نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469739
گفت‌و‌گوی ویژه خبری مطرح شد:
منابع رئیسی برای ایجاد سالانه ۱.۵ میلیون شغل/ تاکید بر فعال کردن مسکن مهر و مسکن کرامت/ دولت با این شرایط پیش برود ۱۰ سال طول می‌کشد بیکاری کاملا بر طرف شود
بخش خبری الف، ۱۷ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اگر در حوزه ایجاد اشتغال دولت بخواهد با این شرایط پیش برود ۱۰ سال طول می‌کشد تا مشکل بیکاری به طور کامل بر طرف شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب (یکشنبه 17 اردیبهشت) در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حضور یافت. 

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر علت حضور در عرصه انتخابات، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: واقع قضیه آن است که مشکلات اقتصادی در کشور به دغدغه مردم تبدیل شده و اقتصاد بیمار حالت اورژانسی به خود گرفته است. 

وی با اشاره به میزان بالای بدهی‌های دولت تصریح کرد: شرایط پولی و بانکی و وضعیت بدهی‌های دولت به میزان 210 هزار میلیارد تومان رسیده است. میزان نقدینگی و خلق پول به 1300 هزار میلیارد تومان رسیده که 700 هزار میلیارد تومان آن در این مدت اتفاق افتاده است. 

رئیسی درباره وضعیت و شرایط کار و بیکاری در کشور عنوان کرد: متاسفانه مسئله بیکاری در کشور وجود دارد، هم کسانی از تحصیل کنندگان انتظار کار دارند و برای آنها کار وجود ندارد و هم کارگرانی که با تعطیلی کارگاه‌هاشان روزانه به جمع بیکاران افزوده می‌شوند و تعداد آنها نیز زیاد است. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: اکنون پنجاه درصد ظرفیت صنعتی کشور فعال نیست.

وی درباره ورودش به عرصه انتخابات، اظهار داشت: ورود بنده به این عرصه برای این است که گره‌ای از گره‌های کشور بگشایم و فکر می‌کنم حضورم می‌تواند اجماع‌ساز باشد و همه ظرفیت‌های کشور را پای کار بیاورم و می‌دانم  روش مدیریتی و سابقه کاری من همه ظرفیت‌های موجود در کشور را مورد استفاده قرار می‌دهد. 

رئیسی با بیان اینکه برنامه‌های‌مان در حوزه اقتصاد مبتنی بر آمایش سرزمینی است، خاطرنشان کرد: ما در برنامه‌های اقتصادی خود آمایش اقتصادی را در نظر گرفتیم و نسخه اقتصادی هر جایی را به اقتضای اقلیم خودش طراحی کرده‌ایم و 17 برنامه مخصوص برای نقاط محروم کشور داریم. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به آمار بالای بیکاری در کشور، اضافه کرد: آماری که در رابطه با بیکاری می‌دهند، 12 درصد است که برنامه توسعه ششم می‌گوید این میزان باید به 8 درصد کاهش یابد. 

وی افزود: یک آمار 6 میلیون بیکار را در کشور اعلام کرده و آمار دیگری 3 میلیون بیکار اعلام کرده و این میزان بیکاری با تعریفی است که کسی با یک ساعت کار در هفته بیکار محسوب نمی‌شود که البته الان به 2 بخش شاغل ناقص و کامل تقسیم شده است. 

رئیسی ضمن انتقاد از روند ایجاد شغل در کشور، تصریح کرد: اگر در حوزه ایجاد اشتغال دولت بخواهد با این شرایط پیش برود 10 سال طول می‌کشد تا مشکل بیکاری به طور کامل بر طرف شود، این در حالی است که در این سال‌ها به تعداد بیکاران افزوده نشود، با اینکه شاهد هستیم هر ساله تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان وارد بازار کار می‌شوند. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه باید اشتغال میلیونی ایجاد شود، بیان کرد: برای رفع بحران بیکاری باید اشتغال میلیونی ایجاد شود، یعنی به صورت حداقل سالانه بین یک تا یک و نیم میلیون شغل در کشور ایجاد شود. 

