توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283645
«يک دشت دويدن»؛ کارگروهی؛ شهرستان ادب
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۴۸
يک دشت دويدن
(گزیده شعر آفتابگردان‌ها۲)
سروده: کار گروهی
ناشر: شهرستان ادب، چاپ اول ۱۳۹۳
۱۲۴ صفحه، ۶۵۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

****

«یک دشت دویدن» مجموعه‌ای‌ست از اشعار شاعران جوان انقلاب اسلامی است که پیش از این در دوره‌های آموزشی شعر جوان انقلاب ( آفتابگردان‌ها) که هر سال توسط مؤسسه شهرستان ادب برپا می‌شود شرکت داشته‌اند. از همین مجموعه پیشتر کتاب «این بار به نام عشق» نیز منتشر شده است.

در این کتاب خواننده سروده های قریب به هفتاد شاعر جوان از سرتاسر کشور هستیم که اغلب متولد اواسط دهه شصت تا اواسط دهه هفتاد هستند. شاعرانی بیست تا سی ساله که رویش های امروز شعر انقلاب برای دهه های آینده محسوب می‌شوند.تنوع جغرافیایی و فرهنگی که در اشعار نیز منعکس شده است و همچنین تنوع گونه‌های شعری بکار رفته از سوی این جوانا،ن بعضا با قریحه و ذوقی بسیار امید بخش همراه بوده است.

گفتنی است دوره آموزشی آفتابگردان‌ها از سال ۱۳۹۰ در موسسه شهرستان ادب آغاز به کار کرده و هر سال به تربیت شاعران جوان انقلاب اسلامی پرداخه است. شهرستان ادب با الگو قرار دادن جریان شاخص ادبیات نسل اول انقلاب، در صدد احیای آن تجربه ‌های موفق در حوزه شعر بوده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«يک دشت دويدن»؛ کارگروهی؛ شهرستان ادب