نظر منتشر شده
۱۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 245043
نگاهی به معراجی های ده نمکی
بخش تعاملی الف - سهراب زند، 20 مهر 93
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۷
\"\"

مسعود ده نمکی کارگردان سینما و تلوزیون، این روزها سریالی با نام معراجی ها را روی آنتن سیما دارد. فیلمی که از نقد آن از لحاظ فنی و تکنیک های هنری کار اهل هنر و سینما است و عرصۀ دیگری را می طلبد، اما نقد محتوایی آن در حوزۀ فکری و خوراک فکریی که به بیننده می دهد بیش از پیش ضروری است و در حد بضاعت باید به آن پرداخته شود.

باید ده نمکی را ستود که به دنبال زنده کردن یاد شهداست و تلاش می کند مردم را با بسیج و بسیجی آشتی دهد. باید او را گرامی داشت و از زحماتش برای عرصه ای که سخت در آن تلاش می کند تشکر نمود. اما مسعود ده نمکی باید بپذیرد که چند اشتباه بزرگ دارد که گاهی این اشتباهات آثار وی را تا نتیجۀ عکس دادن اهدافش پیش می برد. جبران نکردن این اشتباهات آیندۀ خوشی را در پیش روی او ترسیم نمی کند. غیر از مخالفان جدی ده نمکی، اینکه نمایندۀ ولی فقیه در بسیج سریال اخیر وی را معیوب و کم محتوا بخواند زنگ خطر جدیی برای اوست که باید دست از لج بازی بکشد و در صدد اصلاح برآید.

یکی از بزرگ ترین اشتباهات ده نمکی کلیشه ای تلخ و تکراری در همۀ آثار اوست، آنهم اینکه ارزش ها را با لودگی و ابتذال مخلوط می کند و نتیجۀ این تقابل و جدال را دست مایۀ بینندۀ بیشتر و گیشۀ پرفروش تر می سازد و متأسفانه اثر به اثر، این تقابل آبکی تر و تکراری تر می شود. اوج این سناریوی کلیشه ای در اخراجی های ۳ به وضوح به چشم می خورد که اجرای کلیپی مفصل و کپی شده از ترانۀ مبتذل سوسن خانم که فضای سینما را کاملا معنوی و بوی جبهه ها را در سراسر سینما عطرآگین نموده بود، نمونۀ آن است! کدام کارگردان ما اجازه دارد همچین کاری در فیلمش انجام دهد و فیلم به پستوی توقیفی ها روانه نشود؟

ده نمکی دندان مخاطب را شمرده است یک اکبر عبدی می خواهد و یک آخوند که اکبر عبدی مرتب بگوید حاج آقا تقلب الله! یک علی صادقی که در مقابل یک روحانی از سواحل خلیج هاوایی بگوید و آخوندی که مرتب بگوید باربی کیو کنید!

اشکال دیگر اینکه ده نمکی می داند اول باید خودزنی کند تا مخاطب عام را به پای کار خویش بنشاند، همیشه در کارهای ده نمکی باید یک دوتا بسیجی نمای نان به نرخ روز خور و شارلاتان وجود داشته باشد. شکی در این نیست که در هر صنفی بد وجود دارد، اما این نوع به تصویر کشیدن بسیجی معایب فراوانی دارد، کلیشه شدن پیرهن سفید و انگشتر عقیق و یقۀ بسته بعنوان افراد جانماز آبکش منگول، از ذهن مخاطب فراموش شدنی نیست، مشکل بسیج بیشتر از دو روهای عریان و تندرویی که همه به سرعت شناسایی شان می کنند، کج فهمان زیرک نماست.

اشکال دیگر ده نمکی این است که مخاطب خود را فرد ساده ای تلقی می کند که هر چه او به تصویر بکشد می پذیرد و از دنیا بی خبر است. اینقدر همه چی را گل و بلبل نشان دادن و تمام مشکلات و اعتراضات سیاسی را توهمات نشأت گرفته از تلوزیون های آن ور آبی دانستن، امری است که برای دوستان ده نمکی هم قابل باور نیست، چرا باید دانشجویان ما اینقدر بازی خورده نشان داده شوند که در کل سریال معراجی ها تماماً آلت دست نشان داده می شوند غیر از بچه های بسیج که فقط آنها هوشیارند و البته این هوشیاری هم در آثار ده نمکی دقیق نشان داده نمی شود بلکه بیشتر تعصبی است.

ده نمکی فکر می کند معترضین یا مخالفین یک شبیه مخالف شده اند که با یک اردوی راهیان نور شاید متنبه شوند و با یک هفته جبهه رفتن بشوند مجید سوزوکی؟! در فیلم ماندگار آژانس شیشه ای ساختۀ ابراهیم حاتمی کیا، تا لحظۀ آخر کسی از گروگان گرفته شده ها به این راحتی حاج کاظم را قبول نمی کند و این سناریوی پیچیده و جذاب فیلم است که مخاطب را در حال خروج از سینما با حاج کاظم آشتی می دهد.

در فیلم های ده نمکی چه شبهه ای از شبهه های نقش های مقابل بسیجیان و ارزش محورها حل می شود که اینقدر سریع متحول می شوند؟! باید پذیرفت که ده نمکی این قضیه، خصوصا انتقادات سیاسی را شوخی و سطحی گرفته است.

مشکل دیگر ده نمکی این است که آسان ترین راه را برای بیان عقایدش انتخاب می کند. این خود باعث می شود که از سوی بسیاری مخاطبان، سریع در مقابل وی جبهه گیری شود. جالب است در قرآن هرگز از زیبایی بی نظیر و فوق العادۀ یوسف نبی سخنی گفته نمی شود، بلکه از بریدن انگشت جای نارنج توسط زنان گفته می شود، این یک تکنیک در القای غیر مستقیم مطلب است که بالاترین هدف آن احترام به شعور مخاطب است که خودش به نتیجه برسد نه اینکه برداشت خود از مطلب را مرتب جیغ بکشد. چرا ده نمکی مرتباً اول خودش در مورد همه چیز قضاوت می کند و به فهم مخاطب احترام نمی گذارد؟ کسی می داند که در جدایی نادر از سیمین ساختۀ اصغر فرهادی، کارگردان حق را به چه کسی می داد؟ سیمین که رفتن را بهتر می داند یا نادر که ماندن را؟ راضیه کار درستی می کند یا حجت که از زمین و زمان برایش بلا می بارد؟

نکته دیگر این که در فیلم و سریال معراجی ها بیشتر متبلور است این است که گویا ده نمکی فکر می کند شهدا مانند ستاد انتخاباتی ملک او هستند! وی هر کس را با گرایشات حزبی نه حتی فکری خود منطبق ببیند وی را در صف حامیان شهدا می گذارد و هر کس را در این مدل سیاسی نبیند در جریان مقابل قرار می دهد. ده نمکی در هفته نامه های سیاسی و تند جبهه و شلمچه هم که مدیرمسئولی و سردبیری آنها را در دهۀ هفتاد به عهده داشت که در نهایت هر دو توقیف شدند هم تمام صفحات این هفته نامه ها پر بود از عکس شهدا و ذیل آن مطالب تند سیاسی و جناحی!
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۴ ۰۶:۲۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۲ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۱ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۸:۰۲
 
 
کلمات کلیدی : سهراب زند
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۲۱:۵۶
جالب بود. (2422359) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۲۲:۳۱
این سریال معراجی های دیگه واقعا خود فیلم هندیه!!! بخصوص بازیگرهاش که واقعا کلیشه ای و بدرد نخور بازی میکنن (2422877) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۰۸:۰۸
مشکل ما اینه که فیلنامه نداریم همین هرکی هم پول داشت شد کارگردان مثل ............ (2423347) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۶:۴۰:۱۴
من تا به حال هیچ یک از فیلمهای ده نمکی را در سینما ندیده ام البته هرکدام را که بعداً به شبکه نمایش خانگی آمده دیده ام.
میخواهم بگویم جزء اون 4 میلیون مخاطب مستقیمش نیستم که به شماره میان

