نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332631
آیا آنتالیا خالی از گردشگر می‌شود؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۶
پس از تنش‌های دیپلماتیک میان روسیه و ترکیه و کاهش گردشگران روس اکنون ترکیه شاهد کاهش ۴۷ درصدی مسافران این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است، بطوریکه بازار آنتالیا نیز اخیرا دچار رکود شده است.

به گزارش تسنیم، در حمایت از گردشگری آسیب دیده ترکیه درمیانه مشکلات منطقه‌ای یک شرکت مستقر در آنتالیا براساس ایده یک رمان قصد دارند مسافران داخلی و خارجی را با یک زیردریایی با ظرفیت ۴۸ صندلی به ادامه سفر به این منطقه ساحلی تشویق کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی مهمانان از سراسر جهان قرار است از طریق مسیری در ژرفای ۱۳۰ پایی زیردریای مدیترانه در زیردریایی موسوم به «مه مو» ساخت فنلاند که در اسپانیا بازسازی شده بازار آنتالیا را که اخیرا دچار رکود شده همچنان گرم نگه دارند.

«یونس عمره یاوزگیجیت» رییس شرکت مسافرتی و گردشگری IHS که مجری اصلی این طرح بلندپروازانه ۴ میلیون دلاری است می‌گوید که این طرح را به عنوان جایگزینی متفاوت در این بخش ارایه کرده است. او می‌گوید: «من باور دارم که صنعت گردشگری زنده می‌ماند و درمورد این پروژه هم امیدواریم.»

طرح تورگردانی این مسیر زیرآبی قرار است به عنوان یک طرح ماجراجویی دریایی از آوریل درشهر ساحلی آنالیا آغاز شده و به مدت ۱۱ ماه بعد نیز از سوی این کمپانی ادامه یابد. همچنین این کمپانی اعلام کرده است که قرار است این طرح را در سال‌های آینده گسترش دهد. به گفته مدیر این شرکت قرار است با خرید زیردریایی‌های بیشتر از سال ۲۰۱۷ این تور زیرآبی در کناره‌های دریای اژه و مرمرا نیز اجرا شود.

طبق همین گزارش این طرح پس از آن ارایه شده است که ترکیه در سال گذشته – ۲۰۱۵ – شاهد کاهش چشمگیر گردشگران از کشورهای اروپایی و روسیه بوده است. طبق آمارهای اعلام شده از سوی وزارت گردشگری ترکیه که ماه گذشته منتشر شد شمار گردشگران خارجی ترکیه حدود ۱.۶۱ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ کاهش داشته است.

مهمترین مشکل گردشگری سواحل آنتالیا کاهش گردشگران روس است زیرا آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری برای این دسته از گردشگران تا پیش از سقوط هواپیمای جت روسی در نوامبر گذشته بوده است.

پس از تنش‌های دیپلماتیک میان روسیه و ترکیه و کاهش گردشگران روس اکنون ترکیه شاهد کاهش ۴۷ درصدی مسافران این کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است. ماه گذشته نیز حملات تروریستی که منجر به مرگ ۱۱ گردشگر آلمانی در محله سلطان احمد استانبول شد نیز در کاهش سفر گردشگران اروپایی به ترکیه موثر بوده است.
 
کلمات کلیدی : تنش‌،دیپلماتیک، روسیه ، ترکیه،گردشگری، آنتالیا
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۰:۴۴:۰۲
انشاالله که میشود... (3551859) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۰:۵۳:۰۰
به همین خیال باشید.تورهای نوروزی آنتالیا از ایران از حالا ظرفیتشون تکمیل شده. (3551874) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۱۸:۵۸:۲۶
بنظرم تو این اوضاع رفتن به ترکیه صحیح نیست. (3552556) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.