توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471646
شرط روسیه برای اعزام ناظران به سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که کشورش با شماری از کشورها درباره اعزام ناظرانی به مناطق کاهش تنش در سوریه تماس هایی برقرار می کند، مشروط بر آنکه دولت سوریه با استقرار آنها موافقت کند.
به گزارش العالم، به نوشته پایگاه سوری "شام تایمز" سرگئی لاوروف در حاشیه نشست شورای قطب شمال در آلاسکا تاکید کرد که در سفر به واشنگتن در دهم ماه می جاری با رکس تیلرسون همتای امریکایی اش و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره احتمال استقرار ناظران آمریکایی در سوریه بحث نکرده است. اما اظهار داشته است که از مشارکت آمریکا در کاهش تنش در سوریه استقبال می کند به ویژه اینکه ترامپ شخصا از ضرورت برپایی مناطق امنی در سوریه برای مردم آن کشور سخن گفته است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تماس هایی با کشورهایی که احتمالا در روند نظارت بر آتش بس در مناطق کاهش تنش شرکت خواهند داشت در جریان است و امیداوریم بتوانیم پس از مدتی این موضوع را به طور دقیقتر با شرکایمان مورد بررسی قرار دهیم.

لاوروف بار دیگر یادآوری کرد: یادداشت امضا شده در آستانه درباره مناطق کاهش تنش اجازه می دهند ناظرانی از کشورهای دیگر برای فعالیت در این مناطق شرکت کنند و این امر باید با هماهنگی کلیه طرف های ذیربط و با تأیید دولت سوریه انجام گیرد.

وزیر امور خارجه روسیه پیش بینی کرد کشورهای ضامن آتش بس در سوریه – روسیه، ترکیه و ایران – در فاصله 10 تا 12 روز آینده نشستی در سطح کارشناسان برگزار شود که هدف از آن انجام هماهنگی درباره کلیه جزئیات مربوط به کارکرد این مناطق از جمله برپایی دیوارهای امن در اطراف آنها و استقرار پست های نظارت و بازرسی توسط این سه کشور با هدف نظارت بر آتش بس و همچنین ایجاد راهکاری برای پاسخ گویی به نقض آتش بس براساس یادداشت امضا شده توسط کشورهای ضامن آتش بس خواهد بود.
 
 
کلمات کلیدی : روسیه+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.