ولی واقعاً از این جلسه محاکمه حالم بد شد
همه ش میخواست بگه ده نمکی این کاره نیست
می خواست بگه شاگرد نانواست (من نانوایی رو عیب نمی دونم ولی چیدمان قسمتهای مختلف برنامه این موضوع رو به عنوان عیب و اینکاره نبودن ده نمکی نشان می داد)
میخواست بگه ده نمکی مال این حرفا نیست چون باباش نظامی بوده و توی یک خانواده 8 نفره بزرگ شده
خیلی تلخه که مجری صراحتاً به ده نمکی میگه حالا من اگر بروم جشنواره کن یه توجیهی داره شما آخه برای چی رفتی کن؟
ازش سوال می پرسه تا میاد جواب بده تیکه می پرونه اونهم چه تکه هایی مثلاً یکیاز تیکه هاش این بود که فیلمنامه ت که فیلمنامه نبود از پیامکهای زمان جنگ رو کردی فیلمنامه
این مجری اونقدر از ده نمکی عصبی بود که نمی تونست تحلیل کنه زمان جنگ موبایل نبود که اس ام اس باشه (البته منظورش جوکهای زمان جنگ بود ولی گفت اس ام اس)

اگر کسی اجراهای دیگه ی علی ضیا رو دیده باشه که چطور قربون مهمون برنامه میره و چطور فداش میشه تفاوت رو به وضوح حس میکنه (2424310) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۱۴:۴۱:۵۷
واقعا باید تاسف خورد و شرم کرد که تو هر فیلمی از این آدم یسری دختر و پسر رو جمع میکنن و به لودگی مشغول میشن و دست زنان شعار میدن.
آآخه کدوم کارگردان تو ایران حق داره این چیزارو بسازه؟؟؟
حیف وقت و پول (2430274) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۲۴:۴۱
نویسنده محترم
شاید من مثل شما اختلاف فکری زیادی با دهنمکی داشته باشم (البته سن من به هفته نامه های ایشان در دهه هفتاد نمی رسد) اما این باعث نمی شود که مانند شما این اختلاف را دستمایه زیر سوال بردن کل کار بدون در نظر گرفتن نکات مثبت و منفی کنم;
نمیدانم شما در دانشگاه بوده اید یا نه اما حقیر این نکات فیلم را به چشم در دانشگاه دیده ام:
1- مدیرانی که به معنای واقعی به میز چسبیده اند، برای آنها فرقی ندارد که از کدام طیف دانشجویان قربانی کنند تا بر مسند خویش باقی باشند.
2- دو طیف دانشجویی که هیچگاه نمی توانند همدیگر را تحمل کنند و با هم حرف بزنند و اکثرا به دنبال تقابل با طرف مقابل هستند.
3- اندک دانشجویانی در هر دو طیف که کاری جز ایجاد جو ندارند در کارنامه هر کدام 3-4 مشروطی وجود دارد و دلیل این را فعالیت های سیاسی عنوان می کنند در صورتی که هیچ کار تاثیر گذاری در فعالیت های دانشجویی انجام نمی دهند.
و...

دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنم آثار دهنمکی را بدون دیدن نام او ببینید تا شاید باعث شود کمی منصفانه تر نقد کنید نه اینکه با اینکه داستان هنوز به پایان نرسیده، کارگردان را با پایان مفروض در ذهن خود هم نقد کنید (شاید این گروه دانشجویی بعد از سفر راهیان نور هم نظرشان عوض نشود)

با تشکر از الف
هر چند گاهی نظرمان منتشر نمی شود ... (2422881) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۴۰:۰۰
دو طیف دانشجویی که هیچگاه نمی توانند همدیگر را تحمل کنند و با هم حرف بزنند و اکثرا به دنبال تقابل با طرف مقابل هستند.

این مورد کاملا تایید می‌شود. (2423253) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۵۳:۵۶
ده نمکی اتفاق واقعی که چندین سال پیش در دانشگاه دولتی در تهران را افتاده سریال کرده البته در آن اتفاق همه چیز بر عکس این سریال بود و اکثر مطلق دانشجویان مخالف تدفین بودند و اقلیتی با قدرت موافق، ایشان در تلاش هستند در این سریال تصویری کاملا متفاوت و متضاد با ان چیزی که مردم می بینند و می شناسند ارائه دهند و نه تنها به این هدف نمی رسند بلکه جایگاه والای شهدای عزیز و خانواده های مکرم ان عزیزان ضریه وارد می سازند. (2423335) (alef-10)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۴:۵۷:۱۶
تو سریال این آقای ده نمکی تمامی بسیجی ها آدم های منطقی و معقولی هستن و یه نفر مشکل دار هم بارها تاکید میشه که اصلا بسیجی نیست،اما در بین روشنفکرها حتی یک نفر هم عقل درستی نداره! و به یه شکلی از نظر منطقی مشکل داره! (2424130) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۰:۴۱:۲۰
من به عنوان یک آدم بی طرف عرض می کنم: اگر هدف آقای دهنمکی شناساندن بسیجی به عنوان چهره ای مثبت است، در کارش شکست خورده و نتیجه عکس گرفته است. بنده به عنوان کسی که از بسیجی های امروزی تصویر مثبتی در ذهن ندارم، نمی توانم دهنمکی را باور کنم. (2424874) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۳۱:۰۷
هر کسی از یک طریق نان خانواده را در میاورد. آقای ده نمکی هم از این راه. چه اشکالی داره؟ (2422886) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۲۳:۳۹
کاملا درسته (2424433) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۴۰:۰۵
الف جان جنابعالی هم که داری نظر شخصی خودت را کلیت مردم بیان میکنی وقتی برای سریال های ابکی وواقعا مبتذل مدیری سرودست میشکونند چرا نباید این فیلم ها ساخته بشه در ضمن صحبت های همان کارگردانی که اورا ستایش کردی را درباره ده نمکی مطالعه کنید بد نیست. برادر من شما چند سالت هست ولی اینجانب در مدت 6ماه اخر جنگ که سننمان توفیق پیدا کرد در خدمت برادران بسیج در جبهه بودیم این فیلم ها را در واقعیت دیده ایم.درضمن املا غلط بهتر از ننوشتن ان است زیرا وقتی ورق سفید باشد دیگران انرا پر میکنند (2423083) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۲:۰۳:۴۶
واقعا معنای آبکی رو فهمیدیم.
تغییری که مدیری با یک سریال در فرهنگ و زفتار مردم ایجاد می کنه رو هیشکی نمی تونه انجام بده.
دست آقای ده نمکی درد نکنه ولی فیلمش فقط خنده داره و اصلا طنز نیست.
چیزی که استادش فقط مهران مدیریه.
امیدوارم دیگه بدونید طنز با لودگی فرق میکنه (2423416) (alef-10)
 
معجزه خاموش
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۹:۲۳:۰۸
شما هم که داری نظر خودت رو بیان می کنی آقا مهدی!!
خب این نظر شخصی شماست که سریال های آقای مدیری مبتذل و . . . است (2423534) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۲:۰۴:۳۴
عزیزم من یادم نمیاد مهران مدیری ، دفاع مقدس و خانواده های شهدا و ایثارگران و رزمندگان عزیز رو دستمایه لودگی و اهداف سیاسی خودش قرار داده باشه این کار آقای ده نمکی سو استفاده از این مسائل است برای اهداف خودش و اون کسایی که با میلیاردها پول ازش حمایت میکنند (2423728) (alef-3)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۲:۳۱:۳۴
دوست عزیز ، کی گفته هرچی رسیدی بنویسی برای اینکه بقیه ننویسن ؟
شما کاغذ حروم نکن آدم حرف حساب بنویس کم نداریم...... (2428069) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۰۵:۰۹
عقده گشایی تا کجا؟ (2423207) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۲۰:۱۹:۰۶
مشکل نوسینده این مقاله و امثال منتقدین اقای احمدی نژاد اینه که از یک طرف نقدتون با بغض همراه و هیچ بوی دلسوزی نمیده و به همین جهت اصلا کارساز نیست و نخواهد بود، از طرف دیگر برای مخاطب عام و ... هیچ ارزشی قائل نیستید و خودتون رو نخبه میدونید (2430791) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۰۸:۱۶:۵۲
کلا پرتی از قضیه (2433169) (alef-10)
 
بی بی
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۳:۲۸
آقای نویسنده شما که به همه چی ایراد میگیری بفرما شما یه کار بساز ... استاد ...وقتی بنای ایرادگیری باشه ایراد گرفتن کاری نداره ... نقد اصولی داره .... بهتره بیشتر مطالعه بفرمایید (2430953) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۴:۲۵
متاسفانه آقای ده نمکی بعد از اینکه با استقبال اخراجی های یک روبرو شد گرفتار کپی کاری و کلیشه سازی شد . ساختار سریال به علت ضعف شدید فیلم نامه و محتوا دچار پراکندگی شده، اصل فیلم نامه یعنی دانشجویان هنر و اتفاقات آن، قرارداشتن تعدادی بسیجی در رشته هنر(کپی از فیلم دلشکسته)، اشاره به دانشگاه غیر دولتی، وجود تنها سه کادر علمی در دانشگاه، حضور آزارنده خدمه در دفتر ریاست، فیلم برداری های هوایی و بی مورد ،پریدن از یک موضوع به موضوع دیگر بیننده را آزار میدهد. کار چنان نمک شده که معاونت بسیج هم از این کار انتقاد کرده است. نکته جالب این است که بعد از اتمام این سریال، مراسم تقدیر و تشکر توسط مهندس رسانه ملی انجام خواهد شد. (2422401) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۵۳:۱۵
اگر همون باشه که دیشب (شنبه) از تلویزیون پخش میشد اصلا قابل تحمل نبود .بعضی ها چقدر بیچاره هستند که برای دیدن این فیلم ها پول میدهند. (2422631) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۳۶:۵۴
آقا این فیلم رو بابت دیدنش کسی پول نمیده
ضمنا سریال هست و تلویزیون پخش میکنه (2422893) (alef-10)
 
بیگی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۴۱:۱۲
چه میدونم بعد از سالی خواستم ببینم سیمای میلی چی داره که این در اومد.خوب فیلم های سینمایی اش هم نباید زیاد بهتر باشد. (2423085) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۲۱:۵۳
اشتباه شما دقیقا همین جاست.برای این سریال همه ملت ایران پول دادند چون از بیت المال هزینه شده (2423150) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۰۴:۲۲
ميشه دست از سر كچل اين كلمه بيت المال وردارى،جدااين روزهانمى دانم با شنيدن اين كلمه حالم خيلى بد ميشه  (2431170) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۵۱:۳۳
بنده در همان زمان که اخراجی های 1 ساخته شد و ملت برای دیدنش صف کشیده بودند جایی عرض کردم که این فیلم فیلم نیست! (2422744) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۴۰:۳۲
احسنت به درايت شما!!! (2424479) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۶:۲۶
ده نمکی به اعتبار پشتوانه قوی سیاسی خود چنین اثری را ساخته که شاید یکی از شوخی های آن می توانست مورد اعتراض موتورسواران در فیلم دیگری متعلق به شخصی غیرخودی قرار گرفته و مصداق توهین تلقی شود.
از این جهت وی مخاطبی را که چنین سخنانی را نشنیده جذب می کند تا گیشه پربارتر شده و ضمن آن که گفته شود مردم به دیدن فیلم ارزشی آمده اند، ریال کافی هم فراهم شود!
مشخص نیست این رویه تا چند فیلم دیگر می تواند دوام بیاورد! (2422407) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۹:۵۳
الف پاینده باشی عالی بود (2422418) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۲:۰۵
يك فيلم كليشه اي وسطحي جهت خنداندن برخي مردم! (2422427) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۳۷:۴۱
یعنی از خنده بازار ضعیف تره؟
به نظرم استقبال مردم از اخراجی ها رسوایی داراندار و معراجی ها همه چیز رو ثابت کرده. دست کم اگر دوست ندارید به سلیقه بقیه احترام بگذارید (2422895) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۲۴:۰۰
اینارو بخون اون سلیقتو عوض کن
چقد عقبی شما (2423154) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۲:۰۸:۰۴
میدونی چرا کتاب های دفاع مقدس جزو بالاترین امار چاپ هستند ، این هم به همون دلیله جناب (2423736) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۲۵:۰۸
اگه خنده بازار ضعیف بود لااقل بسیجیها رو مسخره نمی کرد (2424438) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۵۲:۰۸
همانها که با حاتمی کیا چنین کردند جا برای ده نمکی باز کردند. (2423015) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۴:۲۶
به نظر من بازیگرهای فیلمهای ده نمکی فیلم رو کارگر دانی میکنن اخه کدوم کارگردانی تقریبا تمام بازیگرهاشو از حرفه ای ها انتخاب میکنه (2422433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۳۶:۱۸
علی جان... ممکن است بفرمائید کدامیک از بازیگران فیلم های این آقا حرفه ای هستند؟
آنها فقط بازیگرند نه هنرمند .
اکبر عبدی نیز با ظاهر شدن در فیلم های ده نمکی اشتباه بزرگی کرد . میگی نه از اهل فن سئوال کن که اکبر عبدی قبل از اخراجی ها کجا ایستاده بود و امروز در کجای کار قرار دارد.
اکبر عبدی خود را حیف نمود . (2422806) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۸:۲۴:۴۳
این هم نوعی کارگردانی است و البته ایرادی به آن وارد نیست... (2423508) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۴:۴۸
ده نمکی شخصیت و دیدگاه تک بعدی دارد در حالیکه مقام آموزگاری و اصلاح جامعه نیاز به شخصیت چند بعدی دارد بطوریکه بتواند اکثریت طیف ها را روی یک سری اصول پایه متحد سازد تا از بابت این اتحاد و فهم مشترک جامعه ای موفق و سالم ایجاد شده و ادامه حیات دهد. (2422434) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۶:۲۳
متاسفم برای کسایی که با این لودگی ها می خندند و گیشه رو پر میکنند

جناب ده نمکی بیخیال

ممنون از الف که منتشر نکرد! (2422438) (alef-13)
 
حسن ف
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۶:۴۳
الف عالی بود ممنون (2422440) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۷:۳۹
فیلمهای این به اصطلاح کارگردان فاقد هرگونه ارزش هنری و فرهنگی بوده و چیزی جز لودگی و بی احترامی به بیننده و تنزل جایگاه رفیع فرهنگ دفاع مقدس ندارند. (2422442) (alef-13)
 
سید واقعی
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۳۲:۴۸
وقتی کینه امثال شما رو می بینم بیشتر ایمان میارم که ده نمکی دست روی جای حساسی گذاشته!!!!! (2423362) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۵۱:۵۲
حکایت مارمولک بود. .ولی چون این فیلم پشوانه نداشت در نطفه خفه شد ولی فیلمهای توهینی ده نمکی به 100 ها هزار نفر هنوز به راه خود ادامه می دهد! (2422457) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۴۴:۰۹
احسنت.
توهین به شهدا و جانبازان و اسرا... (2423004) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۰:۰۰:۳۳
البته با مارمولک به هیچ عنوان قابل قیاس نیست.
مارمولک یکی از برترین فیلمهای ایرانی بوده که من دیدم.
چه از لحاظ داستان، چه ساختار و چه بازی هنرمندانه هنرپیشه ها. (2425732) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۵۴:۳۰
يعني الان شما نقد كردين؟؟؟ (2422465) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۴۰:۳۷
نه میخواست بگه این سریال رو نبینین چون مخاطبش زیاد شده! (2422999) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۰۱:۰۶
بسیار عالی بود (2422486) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۰۸:۴۴
ده نمکی مثل سلحشور یعنی بودجه دادن بهش مساوی است با اسراف بیت المال
ایشون به میزان فروش فیلمشون اونم با بلیط های مجانی دولتی می نازند من مدرسه موشهایی را می شناسم که تمام نظریات این اقا را پودر کرده و در سطل زباله می اندازد و نزدیک 10 میلیارد بی رغیب می فروشد (2422503) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۴۲:۰۸
لطفا سلحشور رو با ده نمکی مقایسه نفرمایید.
سلحشور سوای تفکرات واقعا کارگردان خوبیه.
سریال حضرت یوسف برا اثبات این ادعا بسه. (2422728) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۵۲:۵۵
شوخی می کنید؟ سریال یوسف پیامبر خوبه؟ هر کس فقط کمی از سینما سر رشته داشته باشد متوجه می شود که کارگردانی این آقا چقدر بد و ضعیفه حتی یک قاب بندی زیبا هم نداره کارش. اگر سریال یوسف پیامبر با استتقبال مواجه شد به خاطر داستان زیبای یوسف پیامبر بود که در قرآن آمده و لاغیر (2423101) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۲۳:۳۴
موافقم با شما سلحشور واقعا کارگردان خوبی تبدیل کردن پیغمبر خدا به .... واقعا هنر می خواهد که تنها از ایشان بر میااید (2423151) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۱۷:۳۲
معنی کارگردان خوب رو هم فهمیدیم!!! (2423298) (alef-10)
 
احسان اردشیری
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۲۲:۵۵:۲۱
یک لیوان اب سرد بخور بعد نظر بده . بعدم همین الان فروش مدرسه موشها مدیون نستالژی کودکیه که هم کودکان و هم پدر و مادر ها رو میبره به سینما البته تعداد مخاطب مهمه نه فروش با نرخ بلیط 5 تومنی (2429272) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۰۸:۴۶
"مشکل بسیج بیشتر از دو روهای عریان و تندرویی که همه به سرعت شناسایی شان می کنند، کج فهمان زیرک نماست."

بسيار موافقم اما آن کج فهمان زیرک نما كه روي غير بسيجي ها نفوذ ندارند .

ضمنا"‌اينكه پیرهن سفید و انگشتر عقیق و یقۀ بسته شده نماد بسيجي ها تقصير خود بسيجي هاست كه مي خواند خود را جدا از بقيه ملت نشان دهند در حالي كه معني كلمه بسيج يعني حضور همه .
اين را بدانيد كه اگر امروز فقط يك قشر پیرهن سفید و انگشتر عقیق و یقۀ بسته در دستگاه بسيج حضور دارند خود نشان دهنده ناموفق بودن برنامه هاي اين سازمان است . (2422504) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۰۹:۲۶
شاید اشکالات و ضعف فیلم تو ذوق میزند
ولی اینهمه کینه پنهان در کلام نویسنده
و توهین به این همه بیننده همچین به به و چه چهی نداره
راحت مینوشت کلا با دهنمکی و بچه ای ارزشی مشکل دارم راحت
این ازنم ازتقابل مسخره نادر و سیمین معلومه (2422505) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۴:۰۷
با سلام
در انتخاب ضرب المثل ها یتان دقت کنید،"دندان مردم را شمرده یعنی چی"؟ (2422518) (alef-13)
 
ستاره
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۴:۰۹
در مثل مناقشه نیست. (2422818) (alef-10)
 
محمد جواد
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۵:۱۶
اقاي ده نمكي در اين مجموعه به جنگ واعتراضات دانشجوي واقعا سطحي برخورد كرد من كه به شخص دقايقي كمي رو از اين سريال ديدم چون در جاهاي مثل نشان دادن جنبش دانشجوي خيلي ضعيف انرا نشان داد . بيشتر شبيه دعواهاي كودكان بود تا يك اعتراض . (2422522) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۵۲:۴۸
میترسه درمورد جنبشهای دانشجویی عمیق برخورد کنه ! جراتشو نداره ! (2422914) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۵۸:۰۳
فقط لیلی با من است ! (2422921) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۲۲:۵۶:۱۱
خوب دقیقا مشکل اینجاست که دقایق کمی و دیدین (2429275) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۲۲:۵۸:۳۴
غالب اعتراضات دانشجویی مثل دعواها ی یچه هاست . مخصوصا دعواهای سیاسی. غالبا یک موجی راه میوفته و کلا همه میرن تو جو . نمونش دانشگاه خوده ما که سره وقایع سال 88 تو جو بودن و از یک دانشکده میریختن بیرون واسه تعطیلی امتحانات چون مثلا دانشگاه ازادیا این کار و کرده بودن . میخواستن از موج عقب نمونن. (2429281) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۶:۴۴
خیلی ممنون از این مطلب که نوشتید من خود از رزمندگان جبهه بوده ام اما هیچ وقت فیلمهای مملو از لودگی ده نمکی را به اندازه یک سکانس از کرخه یا آژانس و خیلی دیگر از فیلمهای دفاع مقدس موثرنمی دانم چرا شعور مخاطب هیچ جایگاهی در آثار این اقا ندارد میدانم چون مخاطب را با شعور نمی داندباید بدانید و باور کنید که فیلم سازی یک هنر است هنر خلاقیت می خواهد و این اقا از خلاقیت خالی است (2422524) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۳۵:۴۵
از متن شما دو نتیجه گرفتن:
1- نه از رزمنده ای که از لحنت چنین برمیاد.مگه هرکی گفت رزمنده ام باید باور کرد.
2- نه حتی یک سکانس از فیلمهاشو دیدی! (2423364) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۷:۲۸
منطقی بود
سئوال :
اگر من هم بخواهم فیلم بسازم و فیلمنامه ای مثل فیلم های این کارگردان محترم داشته باشم آیا میتوانم ؟ آیا حمایت میشوم ؟ اصلا آیا مجوز میدهند ؟ آیا میگذارند ؟
چه استانداردهایی لازم است که بتوان فیلمی شبیه اخراجیها یا معراجیها یا ... یا حتی پروژه لاله ساخت ؟ چطور میشود متولی را راضی کرد ؟ چطور میشود از سانسورها گذشت ؟ اصلا این خط قرمز کجاست ؟
حتی فراتر از اینها اگر لفاضی هایی که در این فیلم ها میشود توانسته از خط قرمز ها رد شود میتوان آنها را تکرار کرد (چون باید یک نفر این خطوط قرمز را رد کند تا بعدی ها بتوانند رد شوند - البته اگر دوباره خط قرمز شکل نگیرد)
هیئت دولت با ویژه خواری مخالف است آیا با ویژه خواری در فرهنگ هم مخالف است یا حتی ویژه خواری در مفاهیم ؟ (2422530) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۲۵:۳۹
اقا شما خودت توقیفی چه برسه به فیلمت (2423157) (alef-10)
 
طلبه
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۱۹:۱۵
از خواندن این نقد صریح و صادقانه واقعا لذت بردم (2422539) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۲۲:۰۱
شخصا روند تمسخر آمیز ده نمکی را نسبت به حقایق سخت وگاه تلخ جبهه ها نمی پسندم !! امیدوارم ایشان در این راه هدفی خاص را دنبال نکنند !!! ایشان جبهه ها را مملو از افراد منگول به تصویر می کشند !!! (2422550) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۲۲:۳۳
نخير اتفاقا دمش گرم ..هيچ كس ، هيچ كارگرداني نميتونه اين جماعت حزب الهي نما و از خود راضي رو به اين خوبي معرفي كنه ....من به آقاي ده نمكي دست مريزاد ميگم ....برو جلو با همين فرمان عاليه... فقط سرعتت كمه بايد سريعتر بروني دهنمكي جان !!!! (2422552) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۲۲:۵۱
اخراجی ها = مرگ ارزشهای دفاع مقدس (2422553) (alef-13)
 
