نظر منتشر شده
۳۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 250146
پایان گفتگوهای هسته ای در وین؛
مذاکرات هسته‌ای تا تیر 94 تمدید شد/ ماهی 700 میلیون دلار از دارایی های ایران آزاد می‌شود
بخش خارجی الف، 3 آذر 93
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۹
دور نهایی مذاکراتی که با انعقاد توافقنامه ژنو در ۳ آذر سال گذشته بین ایران و شش قدرت جهانی آغاز شده بود، پایان یافت.

وزرای خارجی که طی روزهای اخیر در وین گرد هم آمده بودند در نهایت تصمیم گرفتند با توجه به آنچه "پیشرفت در مذاکرات" خوانده می‌شود گفتگوهای هسته‌ای را برای چندین ماه دیگر تمدید کنند تا امیدها برای دستیابی به توافقی جامع زنده باقی بماند.

دیپلمات‌ها می‌گویند که بر اساس این توافق موقت جدید طرفین باید چارچوب کلی توافق را تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری (۱ مارس ۲۰۱۵) و توافق نهایی را تا ۱۰ تیر سال آتی شمسی (۱ جولای ۲۰۱۵) منعقد کنند. در این بین ماهیانه ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران نیز آزاد خواهد شد.

از ظرفیت غنی‌سازی در ایران و نیز جدول زمان‌بندی لغو تحریم‌های ایران به‌عنوان بزرگترین چالش‌های مذاکرات نام برده می‌شود. در حالی که کشورمان بر ضرورت برخورداری از غنی‌سازی صنعتی در پایان دوره توافق نهایی (که خود محل مجادله است) تأکید دارد،‌ آمریکایی‌ها، به‌عنوان طرف اصلی مذاکره با ایران، خواهان محدود شدن توان غنی‌سازی ایران به‌نوعی ظرفیت دکوری هستند. در حوزه تحریم‌ها نیز تهران اصرار دارد که برچیده شدن آنها به‌صورتی مؤثر و محسوس انجام شود اما هدف غربی‌ها این است که تا حداکثر زمان ممکن ساختار تحریم‌ها را حفظ کنند، خواسته‌ای که با مخالفت مذاکره کنندگان کشورمان رویارو شده است.

اختلافات در حوزه‌های دیگر چون مدت زمان توافق نهایی، رآکتور اراک، آینده حوزه تحقیقات و توسعه در برنامه هسته‌ای ایران و نیز بازرسی‌ها از دیگر مسائلی هستند که در مذاکرات جاری به آنها پرداخته خواهد شد.
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۵:۵۹:۰۹
مذاکرات بدون حتی تمدید توقف نامه ژنو ادامه می‌یابد ، این یعنی‌

۱- طرف مقابل از دادن هرگونه تعهدی حقوقی برای کاهش تحریمها خودداری می‌کند

۲- از هر گونه آزاد کردن پولهای ایران خودداری میکه

۳- هیچ تعهدی به افزایش تحریمها مثلأ در سایر مورد نخواهد داشت

۴- فعالیت هسته‌ای ایران به تور کامل مانند گذشته فریز باقی‌ میمانه

۵- هر گونه حرکت ایران برای افزیش فعالیت هسته‌ای با هجمه طرف مقابل و تحریمهای جدید روبرو می‌شه

۶- هیچ سقف زمانی‌ برای رسیدن به نتیجه و پاسخ به ایران وجود نخواد داشت

۷- همه تلاش دولت ایران باید به این باشه که ۵+۱+عربستان را از خود راضی‌ نگاه داره

۸- تمام برنامه‌های دولت متوقف به امید پایان این مذاکرات در تاریخی‌ نه مشخص

۹- بخشهای اقتصادی ایران و همکاری ایران با دنیا همچون یکسال گذشته بلا تکلیف

و بسیاری مورد دیگر..

به قول ظریفی‌ که گفت اگر تیم‌ ملی‌ ایران را بدون مربی هم می‌فرستادیم از چهار تیم‌ چهارم میشد، حالا حکایت تیم‌ ماکره کنند است...

زهی تاسف...آوف بٔر کسانی‌ که با شعار کشور را به اینجا رساندند.. (2507377) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۷:۱۸
اوف بر شما و رفیقتان که اینگونه کشور را به قفل رسانده است.

حالا همین مذاکرات را هم نداشتیم کدامیک از بند های نوشته شما به نفع ما جلو میرفت ؟ (2507948) (alef-13)
 
توف
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۲:۰۵
غرب امیدوار است با گذشت زمانی در حدود یک نسل انسانی، عملاً نسل فعال و پیگیر حقوق هسته‌ای کشور از عرصه‌های اجتماعی و سیاسی خارج ‌شده و فرسودگی و مستهلک شدن قطعات و دستگاه‌های هسته‌ای از یک‌ سو و نیز عقب افتادن از فناوری روز، عملاً ایران اسلامی را از پیگیری صنعت هسته‌ای بازدارد (2508953) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۱۵:۱۹
این یعنی ماهی دو هزار میلیارد تومان آزاد می شود که معادل هزینه جاری ماهانه سازمان تامین اجتماعی هم نیست ، واقعا این همه مذاکره ارزش اینو داره ؟ برا ماهی 700 میلیون دلار بریم گدایی؟ (2509057) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۱۵:۰۸
اف بر آنان کسانی که می گفتند ما آمدیم شش ماه با حرافی توافق می کنیم شماها می گفتید دشمنی امریکا و غرب به خاطر آن مرد است می بینید که آن مرد در میان نیست دشمنی با اسلام و نظام اسلامی است شما می خواهید برده امریکا باشید نظام را از بین ببرید تا به راحتی بردگیتان را بکنید اف بر شما و لایک کنندگانی که فریب خوردگی خودتان به خاطر شعارهای پوچ را قبول ندارید و خودتان را به گندم ری فروخته اید (2509883) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۱۶:۰۶
بدبخت تو بگو الان با این همه بردگی شما نزد کدخدا کدام یک از دستاوردهای شعاری انتخابات 92 را رگفته ای این سوئال از خود بدبختت بپرس بی عقل (2509887) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۵ ۲۳:۳۹:۱۲
مردم که نه غنی سازی می خواهند نه تحریم می خواهند نه دلار بالای 1000 تومانی می خواهند نه طرح آمریکایی ریاضت کشی یا همان مقاومت اقتصادی را مسئولان برای خودشان از قول ملت می برند و می دوزند بعد می گویند مردم خواستند ! (2513825) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۲:۱۹
توهم داری داداش. ظریف داره شاهکارهای آقا محمود رو درست میکنه. برو به ایشون اف بگو. اینقدر ناسپاس نباش. واقع بین و منصف باش. (2508013) (alef-13)
 
بازگشت محمود
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۲:۵۲
فرق بین تشکر دکتر روحانی از ظریف و تشکر جان کری از ظریف بخاطر تمدید مذاکرات در چیست؟
جواب : خشکاندن تدریجی دانش هسته ای (2508955) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۵۷:۱۶
واقع بین هستم. واردات سیگار و خودروهای لوکس را می بینم که چند برابر شده. واقع بین هستم که آقای جان کری باید بگه که احمق هستیم اگه این شرایط را عوض کنیم. چرا که ساختار تحریم ها سر جاشه و برنامه هسته ای ایران فریز شده. واقع بین هستم. (2509013) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۵۵:۲۰
فعلا که دولت جدید داره به این شاهکار افتخار می کنه !!!!!! (2509357) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۱۷:۵۲
شما نمونه درست شده اش را نشان بده ؟؟ بستن تمام ظرفیت هسته ای ایران شده حل مشکلات؟؟ الان بعد از یک سال چه نفعی برده اید که مثل کبک سرتان را کرده اید زیر برف بدبخت های برده صفت شما ننگ بردگی را به شرف ایستادگی پذیرفته ای شما هم از همانانی هستید که معاویه را بر علی (ع) ترجیح می داد (2509894) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۴:۰۸
توقع داشتین تحریمها کامل برداشته بشه. غنی سازی صنعتی هم اوکی بشه و بسیاری موارد دیگر.......
زهی خیال باطل. اوف بر کسانیکه بدون واقعگرایی کشور رو به اینجا رساندند. (2508021) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۵۹:۱۵
تقصیر ما چیست. این چند روزه روزنامه های طرفدار دولت را زیاد خوندیم امیدوار شدیم که توافق بزرگی در راهه. به خصوص که آقای ظریف و جان کری هم با هم دست دادند فکر کردیم که آمریکا رفیقمون شده. (2509020) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۲۱:۰۱
راضی نگه داشتن عربستان ینی چی؟؟؟؟ عربستان و اسرائیل برنامه مذاکرات رو بهم زدن اونوقت شما تیم قوی دکتر ظریف رو متهم به سازشکاری می کنی؟؟؟؟؟!!!!!!!
واقعا اف بر بی انصافی و بی بصیرتی. لزفا منتشر کن. حق مذاکره کننده ها داره پایمال میشه. (2508083) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۴:۲۴
اگر بتوانیم دور " نفت " را خط بکشیم و به درامدهای حاصل از فروش نفت خام متکی نباشیم ولو اینکه این مذاکرات سالهای سال هم به طول بکشد خیالی نیست اما اگر این چنین نیست مطمئنا فرسایشی نمودن مذاکرات که معلوم هم نیست به کجا بینجامد حاصلی به غیر از ضرر و زیان عاید ما نخواهد کرد. مسئولان باید این گزینه را هم مد نظر قرار دهند که چنانچه با تمدید مذاکرات ولو اینکه این هم به حصول توافق نهایی هم از سوی طرفین مذاکرات منجر گردد اما در زمانی این توافق نهایی صورت بپذیرد که قیمت نفت به کمترین میزان خودش کاهش یافته باشد آنگاه عملا میان رسیدن به توافق و نرسیدن به آن چه ارزشی برای ملت و کشور ما به ارمغان خواهد آورد؟؟؟!!! زمانی که ارزش نفت پایین بیاید عملا و رسما ایم ما هستیم که به عنوان یکی از کشورهای صادر کننده نفت متضرر می گردیم و لذا بررسی این گزینه نیز نباید از دیدگاه مسئولان و گروه مذاکره کننده ایرانی نادیده گرفته شود. والله اعلم. (2508160) (alef-10)
 
یک سوال
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۵۵:۴۰
هزینه این شب نشینی ها و رزو هتل و ... بر عهده کیست؟