وی با اشاره به تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی در کشور، تصریح کرد: ما 17 هزار کارگاه تولیدی تعطیل شده در کشور داریم که باید دوباره فعال شوند و در برنامه ما آمده که با ارائه تسهیلات می‌توان این کارگاه‌ها را فعال کرد. 

رئیسی  افزود: ما زیرساخت‌های گذشته را نباید از دست بدهیم، چرا که این یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در بخش‌هایی از کشور است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به ارتباط کشور با دریا، اظهار داشت: ما 3 هزار کیلومتر با دریا ارتباط داریم، اما تنها از 2 درصد ظرفیت آن برای ایجاد اشتغال استفاده می‌کنیم، در حالی که برخی کشورها که ارتباط آنها با دریا بسیار کمتر است به میزان 50 درصد از این ظرفیت آبی استفاده می‌کنند. 

وی با بیان اینکه یکی از صنایع اشتغال‌ساز در کشور مسکن است، تصریح کرد: اگر مسکن‌سازی فعال شود، هم مشکل مسکن در حوزه شهری و روستایی حل می‌شود و مشکل مسکن برای جوانانی که تازه ازدواج کرده‌اند حل می‌شود و همچنین اشتغال ایجاد می‌شود. 

رئیسی ضمن انتقاد از میزان بالای قاچاق کالا در کشور، گفت: امروز 18 میلیارد دلار قاچاق کالا در کشور صورت می‌گیرد که میزان آن را تا 30 میلیارد دلار هم اعلام کرده‌اند، مگر نمی‌شود که با یک میلیارد دلار 100 هزار شغل ایجاد کرد؟ اگر10 میلیارد دلار از قاچاق کالا کاسته شود، ما می‌توانیم یک میلیون شغل در هر سال ایجاد کنیم و این کاملاً قابل دستیابی است. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های کشور در تولید محصولات مختلف گفت: ما باید در کنار تمام محصولات صنایع تبدیلی، ایجاد کنیم و این موضوع بر ایجاد اشتغال پایدار موثر است. وقتی کالایی در داخل کشور تولید می‌شود چرا باید از کالای خارجی استفاده کنیم. ما می‌توانیم با هماهنگی تولید کنندگان داخلی هم نیاز کشور را جواب دهیم و هم صادرات داشته باشیم که در اینجا نقش سیاست خارجی و سفارت‌خانه‌های ما مهم است. 

رئیسی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد واردات غیرضرور هستیم، چرا ایران را تبدیل به بازار کالاهای چینی کرده‌اند؟ میزان واردات در این دولت نسبت به دولت گذشته 2 برابر شده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به معضل اشتغال در کشور تصریح کرد: ما برنامه داریم تا در هر وزارتخانه یک معاونت اشتغال فعال کنیم تا بتوانیم همه ظرفیت‌های کشور برای حل بحران اشتغال را پای کار بیاوریم. ما حتماً باید اشتغال با هزینه کم ایجاد کنیم، اگر ظرفیت‌های کشور را در این زمینه احیا کنیم می‌توانیم آنچه در قانون تکلیف شده را که دولت وظیفه دنبال کردن آن را دارد انجام دهیم. 

وی افزود: امروز 700 هزار میلیارد تومان در کشور نقدینگی ایجاد شده که اگر 20 درصد از آن را به تولید کشور می‌دادیم، اشتغال جدید ایجاد می‌شد اما این نقدینگی در عرصه‌های غیر تولیدی رفت و به همین دلیل کارگاه‌های ما تعطیل شد. من از آقایان سوال میکنم اگر درصدی از نقدینگی در تولید کشور به کار گرفته می‌شد آیا بحران بیکاری حل نمی‌شد؟ 

رئیسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع مسکن، گفت: مسکن از ضروریات جدی کشور است. دولت مکلف است سالانه 200 هزار مسکن روستایی ایجاد کند که در این دولت به میزانی که قانون گفته اجرا نشده ما سالانه 700 هزار ازدواج داریم که مسئله مسکن برای آنها مهم است. ما می‌توانیم با احیای بافت‌های فرسوده در شهرها و با وجوهی که در مسکن مهر پرداخت شده و فعال کردن مسکن مهر و مسکن کرامت این کار را انجام دهیم و اگر سالی یک میلیون مسکن ایجاد نشود مشکل جدی خواهیم داشت. همچنین باید به افراد کم درآمد تسهیلات بدهیم و مالیات ایجاد مسکن را برای تولید کننده کاهش دهیم و بازار سرمایه را به مسکن ارتباط دهیم تا بتوانیم سالی یک میلیون مسکن داشته باشیم. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که بازنشستگان باید درست دیده شوند، اظهار داشت: چرا دولت بدهی خود به صندوق بازنشستگی را نمی‌دهد، چرا باید دولت دست در جیب سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کند. به نظرم اگر دولت بدهی خود به بانک مرکزی، سیستم بانکی و سازمان تامین اجتماعی که مجموعاً 700 هزار میلیارد است و پر خرج بودن خود را و 2 برابر شدن بودجه نهاد ریاست جمهوری را با یک انضباط مالی اصلاح کند،‌ مشکلات این حوزه قابل حل است. ما در دولت‌مان حقوق نجومی نخواهیم داشت و از خود من تا تک تک وزرا، مردم را از ثروت و دارایی‌های خود مطلع می‌کنیم و معتقدیم این کار به نفع کشور است.

وی ادامه داد: بودجه امسال 250 هزار میلیارد تومان است که ما آن را قبول نداریم، از این رقم تنها 10 درصد سهم بودجه عمرانی است که قابل تحمل نیست و باید در آن تجدید نظر شود. کل پولی که شستا به سازمان تامین اجتماعی می‌دهد 7 درصد است که باید 33 درصد باشد معتقدیم اگر یک درصد افزایش بهره‌وری در آن داشته باشیم مشکل این حوزه نیز قابل حل است. 

رئیسی با اشاره به نقدیندگی موجود در کشور خاطر نشان کرد: این حجم از نقدیندگی نگران کننده است و اگر درست هدایت می‌شد امروز شاهد بیکاری نبودیم، بانک مرکزی باید نظارتش را بر سیستم بانکی تقویت کند که اگر این طور بود امروز بانک‌ها تصمیم نمی‌گرفتن و موسسات مالی پول مردم را جمع نمی‌کردند. اگر موسسه‌ای مجوز ندارد صرف هشدار بانک مرکزی کار درست نمی‌شود. اگر بانک مرکزی فعال شود و بانک‌های عامل تحت نظرش باشد، این مشکلات حل می‌شود. امروز معوقات بانکی 570 هزار میلیارد تومان است که باید وصول شود تا چرخ‌های اقتصادی کشور فعال شود. بدهی دولت هم باید تعیین تکلیف شود. ضمن آن که بدهی دولت به تامین اجتماعی نیز تا آخر برنامه ششم باید تسویه شود. همچنین املاک و اموالی که متعلق به نظام بانکی است و بلوکه شده باید بیرون بیاید و به چرخه مالی کشور افزوده شود. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که قانون مالیات به خوبی در کشور اجرا نشده است، تصریح کرد: سنت اخذ مالیات در کشور ما روشی سنتی است، که اگر کارآمد شود مشکلات ما در این حوزه قابل حل است. ما می‌توانیم مودیان مالیاتی را با کمک اصناف فعال کنیم. باید یک سامانه جامع اطلاعاتی که یک طرف آن با گمرکات و مرزهای اقتصادی کشور و طرف دیگر آن با دستگاه‌های نظارتی در ارتباط است ایجاد کنیم ما معتقدیم می‌شود 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی که در کشور وجود دارد، وصول کرد و مسئله فرار مالیاتی و اخذ مالیات از یقه سفید‌ها را حل کرد تا این تبعیض ناروا هم رفع شود. 