حافظ
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۲۸:۱۸
هزینه کردن از محل بیتالمال برای چنین سریالها دقیقا مصداق بارز خیانت در امانت است ضمن انکه در این سریال باورهای انقلابی و اجتماعی و دینی عامه اکثریت مردم صرفا برای خنداندن مخاطب مورد تمسخر قرار گرفته است ... (2422570) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۳۸:۲۰
اینکه همش کوبیدن بودن تا نقد (2422596) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۴۱:۲۳
وقتی سینا و تلویزیون بدست این افراد بیوفتد بیش از این انتظار نمیرود،گروه فشاری که هم اکن.ن خود را کارگردان هنری میدانند با سینا همان میکنند که با جوانان ایران کردند.آقای ده نمکی اگر شما تونستی یک فیلم با حداقل های یک فیلم هنری بسازی اون موقع آخر فیلمات بنویس کارگردان مسعود ده نمکی!!! (2422606) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۴۷:۱۷
اصلا ايشون نه دانشگاه را خوب ميشناسه ..
ونه واقعا برخلاف ادعايش شهدا وجنگ را....
بيشتر شبيه فيلم فارسي هاي قديم منتهي
ورژن مذهبي اش... (2422617) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۳:۱۵:۵۸
البته به جاى اكبرعبدى خوب بود از مرحوم تقى ظهوريان وميرى ورضا بيك استفاده مى كرد (2431220) (alef-10)
 
ممد
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۴۷:۴۷
مطلب جالبي كه از روز اول در اين سريال نمايان شد،نادان نشان دادن صنف دانشجوست.كارگردان سعي كرده است كه به مخاطب القا كند كه دانشجو يك بچه نادان است كه ميشود آن را به هر سو كشاند.
يك استاد به اغتشاش
يك افسر پليس از شمال به جنوب
يك بسيجي به راه راست
يك راننده مينيبوس چپ و راست ازشون پول مي گيره
و ...
واقعاً همينه؟
كسي شكايتي نداره!
دانشجوي ايراني همينه كه نشون ميدن؟!!! (2422620) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۵:۴۹:۱۲
یعنی چیزی که شما نوشتی موندم داری ده نمکی رو نقد می کنی یا صدا و سیما یا بسیج یا اصلا خود الف و ... این ها که نوشتی تو ده نمکی یه جا جمع شده بقیه اش پر. از تیپ بسیجی ها گرفته که مدی شده برای خودش و خیلی جای نقد داره. تا صداو سیما که مخاطب رو ساده فرض می کنه و یا روزنامه های اصولگرا که همه رو برای خودش مصادره می کنند. مثلا رجا نیوز که موندم چه ربطی به شهید رجایی داره؟ یا ساده ترین راه که احمدی نژاد حرف میزد و براش کف میزدند خیلی ها. (2422623) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۰۰:۴۹
برای خنداندن مردم راه اشتباهی طی شده!! (2422648) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۰۸:۴۱
من برای دیدن فیلم سینمایی معراجی هابه سینما رفتم همه مردم از لودگی های عوامل فیلم می خندیدند اما نمی دونم چرا من خندم نمی گرفت. (2422661) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۲۴:۲۶
چندتا ایراد دیگه رو هم من بگم.
در منظومه فکری آقای ده نمکی دانشگاه منشا فتنه و اساتید باسوادش هم فتنه گرن الا اون استادی که بسیجیه و اتفاقا ازهمه منطقی تره. ضمنا مخالفین همه حتما مخالف شهدا هستند. اصلا کی همچین حرفی زده؟ کی گفته هرکس با چیزی در مملکت مشکل داره حتما با شهدا دشمنه؟؟؟ البته با کاسبی از شهدا همه مشکل دارن. اما اینکه همه تکیه کلامهای اصلاح طلبها و روحانی و خلاصه منتقدین دیدگاه تندرو ها بشه نماد فتنه و دشمنی با شهدا نهایت بی انصافیه. البته گوش مردم هم به این فیلمها نیست. مثل همون اخراجی ها اگر کسی هم نگاه میکنه واسه دلقک بازی و مسخره بازیهاشه فقط. (2422695) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۲۵:۱۲
واقعا این سریال از نظر محتوایی اگر نگوییم هیچ ولی بسیار بسیار ضعیف بود . خانواده ما به عنوان طنز شب ها دور هم نگاه می کنند و می خندیم.و در ضمن از بازیگراین مثل محمود عزیزی و رضا رویگری بعید بود اینقدر سطح خودشان را پایین بیاورند . فضاهای این سریال مخصوصا دانشگاه و کاراکترهایش واقعا تخیلی ترسیم شدند . آن امیر نوری هم که توهم بچه های بالادستی را زده و مرتب در گوشی اش عدد می گوید دیگر محشر است و آبروی صنف بسیجی را برده . آقای ده نمکی نمی توانی رویه ات را عوض کنی خواهشا فیلم و سریال نساز! این کارهیا اخیر شما بیشتر هجو جبهه و ارزش هاست . (2422698) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۰:۴۱
فرض کنیم فیلم های اخراجی ها و معراجی ها با همین فیلمنامه و همین بازیگران ( مو به مو به همین صورت) ساخته می شد ، یعنی فرض کنیم نام کارگردان به جای ده نمکی مثلا کیانوش عیاری بود آنوقت این فیلمها اجازه نمایش می گرفتند ؟ (2422707) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۲:۲۷:۵۷
کیانوش عیاری اصلا چنین فیلمی رو نمیسازه خودش... (2423431) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۳:۰۹:۰۷
خداوكيلى دلت مياد كيانوش عيارى رو وسط اين معركه بكشى عزيز دل بابا (2431218) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۱:۱۸
فیلم فارسی با حجاب... (2422710) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۲۵:۰۲
«اشکال دیگر ده نمکی این است که مخاطب خود را فرد ساده ای تلقی می کند که هر چه او به تصویر بکشد می پذیرد و از دنیا بی خبر است.»
اگر اینطوری نبودن که 5 میلیارد فروش نمیکرد (2422792) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۲۶:۰۲
من از فیلم های اخراجی ها خوشم نمیاد تا وقتی رسوایی رو دیدم ، بدترین فیلمی بود که تو عمرم دیده بودم، واقعا چه جوری مجوز گرفته بود، بیکار هم باشم معراجی ها رو نگاه نمی کنم ...... (2422793) (alef-10)
 
آزاده دفاع مقدس
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۳۰:۳۹
مسعود ده نمکی کارگردان سینما و تلوزیون!!!!!
----------------------------------------------------
به قول هنرمند ارزشی سینما تأتر ایران جناب اردشیر ارجمند « ده نمکی یک جک ساز است ، نه فیلمساز ».
این شخص همانگونه که از اخراجی ها تا معراجی هایش پیداست حتا دفاع مقدس ملت سرافراز ایران را نیز به سخره گرفته تا با آنها فروش میلیارد نماید . (2422797) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۷:۵۳
تعجب من از این بازیگرایی که به خاطر پول حاضر میشن کلاس کار خودشون رو تا این حد پایین بیارن!!! (2422824) (alef-10)
 
احمد سلامی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۸:۲۶:۳۸
با احترام
اقای ده نمکی نه در جنگ بوده بخاطر کمی سن من ماندم چطور شده این اقا مدعی بچه های جبهه و جنگ و ایا جبهه و دادن شهدا و جانبازان مایه طنز بوده
ایا در کدام بخش از جبهه ها بچه ها این دلقک بازیها را دراورن 5سال درجبهه خاک خوردیم
جز مناجات استراحت یا خط کاری نکردیم یا دنبال تمسخر نبودیم این نگارش فیلم نوهین به تمام رزمندگان وشهدا وجانبازان است
پس ما دست مایه دلقکی بودیم و برای گیشه سینماهای کشور پول ساز خودمان خبر نداشتیم
روزی مایه تمسخر اینگونه شویم
ایا شهید باقری و صیاد و چمران ودیگر شهدا و شهدا غیر فرمانده ورزمندگان و جانبازان اینگونه در جبهه بودن
این میدان مین و اتش تهیه شادمانی برای کسی داشت ما فقط در فکر خدا و خدمت به کشور بودیم نه تمسخر (2422884) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۳۹:۵۰
به کتاب از معراج برگشتگان آقای داوود آبادی مراجعه کن عکسهای ده نمکی رو در جبهه خواهی دید.من بعد هم وقتی چیزی نمیدونید اظهار نظر نکنید.
ضمنا صدها جلد کتاب طنزی که درباره جبهه و توسط خود رزمنده ها نوشته شده مراجعه کنید براتون خوبه. (2423369) (alef-10)
 