فکر کنم همان 700 میلیون دلار بشه؟ (2508198) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۳:۲۳
اقا یا تواپفق بفرمایید قضیه تموم بشه یا بمب بسازیم اخه این همه هزینه برای چیه؟
کاری را انجام بدهید که طرف انتظارش رو نداره ساخت بمب در کمترین زمان ممکن اون موقع میان میگن غلط کردیم به همین کم هم راضی هستیم
کار را نباید به اینجا میرساندید الان که رساده اید چاره اش فقط همینه
مذاکره فقط عقب نشینی مداومه (2508307) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۶:۳۶
منظور از ساخت بمب این است که ایران بگویید تا 90 درصد غنی میکنم تا طرف مقابل مجبور به امتیاز دهی بشود.
تنها برگ برنده ما همینه
اگر روی 20 درصد و 5 درصد چانه زنی بکنیم طرف تا برچیدن تاسیسات ما هم پیش میاد اما اگر بیشتر غنی کنیم طرف به تب راضی میشه (2508726) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۰۳:۴۵
اورانیوم میخوای از کجا بیاری که غنی کنی‌ ؟ مگه مملکت ما چقدر اورانیم داره ؟ میخوای از بیرون بخری ؟ ایراد نداره خوب همونی رو که میخوای بخری رو غنی شده بخر انقدر هم مردم رو تو دست انداز ننداز بذار زندگیشون رو بکنن . (2509034) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۸:۵۸:۱۶
اخه همینه امریکا به دست و پای کره شمالی افتاده!!! حتی اونقدر ارزش قایل نیست واسشون که بخواد صحبت کنه چه برسه به مذاکره ! (2509497) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۰۰:۱۱
اخه ادم نا حسابی ! عقلم چیزه خوبیه ! گزک بدی دست اسرائیل که 4 تا بمب اتم بزنه تو ایران ؟!!! خدایا !!! بعدشم می گه اگه من نمی زدم اونا می زدم !! تهران و اصفهان و نطنز و فردو را تبدیل به زمین بایر بکنه شما می گی امتیاز ؟!! (2509502) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۱:۵۳
گفته نشده که بمب رو بسازیم غنی سازی اگر با درصد بالا ادامه پیدا کند اینطور میتوانیم امتیاز بگیریم اگر قرار بر این باشد که دوستان هی مذاکرات را تمدید کنند که الان ده سال گذشته و بیست سال دیگه هم میگذره اینها بخان مذاکره را تمدید کنند باید دیگه بیخیال شد و غنی سازی را ادامه داد اونها هم بناچار میان که توافق کنند.
وقتی غنی سازی با درصد بسیار بالا داشته باشیم طرف مقابل در موضع ضعف قرار میگیره (2509977) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۲:۳۳
شما خيلي آدم جالبي هستي كه فكر ميكني اسرائيل الان كه به ما حمله نمي كنه به خاطر اينه كه ما بمب نداريم و اگه داشته باشيم حمله مي كنه. دقيقا برعكسه. اسرائيل مي ترسه الان به ما حمله كنه چون با خاك يكسان ميشه (2509980) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۴۱:۵۴
در اینکه نیت ایران صلح امیز است شکی نیست اما بنده عرض می کنم اگر غنی سازی را بالا ببریم در حد بمب نگه داریم طرف ناچار به امتیاز دهی میشود نه اینکه واقعا بمب بسازیم چون اگر بمب می ساختیم دیگر مذاکره معنا نداشت منظور بنده این بود که زیر بار غنی سازی پایین نرویم و غنی سازی را به حداکثر برسانیم تا دشمن و در راس ان اسرائیل جنایتکار ناچار به امتیاز دهی بشود.
شکی نیست که هدف ما کلا صلح امیز بوده و هست اما اهرم هایی چون غنی سازی بالا هم داریم که باید استفاده کنیم با دادن ضرب الاجل و قطعا هم رهبری انرا حرام دانسته و هیچکس به دنبال بمب نیست اما غنی سازی در حد بسیار بالا میتواند اهرمی برای فشار از طرف ایران باشد اگر سو تفاهمی شده بنده عذر میخام. (2508799) (alef-13)
 
یک حامی روحانی
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۴:۵۷
روحانی با توجه به تمام مشکلاتی که وجود داشت و خود به تمام این مشکلات واقف بود آمد با دروغگویی و قولهای پوچ و توخالی سر مردم را شیره مالید و با نیم درصد آراء بیشتر رئیس جمهور شد .مگه قول نداده بود که 100 روزه معیشت مردم را درست کنه الان 1 سال و 6 ماه گذشته و ما هر روز فقیر تر شدیم . قول داد سانتیفیوژ بچرخه و زندگی مردم هم بچرخه . سایت اراک تغییر کاربری دادن کردن گاوداری. فردو تعطیل شده . نطنز با یک پنجم ظرفیت کار می کنه . تمام 20% ها زودتر از موعد اکسید شد. بیش از (80%) 5%ها رقیق شد. عملاً 90% سانتیفیوژها نمی چرخه وزندگی مردم هم از قبل بهتر که نشده هیچ بدتر شده . پروژه های عمرانی همه بلاتکلیف رها شده . اختلاسهای میلیاردی هنوز هست. مسکن مهر به بهانه های واهی تعطیل شده . خودرو در یکسال حدود 35% گران شده درحالی که در 8 سال دولت قبل کلاً 130% گران شد. نقدینگی هم الا ماشاالله زیادتر از قبل شده . فقط دریافتی دکترها 20برابر بیشتر شده بحمد الله . مگه آقای ظریف به جلیلی نمی گفت شما می رید اونجا می شینید و فقط بیانیه صادر می کنید و مقاله می خونید . مگه قول نداده بود 6 ماهه این گفتگو ها را جمع کنه چی شد الان یکسال گذشته و 7 ماه دیگه هم در پیشه . ولی کدخدا هنوز راضی نشده و اجازه داده از صدها میلیارد پول خودمون ماهیانه 400تا700میلیون پول تو جیبی بهمون بده .تحریمهای جدید هم که اعمال میشه و هیچکی جلودارش نیست. تحریمهای خودرو و پتروشیمی و کشتیرانی هم که میگفتن برداشته میشه . کشک بوده وعملیاتی نشده .پاسپرتهامون هم که دیگه می بوسن و می ذارن رو چشمشون و ارزش والائی پیدا کردن . نماینده مون تو سازمان ملل راه نمی دن. دانشجوهای نخبمونو از دانشگاههای سراسر دنیا دارن اخراج می کنن. این است عزت ایرانی . روحانی مچکریم. و منتظر انتخابات بعدی رئیس جمهوری تا یه آدم واقعاً راستگو انتخاب کنیم. ما از تحریم عبور کردیم.!!!!!!!!!!! می دانید توافق نامه ژنو یعنی چه . یعنی سر فرود آوردن کشورهای غربی و زیاده خواهان در برابر ملت بزرگ ایران !!!!!!!!!!
شیشه تحریمها ترک برداشته است.!!!!!!!!!!!! تورم 50% کاهش یافته است!!!!!!!!!!!!! آشتغال افزایش یافته است!!!!!!!!!!!
الف خیانت نکن و منتشر کن (2509925) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۱۰:۵۹
دفعه بعدی بهشون میگیم چادر ببرن تو چادر کنار هتل بخوابند که هزینشون بالا نره. بابا شعورو برم....................... (2508410) (alef-3)
 
تورج
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۱۹:۲۹
به عهده همونی که رفت پشت تریبون سازمان ملل گفت این تحریمها کاغذ پاره هستند.
چرا اون موقع که جد وآباد شون رو میبردن نیویورک صحبتی از هزینه و شب نشینی نمیکردی ؟؟؟ آقای یک سوال (2508688) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۰۰:۲۵
يك بار برد ، چه داستاني به پا كرديد ؟ اينا جد و ابادشون و ببرن حق دارن ، ميفهمي ، حق! (2509249) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۵۱:۵۵
بهترین پیشنهاد رو یکی از دوستان دادن ما به ازای هر ماه تحریم مثلا بگیم دو سه درصد غنی سازی میکنیم یا سانتریفیور اضافه میکنیم اینجوری از ترس ناچارن مذاکرات رو زودتر تموم کنن اگر تمدید کنیم این جنایتکارها ول کن نیستن تنها تهدید غنی سازی در حد بمب اتم میتونه این گردن کلفتها و اسرائیل غاصب رو از لابی گری و فشار باز داره هر چند ما دنبال انرژی صلح امیز هستیم اما این اهرم فشار تنها اهرم ما است. (2508835) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۰۱:۱۰
شما اصا می دونی اورانیوم چه جوری غنی می شه که می گی ماهی 2-3% ؟!!! برنج دم نمی کنیاااا ! (2509504) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۰۶:۳۰
نه عزیزم این چاه را کسانی کندند که کلید حل مشکلات را سیاست خارجی دونستند. این چه را کسانی کندند که تو شورای روابط خارجی امریکا گفتند که اگه توافق نشه تو انتخابات ایران بازنده هستیم. این چاه را کسانی کندند که همه امیدشون به این مذاکراته و همه چیز به این مذاکرات گره زدند. این چاه را کسانی کندند که گفتند ما به قول اوباما اعتماد داریم و ... (2509040) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۳:۳۶
نتیجه ی غش کردنهای این دولت برا امریکا (2508360) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۵۹:۳۲
شما برای چین و روسیه این همه غش کردید نتیجش دقیقا چی بوده؟ (2508580) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۳:۳۶
ما برا عممون هم غش نکردیم چه برسه به چین و روسیه.
چرا شما زود یه انگی به طرف مقابلتون میچسبونید؟؟؟
اونهمه مذاکره و غر و قمبیل اخرش چی در اومد؟؟؟ (2510541) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۷:۳۱
این همه دولت مهرورز برای چین و روسیه غش کردمحض رضای خدا ایا شد یکبار فقط یکبار نمایندهای این دو کشور دارای حق وتو موقع تصویب قطعنامه تحریمی در مخالفت دستشون رو بلند کنند؟ (2508775) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۹:۱۴
اين دولت كه بيشتر داره براي روسيه و چين غش مي كنه (2509995) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۶:۰۷
تازه داره معلوم میشه دولت مهرورز چه بلایی سر ایران آورده! (2508372) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۱۶:۳۳
هر غلطی که بکنید به دولت قبلی نسبت میدید... (2508674) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۴:۳۵:۴۸
غلط رو شماها کردین و هنوز هم از مردم بابت دولت قبل عذرخواهی نکردین عزیزم (2509202) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۵:۱۲
ای خدا الان دیگه عربستان هم داخل مذاکرات دخالت می کند (2508397) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۳:۰۲
خزعبلا شماره بندی نکن برای خودت ما استوار ایستاده ایم و از حقوقمون کوتاه نمیاییم و تحریمها هم اثر نخواهد داشت (2508434) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۳:۵۴
با سلام، هر چند که جواب این فرد منفی باف را که ظاهرا از خودش هم ناراضی است وطن پرستان عزیز دادند. اما یک سئوال از این اقای منفی باف داشتم حدود ده مورد منفی را نوشتی. حتی برای باور کردن حرفهای خودت هم که بود باید یک مورد مثبت در مقابل بقیه موارد مینوشتید. معلومه بسیار خود خواه و نمک نشناسید. چرا که این همه زحمت این عزیزان مذاکره کننده برای شما ی از خود راضی است!!!!! (2508956) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۲:۲۳
میخوای شکا به جای ظریف برو مذاکره کن. گر تو بهتر میزنی بستان بزن (2508976) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۵۲:۴۶
آخه براي پابرجا بودن تحريم ها و فريز شدن فعاليت هاي هسته اي ديگه ساز زدن نميخاد كه. منم مي توانم بزنم (2510006) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۲۲:۵۴
این مطلب رو آماده کرده بودی کپی پیست کنی؟
خوبه در عنوان همین مطلب اومده که ماهی 700 میلیون دلار به ایران پرداخته میشه.

مردم شما دلواپسان رو خوب شناخته اند! (2509066) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۵۴:۰۰
خدا رو در نظر بگير و بگو : تو دلواپس نيستي؟ (2510009) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۰۴:۲۰
تندروهی داخلی‌ و خارجی‌ به هدف خود یعنی‌ مرور زمان کردن تحریمها و تقابل با خارجی‌ها رسیدند، ممکن است این مذاکرات برای سالها ادامه یابد و به مرور ایران را ضعیف و ضعیفتر خواهند کرد و همه از چین و روسیه تا آمریکا اسرائیل و عربستان از این مساله سود خواهند برد به غیر از ملت مظلوم ایران.... اگر سایت cnnو سایر کشورهای دنیا را ببینید ، حتی خبر در مورد مذاکرات در صفحه اول هم نیست، این یعنی‌ اینکه فقط ایران است که ضرر می‌بینید و آنها حتی حاضر به انعکاس خبر به صورت خبر روز دنیا نیز نیستند... افسوس (2507401) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۹:۲۶
حالت خوبه دوست عزیز!!!

من موندم این تحلیل ها رو که اگه بشه اسم اش تحلیل گذاشت از کجا در آوردی. من آمریکا زندگی می کنم و روزی نیست که شبکه های خبری و رادیویی حرف و سخنی در خصوص این مساله نزنند.

