نظر منتشر شده
۳۵۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 102636
رانتخواري بزرگ در شركت خصوصی متصل به حلقه قدرت - ثروت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۳۶
بخش خبری الف

 

شركت خصوصي سمگا كه به تازگي توسط اطرافيان اسفنديار رحيم مشايي تأسيس شده، با حمايت‌هاي ويژه هيات دولت قراردادهاي بزرگي بدست آورده است.

 

به گزارش «الف»، شركت سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا كه در هفتم تيرماه 1388 با سرمايه 20 ميليارد تومان به ثبت رسيده و تأسيس شده است، ظرف مدت كوتاهي توانسته 6 شركت اقماري بزرگ تأسيس كند. يكي از شركت‌هاي مولود سمگا، بانك جديدالتأسيس «گردشگري» است كه در بدو تولد، سرمايه آن از 200 ميليارد به 600 ميليارد تومان افزايش پيدا كرده‌است.

 

اسفنديار رحيم مشايي و حميد بقايي جزو اولين سهامداران شركت سمگا بوده اند و مدير عامل اين شركت، مهدي جهانگيري، معاون سابق مشايي در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است. جهانگيري همان كسي است كه در سال 87 پس از ماجراي مشهور حمل قرآن با موسيقي و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد.

 

جهانگيري پس از استعفا از معاونت سازمان ميراث فرهنگي و جهانگردي، شركت خصوصي سمگا را تأسيس كرد و با حمايت ويژه دولت، همكاري مالي حداقل 10 بانك، موسسه مالي و شركت سرمايه گذاري را جلب كرده است. اين شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري» فعاليت كند، اما بعدا به نام «شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري - سمگا» تغيير نام داد.

 

اسفنديار رحيم مشايي نه فقط تعدادي از سهام اين شركت خصوصي را خريداري كرده است، بلكه از نزديك طرح‌هاي آنرا پيگيري و شخصأ به آنها سركشي مي‌كند.

 
 
اسفنديار رحيم مشايي، حميد بقايي (رئيس و معاون وقت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري) و مهدی جهانگیری (معاون مستعفی مشایی) در مراسم آغاز پذيره نويسي شركت خصوصي سمگا، 19 ارديبهشت 1388
 
 مشايي و بقايي در اولين روز عرضه سهام شركت سمگا، سهامدار آن مي شوند، 19 ارديبهشت 1388. همان روز 50 درصد و طي 4 روز بعد، 100درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، موسسسات سرمايه گذاري و افراد مطلع، خريداري شد و پذيره نويسي سمگا قبل از موعد پيش بيني شده به پايان رسيد.


 


 
بازديد اسفنديار رحيم مشايي (رئيس دفتر رئيس جمهور) از دفتر شركت خصوصی سمگا 20 آبان 1388
 
 
بازديد اسفنديار رحيم مشايي (رئيس دفتر رئيس جمهور) از پروژه هاي سمگا در فرودگاه امام خميني، اول تير 1389
يكي از رانت‌هاي ويژه براي سمگا، واگذاري يك ميليون و دويست و پنجاه و هشت هزار متر مربع از زمين‌هاي لويزان در شمال شرقي تهران به اين شركت خصوصي بوده است.

براي اين واگذاري نه تنها مزايده‌اي برگزار نشده، بلكه  براساس مصوبه شماره 99677/43084 مورخ 88.5.18 هيات وزيران و صورتجلسه مورخه 88.12.23 كارگروه ميزاث فرهنگي استان تهران، كل زمين‌هاي فوق بايد بصورت رايگان به شركت خصوصي سمگا واگذار شود.

بر طبق تصاویر موجود، اسفنديار رحيم مشايي و مرتضي تمدن (استاندار تهران)، ضمن بازدید از دفتر سمگا در جريان طرح‌ها و برنامه‌هاي اين شركت خصوصي قرار گرفته اند.

اسفنديار رحيم مشايي ارديبهشت ماه 88 در رزمان تصدي رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفته بود: « سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري قرار است در راستاي عمل به اصل 44 قانون اساسي آن بخش از فعاليت‌ها، اموال و دارايي‌ها، هتل‌ها و سهام شرکت‌هاي وابسته را وفق مقررات به اين شرکت  - سمگا - واگذار کند».

 
 

اسفنديار رحيم مشايي، مرتضي تمدن (استاندار تهران) و مهدی جهانگیری در دفتر شركت سمگا، اول ارديبهشت 1389
خوشبختانه با پيگيري‌هاي قانوني بعمل آمده، ديوان محاسبات (بازوي نظارتي قوه مقننه و مسوول نظارت مالي بر عملكرد دستگاه‌هاي دولتي)، اين موضوع را بررسي كرد و در تاريخ 89.10.25 از واگذاري 1258800 متر مربع از زمين‌هاي لويزان به شركت خصوصي سمگا جلوگيري و مصوبه هيات دولت در اين باره را به دليل نقص قوانين متعدد، لغو كرد.از جمله مزاياي دولتي ديگري كه به سمگا تعلق گرفته،  امتياز ساخت و بهره‌برداري از هتل‌هاي بین المللی فرودگاه امام خميني(ره) به اين شركت خصوصي بوده است. براساس اين قرارداد، شركت سمگا 31هزار متر مربع زمين رايگان در محوطه فرودگاه بين المللي امام خميني دريافت و در آنها هتل مي‌سازد و 25 سال پس از بهره‌برداري، هتل‌ها را به شركت فرودگاه‌هاي كشور واگذار مي‌كند.درباره قرارداد واگذاري زمين به شركت سمگا براي ساخت هتل در فرودگاه امام خميني، مدير عامل اين شركت اعلام كرده است: « ...اين شركت بابت دريافت زمين‌هاي موضوع اين قرارداد، پولي نمي پردازد اما بابت كارشناسي اين زمين‌ها، حدود 3 ميليارد تومان(!) بايد بپردازد كه اين امر بايد اصلاح شود».محمدرضا اميرحسنخاني رئيس هيات مديره سمگا در پاسخ به سوال خبرنگار الف، درباره نحوه دستيابي اين شركت به قراردادهای لویزان و فرودگاه امام خمینی گفت: «از جزئيات موضوع اطلاعي ندارم و تا آنجايي كه مي‌دانم بصورت حق بهره‌برداري بوده است». آقای حسنخانی در پاسخ به این سوال که چرا این حق، الف) بدون مزایده و مناقصه  ب) چرا رایگان، و ج) چرا به سمگا داده شده است، پاسخی نداد. قابل ذكر است كه دكتر اميرحسنخاني نماينده مجلس هفتم از فردوس و طبس بود.مطابق قانون، كليه دستگاه‌هاي دولتي موظفند مناقصه‌هاي خود را قبل از انتخاب طرف قرارداد، از طريق درج در روزنامه‌هاي رسمي و پايگاه ملي مناقصه‌ها به عموم اعلام كنند و قرارداد را به بهترين پيشنهاد دهنده واجد شرايط واگذار كنند. پيگيري‌خبرنگاران الف نشان مي‌دهد هيچ اثري از مناقصه ساخت هتل در فرودگاه بين‌المللي امام خميني نه در روزنامه رسمي و نه در پايگاه ملي مناقصات و نه در سايت شركت فرودگاه‌هاي كشور وجود ندارد. درباره اين قرارداد، خبرنگار الف از شركت فرودگاه هاي كشور استعلام كرده كه ان شا الله توضيحات اين شركت به محض وصول منتشر مي شود.

بنابه آگهی شماره شماره27433/ت32/88  روزنامه رسمی (بهمن 88)، اعضای هیات مدیره شرکت سمگا به همراه سوابق آنها، افراد زیر بوده اند:•    آقای مهدی جهانگیری (نماینده نارپ ایرانیان، سهامی خاص)، مدیرعامل – معاون سابق آقای اسفندیار رحیم مشایی

•    آقای علي‌اصغر پرهيزکار (نماینده کانون جهانگردي و اتومبيل‌راني جمهوري اسلامي ايران) - مدیرعامل سابق صندوق حفظ، احیا و مرمت آثار تاریخی، وی چند ماهی است با حکم بقایی مدیر عامل منطقه آزاد اروند شده است - عضو هیات مدیره

•    آقای محمدرضا حسنخانی (نماینده شرکت آساگستران خراسان سهامي‌خاص)، مدیرعامل بانک جدیدالتاسیس «ایران زمین»، نماینده مجلس هفتم - رییس هیات مدیره

•    آقای سید بهاءالدین حسینی هاشمی (نماینده سرمايه‌گذاري و تجارت اميد سهامي‌خاص)، مدیرعامل بانک تات (مدیر عامل سابق بانک سرمایه و مدیر عامل اسبق بانک صادرات) - عضو هیات مدیره

•    آقای علی اکبر امین تفرشی (نماینده سرمايه‌گذاري پارس آريان سهامي‌عام)، عضو علی البدل هیات مدیره بانک پاسارگاد - عضو هیات مدیره

•    آقای مهندس رضا حمزه لو (نماینده سرمايه‌گذاري هزاره سوم سهامي‌عام)، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، مديرعامل شرکت سرمايه گذاري ايران - عضو هیات مدیره

•    آقای مهندس محمدرضا کبوراني (نماینده سرمايه‌گذاري توسعه و عمران زاگرس چهارمحال بختياري )، مدیرعامل سابق شستا - عضو هیات مدیرهکمی بیش از دو ماه پیش، اعضاي هيات مديره  سمگا در 25 بهمن ماه 89 با جایگزینی احسان تابش به جای پرهیزکار به عنوان نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هیات مدیره ابقا می شوند (آگهی شماره شماره39169/ت32/89 روزنامه رسمی). اما هم اکنون در پایگاه اطلاع رسانی سمگا، اسامی آقایان غلامرضا حاجی زاده (مدیرعامل بانک سرمایه)، حامد واحدی (مدیرعامل سرمایه گذاری الوند خاورمیانه) به عنوان اعضای هیات مدیره دیده می شود و اسامی آقایان حمزه لو و کبورانی حذف شده است.رشد خيره كننده و غيره عادي شركت خصوصي سمگا در شرايطي اتفاق افتاده است كه سرمايه‌گذاران و توليدكنندگان بخش خصوصي واقعي كه به بيت‌المال و قراردادهاي بزرگ دولتي دسترسي ندارند، از محيط نامساعد كسب و كار در ايران به شدت تحت فشار هستند و در ماه‌هاي اخير كمتر شركت تازه تأسيسي در ايران توانسته به اين صورت رشد كند و صاحب قراردادي بزرگ با موسسات دولتي شود.تذكر سردبيري الف:

1-    الف معتقد است با استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني موجود در كشور مبارزه موثر با فساد قابل تحقق است و در اين مسير، هيچ نيازي به دلسوزي يا كمك بيگانگان و رسانه‌هاي آنها نيست. الف از انعكاس اين مطلب در رسانه هاي بيگانه و ضدانقلاب و سواستفاده آنها از اين موضوع، بيزاري مي جويد. به كوري چشم بي بي سي  و صداي آمريكا و اذنابشان، الف از آزادي رسانه‌اي موجود در ايران براي مبارزه با فساد و قطع ارتباط ثروت و قدرت به شكل موثري استفاده و تلاش مي‌كند اين آزادي را گسترش دهد.

2-    گزارش خبري فوق پس از مشورت با چند وكيل باتجربه تهيه و تنظيم شده است و مدير مسوول الف آماده است در صورت شكايت شركت سمگا، در دادگاه حاضر شده و مستندات خود را ارايه دهد. مدير مسوول الف همچنين بنابر وظيفه قانوني خود به عنوان نماينده مجلس شوراي اسلامي، تخلفات دولت در حمايت تبعيض آميز و اعطاي رانت به اين شركت را بازهم پيگيري خواهد كرد و در اين مسير، ارائه اطلاعات موثق و مستند هموطنان عزيز مي‌تواند محكوم كردن رانتخواران و قانون شكنان را تسريع و تسهيل كند.

3-    آقايان رحيمي و مشايي بارها تلاش كرده‌اند با شكايت از الف نزد مراجع قضايي، سايت الف را توقيف و تعطيل كنند و در اين راه بارها مدير مسوول الف را به بازپرسي و دادگاه كشانده‌اند  و خوشبختانه با ارايه مستندات و ادله از سوي الف، تلاش اين دو نفر هميشه ناكام مانده است. (لازم به يادآوريست در مرداد 1387 با اقدام غيرقانوني دادستان وقت تهران  اقاي سعيد مرتضوي چند روزي الف فيلتر شد كه با دستور رئيس قوه قضاييه آيه الله شاهرودي رفع مشكل شد. مرتضوي در سال 88  به عنوان متهم جنايات كهريزک تحت تعقيب دادگاه انتطامي قضات قرار گرفت و پس از لغو مصونيت قضايي اش در شهريور 89 پرونده وي در حال رسيدگي است. وي در دولت دهم با پيگيري هاي جدي مشايي به دولت مامور و با حكم رئيس جمهور  به رياست ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز منصوب شده است).

از آنجا كه شاكيان از الف براي طرح دعوا به نظرات بينندگان الف ذيل مطالب سايت نيز استناد مي‌كنند، از كليه بينندگان تقاضا مي‌شود به هنگام درج كامنت ذيل همه مطالب - به ويژه اين گزارش- عواقب حقوقي قضايي نوشته خود براي الف را نيز در نظر بگيرند چرا كه امكان دارد با غفلت مسوولان بازبيني و تاييد كامنت‌هاي الف، فرصت و  مدرك لازم در اختيار افرادي كه مترصد تعطيل كردن اين سايت هستند، قرارگيرد. در عین حال، از بینندگان عزیز دعوت می شود اگر موارد دیگر در مورد رانت های تعلق گرفته به این حلقه اقتصادی سیاسی و یا موارد دیگر رانت خواری در کشور در دست دارند به ایمیل الف ارسال کنند. مطالب شما با حفظ محرمانگی بررسی و پیگیری خواهد شد. با تشكر از همكاري شما

  

 
 
چی کار به نامم دارید؟
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۳:۲۱
خوب بود اما واقعاً شما چرا؟ چرا اینقدر دیر؟ اخبار اردیبهشت 88 اگر اردیبهشت 90 منتشر بشه!!!!!!!!!!!! چه فایده ای می تونه داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سوء استفاده از بیت المال باید در نطفه خفه بشه!!!!!!! (438383)
 
روح اله
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۷:۴۱
ضمن تشکر از اطلاع رسانی حرفه ای شما به نظر من بهتر است که مجلس محترم با استناد به همین تخلفات قضیه را پیگیری کند و دست یاران ناموافق(با آرمانهای عظیم ملت اسلامی) را از دستگاه دولت کوتاه کند
من عاجزانه از شما و همکاران شما در مجلس تقاضا مندم هر چه سریعتر این وصله های هضم نشدنی را از بدنه دولت بردارند.
به عنوان یک ایرانی شرمنده ام که در حالی که بسیاری از جوانان با هزاران سختی دسته و پنجه نرم میکنند آقایان مبالغ میلیاردی را با یک کاغذ جابجا میکنند و به همین خاطر است که بیکاری و فقر در حال توسعه است (438388)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۲۳:۳۴
آقای احمدی نژاد بچه نیست که دیگران بیایند و محیط وی را پاکسازی و افراد ناموافق را کنار بزنند. رئیس جمهور محترم آگاهانه کارها را هدایت می کند. (438676)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۱۲:۲۹
در مجلس باید تیم قویتری داشت و اگر نه حق را میشود با یار کشی و با پول تغییر چهره داد و کمرنگ کرد (438863)
 
جواد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۸:۳۶
حالا بی خودی دنبال دوزد بگردید بابا....... (438389)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۲۸:۴۵
مسئولین مملکت امیدوارم اون دنیا بتونن جواب بدن (438390)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۰:۳۱
دوست گرامی,
آن دنیا درست است که مجازات دست ذات احدیت خداوند است, ولی پی گیری و مجازات مفسدین را هم خداوند تعالی بدست حق و قانون در این دنیا سپرده است. (438875)
 
صمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۳:۴۴
امید است که مسئولین قضائی نظامی که اسم خود را \"جمهوری اسلامی\" نهاده و بعضی از مسئولین بلند پایه آن حتی از قرائت دعای امام زمان ظاهرآ هرگر هم خسته نمیشوند, بدور از هیجگونه ملاحظه کاریهای نادرست و با در نظر گرفتن حقوق اسلامی و خدائی, رانت خواران و رانت خوارندگان را به مجازات عادلانه اسلامی برسانند. شیعه علی و حسین بودن و نا دیده گرفته حق و عدالت علی, با هم سازگاری ندارند!

نمیشود برای دزدان کوچک در این جمهوری مجازاتهای نسبتآ سنگین را صادر کرد ولی دست رانت خواران جنایتکار را در خوردن ثروتهای ملی و مردمی در ابعاد های کلان و میلیاردی غیر قابل تصور را باز گذاشت.

از الف و شخص آقای توکلی برای داشتن این اعتماد به نفس و برملا کردن چهره واقعی بعضی از انسانها بمراتب متشکریم. دستان الف و کارکنان آنرا به گرمی میبفشاریم و برایتان آرزوی توفیق در راه مبارزه برای حق و عدالت آرزو داریم. (438879)
 
محمدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۱:۴۱
با تشکر از سایت الف
ما منتظر بودیم و هستیم بعد از این دولت و روی کار آمدن دولت جدید اقدامات غیر قانونی و عوامل پنهان بحران در کشور طی چند سال اخیر مشخص شود اما زودتر دارد اتفاق می افتد
امیدوارم پابرجا باشید (438397)
 
انتشاری
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۴:۰۶
سلام و دورود به سایت الف و آقای توکلی برای پیگیری حقوق مردم آفرین برشما
اگه اطلاع رسانی سالم و درست باشه نیازی به دیدن کانال های خارجی و انتی فیلترینگ سایت های اینترنت برای پیگیری حقیقت نخواهد بود. (438401)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۵:۱۲
ای که دستت میرسد کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار (438403)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۵:۴۷
سلام
درود برشما که اینطور با دقت و وسواس تحسین برانگیزی این طور مسائل را رو می کنید تا صحبتهای درون جامعه (شایعه یا واقعیت) به مطبوعات کشیده شود بلاخره اثبات شود این حرفها درست است یا اشتباه است که در هر دوصورت به نفع جامعه وکوتاه کردن دست بدخواهان می شود از هرطرف که می خواهند باشندولی یک سئوال ! چرا قوه قضاییه یا قوه مقننه پی گیری نمی کنند؟! (438404)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۶:۲۹
وقتی کسانی که خود حداقل درمتهم به فساد اقتصادی هستند میشوند ریس کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی یعنی چراغ سبز به تمامی مفسدین که با خیالی آسوده به چپاول ادامه دهند (438405)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۰:۳۶
از قوه قضاییه خواهشمندیم دست مفسدین را بدون هیچ گونه ملاحظه ای قطع کنند مثل عدالت علوی ع ما مثل کوه پشتیبان ولایت فقیه هستیم نه به عنوان پدر و فرزندی بلکه به عنوان مراد و مرید و امام و ماموم جانم فدای اسلام و رهبر هرگز علی تنها نخواهد ماند (438410)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۴:۳۶
لطفا خارج ازبحث حرف نزنید و جاشیه نروید! (438768)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۸:۰۵
از يك سايت خبري انتظاري جز بيان حقيقت و تبيين صحيح اخبار انتظار ديگري نيست. از آقاي توكلي نماينده مردم تهران و خبرنگاران اين سايت كه به وظيفه ملي و ديني خود عمل ميكنند صميمانه تشكر ميكنم (438422)
 
يك ايراني
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۸:۵۰
اي آقا اين آقايان مملكت را بلعيده اند آقاي ريس جمهور وهيچكس ديگر نمي تواند جلوي ايشان را بگيرد در اين مملكت در ارتباط با رانت خواري يك انقلاب لازم است رهبري بايد وارد شوند اين قصه غصه درد اوري است براي مملكت !چرا به ستاد فقط نگاه مي كنيد دوستان الف بيائيد به ميانه وصف ببينيد چه خبر است ديروز در يكي از شهرستانها مادر شهيدي را ديدم كه پاي گيشه بانك ملي براي دريافت 5000000 ريال با همه پيري خود ساعتها انتظار كشيد سندد دارم همين ديروز يعني10/2/1390 و همين ديروز شنيدم كهدر طي يكسال شهرداري شايد براي پنجمين بار مشرف به مكه مي شوند يا فرماندارها و معاونين ايشان و همه آنها كه بنحوي دست اندر كار در صحنه هاي اقتصادي هستند نياز به تحقيق و تفحص دارند .خدايت بيامرزد امام نگذاريد انقلاب به دست نا اهلان بيفتد!!! (438424)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۲۱:۵۱:۳۵
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک (617261) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۰:۱۰
اینم از رییس جمهور محبوبتون ...
نکنه بازم میخواید بگید حساب احمدی نژاد با این جداست !!!
بازم بگید تا بیشتر مورد استحضا قرار بگیرید ..... (438425)
 
ش
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۴:۵۷
استهزاءعزیزدل برادرنه استحضاء
برواملاتودرست کن بعدازرییس جمهورایرادبگیر (438701)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۴۵:۱۱
حق با شماست ..
ولی این چیزی رو عوض نمیکنه ...
تو مملکتی که وزیر ما تو تلویزیون جلوی چشم 70 میلیون میگه تو سوییس کارخانه ساعت سازی نیست شما از اشتباه املایی من ایراد میگیری ؟
کاش مشکل مملکت ما همین بود ..... (438843)
 
ايرااني
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۹:۴۲:۰۲
تا همين لحظه يعني ساعت9و سيو پنج دقيه صبح 14/2/1390 تعداد5081 راي براي نظرات ثبت شده داده شده است كه از اين تعداد518 نظر مخالف نظرات ارائه شدهو 4563 راي موافق نظرات بنحوي و با گويش انتقادي نسبت به اين گونه كارها بيان شده است دولت چه جوابي دارد البته شايد الف هنوز بعضي نظرات منتقد را بلحاظ حفظ شئون ثبت نكند بعبارتي حدود 10 درصد نسبت به نوشتنه فوق مخالف و 90درصد موافق افشاي اين گونه امور هستند (439300)
 
ايرااني
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۲۲:۲۶
شمار ش آراء داده شده در ساعت10و 20 دقيقه صبح مورخ 14/2/1390 تعداد7432 راي موافق مطلب انتقادي و 1427 راي مخلف كه البته اين تعداد با احتساب آرائ مثلا آقاي عليپور كه مخالفت با انهائي نموده اند مه با بيان مطلب مخالفند (439362)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۱:۱۰
آقاي دكتر توكلي
دعاي حضرت زهراء (س) و بچه هاش ومردم پشت و پناهت
يا علي (438426)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۱:۳۵
دوستان گرامی افشاگر، دستتان درد نکند. کارتان خوب بود. اما یک چیز را در نظر بگیرید و آن این که شما در این نوشته، از رانت خودتان- یعنی موقعیتی که فقط شما دارید و دیگران حسرتش را دارند- استفاده کرده‌اید. رانت شما آزادی مطبوعات است که حق همه است ولی چون شما سایت الفید و یک نماینده نسبتاً منتفذ پشت سرتان است، به طور خصوصی مال شما شده است. متوجه باشید که اگر این حرف را کسی دیگری می‌زند قدرتمندان دولتی به هزار بهانه دمار از روزگارش در می‌آوردند. آن‌ها رانت مالی دارند و شما هم از آزادی رانتی استفاده می‌کنید. این به آن در. شما اگر دلتان برای آزادی مطبوعات بسوزد و درباره نبود آن افشاگری بفرمایید صد بار بیشتر جواب می‌دهد. آنوقت ما خودمان در همین زمینه‌ها پیگیری و افشاگری می‌کنیم و باعث می‌شویم این مسایل اصلا پیش نیاید. نه این که در نبود انتقاد و در فضای خفقان مطبوعاتی حضرات هزار تا غلط زیادی بکنند و بعد شما فقط یکی اش را فاش کنید! البته در بیابان لنگ کفش کهنه هم غنیمته! بنابراین دستتان درد نکنه. ممنون! (438427)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۴:۱۵
این حرف دل قاطبه ی مردمه! (438783)
 
moderator 7
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۹:۲۶
سلام و ممنون از تذكرتان
ان شا الله هر كمكي براي توسعه آزادي مطبوعات از دستمان برآيد كوتاهي نمي كنيم
البته رسانه ها خودشان هم بايد پيشقدم شوند و از حمايتهاي مالي و نقدي مشكوك موسسات حكومتي كه با توقع حرف شنو كردن رسانه ها صورت مي گيرد، بپرهيزند.
ما در الف از هيچ كمك دولتي بهره نمي گيريم. هيچ خبرنگار الف تاكنون با مقامات دولتي سفر خارج نرفته و اسم هيچ خبرنگار الف در ليست دريافت لپ تاپ و ديگر كمكهاي اينچنيني نيست. به كم و محدود خودمان ساخته ايم تا امروز كسي نتواند به الف تشر بزند يا ما را در رودربايستي قرار دهد كه اين خبر را حذف كنيم.

