توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446347
از ویدئوهای بازیگر زن سینما تا پروژه هنرمند انگلیسی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
در آخرین جمعه بهمن هنرمندان در گالری‌ها و نگارخانه‌های شهر تهران با نمایشگاه جدیدترین آثارشان به استقبال بهار می‌روند.
 
 
به گزارش خبرآنلاین، علاقه‌مندان به گونه‌های متنوع هنرهای تجسمی دراین هفته 43 فرصت گالری گردی خواهند داشت که با افتتاح 33 نمایشگاه همراه خواهد بود.

این هفته با پایان جشنواره هنرهای تجسمی فجر، به استقبال چهاردهمین جشن تصویر سال خواهیم رفت. همچنین تنها تا ۳۰ بهمن ماه فرصت باقی است تا از آثار نهمین جشنواره هنرهای تجسمی در موزه هنرهای معاصر دیدن کنید.

نمایشگاه‎های این هفته بیشتر در غالب نمایشگاه‌های گروهی و سالانه فروش گالری‌هاست. همچنین نمایشگاه فروش سالانه انجمن نقاشان ایران هم در این هفته برپا می‌شود.

خانه هنرمندان ایران هم در این هفته میزبان جشن تصویر سال خواهد بود که آثاری در بخش‌های عکاسی، پوستر و کاریکاتور را به نمایش می‌گذارد.

گالری ثالت گالری نگر به مناسبت یک سالگی خود نمایشگاهی از آثار هنرمندان جوان برپا کرده‌اند.

سیر کم تنوعی نمایشگاه‌های آثار هنرمندان در این چند هفته همچنان ادامه دارد و این هفته نقاشان با افتتاح 18 نمایشگاه به استقبال مخاطبان خود خواهند رفت.

عکاسان و هنرمندان عرصه هنرهای تصویری در این هفته پنج نمایشگاه افتتاح خواهند کرد که شامل نمایشگاه سالانه آکادمی عکاسی هنرهای معاصر، ویدئو آرت، نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه هنرهای زیبا و دو نمایشگاه انفرادی می‌شود.
سایر نمایشگاه‌های این هفته به دو نمایشگاه زیورآلات دست‌ساز، یک نمایشگاه مجسمه‌سازی و یک نمایشگاه خوشنویسی اختصاص دارد.

در ادامه با جزییات نمایشگاه‌های پایتخت که جمعه ۲۹ بهمن افتتاح می‌شوند، بیشتر آشنا خواهید شد:
گالری «آ»«طراح ستاره‌دار» مروری بر آثار آراپیک باغداساریان به کوشش امیر اثباتی، آرش تنهایی، امیر سقراطی و نمایش آثاری از امیر اثباتی، مصطفی اسداللهی، محمدعلی بنی‌اسدی، ابراهیم حقیقی، علی خسروی، مصطفی رمضانی، جمشید سماواتیان، داوود شهیدی، کیومرث کیاست، نعمت لاله‌ای، علی‌اصغر محتاج، مهنوش مشیری، معصومه مظفری، مسعود مهرابی 29 بهمن تا 10 اسفندماه برگزار می‌شود.

گالری آتبین: طاهره افضلی نقاشی‌های خود را با عنوان «باغ بلور» 29 بهمن تا 11 اسفند در گالری آتبین به نمایش درمی‌آورد.

نگارخانه سهراب: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «کجا بود آن جهان» 29 بهمن تا 11 اسفند در نگارخانه سهراب برپاست.

گالری سیحون: نمایشگاه نقاشی‌های رحیم مولائیان با عنوان «آشکارگی جوهر تن» از 29 بهمن تا 11 اسفند در گالری سیحون به نمایش در می‌آید.

گالری هفت ثمر: نمایشگاه طراحی‌های سعید درخشان زنگنه جمعه این هفته 29 بهمن در گالری هفت‌ثمر افتتاح می‌شود و تا چهار اسفندماه ادامه دارد.

گالری هما: نمایشگاه نقاشی‌های حسین تمجید با عنوان «بعضی وقت‌ها، بعضی مردم» 29 بهمن تا 17 اسفند در گالری هما برقرار است.

گالری هوم: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «جنس دوم» از 29 بهمن تا 20 اسفند در گالری هوم برگزار می‌شود.

گالری هپتا: نمایشگاه «پساسنت» مجموعه‌ای از نقاشی‌های روح‌الله دلخانی روز جمعه 29 بهمن در گالری هپتا به نمایش درمی‌آید و تا چهارشنبه 11 اسفند هر روز از ساعت 16 تا 20 پذیرای بازدیدکنندگان است.

گالری پردیس ملت: نمایشگاه فروش سالانه انجمن نقاشان ایران از 29 بهمن تا 13 اسفند برپاست.

گالری نات: الهام زارع نمایشگاه نقاشی‌های خود با عنوان «هستن بسوی مرگ» را از 29 بهمن تا هفت اسفند به نمایش در می آورد.

شکوه: نمایشگاه نقاشی مینا و حجت شکیبا 29 بهمن تا چهار اسفند در گالری شکوه به نمایش در می‌آید. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 16 تا 20 از این آثار دیدن نمایند.

گالری فردا: گالری فردا در این هفته نقاشی‌های لادن مشیر فاطمی را در نمایشگاهی تحت عنوان «خالق عشق» روی دیوار خواهد برد. این نمایشگاه از 29 بهمن‌ماه تا پنج اسفند در گالری فردا برپا خواهد بود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا مراجعه کنند. 