اونوقت شما میگی که چون سایت سی ان ان در صفحه اول چیزی ذکر نکرده پس این یعنی اینکه این روند به ضرر ماست!!!؟

بنظرم این زمین و آسمون به هم بافتن است و هیچ منطقی در این حرف وجود نداره (2508142) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۲:۲۵
هنوزم حرف خودتون را می زنید.. شما بفکر نفت 70 دلار باشید که مطمئنا پایین تر خواهد امد برای فشار به ایران...الان که دیگه همایش دلولپسی برگزار نمیشه... (2508388) (alef-13)
 
nader
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۸:۱۲:۵۳
الان در اوج سرما قرار داريم تا 11 تير كه اوج گرما است قيمت نفت به 30 دلار ميرسد و انوقت دولت دستهاي خود را بالا مي برد اين است تدبير وبس. (2509388) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۱۴:۴۵
ننگ بر دیپلماسی تحقیر
ظریف باید همین امروز برکنارشود
هم تحقیر هم تحریم هم تعلیق نتیجه مذاکرات ننگین ژنو بود (2507437) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۳:۰۸
آب خنک بدم خدمتتون ؟ (2508057) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۰:۴۸
عمو جون شما انگار از اون طرف بام افتادی!!!
پاشو صبح شده خواب دیدی خوش باشه!!!
وقتی شما خواب بودی یه بابایی به نام احمدی نژاد مملکتو به این روز رسوند
حالا اینا همه از نتایج سحر است! (2508148) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۱:۰۸
ظریف را برکنار کنند که جلیلی بیاید؟
۶ سال جلیلی مذاکره کرد نتیجه اش چی شد؟ چرا اون موقع نمیگفتید که جیلی باید برکنار بشه؟
فقط تمدید مذاکره باعث تحقیر میشه؟ یک سوم شدن ارزش پول ملی تحقیر نیست؟ سه برابر شدن تورم تحقیر نیست؟

ای کاش کمی فکر کنیم. (2508385) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۱۶:۲۵
این مشکلات که گفتی بیشتر منشا داخلی دارن تا تحریم
بعدش هم ما مثلا اگر یادمان نرفته باشد!!! داریم با شیطان بزرگ مبارزه می کنیم. مبارزه که در جای گرم و نرم و راحت معنا ندارد. (2508672) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۲:۱۸
جلیلی مذاکره کرد هیچ امتیازی نداد .. خدا لعنت کنه کسی ک عزت مارو فروخت به اجنبی (2508697) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۱۲:۱۶
خدا اون کسی رو لعنت کنه که با به وجود آوردن وضع فعلی‌ اقتصاد عزت %۸۵ مردم را به لجن کشید . شیکمت سیره داری به عزت فکر میکنی‌ عزیزم ، مواجبت میرسه ، دلت رو بگذار پیش دل‌ مردم عزیز اون‌وقت از این حرفا نمیزنی (2509053) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۲۶:۲۳
جلیلی مذاکره کرد هیچ امتیازی به غربی ها نداد ولی به جیب بعضی از آقا زاده های امروز دلواپس خوب پول ریخته شد!!!!!

شما هم از این دردت گرفته که پول تو جیبیت قطع شده (2509073) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۰۲:۵۰
رفت فقط تحریم خرید اومد! که پراید و باید 21 میلیون پول بدی بابتش ! دستش درد نکنه ! (2509510) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۱:۴۷
مرگ بر تندروی که حاصلش وضع فعلی است. خسته شدیم از دست شماها (2508430) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۰۴:۰۷
افراطي
تندرو

مام از اين برچسبا خسته شديم كه هركسي نظرش مخالف نظر شما باشه ، بهش ميخوره (2509252) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۳۲:۲۸
جیب خالی و پز عالی (2509591) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۳۵:۱۲
مسئله مذاکرات مثل مسئله آدم فقیریه که میخواد یک جنس گرون بخره هم فروشنده دوست داره بفروشه هم خریدار دوست داره بخره ولی رو قیمت به توافق نمیرسند. با این تورم هم که قیمتها روز بروز بالاتر میره و امکان توافق کمتر میشه. (2509599) (alef-13)
 
نا شناس
۱۳۹۳-۰۹-۰۷ ۱۹:۳۵:۱۰
آخه من موندم امثال شما به چه منطقی استوارید آخه دولت رو قبول ندارید حد اقل حرف رهبر را باید قبول داشته باشید که میگه با اصل و ادامه ی مذاکرات مخالف نیستم. (2515251) (alef-13)
 
mm
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۲۰:۳۹
جریان این مذاکراتم شده مثل میگ میگ و آقا گرگه. هرچی میدویم نمیرسیم (2507457) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۶:۱۹
جوري محمود روابط خراب كرده كه 20 سال مذاكره فايده ندارد . . . (2507534) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۱:۴۱
روابط با یک جانی اشغالگر و حامی داعش و مستکبر نه افتخاره و نه نیاز به خراب کردن داره.

اگر کسی آزادمرد باشه می فهمه که این رابطه از اصل اشکال داره.

این مثل این میمونه که کسانی باشند که در زمان امام حسین (ع) با ایجاد رابطه با یزید خوشحال باشن و به اون افتخار کنند (2508152) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۱۲:۲۶
نظرت در مورد امام حسن و صلح ایشون هم بگو بدونیم. (2508899) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۸:۴۵
زمان خاتمی بود که به ما گفتن محور شرارت !! (2508322) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۰۴:۴۵
همون زمان خاتمی هم ما به امریکا میگفتیم شیطان بزرگ پرچمش را هم اتیش میزدیم کدومش بدتره؟ (2508610) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۴۷:۵۱
دیگه تو هم این وسط ماهیگیری نکن. (2508340) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۴۹:۲۷
حداقل اون موقع تحقیر نمی شدیم و اینطور قربون صدقه ی امریکا نمی رفتیم. (2508342) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۲:۴۱
تحقیر نمیشدیم؟ همه دنیا داشت به ما میخندید. عربستان و اسراییل تا ابد مدیون محمودند (2508433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۴:۲۴
حالا 100 روز شد 20 سال؟؟؟؟؟ خوبه یکی هست همه چی رو سرش خراب کنید فعلا برین از چین جنس وارد کنید تا وضع بد تر نشه (2508393) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۰:۰۲
این طولانی شدن مذاکرات به ضررر ما است اقتصاد داره اسیب میبینه اعراب و اسرائیل هم دارند در امور هسته ای ما مداخله میکنند یاد مری افتادم که میگفت تحریمها کاغذ پاره است!! نمیونم شما یادتون میاد یا نه؟ لولو و ...؟ (2507553) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۰:۲۲
يادمون نره ظريف قراره يك ويرانه را آباد كند (2507555) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۴۹:۵۱
100 روز پس قبول کنید یک دروغ بزرگ بود (2508344) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۵:۵۰
فعلا که این ویرانه به حال خودش رها شده تازه دولت مگه فقط ظریف ؟؟؟بقیه چی؟؟ (2508399) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۶:۰۵
نفهمیدم منظورتون از ویرانه چیه؟ (2508447) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۵:۱۵
حق داريد . در تمام زمينه ها كشور را ويران كرد و رفت .

منظورم ويرانه ي تعامل با جهان است . (2508762) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۲:۱۱
جهان سیاست خارجه همینه دوست عزیز. باید آنقدر چانه زنی کرد تا به منافع بیشتر کشور رسید. درود بر ظریف و همکاران.
امیدوارم اینبار به بهانه تعویق مذاکرات مجدد شاهد حباب سازی در نرخ ارز و شاخص بورس اوراق نباشیم. (2507563) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۲:۴۴
روز از نو روزی از نو
همش باید از صفر شروع کنیم، این تراژدی ملت ایرانه. (2507566) (alef-13)
 
Hamed
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۹:۵۸
به همه عزیزان مذاکره کننده خدا قوت می گوئیم .
با توکل به خدا ،آینده از آن ماست . مملکتی که امام رضا(ع) داره کارش گیر نمی کنه . (2507637) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۴:۲۴
مذاکرات ادامه می‌یابد ، این یعنی‌

۱- طرف مقابل از دادن هرگونه تعهدی حقوقی برای کاهش تحریمها خودداری می‌کند

۲- از هر گونه آزاد کردن کامل پولهای ایران خودداری میکه

۳- هیچ تعهدی به افزایش تحریمها مثلأ در سایر مورد نخواهد داشت

۴- فعالیت هسته‌ای ایران به تور کامل مانند گذشته فریز باقی‌ میمانه

۵- هر گونه حرکت ایران برای افزیش فعالیت هسته‌ای با هجمه طرف مقابل و تحریمهای جدید روبرو می‌شه

۶- هیچ سقف زمانی‌ برای رسیدن به نتیجه و پاسخ به ایران وجود نخواد داشت

۷- همه تلاش دولت ایران باید به این باشه که ۵+۱+عربستان را از خود راضی‌ نگاه داره

۸- تمام برنامه‌های دولت متوقف به امید پایان این مذاکرات در تاریخی‌ نه مشخص

۹- بخشهای اقتصادی ایران و همکاری ایران با دنیا همچون یکسال گذشته بلا تکلیف

و بسیاری مورد دیگر..

به قول ظریفی‌ که گفت اگر تیم‌ ملی‌ ایران را بدون مربی هم می‌فرستادیم از چهار تیم‌ چهارم میشد، حالا حکایت تیم‌ ماکره کنند است...

زهی تاسف...آوف بٔر کسانی‌ که با شعار کشور را به اینجا رساندند.. (2507655) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۹:۲۹
عزيزم شما تيتر رو هم نمي توني بخوني كه ميگي دارايي ها آزاد نخواهد شد (2507914) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۲۲:۲۳
از بیش از 100 میلیارد دلار دارایی بلوکه شده فقط 7 قسط 700 میلیون دلاری آزاد میشه یعنی حدود 5 میلیارد !!!! این یعنی آزاد نشدن دارایی ..... (2508273) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۰۴:۲۱
شما بفرمایید چرا اجازه دادید 100 میلیارد بلوکه شود ! (2509515) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۰۶:۲۷
برای اینکه ازاد نخواهد شد ایران فقط میتونه جنس وارد کنه اونم از چین (2508400) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۰:۰۴
دوستاني كه احساس روشنفكري مي كنند ، راه حل ارائه كنند نه نقد نامردي .

شما مي گي چكار كنيم ؟

1- بريم بجنگيم ؟

2- خودمان تمام وسايل دنيارا از ابتدا اختراع كنيم ؟

3- نفت را به خودمان بفروشيم ؟

4- به دست و پاشون بيفتيم ؟


غزيز من نبايد تو چند سال اخير كار را به اينجا مي كشاندند كه ايران اينقدر منزوي شود . (2507917) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۴:۵۷
ما باید جنگ کنیم جنگ فرسایشی پدر دشمن را در میاره باید از چند جبهه بجنگیم هم ایران هم عراق هم لبنان هم سوریه هم غزه تا پوزه دشمن را به زمین بمالیم (2508440) (alef-13)
 
2=2
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۱۹:۳۷
فعلا که فقط پدر ما مردم در امده.ملت امریکا که اخ هم نگفتند با تورم 1.5 درصدیشون. (2508919) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۱۹:۲۷
پول این همه جنگ را از کجا میاری ؟ از جیب مردم صلح طلب ایران که نون نداره بخوره ؟ اگه میخوای به جنگ بری بهتره که با سلاح علم و پیشرفت در تکنولوژی و پزشکی‌ بری عزیز جنگ مال بوکو حرام و داعش و القاعده این بی‌ شعورهاست نه مال ملت فهیم ایران (2509061) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۹-۰۷ ۱۵:۰۵:۴۴
منظوراز منزوی یعنی قطع رابطه با آمریکا و چند کشور زورگوی دنیا ؟
حالا مثلا رابطه داریم چه گلی به سرمون زدن؟
پتروشیمی آزاد شد که آلمان بتونه سود کنه و ...
یه چیز یاد گرفتید هی میگید منزوی خودتون معنیشو میدنونید؟
تو دنیا همه کودن و گیج اند فقط این چن کشور امکانات دارن؟
راستی امریکا که منزوی نیست چرا بین ملتهای جهان منزویه؟ چرا کشورهای اروپایی دچار بیکاری و بحران اقتصادی هستن؟ اونا هم منزوی ان‌؟ (2515083) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۸:۰۹
من استقلالی هستم، دیروز اصلا حال خوشی‌ نداشتیم، ولی‌ کاش حال امروزم هم مثل دیروز بود!!!! (2507666) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۱۳:۳۵
یعنی چی؟ (2507810) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۹:۱۴
حالا این یعنی چه؟! (2507912) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۲۴:۲۱
یعنی دیروز استقلال کشورهم باخت. (2509284) (alef-13)
 
isa
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۱:۵۹:۳۸
من هم استقلالی هستم و امروز حالم از دیروز بهتر بود و با خواندن کامنت شما حالم از دیروز و همینطور امروز بدتر شد!!!! (2509150) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۳:۰۱
دویدن مهم نیس. مهم اینه روحانی با وعده رفع تحریما رای ما رو گرفت ولی شدیم مضحکه دنیا... تحریما برداشته نشد و هسته ای رو هم باختیم (2507741) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۵:۵۲
اولا امثال شما اساسا معلوم نیست به ایشان رای داده باشید بجای طلبکاری اندکی صادق باشید.