وی با بیان این که ما قائل به شفافیت برای اقتصاد کشور هستیم، اظهار داشت: به نظر ما اقتصاد باید در پشت ویترین گذاشته شود تا سلامت دولت تضمین شود وقتی قانون اساسی می‌گوید رهبری و همه سران قوا باید اموال خود را به رئیس قوه‌قضائیه اعلام کنند تکلیف مدیرکل‌ها معلوم می‌شود. 

رئیسی با اشاره به موضوع قاچاق در کشور، گفت: امروز قاچاقی که در کشور ما وجود دارد سازمان‌یافته است. که با مدیریت همه حوزه‌ها و مدیریت بر گمرکات و بنادر قابل جلوگیری است به نظر ما وزارت‌خانه‌های اطلاعات و خارجه برای شناسایی عوامل موثر در خارج از مرزها باید فعال شوند. همچنین گمرکات کشور نیز باید سازمان یافته باشد و رسیدگی به موارد خیلی سریع صورت گیرد، که به این ترتیب قاچاق قابل رسیدگی و کاهش است. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود:  یارانه باید برای دهک‌های پایین افزایش پیدا کند و ما باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی و ایجاد عدالت اجتماعی گام برداریم. آنچه گفتیم براساس قانون است و مردم عزیز بدانند آنچه وعده می‌دهیم براساس کارشناسی‌های انجام شده قابل عمل است،‌آقایان هم رقیب هراسی نکنند.
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام رئیسی+انتخابات ۹۶+انتخابات ریاست جمهوری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۰:۳۵
رای من روحانی (4324537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۵:۰۹
باز هم شعارهای احمدی نژادی ، اما ایندفعه از زبان آقای رئیسی. (4324550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۸:۱۴
آقاي رئيسي مسكن مهر با اين همه مشكل و دزدهاي كه شده و در بيابان براي مردم خانه ساختن و خيلي از اين پروژه متقاضي ندارد و مثل من كه هرچه محاسبه مي كنم مي بينم در پروژه مسكن مهر پرند ضرر كردم شما به عنوان معاون قوه قضائيه وقت كجا بوديد تا از حق امثال من دفاع كنيد و بگوئيد بيشتر اين مسكن مهر ناقص و به صرفه نيست حالا رنگ عوض كردي و دلسوز شدي (4325185) (alef-13)
 
حسين
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۴۶:۲۳
جواب دندونشكن بده بكو ماليات دادن مكه كشكه ؟ (4325210) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۵۵:۳۲
برای بیکاری باید اشتغال ایجاد کرد
برای بیسوادی باید سواد ایجادکرد
برای فقرا باید پول ایجادکرد
برای کارگران باید کار ایجادکرد (4325251) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۱۲:۱۰
من متحیرم که یک مسیر اشتباه را چند باید برویم
مسکن مهر طرح خوب و مورد نیازی بود ، بدلایل زیر ولی بسیار بد اجرا شد
1- ساخت تعداد زیاد مسکن مهر و باتوجه شور هیجانی به افزایش چند برای قیمت مسکن
2 - اکثرا" مکانهای ساخت مسکن مهر پرت انتخاب شد
3 - کیفیت پایین ساخت
4 - عدم دسترسی به خدمات شهری مطلوب
نتیجه این شد که اگر تعداد آپارتمانهای خالی از سکنه و بدون مشتری را بررسی کنید ، به یک طرح شکست خورده میرسید
آپارتمانهایی که توسط مسکن و شهرسازی در سالهای قبل از انقلاب بصورت پیش ساخته تولید شدند از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند که پس از گذشت 40 سال از عمر آنها ، هنوز هم با استقبال مردم مواجه هستند مانند آپارتمانهای معالی آباد شیراز و شهرک شهید باهنر اهواز
چنانچه دولت تصمیم به ساخت مسکن گرفت ؛ از این نحوه ساخت استفاده نمایید (4325306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۰:۳۲
میگه ما ارقام بودجه را قبول نداریم. مگر دست شماست؟ شما فقط و فقط مجری هستید اینجا آستان قدس نیست که خودتان تصویب کنید خودتان اجرا کنین خودتان نظارت کنید.
اینجا برای هر ریال باید گزارش بدهید و ردیف بودجه داشته باشید (4325345) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۳:۱۵
گفت می‌خواهد به سالی 1 میلیون ازدواج برسیم! جمعیت ایران 80 میلیون نفر است! پسران و دختران چند بار باید ازدواج کنند که به این آمار برسیم؟! (4325361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۷:۵۵
چیزی که ایشون تاکید می‌کنند این است که می‌خواهند برای ایجاد اشتغال هزینه بکنند با توجه به محدودیت بودجه ای کاش بگویند از کجا می‌خواهند کم بگذارند؟
مطئنا با صرفه جویی این مبلغ فراهم نمی‌شود