گالری دلگشا: نقاشی‌های مهسا محمدی با عنوان «رویای مردگان» 29 بهمن تا 17 اسفند در گالری دلگشا به تماشا در می‌آید.

نگارخانه کبیری: نگارخانه کبیری نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «فراتر از یک قاب» را با ارائه آثاری از فریبا لوایی، علیرضا تیرانداز، پرستو شهبازی، طناز میرکریمی، حنانه نیک‌سیرت، فاطمه فرمندی، آسیه شه‌رستمی، احمد باقری، زهره اعرابی، المیرا شیرگیر، بهناز معتمدی، فریبا امامی، فریده هوشنگ‌پور، فائقه حاجی کریمی، نگین نرگسیان، زهرا زارعی، سوسن صادقی، شبنم پورغلامعلی، مرجان خداوردی، مرضیه اصلانی، حمیده ثامنی خواه، مهتاب شمیسا، فرحناز قلی‌زاده، کژال رشیدی، نسرین علائمی، حدیثه رسول‌زاده، آیدا قهرمانی، ناهید شروعی، ایمان شاهمرادی، مهران یوسفی و اکبر اکبری از 29 بهمن تا چهار اسفند به نمایش در می‌آورد.

گالری پروژه‌های آران: آثار نقاشی و چیدمان‌های هما امامی با عنوان «حیات باغ» 29 بهمن تا 16 اسفند در گالری پروژه‌های آران به نمایش در می‌آید.

گالری پلتفرم 28: «خط صبح»، پروژه‌اى است آزمایشى که توسط متیو ریچى، هنرمند انگلیسى، و با همکارى شرکت معمارى آراندا/لَش و بخش هندسه پیشرفته در شرکت طراحى سازه اَراپ طراحى شده است که قرار است از 29 بهمن تا 13 اسفند به نمایش در بیاید.

گالری نیوان:  نمایشگاه گروه آبرنگ که نرگس عدیلی‌پور آن را گردآوری کرده است از 29 بهمن تا شش اسفند برقرار است.

ترانه باران: نمایشگاه «شبانه‌های زرین» آثار عباس رحیمی است که از 29 بهمن تا هشت اسفند در گالری ترانه باران برگزار می‌شود.

گالری گلستان: نمایشگاه نقاشی ناودیر عوسمان با عنوان «از اربیل تا تهران» از 29 بهمن تا چهارم اسفند در گالری گلستان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری تِم: نمایشگاه سالانه آکادمی عکاسی هنرهای معاصر امسال در دو بخش نگاه ویژه و تبلیغات در گالری تِم برگزار می‌شود. عکس‌های بخش نگاه ویژه از تاریخ جمعه 29 بهمن تا پنج اسفند و بخش تبلیغات از شش تا 15 اسفند  به نمایش در می‌آید.

گالری راه ابریشم(پارک لاله): «تهران و آن‌سوتر» نمایشگاه گروهی عکس دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران است که 29 بهمن تا 9 اسفند برپاست.

گالری آریانا: نمایشگاه ویدئوها و هنر مفهومی بهاره افشاری با عنوان «دچار» از 29 بهمن تا شش اسفند میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری والی: نمایشگاه عکس‌های امیر مکبر با عنوان «زیر پوست بازار» از 29 بهمن تا 20 اسفند در گالری والی به نمایش در می‌آید.

گالری فصیحی هرندی: عکس‌های فرشید آذرنگ با عنوان «از تهران/ منظره‌ شهری» از 29 بهمن تا شش اسفند به نمایش در می‌آید.

گالری دنا: نمایشگاه گروهی زیورآلات با عنوان «شبیه هیچ‌کس» 29 بهمن تا چهار اسفند در گالری دنا ادامه خواهد داشت.
گالری سیحون دو: زیورآلات الهام علیرضایی با عنوان «این روزها» از 29 بهمن تا چهار اسفند در گالری سیحون دو میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری سایه: «جاذبه» نمایشگاه مجسمه‌های لاله بندانی است که از 29 بهمن تا چهار اسفند در گالری سایه برگزار می‌شود.
نگارخانه احسان: حسن خازنی نمایشگاهی از آثار خوشنویسی خود را تحت عنوان «پس از چندین شکیبایی» از 29 بهمن تا چهار اسفند در نگارخانه احسان برپا می‌کند.

گالری لاله: ششمین نمایشگاه فروش آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران از 29 بهمن تا 27 اسفند از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 19 به استثنای ایام تعطیل دایر خواهد بود.

گالری نگر: نمایشگاه یک سالگی گالری نگر با ارائه آثاری از پیشگامان عرصه نقاشی و هنرمندان جوان کشور در عرصه‌های مختلف تجسمی با عنوان «قرمز» 29 بهمن تا هشت اسفند به نمایش در می‌آید.

گالری «اُ»: «هزار دستان»، نمایش سه پروژه‌ بین‌المللی تبادل چاپ است که از 29 بهمن تا چهار اسفند در گالری اُ برپا خواهد شد.

آرت سنتر باغ: نمایشگاه مروری بر آثار پیشگامان هنر نوین ایران با ارائه آثاری از محمد علی ترقی جاه از 30  بهمن تا 10 اسفند ماه در آرت سنتر باغ برگزار می‌شود.

گالری ثالث: سروش میلانی زاده همزمان با سالگرد تاسیس گالری ثالث نمایشگاهی با عنوان «از کجا تا کجا» را برگزار می‌کند که از 29 بهمن تا 12 اسفند برقرار است.
 
کلمات کلیدی : گالری‌+نگارخانه‌+نمایشگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته