نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330741
جزئیات واردات ۶۰۰ خودرودی لوکس به اسم یک زن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
گمرک ایران جزئیات بیشتری از واردات انواع خودروی سواری لوکس به اسم یک زن روستایی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، عده‌ای برای پرداخت نکردن عوارض و مالیات گمرکی از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف و اجاره‌ای استفاده کرده و تجارت می‌کنند.

افرادی که هیچگونه اطلاعی از تجارت و بازرگانی ندارند و در قبال پرداخت مبلغی توسط افراد سودجو مبادرت به دریافت کارت بازرگانی یک بار مصرف نموده و با در اختیار قرار دادن آن اقدام به واردات کالاهایی با ارزش‌های میلیون دلاری می‌نمایند در حالی که کل سرمایه این افراد در مقایسه با حجم تجارت آنها گاها بسیار ناچیز است.

در حال حاضر تعدادی از این افراد توسط گمرک و با کمک سامانه جامع گمرکی شناسایی شده‌اند که در مجموع کالاهایی با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار وارد کشور نموده‌اند.

خانم «م.د» نمونه یکی از افراد فوق است که طی سال‌های ۹۳-۱۳۹۰ اقدام به واردات بیش از ۶۰۰ دستگاه خودروی سواری لوکس از طریق کارت بازرگانی یک‌بار مصرف خود نموده که طی ۲۵۶ فقره اظهارنامه وارداتی تنظیم شده، در مجموع به ارزش ۱۶,۵۴۱,۰۲۴ دلار و صرفاً از طریق دو گمرک «بندر نوشهر» و «منطقه ویژه بوشهر۱» وارد کشور شده است. در فهرست خودروهای وارداتی توسط صاحب کالای فوق، غیر از خودروهایی از انواع خودروهای شرکت پورشه خودروهای شرکت‌هایی مانند مرسدس‌ بنز، تویوتا، هیوندای و کیا شامل اسپورتیج، هیوندایی ix۳۵، هیونداییix۵۵، گرانجور آزرا، تویوتا لندکروز و... نیز به چشم می‌خورد.

در سال۱۳۹۰ نامبرده به‌عنوان صاحب کالا اقدام به واردات انواع خودروی سواری به ارزش۷۳۸,۴۱۸ دلار از دو گمرک مذکور و در سال۱۳۹۱ به ارزش ۱۳,۲۸۴,۷۴۳ دلار نموده است.

در سال۱۳۹۲ به ارزش ۲,۲۷۲,۰۶۷ دلار واردات خودروی سواری به اسم وی در گمرک ثبت شده است.

در سال۱۳۹۳ درمجموع سه فقره اظهارنامه واردات به ارزش ۲۴۵,۷۹۵ دلار برای صاحب کالای فوق به ثبت رسیده که شامل خودروهای تویوتا لندکروز، هیوندایی گرانجور(آزرا) بوده است.

نکته مهم‌تر آنکه بخش عمده‌ای از خودروهای وارداتی به اسم نامبرده طی سال‌های ۹۲-۱۳۹۰ با تخصیص ارز مرجع صورت گرفته است.

گمرک ایران با راه‌اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع گمرکی با کمک دانش‌پژوهان دانشگاه تهران در دولت تدبیر و امید موفق شد به‌صورت لحظه‌ای اطلاعات واردات و صادرات کشور را رصد نماید. این اقدام موجب تنگ‌تر شدن عرصه برای فعالیت متخلفان گردیده و شرایطی فراهم شده تا با الکترونیکی شدن رویه‌ها و ارسال مجوزهای واردات به روش الکترونیکی گزارش‌های مستند و به‌روز در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرار گیرد و جلوی گلوگاه‌های فساد گرفته شود. با این حال راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی فضا را برای فعالیت متخلفان تنگ‌تر نموده و نمونه‌های دیگری از سوءاستفاده‌ها طی سال‌های گذشته مشاهده شده که در فرصت دیگری این اطلاعات منتشر خواهد شد.
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۱۹:۳۶:۱۴
اگر عوارض برد اخت شد مشكل كجا است (3534140) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۳:۰۶:۵۱
مشکل ارز مرجع برای خودرو لوکسه. سخته فهمش؟ (3534507) (alef-11)
 
شهروند
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۱:۰۶
اگر شما جای پدر فرزندی با بیماری خاصی که بعلت تحریم ها مجبور شده داروی قاچاق بی کیفیت را به چند صد برابر قیمت تهیه کند ، بودید هیچوقت اینطور اظهار نظر نمی کردید ! (3535221) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۰:۳۰:۰۹
مشکل این بود که با ارزی که برای دارو اختصاص یافته بود، این خودرو ها وارد شدند. (3534256) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۱:۱۱:۵۷
از طريق شماره شاسى و شماره موتور خيلى راحت ميتوانيد واردكنندگان اصلى را شناسايى نموده و بدنبال وصول مالياتها ى بر درامد و احينا حقوق گمرگى و يا كسر دريافتى ها باشيد (3534338) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۷:۵۵:۱۱
نیازی به این همه پلیس بازی نیست! اون یارو که از صاحب کارت بازرگانی وکالت گرفته واردکننده اصلی خودروهاست و کاملاً هم مشخصه کیه. مشکل اینجاست که بدهی موکل رو قانوناً نمیتونن از وکیل بگیرند. یعنی بدهی مالیاتی میلیاردی مال پیرزن بوشهرریه که کل زندگیش شندرغاز نمی ارزه و این رو نمیشه از وکیل که دلال خودرو هست بگیرند.
مشکل از اونجاست که اتاق های بازرگانی به هر ننه قمری کارت بازرگانی میدن بدون اینکه سوابق مالی و صلاحیتش رو در انجام تجارت بررسی کنند. (3534794) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۱:۱۲:۵۱
واردات و خريد و فروش بيش از يك خودرو مشمول ماليات بردرامد ميشود . (3534339) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۱:۳۶:۰۲
با سلام . اگر هر کالای وارد کشور می شود 6 درصد مالیات گرفته شود دیگر کسی نمی تواند فرار کند حتی اگر از کارت بازرگانی دیگری استفاده کرده باشد . (3534377) (alef-11)
 
مودی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۱۳:۰۴
ظاهرا مخاطبان محترم با اصل مسئله یعنی ورود این تعداد خودروی لوکس گرانقیمت به کشور مشکلی ندارند.... دوستان عزیز مسئله اصلی این است که ورود این خودروها در شرایط فعلی چه مشکلی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور را قرار است حل کند /!!! (3534934) (alef-11)
 
K
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۱۸:۱۵
کی این کشور حکم فساد اعدام خواهد بود تا این اجرایی نشود کشور بمانند موریانه توسط مفسدان الوده خواهد شد (3534948) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۷:۲۳
وزیر بهداشت در آن زمان به این قضیه که با ارز دارو٫ خودرو وارد میشود اعتراض کرد ولی برکنارش کردند (3535129) (alef-11)
 
K
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۱:۳۶:۲۴
کی این کشور حکم فساد اعدام خواهد بود تا این اجرایی نشود کشور بمانند موریانه توسط مفسدان الوده خواهد شد (3537600) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.