ثانیا هر بچه ای میداند نه روحانی و نه هیچکس دیگر یک طرفه قادر به حل مشکل نیست چراکه موضوع دو طرف دارد و اتفاقا طرف مقابل گرچه دشمن است ولی باهوش تر از ما نباشد کم هوش تر نیست.

ثالثا طرفین نتوانستند هم را قانع کنند و به مذاکره ادامه میدهند و این ظاهرا تنها راه ممکن برای جدا نشدن طرفین ضمن پا فشاری بر اصول خود است. و ظاهرا هر دو طرف راضیند که اگر نبودند طبعا بیشتر امتیاز میدادند تا زودتر تمام شود.

رابعا دوستانی که وضع پیش آمده را به ضرر ایران تعبیر میکنند به این نکته توجه ندارند که اگر واقعا به ضرر بود خوب باید یا امتیاز بیشتر میدادیم و یا اساسا مطابق میل شما میزدیم زیر میز مذاکره که اتفاقا بسیار مطلوب غرب و اسراییل است. (2507990) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۷:۰۷
لازم نيست به دروغ بگوييد كه به روحاني راي داده ايد (2508139) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۹-۰۷ ۱۵:۰۸:۲۵
شما بودی دیدی ما بهش رای ندادیم؟
در ثانی اصلا خودت تو انتخابات شرکت کردی؟ سند داری ؟ (2515086) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۲۵:۱۶
تو که حتما به روحانی رای دادی کلک ! بعدش خمر رنگ رزی نیست که برادر صحبت لغو تحریمایی که سالها واسه اعمالشون فقط وقت برده. ما طرفدارای واقعی روحانی صبر میکنیم شما رو نمیدونم! (2508280) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۶:۱۱
برای برداشته شدن تحریم ها هم باید با جامعه جهانی همکاری کرد نمیشه هم خر را بخواهیم هر خرما را (2508448) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۱:۳۲
مضحکه نشدیم آقا ! مهم شده ایم مدام مملکتشان را ول میکنند بیایند با ما چانه زنی کنند . در دولت مهرورز حاضر به دیدن ما هم نبودند . (2508507) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۸:۰۳
لوک خوش شانس+ پسته خندان= تمدید تحریم مردم ایران (2507753) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۳:۰۲
کاش فقط نمیرسیدیم ! فعلا که مدام دورتر میشیم در حالی که دستمون خالی تر از قبله!!! (2507772) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۹:۴۲
مجلس باید مصوبه بدهد که دو ماهه قضیه تموم بشه اگر نشد بریم سراغ بمب اینجوری میترسن میان پای مذاکره واقعی و اسرائیل جنایتکار و عربستان سعودی یا همون سقوطی مزدور و نوکر امریکا هم دستش میاد چه خبره
اینها دو تا بمب توشون بیفته تمومن (2507915) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۴:۳۴
اگه میتونستیم یهویی بریم سراغ بمب که الان پشت میز مذاکره نمی نشستیم (2508023) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۸:۵۶
تحلیلگر در حد تیم ملی به این میگن! (2508075) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۵۵:۵۸
چقدر ساده اونا می دونن که ما دنبال بمب برو نیستیم بهانه برای چیزهای دیگری است (2508199) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۲۵:۴۶
خوبه محمود به اینجا رسوندمون انشاءالله با راهکار شما کار تمومه!‏ (2508284) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۳:۴۰
چرا مخالف رهبر نظر میدین مگه آقا نفرمودند حرامه (2508435) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۴۵:۴۹
منظور بنده این بود که غنی سازی حداکثری داشته باشیم در حد بمب نه اینکه بمب بسازیم تا طرف ناچار به امتیاز دهی بشود اینها از بمب میترسن و دو تا بمب بخورن تمومن به همین دلیل از ترس دیگه لابی نمیکنن و به کشور فشار نمیارن لذا بنده این غنی سازی بیشتر رو در راستای امتیاز گیری در صورتی که غرب به دنبال تمدید مذاکرات برای سوء استفاده بود مطرح کردم و گرنه کشور ما فقط به دنبال تکنولوژی صلح امیز بوده و هست اما ما هم باید از اهرمهامون برای فشار استفاده کنیم لذا به عنوان یک پیشنهاد مطرح کردم (2508814) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۶:۵۹:۵۲
شما مثل این که در توهمی دو تا بمب بزنیم کوچکترین غفلت و حمله از طرف ایران ایران رو در کسری از ساعت به تلی از ویرانه تبدیل میکنه حرفای خنده دار نزنید لطفا اگر انقدر قدرات داشتیم اصلا مذاکره نمیکردیم (2509247) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۸:۳۶:۱۷
فکر کردی غنی سازی حداکثری کشک ساییدنه ، نه عزیز برو یکم مطالعه کن بعد بیا نظر بده ، وقتی به شما میگن بیسواد به پر قباتون برمی خوره (2509432) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۳:۵۸
کشک ساییدن نیست ولی امکان پذیره اگر امکان پذیر نبود ایسرائیل الان حساس نبود شما برو مطالعه کن ایران توانش رو داره ولی خودش سراغش نرفته (2509986) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۵:۴۷:۱۶
بی نام جان من از سال 80 توی صنعت مشغول بکارم و ازشروع پروژه نطنز بودم و کاملاً آشنایی دارم با موضوع ، غنی سازی حداکثری اگه به همین راحتی بود همه کشورها داشتند پس چرا فقط چند کشور محدود غنی سازی دارند ، بله ایران توانش داره اما به چه قیمتی ؟ نیروگاه بوشهر چندسال طول کشید؟ وقتی به موضوعی اشراف نداری بیخود نظر نده (2510744) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۴:۳۸
اونا هم وایمیستن تا ما بمب بسازیم .ای بابا .جقدر پرفسور هسته ای داریم. (2508957) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۳:۵۰
توجه می کنید که
الان هم تحریم هستیم و هم غنی سازی نداریم .... (2507776) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۲:۳۰
غنی سازی چه دردی از مردم دوا میکنه (2507833) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۴:۳۲
یکم جلوتر از نوک بینی را هم ببینید! سوال اینه: ایران چیز اضافه تری نسبت به بقیه می خواد که اینجوری جلوش وایستادن؟ نه! ایران چیزی رو می خواد که هر کشور دیگه ای حق داره داشته باشه. خوب! حالا اگه از این حق کوتاه اومدیم پس فردا ادعای حقوق دیگرمان را نمی کنند؟
کمی به این موضوع فکر کنید... (2508132) (alef-10)
 
صدر
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۴:۳۶
امین جان لااقل اینقدر تحقیر نمی شدیم چون حالا هم تحریم هستیم و هم زحمت غنی سازی 20 درصد دانشمندان مان را به باد دادیم. (2508311) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۱:۳۲
تحریم اگه فرار بود ادامه پیدا کنه فروش نفت به صفر رسیده بود و دلار هم دوروور 20 هزارتومن میچرخید (2508465) (alef-13)
 
به آقا این
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۷:۰۸
سلام امین آقا
ما برای یک میلیون نفر رادیو دارو نیاز داریم و بارها هم با خلف وعده اونها برای تأمین صفحه سوخت مورد نیاز روبرو شدیم و اصلاً برای همینم رفتیم سراغ غنی سازی بیست درصد ، ای کاش ای کاش و ای کاش میتونستید دشمنی پرکینه اونها رو از پشت لباس اوتو کشده اونها ببینید تا بفهمید تحریم مهمترین اولویت راهبردی اونهاست که حاضر نیستن به هیچ وجه لغوش کنن وگرنه پاکستانی که چنین نظام سیاسی مشوشی داره چرا کسی نگران نداشتن بمب اتم توی اون نیست تحریم هم نیست و.... (2508481) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۰:۰۰
پروفسور پاکستان متحد آمریکاس. در ضمن تحریم سازمان امنیت هم روشه. برو مطالعه کن (2508973) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۴:۱۱
در سطح درک شما نیست وگرنه این حرفو نمیزدی!
یه خط در مورد انرژی های نو مطالعه کرده باشین اینطوری از سر معده صحبت نمیکنین! (2508514) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۱:۵۳:۰۵
شما که یک خط در مورد انرژی های نو خوندی احتمالا می دونی به درد صنعت نمی خوره فعلا ، برق چهارتا خونه را باهاش می شه روشن کرد ، آنها که تکنولوژیشون تو این زمینه خیلی جلوتره هنوز دارند از نیروگاه هسته ای و فسیلی استفاده می کنند چهار تا سایت انرژی نو هم محض خالی نبودن عریضه دارند. چی می گی شما؟! (2509148) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۲:۵۱
عربستان و اسرائیل دشمنان ما هستند کاملا مشخصه که سعود الفیصل چرا به وین رفته و اونجا به کری چی گفته مجلس باید به دولت دو ماه مهلت بدهد قضیه را تمام کند بیش از دو ماه شد باید برویم غنی سازی را تا 90 درصد بالا ببریم چرا ما نباید بمب داشته باشیم؟ بنده توصیه می کنم زودتر برویم سراغ ساخت بمب کاری که کره شمالی کرد و خوش را راحت کرد این مذاکرات بی نتیجه است. (2507884) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۵۶:۵۶
كره شمالي خودش رو راحت كرد؟يعني حاضري مثل كره شمالي بشيم؟ (2508206) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۲۹:۵۹
ایران و کره شمالی مثل هم نیستند هند هم بمب داره پاکستان هم ساخته اگر بریم سراغش از ترس میان توافق میکنن و دیگه موش دوانی عربستان اون موقع اثر نداره (2508297) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۵:۰۲
مگه این مملکت صاحاب نداره که تو خلاف حکم رهبر نظر میدی فتنه (2508441) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۴:۱۹
مگر گفته شده که حتما بمب بسازیم؟ هدف ترساندن اینها است نه اینکه واقعا ساخته بشود هدف این است که غنی سازی را بگوییم به حداکثر می رسانیم و در استانه ساخت بمب قرار بگیریم تا اینها حساب کار دستشان بیاد علیه کشور دیگه موضع نگیرند نه اینکه واقعا بسازیم (2508709) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۶:۲۵
شما شب اورانیوم می خوری ؟! می شه بفرمایید وقتی هنوز همین یک نیروگاهمونم کار نمی کنه درست حسابی این همه اورانیومی که می فرمایید باید غنی کنیم دقیقا باهاش باید چی کار کنیم ؟!
دوست من اورانیوم غنی شده را چندصد سال نمی شه تو انبار نگه داشت ! که 10 سال بعد مثلا استفاده می کنم ! (2507898) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۰:۲۶
غنی سازی ادامه داره اقا جون بخود چرت نگو دیگه (2508461) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۲:۳۶
تنها راه رفع تحریم اینه که به اونا بگیم به ازای هر ماه تحریم مثلا 10 هزار سانتریفیوژ جدید می سازیم و الا کسی که پرونده تصنعی ساخته با لبخندو شاخ گل دست از زورگوییش بر نمی داره (2507882) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۲:۰۹
توهم اونا حتی دستگاه خلا درست میکنند تا اکسیژن را تحریم کنند (2508011) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۱۶:۳۹
صد آفرین (2508261) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۴۷:۵۳
افرین دقیقا نظر من هم همینه به ازای هر ماه تحریم بیشتر غنی میکنیم مثلا سه درصد در هر ماه در این صورت از ترس ناچارن زودتر جریان رو تموم کنن (2508820) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۰۵:۲۱
نخیر زودتر جریان را تمام نمیکنند دمار از روزگارمان در میاورند مثل بیسواد ها صحبت نکنید (2509255) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۰:۲۰
اونام تحریم جدید میذارن همین یک میلیون یشکه نفت رو هم نمیتونیم بفروشیم اونوقت ما مردم عادی به لقا الله میپیوندیم.تو رو نمیدونم احتمالا وضعت توپه. (2508974) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۲۷:۲۶
خیلی جالبه، اوناییکه باعث وضع این نحریمها شدن قرهمان هستند و دولت و دکتر ظریف شدن خاین و وطن فروش!!! وقاحت حد و حصر نداره نزد اصولگرایان (2507470) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۳:۱۷:۵۷
ما معتقديم فتنه سبز باعث تشديد تحريم ها شد و براش دليل هم داريم (2510297) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۳۶:۳۱
یعنی‌ پول خودمون را به خودمون میدن با سهمیه!!!....عجب!!!!!...برید فرودگاه استقبال!!! (2507485) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۷:۵۷
مي خواهي يك چيزي بگذارند روش ؟ (2507538) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۲:۵۷
نه میخوای بریم دستشون رو ببوسیم که پول دزیده شده خودمون رو دارن با منت بهمون پس میدن؟؟؟ (2508155) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۸:۲۲
حالا اینها کاغذ پاره بود اگر کاغذ پاره نبود نمیدانم چی میشد؟
قطعنامه دان هم که خود... (2507540) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۹:۲۳
پس بريم با آمريكا بجنگيم .