به اميد استقلال هرچه بيشتر رسانه ها از منابع قدرت و ثروت (438789)
 
دكتر حسين
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۱۳:۰۶
Moderator 7

خواهر يا برادر گرامي
گفته‌ايد از هر كاري كه براي توسعه آزادي مطبوعات از دستتان برآيد، كوتاهي نمي‌كنيد.

من به اين گفته شما شك دارم.
زيرا لازمه آزادي‌خواهي، اين است كه از خودتان شروع كنيد.
شما براي بخش، مشاركت در بحث، قواعدي قرار داده‌ايد. يعني در صورتي كه نظري بيان شود و اشكالاتي كه شما مطرح كرده‌ايد نداشته باشد، ملزم به چاپ آن هستيد.

بنده به عنوان يك استاد دانشگاه، بارها و بارها در بحث شما شركت كرده‌ و همواره در بيان مطالب خود از قواعد شما پيروي كرده‌ام، ليكن به ندرت نظرات بنده را منتشر نموده‌ايد. درحاليكه برخي نظرات را كه حاوي الفاظ ركيك و توهين به بسياري از افراد بود را به سادگي منتشر مي‌كرديد!!!
تا جايي كه بنده كه قبلا يكي از خوانندگان پروپاقرص سايت شما بودم، بواسطه مشاهده اين تبعيض‌ها و ناعدالتي‌ها، اكنون به ندرت به سايت شما مراجعه مي‌كنم.

وقتي شما در يك سايت خبري اين چنين براي خود حق وتو قائليد، و به صرف اين كه نظري با مباني فكري و خواست‌هاي جناحي شما زاويه دارد، از درج آن خودداري مي‌كنيد، چگونه دم از آزادي و آزادي خواهي مي‌زنيد؟!!!

آيا اگر شما در ساير عرصه‌ها نيز قدرت داشتيد، در آنجا نيز از حق وتو و رانت‌هاي گوناگون استفاده نمي‌كرديد؟!!!

برادر يا خواهر من
متاسفانه يكي از معظلات كنوني جامعه ما همين است! وقتي كه در راس امور و قدرت هستيم به خود اجازه هر كاري مي‌دهيم و كوچكترين مخالفت يا انتقادي را بر نمي‌تابيم!!! (438936)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۲۹:۱۷
دوست گرامی انتشار کامنت‌های مشکل‌دار برای الف تبعات حقوقی دارد. نیویورک‌تایمز و بی‌بی‌سی هم هر کامنتی را منتشر نمی‌کنند. (439101)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۳۹:۱۴
درود.
مرحبا. (438834)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۱:۳۶
چرا عکس بعضی ها را شطرنجی کرده ای؟ (438428)
 
سید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۳:۱۵
جل الخالق
عجب چیزی رو کردی الف
خوب شد این گزارش رو الان منتشر کردید چون اگر نزدیک انتخابات مجلس بود عزیزان دولتی به بهره‌برداری سیاسی متهم‌تان کرده بودند (438429)
 
یک هموطن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۳:۳۴
اولا این دستپخت شما اصولگرایان برای این ملت بوده است و همه شما در خیانت ها و سو استفاده های صورت گرفته سهیم هستید و باید پاسخگو باشید.
ثانیا آیا همه قراردادهای منعقد شده اصول حاکم بر مناقصات رعایت میشود؟ قراردادهای منعقده از سوی سپاه و شرکتهای اقماری ان سالهاست که بدون تشریفات و رعایت قوانین مناقصات انجام میگیرد مگر پیگیری های انجام شده برای مناقصه شرکت مخابرات به نتیجه رسید؟ (438430)
 
سالار ابادانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۶:۲۰
بعد از جنگ ابادان بطور اصولی باز سازی نشد در برنامه راز گوشه ای از خرابه های شهر را به تصویر کشاندن مردم را دلخوش به منطقه ازاد کردنداما اقای پرهیزکار رئیس انجا داماد اقای (ث -ه ) و اکیپ 47 نفره از خارج شهر اورده که بررسی قراردادهای انان کمک به حفظ بیت المال است در ضمن حراج ماشین رئیس جمهور هزینه غیر قابل قبولی داشت. (438434)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۸:۰۴
بسیار جای تاسف دارد
الف ممنون از اطلاع رسانی (438436)
 
صبح صادق
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۸:۵۱
اگر شما که میگویید نماینده ملت هستید جلو این فسادها را نگیرید حقوقی که میگیرید حرام حرام حرام... است.-------------------در مورد پاراگراف آخر که نوشتید((با ارائه مستندات و ادله از سوی الف،تلاش این دو نفر همیشه ناکام مانده است))پس چرا با اون دو نفر برخوردی نشده؟ ،شما نماینده با نفوذی(البته مثبت) هستید و فکر میکنم زورتون به اینا میرسه.-------{{{لطفا جواب بدید}}}. (438438)
 
آبدارچي تنها
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۰:۱۰
سلام
1- اميدوارم فيلتر نشي . زنداني نشي . نري تو حوض نقاشي خيس ميشي مريض مي شي گنجيشكك اشي مشي .
2- آخه نونت نبود آبت نبود انگولك دوستانت چي بود .
3- مبارزه با فساد همچنان ادامه دارد . قسمت سي هزارم
4- اگر حضرت نوح هم الان بود اين شركت را تأييد مي كرد .
امام صادق (علیه السلام) :
هر کس مومنی را به خاطر انجام گناهی سرزنش نماید ، نمیرد تا خود آن گناه را مرتکب گردد .

شوخي هاي مارو ببخشيد. (438439)
 
احمدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۹:۵۸
لطفا منبع حدیث رو عوان کنید، اگر نه متوجه باشید که ائمه و احادیث ابزار شوخی نیست (439358)
 
وحید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۱:۱۱
سایت الف گزارشی ازچگونگی عملکرد شرکت سمگا و هیئت مدیره اش در نوشته بالا آورده است . در گزارش تحلیلی ارائه نشده که باعث شکایت از سایت بشه ، مگر اینکه آقایون تحمل حرف حساب رو نداشته باشند و با بی منطقی بخواهند با این موضوع برخورد کنند.جالب اینجاست که شرکت سمگا خود متهم هستش که این اموال و دارایی ها رو از کجا آورده ، اول برای مردم اثبات کنه که چطور یک شبه راه صد ساله رو طی نموده اند ، بعد برن از سایت الف شاکی بشن . (438440)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۲:۰۰
اين گزارش به قوه قضاييه هم ارسال شده كه پيگير اين رانت خواري بشن؟ يا فقط براي خواندن چندتا مخاطب هستش؟ (438441)
 
سالار ابادانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۳:۳۸
برادر توکلی با توکل به خدا و یاری مردم میتواند به استناد به بعد نظارتی مجلس دست رانت خواران و دانه درشت ها را از بیت المال کوتاه کند . نمایندگان با غیرت مدرس ها امروز هویدا میشوند . (438443)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۵:۲۲
سلام :
چشممون روشن :
تازگیها ، رانت خواری و حلقه قدرت و زدو بند و باند بازی و ..... داره شروع میشه .بحق چیز های نشنفته .
قیلاً اصلاً این چیز ها نبوده بگم خدا چکار چکار نکنه این اقای .... را که داره این مسائل را باب میکنه . (438445)
 
آبدارچي تنها
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۶:۵۳
به قول آقاي ده نمكي فتنه سال گذشته توسط كساني اتفاق افتاد كه سالها با رانت از منابع ميلياردي استفاده مي كردند .
و به قول معاون قوه قضائيه فتنه هاي سياسي از مفاسد اقتصادي شروع مي شود .
انتقاد هميشگي من به قوانين ضعيف است در حالي كه يك مدير كل اختلاس مي كند خيلي راحت فقط او را از كار بر كنار مي كنند . پس كي قوانين قدرتمند اسلامي به درد جامعه مي خورد . صحبت با مجلس است كه طي دو دوره فقط نظاره گر بوده .
واي به حال مردم از اين وضعيت ...
مي ترسم حرف هايي كه مردم درباره فساد اقتصادي مي زنند درست باشد .
فردا نزديك است دوستان دير بجنبيد دوباره به درد 88 دچار مي شويد. (438447)
 
هومن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۵۲:۰۵
جناب ابدار چی تنها ....وقتی شما مردم را با داشتن ثروت ملی نفت ...در فقر می بینید ...نیازی به اقای ده نمکی ندارید که بفهمید جریان چیست .
همیشه امام خمینی نسبت به هوای نفس و دنیا طلبی هشدار می داد و اکنون می بینید که مدعیان چگونه از امکانات استفاده می کنند .
مردم ما نفرین می کنند باعث و بانی تقویت این رانت خواران را . (439043)
 
پ ش
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۱:۲۹
سلام به همه دوستان
آقا چرا گیر دادید ،این مهندس زحمت زیادی کشیده و حقشه، یک میلون و دویست و پنجاه متر مربع که فقط یکی از زحمات مهندس ما رو جبران نمی کنه ایشون خیلی بیشتر از این حرفها واسه پایداری و قدرت این نظام زحمت کشیدن انقدر بی انصاف نباشید بیایید نزدیکای ورامین هم کلی زمین هست جهت قدر دانی تقدیم شرکت سمگا کنیم بعد از 40 سال ساخته شده تحویل میدن، خوبه ها! البته پیشنهاد شخصی من اینه که دولت بیاد تمام زمین های زعفرانیه و جردن رو بخره و به این شرکت واگذار کنه تا این شرکت زحمت کش روش سرمایه گذاری کنه بلکه ما یه پیشرفتی بکنیم!!!!!!!!!!!!! (438452)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۱:۴۶
هیچ غلطی نمی تونن بکنن.بیشتر رسواش کنید (438453)
 
hadi
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۴:۰۹
مافیای ثروت و قدرت خیلی پلشت بود اما در دولتهای قبلی . که البته خیلی بد بود. اما برای به اصطلاح منادیان عدالت و انسانیت طلبان در مکتب ایرانی چه کسی گفته بده؟؟؟ مبارکه. (438456)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۴:۴۳
بررسی کنید ببینید یکی از بانک های خصوصی ، چه رابطه عظیمی با این آقایان دارد.

http://up.iranblog.com/images/cg8hmhfyodprfzya1es.jpg

جناب مهندس جهانگیری
تولد بانک گردشگری مصادف با تولد جنابعالی گردید
تولدتان مبارک (438411)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۵:۰۸
اگر مملكت اسلامي وعدل الهي حاكم است پس چرا بايد گروهي حق مردم را بخورند ؟
اگر دستم رسد برچرخ گردون بگويم اين چون است وآن چون
يكي را داده اي صدناز ونعمت يكي را نان جو آغشته در خون (438457)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۵:۱۱
خدا به همه کسانی که در راه عدالت و اجرای درست قانون و بریدن دستان پلید مفسدان اقتصادی از بیت المال و حقوق مردم حفاظت می کنند توفیق بیشتر و سلامتی عنایت فرماید. (438458)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۶:۱۰
من به عنوان یک معلم دانشگاه با 27 سال سابقه کار قادر به تهیه یک منزل شخصی برای خانواده خود نیستم و هنوز مستاجر می باشم چون ارتباطی با حلقه های قدرت ندارم حال اینها چطور می توانند اینطور اقدام به تجمیع سرمایه و رانت خواری به گفته شما بپردازند مسئولین باید بسیار دقت کنند چون زیر ذره بین نگاه مردم و از همه مهمتر خداوند تبارک و تعالی هستند و روزی این حقایق فاش خواهد شد بهتر است به راه حق و عدالت بروند تا عاقبت آنها نیز خوش باشد (438459)
 
توفیق
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۲۹:۵۱
به شهادت سایت بانک گردشگری بزرگترین کار اجرایی مهدی جهانگیری تا سال 83 که مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان گردشگری می شود ، مدیرکلی استانداری کرمان است

http://www.tourismbank.ir/site/index.php?option=com_content&view=article&id=51

چگونه پله ترقی را طی کرده! خدا داند (438419)
 
هادی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۰:۲۶
حرفی نزنید که دوباره رئیس جمهور محترم ومحبوبمان قهر کند ، بابا چه جوری بگم کاری به حضرت مشایی نداشته باشید آقای دکتر قهرشان می اید ، کاری نداشته باشید (438465)
 
د- ب
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۰:۵۹
از مسئولان مربوطه خواهشمند است واگذاری شرکت پزشکی سازمان آب و برق خوزستان که از شرکتهای تابعه سازمان آب و برق استان خوزستان بوده و همچنین شرکت خدمات پشتیبانی آب و برق(ساب) که هر دو این شرکت ها واگذار شده اند و من و بقیه همکاران به عنوان کارمند رسمی این اداره از هیچ سهمی بهره مند نشده ایم بررسی گردد (438466)
 
ادريس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۱:۲۰
به به .....
دست همتون درد نكنه \"مسئولين\" دلسوز و پيرو خط امام و پاسدار خون شهدا و شاگرد مكتب اسلام.

به عنوان يه نفر از اون پايين‌پاييناي تهران - اونجا كه فقط زمان انتخابات ميايد يه سر ميزنيد- اول پل صراط منتظرتونم!

بي ادبيه ولي ...... تف! (438467)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۴:۴۱:۳۵
شما بجای تف کردن یک کاری به سهم خودت تو این دنیا بر علیه ظلم و ظالم انجام بده، که خودت سر پل صراط معطل نمونی. به پل صراط هم کار نداشته باش، اونجا متصدی خودش رو داره. (440422)
 
عمران
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۲:۵۰
سلام

امیدوارم الف به مبارزه با فساد اقتصادی و افشای رانتخواری ادامه دهد و هیچ ملاحظه‌ای به خرج ندهد. مهمترین و بزرگترین رانتخواری اخیر ‌واگذاری شرکت مخابرات بود که بد نیست آن را هم به صورت جدی پیگیری کنید اگر واقعا آزادی دارید. (438468)
 
ghassem
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۸:۱۷
اقا این دروغها و تهمت ها را از کجا در میاورید
این دولت دولت عدالت پرور و افشا کننده ی تمام دزدهای 30 سال گذشته است . میخواهید دولت را خراب کنید . کور خواندید (438473)
 
قانون گرا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۳۹:۵۶
باسلام ناگفته ها را بگوئيد تا بيشتر اين مار مولك ها رابشناسيم
تاسيه روي شود هركه دراوغش باشد (438474)
 
؟
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۵:۰۳
ودولتي كه يكي از شعارهايش مبارزه با فساد اقتصادي بود.... (438477)
 
فریدون
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۷:۵۹
به به، اینم از آقای مبارزه با فساد اقتصادیمان. امیدوارم شما هم درس عبرت بگیرید و دست از سیاست بازی بکشید. کمی هم به فکر مردم باشید (438480)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۸:۴۰
آقايان وقتي چشم بي بي سي فارسي كور مي شود كه پيگيريهاي شما به جواب و نتيجه منتهي شود. وقتي خودتون رو در قضيه رحيمي و افرادي مثل قلعه باني كشتيد و به نتيجه اي هم نرسيديد و اين آقايان با جثارت هر چه تمامتر كارشان را ادامه مي دهند دست اين رسانه ها باز است براي زدن حرفهاي خودشان. براي من ايراني وقتي مي بينم پيگيري رسانه هاي ايراني براي گرفتن حق و حقوق ملت به نتيجه نمي رسد از وجود رسانه هاي بين المللي براي اعمال فشار و تغيير رفتار حاكميت استقبال مي كنم(با وجود اينكه مي دانم از روي دوست داشتن ملت ايران نيست و منافع خودشان را پيگيري مي كنند). در ضمن هدف شما كور كردن چشم ديگران نيست بلكه كمك به حل مشكلات ريشه اي اين ملت است. چرا كارهاي بزرگتان را با حرفهاي كوچك، از چشم مي اندازيد. آنوقت مردم فكر مي كنند اين حرفها را هم از سر ناچاري مي زنيد. اصلا همينكه شما در متن نوشته به كوري چشم اونها اشاره مي كنيد نشان مي دهد كار اونها نتيجه داشته و شما منفعلانه نسبت به حركتهاي اونها داريد واكنش نشان مي دهيد تا دست شما هم خالي نباشد. بگذريم حرف بسيار است و مجال كوتاه (438482)
 
mona
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۸:۵۳
با سلام
من واقعا خوشحالم كه هنوز هم در بدنه دولت افراد آزاديخواهي مانند شما وجو دارند و مانع گسترش بيشتر آْن مي گردند. به نظر من قبح دردي و خيانت در بدنه دولت از بين رفته و افراد اين رانتها و فسادها را حق خود مي دانند و با چنگ و دندان از آن مواظبت مي كنند. به نظر مي رسد در ايران بين صاحبان قدرت سياسي(گرگ در لباس بره)و سرمايداران(دزدان)پيوندهاي مختلف پولي خانوادگي و ... برقرار شده و در اين زمان واقعا شخصي با مديريت رضاخاني لازم است تا اين پيوندها را از بيخ و بن بركند.
نمونه كوچك اين موارد به خوبي در دستگاه هاي اداري ديده مي شود به صورتي كه مزاياي پرداختي به كارمندان بر اساس پست كاري است و اصلا به توانمندي افرداد يا به كار آنها توجهي نمي شود.
در اداره منابع طبيعي خراسان جنوبي كار كني يا لي لي كني يا روزنامه بخواني فرقي نمي كند. مزايا بر اساس پست از مدير كل شروع و به كارشناسان ختم مي شود. حتي در بين كارشناسان نيز زير مجموعه معاونت مالي دوبرابر ساير كارشناسان مي گيرند.
و وقتي كه اعتراض مي كني در كمال پرويي اين را حق خود مي دانند
اين روند باعث شده كه كارشناسان بي انگيزه شده كار نككنند و روسا هم كه كار بلد نيستند
و در طول سالها باعث شده كه مديران براي دفاع از خود فقط آمار ساختگي رد كنند كه واقعا 10 درصد هم صحت ندارد و دروغ است
به طور كلي در ايران دروغن تملق و چاپلوسي نهادينه شده و كسي كه كار كند و وجدان كاري داشته باشد چنان در منگنه قرار مي گيرد كه از كرده خود پشيمان گردد.

