توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465742
خطر سیلاب برای ۱۱ استان کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴
سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای از بارش بارن، رگبار و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها در بخشهایی از نقاط ۱۱ استان کشور خبر داد.

به گزارش تسنیم؛ سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای وضعیت بارندگیهای ساعتهای آتی و مناطق بارانی را پیش‌بینی کرد که متن آن به شرح ذیل است:

سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه سال 96: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در همدان، مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، نیمه شرقی زنجان و بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در مازندران و گلستان

چهار‌شنبه 6 اردیبهشت ماه سال 96: بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز در استانهای تهران و سمنان و بارش باران گاهی وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر در مازندران و گلستان؛ همچنین وزش باد شدید وگرد و خاک در استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی یزد.

مهمترین مخاطره سامانه‌های جوی در این فصل رگبار موقت شدید همراه با صاعقه به‌خصوص در مناطق کوهپایه‌ای، تگرگ، سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد و تندباد شدید موقت است.

از این رو به هموطنان عزیز توصیه می‌شود، ضمن انجام اقدامات احتیاطی لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی، برای برنامه‌ریزی و انجام سفر یا تردد در استانهای اعلام شده وضع هوا را از اداره هواشناسی استان خود جویا شوند.

شایان ذکر است که امروز( سه شنبه ) با نفوذ جریانهای شمالی، دمای هوا در استانهای ساحلی دریای خزر و اردبیل 10 تا 15 درجه کاهش می‌یابد. روز چهارشنبه نیز هوای سرد دراین مناطق ماندگار بوده و در شمال شرق کشور کاهش دما حدود 8 تا 12 درجه پیش‌بینی می شود. با توجه به کاهش دما، مه آلودگی و بارش باران و برف اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی البرز مرکزی و شرقی از اواخر سه شنبه تا صبح پنجشنبه دور از انتظار نیست. در همین مدت دریای خزر نیز مواج و طوفانی خواهد بود.

از اینرو توصیه می‌شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت احتمالی به عمل آید.
 
کلمات کلیدی : سازمان هواشناسی+بارش بارن+سیلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.