نظر منتشر شده
۷۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 159030
معضلی به نام شهریه دانشگاه آزاد
درددل بینندگان الف، 28 خرداد 91
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۵
دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تا کنون مورد مناقشه بوده است، روزی بر سر تعیین رییس این دانشگاه و روزی بر سر فروش سؤالات این دانشگاه. اما این نکته امروزه برای همگان روشن شده است که هر کسی برای پیروزی در انتخابات، خیال تصدی گری سمتی و ...  را دارد وعده‌هایی در مورد این دانشگاه می‌دهد و بعد از رسیدن و یا نرسیدن به آن پست و مقام آن وعده‌ها فراموش می‌شود. بیشتر این وعده‌ها در مورد شهریه های این دانشگاه است. آخرین وعده را فرهاد دانشجو داد و تاکنون به آن عمل نکرد. او در مصاحبه های مکرر از کاهش ۲۰ درصدی شهریه های این دانشگاه خبر داده بود.

شهریه های نجومی این دانشگاه امروزه معضلی برای دانشجویان شده است، هزینه بالای شهریه های این دانشگاه باعث شده برخی نمایندگان مجلس و علما نسبت به بالا بودن این شهریه‌ها اعتراضاتی داشته باشند. چندی پیش آیت الله مکارم شیرازی در دیداری که با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی داشته، نسبت به شهریه های بالا اعتراض کرده و خواهان کم کردن هزینه شهریه این دانشگاه شده است. برخی نمایندگان مجلس هشتم نسبت به افزایش بی رویه شهریه‌ها و محرومیت برخی افراد از تحصیل به بهانه بالا بودن شهریه‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند. زهره الهیان، عضو کمسیون امنیت داخلی مجلس هشتم از جمله این افراد است که کاهش شهریه دانشگاه آزاد را از مطالبات دانشجویان و نمایندگان دانسته و گفته بود : رئیس جدید باید کاهش شهریه دانشجویان و قرار داد کارمندان و هیأت علمی دانشگاه آزاد را که سال‌ها با دیکتاتوری اداره می‌شد ساماندهی کرده و یک تحول بنیادین با مدیران جدید انقلابی در آن ایجاد کند.

اما چیزی که در این دانشگاه همواره مغفول مانده گردش مالی عظیم آن است، به راستی گردش مالی این دانشگاه چگونه است و ورودی و خروجی مالی قسمت‌های مختلف این دانشگاه چگونه انجام می‌گیرد. چرا تا به حال هیچ مسئولی از دانشگاه در مورد هزینه‌ها و منابع مالی این دانشگاه به طور شفاف به افکار عمومی پاسخ نداده، مگر نه اینکه تمام چرخه مالی این دانشگاه توسط دانشجویان و خانواده های آن‌ها تأمین می‌شود پس چرا آن‌ها را در جریان هزینه‌ی این پول‌ها قرار نمی‌دهند.

رئیس جدید دانشگاه آزاد نیز در اوایل تصدی این پست، هر روز مصاحبه ای انجام می‌داد و از کاهش شهریه‌ها خبر می‌داد ولی اکنون موضوع کاهش شهریه ها گویی از فهرست کارهای رئیس جدید خارج شده و  گویا پیگیری نمی‌شود.
جدول زیر ميزان شهريه ثابت و متغير دانشجويان جديدالورود در سال تحصيلي ۹۱ -۹۰ به صورت علی‌الحساب نشان می‌دهد. 

رشته تحصيلي

شهريه ثابت(ريال)

كارشناسي پرستاري

۲،۰۱۷،۸۰۰

كارداني بهداشت خانواده

۲،۲۵۲،۳۰۰

پزشكي (دكتري حرفه اي)

۱۷،۵۵۸،۴۰۰

كارشناسي تربيت بدني و علوم ورزشي و تمامي گرایش‌های آن

۴،۷۸۳،۶۰۰

تمامي رشته‌های فيزيك و گرایش‌های آنزيست شناسی مديريت جهانگردی

۳،۳۱۸،۲۰۰

تمامي گرایش‌های معماری شيمی مهندسي پزشكی شهرسازی فناوري اطلاعات

۴،۶۳۸،۶۰۰

تمامي رشته هاي كارشناسي هنر-فرش-مرمت بناهاي تاريخی طراحي پارچه و بافت پارچه و مامايي

۴،۷۳۵،۱۰۰

كارشناسي الهيات و معارف اسلاميفقه و مباني حقوق، فلسفه و حكمت اسلامی (کارشناسي جغرافيا تمامي گرایش‌ها)
(ژئوموروفوژي گردشگري و منطق‌های طبيعي، انساني) كارشناسي زبان و ادبيات فارسی دبيري زبان و ادبيات فارسي
كارشناسي حقوق كارشناسي تاريخ كارشناسي زبان انگليسی مديريت صنعتي

۲،۲۳۸،۷۰۰

كارشناسي مهندسي كامپيوتر (سخت افزار، نرم افزار، علوم كامپيوتر) مهندسي برق كنترل (قدرت، الكترونيك).
مخابرات مهندسي مكانيک مهندسي صنايع مهندسي عمران مهندسي موادصنعتي، استخراجی (هوافضا)
منابع طبيعی رباتيك

۳،۹۴۶،۵۰۰

* نکته قابل ذکر اینکه، این هزینه‌ها با شهریه نظری و علمی هر ترم جمع می‌شود و آنگاه شاهد هزینه های نجومی می شویم . 
البته مسئولان واحد های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، به هر ترفندی متوسل می‌شوند که هزینه اضافی از دانشجویان اخذ کنند. یکی از این هزینه‌ها، هزینه حق سرویس است که از تمامی دانشجویان (چه دانشجویانی که از سرویس ایاب و ذهاب استفاده می‌کنند و چه کسانی که از این سرویس‌ها استفاده نمی‌کنند) است. به نمونه زیر توجه کنید. عکس زیر فرمول پرداخت شهریه دانشجویان "دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه" را نشان می‌دهد. این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۹۰۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف، هر ترم مبلغ ۸۰۰۰۰ ریال بابت هزینه سرویس اخذ می‌کند، که با یک ساده متوجه می‌شویم که این دانشگاه هر ترم مبلغ ۷۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال از دانشجویان اخذ می‌کند. با توجه به کوچک بودن شهرستان و به تناسب آن هزینه کم برای سوخت و ... این سرویس‌ها آیا اخذ این هزینه‌ها قابل توجیه است؟ نکته مهم‌تر اینکه دانشجویی که از سرویس ایاب و ذهاب استفاده نمی‌کند چرا باید این هزینه‌ها را پرداخت کند؟ 

\"\"
نمونه دوم، عکس صفحه وضعیت شهریه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد است. این دانشگاه نیز با دارا بودن حداقل ۴۰۰۰ دانشجو، هر ترم مبلغ ۲۳۰۰۰۰ ریال از دانشجویان اخذ می‌کند که هزینه اخذ شده توسط برای سرویس ایاب و ذهاب دانشگاه مبلغ ۹۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال می‌شود. نکته قابل تأمل در این دو دانشگاه نیز کیفیت بد و پایین سرویس‌های ایاب و ذهاب است به طوری که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه، همواره سرویس‌ها (به علت کمبود اتوبوس) ظرفیتی بسیار بیشتر از ظرفیت مجاز خود حمل می‌کنند. 