اميدورام روزي دروغ تملق و چابلوسي از ايران برداشته شود (438483)
 
سيدعليرضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۹:۵۸
مگر رانتخواري تا بحال نبوده؟ مكر نه اينكه در زمان دولت رفسنجاني و خاتمي ملعون از اين دست اخبار در محافل رسمي و غير رسمي پخش مي‌شد. اصلاً گرفتن پست و مقام در اين كشور (اگر نگوييم براي همه) لااقل براي اكثر مديران و وابستگانشان مساوي است با رانتخواري و اين تبديل به يك امر بديهي شده است. با اين حال بگويم من اصلاً طرفدار مشايي و تيم منحرفش نيستم و نمي‌خواهم از اين عمل قبيح آنان دفاع كنم ولي انصاف داشته باشيد و كاري كه قبلاً هم بوده را اينقدر با آب و تاب و براي رسيدن به منظور خواص خودتان انعكاس ندهيد. (438484)
 
bentolhoda hosseini
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۰:۳۶
ببخشید اقای مشایی چه گلی به سر این مملکت زدن که این طور دارن جولون می دن؟مملکت ما به اندازه کافی مشکل داره به خدا،اقای احمدی نژاد تو رو خدا بی خیال این اقا شین.
بازم ه شد همون اصلاحات،کسی نمی تونه جلوی این کارا رو بگیره؟اقایون بازرسی و وزارت اطلاعات کجان؟
این قوانین دست و پا گیر فقط مال مردم بیچاره است که از این سازمان به اون سازمان برن؟
خدایا به کی پناه ببریم. (438485)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۰:۴۱
به قول اون عزیز چه کنیم که دلمان از دست چپ و راست رئیس جمهور خون است. (438486)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۱:۰۷
حتما رئیس جمهور از اینم بی اطلاعه؟ (438726)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۰:۴۱
با سلام
من تولید کننده باهزار مشکل وقتی مطالب بالا را خوندم با خودم گفتم تا کجا باید این همه اجحافی که شما (توکلی بعنوان نماینده مجلس)وامثال شما برایمان بوجود امده تحمل کنیم هرذم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد (438487)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۱:۳۳
پرونده مهدی هاشمی چی شد؟ (438488)
 
علی فروتن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۳:۵۱
بسم الله الرحمن الرحيم
الف جان با نام خدا و استعانت از اميرالمومنين شروع كن كه راه درست رو انتخاب كردي. اجراي عدالت مهمترين حلقه اتصال مردم و حكومته. با مخفي كردن حقايق مشكلي حل نمي شه و مردم به نظام بي اعتماد مي شن. ما حمايتت مي كنيم. يا علي!  (438494)
 
رادين
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۸:۳۳
بنده همچين صداقت و تواني را در الف نمي بينم. (438720)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۰۰:۴۶
در خودت که صداقت می بينی دوست عزيز! پس الف رو تو اين راه کمک کن. (439010)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۶:۰۷
برادر عزیز جناب آقای توکلی
در خیرخواهی و ظلم ستیزی شما هیچ جای شکی نیست اما حیف است با درج چنین گزارشی بهانه به دست بدخواهانتان دهید.ای کاش ابتدا این اسناد را به قوه قضائیه می دادید و نسخه ای را به دفتر بازرسی رهبری. خودتان بهتر می دانید که روال قانونی این است وگرنه به راحتی شما را بعنوان اشاعه تهمت (به زعم آنها) دادگاهی خواهند کرد و مانع از دیگر فعالیتهای مثبت شما خواهند شد. (438497)
 
آرشام
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۲۱:۱۴
جناب ناشناس عزيز
لطفا كمي كنكاش كنيد تا ببينيد سرنوشت بعضي از اسناد ومداركي كه جهت اقدام به قوه قضائيه و دفتر بازرسي و ... فرستاده شده به كجا ختم شده ؟
اين اقدام سايت الف كوچكترين كاري بود كه ميشد از سايت انتظار داشت حداقل اينكه من وشما وديگران متوجه اين نكته ميشويم كه در دولت عدالت محور و مردمي نهم ودهم بودند و هستند كساني كه با استفاده ابزاري از واژه هاي خدا ودين و پيغمبر و امام زمان چگونه چاههاي ويل شكمشان را از بيت المال پر مينمايند و به ريش خلق خدا مي خندند

اميدوارم اين اقدام سايت الف سر منشاء تحولي عظيم در اينگونه موضوعات باشد و كسي جرات نكند در پوشش رداي مسئوليت شيره جان اين مرز وبوم را بمكد (438982)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۶:۲۵
انا لله و انا الیه راجعون
خدایا ما گنه کاریم و از سر این گناهان گرفتار این شیطان شدیم
خدایا تو خود ارحم راحمینی
خدایا تو بخشنده
خدایا ما را راهنمایی کن و از شر شیطان محفوظ بدار (438498)
 
حجت
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۶:۵۸
مردم ایران به کدامین گفتار و کردار مسولین اعتماد کنند . چرا در این کشور اینگونه مسایل تبدیل به گروگانکشی پس از روز مبادا شده است وکی می خواهیم مدیریت پیش گیری بوقت داشته باشیم؟و اجازه ندهیم مسولی در زمان تصدی پست خود جرات تخلف را به خود راه ندهند؟ (438499)
 
احمد رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۹:۵۹
خدا خیرتان دهد دل رهبر عزیز وملتی را شاد کردید (438502)
 
امیر کردستانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۱:۳۰
در مساله آقای مشایی و رحیمی چند پرسش و چند خطر وجود دارد:1- آیا رحیمی از مسائل خاصی بهره کشی و گروکشی کرده که دستگاه قضا در برابر او کوتاه می آید؟
2- آیا آقای مشایی از لحاظ اعتقادی رییس جمهور را به گونه ای هدایت می کند که در یک بزنگاه خاص حتی حرف رهبری را بر زمین بگذارد؟ 3- آیا در جبهه اصولگرایان امیدی به لیدر و هادی توانمندی نیست که نظریه گذر از احمدی نژاد در صورت دنباله روی از مشایی را برجسته سازد؟
تداوم راه مشایی و رحیمی در سه سح کشور را با بحران های بزرگ مواجه می کند: الف) دستگاه قضا کاریزما و نفوذ و اقتدار خود را در واجهه با وظایف خود از دست می دهد. ب ) نظام اقتصادی و بانکی کشور دچار آسیب های جدی تری شده و زمینه مطامع و سواستفاده های بزرگتر را مهیا می کند. ج) با نفوذ مشایی امکان اختلال در دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی نیز ایجاد شده و امکان بروز فتنه داخلی بالا می رود.
درنگ جایز نیست و نمی توان بیش از این از رهبری هزینه کرد. (438503)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۳:۰۴
و خیر العاقبه للموتقین / دار الاخره خیر و ابقی (438507)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۳:۱۵
خواهشاآیات قرآن راتحریف نکنید

تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ
******************
ولعاقبه للمتقین
****************** (438728)
 
محمد ابدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۶:۱۰
به عنوان فرد که پشتیبان دولت هستم، از اطلاع رسانی الف تشکر می کنم.
اگر افراد مطروحه در گزارش فوق هم پاسخی داشته باشند، مطمئنم که سایت الف جوابیه آنان را نیز منتشر خواهد کرد. (438509)
 
Prince
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۶:۴۳
امیدوارم که دست همه دزد های بزرگ و کوچیک و پیدا و پنهان از ایران کوتاه بشه. (438510)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۸:۰۷
گزارش مبسوطی و نسبتا مستندی بود فقط یک سئوال از شما دارم.شما اصرار دارید که دامن رئیس جمهور از تمامی این رانتخواریها پاک است.فرض می کنیم اینطور باشد .اما اگر چنین باشد آیا رئیس جمهور یک کشور از چنین رانتخواری نزدیکترین افرادش اطلاع نداشته باشد شایسته چنین منصبی است.امیدوارم پاسخی منصفانه و قانع کننده بدهید. شاید بگوئید که خود ایشان باید پاسخ دهند.اما شما همواره بر مبرا بودن ایشان از هر گونه آلودگی مالی تاکید دارید پس لطف فرموده پاسخ دهید/ (438512)
 
جستجوگر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۹:۵۴
من موندم چرا همه چیز رو میخواهید سر مشایی خراب کنید. اینکه اون آدم مشکوکی هست بر منکرش لعنت. اما برادر من خودتون میگید واگذاری زمینها مصوبه دولت بوده. خب رییس این دولت کیه؟
.... مشایی که نیست؟ها؟

میدونم که اینو هم چاپ نمیکنید... (438514)
 
يك ايراني
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۱۰:۴۵
خداوند متعال پشتيبان شما باشد كه اينگونه مفاسد اقتصادي را افشا ميكنيد
متشكرم از اطلاع رساني (438516)
 
علی فروتن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۲۵:۱۷
راستي دوستاني كه وبلاگ فعال دارند مي تونن با نقل \"كامل\" اين گزارش يا حداقل گذاشتن لينك اون توي وبلاگشون به گسترش آگاهي در اين زمينه كمك كنند (438534)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۲۷:۳۰
احسنت ما همه کنارتیم اف جون (438535)
 
هادی کراچی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۲۹:۵۳
این رشته سر دراز دارد این گوشه ای از رانت خواریهای که در کشور عزیزاسلامیمان انجام می شود ودل هر هرایرانی مسلمان را بدرد می آورد اینهای که این کارها را می کنند که بسیار زیاده
نمی دانند که ما برای رساندن انقلاب به اینج چه هزینه های سنگینی داده ایم اینها چه جوابی برای خون گرانبهای شهدا دارند آیا داغ دل ودعای خانواده شهدارا فراموش کرده اند؟ در روز قیامت در دادگاه عدل الهی چگونه درمقابل بنیانگذار انقلاب سر بلند میکنند ؟البته تمام این بدبختی ها برای تامین هزینه های انتخاباتی ریاست جمهوری ومجلس (فرستادن نماینده های وکلیل الم ......)صورت می گیرد کاش تمام رسانه براساس مداراک ومستندات این خیانت ها را بدور از جناح بندی وفقط برای رضای خدا انجام دهند . هدف اگر الله باشد هیچ مشکلی برای کسی پیش نمی آید .
آقای توکلی مواظب خودت باش پا روی دم شیر گذاشته ای (438536)
 
بنده خدا مستاصل ازدست اولیای امور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۳۵:۱۸
یعنی تاحالا اینارو نمیدونستی

امیدوارم اینیکی مثل بقیه موارد فراموش بشه

دلو واقعا برای رهبر عزیز میسوزه که کسی به حرفاش گوش نمیکنه وفرمایشاتش درحد شعار میمونه
مثلا فرمان هشت ماده ای مبارزه بامفاسد اقتصادی

همت مضاعف کار مضاعف
جهاد اقتصادی


خدا بهش صبر بده (438540)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۳۷:۰۸
ممنون از الف
چرا بعضی آقایان که در عکس حضور دارند چهره شان شطرنجی شده است ؟ (438542)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۳۸:۴۶
با توجه به ظرفیت های خالی گردشگری در کشور و فعالیت شدید کشورهای همسایه از جمله ترکیه و امارات در جذب گردشگر به نظر می رسد هرگونه فعالیت که در جهت آبادی و توسعه رفاه و سرمایه گذاری در بخش میراث فرهنگی و گردشگری در کشور باشد باید مورد تایید قرار بگیرد. این طبیعی است که هر شرکتی که در حد ملی فعالیت کند حتما می بایست دارای ارتباطات قوی باشد و این نیز به نظر طبیعی می باشد چرا که در دولتهای گذشته نیز به همین صورت بوده است. شاید بهترین کار همدلی و پرهیز از سیاسی بازی باشد. من به عنوان یک شهروند امیدورام که اگر یکی از وابسته گان با سایت الف نیز در این شرکت می بود دیدگاه سایت تغییر نمی کرد. کشور نیاز به ساخت و آبادانی دارد به هر قیمتی تسویه حساب سیاسی نکنیم. (438543)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۵:۱۲:۱۶
شما یعنی می خواهی گردشگری در ایران از طریق دادن رانت های چند هزار میلیارد تومانی به شرکت های باصطلاح \"خصوصی\" رشد کنه؟

در این کشورهایی که مثال زدی هم گردشگری همین جوری رشد کرد؟

یک عده دزد با سوءاستفاده از مقام و منصب، در نبود مطبوعات آزاد، در نبود آزادی بیان و قلم، با باندبازی دارند اموال عمومی را که شما به آن بیت المال می گویید و حق تک تک افراد این کشور است، بالا می کشند، شما نگران وضعیت رشد گردشگری هستید؟ احسنت به این منطق!!

گردشگر بیاد ایران چکار کنه؟ بره دریا شنا؟ بره بازار جنس های ارزون بخره؟ در هتل های 5 ستاره ی ما بخوابه و ازش پذیرایی 5 ستاره بشه؟ با هواپیماهای مدرن ما پرواز کنه؟ توی فرودگاه مامورای گمرک ازش رشوه ی دلاری و یورویی بگیرن؟

آقا جون یک بار پات رو از مملکت بذار بیرون تا ببینی کجای کاری! راه دور هم نمی خواد بری، برو همین ترکیه، برو آنتالیا که یه شهر کوچکیه، فرودگاهشو ببین نظم و انظباط و تمیزی شهر رو ببین، قیمت های مایحتاج عمومی رو با ایران مقایسه کن، دریا و ساحل و هتل ها و تورها را ببین، بعد می فهمی که این آقایان گردشگری بجای این که به وظایف واقعی خودشان برسند، رفته اند دنبال زمین خواری و بانک زدن و شرکت زدن، آن هم خصوصی، برای جیب خودشون، برای این که پول کافی داشته باشن در انتخابات بعدی کاندیدای پست های بالاتر بشوند.

کجای کاری؟ (440426)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۱:۵۸
سلام
فقط تشكر از الف دارم و معتقدم :

تو افشا ميكن و در دجله انداز
كه روزي پرده افتد از سر راز

با تقديم هزاران گل بر شما (438546)
 
ناصر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۳:۳۰
تمام سايت هاي اصولگرا و اصلاح طلب به همراه روزنامه ها و صدا و سيما شروع به تخريب درست يا غلط دولت كردند.به احتمال قوي در ماه هاي اينده مشايي را خواهند گرفت (438550)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۵:۱۳:۲۷
شما که درست و غلط را نشناخته ای، بهتر نیست که اظهار نظر نکنی؟ (440427)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۴:۲۶
متاسفم كه پس از گذشت 32 سال از انقلاب هنوز ما درحال ضربه خوردن از افراد و گروههاي تازه به دوران رسيده هستيم و از يك سوراخ بارها و بارها گزيده شده ايم و تا كي اين معضل گريبانگير ما هست نمي دانم . مدعيان عدالت و مردم سالاري كچايند تا اين فجايع ببار آمده را ببينند ترسم از آن است كه ( انچه بجائي نرسد فرياد است
ضمنا در خصوص ارتباط اين گروه با شركت هاي ايرانيان و تاجر معروف ترك كه بتازگي به قوميت و اميلي اين گروه در امده و قرارداد هايي كه شركت هاي تركيه اي با ايران بسته اند دقت كنيد قطعا موارد مشابهي هم در روباط خارجي ما با اين گروه پيدا خواهيد كرد (438554)
 
رضا.س
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۵:۵۳
ضمن تشکر از سایت الف بابت افشا خبر زمین خواری توسط این گروه منحرف ؛ به نظر بنده این روشی را که در پیش گرفته اید بسیار مناسب است. چرا که طبق فرمایش رهبری ، مردم و رهبری حامی وپشتیبان خط کار و خدمت در کشور هستند . اما از طرفی با جریان منحرف و نفوزی در داخل دولت باید به شدت مقابله کرد وماهیت اصلی این جریان را برای عموم مردم آشکار کرد . این جریان قصد دارد در کنا دولت خدمت گذار با استفاده از روش های غیر قانونی ، غیر اخلاقی و غیر شرعی به اهداف خود که عمده آن فساد اقتصادی است دست یابد . به نظر میرسد این جریان با درگیر کردن اذهان وافکار عمومی و حتی رسانه ها به موضوعاتی چون ظهور نزدیک است و... همه را سر کار گذاشته وبا سرعت بالایی مشغول جمع آوری ثروت و فساد اقتصادی می باشد . امید واریم رئیس جمهور هرچه زودتر خودش ودولت را از این جریان دور کرده و خدمت خالصانه را سرلوحه کار خویش قرار دهد. (438555)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۶:۲۷
به نظرم یه جور این مطالبو به گوش احمدی نژاد برسونید! این جماعت انقدر حلقه دور اونو تنگ کردن نمیزارن اخباز صحیح بهش برسه و هرچی خودشون بخوان رو بهش می گن! شاید این مسایل رو پیگیری کنه بیدار شه! (438556)
 
علی فروتن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۶:۲۶
دوست عزيز آقاي احمدي نژاد كه از جلسات خصوصي مخالفانش خبر داره, يعني از اين موضوع بي خبره؟! (438779)
 
cia
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۲۱:۵۷
آقای احمدی نژاد از نقشه های سری آمریکا و اسراییل خبر داره از صحبتهای کله گنده ها خبر داره
اونوقت از اطرافیانش خبر نداره؟ (439026)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۸:۲۴
از آقای توکلی تشکر می کنم (438557)
 
بی خیال
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۹:۵۴
بابا جان که پا توی کفش رئیس جمهور کردید
مگر نمی دانید انتقاد از مشائی برابر است با
انتقاد از رئیس جمهور و بالتبع آن آب به آسیاب دشمن ریختن. (438559)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۲:۴۳
ضمن اينکه اکثر سهام شرکتهاي زير مجموعه سمگا هم به خانواده آقايان تعلق داره.
نمونه اش شرکت هموطا (438561)
 
سیدمحسن شرفی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۴:۵۷
جالبه که من از دیروز منتظر پخش این گزارش بودم صبح وقتی طبق عادت روزانه اومدم سایت الف رو باز کنم با صفه فیلترینگ مواجه شدم که بار دوم سایت باز شد
از اصولگرایان واقعی میخوایم جلوی این جریان نفوذی در دولت بایستند (438566)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۶:۲۶
با سلام و خسته نباشيد. چرا مطالب شما به گونه اي نيست كه بتوان آن را روي فيس بوك منتشر كرد؟ لطفا اين نقيصه را برطرف كنيد. (438567)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۰۰:۳۶
فقط مي گويم دستتان درد نكند
خداكند مدعي مبارزه با فساد كمي خجالت بكشد كه به هرچي شعار عدالتخواهي بود... زد (438379)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۳۴:۰۵
و ضمناً قراره در فرابورس سهام این شرکت عرضه بشه.
این آدرسش:
http://www.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1412&inscode=46741025610365786 (438891)
 
داداشی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۰۸:۲۷
الف جان اگه نطرت واقعا\" رسوا کردن مفسدین چرا تصاویر شطرنجی بین عکسها است .بهتر نیست اگه قرار چیزی گفته بشه کامل باشه. مصلحت اندیشی های بی مصلحت تاکی؟ (438802)
 
moderator 7
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۳۴:۰۹
افرادي كه تصويرشان شطرنجي شده، از مسئولان اصلي شركت سمگا نيستند و با نشان دادن تصويرشان ممكن بود بدون داشتن نقش مهمي در اين رانتخواري، نزد بينندگاني كه آنها را مي شناسند به فساد متهم شوند و آبرويشان برود.
به حكم اخلاق و به توصيه مشاوران حقوقي سايت، تصاوير آنها محو شد.
سردبيري الف (439033)
 
برهمت
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۰۴:۲۹
اگر به تذکر سردبیری دقت دوباره کنید دلیل شطرنجی ها را خواهید دانست! (439046)
 
اسماعیل مرتضایی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۲۱:۲۵
اقای دادشی مگر بحث رسوا نمودن است
بحث افشا فساد در جامعه است
30 از انقلاب گذشته بعلت فساد در سیستم متاسفانه هرکس در هر سطحی مفسده ای را مطرح نمود متهم به بد نام نمودن نظام سو استفاده رسانه های بیگانه و نهایتا برخورد با گزارشگر شد
در نهایت شکل فساد وارد جامعه شد افراد صلاح و سالم چون سیستم نمی توانست تحملشان کند حذف و مفسدین ظاهر الصلاح وارد جامعه شدند
وضع اقتصادی مردم بدلیل انباشتگی ثروت در یک سمت و فقر در سویی دیگر روز به روز بدتر شد . حتی بعضا افراد سابقه دار انقلاب چون به این نتیجه رسیده بودند که ثروت ضامن بقای قدرت است متاسفانه وارد این حریم شیطانی شدند . شما اگر دقت نمائید بزرگترین شرط محبوبیت اقای احمدی نژاد قول مبارزه با فاسد ایشان بود امری که به نصیحت دوستان مشفق هیچگاه عملیاتی نشد و چه بسا امروز یار غار ایشان متهم تریند فسادی که یقیننا جامعه را نابود می کند و مردم اینرا بهتر از هرکس میدانند
جالب اینجاست که نویسنده محترم پس از ثبت گزارش میداتی خود نزدیک به 25 سطر در قالب 3 بند را در خصوص فشار های لابی قدرتمند فساد توصیح داده و امکان برخورد با این سایت به دلیل یک گزارش را منتفی ندانسته .
بنده جدا جدا جدا جهت حفظ جامعه خصوصا پسوند مقدس اسلامی که حقا اگر در هر جامعه ای روح و احکام مترقی ان اجرا شود مدینه ای فاضله بوجود میاورد به بزرگان جامعه که هنوز دستشان در مسائل مادی الوده نشده تذکر میدهم حفظ نظام رابطه مستقیم با اجرای عدالت در کشور را داراست لاغیر
یقیننا در اخرت جوابگوی
محرومیت تک تک احاد جامعه و فقر و فساد ناشی از ان باید باشیم
پس هر کس اختیارتش در جامعه بیشتر مسئولتر (439059)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۳:۰۳:۰۹
جناب داداشی
ما طبق سنت اسلامی بنا را بر این می‌گذاریم که الف همانطور که خودش می‌گوید قصدش رسوا کردن مفسدین اقتصادی است، همین هم خوبست،
ولی‌ الف جان حالا که منظورتان فقط و فقط مبارزه با فساد است و موضوع دو ساله صرفا مربوط به در گیری‌های سیاسی اخیر نیست، از ‌واگذاری پروژه‌های چند صد میلیاردی بدون تشریفات هم بنویسید، البته اگر جرأتش را دارید...
البته بعید میدانم در حد همین کامنت هم شما حاضر به شنیده شدن فریاد علیه ظلم باشید، چه برسد خودتان مطلب بنویسید (439172)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۳۸:۰۱
از صمیم قلب از آقای توکلی سپاس گزارم ،آفرین بر شما،

فکر نمی کنید یه کم دیر گفتید؟؟؟؟؟؟؟ (438833)
 
قاضي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۶:۳۱
كم كم به نتيجه مي رسم كه قدرت براي افرادي چون احمدي نژاد هم فساد آور است. (438856)
 
سید جمال طلوع
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۱۱:۰۴
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

سؤال اینجاست که پس این مجلس و قوه قضاییه چه کارن ؟ فقط یاد گرفتن که به مکتب ایرانی و اینجور چیزا گیر بدن .

