توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 329338
در گالری‌های تهران چه خبر است؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۸
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌هایی متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر در بهمن‌ماه هستند.

به گزارش ایسنا، خانه کاریکاتور میزبان آثار هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست استان خراسان رضوی خواهد بود.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی مانند محمد آقامیرزا، محسن اسدی، محمود آزادنیا، علیرضا پاکدل، مجید ادیبی، مجید داودی، رضا جنگی، حسین وقاری، محمدرضا دادمهر، حامد حافظیه، مجید مهجور، جعفر بهروان، سمیه شوقی، سمانه نهاردانی، ندا شجاعی، محبوبه پاکدل، الناز باهنر، عاطفه خیراندیش، عفت امجدی‌پور و زهرا دادمحمدی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی تهران، خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره ۴۴ مراجعه کنند.

گالری دنا

نمایشگاه «خوشنویسان مشغول کارند (۳)» با آثاری از بابک اطمینانی، محمدعلی بنی‎اسدی و محمد فدایی که با رویکردی نقاشانه از خط فارسی استفاده کرده‌اند، آغاز به کار می‏‌کند. نمایشگاه «خوشنویسان مشغول کارند (۳)» تا ۲۶ دی‌ماه ادامه دارد.

پروژه «قلم‌های زنده (۲)» نیز با عنوان «پرده‌برداری» و با حضور سعید خالقی ۱۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۸ برگزار می‌شود. در مجموعه «قلم‌های زنده» هربار یک هنرمند در حضور مخاطبان یک اثر نقاشی می‌آفریند و در پایان کار، اثر به فروش می‌رسد.

حضور در این برنامه رایگان است، اما با توجه به محدودیت مکانی علاقه‌مندان برای رزرو با شماره ۸۸۹۳۱۷۴۴ تماس بگیرید.

گالری «دنا» در ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻗﺮﻧﯽ، ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭﺭﺍﻩ ﻃﺎﻟﻘﺎﻧﯽ، ﮐﻮﭼﻪ ﺳﻮﺳﻦ، شماره ۴، ﻭﺍﺣﺪ ۲ قرار دارد.

گالری ایده پارسی


نمایشگاهی از عکس‌های محمدرضا قیدی از کشور هند با عنوان «شانتی» برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه ۲۹ قطعه عکس از این هنرمند به‌نمایش درمی‌آید. قیدی سال‌های زیادی در کشور هند ساکن بوده و به گفته خودش، هدف او از نمایش این تصاویر، درک عمیق مفاهیم، عادت‌ها، باورها و روش‌هایی است که در زندگی و فرهنگ مردم این کشور جاری است و هنرمند قصد داشته تا به آن‌ها اشاره کند.

نمایشگاه «شانتی» ۱۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری «ایده پارسی» به نشانی خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه الله‌وردی آذر، شماره ۲۸ افتتاح می‌شود و تا ۲۱ بهمن (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری شکوه

نقاشی‌های هومن بیات و احد وطنی از ۱۶ بهمن‌ماه روی دیوار گالری «شکوه» می‌روند.

«طبیعت بی‌جان برندهای جاندار» عنوان مجموعه آثار هومن بیات است. او در این نمایشگاه ۹ اثر رنگ روغن روی بوم را که کوچک‌ترین آن‌ها ۵۰×۳۰ و بزرگ‌ترین‌شان ۱۴۰×۲۲۰ سانتی‌متر است در معرض تماشا قرار می‌دهد. آثار او در فضای هایپررئال کار شده است. مصرف‌گرایی، نقبی بر دغدغه‌های انسان معاصر و ... از جمله تأویل‌هایی است که از این نقاشی‌های معاصر می‌توان دریافت کرد.