حمله . . . . . . . . . . . (2507547) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۷:۴۱
حداکثر ۳ ماهه یا دیگه بخواهیم محکم کاری کنیم ۶ ماه حل است!!! (2507661) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۱:۳۱
شما هم برید لنگه کفش پرت کنید ! (2507559) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۲:۵۳
شما اگر بلدی برو بدون سهمیه بگیر. ما قول می دهیم همه بیاییم فرودگاه استقبال . (2507567) (alef-5)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۳:۰۸
واقعا جای استقبال هم داره
هم همچنان تحریم هستیم و هم غنی سازی نداریم
بهتر از این نمی شه ! (2507773) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۱۲:۰۶
این همه بلدم بلدم در جریان انتخابات همین بود ! پول تو جیبی!!!! (2507805) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۷:۰۴
سال آخر محمود که یک قرص ساده دیابت گیر نمی آومد شما کجا تشریف داشتی؟ (2508068) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۴:۵۹
بخدا قسم اگر به نتیجه میرسید مذاکرات ، ظریف و کل دولت خائن و وطن فروش میشد. یه کم انصاف آقایون ! (2508518) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۷:۵۵
ما خودمون به دکتر روحانی رای دادیم، دوست داریم این طوری بشه ، اصلا این طوری حال می کنیم، رای حداکثری یعنی همین، احترام به رای ملت که گوش زمان پر می کردید حالا یادتون رفت؟؟؟ (2508730) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۳:۵۳
ای دوست کجایی ببینی که محمود جان با آن کارهاش چه بلایی بر سر صنعت آورد و حتی ما نمی توانسیتم پول محموله های صادراتی خودمون را بصورت بانکی وارد کنیم (اگر باور کنید بصورت چمدانی وارد میشد - اگر) (2507571) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۱:۱۱
به جز این بهانه ی دیگری هم دارید؟ (2508352) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۴:۰۷
مگه الان چطوری وارد میشه ؟!!!!! (2508364) (alef-3)
 
m
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۷:۱۲
بعله درسته ببین کیا کار رو به کجا کشوندن. (2507588) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۹:۵۳
تو میرفتی مذاکره رفیق!!!
اونموقع که بلوکه کردند اعتراضی نکردید ، صرفه نداشت؟
همچین علامت تعجب گذاشتی مثلاینکه انتظار واقعی این بود که آمریکا ایالاتش رو بزنه بناممون
سابقه این کشورها در چپاول مال واموال کشورهای دیگر روشنه ، کم هم تجربیات تلخ در این زمینه تو ادوار گذشته نداریم حالا نگذاشتیم پولمونو بخورن بنظر شما کار آسان و کوچکی است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2507599) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۳:۱۷
امریکا چپاویگر نیست.این روسیه جپاولگر و دزده. (2508979) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۴:۱۷
يعني آمريكايي كه اين همه جنايت اقتصادي مي كند و اين بلاها را بر سر ما آورده و دنيا رو به لجن كشيده با اون دلار بدون پشتوانه اش، چپاولگر نيست؟ (2510704) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۱:۰۶
خداوند نبخشد آنهایی را که این وضع را بوجود آورده اند تا مجبور شویم هم هویج را بخوریم و هم چماق را (2507604) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۸:۲۶
عالی ..... (2508455) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۶:۰۷
از اونی استقبال کن که مملکت بر تو این بدبختی (2507620) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۹:۲۷
یه سنگی انداختین تو چاه به این زودی نمیشه بر داشت . درود بر ظریف (2507635) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۲:۵۱
شما ها نمی گذارید مذاکرات به نتیجه برسه ای دلواپسان (2507649) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۳:۵۲
پس مثل محمود یه کاری کنیم که پول خودمان را به خودمان ندهند!!!!!!!!!!!!!! (2507653) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۰:۲۸
قبلا که پول خودمون رو به خودمون نمی دادند (2507676) (alef-5)
 
آریابان
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۱:۴۳
چرا عاقل کند کاری .... ، نه این جواب نمیده ؛
این یکی درسته : یه دیوونه ای یه سنگی میندازه توی چاه ....... ؛ آره درستش همینه ؛ (2507739) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۱۲:۵۵
بله ولی امتیاز هامون را هم نداده بودیم و دستمان پر بود!!!!!! (2507808) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۰:۱۰
خیلی پر رویی می خواد که کسانی که چنین مشکل بزرگی برای کشور درست کردن حالا نقش طلبکار را بازی کنن (2507918) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۵۴:۲۵
پررو شمایید که مذاکرات سراسر شکست را پیروزی قلمداد میکنید
مجلس باید عدم کفایت روحانی روبررسی کنه (2508842) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۴۹:۴۰
عدم کفایت باید شش سال پیش داده می شد! که هر بار مذاکره تحرسم بیشتر شد، حداقل الان یک چیزی داریم خرابکاری های هشت سالو ماست مالی می کنیم (2508996) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۳:۴۸
اگر غیر از این میشد که شما میرفتی فرودگاه. (2507684) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۴۳:۳۶
برو در خونه احمدی نژاد نامه بده (2507712) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۱۱:۰۴
نه عزیزم به این میگن تسلیم قدرت های جهانی در برابر ملت ایران !!! (2507800) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۹:۲۷
پول خودمون رو نمیدن چیزی رو که میدن قسمتی از سود پول های خودمون که تو بانک هاشون بلوکه کردن.
درود بر دولت تمدید و امید (2507864) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۰:۴۸
تمدید وامید رو خوب اومدی اما دوستان قبلی هم تحریک و رکیک بودن (2508463) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۸:۴۴
فرار به جلو نکینید ! بفرمایید چه شد که همه این پول ها از دست رفت که حالا با این بد بختی باید برشان گرداند!
اگر لج بازی سابق را ادامه می دادیم که می شد پشت گوشتو دیدی پولارو دیدی ! (2507911) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۶:۰۷
میتونن پول خودمون رو هم اصلاً ندن.. بدون عذر و بهانه (2508030) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۲:۴۷
یادته میگفتن تحریمها هیچ اثری نداره و قطعنامه ها کاغذ پاره است؟ برو استقبال همون افراد که ما را به این روز انداختن که برای پول خودمون باید تحقیر بشیم. (2508304) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۳۶:۴۸
دولت روحانی و ظریف بدلیل فریب افکار عمومی در انتخابات 92 و دادن وعده های بدون پشتوانه و عدم تحقق حتی یک وعده باید برکنار و انتخابات مجددا تکرار شود

این اقایان با این وعده های کاذب رای مردم را بردند و صحت انتخابات خدشه دار است (2507487) (alef-13)
 
جوادی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۱:۳۲
‍‍‍پس باعث و بانی این وضع هم باید محاکمه و به جرم تباح کردن میلیاردها دلار سرمایه کشور و از اون مهمتر از بین بردن یک نسل حداقل اعدام بشه (2507969) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۲:۵۳
فکر کنم از طرفداان احمدی باشی (2508016) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۱:۴۷
خانم بیکاری با اسم و هویت واقعی برای خودت پرونده درست میکنی برو زندگیت را بکن ول کن سیاست را ، هر کی اومد تو سیاست اون هم بدون پشتوانه بالاییها بعدا پشیمون شد (2508753) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۲:۳۴
100 روز (2508357) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۰۹:۲۹
وعده کاذب؟؟؟!!! ببینم عدالت اجتماعی و مهرورزی پروندش به کجا رسید؟ سهام عدالت من کجاست که 10 سال پیش براش رای دادم؟ خانه مهر من کجاست؟ من پول یارانه که آن مرد رفته گفت باهاش پرده و یخچال نخرید جمع کنید تو 15 سال خونه بخرید را جمع کردم همون یک یخچال را هم نمیتوونم باهاش بخرم (2508635) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۳۹:۱۶
باید کاری کنیم که آنها آرزوی توافق را داشته باشند حالا با طراحی سانتریفوژ نسل بعدی و یا هر جور که صلاح می دانید بلاخره باید آنها را ترساند نمی شود همیشه ما ضرر کنیم (2507491) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۹:۲۳
برو بابا معلومه نه بیکاری نه مستاجر مثل بقیه مسولین دلت به حقوق مزایای دولتی که سنگ هم از اسمان بباره قطع نمیشه گرمه واقعا شما صلا وجدان دارید مشگلات مردم را ببینید؟ (2507548) (alef-13)
 
بيژن خاوري
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۷:۱۵
مگر قراره ملت ايران را زنده بگور كني ؟
بنده خدا , تا همينجاش كلي ملت متضرر شده و همه چيز خودشونو از دست دادند !! نكنه دستي در خزانه داري و خيلت نيست (2507626) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۲:۲۶
همین تفکر در دور قبلی حاکم بود و امروز از ثمرات مطلوبش بهره میبریم (2507832) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۴۲:۲۱
مخالفان توافق

ا- عربستان سعودي
2- امارات
3- اسرائيل
4- تركيه
5- چين
6- روسيه
7- تندروهاي امريكا
8- تندروهاي ايران ( دلالان تحريم )

و اما موافقان توافق

1- اتحاديه اروپا
2- امريكا
3- دولت و ملت ايران
4- حزب ا... لبنان ، افغانستان ، عراق ، عمان و حتي سوريه


حال پيدا كنيد پرتغال فروش را (2507500) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۱۰:۰۲
نظری ندارم (2508409) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۱۴:۴۸
مغالطه نکن
ما مخالف تضییع حقوق ملت ایرانیم.
حقوقی که با تمدید مذاکرات بیش از پیش تضییع خواهد شد. (2508908) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۹:۵۹
مهم متن توافقه ساده جان (2510552) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۴۴:۵۶
مذاکره برای مذاکره ................................. (2507504) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۷:۵۳
بهتر از مذاکره برای مقابله و تحریم هست (2507629) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۴۶:۰۲
روحاني متشكريم (2507506) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۵:۰۰
از اینکه تحریما رو برداشتی! (2507745) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۴:۲۹
نه جانم این دفعه اقساط آزاد شده از یک قلم فساد 400 میلیون دلاری که چند روز پیش "الف" اعلام کرد بیشتر است. (2507891) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۲:۴۵
بخاطر اینکه اگه نبود الان نمی تونستیم یه قطره نفت بفروشیم (2507976) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۴۶:۲۹
متاسفم
دیگه وافعا کسل آور شد قضیه (2507508) (alef-5)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۲:۰۷
چطور 8 سالی که آقای جلیلی میرفت و هیچ نتیجه ای جز تحریم بیشتر حاصل نمی شد و قرار مذاکره بعدی را می گذاشت، کسل کننده نبود، حال شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انصافتو شکر (2507562) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۰:۰۰
چه بخوایم چه نخوایم ما در موضع ضعف هستیم و باید امتیاز بدیم تا نتیجه بگیریم
تمدید مذاکرات هم به ضرر ماست، امریکا هم هیچ دلیلی نداره که از مواضع خودش عقب بشینه چون در موضع قدرت هست.
هرچقدر با این چیزا مخالفت کنید هیچ فایده ای نداره، چون واقعیته (2507512) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۳:۴۹
قسمتی از واقعیته نه همش . (2507570) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۰:۲۹
اون موقع که ما گلومون رو پاره کردیم که غنی سازی 20% و ذخایر موجودش رو همینجوری ندید بره برای همچین روزی بود که دستمون خالی نشه! ما همین الآن هم بدون گرفتن امتیاز شروع به تغییر در ساخت رآکتور اراک کردیم!! آخه به اینم میگن مذاکره؟! اقلاً تیم مذاکره کننده که این همه عقب نشینی کردن دو تا امتیاز نقد از اونطرف میگرفتند!! (2507640) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۲:۱۱
مهدی جان می شه بفرمایید با دست پرتون به جز تحریم چه چیزی به ارمغان اوردید ؟!! هر سری می رفتید مذاکره شبش یک تحریم جدید می شدیم! (2507929) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۳:۵۱
300 میلیون دلار هر ماه خوبه نقد میدن ؟؟؟؟ (2508470) (alef-13)
 