آقای توکلی ! شما و دوستانتون در مجلس چیکار می کنین ؟ شما کارتون سؤال و استیضاحه نه انتقاد کردن و کار مطبوعاتی کردن. رسانه هم لازمه ولی شما اهرم قوی تری دارین (439089)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۲:۵۸:۲۲
مدعیان عدالت ،عدالت را بی ابرو کردند . (439168)
 
behtash
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۹:۵۳
کاش این مطالب را احضار کننده های آقای توکلی به دادگاه خوب بخوانند بعد ایشان را احضار کنند.
ولی آقای توکلی تو رو به خدا تو هر رده و سمتی اگر از این پرونده ها سراغ داری بازم بگو (440266)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۰:۲۰:۳۷
1) شرکت «سمگا»، شرکتی است «سهامی عام» با بیش از 200 هزار عضو که آقایان مشایی و بقایی هیچ سهمی در آن ندارند؛ اما شما در مقاله سراسر کذب خود این‌گونه وانمود کرده‌اید که گویی این شرکت متشکل از افرادی خاص، آن هم با سهامداری آقایان بقایی و مشایی است.
2) شرکت سمگا، در راستای اجرای اصل 44 قانون خصوصی‌سازی و توسعه صنعت گردشگری به همت بخش خصوصی بصورت سهامی عام تأسیس شده است و حمایت از تشکیل چنین مجموعه‌هایی آن هم به صورت سهامی عام از سیاست‌های دولت بوده و مشخص نیست به چه دلیل جنابعالی با تشکیل و توسعه شرکت‌های تعاونی و سهامی عام صاحبان و سهام‌داران اصلی عموم مردم خواهند بود، مخالفید!
3- در مراسم افتتاح شرکت سهامی عام سمگا که در ساختمان مرکزی بانک پاسارگاد و با حضور ده‌ها خبرنگار و مدعو برگزار گردید، دو قطعه سهام 500 هزار تومانی سمگا به صورت نمادین به مدعوین شاخص حاضر در جلسه اهدا شد که همان روز نیز سهام مربوط به آقایان بقایی و مشایی رسما به شرکت تعاونی کارکنان سازمان میراث فرهنگی اهدا شد. حال اگر منظورتان از سهام‌داری، همین دو قطعه سهام 500 هزار تومانی است، جالب است که بدانید به خوبی به یاد داریم که آقای بقایی همان روز از اداره کل روابط‌عمومی خواستند خبر اهدای سهم‌شان اطلاع‌رسانی شود تا در آینده مورد اشتباه دیگران و سوء‌استفاده دشمنان و عناصر نادان قرار نگیرد که دقیقا این پیش‌بینی ایشان درست از آب درآمده است!
4) در بخشی از مقاله سراسر دروغ شما این‌گونه وانمود شده که گویی پروژه‌های متعددی به صورت مشکوک به این شرکت واگذار شده است؛ اما جهت اطلاع شما باید اشاره کنیم از میان بیش از 1200 منطقه نمونه گردشگری قابل واگذاری، فقط یک پروژه به نام منطقه نمونه گردشگری چشمه اعلاء آن هم مطابق مقررات و از طریق فراخوان عمومی در حال واگذاری به شرکت سهامی عام سمگا است که هنوز نیز قطعی نشده و این شرکت می‌بایست قیمت زمین‌های منطقه نمونه مذکور را بر اساس بهای کارشناسی به وزارت مسکن پرداخت کند. لازم به ذکر است به دلیل وجود برخی مسائل، فعالیت در مناطق نمونه گردشگری، نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین است و به همین دلیل نیز جذب سرمایه‌گذار برای فعالیت در مناطق نمونه گردشگری، به سختی صورت می‌پذیرد.
5) چنان که ذکر شد، شرکت سمگا یک شرکت سهامی عام است که دقیقا طبق قوانین موجود تأسیس گردیده. بنابراین، شرکت مزبور دارای ماهیت حقوقی مستقل و مشخصی است که خود در برابر اتهامات وارده علیه شرکت، دفاع لازم و قانونی را انجام خواهند داد.
6) به جز توضیحات ارائه شده، این پرسش را نیز داریم که در عکس‌ها، آقایان مشایی، بقایی، جهانگیری و قاسمی (مدیرعامل بانک پاسارگاد) و چند نفر دیگر نیز حضور دارند؛ اما به راستی علت تیره کردن تصویر آقای قاسمی و چند نفر دیگر توسط شما برای ما معما شده است. آیا توضیحی در این‌باره دارید؟! (441258)
 
ح.ر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۱:۱۲
عجب اوضاعي شده تو اين کشور.يکي به يک تکه نان شب محتاجه، کساني پول شهريه تحصيل فرزندانشون رو ندارن .... اما اينها زمينهاي بيت المال که هر وجبش مال مردم و فقرا و ضعفا هست رو چنين به تاراج مي برند. زماني که ر... بشه رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، اينها غيرمنتظره نيستند. آخه دکتر احمدي نژاد عزيز، کجاي دنيا يه آدم متهم به فساد مالي رو تو اين پست نگه مدارند. بابا جون بدبختي والا، ---. (438399)
 
حسن بيگي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۳:۵۲
ضمن درود امیدوارم نه فقط حین دعوا بلکه حین انجام تخلف افشا گری کنید این به نفع مرده و مملکت خواهد بود.شاید به تبعیت از: زیر بار زور نمیرویم مگر زورش پر زور باشد ! (438582)
 
مهدی دشتی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۵:۰۶
در تمام این سالها این شجاعانه ترین افشاگری الف به حساب می اید(نوشتن کلیه اسامی نه فقط ج. ب. د) هر چند معتقدم خیلی دیر شروع کردید اما امیدوارم همینطور ادامه بدید تا در پیشگاه امام زمان شرمنده نشید (438589)
 
بهنام
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۵:۳۹
آقاي توكلي خدا عمرت دهد شجاعت و مردانگي را از شما بايد درس بگيريم اميدوارم صحيح و سالم بماني (438591)
 
مصطفی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۵:۵۲
اقای ریس جمهور چشمتان روش باد.معنی عدالت حالا معلوم می شود.عدالت احمدی نژادی-این است عواقب سرپیچی از امر ولی فقیه- (438594)
 
AMIR
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۸:۱۹
بسمه تعالی
با سلام
واقغا بی دلیل نیست که خداوند در چند جای قرآن انسان ها به سیر در احوال گذشتگان و درس عبرت گرفتن از آنها گوشزد می کند و چقدر به ما نزدیک است سرگذشت طلحه و زبیر و باز هم چقدر زیباست پایان زندگی انسان های مظلوم و پایان زندگی انسان های به اصطلاح زیرک و با تدبیر ..... لطفا سیری در تاریخ زندگی مولای متقیان علی (ع)که جان عالمیان فدای مرامش بزنیم و ببینیم کجای کار هستیم . (438597)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۴:۱۸
آقاي احمدي نژاد حيف نيست (438601)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۵:۱۳
هرچه بر سر اين كشور مي رود بخاطر ضعف قوه قضائيه است
تصور كنيد دادستاني دستور دهد سازمان بازرسي به شركت سمگا رسيدگي كند بعد همه متهمان پرونده را احضار و عادلانه محاكمه كند. آن وقت ببينيد چه نيروي مردمي عظيمي پشت قوه قضائيه و نظام مي آيد...

بعضي مردم مرض ندارند كه رسانه هاي ضدانقلاب را مي بينند... از وعده هاي توخالي خسته شده اند وگرنه يكبار به وعده مبارزه با فساد عمل شود قريب همه پشت سر نظام خواهد بود (438386)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۵:۰۶
آقايان تحريريه الف.. فقط اميدوارم قبل از اين ادعاهايي كه مطرح كرده ايد خداوند را در نظر گرفته باشيد. والسلام. (438663)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۴:۲۲
یه جای کارت میلنگه!!!!جواب این همه زحمت که این نیست!!!!!!!!!!!! (438755)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۴:۲۴:۱۲
اون جایی که می لنگه، قدرت تفکر و تعقل امثال شما است که موضوعی را با نام و نشان و عکس و شماره ثبت و اسامی و عملیات غیرقانونی انجام شده و مقاومت سازمان بازرسی را به شما نشان می دهند، باز هم می گویید \"می لنگه\".
پس چطوری یک واقعیتی را به شما عرضه کنند که \" نلنگه\"؟ (440420)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۹:۳۳
این قوه ی قضائیه ای که من دیدم جرات محاکمه ی هیچ کس رو نداره!
رحیمی متهمه ولی با دادگاه نمیره!
60بدهکار بزرگ بانکی داریم ولی راست راست دارن راه میرن!
فائزه و مهدی دارن به ریش ملت میخندن
فرماندار شیراز بخاطر یه عرب توسط استاندار اخراج میشه تا آقا الخوری راحتتر بالا بکشه!
فرمان هشت ماده ای رهبری عزیز هم شده بهانه ی خوبی برای سواستفاده ی فرصت طلبان برای برگزاری همایش و جلسه و مصاحبه و تبلیغات و ...
خلاصه مردم دارن امیدشون رو از دست میدن و اونوقت شما میگید فقط عدالت واقعی در این کشور هستش و بقیه ی کشورها کشک هستن! (438861)
 
بازرگان
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۷:۰۲
دو تا رسانه مثل اين داشتيم ، مفسدين اينقدر پررو و جسور نمي شدن.
فقط مي خواستم بگم دمتون گرم (438423)
 
عماد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۰:۴۷
دست مریزاد!
ضمن سپاس از شما امیدواریم الف تنها به همین رانت خواری بسنده نکند و دست همه آقایان و آقازاده ها که دستی در بیت المال دارند را رو کند. همچنین این عمل گزینشی نیز نباشد مثلا تنها به حلقه اطراف احمدی نژاد بسنده نکنند بلکه در مورد حلقه های فساد اطراف سایر آقایان نیز افشاگری صورت گیرد. (438607)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۲:۰۷
مشايي ورژن جديد مهدي . خدا به خير كند . (438609)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۳:۵۵
درود به استاد مطهری و خانواده اش که درخدمت اسلام ومسلیمن هستند. (438612)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۴:۱۳
خاتمی نخورد انگ ضدولایت به او زدند آقای احمدی نژاد، دوستان شما هم ضد ولایت هستند هم رانت خوار چگونه در مناظره زمان انتجابات گفتید هاشمی ،اگر روزی گویند احمدی نژاد و نتوانید دفاع کنید مردم چه میگویند؟ (438615)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۵:۰۷
همين فرداست كه احمدي نژاد پرستها توي سايتهاشون فحش و فضيحت را ببندن به توكلي و الف
ولي شما از اين حركات ناراحت نشويد همه مردم حق طلب با شما هستن و مي دانن چهخ كسي دروغ مي گويد (438433)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۴:۳۵
همه سايت هاي طرفدار دولت فيلتر شده است
مگه سايتي هم مونده كه بخواد دفاع كنه؟؟
حرفا مي زنيا (438848)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۵:۵۳
فلسفه وجودی رسانه ها، اطلاع رسانی به عموم مردم است. همانها که صاحبان انقلاب و حاکم بر سرنوشت خویشند.
صمیمانه از شما بخاطر کار شجاعانه و میهن پرستانه تان در آگاه کردن مردم تشکر می کنم.
امیدوارم که بدون هیچ تبعیضی اخبار اینچنینی را از همفکران و غیر همفکران خود منتشر کنید و آزادگی و استقلال خویش را به اثبات رسانید (438617)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۶:۲۰
شماره 438453ناشناس حداقل ادبت را نگه میداشتید این چه حرفیه هیچ غلطی نمی توانند بکنند بیشتر رسواش کنید . الف عزیز از نشر اهانت های غیر اخلاقی ممانعت فر مائید . آیا انصاف است فردی را بدون محاکمه و ثبوت جرم چنین جسارتی را بکنند . (438618)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۲۰:۳۶
( چون مخ شان معیوب شده و هم و غمشان تفرقه افکنی بین مسئولان است یک روز عزا و ماتم و روز دیگر جشن و پایکوبی . آقای دکتر احمدی نژاد تمام تراژدی چندش آور مخالفان کینه توز نظام و ولایت رابر هم زدند )
نظر بالا نظر اقای علیپور که دیگران به مودب بودن نصیحت میکنند در قسمت نظرات موضوع استقبال از احمدی نژاد با تشکر از سایت الف (438669)
 
عادل
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۹:۰۴
خیلی ممنون
دست علی به همراهتون....
عدالت گمشده این روزهای ماست.... (438621)
 
امیرعلی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۱:۰۶
نصرو من الله و فتح القریب
خدا اجرتان بدهد، حق همیشه پیروز است. (438624)
 
فريبا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۵:۲۹
دوست دارم بدونم اونايي كه مي گفتيم بالاي چشم احمدي نژاد ابوست ، عصباني مي شدند حالا چي دارن بگند؟

مصوبه هيات دولت براي بخشيدن زمين به يه شركت خصوصي؟ !!
خيلي بي حيا هستند بابا (438449)
 
سیدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۸:۰۷
همچنان مگویم گه ای احمد توکلی تو در اتش حسادت در حال سوختن هستی ولی بدان که ملت فدر رئیس جمهوری پادست خود را میداند .زیرا هدف تو لجن مال کردن رئیس حمهور است خدا کند اینقدر شحامت داشته باشی که این مطلب را چاپ کنی که نداری (438630)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۴۸:۰۹
مطنئنا آاقاي رييس جمهور از اين افتضا ح ها با خبر هستند ولي ..... (438631)
 
ایوب
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۱۳
با تشکر از الف بابت افشاگری گوشه ای از فساد اقتصادی و به امید اینکه این روند با مدرک و ادله کافی ادامه داشته باشد. ان شاالله به زودی دست همه مفسدان اقتصادی در این حکومت اسلامی قطع شود. (438634)
 
ياسر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۱۷
بسيار عالي .
البته اين كار عواقب خطر ناكي برايتان دارد . با اينحال از شهامتتان و عزمتان براي مبارزه با فساد بايد تقدير شود .
در اين راه پيروز باشيد . (438636)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۲۳
برو بابا ميگن بگو با كي رفت و آمد مي كني تا بگم چه آدمي هستي لطفا فكر نكنيد احمدي نژاد با مشايي نيست (438637)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۲:۴۰
بنده به عنوان یک ایرانی از این که رسانه ای چون الف در این کشور وجود دارد به خود می بالم و امیدوارم مسولان متخلف و ذی نفوذ کشور به جزای اعمال خود برسند که مملکت با کفر می ماند ولی با ظلم نه . اللهم عجل لولیک الفرج (438639)
 
م فردوس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۵:۰۳
اگر اطلاعاتی از امیر حسن خانی خواستم می توانم در حد مقدور کمکتان کنم. (438641)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۰۴:۴۵
لطفا اطلاعاتی که فرمودید را در مورد دکتر امیرحسنخانی به اینجانب ارسال نمایید.
با تشکر (438973)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۵:۱۹:۴۱
اگه چیزی داری بنویس. (440430)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۰۵:۵۳
چرا مفسدان بزرگي همچون هاشمي و وزرايش و خاتمي و يارانش و همه اناني که طي 26سال وزارت و رياست هزاران هزار ميلياردي خورده اند و در کشورهاي ديگر پس انداز کرده اند و هم اکنون هم در مقابل هدفمندي يارانه ها ايستاده اند و مانند بحث قيمت سکه دارند با پولهاي باد آورده، مبارزه اقتصادي با نظام اسلامي را رهبري و پشتيباني ميکنند . چنين موضع شجاعانه اي نميگيريد؟ (438655)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۳:۲۴
عزيزم شما نه جمعشون فقط يكيشون را مستند ارائه كن بعد ببين چگونه منتشر خواهد شد. انشا لله ديگر آن دوران در كشور تكرار نمي‌شود كه يكي بخواهد همينگونه هر چي خواست بدون هيچ سندي به ديگران بگويد و بعد جوابگو هم نباشد. من مي‌گويم حرف‌هاي شما در مورد دزدي وزيران خاتمي و هاشمي دروغ است اگر مي‌فرماييد دروغ نيست مستند صحبت كنيد تا ما هم مطلع شويم. (439549)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۰۶:۵۴
اون جهانگيري چنان دست گذاشته روي شونه تمدن كه انگار ...

ببينم مديراي شركتهاي خصوصي هم ميتونن مثل اين آقا دست روي دوش استاندار بگذارند؟ (438450)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۰:۱۳
جناب كد 438382 ،خوابي ياخودتو زدي خواب!!؟؟ يعني فكر مي كني ايشان اطرافيانشو نمي بينه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (438656)
 
ارباستان
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۱:۲۱
مفسدان ، هذيان گويان ، دوستان اسرائيل حيا كنيد احمدي نژاد را رها كنيد . چرا اين مملكت نفرين پيغمبر را دارد. از دست گروهي خلاص مي گرديم در دام گروههاي بدتر گرفتار مي گرديم . همه هم خود را فرشته معرفي مي كنند همينها همايشها و گردهمائي ها تشكيل مي دهند و مدام داد مي زنند اين مملكت مال امام زمان است اگر مال امام زمان هست شماها كي هستيد ؟ صنايع مان ، كشاورزي مان ، كارخانجات مان همه به ورشكستگي افتادند آنوقت اينهمه پول و سرمايه دست دو سه نفر معلوم الحال مي چرخد . بالاخره حساب كتاب دست كيست ؟ پول سرگردان از كجاست ؟ آقاي رييس جمهور آيا به جنگ مفسدان برخاستي ؟ شما حريف دوروبر خود نمي شوي چگونه بايد قبول كرد كيلومترها دور تر از خود را اشراف داشته باشيد ؟ ادعا ديگر بس است . چپاولگري هاي اطراف خود را كنترل كن بقيه پيش كش . مگر ظرفيت مردم چقدر است ؟ تمامي خيرخواهان و عقلا داد مي زنند بعضي از اطرافيانت مشكل دارند شما با يك دنده گي قبول نمي كنيد . به اعتبارت لطمه زدند هوشيار نشدي . خانه نشينت كردند بهوش نيامديد . ديگر منتظر چي هستيد ؟ ما سربلندي شما و ايران را طالبيم . از اطرافيانت بيزاريم . (438659)
 
يك بازنشسته
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۲:۲۰
كسايي كه فك ميكنن اين كارا فقط براي اين دولته و توكلي با احمدي نژاد كينه داره بهشون مي گم اين توكلي از 30 سال پيش همينطوري بود اواسط دهه 60 يه آخوند مشهور ذينفوذ در دولت وقت خواست كارخونه استارلايت رو بالا بكشه كه توكلي همينطوري رسواش كرد و طرف از دامن نظام پاك شد.

بعد زمان هاشمي در دهه 70 هم توكلي عليه آقازاده بازي هاي بچه هاي هاشمي مي ايستاد و زماني كه احمدي نژاد استاندار سردار سازندگي بود، توكلي با هاشمي در افتاده بود نه الان

خلاصه اينكه دوستداران احمدي نژاد بهتره قبل از متهم كردن توكلي به كينه با رئيس جمهور، سوابق او را مرور كنن و ببينن تا بوده توكلي همينجوري بوده و ربطي به محمود و اكبر و ميرحسين نداشته (438479)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۴:۲۷
به هر دلیلی که این مطالب را چاپ کرده اید،نتیجه خوبی خواهد داشت.چرا که شفاف سازی و مبارزه با فساد اولین قدم اقتصاد سالم میباشد .نگاه کنید به کشور های کوچک که حتی ریالی درآمد نفتی ندارند اما با رشد اقتصادی خوبی روبرو هستند.که بیشتر اقتصاد دانان در این نظر مشترک میباشند که اقتصاد پاک و تکنولوژی پیشرفته ،پای و اساس این رشد میباشد.در آخر اگر فقط از جنه رقیب سخن گویید و سوزنی به خود نزنیم آن نتیجه مطلب را نخواهیم داشت.برای مثال شایعه واردات کامیون های خطرناک چینی که تا به حال قاتل صد ها ایرانی بوده ،که این واردات به دست آقای .......یکی از نمایندگان میباشد .به هر صورت مقدم روزنامه نگاری پاک و بی غرض را تبریک میگویم. (438661)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۴:۵۲
در زمان جنگ یکی از فرماندهان تعریف میکرد یک مقدار پولی که میداند چیزی شبیه دستمزد همه آنرا میگذاشتیم در یک جائی و هر که به اندازه نیازی که از آن داشت برمیداشت ...
آنروزها گذشت ...
قصه غصه شده همه آن خاطرات ...
آنان با خدا معامله کردند ...
سهام آن دنیا را خریدند ...
خوب سرمایه گذاری کردند ...
و ما که همه آن ایثار و شهادت و حماسه ها را به فراموشی سپردیم شروع کرده ایم به خرید سهام شش دانگ جهنم ... (438662)
 
يك هموطن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۸:۴۹
اگر همين را فقط همين را پيگيري كنن و زمينهاي لويزان رو از حلقوم اين شركن بكشن بيرون و خائن ها محاكمه و مجازات بشن بخدا خيلي از اين جوونا كه از جمهوري اسلامي برگشتن، به دامن انقلاب بر مي گردن.

تبليغ انقلاب و دفاع از نظام، فقط شركت در راهپيمايي و برگزاري مجالس و مراسم نيست؛ اين كارها هم هست (438470)
 
سام
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۱۸:۵۲
انشاالله جناب رییس جمهور شخصا پیگیری کنند.واقعا جای شگفتی است از دولت عدالت باچنین وابستگانی,البته مختص این دولت هم نیست.امیدداریم در همین دوره این مسایل ریشه کن شود. (438664)
 
م- الف
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۲۰:۲۰
فقط یک جمله........
به خاطر دنیا ،آخرت را از دست ندهیم
چه این خبر درست باشد چه نادرست (438667)
 
مهران
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۰:۲۸
بد نبود اما افشاگری یعنی اینکه همه ریگی به مفش دارند و بعدا مشخص می شود . (438681)
 
امير
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۴:۴۱
اين را هم بگوييد كه مهدي جهانگيري برادر وزير سابق صنايع و معادن (جهانگيري) است و چه ارتباطي بين دولت احمدي نژاد و دولت خاتمي وجود دارد كه اينها اينقدر به هم نزديك هستند ؟؟؟؟؟؟ (438686)
 
ياسر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۴:۵۴
مادستمان به جايي نمي رسد ولي خدا روزي مثل همين روزها كه عده اي در مخالفت با ولايت فقيه رسوا شدند اينان را هم رسوا خواهد كرد. اندكي صبر سحر نزديك است (438687)
 
نصر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۵:۱۳
با تشكر از سايت الف

اجركم عندالله (438688)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۷:۵۲
بالاخره آقای مشایی هر کسی را حمایت کند ، محال است کسی بتواند خم به ابروی فرد مورد حمایت وارد نماید. شما ملاحظه کنید علیرغم این همه گلایه کارکنان وزارت خارجه از معاون امور اداری مالی، وی همچنان با اعتماد به نفس کامل به مسافرتهای خود ادامه داده و مشغول کار خودش می باشد. (438693)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۹:۴۹
جناب ناشناس

اين شماها هستيد كه مي‌خواهيد رئيس جمهور را از اطرافيانش جدا كنيد!!!

به جاي اين كه به رئيس جمهور توصيه كنيد، خوتان به توصيه من گوش دهيد:

اقرار به خطا باعث كمال مي‌شود

اصرار بر خطا بيانگر خيلي چيزهاست (438695)
 
سیداصغر حسینی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۷:۱۰
اگر کار خلافی انجام شده است .؟
چرا مدعی العموم برخورد نکرده است
اگر هم کارشان قانونی است.(شبه قانون)
چرا نمایندگان مجلس قانون را
اصلاح نمی کنند
اگر هم کارشان درست است
به ماربطی ندارد نوش جانشان....... (438705)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۰:۱۰
چه خوب میشد این سایت الف در دوره دولت هاشمی رفسنجانی و خاتمی فعالیت داشت . خیلی از مفاسد اقتصادی را افشا می کرد . یادم می آید در آن دوران مهدی نصیری ( مدیر مسئول ماهنامه صبح ) این کارها را می کرد و پته خیلی از مفسدان اقتصادی را رو می کرد . (438710)
 
مهدي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۱:۵۷
با سلام و خسته نباشيد به شما دلسوزان و نگهبانان بيت المال، بخصوص تمامي عدالت خواهان و شجاعان سايت الف،سوال من اين هست كه بسياري از مفسدين اقتصادي و رانتخواران جزء كساني بوده اند داراي نفوذ بسيارزياد در دستگاههاي مختلف و بعضا داري مناسب سياسي و يا مذهبي بالايي هستند كه در بيشتر مواقع هم اين فساد اقتصادي انها داراي زنجيره اي دراز مافيايي است،اما هيچگاه با انها برخوردي نشد و يا اگر در موارد بسيار بسيار معدودي هم برخوردي شد احكام صادره براي آنها باعث خجالت بود،و در بسياري از مواقع هم اين افراد از حمايت شخصيت هاي مهم اين كشور برخوردار بودن،بطور نمونه همين مشايي و دارو دسته اش و يا افرادي كه دكتر پاليزدار در افشا گريهايش با سند و مدرك به انها اشاره كرد و الان بخاطر اين كارش در زندان است!چرا مولايمان بايد ا احمدي نژادي كه اعوان و انصارش افرادي مثل ر و م هستند و يا بعضي ازاقايوني كه رسما در فساد غوطه ور هستند و داراي مناسب بالاي مذهبي هم هستند دفاع كنند؟
مگر ما پيرو امام علي(ع) نيستيم كه در امر اجراي عدالت، مصلحت را رعايت نميكرد و با اشخاص فاسد در هر مقام و پستي كه بودند برخورد ميكرد كه نمونه هايش در سراسر دوران حكومتش زياد است،اما الان كساني كه داعيه دين و عدالت دارند هميشه عدالت را فداي مصلحت ميكنند،آيا اين كار انان باعث نااميدي مردم نمي شود و راه را براي دشمنان براي تبليغات منفي بر عليه رهبري و ساير دلسوزان باز نميكند؟ خواهشا به من جواب بدهيد كه دارم از غم و اندوه اين همه ظلم از همه كس و همه چيز نااميد ميشوم
ممنون (438706)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۲:۳۳
آقای مشائی بخوانید . بیش از این سکوت جایز نیست . شما ها که قرار بود رانتخواران بیت المال را به مردم معرفی کنید حال بنا به مصلحت گرائی سکوت اختیار کردید حال تحویل بگیرید این اسناد و مدارکی که بر علیه خود و همراهانت منتشر شده است . (438714)
 
عباس نصرتی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۴:۳۴
این روش شما مطمینا روش غلطیه چون قوه قضایی به چه دلیلی تشکیل شده؟ همین مسایل
تازه اقدام شما هم جامعه رو تحریک میکنه هم به قول شما جریان انحرافی موجود در دولتو
پس بهتره سعی کنیم از ایجاد این قبیل تشنج ها دوری کنیم و کار رو به مسوولینه امر واگذار کنیم
با تشکر (438717)
 
نیما
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۹:۴۶
یکی از ارکان آزادی وجود مطبوعات آزاد است و بسیاری از جرایم بزرگ در جهان از طریق مطبوعات افشا گری شده و پرونده آن به دادگاه کشیده شده است پس هر امکانی برای معرفی فساد ضروری است چه رسد به مطبوعات که وظیفه ذاتی آن است (438959)
 
محمد رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۰:۲۸
مرحبا به الف مرحبا به آقای دکتر توکلی که ثابت کرده اند درمسائل اقتصادی و بیت المال با کسی شوخی ندارند ولی به نظر من عمق و وسعت فاجعه این عالیجنابان بیشتر از اینهاست .
من مطمئن هستم نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات بعد از تمام شدن دوره ریاست جمهوری حالا حا لا ها با آقای x , y , z, ... ; کارها دارند (438722)
 
مهدی رحیم پور ثانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۰:۵۱
آقای احمدی نژاد لطفا رسیدگی کنید و اسامی مفسدان اقتصادی حال را اعلام کنید نه گذشته را. (438723)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۵:۳۹
ناشناس شماره 438669 باز عرض می کنم همه اینها یک سناریوی طراحی شده بوده تا دولت را تخریب کنند در این دولت آنچه غیر ممکنه رانتخواریست .چپاولگران و غارتگران بیت المال در حاشیه مانده اند جهت پیشگیری از خدمات دولت به ملت یک نوع تشویش افکار عمومی است . (438732)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۰۶:۵۷
ناشناس شماره 438669 باز عرض می کنم همه اینها یک سناریوی طراحی شده بوده تا دولت را تخریب کنند در این دولت آنچه غیر ممکنه رانتخواریست .چپاولگران و غارتگران بیت المال در حاشیه مانده اند جهت پیشگیری از خدمات دولت به ملت یک نوع تشویش افکار عمومی است . (438735)
 
هومن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۵۸:۴۲
چگونه فردی که در بنگاه اقتصادی موفق سهام دارد و حتما در امد مکفی هم دارد می تواند یک مسول در دولت عدالت محور باشد و در زمانی که مردم نان را 500 تومان می خرند و در حال ریاضت اقتصادی هستند ...بتواند از دین سخن براند و برای انها دل بسوزاند؟
این سناریو است و انکه الف روشنگری می کند . (439044)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۱:۵۳
تورو خدا به داد شاکیان نگین غرب هم برسین یه گذارش اینجوری میخواد تا داد مردم برسن تو روخدا خواهش میکنم 10 سال آواره هستیم (438742)
 
ناصر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۵:۲۴
جناب آقاي دكتر توكلي
با تشكر بنده حقير پيشنهاد مي كنم سايت جديدي به هرنام مثلا \"افشا الف\"طراحي و به اطلاع عموم برسد موارد كم كم رو شده و نياز به سايت اختصاصي مي باشد بنده هم در خدمتم (438744)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۶:۱۳
یک سری هم به شرکتهایی بزننید که آقایان هییت مدیره هستند که مثل قارچ رشد میکنند ؟؟؟؟ (438746)
 
par
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۶:۲۰
شما که تا این حد نگران حیف و میل بیت المال هستید لطفا کمی هم از زمین خواری های سایر استانها از جمله استان فارس هم بنویسید.نرود میخ اهنین در سنگ (438747)
 
الهام
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۱۸:۴۱
قدیما می گفتن گربه دستش به گوشت نمی رسید می گفت شوره!!!
آقایان حلقه مشایی هم ازاسم مقدس عدالت استفاده ابزاری کردند ووقتی قدرت را در دست گرفتن تا تونستن جیب خود واطرافیان ونوکران وچاپلوسان دور وبر شون را از پول مستضعفین پر کردن وبرای اینکه دهن مردم هم بسته بشه یک چندر غاز به اسم یارانه کف دستشون گذاشتند.
دعا می کنم احمدی نژاد به خودش بیاد وقبل از اینکه فرصت را از دست بده ودر نزد مردم مثل خاتمی وهاشمی منفور بشه جلوی این فساد وفتنه جدید بایسته والا باید گفت انا الله وانا الیه راجعون (438750)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۱:۴۵
پس سازمان بازرسی کل کشور چه میکند؟!! (438752)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۳:۴۸
من الان فهمیدم ایت الله هاشمی مرد بزرگی است که قربانی تبلیغات سو این افراد شده است او با درایت و اگاهی تمام در این مورد هشدار داده بود ولی گوش ما کر بود یا هم شاید هم ...... (438754)
 
sohail
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۱:۵۱
با سلام
جناب آقای توکلی
مدیرمسئول محتر سایت الف
با سلام
چندسوال درذهن اینجانب نقش بسته است که امیدوارم ازجایگاه نمایندگی از حق وحقوقات مردمی که شمارا انتخاب نموده اند پیگیری فرمایید:
1- چراآقای رئیس جمهور به همه منتقدان خود ودولت انگ رانت خوار و .... می زنددرحالیکه در دولت ایشان از بیشترین رانت استفاده میگردد؟ مصلحت اندیشی تا کی؟
2- مگر مجلس نمی تواند بر نحوه عملکرد قوه قضاییه نظارت نماید؟ اگر جواب مثبت است چرا نمی کنید؟ اگر منفی است این مجلس دررأس امور نیست ومردمی نمی باشد؟
3- با وجود مدارک ومستندات فراوان درعرصه های مختلف ودر متن نهاد دولت چرا ساکت نشسته اید؟ چرا درمجلس با صدای بلند داد نمی زنید که همه مردم این جماعت عوام فریب که از نام خدا ودین سوء استفاده می کنند را بشناسند؟
4- آیا نام بردن افراد توسط رئیس جمهور ، از جمله آقای هاشمی دلیل سرپوش گذاری بر عملکرد خود نمی باشد؟ به نظر میرسد اذهان را بسوی دیگری معطوف نموده وهر آنچه تا به حال سر سفره پدر ومادر خود ندیده اند می خواهند بدست بیاورند!!!
5- وا اسفا که پیروان این جماعت خود را بچه حزب الهی معرفی می کنند!
6- واگذاری ابهام برانگیز مخابرات، واگذاری طرحهای مسکن مهر ، واگذاری صدها طرح دیگربدون مزایده ومناقصه به یک ارگان نظامی چه معنایی دارد؟
7- مردم بد فریبی خورده اید وبدون تعارف نمایندگان شما نیز در مجلس یا همراهند یا ساکت به نام مصلحت
وسخن آخر آقایان مجلسی :اگر جای من بودید وبا داشتن 3 فرزند پسرکه فقط بیش از نیمی از حقوقم را جهت اجاره منزلم پرداخت می نمایم واز دهم هر ماه به بعد با 1000 تومان پول توی جیبم از خانه بیرون می آمدید اجازه میدادید به خاطر مصلحت اشخاص ومملکت بیت المال غارت شود؟ دینتان کجاست؟ عدلتان کجاست ؟ اینست عدل علی ؟ حاشا به غیرتتان.
والسلام (438763)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۲:۰۵
میتوانیم منتظر اخبار شما در مورد بانک خصوصی دیگری که فبل از این بانک تاسیس شد باشیم؟؟؟؟؟؟
البته مثل اینکه با حضور مدیر عامل اون در هیات مدیره سمگا خیلی چیزها مشخص میشه !!!!!!!!!!! (438764)
 
عماد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۲:۱۲
چیزی که خیلی واضحه اینه که آقای احمدی نژاد از مشایی جدا نیست شما اصولگرایان هم مدام سعی نکنید که بگید احمدی نژاد گول خورده مگه بچه است؟ (438765)
 
محمدمهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۵:۱۰
بابا گرسنه نمونید . اشتهاتونو برم چند تا چندتا شغل دارید چن جا کار میکنید؟ من جوونه بدبخت 26 سالمه هنوز کار پیدا نکردم آفایونی که دم از کاهش نرخ بیکاری میزنن کجان . بابا دق کردم مردم از تبعبض همه چی مال بچه پولداراس همه چی مال تهرانی هاست خود الف که این همه ادعاش میشه هیچ موقع اینارو منعکس نمیکنه . شما هیچ موقع نمیتونید مدعی دفاع از حقوق فقرا باشید چون سیر از گرسنه خبر نداره . میدونم که اینم منتشر نمیکنید چون امثال ما رسانه ای ندارن نه tv نه رادیو نه روزنامه نه مجله نه کتاب نه تریبون و نه ... ولی بازم دمتون گرم که این مطلبو زدید که جگرمون خنک بشه (438776)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۶:۱۸
کاش این همت رو داشتید که مفاسد، مفسدینی که الان تو انگلیس و آمریکا در زمان اصلاحات جیبشون رو پر کردن گزارش و یا بقولی افشارگری میکردید! (438778)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۷:۱۷
هرچه بگندد نمکش میزنند
وای یه روزی که بگندد نمک


پس چرا مجلس حرفی نمی زنه اگه یه ادم تو اون ور دنیا ا دلار اختلاس میکنه مجلس بازتاب داره اما این قضیه ها در سکوت کامل وبی صدا است (438787)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۷:۴۷
اينقدر به اين دولت پاك گير نديد ، دوباره قهر ميكنه ميره خومخ مامانش اينا (438788)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۰۲:۰۹
عجب واقعا شما در مورد مردم چی فکر کردین آخه چقدر به این مردم توهین میشه واقعا آیا اینقدر مارپل بازی لازمه تا متوجه شد ایم مملکت اسیر مفاسد اقتصادی در سطوح بالای قدرتی هست ماشینی که کنار جاده وایساده و هر چی گاز میدی حرکت نمیکنه اصلا کاری نداره که بفهمی خرابه (438793)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۰۷:۱۰
آقا دست شما درد نکنه چرا زودتر از این خبرها را منتشر نمی کنید امیدوارم آقای رئیس جمهور با قاطعیت برخورد کند . ایشان دولت را با میثاق عدم رانت خواری شروع کرده ولی خوب..................................... (438800)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۱۷:۰۷
شما بهتره به جای دعای برخورد ایشان با مفسدین دعا کنید با سایت الف برخورد نکنن (439024)
 
یزدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۰۷:۱۸
دمت گرم سایت الف
هرچه بگندد نمکش میزنند
وای بروزی که بگندد نمک

خدامیداند حمایتت میکنیم (438801)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۱۱:۱۰
از یخی خبری نیست؟ (438804)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۲۰:۴۵
حال دلیل عینی درجا زدن مملکت با وجود نعمتهای بی شمار خدادادی را بهتر متوجه می شیم . خدایا دست این فاسدان و حامیان آنها را از کشور قطع بفرما (438815)
 
شیما روژین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۲۸:۳۶
بانک مرکزی پاسخ دهد چگونه به این بانک مجوز داده است.چون متقاضیان تاسیس بانک قبل از دادن مجوز بررسی می شوند.الحمدلله هم نماینده ومدیر عامل بانک های دیگر و شرکت ها هستند.باید دادن مجوز را متوقف کنی اقای بهمنی چون به همه ی از ما بهتران مجوز دادی مستقل ها هم که محلی از اعراب ندارند.آقای دکتر بهمنی شما باید جواب بدهی (438820)
 
arshama
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۳۲:۰۵
Aghaye ahmadinejad ba shoare adalat shoro kard,khob har kesi dar yek borhe yek shoar ra antekhab mekoneh ta be ghodrat bereseh,chand modat pish mashai megoft pesaresh bikar hast va ajarehneshin hast,che chizhai.Khob azizan Iran hast sarmayehaye keshvar koja merand?hichkes javabgoo nist. (438827)
 
مجتبي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۴۱:۰۳
من فقط 1 نكته را به همه ميگم ببينيد وقتي مسئولان ما بدون هيچ ترسي ميگن بياين اموال مارو محاسبه كنيد،بله درسته آقايان اصلآ در دست خود چيزي ندارند زيرا انقدر به اطرافيان دادند كه هر لحظه از قدرت كنار بروند اطرافيان كه امانت دار بودند همه را مي آورند برايشان.پس ما نه مي توانيم بر عليه اينان ادعا كنيم نه مدركي وجود داره.حلقه ي قدرت كه ميگن همينه حالا مي تونين جلوشو بگيرين.ok? (438838)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۰:۵۴
با سلام و احترام
بسیار ممنون از مطلب ارزشمند و روشنگر شما و با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما در جهت افشاگری و دادن اطلاعات به مردم.
من دانشجوی دکتری اقتصاد در یکی از بهترین دانشگاههای کشور هستم. چندی است که به طور خاص و ویژه بر روی مسائل بانکی مشغول به مطالعه هستم. یکی از نکات تامل انگیز سالهای اخیر در اقتصاد کشور، رشد چشمگیر و غیرمنطقی تاسیس بانک ها و موسسات مالی اعتباری می باشد. و تقریبا هر سازمان یا گروهی برای خود، بانکی زده و مشغول به فعالیت می باشد. از آنجا که طبق نظریه رقابت، تعداد زیاد بانک ها باعث ایجاد رقابت می شود، و رقابت نیز در ذان خود باعث کارایی می شود، می توان این افزایش را به فال نیک گرفت، اما حساسیت فعالیت بانک ها باعث شده است که سخت گیریهای بیشتری از طرف نهادهای بین المللی از جمله کمیته و مثلا بانک مرکزی اعمال گردد. یکی از این سخت گیری ها افزایش سرمایه بانک ها به 400 میلیارد تومان می باشد. آنچه لازم به ذکر است این رقم رقم کمی نمی باشد. اینقدر که یکی از بانکهای کوچک و خوشنام کشور بدلیل تاخیر در فراهم نمودن این مبلغ چندین دفعه از بانک مرکزی نامه تهدیدآمیزی دریافت نمود و حتی شایعه تبدیل بانک به موسسه مالی نیز در بین کارمندان و مشتریان این بانک پیچید. حال بانک گردشگری در مدت زمان بسیار اندکی توانسته است نه تنها مبلغ 400 بلکه سرمایه خود را به مرز 600 میلیارد تومان برساند. این اتفاق جز استفاده از رانتهای دولتی و سیاسی ممکن نخواهد بود. و قطعا ایجاد این بانکها نه تنها باعث افزایش رقابت شده بلکه باعث می شود که گروههای ویژه ای از سپرده های مردم در جهت منافع خودشان استفاده کنند. و به نظر می رسد این مورد به هیچ وجه در جهت رشد کشور و اعتلای ایران نمی باشد. این بانک ها نیز ممکن است در صورتی که طرفداران آنها در دوره بعد رای نیاورند، از پشتوانه لازم برخوردار نبوده و ممکن است در صورت بروز بحران های مالی، با ورشکستگی مواجه گردند. از این رو به نظر می رسد حساسیت نهادهای قانونی و نظارتی درباره این بانک ها بسیار بسیار مهم می باشد.
با تشکر (438845)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۳:۳۶
اگر اتفاقات دو هفته گذشته نبود باز هم این افشاگری را میکردید؟!! (438847)
 
ابراهيم
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۶:۵۴
خدا رحمت كند دوست دولتمند مرحوم ما را، كه اينجور مواقع ،مصرع معروف زير را زمزمه مي كرد:
هي هي جبلي قم قم( به فتح ه و ضم ق)

انتشار اين مطلب توسط الف با هر سمت و سوي سياسي كه باشد، بابت جسارتي كه به خرج داده، جاي تقدير و تشكر دارد.

بزرگترين حسن دولت عدالت محور آقاي دكتر اين است كه همه چيزش در اوج است، آنقدر افراط مي شود كه خودش مي رود پنجره را باز مي كند... (438850)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۶:۳۳

انشالله آقای مرتضوی در دادگاه جوابگو باشد
انشالله آقای رحیمی هم دردادگاه جوابگو شود
انشالله رحیمی و مشایی و بقایی هم رئیس جمهور را رها کنند

آقای رئیس جمهور!
اطرافیانت را ببین... (438382)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۵:۲۹
این رییس جمهور جدا از این افراد نیست. اگر میگویید که ایشان از اعمال و کارهای ایشان بی خبرند پس این رییس جمهوری که از رانت خواری و بی عدالتی در نزدیکانش بی خبر است چطور ادعای عدالت محوری و عدالت گستری میکند.کسی که توانایی یا اراده در برخورد با افراد مجرم اطراف خود ندارد چگونه میتواند امنیت و عدالت را در جامعه اجرا کند
اگر باخبر است که در گناه و جرم ایشان شریک است
در هر صورت محکوم است و نمی شود رییس جمهور را از این ماجرا جدا دانست (438602)
 
حاج حبیب
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۲:۲۲
پشت مرده حرف نزنیم به احتیاط نزدیکتر است. اما با دو عنوان بعدی موافقم در مورد عنوان انتهایی نباید چشم و گوش خودرا ببندیم ، خود آقای احمدی نژاد می گوید حرف من حرف مشائی است و حرف مشائی حرف من است بعد ما بگوییم که ایندو از هم جدا شوند!!! نمی شود ، واقعیت اینست که آقای احمدی نژاد بهر دلیل که خودش می داند ارادت خاصی به آقای مشائی دارد، بنابراین موضوع را با قبول این واقعیت باید بررسی کرد. (438699)
 
حسن- قم
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۴:۰۶
با این استدلال پس بفرمائید پشت سر معاویه هم نباید صحبت کرد... (438767)
 
سعيد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۸:۰۸
چرا فكر مي‌كنيد ايشان مبرا از حلقه‌ي احتمالي فساد هستند؟ شايد چون شعار مبارزه با فساد مي‌دادند! (438708)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۲۲:۵۰
کردان مرحوم هرچه بود لا اقل در چند سال مدیریت در صدا و سیما مدیریت خودشو به همه اثبات کرد !
به اون مرحوم چه کار دارید آخه ! (438816)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۴:۳۲:۱۶
عزیز من چرا خودتو گول میزنی ؟ آقای رئیس جمهور چیو ببینه ؟ او از اول دید و دیدید که تمام این کارها مصوبه هیئت دولت است،یعنی می خوای بگی که رئیس دولت از مصوبه هیئت دولت خبر نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو ذهن من پر از علامت سوال شده !!!!
این همه حمایت و پشتیبانی از این دولت چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (438828)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۲:۲۴
مهدی هاشمی یادت رفت (438855)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۴۹:۳۸
به نظر شما رييس جمهور از اين قضايا اطلاع ندارد كه شما ميگويي اطرافيانت را ببين. اين واگذاري زمينهاي لويزان رو كه گفتن در هيئت دولت تصويب شده. (438905)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۵۶:۴۳
حالا شما از کجا مطمئنی که رئیس جمهور از کارای اطرافیانشون خبر ندارن؟ (438914)
 
خودم
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۳:۳۹:۳۱
ناشناس جان . الهی من قربون اون ناشناسیت بشم . انشا الله را کاشتند اما در نیومد . بعدش چه توقع هایی از رئیس جمهور داری . چی را ببیند ؟ کی را ببیند ؟ با حساب شما اول باید خودش را ببیند . اصلن شاید می بیند اما ... اما چشم بصیرت ندارد ! ... شاید ! (439611)
 
ايراني
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۷:۰۴:۳۸
آقای رئیس جمهور!
اطرافیانت را ببین...
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني واقعا آقاي ريئس جمهور اطرافيان رونمي بينه ؟؟؟ ژس چرا به حال مشايي قبطه مي خوره اي كاش كه به خودمون بيايم وسخن رهبر رو يادمان باشه ما بايد از خدمت حمايت كنيم نه از شخص پس باور كنيم كه مي بينند ولي نمي دانم چرا كاري نمي كنند انشاا.. خدا كمك همه ما بكند
والعاقبه للمتقين (439810)
 
اسماعیل
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۰۷:۳۲
واقعا جای تاسف دارد که در دولتی که ادعای عدالت محوری و آماده سازی زمینه های ظهور امام زمان را دارد، چنینی اشخاصی از تصمیم گیران اصلی هستند و هر غلطی هم که می کنند توسط شخص رییس جمهور لاپوشانی می شود.
از افشاگری های آقای توکلی و سایت الف کمال تشکر را دارم انشائ الله ادامه داشته باشد تا این افراد فضا را همچون گذشته امن نبینن. (438859)
 
دانشجوی خط امام و رهبری
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۱۱:۲۶
با یاد خدای متعال

و با درود بی پایان به ارواح پاک هزاران شهید نظام مقدس جمهوری اسلامی

طبق یکی از اصول قانون اساسی

کلیه دارایی مسئولین در قبل و بعد از تصدی گری می بایست توسط قوه قضاییه بررسی گردد.که مطمئنا و به یاری پروردگار همینگونه خواهد شد.


دشمنان این ملت بدانند.جمهوری اسلامی به فضل پروردگار پابرجا و شکوفاتر خواهد شد.

قوای مققنه مجریه قضاییه در خط ولایت ورهبری است و انسجام و هماهنگی آنها سبب کوتاه کردن دست رانتخواران داخلی و خارجی خواهدشد.


ملت نیز گوش به فرمان رهبر فرزانه خود آماده تر از همیشه در مسیر شکوفایی اقتصادی و فرهنگی تلاش خواهد کرد.


به امید ظهور منجی عدالت گستر مهدی فاطمه عجال...تعالی (438862)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۱۴:۳۶
فقط مي گويم متاسفم كه در كشور 70 ميليون نفري اين چند نفر بايد در راس قدرت باشند خدايا حداقل بهشان توانايي عطا بفرما. (438866)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۰:۵۷
سئوال من این هست رئس جمهور این افراد را دور خود جمع کرده بود و باز هم تو تلویزیون اومد و از ثروت خانواده ناطق نوری و هاشمی حرف میزد (438876)
 
عمو
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۲:۴۶
بنام خدا
بنوشته شما این شرکت از حدود اردیبهشت 88 وجود خارجی داشته در دی ماه 89 محکومیت قانونی داشته و شما تا الان برای چه منظوری صبر کرده اید؟
من حق دارم از خودم سئوال کنم که این کار سند نگه داشتن برای روز مبدا بوده یا خیر؟
اگر کسی خلاف کرده باید مجازات شود و هر چه بالاتر نشسته باید از بخشش کمتری برخوردار شود ولی که صاحب سایتی که هی اعلام می کند که معاون اول و معاون دوم چطور و فلانند ولی ادامه نمی دهد و به دادگستری اعلام جرم نمی کند چیزی بیش از یک باج خواه بنظر نمی رسد و اینک که فرصت را از دست داده یا تحویلش نگرفته اند مجبور است پس انداز روز مبادا را خرج نمایندگی احتمالی کند درست مثل اعلام خبر مرگ بن لادن جهت مصرف در انتخابات امریکا. (438878)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۳:۵۴
آقای احمدی نژاد که میگه من به صداقت آقای مشایی غبطه میخورم نشون میده اگه این موارد درست باشه واقعا باید پاسخگو باشن. (438880)
 
میراث
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۶:۳۴
اگر خواستید مستندات سوابق فساد مالی آقایان را ببینید، سری به شرکت های توسعه گردشگری استانها بویژه گیلان و... بیاندازید .تا ببینید با چنین مصوباتی چگونه قصد داشتند اراضی ملی و دولتی را تصرف کنند. (438882)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۷:۱۰
چرا بی خود جو جامعه را متشنج می کنید (438883)
 
مریدان مشا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۳۱:۰۸
*در مراسم افتتاحيه پذيره نويسي بانک گردشگري انجام شد:
اتمام فروش 800 ميليارد ريال پذيره نويسي سهام بانک گردشگري در ساعات اوليه
2 آذر 1389 - در نخستين ساعات عرضه سهام بانک گردشگري از طريق شعب بانک پارسيان و شرکت فرابورس تمامي 800 ميليارد ريال سهام عرضه شده به فروش رسيد.*در مجمع عمومي فوق العاده بانک گردشگري تصويب شد:
افزايش سرمايه بانک گردشگري تا 6 هزار ميليارد ريال
23 اسفند 1389 - در مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام بانک گرشگري که با حضور 87درصد از سهامداران در هتل لاله برگزار شد، افزايش سرمايه بانک گردشگري از 2 هزار ميليارد ريال تا 6 هزار ميليارد ريال از سوي سهامداران تصويب شد.*در دومين مجمع عمومي عادي ساليانه و مجمع فوق العاده شرکت سمگا تصويب شد:
توزيع 300 ريال سود به ازاي هر سهم به سهامداران،افزايش سرمايه شرکت از 200ميليارد به 600 ميليارد ريال
28 بهمن 1389 - دومين مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران(سهامي عام) همزمان با مجمع عمومي فوق العاده اين شرکت با حضور 93 درصد از سهامداران در هتل لاله برگزار شد.

*fبا توجه به روند ایجاد موسسات خصوصی البته وابسته به مبادی قدرت و سیاست معمولا\" راه صد ساله یک شبه طی خواهد شد (438887)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۳۴:۴۷
ایول الف دمت گرم امیدوارم فیلتر نشی (438893)
 
امید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۳۷:۲۰
با تشکر فراوان از شما
امیدوارم این کارتان تداوم داشته باشد (438895)
 
حسین افتخاری
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۳۹:۲۹
واقعا از سایت الف تعجب کردم که نظر من را درباره این مطلب که چند ساعت پیش درج کرده بودم فیلتر نموده است!!!
تمام مطالب ذکر شده در نظر قبلی اینجانب مستند می باشد.لطفا تحقیق بفرمایید. (438897)
 
امید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۴۰:۱۵
ما در این راه تا آخر با شما هستیم.
مشایی و بقایی و . . . هیچ کاری نمیتونن بکنن (438898)
 
محی الدین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۴۱:۰۵
با سلام
کجای کار اینها غیر قانونی بوده
تمام این صحبتها حرف مفت هست (438899)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۴۷:۴۷
من میخوام یکم از خودم تعریف کنم اول -
من رتبه سوم کنکور ارشد دولتی و رتبه اول دکتری در سطح کشور بودم الان دانشجوی سال چهارم دکتری هستم اما هنوز نمیتونم بگم من تو این مملکت آینده دارم با هزار قرض و قوله یه روا خریدم سوارشم دیگه هیچ ندارم خودمو که با هم رده ها ی خودم تو سایر نقاط دنیا مقایسه میکنم میبینم هیچی ندارم و اقعا بدبختم واقعا از نگا کردن به صورت زنم خجالت میکشم دیگه برام رمق نمونده شاید بگید بی عرضه ای اما به خدا اینطور نیست فقط پارتی ندارم فقط رانت ندارم نه اینکه ندونم باید چیکار کنم راه ندارم کمک ندارم پول ندارم همکالاسی هام که رفتن انور آب هر روز بهم میخندند بابا یکم به فکر امید ماها هم باشید والا دیکه بریدیم آخه اینا که این کار را رو میکنند
چه دینی دارند چشم ندارند جامعه رو ببینند (438902)
 
صدیقه
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۴۹:۰۹
بنده خدا آقای هاشمی
چه سپر بلایی شد برای کار پنهان اینها
مرتب به ایشان تهمت زدند تا کسي از کارشون سر در نیاره
ممنون آقای توکلی
شما واقعا نماینده مردم هستید
خداوند نگهدارتون (438904)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۵۵:۳۱
از بند 1 تذکر سردبیر الف و عبارت به کوری چشم بی بی سی و غیره خیلی خوشم اومد. دستتون درد نکنه امیدوارم دفتر بازرسی ویژه رهبر معظم انقلاب موضوع را جدا ًپیگیری کند و بدون ملاحظه برخورد فرمایند. ضمنا آقای احمدی نژاد از برخی دفاع می کنند و می گویند زلال است و غیره اما اگر واقعاً تخلف کرده باید بدون ملاحظه با آنها برخورد شود. مردم به احمدی نزاد رای ندادند به تفکر انقلاب رای دادند و اگر احمدی نژاد بخواهد پایش را از این مسیر بیرون بگذارد به سرنوشتی به مراتب بدتر از کروبی و امثالهم دچار خواهد شد (438911)
 
م.ع.ط
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۵۶:۰۱
من هم دلم می خواهد درولایتم که دوراز تهران است فقط دو اطاق بسازم تاازشهربه روستای زیبایم بروم اما... فرهنگی بازنشسته (438912)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۰:۱۵
هذا یوم لا ینطقون.
بسه دیگه. (438921)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۱:۰۲
این چند روز فقط توی رسانه هات فحش ناموسی به احمدی نژاد ندادی
آقای روشنگر حالا که آب گل آلود شد ماهیگیر شدی تا حالا زبونت رفته بود کجات؟ (438923)
 
مصلح
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۲:۲۱
کمک بنده هم به این بحث این است که به عرضتون برسونم این جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری وزیر اسبق صنایع و معادنه. (438924)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۲:۴۹
تمامی نظرات مخالف آقای توکلی و موافق احمدی نژاد الفاظ رکیک و سبک به حساب می آیند و سانسور خواهند شد مثل سایت رئیس جمهور (438925)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۳:۵۸
چند سوال ؟؟؟؟؟
چرا الان منتشر کردید؟
چرا مشایی؟

اگر صادقانه با مفاسد اقتصادی میجنگید و برای خدا و مردم و نه برای سواستفاده سیاسی .... موارد و اشخاص دیگر را هم منتشر کنید.. (438927)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۰۸:۵۲
آفای رئیس جمهور,

این قدر در همه جا دعای امام زمان را نخوانید.

راستی چه چیزی بیش از این سیاستهای مالی و زیر پا گذاشتن حق میلیونها مستمند مسلمان ایرانی و فراهم کردن زمینه رانت خواریهای میلیاردی تحت مسئولیت خود شما دل پر از مهر و محبت آن امام بزرگوار و آن تنها امید و ناجی عادل عالم بشریت را که فرزند بحق علی و عدالت علی و فرزند حسینی که در مقابل ظلم و ستم قد علم نمود و مظلوم تمامی تاریخ بشریت شد را بیشتر بدرد میآورد؟؟ (438931)
 
محمدرضا ستاره
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۲۸:۱۴
انعکاس این خبر نشان از ارتقا و پیشرفت رسانه ای در حد اعلاست که در هیچ دوره ای یافت نمیشود
امید ما این بود مردی می آید از جنس مردم تا نماینده مستضعفان باشد در برابر مستکبران
زهی خیال باطل
به امید روزی که عملها با شعارها همسان باشد (438947)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۳:۱۵
چرا آقاي توكلي به مصوباتي كه در مجلس به تصويب مي رسه ولي دولتمردان آنها را لغو مي كننن اعتراضي ندارن؟ تبصره 5 قانون بودجه كل كشور دولت را موظوف كرد كه آرش هاي كمانگيري كه بيش از يك سال مرزهاي توران را پاسداشتند و زمين و ملكي ندارند 100 متر زمين واگذار نمايد كه وزير مسكن به همين رئيس جمهور پيشنهاد داد كه زمين واگذار نكنند و در نامه اي پاسخ گرفت كه موافقم ندهيد؟ هيچ كس نيست بگويد به تو چه مصوبه مجلس را لغو مي كني (438949)
 
صدرا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۴:۴۹
بنده حامی آقایان هاشمی و ناطق نوری نیستم ولی به نظرم جالبه دوستان یک بار دیگه مناظره ی آقایان احمدی نژاد و موسوی رو نگاه کنند... (438951)
 
محمد مهدی فکوری
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۴:۵۷
آقای توکلی عزیز بنده از شما یک سئوال دارم و امیدوارم که این پیغام مرا چاپ کنید و پاسخ بدهید. آیا این رانت خواری ها فقط در جبهه مخالف شما است (حلقه مشایی ، اصلاح طلبها ، ملی مذهبی ها ) ویا اینکه شما معتقدید که در میان اطرافیان شما که بسیار هم به شما نزدیک هستند هیچگونه سو استفاده ایی نشده و تمام حامیان شما پاک منزه هستند؟ اگر اینطور نیست (که نیست ) پس لطف کنید در روشن گری های آینده کمی هم از این نوع رانت خواری های اطرافیان خود را بر ملا کنید باشد که مردم خود قضاوت کنند. پیشاپیش و همواره از این نوع روشنگریها (همچون این آخری) صمیمانه از شما و همکارانتان سپاسگزارم. (438952)
 
منوچهر
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۹:۵۱
چرا صورت یکی از نفراتی که در همه عکسها حضور دارد را برای ناشناس ماندن محو کرده اید ؟ (438960)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۱۱:۳۳
ما که فقط قدرت دادن یه کامنت رو داریم.
شایسته سالاری که نباشه، و فامیل سالاری و \"حاج آقا سلامن علیکم\" بازی باشه، نتیجه بهتر از این نخواهد شد. (438978)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۱۶:۴۳
کاش ما هم از نزدیکان کسانی بودیم، که پولهای مملکت دستشونه (438980)
 
سید حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۲۶:۵۰
اخبار رسانی صحیح این چنینی بزرگترین عامل در جهت جلوگیری از رانت خواری و فساد اقتصادی است. ما نباید بترسیم اینا رو برملا کنیم که رسانه های خارجی شانتاژ خبری کنند. رسانه های انها در قبال کوچکترین انحراف اقتصادی مسولین خودشون سر وصدا می کنند.
کاش همیشه به همین روال عمل کنید و کاش قوه قضائیه هم برخورد سریعی انجام دهد که مردم بدانند قوه قضائیه برای این چنین افرادی نیر مقتر عمل میکنه
از اقای توکلی انتظاری جز این نمیرفت که با مفاسد اقتصادی مبارزه کنند، (438987)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۷:۴۰:۵۹
طرف خیلی دماغ سوخته است مفهوم اکثریت و اقلیت را فراموش کرده این چند نفر خودشان نرفتن در راس قدرت آنها را برده اند و در راس قدرت گمارده اند .6 ساله هنوز دو هزاریت نیفتاده گل آقا ی عزیز . (438995)
 
سالار ابادانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۰۵:۴۷
باید تسویه حساب سیاسی را کنار بگذارید و همه رانت خواران را در دستور کار قرار دهید . در ضمن نظر استاد اخلاق دولت را منعکس کنید !!! (439018)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۰۹:۱۹
سلام.یا رییس جمهور خبر دارد که حکش معلوم است. و اگر بی خبر است وحالا خبر دارد.
برا ئت از رانت خوران وبررسی و احقاق حق مردم.
البته قدرت بی اعتقاد فساد به همراه دارد که دوران اخیر نیز استثنائ نیست. (439021)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۸:۳۰:۴۸
با سلام ایا راجع به ارتباط خلاف عرف دیپلماتیک وخارج از حدودخانم اردکانی با بقایی و مشایی اطلاعی دارید .چرا از این ارتباط وحلقه واسط شک برانگیز ان یعنی هدیه تهرانی مطلبی نمی نویسید . حتما باید به واسطه بقایی بار دیگر مثل قضیه کردان اما اینبار رسوایی ...گریبانگیر اقای رییس جمهور شود . شمارا به خدا اطلاع رسانی کنید تا این باند مشکوک بیش ازاین ابروی ما که ابرویمان را برای احمدی نژاد گذاشتیم نبرد.


آزاده اردکانی رئیس موزه ملی ایران است که در ۱۳ بهمن ۱۳۸۸ توسط حمید بقایی ، رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی به این سمت منصوب شد.
او فارغ التصیل رشته میکروبشناسی !!!!!!!از دانشگاه آزاد اسلامی ,و متولد 1357سال است..

او پیشتر سردبیر سایت اطلاعرسانی اجتماعی و فرهنگی میراث آریا و سایت خبرگزاری مناطق آزاد بنا بوده است و همچنین سردبیر نشریه پارسه بوده ،اردکانی با پنج سال سابقه کاری در سازمان میراث فرهنگی و ۲۰ روز پس از انتصابش به معاونت موزه ملی ایران مدیر این موزه شد
با دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی، آزاده اردکانی معلم زبان خصوصی او به عنوان معاون جدید رئیس موزه ملی ایران منصوب شد.
به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی « فردا» آزاده اردکانی معلم زبان خصوصی حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی در حالی به عنوان معاون موزه ملي منصوب شد که پیش از این مسئولیت های دیگری همچون، مسئول سایت میراث آریا(chtn) و نشریه داخلی سازمان میراث فرهنگی(پارسه) را برعهده داشته است.
اردكاني که در زمان ریاست اسفندیار رحیم مشایی بر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به عنوان معلم زبان خصوصی وی و بقایی به کار گرفته شده بود، در حالی به این سمت منصوب شده كه هيچ گونه سابقه اي درحوزه ميراث فرهنگي ندارد.
اردکانی در موزه ملی ایران جانشین مصطفی میرزاخانی شده که در کارنامه کاری خود 28 سال سابقه مسئولیت های مختلف دولتی از جمله مدیرروابط عمومی سازمان صنایع دستی قبل از ادغام در سازمان میراث فرهنگی، مدیر روابط عمومی شرکت دخانیات، قائم مقام روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی را دارد و از کارشناسان برجسته صنایع دستی بویژه فرش است... (439030)
 
hossein hajiagha
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۱۰:۵۸
قانون برود یقه طرف را بگیرد (439049)
 
بنده خدا (ان شاء الله)
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۱۹:۴۹
در خصوص این کار سایت الف چند چیز به ذهنم رسید که لازم می دانم بنویسم:
1. بودن چنین مواردی در دولت و گروههای مختلف سیاسی و اقتصادی زیاد بوده که مردم کما بیش از آن اطلاع دارند و بهتر است در راستای آزادی بیان (که در متن ادعا شده) جهت آگاهی مردم عزیزمان اکثریت موارد اعلام شود نه بصورت گزینه ای!.
2. همین طور که دوستی مطرح نموده بودند (چرا اینقدر دیر؟ اخبار اردیبهشت 88 اگر اردیبهشت 90 منتشر بشه! چه فایده ای می تونه داشته باشه؟ ) من هم این سوال را می کنم که چرا این پرونده باید در سالی که انتخابات مجلس هست توسط سایت (که وابسته به یکی از نمایندگان است) مطرح شود ؟!!!!!!. آیا این کار جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی است. (439057)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۲۴:۲۶
قومی متفکرند اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آنکه بانگ آید روزی
ای بیخبران راه نه آنست و نه این (439064)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۲۴:۴۴
جناب آقای توکلی
با سلام و احترام
آیا شما می دونید که مکا از نظر پتانسیلهای گردشگری جزء 10 کشور برتر دنیا هستیم ولی از نظر زیر ساختهای گردشگری و امکانات تفریحی و رفاهی در بین 180 کشور دنیا رتبه 174 را داراییم ؛ آیا می دانید سرانه محیطهای تفریحی برای هر تهرانی چقدر است ، و آیا میدانید کار این شرکت چیست ؟ آیا اگر کسی کاری در جهت شادی و رفاه حال مردم انجام دهد گناه کبیره کرده و باید توسط شما در جای خدا نشستگان هدف بدترین تهمتها و ..... قرار گیرد
بترسید ، بترسید از خدا ی در جای حق نشسته (439065)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۴۱:۴۳
سلام بر شما ممنون از افشاگری شما ... امیدوارم دولت عدالت طلب و دیگر قوا به وظیف خویش عمل کنند و این غده چرکی به زودی زود از دامن انقلاب عزیز اسلامیامان پاک گردد ... همین
آقای جهانگیری اخوی وزیر سابق صنایع و معادن دولت آقای خاتمی هستند ! تعجب میکنم چطور این آقاین با او آقایون با همکار اقتصادی میکنند ... بابا کی از خواب باید بیدار شد؟؟؟؟ (439072)
 
ع
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۵۰:۳۷
اینجا باید گفت آه خدای من!
اقای رئیس جمهور شما که دم از عدالت میزنی رسیدگی کن، اون دنیا چی میخواهی جواب بدی؟ (439076)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۱۹:۵۰:۴۸
چون دوست دشمن است شکایت کجا برم! (439077)
 
حسن فاتحی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۰۴:۵۰
به خداخیلی دردناک است ، برای من معلم چنددرصد افزایش حقوق با اما واگرهای فراوان ولی برای جریان انحرافی قانون را نیز لازم ندارند.

خدایا سرنوشت ما را چنان کن که تصمیم گیرندگان امورات ما ، اراذل واوباشی در شکل انسان نباشد.
خدایا تورا به این ساعات غروب سوگند ، چهره واقعی عناصرنفوذی ودرنقاب ارزش را چنان برملا نما که حتی خانواده خودشان قبولشان نداشته باشد.

الف جون فقط همین وجزاین کاری ازدست ما برنمی آید .

چراباید درحاکمیت اسلامی ریاکاری آن چنان رشد کند که محصولاتی چنین داشته باشد؟
چرا باید قوه قضائیه حاکمیت اسلامی آنقدر مدارا کند که بیت المال چنین حیف ومیل شود؟ (439083)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۰۶:۱۸
این تقتی پرهیزکار تشریف بیارید ببینید دارند در منطقه ازاد اروند چه کارا میکنن
با پول بیبت المال سفیر ها دعوت میکنند
و چطور با بودجه سازمان منطقه ازاد برای خودشون تبلیغ میکنند (439084)
 
نوید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۰۸:۵۲
بعضی ها فکر میکنند رانت خواری شاخ و دم دارد (439087)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۱۲:۵۴
دست دولت عدالت محور درد نکنه .