و ای کاش در مورد خدماتی که در مشاغل حساسی که داشته‌اند انجام داده‌اند توضیحاتی می‌دادند فقط انتقاد نمی‌کردند (4325454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۴۵:۱۰
خدا وکیلی آقای رئیسی برنامه نداره! (4325496) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۳:۲۰:۱۹
پوپولیست بیداد میکند
یکی نیست فریاد بزند کسیکه قصدی جهت شرکت در انتخابات نداشته چطور ممکنه ظرف یکماه برنامه جامع ۴۰۰ صفحه ای بنویسد (4325671) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۳:۴۲:۵۳
میشود بفرمایند که منظور از این عبارتها چیست؟

"یکی از صنایع اشتغال‌ساز در کشور مسکن است، تصریح کرد: اگر مسکن‌سازی فعال شود، هم مشکل مسکن در حوزه شهری و روستایی حل می‌شود و مشکل مسکن برای جوانانی که تازه ازدواج کرده‌اند حل می‌شود و همچنین اشتغال ایجاد می‌شود"

به نظر میرسد ایشان با گفتن این جملات موهوم صرفا در صدد جمع آرا کسانی که به طمع سود بادآورده در بساز و بفروشی سرمایه گذاری کرده اند و حالا دارایی شان در تله افتاده ، هستند.

چیزی که ما می دانیم این است که همه مردم کف خیابان که از اینکه قیمت مسکن تغییر محسوس نکرده خیلی خوشحالند!

اصولا هم برای خانه دار شدنِ مخصوصا جوانان ، لازم است که این بخش طی سالیان زیادی تورم و افزایش قیمت نداشته باشد ، تا جوانان و خانه اولی ها بتوانند با پس انداز و وام های کم بهره در یک بازه زمانی مثلا 10 ساله خانه دار شوند. (4325786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۳:۰۲
درود بر روحانی (4325826) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۰۳:۲۹
میشه بگید در متن بالا ، آقای رئیسی کجا اشاره به محل تامین منابع برای طرحهای موهومی که مطرح می کنند از قبیل ساخت مسکن کرامت، یارانه بیشتر و غیره، کرده اند !؟ (4325868) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۰۵:۰۰
متاسفانه کاندیداهای ریاست جمهوری قبل از انتخابات فقط شعار می دهند و اطلاعاتشان در مورد وضعیت کشور در حداقل ممکن می باشد. این 6 کاندیدا هیچکدام برنامه ای برای اداره کشور ندارند و تمام حرف هایشان تخریب یکدیگر است. این وعده های بدون پشتوانه توهین به شعور مردم است. مسکن کرامت، کارانه ، یارانه و..... فقط در حد شعار بوده و جز ضربه زدن به اعتماد عمومی و اقتصاد کشور خاصیت دیگری ندارد. (4325874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۰:۳۲
آقاي رئيسي مسكن مهر با اين همه مشكل و دزدهاي كه شده و در بيابان براي مردم خانه ساختن و خيلي از اين پروژه متقاضي ندارد و مثل من كه هرچه محاسبه مي كنم مي بينم در پروژه مسكن مهر پرند ضرر كردم شما به عنوان معاون قوه قضائيه وقت كجا بوديد تا از حق امثال من دفاع كنيد و بگوئيد بيشتر اين مسكن مهر ناقص و به صرفه نيست حالا رنگ عوض كردي و دلسوز شدي (4325899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۰:۲۱
لطفاً توضیحات وزیر مسکن در مورد گفته های ایشان را درج کنید. (4325934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۴:۵۲:۱۴
سوال: آقای رییسی برای اشتغال چه میکنید؟
پاسخ: 1.5 میلیون شغل در سال ایجاد میکنیم!
سوال: چگونه؟
پاسخ: چگونه چیه؟ قانون گفته! قانون رو که نمیشه اجرا نکرد!!!!!!!!!!!! (4326086) (alef-13)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۶:۲۰:۱۵
حضرت آقای رئیسی روحانی محترم . جناب آقای قالیباف , شهردار محترم . نمی دانم این مطالب را می خوانید یا نه اما مطمئنا" مردم می خوانند و قضاوت می کنند .
از منابر و سخنرانیهای شما آموخته ایم که ما و شما همه 38 سال است مدعی ایجاد حکومت علوی یا مدل امروزی شبیه آن هستیم . اما علیرغم همه تلاشها بلاشک تا به امروز موفق نشده ایم . بخاطر اینکه با هم همدل و همزبان نبوده ایم . به فرمایش امام علی(ع) : ما در جبهه حق خود متفرق بوده اما اهل کفر در جبهه کفر خود با هم متحدند . حال شما آمده اید که طرحی نو دراندازید و به اعتراف صریح آقای قالیباف طومار دولت حاضر را در هم بپیچید و نگذارید که هشت ساله شود .
مسئله : پس از رحلت رسول گرامی اسلام(ص) , امام علی(ع) که جانشین و خلف صالح ایشان بودند حقشان توسط خلفای دیگر غصب شد . اما ایشان 25 سال خانه نشینی و سکوت کردند تا اسلام زنده و پابرجا بماند یعنی حتی از حق الهی خود گذشتند تا دین خدا و حکومتی که با سختیهای زیاد تشکیل و امت واحد اسلام حول آن شکل گرفته بود باقی بماند و دچار چند دستگی و پراکندگی نشوند و راه برای تسلط کفار باز نشود . اما در تمام این سالها نه تنها با خلفای حاضر مقابله و کارشکنی و سیاه نمایی نکردند بلکه به هر سه خلیفه کمک و مشاوره می دادند و در هیچ جای تاریخ ثبت نشده و در هیچ منبری نیز گفته نشده که ایشان در طی آن 25 سال قصد تغییر دولت حاکم را داشته باشند .
سوال :
آقای قالیباف !
1 - چرا شما که مدعی پیروی از امام علی(ع) و سیره آن بزرگوار هستید به صراحت در مقابل دولت قانونی جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده و به مقابله با آن برآمده اید ؟ در حالیکه نه حق شما را غصب کرده نه خلاف قانون عمل کرده است فقط برنامه هایش مطابق میل شما نبوده است . در این چهار سال هر جا که تریبونی در اختیار داشتید به دولت قانونی و برنامه هایش تاختید . کجای این کار شما با سیره امام علی(ع) مطابقت دارد ؟