بيژن خاوري
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۰:۴۳
اصلا بحث ضعيف يا قويي نيست!
مهم اينه كه كشورمان از ديد جوامع جهاني قابل اعتماد نشون داده نشده و با شعارين مرگ و محو خودمونو بد به جهانيان شناسونديم و حالا نيز با انهمه هزينه از جيب خالي ملت , بايد كوتاه بيايييم و عقب نشيني كنيم (2507641) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۴:۰۰
مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت هست دیگه چه خواسته زندگی با عزت در شرایط تحریم ...
حتی اگر در شرایط ضعف هم باشیم (که نیستیم) از مواضعمون عقب نمیشینیم
در انتخابات گذشته مردم به شعار چرخیدن زندگی مردم و سانتریفیوژ ها باهم رای دادن و براشون این گمان ایجاد شده بود که تیم مذاکره کننده قبلی در مذاکرات بیانیه میخونه و کار با لبخند حل میشه.
حالا اگر قرار بر زندگی با ذلت باشه باید شفاف به مردم گفت و دید کدوم رو انتخاب میکنن .ممکنه طرفداران نظر من در بین کاربران این سایت در اکثریت نباشند اما در انتخابات های پیش رو مردم نظر خود رو مجددا اعلام میکنند (2507654) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۲:۰۲
شما افرما برو بهشت زهرا ما نمیاییم! والا! همینمون مونده واسه امثال شماها بخوایم جونمونم بدیم! (2508302) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۱۷:۰۵
مشکلتون اینه که فکر میکنید بهشت زهرا نمیرید. آدم با انتخاب آگاهانه بره بهشت زهرا بهتره یا به زور عزراییل؟ (2508914) (alef-13)
 
44
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۵۰:۰۲
من میخام زندگی کنم بدون تحریم تو هم برو غزه انشالله به ارزوت میرسی. (2508998) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۴:۲۱
اشكالي نيست داره روندش طي ميشه
شما هم غصه نخور ديگه پولمون رو كه بلوكه نمي كنن مثل دوران دوست شما (2507935) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۸:۲۱
این چه دیدگاهیه در مورد خودومون داری
اگه با ترس وارد شدی با همین ترس هم میبازی این یه اصله (2507754) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۷:۲۱
دیدگاه واقع بینانه بهش میگن (2507853) (alef-10)
 
دردنــــــامه ای به شما تندروها که همیشه ما را سانسور کرده اید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۹:۴۷
تندروها می خواهند کم نیارند آن هم به هزینه برداشتن نان از سفره مردم
گرچه تاحالا کم آوردند ولی نمی بینند .
__________

اختلافات داخلی بعد از سال 88 را چطور نمی توان دید .
از بین رفتن روز به روز تولبد ملی .
کاغذ پاره نبودن قطعنامه ها را فراموش کرده اند .
افت و ضربه شدید اقتصادی با رانت و اختلاس های گوناگون
پیروزی حسن روحانی و شکست جلیلی .
و در آینده خواهیم دید که ..........................................
شما تندرویان روزی جواب خدا را باید بدهید ..
ای کاش مثل ژاپــــــــن بـــودیم ، ایستادگی برداشتن نان از سفره مردم نیست ایــــــســـــتـــــادگـــی و پــــیــــروزی از آن نوع ژاپـــنـــی است نه فرستادن مرگ و خرید تحریــــــــم برای مردمی که بخش از آنها را فتنه گر می خوانید.
ای (2507762) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۲:۴۸
ایستادگی از نوع ژاپنی یعنی چشم بستن بر روی همه‌ی جنایت های جنایت کاران تا نان سر سفره مردم باشد. این ایستادگی کاملا انسانی است. هم خدا هم خرما (2507932) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۹:۰۰
هیلاری کلینتون : تحریم نفتی جمهوری اسلامی برای حمایت از سبزهاست (2507956) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۹:۵۷
ایستادگی از نوع ژاپنی یعنی به درون نگریستن و چشم به جهان گشایی نظامی نداشتن درد مردم داشتن ومردم را با خود برابر دانستن و امید و هدف داشتنداشتن (2508495) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۶:۵۳
ما داریم اشتباه ادامه دادن طولانی جنگ را ادامه میدیم، همونطور که طبق قواعد پیدا و پنهان بین المللی غیر ممکن بود جهان اجازه بده ایران یا عراق بتونه کامل یک کشور را بگیره و حنگ فرسایشی شده بود و باید تموم میشد زودتر

اتمی هم همینه به هیچ وجه امکان نداره دولت ایران به خواسته هایش برسه قدرت و بازی دست اونهاست حالا هی طول بدید و عمر جوونها را هدر بدهید سر بیکاری و مسایل اقتصادی خودتون که حقوق مزایای کلان دولتی را دارید و بچه هاتون هم خارجه چه میفهمید درد مردم چیه (2507786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۱:۱۷
هزار مثبت برای شما (2508052) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۱:۱۶
لعنت به آل سعود ، صهيونيست ها و افراطيون داخلي و خارجي (2507516) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۸:۳۱
دیدی کره خر نتانیاهو چه ذوقی کرد؟ (2508534) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۲:۱۳
هر چه نتیجعه مذاکرات باشد ملت ما نقش منفی عربستان را هرگز فراموش نخواهد کرد. در ضمن امیدوارم دوستان داخلی که همش به مذاکره کنندگان نق میزنند بدانند که همانند اسرائیل و ارتجاع عرب نباشند که از مخالف توافق هستند (2507518) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۲:۵۹
واقعا متاسفم. حقوق ماهیانه برایمان گذاشتند! (2507521) (alef-5)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۸:۴۲
پاره کردن کاغذ پاره ها اینقدر هم که اون آقا میگفت آسان نیست .شاید در نهایت شعار شعاردهندگان این باشد:
ما زیر بار زور نمیرویم مگر زورش پر زور باشد. (2507697) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۸:۱۹
بله این سخن ظاهر شاه در افغانستان بود "ما زیر بار زور نمیرویم مگر اینکه سمبه پر زور باشد."
سمبه = قطعه ای استوانه ای که برای پر کردن تفنگهای سر پر استفاده میشد. (2507908) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۷:۴۹
اگر نظام ایران پارلمانی بود یا این دولت باید برکنار میشد یا استعفا میداد
چرا که رای اوری این دولت بر اساس وعده حل و فصل اتمی بود
حالا به هر دلیل نمیشود باید رک و راست بگوید و استعفا بدهد و کار دولت را به دلواپسین اتمی بسپارد ببینیم ایا میخواهند مثل لیبی شوند یعنی سر امر غیر محال هسته ای کشور را وارد یک بحران عظیم کنند یا خیر؟

راه دوم رفراندوم هسته ای است و گرنه چیزی که دارد میرود عمر جوانان بیکار دهه 60 ای است و گرنه مسئولین دولت و نظام چون پشت خود و نزدیکانشان به شغل دولتی و حقوق مزایا گرم است اصلا هیچ حسی از اثر تحریم ندارند


امیدوارم الف منتشر کند

امریکا و غرب قدرت دستشان هست و هیچوقت دیوانه نیستند سر اتمی کوتاه بیایند انها چیزی از دست نمیدهند ما هستیم از دست میدهیم بگذارید اوباما برود تا بفهمید چه بر سرتان می اید (2507537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۰:۵۹
اگر ...............حالا که نیست. (2508150) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۳:۳۷
اگه نظام پارلمانی بود شما دلواپسان الان یکی غیر روحانی را که ملت قبولش نداشت را رییس جمهور کرده بودید. (2508157) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۸:۰۴
آقای روحانی ما خواهان تعطیلی انرژی هسته ای هستیم.چرا کسی نظر مارا نمی پرسد.آقای روحانی ، چرا مشکلات داخلی بر سز راه مذاکرات را برای مردم نمی گویید.ظاهرا از پایداری و دلواپس ها می ترسی. (2507539) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۶:۰۹
شما همه چیزت هم بدهی آنها رهایت نخواهند کرد. ساده اندیشی هم حدی دارد.
اگر قرار بر تعطیلی بود نیاز نبود ظریف و تیمش شبانه روز مذاکره کنند. (2508769) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۵:۴۲:۳۲
يعني تو فكر ميكني اگه ما بگيم ديگه كوتاه آمديم و دست از سر ما برداريد آنها ول مي كنند. مگه الان مذاكره نمي كنند و همديگر را بغل نمي كنند ديگه بايد چه كنند؟ وطن فروشي كنند شما خيالت راحت مي شود (2510733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۸:۵۵
يكي قيمت سكه رو بگيره! (2507544) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۶:۰۷
جایی نمیره کسی بخواد بگیردش ! اون زمان گذشت که یه شبه پرواز می کرد! (2507692) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۱:۰۹
خواهيم ديد (2507872) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۶:۲۵
از خداته مملکت بهم بخوره؟؟؟ .نمیگی که مردم اگر آستانه ی صبرشون لبریز بشه تروخشک را باهم میسوزونند (2507782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۶:۵۹:۰۵
شورش دراومده دیگه (2507545) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۴:۱۷
هیهات (2507576) (alef-13)
 
قرتاسي
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۴:۲۸
بريم بخوابيم (2507577) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۴:۳۵
حالا شش ماه دیگر هم باید بکشیم و خدا خدا کنیم تا شاید این اوبامای لعنتی این توافق ... را امضا کند؟ (2507579) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۳:۴۹
کدام توافق؟ (2508512) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۴:۵۳
البته این کار از یه لحاظی بهتر از هیچیه
میگن کاشی به از هیچی!!!
ماهی 700 میلیون دلار کسری های دولت رو تا 6 ماه پوشش میده
البته این وسط مردم بدبختن که بازهم هیچی به هیچی! (2507582) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۷:۳۶
شما پول خودتو جور دیگه بگیر نرو استقبال بعضی ها حرف هایی میزنن انگار از مریخ تشریف اوردن دوره قبل که مدام پول میدادین استقبال هم میرفتین (2507589) (alef-13)
 