احد وطنی نیز در این نمایشگاه از مجموعه «زنانی که با گرگ‌ها می‌دوند» چهار اثر سورئال رنگ روغن روی بوم را که ابعاد کوچک‌ترین آن‌ها ۱۴۰×۲۰۰ سانتی‌متر و بزرگ‌ترین‌شان ۱۴۰×۳۰۰ سانتی‌متر است ارائه خواهد کرد. او در آثارش رویکرد اجتماعی دارد و به نوعی موقعیت زندگی انسان امروز را در بیانی استعاری تحلیل می‌کند.

نمایشگاه نقاشی‌های هومن بیات و احد وطنی تا ۲۷ بهمن‌ماه برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از این آثار، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شکوه» واقع در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره ۱۹ دیدن کنند.

کاخ گلستان

عمارت چادرخانه‌ی گلستان از ۱۳ تا ۲۲ بهمن‌ماه، محل برپایی نمایشگاه نگارگری «نگارینه» است. نمایشگاهی که آثار گروهی ژیلا شیری، آسیه بختیاری، سهیلا زمانی، نگار رامین، مریم طهماسبی، سهیلا منیری، زهرا اسدی و مرجان گندمی را به نمایش گذاشته است.

در بخش دیگری از کاخ گلستان، نمایشگاهی از آثار نگارگری (تذهیب) و هنرهای سنتی فاطمه صفوی برپا شده است. این نمایشگاه با عنوان «سمفونی درون» تا ۱۶ بهمن‌ماه میزبان علاقه‌مندان است.

کاخ گلستان که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده، در میدان ۱۵ خرداد، روبروی مسجد تاریخی ارگ تهران واقع شده است

گالری ۲۶

«پان ته آ سیروس» تازه‌ترین نقاشی‌هایش را در گالری ۲۶ به تماشا گذاشته است. این ششمین نمایشگاه انفرادی «پان ته‌ آ سیروس» است که که این روزها علاوه نقاشی بر بوم، در عرصه بازیگری هم تصویر می‌سازد و در آن، ۱۱ تابلوی نقاشی در ابعاد بزرگ به‌نمایش درآمده است.

نمایشگاه آثار «پان ته آ سیروس» تا ۱۶ بهمن‌ماه در گالری ۲۶ به نشانی فرمانیه شرقی، خیابان سلمان‌پور‌ ظهیر، شماره ۲۶، واحد ۳ ادامه دارد.

گالری اورمزد

نگارخانه «اورمزد» با نمایش ۴۵ اثر از هنرمندان ایرانی کار خود را آغاز می‌کند.

پنج اثر نقاشی از آیدین آغداشلو و آثار دیگری از رضا افسری، رضا بانگیز، حمید پازوکی، آنه محمدتاتاری، علیرضا جدی، مهدی حسینی، خسرو خسروی، محسن دایی‌نبی، رضوان صادق‌زاده، قدرت‌الله عاقلی، طلیعه کامران، بهنام کامرانی، مهرداد محبعلی، حسین محجوبی و داور یوسفی در این نمایشگاه روی دیوار گالری خواهد رفت.

این نمایشگاه ۱۶ بهمن‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در گالری اورمزد به نشانی کریمخان، خیابان سنایی، خیابان اعرابی ششم، شماره ۲ افتتاح می‌شود و تا ۲۸ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان به هنر خواهد بود.

گالری مجموعه آسمان

نمایشگاهی گروهی از آثار چند عکاس با عنوان «تاریخ بی‌دروغ» در گالری مجموعه فرهنگی - هنری «آسمان» گشایش می‌یابد. عکس‌های این نمایشگاه توسط محمد فرنود جمع‌آوری شده‌اند.

«تاریخ بی‌دروغ» تا ۲۵ بهمن در مجموعه فرهنگی - هنری «آسمان» به نشانی خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، بالاتر از خیابان شیرکوه، شماره ۴۷ میزبان علاقه‌مندان است.

خانه هنرمندان ایران

فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با هدف عرضه آثار منتخبی از هنرمندان نقاشی و اساتید برجسته کشور برپا خواهد شد. با توافق‌ها و رایزنی‌های انجام‌شده، آثار بسیاری از اساتید مطرح و توانمند هنر نقاشی کشور در این نمایشگاه با قیمت‌های استثنایی و غیرقابل تکرار، ارائه خواهد شد.

