توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196345
۳۵ سال زندان براي افشاگر اطلاعات ویکی‌لیکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۲۴
بردلی منینگ، سرباز آمریکایی که به ارائه اطلاعات محرمانه ارتش آمریکا به سایت افشاگر ویکی‌لیکس متهم است، به ۳۵ سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بی.بی.سی، قاضی یک دادگاه نظامی در فورت مید گفت مدت زمانی که منینگ در بازداشت بوده به اضافه ۱۱۲ روز از محکومیت او کم خواهد شد. دادستانی دادگاه نظامی پیشتر خواستار ۶۰ سال زندان شده بود و در دفاع از این درخواست اعلام کرده بود که مدت طولانی زندان موجب می‌شود تا افراد دیگر دست به انتشار اطلاعات محرمانه نزنند.

ماه گذشته این سرباز ۲۵ ساله آمریکایی به دلیل آسیب رساندن به آمریکا به سبب عواقب اقداماتش عذرخواهی کرد. بردلی منینگ در یکی از جلسات رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه نظامی در ایالت مریلند گفته بود که "سه سال گذشته در زندان برایم تجربه بود."

این سرباز آمریکایی ماه گذشته به ۲۰ اتهام از جمله جاسوسی، دزدی و نقض قوانین و مقررات استفاده از رایانه متهم شد. وی در دوران گذراندن خدمتش در عراق در سال ۲۰۱۰، صدها هزار سند محرمانه از میادین نبرد را به همراه مکالمات دیپلماتیک به سایت افشاگر ویلی‌لیکس داده بود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.