مردم
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۹:۲۸
من كاري با اينها ندارم!
ولي اي كاش يك ذره از اين منفعت انرژي هسته اي يا دانش هسته اي را در زندگيمان مي ديدم مثلا كوجكترينش كه ديگه كمبود برق نداشته باشيم و غيره (2507596) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۹:۰۰
1 میلیارد دلار پنل خورشیدی تو کویر بزنند نیاز به هیچ نیروگاه اتمی نداریم ! (2508002) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۲۲:۰۲
چقدر ساده ای! (2508088) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۵:۵۰
گل گفتی مرد (2508315) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۴۰:۴۵
لان در کشورهای خیلی‌ پیشرفته مردم ترجیح میدهند که پول بیشتر برای انرژی بدهند ولی‌ انرژی هسته‌ای نداشته باشند مثل استرالیا ( منابع اورانیوم استرالیا به قدری است که میتواند کّل دنیا را به مدت ۱۰۰ سال انرژی هسته‌ای بدهد ) که هیچ نیروگاه اتمی‌ ندارد چون مردم نمی‌گذارند که دولت‌ها بسازند . (2509094) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۴:۴۱:۵۵
کجا کمبود برق داریم؟؟
چرا حرف مفت میزنی؟؟ (2510556) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۹:۳۳
مبارکه!!!!! یعنی تا شش ماه دیگر هم باز رکود در اقتصاد. ماهی 700میلیون دلار را هم چطوری... کنند؟؟؟؟؟ (2507597) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۳:۲۵
فاصله بین دو سوی قضیه آن قدر زیاد بود و نیز عدم اطمینان آن چنان عمیق که امکان رسیدن به توافق در ضرب الاجل سوم آذر بسیار خوش بینانه به نظر می رسد.به بیان فیلیپ هاموند وزیر امورخارجه بریتانیا از این که روند توافق آغاز شده است ولی این که در تاریخ سوم آذر به توافق جامع نرسیدیم باید آن را به نوعی شکست ارزیابی کرد.
طول کشیدن مذاکرات بدون رسیدن به توافق جامع بیش از هرچیز دودش به چشم مردم عادی کوچه و بازار می رود.
انصافا مخالفان توافق چه در ایران و چه در غرب که به رغم اختلافشان در این زمینه باهم هم صدا هستند بسیار قدرتمندند. (2507611) (alef-13)
 
ضرغام
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۵:۱۸
این مذاکرات نشان داد نمیشه به امزیکا و کشور های غربی اعتماد کردوهمه اش دنبال بهانه جویی هستند ما نباید در توافق قبلی خیلی چیزها رو قبول میکردیم از جمله اکسید کردن 20% دیگه چیزی برای رو کردن نداریم (2507618) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۷:۱۷
خوبه یک عده صورت مساله را پاک کرده اند که چه شد به این روز افتادیم ! فقط افتادن به ایراد گیری !! رو نیست که ! (2507947) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۷:۳۵
اندفعه با خودشون یه لشگرم آدم آوردن که مثبت بدن نمیگن فردا که بشه مثبتهای خریداری شدشونم بزور به یک سوم مردم واقعی برسه (2508318) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۹:۱۷
حقوق مزایای مطمین شغل دولتی خوب چشمهاتو به واقعیات بسته (2507670) (alef-5)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۴۳:۰۲
آفرین غیب گو هم شدن طرفداران اعتدال و تدبیر (2507709) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۴۳:۱۴
مذاکرات برای هیچ (2507711) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۶:۲۸
دولت که دیگه دست شماهاست! یک مقدار نظراتتون رو به روز کنید حداقل. جملات تکراری... (2507899) (alef-3)
 
Irani
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۱۷:۱۱
واقعا تعداد لايك ها خيلي گوياست
دولت اعتدال بدون شك از حمايت حد اكثري برخورداره (2507625) (alef-13)
 
صدرالدین
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۱:۴۵
....
واقعا رئیس جمهور فکر می کنه ملت حوصله شنیدن صحبتاش رو دارن!؟
آقای رئیس ملت خسته شدن...12 سال!
کلا ما عادت به کش دادن ماجراها هستیم ؛جنگی که به قواره دو تا جنگ جهانی بود و مذاکراتی که تا قیامت ادامه خواهد داشت!
حالا باز تا 10 تیر و بعد از 10 تیر دوباره 3 آذر و بعد دو باره 10 تیر و بعد...و این داستان ادامه دارد.......... (2507644) (alef-10)
 
بيژن خاوري
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۲:۵۱
اگر صد سال هم بگذره تا ما عقب نشيني نكنيم , توافقي صورت نخواهد گرفت.
زيرا اين شعارهاي مرگ و محو را نميشه از يك عده افراطي گرفت (2507648) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۵:۴۸:۳۴
اتفاقا قرآن هم ميگه: تا كوتاه نيائيم از اعتقادات خودمان يهود و نصارا از ما راضي نمي شوند. (2510747) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۲۷:۵۸
پول های بلوکه شده را اگر از طریق مذاکره پس نگیریم راه دیگری وجود ندارد (2507664) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۸:۱۳
بعضی ها توهم فتح امریکا و تخیله خزانه های امریکا را در سر دارند متاسفانه ! (2507952) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۹:۰۱
نسل اینده می گه چرا پول هامونو از دست دادیم !! صورت مساله از تاریخ پاک نمی شود حتی اگر شما در ذهنتان پاک کنید ! (2507957) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۵۹:۳۷
به کی میگه احتمالا ما دیگه مردیم. (2509022) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۱:۱۵
اونایی که آب از لب و لوچشون آویزون بود برای یک دست دادن. (2507680) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۳۶:۵۵
كار آقاي ظريف و همكاران بزرگ بوده ولي اين رو بايد بپذيريم آمريكاييها زور ميگن. پول نفت خودمون رو قسطي بايد به ما بدن اونم به عنوان امتياز. (2507694) (alef-13)
 
سلمانی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۴:۳۴
و ما هم بیش از یک سال است زیر زورگویی اون ها روبرای تعداد نامعلومی ۶ ماه امضا زده ایم.البته در یک پیروزی بزرگ که با هر تمدید بزرگتر میشه (2507841) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۱:۲۰
اوباما در گفتگوی با شبکه «ای بی سی» گفت: «خبر خوب این است که توافق موقتی که ما وارد آن شدیم، به طور قطع پیشروی برنامه هسته‎ای ایران را متوقف کرده؛ بنابراین یک توافق موفق بوده است.»
تمدید این پیروزی بزرگ ملت ایران از هر جهت به نفع غربی هاست
تمدید بازرسی های بی حدوحساب
تمدید درجا زدن و عقب گرد ما در صنعت هسته ای
تمدید تحریم ها
تمدید تقدیم دودستی همه اطلاعات هسته ای با احترام به دشمن. از معادن اورانیوم گرفته تا نقشه و تمام جزییات تاسیسات هسته ای
تمدید به عقب افتادن دسترسی ما به سند چشم انداز که در اون ۵ هزار مگاوات برق هسته ای باید داشته باشیم.
تمدید این پیروزی بزرگ، پیروزی ما رو بزرگتر خواهد کرد. مگه غربی ها عقلشون رو ازدست دادند که بخواهند مذاکرات را تمام کنند.
آقای روحانی شما قابلیت تبریک گفتن چنین پیروزیهایی رو داشته و دارید. من هم بهتون تبریک میگم (2507874) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۰۰:۴۰
برو بابا .ما هنوز یک نیروگاه راه ننداختیم. (2509026) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۹:۴۴
تندرو های داخل را هم اضافه کنید ! (2507960) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۴۶:۱۴
قول میدهم با ادامه مذاکرات ما رو به سمت نفت در برابر غذا بکشونند.
رابطه سبد کالا و توافق ژنو این رو نشون میده. (2507727) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۰:۳۳
شما یادت نمیاد همین پارسال همینجوری بودیم ! نفت به هند و چین می دادیم غذا می گرفتیم ! زود فراموشی گرفتید ! (2507962) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۷:۵۳:۰۵
چه توافقی به ما پول خودمون قسطی بدن ماهم هر کار اونا خواستن بکنیم من رومی فرستادن مذاکره نتیجه اش بهتر بود. (2507742) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۴۲:۲۶
اره موافقم به نظرم حتی اگه تورو به جای جلیلی میفرستادن مذاکره الان کار اصلا به اینجا نمیکشید (2508510) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۰:۳۸
اگر سیاست داشتیم کارمون به اینجا نمی رسید که عربستان و....،خدابا خودت کاری کن که مسؤولین ما این درک را پیدا کنند که منافع ملی ومصلحت مردم چیست؟باز هم خدا روشکر که روحانی تا حدودب موفق شده (2507764) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۱:۳۱
اقای ظریف خسته نباشید ممنون. (2507766) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۶:۲۸
اخرین تیرتون رو هم پرت کردید (2507851) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۹:۴۶
پول بدی گیرشون نیومد جایزه هم میگیره.ماهی 700 میلیون دلار دور هم خرج میکنند. (2507865) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۰۵:۲۱
آره بعضی‌ با درامد چند صد میلیاردی زمان احمدی‌ نژاد سر کردن، خبر ندارن که یه مملکت چه جوری باید بچرخه. ضمن اینکه کفگیر بد جوری ته دیگه خورده، دیگه چه جوری چشماتون باز می‌شه!؟ (2507781) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۷:۵۴
ماهی 700 میلیون دلار میگیرند دور هم خرج میکنند.به ریش ما بدبختها میخندند. (2507855) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۲۳:۵۷
برادر عزیز اگه همه پول را یکجا میگرفتن بدتر میشد با این نفرات رانت خوار و فامیل سالاری که راس کار این دولت هستند- امیدوار باش و توکل کن بخدا و ایمان داشته باش به تدبیر رهبری (2508098) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۲:۳۲
از اون چند صد میلیاردی که گفتی معلومه چقدر آمارت دقیقه (2507881) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۷:۳۸
۸۰۰میلیارد در آمد نفتی‌! فرق نمیکنه کی‌ چی‌ قدر گرفته، منظور پر بودن خزانه و جیب دولت بود. (2508039) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۳:۱۴
بیش از 700 میلیارد دلار تنها در امد نفتی ! (2508058) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۱:۳۸
ادامه مذاکرات یعنی بتدریج ازاد شدن دارائی های ایران وحفظ فعالیت های هسته ای در حد موافقت قبلی یا فریب تیم ایرانی (2507830) (alef-3)
 
س
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۶:۰۵
تبریک به ملت ایران که 8 سال سختی رو به امید تدبیر تحمل کردند (2507848) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۲۷:۵۳
یه سنگی انداختن تو چاه که هیچ عاقلی نمی تونه درش بیاره (2507854) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۳۲:۰۶
متاسفانه اتفاقی که نباید می افتاد افتاد
تمدید مذاکرات پیشنهاد عربستان بود
با توجه به پایین بودن قیمت نفت و همچنین عدم تمایل عربستان برای کاهش فروش نفت، این ایران است که طی جند ماه آینده تحت فشار خواهد بود و شاید اینکار باعث تغییر خطوط قرمزش تا جولای 2015 گردد.
دلیل اینکار هم مشخص است، عربستان به شدت از همسو شدن ایران و امریکا و اثرات ناشی از آن در منطقه واهمه دارد. هم اکنون عربستان بیش از هر زمان دیگری از انتقال قدرت در منطقه به نفع ایران ترسیده و تمامی تلاش خود را می کند تا از این اتفاق جلوگیری کند.
" یادمان نرفته پارسال هم عربستان بود که باعث مانع تراشی های فرانسه در مذاکرات شد"

این یک جنگ تمام عیار است
مهره های اصلی ایران و 5+1
عناصر پشت پرده عربستان و اسرائیل (2507878) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۰:۳۸
مقام. معظم رهبری قبلا گفته بودند که مذاکرات به نتیجه نمی رسه (2507963) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۱:۴۱
هدف دولت از تمدید مذاکرات تا تیر سال آینده، کش دادن توافق نهایی تا روی کار آمدن مجلس جدید است تا هر چیزی که توافق کردند رو با تغییر اکثریت ایجاد شده در مجلس، به تصویب برسانند. خدا عاقبت ملت و سختی های تحمل شده را به خیر کند! (2507971) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۳:۳۷
چرا نمميفهميد اين معادله جواب دارد راه حل نداارد (2507979) (alef-3)
 
سیدرضا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۳:۵۲
خدا قوت به فرزندان انقلاب , به آینده درخشان ایران امیدوارم ... (2507981) (alef-3)
 
موسوی دانا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۰۹:۲۸
آفرین سیدرضا , معلوم انسان با معرفتی هستی , مهم اینست که بچه های فهیم ایران وظایف خودشان را خو ب انجام بدهند , اندکی صبر سحر نزدیک است. (2508244) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۸:۳۴
دوستان عزیز بزرگوار تواین چند سال که نه تنها یک ریال به ما نمی دادند که مرتب سرمایه مارا بلوکه می کردند از ما مالیات آن را هم دریافت می کردندحالا هرچند کم دارند پس می گیرند خدا قوت تیم مذاکره کننده (2508000) (alef-13)
 