معصومه مهرنامی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۰۵:۱۴
استقبال از این فیلم درسینما بخاطر محتوا یا اثر هنری نبود مردم تشنه شنیدن صدای مخالف هستند بخاطر چند شعار وتکه مخالف فیلم فروش دارد و این نعمت مخالف گویی تنها در انحصار ده نمکی است وگر نه فیلم به قدری سبک وفاقد ارزش هنری است که قابل دیدن نیست. (2422933) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۲۳:۰۱
مسعود ده نمکی وقتی جنگ شروع شد 10ساله بود وقتی جنگ تمام شد 18 ساله او شخصا چه تجربه ای میتواند در دفاع مقدس داشته باشد. (2422971) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۱۹:۲۶
پدر بنده 14 سالگی رفت جنگ.فرمانده هم شد توی جنگ و یه گردان رو اداره میکرد اونم تو سن 18 سالگی! (2423226) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۴۸:۰۷
خب که چی؟؟؟؟؟مگه زیر 18 ساله ها جبهه نمی رفتن؟؟؟؟بیش از 46 هزار دانش آموز چند ساله بودن؟؟؟؟؟؟
مسعود ده نمکی 15ساله بود که به جبهه رفت.
زمان جنگ بچه ها زود مرد می شدن. (2423376) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۵۶:۰۳
مثل همیشه بدون اینکه فیلم رو ببینید بخاطر کینه نسبت به کارگردان اظهار نظر کردید.
اولا زمانی که برخیها جنگ را بی مفهوم می دانند فیلم ساختن از شهدا به نوبه خودش ارزشمنده.
دوما دور و ور خودتون شخصیتهایی مثل بالا زاده و فرید ندیدید تا حالا؟؟؟؟
استاد دانشگاهی که خودش دانشجو تحریک کنه تا پست ریاست بگیره ندیدید؟؟؟؟؟؟
اگه فیلم رو دیده بودید حداقل می فهمیدید در فیلم،جریان مخالف بیشتر از هر جریان دیگری حرف زدن و اظهار نظر کردن!!!!
حالا اگه ده نمکی یه فیلم سیاه ساخته بود همه میگفتن روشنفکره.به قول قزوه بیا به فکر تمدن باشیم وقتی کاروان شهیدی نمی آید (2423382) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۲۴:۵۶
شاهكار فيلم اونجابود كه ادرس محله بدنام را ميگفت من نمىدونم خنداندن مردم به چه قيمتي (2422977) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۲۶:۲۸
من هیچ حقیقتی در این فیلم ندیدم.هرکی رو که دیدم یک قسمت از این فیلم رو دیده فقط میگه همه ی حقایق رو برعکس داره نشون میده.تفکرات ده نمکی نماینده ی 4 میلیون نفر در ایرانه.پدر من رزمنده و جانبازه.میگه تاحالا ندیدم حتا یک فیلم واقعی در مورد جنگ و شهادت ساخته بشه. (2422978) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۱۷:۱۱:۵۸
واقعیت ومعنویت ان زمان را نمیتوان در فیلم ها نشان داد ولی این باعث نمی شود که هیچ فیلمی در این باره نسازند که نکند به این واقعیت ها خدشه وارد شود باید کسانی که در این راه تلاش میکنند را تشویق کنیم وکمکشان کنیم که به این واقعیت ها نزدیک شوند (2430548) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۲۹:۲۳
فیلم های تلوزیون برای اصلاح جامعه نیست و فقط برای اقناع طرفداران خود آقای ده نمکیه که 4 میلیون نفرند. (2422982) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۲۵:۵۲
کمتر از این تعداده والا (2423158) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۱۷:۴۷
من يكى از ان ٤ ميليون نفرم ، ده نمكى از جنگ و شهدا كاسبى ميكند و هيچ ارتباطى با ارزشها ندارد (2423299) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۳۲:۴۶
لابد بابت پخش این سریال پول هم میدهید من که راضی نیستم از حقم ریالی بابت این سریال پرداخت شود. (2422987) (alef-10)
 
بیطرف
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۹:۵۰:۰۷
واقعا جای تاسف نیست که تلویزیون اینطوری پول مردم را دور بریزد؟ (2423013) (alef-10)
 
توحید
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۰۲:۳۰
از طرف مردم صحبت نکن شما
من راضی م از این سریال (2423119) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۱۹:۱۱
حالا خوبه نماینده ی ولی فقیه انتقادی کرد ازین فیلم که منتقدای این فیلمو به کینه ورزی علیه ده نمکی متهم نکنند!!! (2423053) (alef-13)
 
حسابدار
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۳۴:۱۶
این نوع فیلمها هیچ تاثیر مثبتی ندارد و پیامهای مستقیم و غیر مستقیم بعلت مغایرت آن با واقعیتهای موجود قابل هضم نیست ولی به هر حال سطح دست اندر کاران فرهنگی ما بیش از این نیست (2423075) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۴۲:۲۰
من خودم ابدا فیلم های ده نمکی را نگاه نمیکنم چون پول بیت المال در ان هزینه شده و بسیاری هم راضی نیستند. (2423086) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۵۳:۰۳
چیزهای عجیب غریب در این فیلم زیاد است.دانشجویان براحتی اعتراض سیاسی میکنند و اساتید حزب الهی دانشگاه عاجز و درمانده اند.راننده مینی بوس ناگهان و برای فرار به طرف جاده خاکی که معلوم نیست به کجا میرود میپیچد.مانند فیلمهایی که قاچاقچیان راههای کویری را بلدند و میدانند باید به کجا بروند.بسیجی های فیلم هم عده ای عاجز که نمیتوانند دانشجویان فراری را برگردانند.سر اینکه یکی از آنهاپسر خاله و نامزد یکی از دخترهاست.متاسفانه در فیلم به شعور مخاطب توهین میشود . گویا اقای ده نمکی فقط قصد تصاحب گیشه را دارد. (2423102) (alef-13)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۰:۵۸:۰۷
به نظر من که خوب ساخته. دمت گرم مسعود جان بازم بساز ببین مردم میخوانت!
اینا اینجورین دیگه اگه چیزی که مردم استقبال می کنن مورد نظرشون نباشه میگن واسه گیشه فروشیه اگه هم پسندشون باشه میشه اوج هنر سینما.
دوست داریم انقلابی واقع گرا. بازم بساز (2423110) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۰۰:۳۸
تعجب دارد تلویزیون بودجه هنگفتی بابت تهیه این سریال بسیار ضعیف صرف کرده و در پر بیننده ترین زمان تلویزیون به مردم تحمیل می شود
آیا ناظر کیفی نداشته است؟
فیلم فاخر تلویزیون! (2423112) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۰:۴۸:۰۱
ناظر کیفی دیگه چه صیغه ای هست.
ناظر کیفی را برای فیلم های خارجی صحنه دار میذارن تا به صحنه های آن نظارت کنه و کیف کنه.
اینجا که ناظر کیفی لازم نداره. (2427853) (alef-10)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۱:۵۸:۵۱
آقایان کارشناس و نظریه پرداز دهنمکی فیلمی ساخته که مخاطب داره و هر دیکته ای غلط داره. خود شما چکار کردید برای این مملکت که بلدید گیر بدید. (2423201) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۳۰:۲۳
این همه سریال و فیلم تو این کشور ساخته میشه .
همشون خوبن فقط مال ده نمکی بده ؟
دوست ندارید برای اون ها یادداشتی بنویسید ؟
چرا دارید از مردم انتقام می گیرید ؟
مردم خودشون خوب می دونن چی خوبه و چی بده . (2423239) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۳۳:۴۴
کلاس کار طنز لیلی باا من است کجا و این هجونامه کجا.. البته خب منش بسیجیها نشون داده. ضمن این که نشون میده دانشگاه تودست چه کسانی هست (2423244) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۴۱:۲۰
واقعا بايد تاسف خورد كه صداوسيما اينگونه منابع مردم رو به هدر ميده. اتفاقات اين فيلم حتي در تخيل هم نميگنجه. به سخره گرفتن اساتيد دانشگاه و دانشجويان هم فوق العاده توهين آميز بوده (2423258) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۲:۴۹:۳۳
الان که دارم این کامنت را مینویسم ده نمکی مهمان برنامه شبکه 3 بود که 5 دقیقه از شروع برنامه نگذشته و بدون اطلاع مصاحبه قطع شد رفت رو تبلیغات!!! (2423274) (alef-10)
 