من یکی از ایثارگران این مملکت هستم فبلا اگر تقی به توقی میخورد میگفتند در این مملکت همه چیز مال خانواده شهدا وجانبازان است. ولی خدا میداند که از پرداخت سهام عدالت که خیلی ها گرفتند ما به غیر از چند کاغذ پاره ریالی ندیدیم .
این از لحاظ مالی قانون حمایت از ایثارگران بعد از ده بار پاس کاری بین مجلس ودولت و مجمع تشخیص هنوز تصویب نشده . بقیه مشکلات پزشکی و مسکن و رفاهی و...... پیشکش اقایان عدالت گستر. اجرتان با خدا . (439090)
 
سلیمانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۰:۴۸:۰۵
پرونده مهدی هاشمی چی شد؟ و...
الکی نیست که احمدی نژاد دو دوره اس داره صرفا با شعار دادن علیه مفسدان ، رای میاره.
ببین دل مردم چقدر پره
قوه قضاییه که در عدم رسیدگی به پرونده های این ها عدالت رو رعایت کرده، شما هم حالا که شروع به اطلاع رسانی کردید باید عدالت رو رعایت کنید
البته ما عجول نیستم، صبر می کنیم. چاره دیگه ای هم هست؟ (439111)
 
صادق
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۱:۱۴:۰۷
به سايت www.chtn.com v,رجوع كنيد تا جوابتونو بگيريد اما مي دونيم شما اينقدر نا انخصار طلب هستيد كه جرات گذاشتن پيام من ونداريد. (439121)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۱:۱۵:۴۵
ای بابا


منتظر افشاگری پرونده های دیگه باشیم یا فقط همین یکی بود


سایت وزین الف دست مفسدین دیگه و احیانا جدا از این جریان انحرافی رو هم پوشش میده

شایدم دیگه ما مفسدین ورانت خواران دیگه ای تو کشور نداریم (439123)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۱:۳۲:۵۷
به امید افشاگریهای بیشتر از این جریان
انحرافی
و پیگیری مطالب از سوی نمایندگان ملت بزرگوار (439127)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۱:۴۸:۲۳
اگر این حرف ها که شما می گویید درست باشد امیدوارم دست این افراد دزد را قطع کند. اگر هم درست نیست امیدوارم سایت شما فیلتر شود.
کاش این مسئله در داگاه مطرح شود تا مشخص شود این ها مجرمند و مجازات شوند تا عبرتی گردد برای دیگران. (439133)
 
نوید
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۲:۲۶:۰۵
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو
متاسفانه الان بعضی از اطرافیان احمدی نژاد در پوشش دولت دارن کارایی می کنن که خدا رو شکر کم کم دارن رسوا میشن (439153)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۲:۴۴:۰۹
لطفا رد پای دوستان را در صنعت خودرو نیز پیگیری و از طریق سایت استعلام نمائید. (439162)
 
پيرو
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۲:۴۶:۲۷
مطالب خيلي خوب بيان شده و تشكر ميكنم از جمع آوري كننده محترم مطالب.بنده نيز همچون شمااز درون وقتي اين مطالب را ميخوانم ميسوزم و تاسف ميخورم.اما اما بايد توجه داشته باشيم كه مقام رهبري در ديدار با مردم استام فارس و روز بعدش ديدار با نيروي انتظامي فرمودند (غريب به مضمون)توصيه و حرف من به اهالي رسانه،روزنامه نگارهاو... اين است كه باتوجه به كارعظيمي كه درحال حاضر درحال انجام شدن است و اينكه مردم دارند همت ميكنند و طرح يارانه ها،نياييم مردم را دلسرد كنيم و مطالبي كه در اين حركت عظيم در حاشيه قرار دارد را بزرگ كنيم تا مردم نااميد شوند.
به نظر بنده قوه قضاييه بايد رسما و با تمام قوا با مجرمين در هر حدي كه هستند برخورد و مبارزه نمايند و شما اصحاب رسانه جو را آرام كنيد و مردم را در معاش كمك كنيد و يادمان نرود كه اهداف بزرگي را در ايران اسلامي در پيش داريم كه بايد هركس به وظيفه خودش با همت مضاعف و جهاد اقتصادي و... به ايران اسلامي كمك كند.
باتشكر
ومن الله توفيق (439163)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۳:۰۵:۳۸
فقط این ارقام را میخونم حصرت میخورچندروزدیگه برا چندملیون بدهکاری که برابیماری ان بیماریم یادگارجنگ است بایدبرم زندان زندگیم ازهم بپاشد بعداقایون چه پولای ازبیت المال میخورند شک خوب عدالتی است (439173)
 
Hamlet
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۲:۰۱
Man Az Alman Minewisam

Aya Salah Nist Ba Tagamoo Dar Yek Mahale Moshakhas Darkhaste Residegi Be In Matlab Shod (439182)
 
ramin
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۲:۴۰
ba ba,SHEIB SALEH ve moavenash,,,gharar bood ba khanevadeh,,,folan ve folane ve FESAD mobarezeh kooonan, bas MA HAM,,,ARE,,,,,, (439186)
 
هادی آگاهی
۱۳۹۰-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۱:۱۰
البته بنده با مفسدین مشکل دارم، حالا هرکی می خواد باشه، باشه ولی اینجای متن دیگه واقعا جالب بودها...
براساس اين قرارداد، شركت سمگا 31هزار متر مربع زمين رايگان در محوطه فرودگاه بين المللي امام خميني دريافت و در آنها هتل مي‌سازد و 25 سال پس از بهره‌برداري، هتل‌ها را به شركت فرودگاه‌هاي كشور واگذار مي‌كند.

*(تا اینجاش شد مثل مسکن مهر)*

محمدرضا اميرحسنخاني رئيس هيات مديره سمگا در پاسخ به سوال خبرنگار الف، درباره نحوه دستيابي اين شركت به قراردادهای لویزان و فرودگاه امام خمینی گفت: «از جزئيات موضوع اطلاعي ندارم و تا آنجايي كه مي‌دانم بصورت حق بهره‌برداري بوده است». آقای حسنخانی در پاسخ به این سوال که چرا این حق، الف) *بدون مزایده* و مناقصه ب) *چرا رایگان*، و ج) *چرا به سمگا* داده شده است، پاسخی نداد. قابل ذكر است كه دكتر اميرحسنخاني نماينده مجلس هفتم از فردوس و طبس بود.

بنده و *جناب الف* به خوبی میدانیم که این رویه ( ارایه ی تسهیلاتی چون زمین و امکانات راه اندازی شهرکهای صنعتی و ... ) برای همه ی پروژه های بزرگ وجود داشته است و تاکنون کسی در این زمینه اعلام جرم نکرده بود. حداقل بنده که ندیده بودم. شما اگر دیده بودید یک مورد معرفی کنید چشم ما روشن شود. به نظرم ایرادی ندارد اگر کسانی هستند که می خواهند فعالیت بزرگ اقتصادی کنند، دولت به ایشان کمک هایی اختصاص دهد. اعتراض شما را مثل این میدانم که بگویم چرا بانکها وام کلان می دهند؟ واقعا چرا باید تسهیلات رایگان مملکت در اختیار کسانی قرار بگیرد که معلوم نیست چه اهدافی دارند؟
در ضمن اینکه شرکت سمگا تا آنجا که بنده از سایت ایشان دیدم، عرضه ی سهام خود را در بورس انجام داده است و چندی بعد قرار است که به چرخه ی بهره برداری وارد شود. کار که کرده اند، در متن هم اشاره ای به دزدی و ... نشده است. ایراد کارشان کجا بود دقیقا؟ (439188)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۶:۰۲:۲۴
جدی؟؟
خوب ما هم می خواهیم کار اقتصادی بکنیم. کی را باید ببینیم؟
شما حاضرید به وکالت از طرف ما بروید برایمان تسهیلات بگیریر؟
زحمتتون رو هم جبران می کنیم. (440434)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۰:۴۲:۳۸
تابناک خبر شما رو منتشر کرد اما پس از ساعاتی اون خبر رو حذف کرد چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (439206)
 
محمدمهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۰:۵۸:۱۹
ایتحا رو باش آقایون سریع جا پاشونو محکم کردن

شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 11اردیبهشت به عنوان بیست و یکمین نماد معاملاتی، در فهرست نرخ‌های بازار اول فرابورس درج شد.
http://www.sena.ir/ShowNews.aspx?Id=6056 (439210)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۱:۱۰:۱۲
چرا فقط فساد دولت؟ (439214)
 
زاهد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۱:۲۹:۵۸
با سلام و احترام

برای من هنوز هم یک معما است.... چرا اقای مشایی را از اقای احمدی نزاد جدا میدانید؟ اقای رییس جمهور در تمام این مسایل شریک است. یا ایشان مطلع نیست که خود عذر بدتر از کناه است.. یا اینکه مطلع است و شریک در ماجرا. (439216)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۱:۴۴:۱۸
سلام
کل غیرت و ادعای الف هین بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بسیاری از روی وظیفه و متاثر از تبلیغات_از همه مهمتر سایت شما_ در ورزشگاه حضور پیدا کردند پس الان شما هم بیشتر مسئولید، غیر از مسئولیت دینی و حرفه ای.
الان ما علیرغم ... بیشتر دل آزرده ایم از رفتارهایی که با ما شده.
اگه غیرت و مردانگی داشته باشید، اینجا جاشه، که این قضیه رو پیگیری کنید.
حتی اگر قبول کنیم کار ما غیر قانونی بوده ، جوابش مثلا میتواند بازداشت و... باشد، نه با باتوم بر سرمان کوبیدن، نه ناسزاهای ناموسی، نه زیر دست و پا له مان کردن، نه له کردن حرمت و احترام و حقوق و انسانیت ما.

باز هم منتشر نکنید (439219)
 
تسنیم
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۲:۱۶:۵۷
الف دلمان را خوش می کند به اینکه روزگار رسوایی متخلفان حقیقی قانون گریز نزدیک است ... ان شا الله نمیریم و ببینیم ... (439223)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۲:۳۹:۲۶
امیدوارم به این نهی از منکرتان ادامه وموفق شوید. متشکریم. (439224)
 
مسلمان زاده
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۲:۴۴:۵۶
جناب توکلی عزیز باعرض سلام وخسته نباشید خداوند از خائنین به نظام ورهبری نگذرد که به علت سوئ مدیریت همینها حال مردم به کجا کشیده شده واقایان به چه حیف ومیلهایی نمیکنند من به عنوان بسیجی 21 ماه جبهه دارم و دارای 9 فرزند که بقران محمد و حضرت الزهرا که شرمنده بچه هایم هستم و یک سال است که بچه هام گوشت نخورده اند خدایا از همه کسانی که حال وروز ملت بدبخت رابه اینجا رسانده اند نگذر اما شماها دست بر روی قران گذاشته اید که از حق ما دفاع کنید میدانم که با حقوقهای کلان خود وخانواده وبستگانتان در رفاه هستند اما فکر مردم راهم بکنید (439225)
 
خاله جان
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۵:۴۳:۰۲
آقای توکلی عزیز

همشهری محترم متشکرم .امیدوارم کردی خدا خیرت بده من فکر می کردم همهءحزب الله هی ها فاسد شدن خدا را شکر گویا هنوز می شه به شما حزب اللهی اول انقلاب دل بست.ولی حضرت عباسی تازه متوجه جریان شدی یا خواستی گوش رئیس جمهور را بکشی و بهش بگی پا از گلیمت درازتر کردی؟ در هر حال بقول جوانهای بد بخت در حسرت مانده امان دمت گرم .خدا خیرت بده به دنیا نشون دادی هنوز ایرانی ایرانیه با هوش خویشتندار و بوقتش رزمنده باز هم دستت درد نکنه.امیدوارم بیخودی سکته نکنی تصادف نکنی ایست قلبی نکنی مواظب خودت باش داری زبان گویای ما می شی. (439252)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۷:۳۱:۰۹
لطفا ستونی هم برای عزل و نصب ها ومدیریت ها و اعمال انجام شده در حوزه های مختلف بازکنید.
ستونی که با بحث دو جانبه بتوان کارآیی سیستم را درچارچوب قانون (کنترل با حقوقدانان عزیز شما) بالاتر برد.
برای دانشگاهی که من در آن هستم من حاضر به همراهی هستم. اگر مایلید همین جا جواب دهید. انشالله بتوانیم به وظیفه دینی اخلاقی خود عمل کنیم و این امر مورد زضایت خدا قرار گیرد و باعث تحکیم بیشتر پایه های کشور امام زمان عج شود. (439258)
 
يوسفي
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۸:۱۷:۴۴
سلام
حضرت علي ع مي فرمايد شخص را از دوستانش بشناسيد (439268)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۸:۲۶:۱۶
خدا خيرشون بده ما كارمندا ذره ذره حقوق ميگيريم اما اين آقايون .... (439273)
 
امير
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۹:۱۳:۲۰
جناب توكلي .سايت الف و همه دوستان سلام
وقتي عنوان مطلب رو خواندم و بعد مستندات و توضيحات داده شده را مطالعه كردم از خودم پرسيدم چرا؟ چطور؟براي چي ؟براي كي ؟
چرا اين افراد ؟
چرا پول بيت المال ؟
چرا توي اين دولت ؟
چرا بغل گوش رياست محترم جمهور؟
چرا هنوز ادامه دارند؟
چرا روز به روزدارند زلال وزلال ترمي شوند ؟
چطور به خودشون اين حق رو مي دهند؟
چطور اين همه پول جمع ميشه ؟
چطور به اين سادگي جا به جا ميشه ؟
چطور پول شويي اتفاق مي افته ؟
چطور خرج خيلي از كارها در مي آد؟
چطور كسي نمي تونه دور وبر خودش رو ببينه ؟
براي چي اين همه حرص؟
براي چي اين همه تلاش؟
براي جي اين همه تملق ؟
براي چي اين همه ريا؟
براي كي اين همه پول ؟
براي كي اين همه فريب ؟
وقتي قرار است همه اينها وانهاده و تنها با تكه پارچه اي به زير خاك برويم اين همه دغل كاري و چپاول براي چي ؟
غافل نباشيد....بانگ رحيل كه برآيد
ناگهان
چه زود دير مي شود (439287)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۶:۱۳:۳۱
عزیز دل، این ها که نوشتی برای
- ویلای لواسون
- اپارتمان لندن
- پنت هاوس بهترین برج ها
- ویلای ساحلی مالاگا
- هواپیمای شخصی
- کشتی تفریحی
- میدان اسب سواری
- دخترهای حوروش سیمین ساق
- تحصیل فرزندان در پانسیون های اروپا و آمریکا
- شهوت قدرت
- قدرت برآمده از ثروت
- شهوت جمع مال
- شهوت نام
- شهوت عزت و احترام نزد افراد مشابه
....
است.
حالا آدم می خواد با یک تکه پارچه از دنیا بره؟ خوب بره!! بعدش هم خدا بزرگه! (440436)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۹:۲۷:۲۵
در حالی که بسیاری زا مسئولین مدام دم از عدالت و مبارزه با فساد میزنند، بررسی عملکرد اونها نشون میده که خودشون به انحاء مختلف از موقعیتی که دارند سوء استفاده می کنند. از فرماندارهای شهرستانها گرفته تا استاندارها و نمایندگان مجلس و وزرا.
امیدوارم سایت الف که در چند سال اخیر جای خالی یک رسانه بی طرف، آگاه و دلسوز رو در جامعه ایران پر کرده این مسأله رو هم به خوبی پیگیری کنه و به سرانجام برسونه.
بنده به شخصه هر روز این خبر رو مطالعه می کنم و منتظر انتشار اخبار تکمیلی اون هستم.

شما رو به خدا ناامیدمون نکنید. (439291)
 
جواد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۰۹:۴۸:۵۷
سلام. آقای توکلی و دوستان الف ممنون.حرکت بسیار زیبایی بود. خب پس پرونده اسفندیار داستان ما در خوان آخر جالبتر میشه. همه آماده باشند قرار است اسفندیار رو هم مثل شهرام محاکمه کنند-اشد مجازات-. اما اسفندیار زیاد میدونه و خطرناکتره. پس در شرایط کنونی یک دشمن فرضی نیاز داریم تا توجه از این مساله برداشته شود. سریعا باید از مقام معظم رهبری هزینه شود. هر کسی به مشایی نگاه چپ کنه میخواد احمدی نژاد رو خراب کنه پس ضد ولایت فقیه است-استفاده ابزاری از جایگاه رهبری- . خب اسفندیار آمده اما مثل این که با رستم خیالی داستان قرار است به تنهایی مقابل دولت اسراییل بایستند و با ملت اسراییل در یک کافی شاپ ساده با همراهی چند هنرمند محبوب نستله میل فرمایند و به ریش پیامبران صاحب شریعت بخندند و ما که از صدای موسیقی این کافی شاپ دیوونه شدیم باید حرفی نزیم تا دشمن فرضی از حرفهای ما سو استفاده نکند . خدا شاهد است صدای شکستن شدن استخوانهایمان زیر تانک دولتهای سازندگی و اصلاحات را خفه کردیم تا قلب رهبری را بیشترخون نکنیم و خدا شاهد است آتشی را که مشایی به احساسات مذهبی ما زده را به خاطر مرشدمان تحمل کرده ایم. احمدی نژاد بداند و حتما میداند اگر حس میکردیم یک درجه با منویات رهبری زاویه خواهد گرفت به او رای نمیدادیم. (439308)
 
صدیقه
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۵:۴۲
قبل از انتخابات که همه تیترهاتون در حمایت از دولت احمدی نژاد بود و از نظر ساده زیستی با کاندیداهای دیگه مقایسه می کردین و تیترهای جهت دار می زدین حالا چی شده که به اطرافیان آقای رئیس جمهور عدالت محور گیرز می دین؟ (439350)
 
زمانی
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۷:۲۰
با سلام و عرض تشکر از زحمات جناب آقای توکلی نماینده به حق مردم تهران

امیدوارم که تمامی آقایانی که با ادعای دین و اسلام و دلسوزی برای انقلاب و امام و رهبر عزیزمان به جان ثروت و آبروی این مملکت افتاده اند از پشت نقاب مصلحت سران نظام بیرون کشیده شده و به دادگاه کشیده شوند تا در روزگاران نه بسیار دور و بلکه بسیار نزدیک مایه آبروی اسلام و ایران اسلامی نشوند. (439352)
 
اعتمادي
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۱۸:۴۲
با تشكر از اطلاع رساني سايت شما.موفق باشيد (439357)
 
عون
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۲۹:۲۸
اما موندم تو چرا حالا نطقت باز شده
من با اینکه به احمدی نژاد رای دادم این کارت رو تحسین می کنم
ما با کسی تعارف نداریم
بزن برجک هر چی ادم افسده رو بیار پایین
شیر مادرت حلالت
اما مرد باشین بقیه کامنت من رو سانسور نکنین
چرا از کثافت کاریهای بقیه چیزی نمی گی
هاشمی رفسنجانی کم خیانت کرد؟
خاتمی کم خیانت کرد؟
ماجرای انحصار واردات سیگار و شکر چیه؟
خوب بگین دیگه
حرف بزنین
از من به شما نصیحت با همه همینجور باشد (439370)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۴۴:۰۱
واقعا کارتون عالی بود

ولی خداوکیلی فقط مشایی و امثال اون که زیاد با شما رابطه ی خوبی ندارند فساد میکنند ؟ (439385)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۰:۵۲:۱۸
جناب آقای دکتر توکلی عزیز
سپاس از مواضع خوبتون
این آقایون خیلی کارهای دیگه هم دارن میکنن اگر به شرکت ها،موسسات،بیمه های دیگر و بانکهایی که دارن تاسیس میکنن دقت بفرمائید.
توفیقتان مزید باد (439394)
 
روح اله
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۱:۴۴
چرا افشای این دانت خوری با در موقعیت قرارگرفتن مشایی و به نوعی احمدی نژاد همزمان شده است؟ اتفاقی است یا تسویه یا امکانش قبلا نبوده یا تازه به دستتان رسیده؟ (439414)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۱:۱۰
کجای مصوبه هیات دولت (لینک زیر) غیرقانونی است؟
http://www.spac.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=fdcd266e-5016-45b4-ba0e-d790b9d38c2a (439433)
 
سلام
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۲۳:۵۰
لطفا در مورد هواپیمایی اتا هم اطلاع رسانی کنید. (439435)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۵۵:۵۶
این از افتخارات جمهوری اسلامی میباشد که در آن تحت لوای ولایت, حرف حق میواند که زده شود. (439495)
 
مم
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۱:۵۸:۰۱
من با نظر اين دوستم که گفته
\" با توجه به ظرفیت های خالی گردشگری در کشور و فعالیت شدید کشورهای همسایه از جمله ترکیه و امارات در جذب گردشگر به نظر می رسد هرگونه فعالیت که در جهت آبادی و توسعه رفاه و سرمایه گذاری در بخش میراث فرهنگی و گردشگری در کشور باشد باید مورد تایید قرار بگیرد. این طبیعی است که هر شرکتی که در حد ملی فعالیت کند حتما می بایست دارای ارتباطات قوی باشد و این نیز به نظر طبیعی می باشد چرا که در دولتهای گذشته نیز به همین صورت بوده است. شاید بهترین کار همدلی و پرهیز از سیاسی بازی باشد. من به عنوان یک شهروند امیدورام که اگر یکی از وابسته گان با سایت الف نیز در این شرکت می بود دیدگاه سایت تغییر نمی کرد. کشور نیاز به ساخت و آبادانی دارد به هر قیمتی تسویه حساب سیاسی نکنیم.\"
موافق هستم . شما به عنوان يه ايراني،‌ يا اگر تهران هستيد، يه تهراني، نگاه کنيد و ببينيد چندتا مرکز تفريحي خانوادگي و يا حتي براي جوونا داريم ؟ چند تا پارک،‌شهربازي،‌استخر و ... داريم که بشه بهشون مراجعه کرد.
ساختار گزدشگري ايران انقدر ضعيف هست که تا مدت ها بايد روش کار کرد.
من و شما ميخوايم اين بخش رو فعال کنيم؟ خوب مسلمه که نياز به سرمايه گذاري انبوه هستش،‌اين قرارداد که حداقل رفاه مردم رو در پيش داره،‌بهتر از خيلي از قرار دادهاي دولته که مثلا مفت و مسلم نفت و گاز و ... رو به کشورهاي همسايه ميده و يا تمام کارها به سپاه و ...
به نتيجه کارها هم دقت شه خوبه. (439501)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۲:۰۵:۴۰
دستان دزد می بایستی قطع شود مخصوصا دزدان بیت المال.
و من الله توفیق (439514)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۲:۱۷:۲۰
خداعاقبتمون راختم بخیرکند (439530)
 