\"\"
هزینه های اضافی و انجام کارهای غیر ضروری در واحد های دانشگاه به قدری زیاد است که چندی پیش و در هنگام ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد، به همه واحدها نسبت به خرج‌های بی مورد هشدار داده شده بود و حتی خرید لوازم را نیز منوط به موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کرده بود. امید آنکه مسئولان در وهله اول هزینه های اضافی دانشگاه آزاد اسلامی را حذف و فکری برای شهریه های بالای دانشگاه آزاد اسلامی بکنند. 
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۰:۲۷:۰۸
خواهشا یکی بداد دانشجوهای دانشگاه آزاد برسه (842626) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۲:۰۶:۱۶
این دانشگاه همانطور که از اسمش مشخص است، آزاد است هر کاری دوست دارد

بکند. شما نباید با آزادی مخالفت کنی! (842787) (moderator102)
 
فراهانی
۱۳۹۲-۱۱-۱۶ ۱۵:۵۸:۲۸
شهریه خیلی بالاست بخدا من از کجا 1میلیون و500 بیارم بدون کمک پدرم روز وشب ندارم از بس که فکر میکنم توروخدا به داد مابرسین (1954875) (alef-15)
 
بیژن خاوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۰:۴۲:۳۰
یکی از یکی پرسید : پسرت چیکار میکنه ؟
یارو جواب میده : بالاخره بعد از هزینه فراوان و سفید شدن موهاش تونست پزشکیشو بگیره و الان هم دراره طبابت میکنه .
طرف میگه : عجب !!!
بابای دکتره میگه : خوی , حالا چرا عجب ؟
طرف میگه : اخه تو کسی نیستی که پول بیحساب خرج کنی که پسرت دکتر بشه و بره طبابت کنه !!
پدر دکتره میگه : درست زدی به هدف . اره , من دیدم که همه این اقایون دکتری یه مدرکی گرفتن و بجای طبابت دارن تجارت میکنن . گفتم که پسر من مگه چیش از اونا کمتره . و همین باعث شد که واسش خرج کردم و حالا هم داره پول پارو میکنه . زیر میزی و رومیزی و بغل میزی ووو داره به همه چی میرسه .
الغرض
این دانشگاه ازاد هم مثل همان طبیبهای تاجرند که فقط احتیاج به مجوز تاسیسش داشته و دارن که ملت رو سرکیسه کنند و درامد خودشونو بالا ببرند و براشون هم مهم نیست که ملت باید از کجا و چطور از پس هزینه ها بر بیان .
ویادمون و یادتون نره که ما مسلمونا تا انجا مسلمونیم که منافع مادیمون بخطر نیفته , وگرنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (842650) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۲:۱۸:۵۲
آقای خاوری اگه بگی شغلت چیه برات دارم (842818) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۳:۵۹:۰۹
خاوريه ديگه بابا
خاوريييييييييييي
يادت نيست؟
اي بابا چقدر زود آقاي خاوري رو فراموش كردي هااااااااا (843031) (moderator102)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۲۰:۴۱:۵۱
میخوای بدونی که شغلم چیه ؟
بهت میگم .
من و امثال من , از جمله فرزندان خلف این دولتها هستیم که نه تنها باری بروی دوش انها نیستیم , بلکه باری از روی دوششان برداشته و به زبانی دیگر , عصای دستشانیم و بلای جانشان نیستیم .
نان به بازوی خود میخوریم و دستی در دارالخلافه و صندوق ان نداریم که بردن ان به سفره برایمان شبهه ایجاد کند که ایا ملت راضیند یا خیر
بهترین و پرکارترین خدمتگزاران بی منت جامعه ایم که نه تنها بر کسی منت نمیگذاریم , بلکه حضور و جودشانرا بروی دیده بر خود منت میدانیم .
ما با تمام تلاش از کله سحر تا بوق سگ , یعنی که قبل لزاینکه مردم از خانه هایشان بیرون بیان , ما بیرونیم و تا همه به خانهشان نروند , بخانه نمیرویم .
ایا حدس زدید که چه شغلیست ؟
ما برای موفقیت باید در دانشگاهمان, مدیریت در حسابداری , اقتصاد , روابط عمومی و روانشناسی را با بالترین نمره پاس کنیم . که کردم و موفق هم شدم
ما برای ماندن و زیستن همه جور ریسک در سرمایه گذاری و اعتماد متقابل را به جان خریده و میخریم .
ما همه چیزمان را برای خدمت به جامعه در طبق اخلاص گزارده ایم .
ما حقوق و امتیازی از جایی نمیگیریم , بلکه بعضا از کنارمان حقوق و مزایایی هم میبرند .
ایا حدس زدی که شغلم چیست ؟
ما تعطیلی و غیر تعطیل نمیشناسیم . و روز تعطیلی ما , از جیب و پس انداز خوردن است.
حق نداریم که مریض شویم که اگر شدیم , انوقت بدون تامین هزینه از جایی , هم جان میرود و هم مال
مرخصی نداریم که چند روزی به مسافرت رفته و سر ماه هم حقوقمان محفوظ باشد . و مرخصی ما مساویست با از دست دادن حقوق روزانه و شاید تضعیف ان در اینده .
باز نشستگی برایمان نامفهوم است , و کسی دلشان پیش ما نیست

ما به زبان دل منفور جامعه ایم و همیشه تمام کاسه کوزه ها سر ما میشکند.
چوب سوء مدریتهای سیاسی و اقتصادی جامعه را ما میخوریم و مدیریت دولتی هرچه فشار و محدودیتها و امکانات را بر ما وارد کرده و میطلبند.
جامعه ما را همیشه بدهکار به خود میداند و طوری بدانها تلقین و باور شده که معتقدند خونشان را در شیشه کرده ایم
ما خود بازیچه بازیگردانانیم
ما خود اسیر سوء مدیریت و برنامه ریزیهای مدونیم
ما همچو چوب دوسر طلاییم که هر کسی بنا به موقعیت خود ما را بسویی وصل کرده و لب به انتقاد میگشاید .
حال حتما حدس زدید که شغلم چیست
و الی اخر... (844414) (moderator102)
 
راموز
United States
۱۳۹۱-۰۴-۰۱ ۰۰:۰۳:۱۴
پس همکاریم داداش،منم بیکارم:)
البته تازگی به این شغل رو آوردم. (848595) (moderator102)
 
تیرداد
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۲۰:۳۸
احسنت اقای بیژن خاوری!حرفت حساب است..
پزشکان تاجر، خون مردم را در شیشه کرده اند و دانشگاه آزاد هم خون دانشجویان را! و واقعا براشون مهم نیست که این هزینه ها چگونه باید توسط مردم که اکثرا دارای درامد معمولی و بخور و نمیر هستند تامین شود!خدا عاقبت همه را ختم به خیر فرماید.. (843501) (moderator102)
 
هامان
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۲۹:۳۷
لطفا شهریه نجومی دوره های شبانه دانشگاه های دولتی رو هم اغلام بفرمایید. برای مثال شهریه دوره دکتری دانشگاه های دولتی ان هم برای رشته های علوم انسانی مبلغ ناقابل 45 میلیون تومان است!حدود 70 درصد دانشجویان دانشگاههای دولتی در دوره شبانه و شهریه پرداز هستند!دانشگاه های غیرانتفاعی هم که به جای خود!ممنون که درد دل مردم را منعکس می فرمایید. (843515) (moderator102)
 