خراسانی
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۰۴:۳۲
سایت الف اغراض شخصی را چاشنی خیلی از مطالبش کرده است امیدوارم این سایت به محور اصلی خود برگردد.
ده نمکی در دوران دانشجویی من جزء راه اشتباهی را می رفت و حال خوشحالم که یک فرد مذهبی توانسته تأثیر بسیار مثبتی بر جامعه خود بگذارد.
ولی انگار الف ناراحت است (2423285) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۱۴:۲۷
برای مردمی متاسفم که رفتن پول دادن فیلم های این اقا رو تو سینما دیدن (2423294) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۳۰:۵۱
×××
کلیتش سریاله خوبیه هرچند که ضعفهایی داره اونم به پای سریالهای دیگه که اصلا توشون نقطه قوت که هیچ ذره قوت هم نیست!
بعضیا هم که همش باید تیریپ منورالفکری بیان و طبق معمول ناله کنن!
××× (2423311) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۲۳:۳۱:۰۷
از کوزه همان برون تراود که در اوست. ده نمکی خودش را می سازد . همانوقت که نشریه هم داشت اینجوری بود (2423312) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۶:۵۱:۵۶
پس بیاد تو رو بسازه مهندس؟ (2424327) (alef-10)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۰:۲۳:۰۴
واقعا متاسفم برای برخی که همه چیز را باعینک سیاسی آن هم از نوع ...
می بینند و نمی خواهند باور کنند که افرادارزشی مثل جناب ده نمکی می تواند
در سینمای کشور کاری کند کارستان، که خیلی افراد با ادعاهای آنچنانی نتوانستند.
خداوند با بندگان مخلص خود همیشه خواهد بود. (2423354) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۱:۴۶:۰۰
به عنوان کسی که 6 سال تو دانشگاه های این مملکت درس خوندم دانشگاه فیلم 1 درصد با واقعیت تطابق نداره اگه واقعا می خواین فضای دانشگاهو ببینین فیلم زیبای دربندو ببینین (2423410) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۶:۱۸:۵۸
به باور ما،با وجودی که نسبت به گذشته ی ایشان در سرکوب جوانان و جایگاه ایشان ،انتقاد زیادی داریم و همپنین دیدگاه ایشان، فیلم اخراجی های 1 دست کم در میان شاید بسیاری از نو جوانان و جوانان ما تاثیر گذار بود و دست کم ،در پایان فیلم، که تانک های دشمن،با ان د د منشی،جوانان ما را زیر تانک له می کردن و یا به زخمی ها شلیک می کردند، تاثیر گذار بود برای نو جوانی که سرش به بازی های گوناگون و القا کننده ی امریکایی و ژاپنی و چینی،گرم است و نمی داند برای نگهداری این اب و خاک جوانان ما په گونه جانشان را فدا کردند،موثر بود. چرا? چون یک نوجوان به ندرت فیلم جدی در باره ی جنگ را می بیند ولی هنگامی که به صورت طنز نوشته می شود و به گونه ای ساخته می شود که نو جوان و جوان امروزی را به دیدن ان ن،قابل ستایش است،چرا? چون نو جوان امروزی، نو جوان دیروزی نیست و سلیقه ی دیگری دارد که باید از ان راه او را به دیدن حماسه ها و جانفشانی های جوانان ما در جنگ کشاند و بداند کا در جبهه،همه جور ،جوان از لایه های گوناگون بودند و مانشان را فدا کردند. من در اخراجی های 1 توهینی ندیدم و این که در فیلم بخواهیم از همه فرشته بسازیم و یا بگوییم که هر که در جنگ بوده همه قدیس بودند و گذشته شان بدون نقص و کاستی بودا،نه درست است و نه اخلاقی و نکته ی تاثیر گذار ان فیلم،اخراجی 1 ، هم در نوجوان و جوان همین است که تو هر چه و هر که باشی،هنگامی که سرزمینت در خطر است،دیگر مهم نیست، هدف برای همه یکی است و می تدان دگرگون شد و دیگر شد حتا اگر در یک ان باشد و سپس شهادت. دوستی می گفت نوه ی دوازده ساله اش را به دیدن این فیلم برد و نوه ی او هم خندید و هم تناقض های افراد داوطلب در جنگ را دید و هم تغیییر انسان ها را در زمان دفاع از میهن دید و هم دید که دشمن در پایان فیلم چه کرد و نوه ی دوازده ساله ی او بهت زده فداکاری هو را دید اوج د د منشی دشمن را هم دید و چشمانش به اشک نشست. ان فیلم تاثیر گذار بود همان گونه که از کرخه تا راین بود و یا بوی پیراهن یوسف و.و. که البته نه قصد مقایسه ی کارگردانان را دارم نه کارگردانی نه فیلم نامه بلکه تنها تاثیر گذاری ان را می گویم. فیلم جنگی نباید همیشه،جدی باشد که بگوییم به جبهه رفته ها احترام گذاشته ایم و نه باید انها را فرشته و بدون خطا ببینیم . فیلم های طنز در مورد مسایل مدی،گاهی بیشتر تاثیر گذار در رساندن پیام است تا فیلم های جدی،گاهی،ان هم اگر خوب ساخته شو د. معراجی ها را ندیده ایم و داوری ان با کسانی که دید ه اند ولی اخراجی های 1 و تا اندازه ای2 برای ما که دیدنی بود و بازی ها به ویژه در1بسیار زیبا و حرفه ای بود و باور کردنی. (2423476) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۶:۵۵:۴۵
آقای نویسنده! به نظر میاد که قلم شما یه جایی گیره. آزاد و بدون تعصب ننوشته اید. لطفا در نوشتن حر باشید. (2423480) (alef-10)
 
اصعر
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۹:۲۷:۴۰
سلام
مقایسه برای درک مطلب خوب است اما مقایسه ده نمکی با آقای حاتمی کیا و فرهادی ، حقیقتا قیاس نامتناسبی است . (2423537) (alef-10)
 
شرمنده
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۰۹:۳۶:۲۷
فقط کلیپ آهنگ آخر فیلم قشنگه(یه پلاک ...) دیگه هیچی... حیف از اونایی که تو ساخت فیلم از بین رفتن.. و حیف از پولی که خرج این فیلم شد... فقط اخراجی ها 1 دیگکه هیچی... بقیش سیاسی یک طرفه به قاضی رفتن شده (2423540) (alef-10)
 
مصطفی بروجن
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۰:۰۰:۴۰
اگه عرض اورزه داری بیاین خودتون فیلم بسازین و جوانها را با جبهه و جنگ آشتی بدین فقط بلدین بکوبین (2423558) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۲:۰۸:۵۳
کارهای ده نمکی اسمشون فیلم او سریال است . (2423737) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۳:۴۲:۲۶
الف جون شما بهتره که اول فیلم رو خوب ببینید بعد اینجور در مورد بعضی چیزهاش ایراد الکی بگیرید!!!!! (2423945) (alef-3)
 