امیر عباس
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۲:۵۰:۴۰
چرا ؟؟؟؟
آیا بیت المال اینقدر شیرین است

من از همه عزیزانی که تجربه اینکار را دارند تقاضا می کنم تجربیات خود را در اختیار همگان قرار دهند

- کجاست عدالت علی
- کجاست روش شهید رجایی
- ؟؟؟ (439554)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۳:۴۹:۱۶
قابل توجه دوست داران آقاي احمدي نژهد دست دولت عدالت مدار درد نكنه (439626)
 
حامد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۴:۵۶:۰۵
چگونه است که دو تن از متخلفین بعنوان مدیر عامل دو بانک خصوصی همچنان در مناصب خود پابرجا هستند؟

آیا معنای نظارت و تعیین صلاحیت هیات مدیره بانک ها در مجموعه رییس کل بانک مرکزی اینگونه شکل گرفته است؟

آیا با وجود احراز تخلف از سوی ایشان همچنان صلاحیتشان جهت بالاترین رده مدیریتی یک بانک که مردم سرمایه های خود را با اعتمادی که به بانک مرکزی دارند در اختیار این بانک ها میگذارند تائید میشود؟


آیا تا چه زمانی باید نظاره گر تعلل نهادهای نظارتی باشیم ؟


آیا نهادهای بالا دستی فکری به حال این گونه موارد میکنند؟


آیا.....................................؟


آیا ...........................؟ (439719)
 
بزرگترین معما
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۵:۱۴:۰۸
بزرگترین معما این است که ا...چه آتویی از ... دارد که زور کسی به او نمی رسد. (439735)
 
mohammadi
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۵:۵۵:۱۶
آقای دکتر یک سئوال اساسی دارم دلیل عدم برخورد قضایی با این موارد یا پرونده بیمه فاطمی چیست؟
چه عامل قدرتمندی سد راه رسیدگی به این تخلفات است؟
اگر یک آدم عادی اینکار را می کرد برخوردها اینگونه بود؟ (برای رفع تبعیض انقلاب کردیم) (439766)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۶:۱۷:۱۲
خبر فوری:
آقای مشایی امروز بعداز ظهر از بانک --- بازدید دارند که به همین علت کارمندان بانک را ساعت 3 تعطیل اعلام کرده اند (438751)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۶:۲۸:۲۹
پاسخ پایگاه اطلاع رسانی دولت به این خبر
http://www.dolat.ir/Nsite/FullStory/?Id=201572 (439787)
 
رستم شجاعی مقدم
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۱۷:۴۲:۲۹
این که گویند حریفان نه همه عیب من است
که از حسن روز افزون جناب شعیب من است
پیچ آخر تاریخ است و من منادی حق
نه وقت تردید من و نه جای ریب من است (439845)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۲۲:۴۰:۳۵
مهم نیست که نظر مودبانه مرا چاپ نکردید. فقط برای خودم متاسف شدم که میبینم شما هم در کارتان صداقت ندارید. شطرنجی کردن بعضی اشخاص در عکسها بدون توضیح دلیل آن مؤید جیست؟ براستی این واقعیت تلخی است که در این مملکت چه کسی فارق از مصلحت های جناحی حقیقت را میگوید؟ (439994)
 
ریحانه .ج
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۲۳:۴۸:۳۶
باسلام خدمت آقای توکلی :واقعا دست شما دردنکنه ،ولی مطلبی که من خوندم ظاهرا رئیس این شرکت آقای دکتر امیرحسنخای بوده که خودش نماینده مجلسه دردوره هفتم نوشتین .وقت اون نرسیده که بیشتر کارهای این آقایون بررسی بشه که از کجا آوردن .وباتوجه به اینکه همکار خودتونه !!!ظاهرا ایشون در این سالهای نچندان دور ثروت کلانی جم کرده توی حوزه انتخابیه اش هم توهر ضمینهای دست داره.انواع کارخونجات،بانک وصندوق و تعاونی اعتبارو....ازکجا ،چرا بابای من که پزشکه اینقدر ثروتمند نیست . (440026)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۲۳:۵۱:۰۲
باز هم این آقای دکتر !!!!!!!!(حسنخانی )بابا این آدم مثل اینکه می خواد دنیارو بگیره (440028)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۱۴ ۲۳:۵۴:۱۷
آقای توکلی، من همیشه ازشما بدم می آمد اما حالا ببین این نامردمان باماچه کرده اند که من عاشق شما شده ام!!!!! (440030)
 
چهار آیتم
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۰۱:۲۲:۵۷
1-خبر:اینقییل کارها خیلی بیشتر از آن است که شما می پندارید.
2-سوال:چرا زودتر پیگیری نکردید؟
3-ایضا سوال:آیا بزرگان حامی دولت این موارد را می دانند؟
4-سوال آخر:الف توان پیگیری دارد یا جا می زند؟ (440063)
 
ابوذر محمدی
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۰۲:۰۶:۴۴
قوه قضاییه مسول است
هم اینجا
هم در پرونده مهدی هاشمی
هم در پرونده رحیمی
و در همه پرونده ها...
نمی دانم حکمت عدم پیگیری شان چیست؟ (440079)
 
شاهین
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۰۶:۵۸:۱۵
امیداوارم خداوند شما را شفا دهد! (440112)
 
شاهین
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۱۰:۵۰:۳۱
باسلام به خوانندگان آگاه
خواهشمند است برای اطلاع از پاسخ های سازمان ذی ربط به تهمت ها و افتراهای سایت الف به آدرس زیر مراجعه نمایید:
http://www.dolat.ir/Nsite/FullStory/?Id=201572 (440182)
 
یک هموطن
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۱۰:۵۴:۲۹
یک کارمند بودم با 18 سال سابقه کار.دیدم واقعا دارد وقتم هدر می رود.تصمیم گرفتم فعلا مرخصی بدون حقوق بگیرم و مهاجرت معکوس کنم و بیایم روستای خودم تا شایدبتوانم مثمر ثمرواقع شوم.شرکت تعاونی ثبت کردم.به مرور از دوستانم تا الان که حدود 9 ماه است 17 میلیون تومان قرض کردم.فکر می کردم با این همه شعار حمایتی می شود در زمینه کشاورزی در روستای خودم فعالیت کنم.با این تصور به جد مشغول کار شدم.دنبال هر کاری رفتم مانع بزرگی بر سر راهم انداختند.الان مانده ام علی رغم میل باطنی خودم دوباره برگردم سر همان کار و بدون دردسر بشینم .چرت بزنم.روز رو به شب بگذرونم و ماهی 600-700تومان مفت بگیرم.هم ولایتیهایم به من میگن تو مگه بیکار بودی اومدی اینجا .راحت می شستی زندگیتو می کردی.ولی من می خواستم خدا وکیلی از بی مصرف بودن در آم تا شاید بتونم کاری بکنم.شاید باورتون نشه ولی در حال حاضر با 30میلیون تومان مشکلم تا حدودی حل میشه.ولی هر چقدر پیگیری کردم این وام رو هم نتونستم بگیرم که هم در حال حاضر بدهی خودم که قول 6 ماه رو به دوستام داده بودم بر میگردونم رو بدم و هم به کارام سرعت بیشتری بدم.نصف مبالغی رو که قرض کرده بودم گذاشته بودم بانک تا وام مضاربه بگیرم ولی الان پس از 9 ماه هنوز خبری نیست.شعار حمایت از بخش تعاون گوشمان رو کر کرده بود.بابا عزیز من.مسول بخش تعاون کشور-استان-شهرستان-چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا؟
واقعا چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا؟
آخه تو یک وزارتخانه ای!!!همتی کن .دست آستین بالا بزن.کاری بکن .حالا که مسولی باید کاری کنی.شعار خصوصی سازی رو به عمل تبدیل کن.به اونایی که واقعا شرکت خصوصی دارند و می خوان کاری کنن کمک کن.نه به اونایی که وابسته به فلان وکیل و وزیر هستند.این چیزا دنیا و آخرتت رو می سازه.تو رو خدا یه تکونی به خودت بده. (440184)
 
amir
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۱۱:۰۷:۲۰
باز هم الف آمد خودی نشان دهد خودش را ضایع کرد
تکذیبیه این مقاله را چرا نمیزنید، نکند میترسید مردم با خواندن آن بفهمند چه نقشه ای برای آنان کشیده اید.
پاسخ سازمان میراث فرهنگی به سایت الف در باره گزارش رانتهای یک شرکت دولتی:
http://www.khabaronline.ir/news-148828.aspx
به این لینک بروید ببینید الف چه گافی داده است.
امیدوارم این نظر حذف نشود (440191)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۱۲:۲۴:۵۵
وقتی رسانها در جامعه بسته شود نتیجه همین خواهد بود. (440233)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۲۲:۰۱:۰۴
چرا جوابیه را در همین ستون منتشر نکردید که عده زیادی که گول خبر شما رو خوردند متوجه شوند
حال اگر انصاف داری این رو چاپ کن ! (440354)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۵ ۲۲:۳۴:۵۶
اين وصلها به آقاي مشايي نمي چسبه چون چسبش خوب نيست (440365)
 
تقاضا از الف
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۰۹:۵۷:۰۵
1-این قبیل موضوعات را تا \"ی\" ادامه دهید و به \"الف ختم نکید.
2-تصاویر بقایی و رحیمی را در سایت نگذارید چون ممکن است دیگران هم مانند من حساسیت داشته باشند. (440456)
 
taha
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۷:۳۶
با سلام از ردپای مشایی در شرکتهای معظم خودروساز غافل نشوید. اطلاعات کافی موجود است (440465)
 
سید علی
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۱:۲۴:۲۰
سلام چرا جوابیه سازمان میراث و گردشگری رو درج نکردید؟ و چرا به جوابیه ی آنها جواب ندادید؟ (440490)
 
هادی
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۴:۱۸:۱۲
آقای توکلی:
اینکه هنوز در این مملکت کسانی هستند که بدون وابستگی به لابی های قدرت مالی و سیاسی در صدد بیان رانتخواری و درازدستی افراد وابسته به قدرت به منافع و منابع مردم نیازمند ایران می باشند،جای خوشحالی و تمجید دارد.
ولی آنچه جای تاسف دارد اینست که چگونه اینگونه افراد می توانند بدون برخورد با موانع قانونی و اداری چنین با سرعت و بدون واهمه به این منافع و مطامع دست یابند؟؟؟
بر خلاف بسیاری دوستان که در این بحث شما را مشمول تفقد و تمجید قرار دادند ، متاسفم که بگویم :
من جنابعالی و همکاران شما در مجلس،قوه قضاییه و دیگر نهادهای نظارتی و بازرسی را مقصر می دانم.چرا؟
مجلس:
بدلیل عدم وجود تخصص و تعهد لازم در برخی افراد حاضر در آن اغلب شاهد تصویب قوانین و مقرراتی هستیم بدون جامعیت لازم و پیش بینی موانع مورد نیاز جهت جلوگیری از اینگونه سوء استفاده ها .
مجلس بعنوان شاهرگ حضور نمایندگان مردم در پیکره حکومت باید بجای دغدغه حکم ولایی یا ارشادی داشتن در کمیسیون های تخصصی خود بدنبال تدبیری باشد برای جلوگیری از تصویب قوانینی که به رانت خواران اجازه دست یافتن به منابع عمومی را ندهد.مهمتر اینکه برای جلوگیری از تکرار آن نیز باید تمهیدات قانونی لازم را پیش بینی کند.متاسفم که بگویم مجلس ایران اغلب دارای اشخاصی است که وقت و ذهنشان درگیر حواشی کار است نه اصل کار......
قوه قضاییه :
به عنوان دادستان مظلومان از غارتگران این مرز و بوم وظایفی بسیار حیاتی دارد.لیکن به هر دلیل صلابت و قاطعیت لازم در آن مشاهده نمی گرددو این تساهل و تسامح در برخورد با دزدان بیت المال باعث جری تر شدن آنان شده است.بر من روشن است مسئله ای که جنابعالی و همکارانتان در سایت الف اعلام نموده اید به واسطه خلاء های قانونی موجود در قوانین کشور به هیچ جا نخواهد رسید.
این شرکت در صورت صحت ادعای شما با ردیف کردن هزاران صفحه از مصوبات و تاییدات که از دولت و مجلس آماده کرده از این پرونده مبرا خواهد بود.لیکن ......
نهادهای بازرسی:
تنظیم قوانین بدون نظارت بر حسن اجرای آنان هیچ تاثیری بر رویکرد افراد جامعه نخواهد داشت.نهادهای بازرسی در این مملکت سالی یک بار بدون سر و صدا گزارشی می دهند و بر سر سفره نعمت بیت المال ارتزاق می کنند....
بحث طولانی شد.لیکن در پایان
جدیت در تصویب قوانین کارشناسی شده،نظارت بر حسن اجرای آنان و برخورد قاطع با انانی که به هر دلیل از رانت سوء استفاده کرده و می کنند علاجست و لا غیر.
تمام (440519)
 
صبا سراج
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۴:۲۹:۱۰
باسلام : جناب آقاي توكلي اين رئيسشون كه خودش نماينده مجلس بوده آره همون آقاي حسنخاني كه الا ماشاا... بانك وصندوق وتعاوني اعتبارروكارخونهاي بي حسابو همه وهمه داره اصلا از ايشون كسي سئوال كرده از كجا آوردين ؟تازگيهاهم بانك ايران زمين .آره خوب ميخواستن از رفيقاشون عقب نمونه .آخه آدمايي كه توي اين حلقه هستن همشون يكي دوسه بانكي دارن ازكجا اينو بگو آقاي توكلي ؟
ولي خوب ازت ممنونم .بازم ازينا بنوبس لازمه (440524)
 
شكيبا جم
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۴:۳۳:۴۱
اي بابا اين دكتر امير حسنخاني كي كه تو همه جا هستش ؟من نمي دونم اين آقا پزشكه يا تاجر تازه گفتين نمايده هم بوده .اينا چطور تاييد ميشن وقتي حق مردمو ميزارن تو جيبشون ...ولا ديگه به كي اعتماد كني (440526)
 
مولي
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۴:۴۳:۵۷
رئيس هيئت مديره دكتر حسنخاني چرا پاسخ درستي نداده ..؟؟؟ (440531)
 
چی بخورند؟
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۵:۰۶:۵۳
خیلی گیر می دهید.
بندگان خود رانت نخورندچی بخورند؟
نان که گران شده است.کتک هم نمی خورند چون دردشان می گیرد. (440540)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۵:۳۳:۴۱
آیا خبر دارید شرکت سرمایه گذاری گردشگری و همچنین بانک گردشگری قرار است بزودی در بازار فرابورس پذیرفته شوند و قسمتی از سهام آنها به عموم مردم عرضه شود؟ (440549)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۵:۳۶:۵۰
سلام علیکم جوابیه سایت ریاست جمهوری را خواندم و ایشان قضیه را کلا تکذیب کردند و اتهاماتی به شما زدند لطفا لطفا از خود دفاع کنید و موضوع را روشن کنید تا صدیق معلوم شود (440552)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۶ ۱۵:۵۴:۲۳
ایا این خبر واقعا درسته مستندات جواب اتهام سایت ریاست (440555)
 
یک سوال
۱۳۹۰-۰۲-۱۷ ۰۸:۲۸:۴۱
یک سوال دو قسمتی:
1-خوردن رانت بدتر است یا خوردن ع...؟
2-خوردن رانت روزه را باطل می کند؟ (440665)
 
ناقص ننویسید
۱۳۹۰-۰۲-۱۷ ۱۴:۲۰:۲۲
رانت را آب پز می خورند یا سرخ کرده؟
با نان می خورند یا با برنج؟
تنها می خورند یا با حامیانشان؟ (440727)
 
mona
۱۳۹۰-۰۲-۱۷ ۱۵:۱۷:۲۸
فساد اداري در منابع طبيعي
در اداره منابع طبيعي بندرت مي تواني نيروي جديدي رو پيدا كني كه با يكي از قديميها نسبتي نداشته باشد در واقع از اوضاع خر تو خر استفاده كردند و با توجه به اينكه افراد از هم هم اتو داشتند با توافقي غير رسمي هر كس يك يا دو نفر از اقوام خود را آورده است كه عمدتا ديپلم بوده و يا رشته اي غير مرتبط با كار و حتي حوزه فعاليت دارند.
اين ايراد باعث شده كه در اين اداره يك سلسله لايه بندي قدرت بوجود امده و افراد هر مجموعه منافع خود را بوسيله اين افراد تامين مي كنند
بسياري از اين افراد و يا كارمندان توانسته اند در دانشگاه آزاد و يا پيام نور يك مدرك نيز دريافت كنند كه اگر به عمق مساله نگاه كني فقط مدرك است و دريغ از يك جو علم جديد چون علنا همگي قائل به افزايش حقوق خود هستند نه استفاده از دانش در جهت افزايش كارايي به طوريكه در چند موردي كه در مقطع فوق ليسانس ادامه تحصيل دادهاند پايان نامه براي آنها توسط افراد ديگر نوشته شده است .
در اين اداره به كار افراد و تخصص انه بها داده نمي شوند و در واقع در اين اداره مهم اين است كه پست داشته باشي و مدرك مهندسي داشته باشي در واقع يك مهندس از نظر علمي واقعا مهندس باش و يا ماست براي اين اداره يكسان است و عموما چون مهندسين ماست پست داشته و با لايه هاي قدرت ارتباط برقرار كرده انتد محبوب تر هستند
مزايا در اين اداره بر اساس پست اداري و نزديكي به معاونت مالي تعيين مي گردد نه كار واقعي به همين دليل چون افراد كار كنند يا كار نكنند از مزايا به ميزان تعيين شده برخوردار هستند باعث شده كه عموما افراد از صبح تا پايان ساعات اداري وب گردي ، ديدن تصاوير و فيلمها سكسين تفسير هاي سياسي و يا اخلاقي بپردازند و در بسياري از موارد اگر از اين افراد بخواهيم اداره نيايند و حقوق بگيرند به نفع دولت است. در اين اداره مدير كل، معاونين و روساي ادارات شايد در طول سال 10 روز هم ماموريت آن هم در حد يك ساعت نداشته باشند ولي بر اساس قانون اين اداره براي مدير كل 15 روز معاونين 04 روز و روساي ادارات 12 روز و كارشناسان 7 روز ماموريت در نظر گرفته مي شود. همين موضوع در مورد ساعات ااضافه اري هم مطرح است و
اين موضوع باعث شده است ديگر در اين اداره كارشناسان كار نكنند و روسا هم كه كار بلد نيستند
در اين اداره حتي كارشناسان زير مجموعه معاونت مالي از مزاياي بيشتري نسبت به ساير كارشناسان برخوردار هستند.
اميدورامن اين موضوع باعث حداقل تلنگري به افرا براي رعايت عدالت اداري گردد
انشا الله (440133)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۶:۳۱
با عرض سلام و احترام به جناب آقای توکلی سر دبیر محترم سایت الف.
قبل از هر سخنی از شما به خاطر دادن اطلاعات درستی که در مورد شرکت سمگا دادید متشکرم و به عنوان یک فرد کارآفرین به اطلاع شما میرسانم که شرکت سمگا در کشور بلاروس روسیه سرمایه گذاری کرده اند که جای بسی تاسف است این همه بیکار در کشور عزیزمان وجود دارد آنوقت دوستان آقای مشاعی پروژه در خارج از کشور انجام میدهند؟؟!! جای تاسف است.منطقه تنگه واشی که از مناطق نمونه گردشگری میباشد هزاران متر زمین از دولت گرفته اند؟! در شهر مشهد بزگترین مجتمع تجاری گردشگری را با مدیریت شخصی بنام آقای قیاسی که مدیرکل دفتر آقای جهانگیری میباشند؟؟!!جای سوال دارد که آیشان چه تخصصی دارند؟ (440750)
 
چند در خواست از الف
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۰۹:۰۹:۳۷
ا-نظراتی را که در قالب طنز هستند ,حذف نکید چون بهر حال منعکس کننده نظرات مردم هستند.
2-موضوعاتی را که طرح می شود ,حتما دنبال کنید.مانند مسایل رحیمی.
3- در انتخاب کامنت ها پارتی بازی نکنید. (440913)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۸ ۱۸:۵۱:۴۱
احمد توکلی با احترام و ابرو این ادم را از سیاست ایران کنار بگذارید یک استیضاح نه این همه بد گوئی اخر دنیا نمیگوید این بابا جن گیر است رمال است حرف گوش نکن است اختلاف دارد باز هم رئیس جمهور است ولی ماندنش هم حقارت است مثل عروس بد میماند که اگر نگهش داری باعث ننگ خانواده میشود ولی اگر بدش را بگوئی بد تر ابرو ریزی میشه باید طلاقش داد مرگ یک بار شیون یک بار (441166)
 
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۰۸:۳۴:۰۹
سلام و خسته نباشيد. آقاي مشايي در جايي جديدا اعلام كرده سرباز ولايت هستم. مي شود بگويد كدام ولايت؟ ولايت پول و سرمايه داري، رانت خواري، .... (441308)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۴:۲۱
مدعیان عدالت ،عدالت را مچاله و لگدمال کرده به ریش ما همه میخند ند. (441415)
 
گمنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۱ ۲۰:۲۶:۳۴
با سلام من در اىن مورد مستنداتى دارم (635459) (alef-11)
 
اي كاش.......
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۵:۴۵
اي كاش كمي از ادعا هايمان كم مي شد و به عملمان افزوده مي شد.وقتي در يك جامعه اسلامي وضع اين است از ديگر جوامع نمي توان انتظار اجراي عدالت را داشت .
و فقط مي توان گفت:مهدي جان بيا كه ديگر عدالت از ميانمان رخت بر بسته و پدراني بسيار به خاطر شرمندگي از كودكانشان نمي توانند به خانه باز گردنددر حالي كه .......................................................................؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (762322) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.