پدر بزرگ
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۰:۴۹:۲۳
قدیما ، 50 -40 سال قبل اصطلاحی بود به نام "قوطی بگیر و بنشان". هر وقت بچه خیلی اذیت می کرد، به او می گفتند برو پیش فلانی و به او بگو قوطی بگیر بنشان را به تو بدهد. در واقع یعنی مدتی بچه را نگه دارد.
قضیه دانشگاه رفتن جوانهای امروز و سختی چند سال درس خواندن و هزینه کردن آنها شبیه قضیه "قوطی بگیر و بنشان" است! (842660) (moderator102)
 
میلاد نادری
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۰۶:۱۸
بابا این دانشگاه آزاد یه اختلاسی ازش دربیاد که زمین و زمان تعجب کنن . من خودم ساکن تهران هستم و مدرک مهندسی نفت رو از دانشگاه آزاد امیدیه گرفتم بابا این دانشگاه اصلا سرویس نداره دوتا اتوبوس قرازه گذاشتن که هر روز خدا خرابه . بعد جالب اینجاس که واسه رفت و اومد کارمندان و دوستای آقای رئیس دوتا اسکانیا گذاشتن که از جاشون تکون نمیخورن . (842681) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۲:۲۷
مهندس نفت قراضه بنویس. (843483) (moderator102)
 
1201
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۰۷:۱۹
برادر گرام آقای دانشجو که فرمودند شهریه ها رو پایین میارم! مرد و حرفش ها!! (842682) (moderator102)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۱۴:۵۵
کارخونه های ما که بنگاههای صرفا اقتصادی اند رو به موت تشریف دارند،دانشگاه آزادم هر وقت کم میاره راحت ترین و قدیمی ترین و البته کارشناسانه ترین!! راه حل افزایش شهریه هاست.جای نگرانی نیست. (842692) (moderator102)
 
پ ن پ
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۱۶:۱۸
پ ن پ میخواستی مثل مرغ و گوشت و نون ارزون شه!!! (842694) (moderator102)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۲۹:۴۰
یک قطره از دریا را گفتید ولی با اینحال ادامه دهید بد نیست (842721) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۳۱:۲۲
بابا این سرویسها تازه یه نمونه چاپیدن مردم تو دانشگاه آزاد هست (842726) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۲:۵۰
به نظر من دانشگاه آزاد از ابتدا هم به جای تامین نیاز کشور فقط به عنوان یک مسیر انحرافی برای جلوگیری از مهاجرت دانشجویان عمل می‌کرد.

خودم در محیط کاریمان خاطرات بسیار بدی از برخی دانش آموختگان دانشگاه آزاد دارم که به درد هیچ کاری نخوردند.

از طرز انتصاب رئیس دانشگاه و رئیس مرکز علوم و تحقیقات نیز اخبار امیدوار کننده‌ای دیده نمی‌شود! (842734) (moderator102)
 
دانشجوی قدیم
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۴:۵۹
شهریه ثابت که آنچنان هم افزایش نداشته!
رشته ی تحصیلی من در مقایسه با 6 سال پیش تنها 30 هزار تومان بیشتر شده که آن هم در مقایسه با درصد افزایش قیمت دیگر اجناس در طی این سال ها شاید چیزی شبیه به شوخی باشد، که البته نتیجه ی آن هم حداقل در دانشگاه بنده عدم ادامه ی همکاری قریب به اتفاق استادان مطرح بود و ماندند دانشجویان ورودی جدید و چند استاد جوان که شاید فاصله ی سنی شان با دانشجویان در حد 4 یا 5 سال بیشتر نبود، حتی کار به جایی رسید که در روزهای آخر تحصیل بنده، تکنسین فنی آزمایشگاه درس ارائه داده بود و خدا می داند که خروجی این دانشگاه چه خواهد شد!
اگر واقع بین باشیم، بهتر است از افزایش بیشتر شهریه جلوگیری کرده و بر کیفیت بیافزاییم، نه اینکه از کیفیت بزنیم تا هزینه را کاهش دهیم! (842739) (moderator102)
 
مصطفی
Italy
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۱:۵۳:۲۶
فقط این میان تسویه حسابهای حزبی مطرح بود و دعوا بر سر ریاست دانشگاه مطرح بود و تنها چیزی که مطرح نبود و حائز اهمیت نبود وضعیت اسفبار و فشارهای مالی وارده بر دانشجویان و والدین انها و نیز کارمندان و اعضاء هیات علمی دانشگاه میباشد تا کی باید در دعواهای جناحی و حزبی دانشجویان و افرادی که در یک دانشکاه مورد اجحاف قرار گرفته اند مورد سوء استفاده قرار گیرند؟ چرا هیچ برخوردی با قولها و صحبتهای بدون پشتوانه نمیشود تا افراد با استفاده از سخنان پر رنگ و لعاب و عوام فریبانه موقعیت خود را در جایگاه های بالای مدیریتی تثبیت کنند (842757) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۸ ۲۳:۴۴:۰۷
من کارشناس ارشد هستم و در یکی از واحد های دانشگاه آزاد حق التدریسم .جالبه که دانشگاه آزاد برای تدریس یک درس 3 واحدی ترمی!! صد وشصت هزار تومان!!!! برای ما منظور می کنه (برای دروس تخصصی) و تازه قرارداد مان بر این بود که مبلغ پایان ترم به اساتید داده شود اما حقوق ترم مهر هنوز که خرداد ماهه پرداخت نشده!!!!!!یکی به داد ما حق التدریسهای دانشگاه آزاد برسه!!!!!!! (842996) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۹:۴۶:۲۷
یعنی تقریبا 7 درصد تا 10 درصد از شهریه برای استاد حق اتدریس پرداخت می شه و حدود 15 تا 20 درصد هم اگه هیات علمی باشه! این ارقام بدون محاسبه شهریه ثابت هست که از دانشجو دریافت می شه. حالا این پول ها کجا می روند و چطور هزینه می شوند؟
البته فساد همه جا هست، در دانشگاه آزاد چرا نباشه؟
مگه مسئولین دانشگاه آزاد، مسئول نیستند ؟ چون مسئول هستند پس اونها هم باید...... (844352) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۰:۱۱:۵۴
بیچاره جاسبی (843052) (moderator102)
 
