش میابد (3736936) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۰:۰۴:۰۳
دقیقا درست میگی.من چند بار این مطلب رو تو بقیه جراءم هم گفتم ولی هیچ وقت منتشر نشد
باید تمام خیابانهای اصلی و معابر و میدانها داری دوربینی باشند که چهر شخص شناسایی بشه نه دوربینهای که فقط سایه نشون بدن.اینجوری آمار جرم و جنایت تقریبا به صفر نزدیک میشه چون هر جایی ی چشم هست و هیچ کس کاری نمیتونه بکنه .دادگاهه هم خلوت میشن (3737222) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۳:۱۸:۲۵
دقیقا! تمام خیابان های کشور باید دارای دوربین مدار بسته شوند! این اتفاق باید از یک جایی شروع شود و یک سازمانی برای نظارت این دوربین ها در اداره پلیس دایر شود (3737358) (alef-11)
 
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۰۰:۱۲
شما وقتی میگین طرف بیماره برای چ اعدامش میکنین !؟! (3736955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۹:۰۱
تقریبا تمام جانیانی که جنایتهای مکرر میکنند به نوعی دچار بیماری هستند. میفرمایید باید چه مجازاتی برای شان تعیین کرد. گاهی اوقات بدجوری تب روشنفکری مون بالا میره و به حد تشنج میرسه... (3737534) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۹:۴۸
چون بیماری اش فقط همین جوری خوب میشه (3737608) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۲۶:۲۴
آخه چرااینکارارومیکرده؟؟؟چرابه این شکل؟؟؟واقعاعجیبه... (3736991) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۲۸:۱۱
فیلمهای مبتذل و پوشش زنان در سطح شهر و درنهایت فشار جنسی و نابود شدن عقل (3737085) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۰:۱۹:۵۱
پس تو اروپا و آمریکا مردان ژله ای زیادی باید باشه که ما خبر نداریم (3737246) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۱:۱۲
اروپا و آمریکا هم از این جنایات کم نیست ولی در کل مردم آنجا با مردم ما زمین تا آسمون فرق دارند, آنجا نصفه شب اگر شخصی به چراغ قرمز بخورد, از آن رد نمیشود ولی در کشور ما در روز روشن موتورسوارها از روی عابر پیاده هم رد میشوند چه برسد به چراغ قرمز.
قیاس شما مع الفارق است. (3737704) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۵۲:۳۷
اعدام در ملا عام درست نیست. الان یک عده مثل تفریح دنبال دیدن صحنه اعدام هستن که این روی جامعه اثر منفی میذاره. نباید تماشای اعدام تبدیل به تفریح بشه. (3737028) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۵:۲۰:۵۱
به به چه شهروند مودب و روشنفکری (3737378) (alef-11)
 
اگه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۷:۴۲
اگه توخونه خودت هم اومده بوداین حرف رامیزدی (3737423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۳۸:۵۶
خب تبدیل نشه
هدف از این کار اینکه سایرین درس عبرت بگیرن . اون کسی که صحنه مردن و دست و پا زدن یه ادم واسش تفریحه احتمالا یه مشکلی داره و بایدبه جای حرف زدن درمورد این مسائل اجتماعی به فکر درمان خودش باشه (3737567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۵۳:۴۳
عملکرد پلیس در پیدا کردن اون خیلی ضعیف بوده (3737116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۰:۵۶:۵۶
نيروى انتظامى كار امد و هوشيار كه ميكن همينه (3737276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۵:۴۹:۲۵
باید مثل داعش گردنش و زد (3737384) (alef-11)
 
000
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۰۷:۵۰
آقای بابک زنجانی مفسد فی الارض نبوده؟ (3737512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۳:۵۰
به جای اعدام این فرد از روانشاسان بخواهید این فرد رو روانشاسی کنند و از جامعه شناسان بخواهید این مساله رو بررسی کنند که چرا چنین اتفاقاتی میفته و باید چه کار کرد که این جور معظلات کمتر پیش بیاد. صرف اعدام یک مجرم دردی رو دوا نمیکنه (3737637) (alef-11)
 
شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۱۷:۰۰:۱۶
متن خیلی عجیبه.. اولا جالبه که تو هیچ خونه ای مرد نبوده تازه بقول خودش اتفاقی میرفته دوما چرا بعداز دوسال و صد مورد تجاوز؟؟ثالثا عجیبه که چرا زنها سروصدا نمیکردن تا اهالی محل بریزن بیرون و بگیرنش؟؟اونم تو محله کوشک میدون!! من خودم همیشه واسه همچی مواقعی یه سلاح تو خونه آماده دارم..تازه بالاشهر شیرازم هستیم.. توگزارش نیروی انتظامی، دستکاری واقعیت و خلاف واقع زیاد هست تا مبادا خودشون بازخواست بشن.س (3739536) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۴:۵۲
مگه خواننده دیونه باشه تا این داستان رو باور کنه.
نحوه بیهوش کردن زنها
انتخاب اتفاقی ولی مشکوک
روغن زدن بدن (3743876) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.