سیدمهدی
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۶:۰۱:۳۸
به نظرم نویسنده چند تا نتیجه گیری اشتباه کرده اولا من موافق ده نمکی نیستم اما باید ببینیم کیفیت بقیه سریال های تلویزیون چطوره مثلا من حاضرم معراجی ها رو نگاه کنم اما ستایش یا سریال اولین انتخاب یا هفت سنگ رو نگاه نکنم حداقل یکی از این سریال ها رو مهدی صباغ زاده ساخته اما سریالش بی سروته وبی هدف بود
این سریال هدف داره حالا نهایتش اینه که بد پرداخت شده شما از یه طرف میگین چرا تمام ادمای خوب رو گذاشت تو جناح خودش از اون طرف میگین چرا بسیجیا رو بد نشون داده وتعصبی این حرفتون پارادوکس داره فاصله ده نمکی با حاتمی کیا خیلی زیاده اما مگه چند تا کارگردان مونده که دارن برای جنگ میسازن تازه من خودم معراجی ها رو سینما نرفتم ولی وجدانا فکر نمی کردم بفروشه جز اکبر عبدی کدوم بازیگر سرشناسی تو فیلمش بود که تونست بفروشه من خودم چ رو ررفتم
و از این فیلم لذت بردم اما جز یه نفر از دوستان واشنایان رو نتونستم به سینما برای این فیلم ببرم اما برای معراجی ها رفتن بالاخره سلیقشون این شکلیه بازم میگم در حدخودش این سریال از سریال قبلی ده نمکی بهتر بود ولی خوب ایرادات زیادی هم داره ولی بهتر از کپی کردن از سریال های فارسی 1 که تو ماه رمضان پخش بشه (2424242) (alef-13)
 
smith
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۱۶:۵۷
من نمی دونم همه انتقاد می کنن
ولی این بابا هرچی فیلم میسازه همه دم در سینما صف می کشن (2424419) (alef-10)
 
جلال
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۳۱:۰۹
برادر ایکاش تو مقاله ها اینقد بی احترامی نکنی..
نقد کن داداش چرا تیکه طعنه می زنی
توام شبیه همون حرفایی هستی که از ش بدت میاد...جالبه نه (2424456) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۷:۴۸:۱۸
متاسفانه چند سالی هست که کلیت و ساختار صدا و سیما دچار وضعیت گفته شده در این تحلیل هست.هرچی نباشه تهیه کننده این سریال هم خود صدا و سیماست. (2424497) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۲:۰۸:۰۸
اخراجیهای یک و دو خیلی خوب بود از اون به بعد بی نمک شده و تاثیری نداره. سینمایی معراجیها رو رفتیم خیلی آبکی بود سریالش هم که آب بستن به سینما و شعارهای دانشجویان (2425014) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۲:۱۴:۴۸
آب بندی کامل... (2425030) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۲:۱۹:۳۵
بنحوی می توان گفت سریال ایشان تنها یک مستندی است در جهت بزور خوراندن تفکرات خود به دیگران است، در طی سریال داستانی مشخصی وجود ندارد تنها از این شاخه به آن شاخه پریدن و بیان یکسری دیالوگهای است که بارها در طول سریال تکرار شده و طبق مطالب مقاله سایت الف دقیقا توهین به مخاطب بوده.
تنها مخاطب این سریال گروه سنی زیر 10 سال می تواند باشد.
البته پخش و توزیع چنین سریالی در کشور هند موفق تر می باشد تا در ایران...! (2425042) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۰۸:۱۶:۰۹
دفاع مقدس وشهدا سوژه هايي هستند كه هميشه منو به خودش جذب كرده ،مثلا فيلم مهاجر،افق،ديده بان واز اين دست رو بارها ديده ام وحس هم ذات پنداري بهم دست داده ولي با ديدن اين سريال همش فكر ميكنم شديدا به شعور مخاطب توهين ميشه ،اينقدر ابتذال وهجو اونهم تو فيلمي با اين مضمون؟ كج داره ميره اين آقاي با نمك! (2425499) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۰۹:۳۷:۴۹
فيلمسازيمان هم بچه بازي شده است

اگر اين امكانات را به ناصر ملك مطيعي مي داديد تا فيلم بسازد چه مي شد
اينقدر بودجه بيت المال را دست به دست بين يك گروه خاص كه از نظر تفكر هم در اقليت هستند قرار ندهيد
ابراهيم حاتمي كيا با 8 ميليارد فيلم چه را ساخت چقدر فروش كرد فيلم شهر موشها با چند تا عروسك تا حالا 9 ميليارد فروخته
چرا؟ (2425663) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۱۷:۰۳:۳۵
این فیلم با امکانات دولتی ساخته نشده اسپانسر داشته اگر حمایت دولت را داشت انتقاد هایی که در فیلم مطرح شده تایید کننده این مطلب است (2430537) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۳:۴۹:۱۵
اگه ده نمكي مي خواد كمدي بسازه، موضوعاتي كه داره توي فيلمش بيان مي كنه خيلي جدي تر ازين هستن كه توي يه كمدي مطرح بشن و فقط باعث ميشن صحنه هايي ساخته بشه كه فقط باعث نفرت من ميشه و هرگز خنده ام نمي گيره. نمي دونم چطور بعضيها به اين صحنه ها مي خندن؟! (2426304) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۲۸:۱۵
تو هم اگر درتمام عمرت يه كتاب نخواندهباشى وازاول صبح تا اخرشب براى يه لقمه نان تو خيابان سگ دو بزنى باوركن خنده ات مى گيره  (2431187) (alef-10)
 
محسن حقیری
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۷:۳۰:۲۳
ضمن احترام برای آقای ده نمکی متاسفانه ایشان با تمام اعتقاد و ارادتی که نسبت به انقلاب و شهدا دارند در فیلمهایشان واقعا این شان بالای شهداست که شهید میشود . (2426801) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۸:۵۴:۱۴
سینمای ایران خسته کننده است. تا زمانی که فیلمهای فضایی و تخیلی از امید و آیندگان نساخته ایم نه فرهنگ بوجود آورده ایم و نه امید. برای پیشرو بودن باید پا از سناریوهای تکراری فراتر گذاشت و نو آفرید. (2426926) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۰۹:۰۳:۰۳
قرارنیست همه فیلمهای درجه یک و خوب بسازند همین که سریال عده ای از مردم را مشغول و می خندونه هم کافیه (2427651) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۰:۳۳:۴۶
بازیگران تکراری، ژست های تکراری، فیلنامه تکراری.... (2427819) (alef-17)
 
بی نام ع .
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۲۰:۱۴:۴۱
این فیلم تا ثیر گذار نبود (2429065) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۳۰:۰۰
عاشق كلمه تاثير گزارتم (2431188) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۱۷:۰۰:۵۹
چرا جبهه و مذهب را از طنز خنده جدا میکنید شما فکر میکنید بسیجی ها در جبهه فقط گریه میکردند میجنگیدند باشه ده نمکی بد چند تا از کتاب هایی که درباره شهدا است را بخوانید تو رو خدا یک بار هم که شده بیطرفانه قضاوت کنید من یک دانشجو ام و این فیلم روی من خیلی تاثیر گذاشت عیب هایی داشت ولی بسیار خوب حقیقت جامعه را به زبان طنز بیان کرده بود (2430532) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۱:۱۷:۳۵
در كل خوب بود برادر... قلمت پخته تر شده... (2431153) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۰۶:۴۱:۰۰
فیلمهای بی محتوا و بی نتیجه کم نساختیم ولی چون سازنده هاشون در جریان فکری خاصی هستند نقد نمیشن اما دهنمکی چون به نظر یک،عده مال سینما نیست نباید فیلم بسازه واگر میسازه ضعیفه در جریان باشید که فرهادی و بعضی دیگر از دوستان از فیلم نامه نویسی کارگردان شدند
هر فیلمی نقاط منفیٍ مثبت داره و این فیلم هم همینطور ولی نقدها بیشتر رو کینه با کارگردانه تا فیلم
محبوبیت به میزان فروش و اهمیت مردمه نه به عقاید سیاسی بازیگر پس نگران محبوبیت عبدی و... نباشید (2431275) (alef-10)
 
ص
۱۳۹۳-۰۷-۳۰ ۱۵:۳۳:۳۳
فيلم معراجى هاي ده نمكي از نظر موضوع سطحي بود ولي بيام فيلم در اخر زماني كه رزمنده هاي شهيد و زخمي و سالم در كانال توسط دشمن به اتش كشيده شدند، كفته شد كه واقعا كسي در فيلمهاي قبلي به ان نبرداخته بود و ما را مات و مبهوت كرد و اشكمان را دراورد. (2443323) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.