حسن
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۲:۱۵:۵۰
با توجه به اینکه علیرغم دست گذاشتن دولت روی این دانشگاه این تشکیلات آموزشی دولتی نیست وبودجه نمی گیرد انصافا در مقابل تورم سنگین وافزایش هزینه ها مبلغی که به عنوان شهریه میگیرد در مقابل دبستان و دبیرستانهای غیر انتفاعی هیچ است آنها شهریه های چندین میلیون تومانی میگیرند.شهریه های 5میلیون تومانی معمولی است لطفا به جای دانشگاه آزاد کمی هم در مورد غیر انتفاعی ها بنویسید دارند غارت میکنند. (843195) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۲:۱۹:۴۹
این جدول شهریه ها رو از کجا آوردی من ورودی 90-91 ام رشته مهندسی فقط ترمی 570ثابت میدم 394 تومن از کجا آوردی (843201) (moderator102)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۲:۴۷:۲۵
پس اقدام انقلابی رییس جمهور در مورد دانشگاه آزاد چی شد؟ (843230) (moderator102)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۰۰:۲۳
مثل بقيه اقداماتش سركاري بود ديگه... (843459) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۲:۵۳:۴۳
مدرک مفت می ده میخواهید مجانی باشه؟
برید میدون انقلاب مدرک آکسفورد بپرسید چنده اونوقت میفهمید دانشگاه آزاد ارزونه (843235) (moderator102)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۴:۳۵:۱۱
عیب آن جمله بگفتی هنرش نیز بگو
اگر از دیدگاه کسی ک شهریه می دهد نگاه کنیم از همین نوع اظهار نظرها خواهیم کرد بالاخره کسی که پول می دهد دوست دارد کمتر بدهد
اما اگر کلان نگر باشیم این دانشگاه بدون اتکا به دلار نفتی وبودجه دولتی در 30 سال کاری کرده که توانسته از نظر امکانات، ساختمان، آزمایشگاه، تعداد دانشجو، مقاله علمی و ... با کل آموزش عالی دولتی با سابقه ای بیش از دوبرابر آن و اعتبارات دولتی برابری کند. پس این شهریه نتایج مثبت هم داشته است.
البته قطعا خرج بی ربط هم شده که تقریبا همه نظر های فوق به آن توجه کرده اند اما هیچ کس استدلال درستی در مورد خرج کردن های نا درست ارائه نکرده است.
مثلا موضوع سرویس که در متن به آن اشاره شده منطقی به نظر نمی رسد. اگر یک ترم را فقط 80 روز کاری در نظر بگیریم هزینه سرویس مورد اشاره می شود روزی 100 تومان که کمتر از نصف یک کورس اتوبوس شهری است و اگر روزی یک رفت و برگشت حساب کنیم دانشگاه آزاد یک پنجم اتوبوس شهری پول می گیرد، که عدد نا چیزی است.
کاهش فله ای شهریه جز کاهش کیفیت هیچ نتیجه دیگری ندارد. (843261) (moderator102)
 
کیان ایرانی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۰۹:۰۲:۰۳
حالا اون 30سال وکه شهریه ها نتیجه مثبت داشتن ویادداشته باشین ومنتظر نتایج مثبتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تر با ریاست جدیدباشید که احتمالا تا چند سال آینده کلاسی هم واسه درس خوندن نمونه.........شهریه آزاد دانشگاه آزاد درهوای آزاد (854686) (moderator102)
 
Bulgaria
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۸:۴۵:۲۴
مشكل اينه كه فقط دانشگاه آزاد رفته رو ويترين چون پولشو از مستقيم از مردم ميگره.
دانشگاه هاي سراسري كه پول نفت و ماليات رو خرج مي كنن حساب كتاب دارن؟ شفافه؟ به خدا اونا هم پول مردمه و فرقي نداره با شهريه ! حتي مسوليتش بيشتره!
تازه دو سال هم هست "نرخ تحصيل رايگان" رو دو تا سه برابر كردن نسبت به روند افزايشي سابقش كه اونم حلال نيست! (843366) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۹:۲۶:۳۵
اون شهرستانهایی که بهشون اشاره شده خیلی کوچیک هستن و فاصله دانشگاه تا محل زندگی خیلی کم هست ، دوما مشکل اینجاست که شاید بعضی از افراد از این سرویسها استفاده نکنند اون موقع باز هم باید پول بدهند ؟ مغالطه نکنید فکر کنم شما از فک و فامیل هاشمی و یا دانشجو هستین . (843400) (moderator102)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۹:۴۳:۲۲
افزاد دز برخورد با دانشگاه آزاد امکان انتخاب دارند: استفاده از دانشگاه های سراسری (البته با تلاش بیشتر در درس خواندن و قبولی در کنکور) اما لطفا تشریف بیاورید ببینید در کنکور سراسری دکتری چه خبر است. از دیروز که نتایج افراد معرفی شده به دانشگاه ها برای مصاحبه اعلام شده جه اعترازاتی در سایت های مرتبط توسط داوطلبین شروع شده. سازمان سنجش با الگوریتیمی که هیچگاه مشخص نشده چیست رتبه های مثلا 200 در رشته هایی که 400 نفر ظرفیت دارند را هم به عنوان مثلا چندبرابر ظرفیت معرفی نکرده!
(توجه داشته باشید که تحصیل دکتری در همین دانشگاه آزاد 50 تا 60 میلیون تومان هزینه دربر دارد و عملا از انتخاب اکثریت قریب به اتفاق افراد خارج است) (843431) (moderator102)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۳:۳۳
تا حالا بچه خود را مدرسه غیر انتفاعی ثبت نام کرده اید؟
شهریه یک سال مدرسه و دو ترم دانشگاه آزاد را مقایسه کنید
ما ایرانی ها فقط منافع مستقیم خودمان را می بینیم
اما از محل دیگری که متوجه نیستیم ضرر می کنیم
خیلی موارد هست که قیمت را پایین نگه داشتند که مردم خوششان بیاید
اما کیفیت به شدت افت کرد و متاسفانه کمتر کسی به آن توجه کرد
بخور بخور که همیشه هست چه شهریه پایین باشد چه بالا
وقتی شهریه کم شد مطمئن باشید از بخور بخورها کم نمیشود، از اصل زده می شود و کیفیت پایین می آید
نظام حسابرسی باید درآمد و هزینه را شفاف کند و اگر ایرادی هست برخورد کند
کسی که درگیر کاری نیست و می گوید 20 درصد شهریه را کم می کند یا نمی فهمد که چه می گوید، یا می خواهد بخشی از کار را بخواباند، یا می خواهد عوام فریبی کند. بالاخره اگر 20 درصد از در آمد کم شود، 20 درصد هم از هزینه ها کم می شود. (843446) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۹:۰۸
آقای خاوری اولا که اکثریتپزشکان عمومی اند ودرآمد انچنانی ندارن ثانیا بهترین دوران زندگیشون روبعد قبولی درکنکوری که شب وروز درس خوندن 7سال باهزار مشقت وکشیک شب .... تونستن مدرک بگیرن همکارایی رو میشناسم که خرج مطب وهزینه زندگیشون رو ندارن شما فقط تازه یک درصد ی ازاونها رابا همه مقایسه نکن یه برقکار آوردم خونه دوتا سیم روجابجا کرد 40000تومن گرفت کجای کاری برادر ویزیت یک پزشک عمومی توی ترکیه 100دلار توپاکستان 50 دلار (843456) (moderator102)
 
