توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503046
نواز شریف و دو پسرش بازجویی می شوند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
نخست وزیر مستعفی پاکستان و دو پسرش برای پاسخگویی درباره اتهامات اختلاس و پرونده فساد مالی در مقابل اداره حسابرسی ملی پاکستان که یک آژانس ضد فساد است، حاضر شده و مورد بازجویی قرار خواهند گرفت.


به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه داون، دیوان عالی پاکستان از اداره حسابرسی ملی این کشور خواسته است که پرونده فساد را تا هشتم سپتامبر علیه شریف، دخترش، دو پسر و داماداش و اسحقاق دار، وزیر دارایی کابینه شریف تشکیل دهد.

حسن شریف، ۴۱ ساله پسر نخست وزیر برکنار شده پاکستان در لندن زندگی می‌کند، دست کم ۱۵ خانه و دفتر در انگلیس دارد و هیچ منبع مشخص درآمدی هم ندارد. او اتهامات علیه پدرش را توطئه دانسته است.

تیم مشترک تحقیقاتی در پاکستان مشخص کرده که نواز شریف تعدادی شرکت در لندن تاسیس کرده است. بازرسان می‌گویند که این دارایی‌ها از طریق راه‌های "غیررسمی و غیرعادی" به دست آمده و حسن شریف ۴۱ ساله به نیابت از خانواده در لندن این شرکت‌ها را تاسیس و اموال را اداره می‌کند.

املاک چندین میلیون پوندی خانواده نخست وزیر پاکستان در لندن احتمالا در جریان تحقیقات درباره فساد مالی آنها، توقیف می‌شود.

هم چنین چند روز گذشته نواز شریف درخواست‌ تجدید نظر علیه حکم دیوان عالی کشورش داد تا رای آنها در رد صلاحیت و عزل خودش از مقام نخست‌وزیری را به چالش بکشد.

وی به تازگی توسط دیوان عالی این کشور به اتهام فساد مالی رد صلاحیت شد.

شریف سه دوره متفاوت نخست‌وزیر پاکستان بوده اما هرگز نتوانست دوره خود را تکمیل کند. در ۱۹۹۳ رئیس‌جمهور وقت پاکستان به اتهامات فساد او را از کار برکنار کرد و در ۱۹۹۹ ژنرال پرویز مشرف در یک کودتا قدرت را از او گرفت. در سومین دوره جنجالی هم افشای اسناد پاناما موجب شد تا دادگاه عالی پاکستان او را به دلیل بی‌صداقتی رد صلاحیت کند.
 
کلمات کلیدی : نوار شریف، پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.