افتتاحیه این نمایشگاه ۱۶ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر برگزار می‌شود و تا ۲۷ بهمن میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری هرندی

گالری هرندی ۳۰ اثر آبرنگ و رنگ روغن عباس میرزایی را در معرض نمایش قرار داده است. آثاری که در آن‌ها، هنرمند با درهم تنیدن عناصری از نگارگری ایرانی با ساختاری مدرن، سعی در بیان مضامین ذهنی و انتزاعی و ارائه آثاری متفاوت دارد.

علاقه‌مندان برای دیدن این آثار می‌توانند از ۹ تا ۱۹ بهمن‌ماه، هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری «مریم فصیحی هرندی» به نشانی تهران، دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، پلاک ۱۱ مراجعه کنند.

شهر کتاب مرکزی

یک هنرمند در نمایشگاه آثار تصویرسازی خود، اسطوره‌ها و گل‌ومرغ‌های ایرانی را به تصویر کشیده است. در این نمایشگاه شش تابلو در ابعاد مختلف که با تکنیک روان‌نویس کار شده‌اند، در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند. رویکرد این آثار، اسطوره‌ها و قصه‌های اسطوره‌ای است.

نمایشگاه آثار این هنرمند از ۱۰ تا ۱۶ بهمن‌ماه در شهر کتاب مرکزی میزبان علاقه‌مندان است.

گالری مژده

«نو خط کهن» عنوان نمایشگاهی است که در آن ٢٣ هنرمند از سه نسل هنرمندان معاصر، زوایایی گوناگون از نقاشی‌خط ایران و سیر تحول تاریخی آن را عرضه کرده‌اند.

در این نمایشگاه، آثار قربانعلی اجلی، سیدمحمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، فرامرز پیلارام، صداقت جباری، بهرام حنفی، امیرصادق تهرانی، جلیل رسولی، علیرضا ریاحی، حسین زنده‌رودی، ساسان سلاسلی، مهرداد شوقی، علی شیرازی، عین‌الدین صادق‌زاده، محمد فدایی، مهدی فلاح، علیرضا کرمی، حسین کاشیان، رضا مافی، احمد محمدپور، کیارش یعقوبی و فریبا نصیریان برای تماشا و فروش به‌نمایش در آمده است.

این نمایشگاه تا ۲۳ بهمن در «گالری مژده» به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، واحد یک هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری سایه

نمایشگاه گروهی «موزه اشیای مسروقه» شامل نقاشی‌های در سبک‌های مختلف کوبیسم، کلاژ، رنگ روغن و ... و همچنین چند قطعه عکس، برگفته از اشیا و آثار هنری مسروقه جهان، ۹ بهمن‌ماه در گالری «سایه» در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه تا ۲۶ بهمن در گالری «سایه» به نشانی نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک ۳ ادامه دارد.

نگارخانه ابراهیمی‌نژاد

نمایشگاه «ما مردم ایران با تلاش، هر ناممکنی را ممکن می‌کنیم» شامل حدود ۳۵ تا ۴۰ اثر نقاشی با تکنیک این آثار رنگ روغن و پاستل از هنرمندان مختلف از جمله محمدعلی روح‌اللهی، سیده انسی حسینی، یحیی بخشایشی، علی‌اکبر ابراهیمی‌نژاد و ... برگزار شده است.

این نمایشگاه تا ۲۲ بهمن‌ماه در نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» به نشانی بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد، خیابان آهنگ (ده حقی)، روبه‌روی بوستان یاس، کوچه نرگس، گلستان ۲، ساختمان شماره ۷۲ ادامه خواهد داشت.

گالری ویستا

نمایشگاهی شامل آثار مجسمه - چیدمان نگار نادری‌پور برگزار شده‌ است.

نمایشگاه «اوستیناتو» تا ۱۶ بهمن‌ماه (به‌جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «ویستا» به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، شماره ۱۱، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.