H.B
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۹:۲۸
این نرخها رو از کجا آوردی آقای دکتر علی!؟ آخه تو پاکستان که درامد اکثر مردم زیر خط فقره، چه جوری 50 دلار بابت هر ویزیت پزشک عمومی میپردازن!یادتون هست که پزشکان پاکستانی، هندی و بنگلادشی همه در ایران بودند و با حقوق ماهیانه بدون حق مطب بشدت مشتاق کار در ایران بودند.بعدشم قبول کنید که اکثر همین پزشکان عمومی که همین الان هم حداقل 5 میلیون تومان در ماه درامد دارند به شدت بدنبال قبولی در یکی از رشته های تخصصی و کسب درامدهای چند ده میلیونی در ماه هستند.من کارمندهم که دانشجوی Phd هستم و کلی زحمت کشیدم بعد از اتمام درس و ارائه مدرک نهایتا حقوقم به 1.5 میلیون خواهد رسید!تازه این پزشکان عمومی عزیزقبل از تخصص هم کلی تحقیق میکنند که رشته ی روز و پولساز چی هست!زیرمیزی هم که دیگه عادی شده و متخصصان بدون اون جواب سلام آدمو هم نمیدن! منکر زحمات پزشکان زحمتکش، متعهد، با انصاف و فداکار که کم هم نیستند،نیستم ولی متاسفانه بیشتر آنها به چشم تجارت به این حرفه می نگرند و اهداف اولیه این رشته و سوگند آن رو به فراموشی می رود..والسلام... (843571) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۲:۴۹:۴۱
شوهر من پزشک عمومی است و من کسی رو اطرافش ندیدم که حقوق پنج میلیونی در بیاره ! متوسط حقوق یک کشیک 6 ساعته برای پزشک عمومی در اورژانس و درمانگاه 40 هزار تومان است یعنی اگه خیلی کار کنی و حدود 10 شب از زندگی و خوانوادت بزنی شاید بتونی دو میلیون دربیاری! که فکر نمی کنم برای کسی که 7 سال زندگی اش رو درس خونده زیاد باشه در ضمن برای تخصص حداقل یک سال تمام باید ازتمام زندگی و کارت بزنی و توخونه بشینی درس بخونی تا شاید با تقلب ها و سهمیه هایی که وجود داره بتونی قبول بشی. تازه بعد قبولی تخصص اول بد بختی هاست 15 شب تمام در بیمارستان کشیک وتمام روز هاهم در بیمارستان بسر می بری با حقوق 600 هزار تومان!!!!!! (شوخی نیست بعد 10 سال درس خوندن) خوب حالا 4 سال دوره تخصص و 2 سال طرح رو با هر بدبختی و فشار مالی سپری می کنی (بگزیم که توجامعه ما اسم دکتر خودش کلی هزینه هات رو بالا می بره)شما جای اون متخصص با حداقل 12 سال درس خوندن انتظار یک زندگی مطلوب رو نداری ؟ (843780) (moderator102)
 
H.B
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۲۳:۵۹:۱۸
با عرض ادب خدمت سرکار خانم.خدمتتان عارضم که من نوعی هم بعد از 12 سال تحصیل تمام وقت در دوره های کارشناسی، ارشد،و اکنون Phd ،اگه عمری باقی بمونه مثلا حقوقم به 1.5 م تومان خواهد رسیدو الان هم بعد از 8سال درس طاقت فرسا 1 م ت در ماه هم درامد ندارم!محل کارم هم در یکی از شهرستانهای جنوبی استان کرمان در نهایت محرومیت و بد آب و هوایی است که فعلا انتقالی موقت گرفته ام. ولی در همین شهرستان پزشکان محترم عمومی که از قضا یکی دو نفرشان از دوستانم هستند پزشک خانواده هستند و حقوق خالصشان بین 4 تا5 م ت هست و بزودی به 7.5 م ت خواهد رسید البته به اضافه منزل مبله و دیگر امکانات که البته نوش جانشان!ما بخیل نیستیم!مشکل ما این است که پزشکان محترم هیچ علاقه و نیز تعهدی برای خدمت در مناطق محروم و کوچک ندارند و همه می خواهند در مراکز استانها و پایتخت زندگی کنند و الا دولت امکانات و حقوق بسیار خوبی در اختیار حداقل پزشکان عمومی در این مناطق قرار می دهد.اینجا حتی یک پزشک متخصص هم وجود ندارد و فقط 6 پزشک عمومی برای شهری باجمعیت 50 هزار نفر هست.در همین شهرستان محروم ما من درآمد ماهی حداقل 8 میلیون تومانی در ماه را برای یک پزشک عمومی از راه طبابت تضمین می کنم!انشاالله همسر مکرم شما هم با قبولی در یک رشته تخصصی پولساز به حق واقعی خود برسند،چون 2 میلیون در ماه برازنده یک دکتر نیست! والسلام... (844643) (moderator102)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۲ ۱۷:۲۰:۰۸
,واقعاً با نظر شما موافقم. کسي که پول درآوردنه يه پزشک را زير سوال ميبره معلومه که سختي هاي يه پزشک را از نزديک نديده. دايي من هم پزشکه و براي گرفتن تخصص 2 سال متوالي با وجود متاهل بودن و داشتن يک بچه تا نيمه هاي شب بيدار بود به اميد قبولي در تخصص. بماند که بعد از قبول شدن در تخصص سختي هاي کارش تازه شروع شد... (965784) (moderator22)
 
ذوالفقاريان
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۱:۱۹
بنام خدا
انصاف هم خوب چيزيه ،، يعني اين دانشگاه هيچ خوبي و مزاياي مثبتي نداشته؟ (843478) (moderator102)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۱۷:۲۱
مگه الان دانشگاه های دولتی مثل شریف که پردیس کیش راه انداخته از دانشگاه آزاد کمتر پول می گیره ؟ من خودم در پردیش کیش دکتری می خونم و ترمی 7500000 تومان پول می دهم عین دانشگاه آزاد . این که دیگه دانشگاه دولتی و دست دولت هم هست این دیگه چرا اینقدر پول میگیره ؟ (843491) (moderator102)
 
منم ایرانی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۰۹:۱۰:۲۵
خوب داداش با این هزینه ترمی 7.5فردا شماهم میشی تاجردکتر که تعهدوتخصص وبیخیال میشی ومی افتی به کار چاپیدن مردم.....دکتر واقعی محصول زحمت وشعور ذاتی خویش باتحصیل در دانشگاه های دولتی است که هرکسی توان قبولی در انرا ندارد..... (854709) (moderator102)
 
بابک
United States
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۰:۴۸:۵۳
ببخشید جدیدا بچه ها تون رو مهد کودک گذاشتیم ببین معمولی هاشون در ماه همین قدر رو میگیرن ؟ مدرسه غیرانتفاعی رو چی ؟ (843550) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۳:۰۵
کیفیت آموزشی در بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد بسشار بالاتر از بعضی دانشگاههای دولتی است. اظهار نظر کلی بدون اطلاعات وتفکر عادلانه نیست (843576) (moderator102)
 
بی سرزمین
Sweden
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۶:۴۲
شهریه ثابت دوره دکتری دانشگاه آزاد (متوسط) = 3 میلیون تومان
شهریه متغییر دوره دکتری دانشگاه آزاد (متوسط)= 2 میلیون تومان
امکانات= در حد صفر
حقوق دانشجوی دکتری بورس به ازای هر ماه (متوسط) = 800 هزار تومان

آخه یکی نیست به این آقایون بگه جوانی که باید سالی 10 میلیون هزینه کند با این حقوق چی کار می تونه انجام بده
جدیدا هم که دیگه به دانشجویان بورس هزینه های تحصیل را نمی دهند! و فقط اسمش شده بورس (843584) (moderator102)
 
مولائی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۸:۰۵
جدول شهربه های دریافتی خیلی غیر منطقی نیست .همین دیروز پسرم برای کلاس اول دبیرستان علامه طباطبائی واحد آبشناسان 1(تهران) ثبت نام کردم و علی الحساب چهار میلیون تومان پرداخت کردم.کل مبلغ شهریه شش میلیون وچهارصد هزار تومان بدون احتساب سرویس وغذا است.تازه مصوبه آموزش وپرورش هم دارند که بایستی همین میزان شهریه را دریافت کنند.کمی غیر منطقی بنظر نمی رسد. (843589) (moderator102)
 