2 – چرا بگونه ای سخن می گویید که همه چیز را سیاه و تاریک نشان دهید ؟ و در این کار حتی از رسانه های دشمن هم داغتر شده و پیش افتاده اید ! چرا فکر نمی کنید که از دولت قانونی جمهوری اسلامی ایران سخن می گویید نه از یک دولت معاند در سرزمین کفر ؟! چرا برای کوبیدن روحانی کل نظام را خراب و فشل جلوه می دهید و می گویید 96% مردم بعد از 38 سال محروم و غیر برخوردار هستند ؟!
آقای رئیسی !
چرا طوری سخن می گویید که انگار دولت حاضر حکومت هارون الرشید است و شما بعنوان یک منجی مامور به نجات این امت شده اید ؟ آستان قدس رضوی به اندازه چند دولت جایگاه معنوی و مادی و نفوذ دارد , چه چیز موجب شد شما خدمت در این آستان را فقط بعد از چند ماه رها کنید و بدنبال تشکیل دولت باشید ؟
اگر هدف شما تقویت حکومت اسلامی است نه مطرح کردن خود یا جناحتان چرا مانند امام علی(ع) در تمام این چهار سال با دولت همکاری نکردید و بلکه تا توانستید سیاه نمایی کردید و بر طبل خود کوبیدید ؟! (4326384) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۶:۳۲:۰۱
آقای رئیسی هرچند بعید میدانم که این مطلب به اطلاع شما برسد
تردید نیست که اجماع همه جریانات موجود در عرصه سیاست ایران یک ضرورت است اما کوچکترین نشانه ای از شما در جلب بخش مهمی از طبقه متوسط تحصیل کرده بخصوص هنر مندان دیده نمیشود اگر نگوئیم که نگران سیاست های فرهنگی شما هستند . (4326423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۷:۰۱:۱۷
آقای رییسی برای شخصیت ارزشمندتان متاسفم که برنامه ای نشدنی اعلام می کنید. (4326516) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۲۱:۴۴:۲۲
راهکار شما برای مبارزه با قاچاق کالا چیست؟
شما توانایی بستن اسکله های قاچاق که زیر نظر نهاد قدرتمندی دارید؟
با این تعداد مسکن خالی که وجود داره چه کار می کنید؟ به آنها اضافه می کنید؟
شما که صلاح مملکت می خواید چرا برنامه های خود را در این چند سال ارائه ندادید؟ (4327370) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۰:۰۷:۰۰
با سلام ؟ بنده گفتگوی ایشان را دیدم ؟ایشان هم مثل بیشتر نامزدها پیاده تشریف دارند ؟ بیشتر برنامه های ایشان تصنعی وشعاری وبی خاصیت است ؟مثل برنامه مسکن یا اشتغال ؟
مثل گفتن تولید سالانه 1 میلیون مسکن ؟
اگر امثال این ها بخواهند زمام امور را در دست بگیرند فاجعه .. و .. تکرار می شود ؟
صرف نو بودن وتازه بودن وسالم بودن دلیل بر موفق بودن نیست /
ای مردم باید عبرت بگیریم که برای نخواستن عمر به زید بیخودی رای ندهیم ؟
ای کاش در سیستم رای گیری ما رای قرمز و سفید هم پیش بینی شود تا کسانی که بیطرف یا مخالف نامزدهای موجود هستند بتوانند با رای سفید یعنی بیطرف ورای قرمز یعنی مخالف وضع فعلی صدایشان را به گوش مسئولان برسانند ؟
در سیستم رای گیری فعلی جایگاه کسانی که نظام را قبول دارند اما سلیقه و مهندسی ناشیانه شورای نگهبان را قبول ندارند کجاست ؟
انتخابات فعلی مثل انتخاب هویج وشلغم و سیب زمینی و کاهو و کلم و خیار است است ؟ در یغ از گوشت و برنج ونان ؟
با هویج و شلغم و کاهو کلم وخیار نمی شود شکم را سیر کرد؟پس زنده باد باز هم سیب زمینی ؟
شورای نگهبان وامدار پدر خواندها وباندهای قدرت است ؟
اصلا نمی تواند شرایط را درک کند ؟
نصف این نامزدها به درد ریاست جمهوری نمی خورند ؟(رئیسی وهاشمی طبا و جهانگیری)
نصف دیگر این نامزدها هم موئلف و متفکر اقتصادی نیستند ؟
اما حیف از این هشتاد میلیون با این شورای نگهبان ملاحظه کار و ترسو
بعضی ها هزار تا مشکل دارند اما یک حسن بزرگ به نام جسارت دارند ؟
اما دریغ از یک گرم جسارت در شورای نگهبان ؟ (4328567) (alef-1)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.