هورا
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۱:۲۱
اقای روحانی بهتر بود که در مورد مساله که اختیار نداشت به هوادارانش قول نمیداد به قول حجاریان !تدلیس کرد.............ما نخواهیم گذاشت که جام زهر دیگری نوشیده شود (2508008) (alef-13)
 
مهندس برق
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۲:۲۹
همه می دانند که عریستان با ایران دشمنی می کنه ولی ایران هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و عریستان تشویق می شود که کار خود را ادامه دهد ایران باید دست به تبلیعات وسیع علیه عربستان بزنه و حد اقل روزی 1 یا 2 ساعت برنامه رادیو تلوزیونی مخصوص تفسیر کارهای ضد ایرانی و ضد اسلا می عریستان و کار های تفرقه انگیزش بر علیه مسلمانان و مردم ایران داشته باشد تا این کشور خود را اصلاح کنه (2508015) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۰۵:۱۰
نگاش نکن ظریفه 6 تا کشورو حریفه. امیدواریم به توافق در آخر این 7 ماه (2508025) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۱۲:۲۸
نفراتی که در این دولت میبینم مطمئن هستم که خدا خوبی مردم ایران را خواسته چون کسانی در این دولت خصوصا در صنعت هستند که مملکت را به تاراچ خواهند داد و باید بخدا توکل کرد و تدبیر رهبری. (2508055) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۳:۰۵
سلام ما اخر نفهمیدم ایران پیروز مذاکرات شد 5+1 پیروز شدند امریکا پیروز شد نتیجه مذاکرات برد برد بود برد باخت بود هرکی یک چیز میگه یکی واقع بگه چی شد (2508125) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۳۵:۱۱
از دولت جاسوس وخائن جز این نمی شود انتظار داشت . مجلس برای مقابله باید هر خرید و هر گونه مسافرت به غرب را ممنوع کند. باید همه احتیاجات از کشور های دوست تامین شود. صنایع وتولیدات باید مواد اولیه خود را از کشور های دوست تامین شود .جاسوسان ودزدان باید اعدام شوند. اگر در مواردی وابستگی شدید است مانند فعالیت های هواپیمائی این غعالیت ها تعتیل شود . وهر مورد دیگری که لازم است (2508133) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۰:۴۱
درود بر اميد و تدبير. (2508147) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۱۹:۴۱:۱۲
متاسفم کسی به فکر ملت بیچاره نیست . کی تحریمه منه کارمند وکارگر نماینده او وزیر او وکیل که مشکل ندارد (2508151) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۰۲:۲۱
خطاب به جناب دکتر ظریف
اعماله بالنیات
مردم می فهمند و قدردان کسانیکه میخواهند واقعا خدمت کنند و مشکلات را حل کنند هستند.
خدا قوت (2508229) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۴:۴۵:۰۹
میشه بگی چه جور از نیت اینها باخبر شدی؟ (2510566) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۱۸:۲۱
مذاکره برای مذاکره و...... ما ملت ایران واقعا خسته شدیم ، بخدا آنها هیچ ضرر نمی کنند پول مارا به ما می دهند تازه خوشحال هم هستیم این واژه ی برد برد را کی سر زبونها انداخت آیا واقعا ما در ترازوی برد برد هستیم یا همیشه این واژه باخت برد درست است در هر حال آنها همیشه برنده اند چون آنها هیچ هزینه ای نکرده اند تا در کفه ی باخت باشند مسئولین گذشته و حال هم در اشتغال جوانان فقط به آمارهای کذایی بسنده می کنند چون نه خودشون و نه بچه هاشون و نه فاملین و ... مشکل کار دارند آیا مسئولین درد پدری را می توانند حس کنند که 4 تا فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار با حقوق معلمی پدرشون امورات رو به بطالت می گذرانند. (2508264) (alef-10)
 
میهن پرست
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۲۹:۴۷
آقا من نمیدونم دلیل خنده های مزخرف آقای ظریف چیه , هر موقع خنده های این بابا رو میبینم اعصابم میریزه بهم . ما با این آقا مطمئنا نتیجه نمیگیریم . این آقا اونوری غش کرده.مطمئن باشید 10تیر هم مجددا تمدید میکنند تا به اهدافشون برسن.نه روسیه نه چین و نه بقیه قابل اعتماد نیستند.فقط و فقط ذخایرمون را اکسید و رقیق کردیم و از دست دادیم و شدیم صفر.درود به شرف سعید جلیلی,ایشون باید به تیم هسته ای ملحق بشه. (2508296) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۲۹:۳۶
بله آقای جلیلی در مقطع حضورشون فقط تحریم ها (البته کاغذ پاره) بر مردم تحمیل گردید. (2508737) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۳:۳۷
مزخرف ادبیات بی ادبانه توست. (2508756) (alef-13)
 
دیلمقانی
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۳۰:۲۶
توافقی از این روشن تر نمیشد.چرا کسی متوجه نیست در عجبم؟!!! (2508299) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۴۵:۳۳
من مسوليت هاي دولت را مي دانم
يكي مي تونه اختيارات دولت را بگه تا همه بدونند؟ (2508330) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۰:۰۹
با سلام خدمت همه دوستان گرامی! از همون روز اول معلوم بود که هیچ توافقی صورت نمیگیره.ما مشکلمون با غرب مستکبر، مبنایی و ریشه ایه.در صورتی توافق بین دو طرف امضا میشه که یا ما از اهداف انقلابیمون که استکبار ستیزیه پایین بیاییم یا اونا.اونا که صددرصد کوتاه نمیان چونکه زیردست صهیونیزم جهانین.ماهم کوتاه نمیاییم چونکه تفکرات انقلاب ما با نظام استکباری ضده.پس بهتره که به حرف آقا و سیدمون امام خامنه ای گوش بدیم که همون روز اول فرمودند مذاکرات بیهوده است.فقط دارن تیم هسته ای ما رو دور میزنن و بازی میدن.هسته ای که تعلیقه، تحریم ها رو هم که برنداشتن.چی از این برای غرب بهتره؟؟؟مردم به بازی خوردن توی مذاکرات و وعده الکی توافق الکی هسته ای رای نمیدن بلکه به ایستادگی و مقاومت دولت رای میدن.دولت محترم با این راهکار بدون شک رای نمیاره در دور آینده.مردم ما باهوش تر از اینن که فقط بهشون وعده الکی داده بشه.مشکلات اقتصادی ایران هم با توافق رفع نمیشه.مگر اروپا با امریکا رابطه نداره؟؟؟پس چرا مشکلات اقتصادی داره؟؟؟؟یاعلی (2508345) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۲:۳۰:۵۸
ببخشید منظورتون از مشکل اقتصادی غرب چیه؟ ربطش با مشکل اقتصادی ما چیه؟ نکنه تورم ما و غرب یکی هست؟ (2508749) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۰۸:۴۲
تورم اروپا امسال از یک درصد هم کمتربود. (2509046) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۶:۰۱:۱۵
عجب مردمي داره اروپا كه با يك درصد تورم اين همه راهپيمايي و تحصن مي كنند. نه؟؟ (2510779) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۸:۱۷
مذاکره برای مذاکره
عالی بود (2508378) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۰:۵۸:۵۳
بله اوون موقعی که میلیاردها دلار پول نفت بی زبون رو به آتش کشیدید فکر این موقع رو میکردید. حالا کمربندها رو محکم ببندید که دیگه زمان خوشی و تنبلی و راحت طلبی تمووم شد. همت کنید مگه بقیه نفت داشتن به اینجا رسیدن. در چاه نفت را هم ببندید. (2508380) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۲۹:۱۴
داستان هزار ويك كنفرانس عمر ما قد نميده كه ننيجه رو ببينيم .فقط گدايش بمارسيد (2508458) (alef-13)
 
قابل پیش بینی بود
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۳۲:۴۵
این آغاز یک پروسه برای توافق دو سه ساله ای هست که به رفع تمام تحریم ها خواهد انجامید و 5 بار دیگر این توافق تمدید خواهد شد مانند 30 کشور دیگر مانند ژاپن یا خیلی دیگر از کشورها که احتمال می داد آمریکا این کشورها سواستفاده کنند از اتم (2508468) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۵۳:۲۶
چرا نظرمو نمیذارید (2508550) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۱:۵۵:۵۶
دکتر ظریف ممنونیم خدا قوت تو تلاشتو کردی ولی مانع خیلی بزرگه امیدواریم موانع خرد بشه که این ملت واقعا تحت فشارن و آینده ی روشنی این مذاکرات برای ایران و منطقه داشته باشه (2508564) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۰۶:۰۲
دكتر ظريف ممنونيم. (2508885) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۷:۰۲
دولت تمدید و امید!! (2508963) (alef-13)
 
Amir
۱۳۹۳-۰۹-۰۳ ۲۳:۳۹:۲۷
لحظه به لحظه با وین

امضای توافق:
کری: حالا خدایی بمب اتم ندارین؟ امضا کنم؟

ظریف: نه بابا؛ ما هنوز وزیر علوم نداریم،
بمب مون کجا بود! (2508969) (alef-13)
 
محمد جوان
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۰:۰۸:۲۳
در جواب اولی : اوف بر تو اون فکر هیتلر بودنت اوف بر تو که نمیفهمی ایران به خطوط قرمز رسیده اوف بر تو اون محمود که فقط داد زد اسرائیل نابود بشه بدون اینکه فکر کنه چه اثراتی داره ای کاش میفهمید امریکا شصت سال داره رو اسراییل هزینه میکنه اوف بر اون که با خانواده میرفت نیویورک مثل بچه ها هم همه رو فش میداد میامد بیرون بسیار برات متاسفم. کل پولای مملکت و گچ وسیمان واهن کرد هنوز هم به نتیجه نرسیده پول ملی رو هم به سی درصد کاهش داد اوف بر تو اون فکرت . (2509045) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۱:۱۱:۱۶
اخه 700 میلیون دلار پوله واسه این مملکت میشه 31 میلیارد تومن باید پول نفت مون رو از این عوضی ها این جوری بگیریم
ما هم دوست داریم توافق بشه
ولی اخه. 700 میلیون دلار (2509118) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۱۹:۰۶:۰۶
چه طوری حساب کردی؟اول حساب کن بعد نظربده اگه دلار 3000باشه میشه 2100میلیاردتومان نه 31میلیارد (2511142) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۹:۱۲:۱۲
من موندم این دوستان که یه عده به ظریف و تیمش میتازند و یه عده به عملکرد چلیلی و تیمش انتقاد میکنند، اصلا میدونن ما دنبال چی هستیم تو این مذاکرات(که به قول یکی از دوستان شده مذاکره برای مذاکره).
اگه هدف اینه که به توافق برسیم و تحریمهای که واقعاکشور رو به زانو درآورذه رو برداریم، خوب این مسئله در دوران اقای جلیلی با تمام زحماتشون به نتیجه ای به هر دلیل نرسید، فعلا هم آقای ظریف داره تلاشش رو میکنه که نتیجه ای حاصل شه. که باید صبر کرد تا دوران ایشان نیز مثل آقای جلیلی تموم بشه، بعد عملکردش رو نقد کرد.
اما دوستان عزیز ما همه مون تو یه مملکت زندگی میکنیم و اثر تحریم رو حتی رو تخم مرغی که میخریم احساس میکینیم. پس این روند باید اصلاح بشه وگرنه تبعات سیاسی و اقتصادی واقعا بدی برا کشور داره.
البته منظورم از دوستان کساییه که مثل ما کارگر و کارمندن نه بزرگان دلال تحریم. (2509536) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۰۵ ۱۲:۰۳:۵۳
واقعا احمدی نژاد چگونه مملکت را با درآمد سالانه 100 میلیاردی تحویل گرفت و چگونه با تحریم (به اصطلاح خودش کاغذ پاره ای ) تحویل داد که تازه پس از مذاکرات و شرایط جدید ماهیانه 700 میلیلون دلار از درآمد خومان را آنهم بصورت قسط بندی می توانیم دریافت و استفاده نمائیم. بیچاره دولت روحانی و مردم؟! (2512241) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
مذاکرات هسته‌ای تا تیر 94 تمدید شد/ ماهی 700 میلیون دلار از دارایی های ایران آزاد می‌شود