ایرونی
۱۳۹۱-۰۴-۰۴ ۰۹:۱۴:۲۹
یعنی با سرویس وغذا میشه 7.5/12=625تومان ماهانه برای یک فرزند......میشه لطف کنید و شغلتون هم بفرمایید جناب مولائی؟؟؟؟؟ (854715) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۳:۴۰:۵۳
خوب دانشگاه ازاد میخونید بعدا از شغلی که در قبلش پیدا میکنید پول در میارین اینکه ناراحتی نداره،مطمئنا اگر سودی نداشت هیچ کس اینقدر دیوونه نبود پول الکی خرج کنه (843878) (moderator102)
 
سید
Latvia
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۴:۱۶:۱۵
با سلام

رییس دانشگاه که از خودتونه دیگه جاسبی نیست که بهش گیر بدین

به اقای رییس جمهور بگید تا به داداش وزیرش بگه و شهریه های ازاد رو

مثل سود تسهیلات بانکی(؟) بیاره پایین (843937) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۶:۱۵
بنده سال 89 در دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در رشته مهندسی نرم افزار قبول شدم و به علت شهریه بسیار سنگین (و بی دلیل) آن از ثبت نام صرف نظر کردم .
به نظر شما شهریه ثابت 540 هزار تومانی ! پول زور نیست ؟

ما فقط به دلیل گذراندن واحدهای درسی به دانشگاه می رویم و شهریه انها را هم پرداخت می کنیم .
برای ساختن ساختمان های عظیم و دادن حقوقهای چند ده میلیونی نباید دانشجویان را سرکیسه کرد (844057) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۷:۳۲:۱۱
ضرورتی برای تحصیل در دانشگاه آزاد نیست!
دوستان معترض میتوانستند قدری درس بخوانند و در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند
خصوصاً الان که دیگه قبولی در دانشگاه های دولتی خیلی خیلی ساده تر از گذشته شده (844202) (moderator102)
 
As karmandane daneshgahe omidiyeh
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۱۷:۳۴:۰۶
Daneshgahe azad omidiyeh be dalile siyasathaye saligheiye modiriyate an, jave besiar tariki ra ijad karde
Tamame personnel niz naraziyand AMA pasokhgooi nist (844205) (moderator102)
 
دانشجوی دانشگاه امیدیه
۱۳۹۱-۰۳-۲۹ ۲۳:۵۶:۵۱
بسیاری از دانشجویان نیز در این دانشگاه از عملکرد مدیریت معترض اند.
به هر جایی شکوایه میبریم فریادرسی نیست.
همه چی رو پولی کردن.
در ماه رمضان تمام آب سرد کن ها رو میبندند
در گرمای بالای 50 درجه امیدیه حتی در سرویس کردن کولرها نیز بی توجهی میکنند.
بارها پیش اومده که اساتید بدلیل گرمای شدید کلاس زودتر از حد معمول کلاس را تعطیل می کنن.

رئیس دانشگاه بدلیل ارتباطات محکم با مسئولین خیالش راحته که هرجوری عمل کنه عوض نمیشه (844639) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۲:۴۶
آقای کاظم شما دانشجو نیستید شما آقای ک . ک مسئول روابط عمومی دانشگاه امیدیه هستید پس فرافکنی نکید آب سردکن ها در روزهای عادی آبشون قطعه چه برسه به ماه مبارک رمضان . در ضمن این یک نمونه از بلاهای دانشگاه ازاد امیدیه بود (845395) (moderator22)
 
عضو کوچکی از دانشگاه آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۸:۳۲
با سلام
اینجانب دانش آموخته دکتری حقوق از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد هستم.
در هیچ مقطعی هم دانشجوی دانشگاه آزاد نبوده ام که تعصب و تعلق به یک سویه نگری مرا وادارد. وقتی غالب نظرات بالا را بررسی کردم، سکوت خودم را خیانت به دانشگاه آزاد دانستم. یک کسی هم از زبان مسئولان دانشگاه آزاد به موضوع نگاه کند. در دانشگاه محل کار من، نزدیک به 500 هیات علمی تمام وقت و حق التدریس و 200 کارمند مشغول به کار هستند، و دانشگاه نزدیک به 10000 دانشجو دارد با این شهریه به قول شما نجومی، بعضی از ماه ها دانشگاه توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد. شهریه های متغیر ظرف سالهای گذشته تغییری نداشته است، حال آنکه حذف یارانه ها و افزایش سرسام آور هزینه های جاری دانشگاه اعم از آب، برق، گاز، تلفن، افزایش حقوق هیات علمی در تابستان 1389، حقوق کارمندان،و... توان را از دانشگاه آزاد گرفته است.
در مقابل دانشگاه دولتی که بنده آنجا نیز تدریس می کنم و از نزدیک اطلاع دارم نه تنها خدمات دانشگاه آزاد را ارائه نمی کند که هزینه های بیشتری هم دریافت می کند.
1- دکترای اخیر دانشگاه دولتی حدوداً 45 میلیون هزینه دارد حال انکه همین دکتری در دانشگاه آزاد نزدیک 25 میلیون تومان هزینه دارد.
2- هزینه ایاب و ذهاب که در بالا اشاره شد در دانشگاه ما ترمی 8000 تومان است. یعنی از نقطه ای در شهر تا دانشگاه به مسافتی نزدیک 5 کیلومتر که اگر همین مسافت را برای یک دانشجو در طول ترم با احتساب 10 با رفت و برگشت به دانشگاه در هفته که در طول 5 ماه یعنی یک ترم 200 بار و هر بار 100 تومان حساب کنیم، 20000 تومان خواهد شد. در حالی که در دانشگاه دولتی که تدریس می کنم. فقط برای جابه جایی دانشجویان از خوابگاه مستقر در دانشگاه تا دانشکده یا تا سلف سرویس 50 تومان که از قول دانشجویان تقریباً ماهی 10000 تومان هزینه جابه جایی درون دانشگاه پرداخت می کنند.
3- اکثر واحد های دانشگاه آزاد از طریق سازمان مرکزی به سایت های معتبر علمی در دنیا متصل هستند، به طور نمونه من از دانشگاه آزاد محل کارم که در مرکز یکی از استان های نیمه محروم قرار دارد به سایت آکسفورد ژورنال متصل شده و مقالات را رایگان دریافت می کنم این امکان برای تک تک دانشجویان نیز فراهم است. حال آنکه در معدود دانشگاه دولتی این امکان وجود دارد.
4- بودجه های پژوهشی به نسبت خوب دانشگاه آزاد که در دانشگاه های دولتی کمتر از یک چهارم آن پرداخت می شود. که امروز دانشگاه آزاد را به سطح بسیار بالای پژوهشی در کشور رسانده است. و...
در پایان فقط می توانم بگویم دانشگاه آزاد جز خدمت کار دیگری نکرده و نمی کند...
پیروز و سربلند باشید. (845433) (moderator102)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۷:۴۱
دانشجوی عزیز ی که قطع آب آبسردکن ها از انتقادات وپیشنهادت در خصوص وضعیت علمی وپژوهشی دانشگاه برایت مهم تر است !!!
می گویی آب آبسردکن ها در ماه رمضان قطع بوده .بنا را می گیریم (به فرض) قطع بوده
مگر شما مسلمان نیستی و در ماه رمضان روزه نمی گیری وثانیا ماه رمضان چند سالی است که درتابستان بوده واذان مغرب وعشا که حضرتعالی بتوانی آب بنوشی (به فرض داشتن مشکل شرعی درخصوص نگرفتن روزه ) در امیدیه حدودا ساعت 8/30 بوده ودر ضمن تاآن موقع آن هم در تابستان نیز کمتر کلاسی تاساعت 9 تشکیل می شده است.
پس ببین عزیزم شما داری فرافکنی می کنی (845495) (moderator102)
 
مخالف نظر ناشناس
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۱۶:۱۷:۰۲
عجب سطح علمی ای دارد دانشگاه ما!!!
وقتی معاون آموزشی دانشگاه امیدیه کلاس 3 ساعته را نیم ساعته تمام میکند، انتظار تولید کدام علم را دارید؟؟؟
وقتی جزوه ایشان تا پایان ترم تنها 11 صفحه می شود، از بقیه اساتید محترم چه انتظاری دارید؟؟؟
ضمنا وقتی آب خوریها را در تابستان می بندند، انتظار دارید از شدت عطش دغدغه ای جز اتمام زودتر کلاس و رفتن به خانه داشته باشیم؟

آری دانشگاه خانه دوم است، اما نه این دانشگاه. (845811) (moderator102)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۲:۴۸:۵۳
ورودی 90 کارشناسی ناپیوسته نرم افزار شهریه شابت=573340 تومان که با متغیرش میشه ترمی بین 1300000 تا 1400000ضمنا هر واحد عملی هم 94540 تومان. (847278) (moderator102)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۳:۵۹:۳۶
سلام

ان شا الله مشکلات تمام دانشگاها حل بشه

و همه ، دانشگاه رو محلی برای افزایش بار علمی و پژوهشی بشناسن

مشکلات در همه دانشگاها هست

اما برخورد سریع با مشکلاتو رسیدگی به اون به نظر من خیلی مهمه

یا علی (847424) (moderator102)
 
محسن سلامتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۶:۱۹:۰۴
با سلام در خصوص رسیدگی به امورات دانشگاهها خصوصا دانشگاه ازاد ارگان و یا مرکزی هست که بخواهد به امورات و تخلفات این مراکز رسیدگی کند؟ اصولا دانشگاه تبدیل شده به میدان و جولانگاه نمایندگان مجلس .4 سال طول میکشد تا مدیری تعویض شود .اصولا نیازی به اخراج با ادبانه رئیس مرکزی نیست .اگر رئیسی نتواند به امورات و مدیریت مدبرانه خود در این مراکز عمل نماید باید بلفور با یک فرد اگاه تر و نخبه تر جایگزین گردد . اما گویا روابط دوستانه بین نمایند ه مجلس مانع از جایگزین این افراد با افراد لایقتر میشود . در هر حال کشور ما نیاز به دانشگاه های جدید و با کیفیت بالایی نیاز دارد .دانشگاه ازاد در حوضه خود مشکل بسیاری را از دوش وزارت علوم برداشته ولی اگر در مدیریت این مراگز دقیقتر بودیم امروز این دانشگاه به دانشگاه بین المللی تبدیل میگشت. امید است بتوانیم دانشگاهی داشته باشیم که تمام استاندارد های یک دانشگاه بسیار خوب را دارا باشد.این همه استاد دارای اثرو این همه دانشجوی خواستار ورود به دانشگاه و مشتاق کسب و علم ؛ پس باید برای این جوانان و برای ارتقا سطح علمی دانشجویان باید شب رو نیز نخوابید چرا که هر روز کشور مان به نخبه های این کشور جهت مدیریت و ارتقاء علوم مختلف علمی و صنعتی و تکنولوژی نیاز هست ./ اما یه ارزو ی دیگه این که ای کاش صنعت در اختیار دانشگاه بود و همکاری تنگا تنگ بین دانشگاه و صنعت کشور بوجود می امد . سربلند باشید .بناب (847747) (moderator102)
 
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۶:۳۰:۳۹
من هم دانشجوی کارشناسی آزاد بودم که به مشکل خوردم و کاردانی مو گرفتم به جای کارشناسی
متاسفم. (847771) (moderator102)
 
ارسلان
۱۳۹۱-۰۳-۳۱ ۱۹:۴۹:۴۲
همه ی مطالبی که گفته شد صحیح ولی شده یکبار یگ دانشجو بلند بشه و از زیس مالی یا ریس واحد سوال کنه این پولایی که ما میدیم چی کارش میکنی؟؟!! کجاها خرج میکنیئ؟؟!!
آخه عزیزان وقتیکه ما دانشجویان به هر دلیلی حاضرنیستیم ازشون سوال کنیم خب معل.مه که اونا هم هرکاری دلشون بخاد میکنن

من خودم دانشجوی رشته مهندسی شیمی واحد لامرد هسم/.آزمایشگاه های تخصصی ما از وجود دستگاه هایی در حد 10 تا 15 میلیون تومان بی بهره اند و یا خرابن و تعمیرش نمیکنن و از اون طرف کارمندان و اساتید به سفرهای کیش و مشهد و ... اعزام میشن
من ترم 8هستم/. تا الان 1بار نشه که 1اردوی تربیتی فرهنگی علمی بزارن(رایگان که پیشکش خودشون حتی با پول اضافه گرفتن از دانشجویان هم جباز کاری انجام نمیدن)، از اون طرف ریس دفتر فرهنگ یک آخوند در حد فوق دیپلم هست (بدلیل روابط حسنه با ریس واحد در این پست قرارگرفته است) تنها کاری که تو دانشگاه انجام میده نماز ظهر و عصر میخونه و فکرکنم بابتش حقوق ماهیانه میگیره...

وقتیکه ما دانشجویان حاضر نیستیم از حق خودمون دفاع کنیم نباید انتظار داشته باشیم کسی بیاد و حقمون رو بگیره ... (848115) (moderator102)
 
شور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۱ ۱۲:۰۶:۴۶
بابا مثلا وضع دانشگاه دولتی خیییلی بهتر است گیر دادید به دانشگاه آزاد/؟؟! (849501) (moderator102)
 
دانشجوی آزاد اسلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۰۳ ۰۱:۳۵:۴۳
سلام
دانشگاه ازاد اسلامی واحد اسلامشهر؛
چند موردیو در مورد دانشگاه ازاد اسلامشهر بنویسم. فارغ التحصیل این دانشگاهم کارشناسی.
شهریه فدای سرمون!... الف عزیز توی دانشگاه هیچی حسابو کتاب نداره . سروصدا هر روز وقت و بی وقت گوش ما رو کر کرده دانشجوهای بدبخت باید صدای ترق و تروق ضربه های چکش و حرکت کردن فرغون را بشنوند. کلی هم گردوخاک بخورند. این بکوب و بسازها از اول ترم هست تا اخر ترم. طبقه چهارن دانشکده علوم انانسی آب سردکن نداره و دانشجوهای بیچاره باید واسه آب خوردن 4 طبقه بیان پایین که خیلی ها از درد راهش نمیاین پایین! چند بار هم نامه نوشتیم و درخواست دادیم ولی نمی دونیم درخواستون گم شد! بدست شون نرسیده یا در حال پیگیری هستند!!! یک ترم از درخواستون گذشته اخه.
وضعیت ارایه دروس ترمی در دانشگاه ازاد اسلامشهر واویلاست. همینطوری هر چه واحد ارایه شده توی سایته رو برای کل دانشجوها ارایه میدند و دانشجویی که ناخواسته یا ندانسته واحد برداره بعدا با مشکلات خیلی جدی برمیخوده که نباید این اتفاق بیفته پس آموزش دانشکده و مدیرگروه آموزش چکاره است؟ در روزهای نزدیک به امتحانات دست به حذف واحدها بدون برگشت شهریه می زنند که این عمل اصلا منصفانه به نظر نمیاد.
حراست هایی که مسولیت پوشش دانشجوها را به عهده دارند خبلی از این نظر به دانشجوها فشار میارن و یه جور حربه ایی شده برای درست شدن بحث و رتن به کمیته انضباطی و درنهایت جریمه شدن که قطعا از لحاظ شهریه خیلی براشون سود و منفعت داره!.. کارشون حرف نداره از دوربین مداربسته پیشرفته هم دقیق تر ند. (852322) (moderator102)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۴-۰۳ ۱۴:۱۸:۵۱
اینجانب دانشجوی فنی دانشگاه آزاد هستم. در سایت اینترنتی ما بابت سرویس و ... مبلغی در نظر گرفته نمیشود. ما برای رفتن به دانشکده های دیگه که با ما خیلی فاصله دارند باید کرایه ماشین رفت و برگشت را خودمان بدهیم که این هزینه با هزینه رفت و برگشت تا منزل باهم خیلی بالا میشود. برای غذای نهار سلف هم خودمان هزینه آن را می پردازیم! (853344) (moderator102)
 
رهگذری نامنتظر
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۱۳:۰۶:۳۴
به نظر من باید اسم دانشگاه ازاد عوض کنند اسم ان را بگذارنند"موسسه مالی".
وقتی در یک کشور قانونیت و شفافیت وجود نداشته باشد هیچوقت معلوم نخواهد شد این پول های سرسام اوری که عاید دانشگاه ازاد می شود به کجا می رود.
خیلی هم عجیب است که این موسسه به هیچ کس پاسخ گو نیست.
من تا کنون یاد ندارم که کسی یا نهادی از این "موسسه مالی" تحقیقات کرده باشد. نه مجلس، نه قوه ی قضاییه، و نه هیچ ارگان دیگر .
احتمالا دلیلشان هم برای اینکه تحقیقاتی در مورد این این موسسه صورت نمی گیرد ان است که ،بخش خصوصی است.
شمایی که به همه حوزه های زندگی مردم نظارت می کنید(خصوصی و عمومی) از سانسور فیلم گرفته، تا کتاب، اینترنت، سایت ،روزنامه، مجله و.............
چطور می شود بر چنین نهادی(دانشگاه ازاد)، که یکی از پردرامد ترین نهادهای "جهان" است، نظارت نمی کنید.

اه
از که سخن
می گوییم.

امروز رفتم بزای ثبت نام در رشته علوم انسانی گفتن ترمی/ 600000 تومان/ باید پرداخت کنید( بغض گلو گرفت)
منی که پدرم یک کارگر ساده است، ما مانده ایم و دست های خالی. (954391) (moderator22)
 
درویش زاده
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۰۰:۱۲:۳۳
سلام من در کارشناسی ارشد رشته هوش مصنوعی آزاد واحد علوم تحقیقات درس می خوانم اما هزینه اش هم انقدر که شما ها می گید زیاد نیست ترمی 2500بیشتر نمی دم (1991730) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۱۶:۳۷:۴۴
دولت هیچ حقی در دخالت در یک نهاد کاملا خصوصی و تعیین تکلیف برای آن ندارد. ولی مسائل جناحی و حزبی و از همه مهمتر قانون گریزی آن باعث شد تا ریاست دنشگاه ازاد تغییر کند. جاسبی با تمام معایبی که داشت بهتر از تمامی مدیران فعلی دولتی در کشور خدمت کرد. (954597) (alef-11)
 
saba
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۰۵ ۰۰:۵۵:۵۷
آیا میزان شهریه واحدهای پردیس آزاد با واحدهای داتشگاهی ازاد همون استان یکی هست؟ (969000) (moderator1)
 
شاکی
۱۳۹۱-۰۹-۱۱ ۰۱:۰۶:۳۶
خوب شد تو این گرونی اتوبوس ها رو کارتی کردن . حالا از کجا بیارم روزی کم کمش 500 تومن خرج رفت به دانگاه کنم .حساب کن منی که 5 در هفته کلاس دارم و باید هی برم کلاس هی برگدم ترمی چقدر میشه پول اتوبوس نامرد .... می مردی یکم فکر میکردی بعد خبر میدادی ... همه دانشگاه از دست شما شاکی هستند .. متاسفم براتون سر سوزی فکر نمیکنید فقط به فکر امار بازدید هستین ... (1034677) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۲۲:۰۲:۱۴
من دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد هستم...ولی یکم زیادی چوبتونو بالا نبردید!!!من یه سوال دارم کسی که توانایی پرداخت شهریه آزاد نداره چه دلیلی داره دانشگاه آزاد درس بخونه؟؟؟!!!برای منم شهریه سنگینه ولی هر بار که فشار بر من زیاد میشه فکر میکنم اگه بیشتر تلاش کرده بودم میتونسم الان دانشگاه روزانه درس بخونم....
دانشگاه ما واقعا ازمایشگاه های خوب و اساتید خیلی خوبی داره اگه دانشجو شهریه نده هزینه های سنگین در این دانشگاه ها چطور باید تامین بشه؟؟؟!!! (1975786) (alef-10)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۶-۲۲ ۱۱:۰۷:۱۱
با سلام ! شهریه ی دانشگاه آزاد که خیلی بالاست باز بالاتر هم رفت هیچ کس هم دفاعی نکرد که نکرد ! ما دانشجویان ماندیم با باری از شهریه بالا . و قامتی خمیده و دردی گران زیر بار شهریه سنگین و داد خانواده ها ونبود پول ! چه کنم و چه کنم ! قصه ما به سر رسید آقا کلاغه به خانه اش نرسید ! شهریه دانشگاه آزاد بالا رفت وبالا رفت . درسم هم تمام میشود . به قرض و بدهکاری به اطرافیان ! (2371894) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۳-۰۶-۲۳ ۱۳:۴۷:۲۶
ترو جون هرکی دوس دارین این شهریه هارو کم ترش کنین بابا پوووووووووووووووووووووووووووووووووووللللللللللللللللللللللللل نداریم (2373696) (alef-3)
 
کیوان
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۲:۲۴:۰۱
من دانشجو دانشگاه سراسری شاهرودم واقعا خدا به دادتون برسه من که هزینه های خودمو با شما مقایسه میکنم واقعا چیزی نیس (2377844) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۳ ۱۹:۲۸:۱۹
سلام من امسال میخواستم کنکور سراسری آزاد بدم برای رشته پزشکی عمومی بخونم.میخواستم بپرسم کسی ازشما بپرسم شهریه دانش
گاه آزادرشته پزشکی عمومی ترمی چند میشه ؟اگه کسی اطلاع داره بهم بکه (3041183) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته