نظر منتشر شده
۴۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504748
تنها راه پایان حصر
عباس سلیمی نمین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
بعد از بروز ناکامی نیروهای تندروی اصلاح طلب در تشکیل دولت همراه با خودشان، بحث‌هایی مطرح شد که آن شکست را پوشش دهد. از جمله مباحثی که مرتب به آن دامن زده می‌شود، موضوع حصر است.

هیچ یک از عناصر دلسوز مایل نیستند تا شرایط ویژه‌ای مانند حصر را شاهد باشند و همه باید تلاش کنند تا این شرایط ویژه به پایان برسد اما پایان دادن به این شرایط ویژه باید از مسیر مخصوص به خود انجام گیرد مگر اینکه بخواهیم به بهانه این موضوع، شرایط جامعه را تند کنیم که البته مجلس شورای اسلامی هم نشان داد که هیچ تمایلی به تندروی در صحنه سیاست و هیچ تمایلی به میدان دادن به نیروهای تندرو ندارد.

درحالی که نیروهای اصلاح طلب تندرو به شدت با برخی انتخاب‌ها مخالف بودند، همان وزرای پیشنهادی رأی بسیار بالایی آوردند و برعکس آنهایی که مورد اقبال نیروهای تندرو اصلاح طلب بودند، اصلاً در مجلس رأی نیاوردند. پس این نشان می‌دهد که مجلسی‌ها هم تمایلی بر تند کردن فضای سیاسی ندارند اما برخی تلاش دارند که ناکامی خودشان را که قطعاً کسانی که به آن‌ها رأی دادند مطالباتی دارند، اگر به گونه‌ای مدیریت نشود طبیعتاً موجب سرخوردگی پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان خواهد شد. لذا به نظر می‌رسد با شعارهای خاصی شاید یک بار دیگر فریب سیاسی صورت بگیرد و الا اگر دلسوز ملت و جامعه باشند، برای پایان حصر یک راه منطقی وجود دارد و آن راه این است کسانی که جوانان غیرتمند نسبت به رأی خودشان را تحریک کردند و به آنها اینگونه انتقال دادند که تقلب در انتخابات صورت گرفته یا باید اثبات کنند یا باید بگویند ما در این تحریک به دنبال منافع بودیم یعنی برای پوشاندن ناکامی خودمان، جامعه را تحریک کردیم، تنها راه همین است.

من خودم شخصاً حاضرم با کسانی که بحث تقلب را در انتخابات مطرح کردند به مناظره بنشینم و به یک جمع بندی در این زمینه برسیم یا ما اثبات می‌کنیم که آنها غلط فکر می‌کنند و یا آنها اثبات می‌کنند که تقلبی صورت گرفته است. البته این آقایون بلافاصله از شعار اولیه خودشان عبور کردند و گفتند بحث تقلب در انتخابات دیگر مطرح نیست و رخدادهای بعد از مطالبات این جوانان باید پیگیری شود، نشان از این دارد که از همان موقع استدلالی برای اثبات تقلب در انتخابات نداشتند و در این زمینه صرفاً می‌خواستند حس خودخواهی خودشان را ارضاء کنند. طبعاً اگر نتوانستند اثبات کنند تقلبی صورت گرفته و قطعاً هم نخواهند توانست، زیرا هیچ ادله‌ای برای ارائه به جامعه ندارند و حتی اگر ادعایشان این باشد که مراکز قانونی پیگیری نمی‌کنند، چرا به افکار عمومی این مطلب را عرضه نکردند.

هنوز هم دیر نشده است و می‌توانیم مناظره کنیم و اگر آقای کروبی و جناب میر حسین موسوی اگر ادله‌ای دارند، بیایند در یک مناظره شرکت کنند و در فضای مجازی گذاشته بشود و این ادله اینها مورد بحث قرار بگیرد و یک بار دیگر قضاوت در این زمینه انجام شود. اگر نتوانستند راهی جز این نیست که بگویند ما احساسات را تحریک کردیم، خطا کردیم و بیشتر مسائل شخصی خودمان را پی گرفتیم تا منافع جامعه را. قطعاً این پایان مطلوبی برای حصر خواهد بود و طبیعتاً راه پایان حصر همین است که زمینه تکرار این مرزها را کاملاً محدود کند.
مرجع : صبح نو
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۹:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۴:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۸:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۲۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۰۸:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۰۷:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : رفع حصر+حصر+میرحسین موسوی+کروبی+محاکمه موسوی+محاکمه کروبی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۱:۲۴
اصلاً فرض کنیم که محصورین - با همه آن سوابق و مسئولیت ها و غیره - اقدام علیه امنیت ملی کرده‌اند بالاتر از این هم می‌شود؟ یک بحث مهم این است که اثبات این امر باید از طریق دادگاه صالحه اتفاق بیفتد همین! آیا خواسته غیر منطقی و عجیب و غریبی است؟ آیا این احتیاج به مناظره و چه و چه دارد؟ (4531369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۳۶:۲۴
اتفاق افتاده. دادگاه صالحه شورای امنیت ملی رای داده به حصر که کلی هم به اون ها لطف کرده.اگه برن دادگاه انقلاب به احتمال زیاد اعدام میشند اون موقع قول میدی دهانت را ببندی یا باز میریزی تو خیابون؟ (4532017) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۲۳:۵۵:۳۱
دادگاه صالحه شوراي امنيت؟ (4535401) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۲۹:۵۳
💢علت واقعی حصر موسوی و کروبی چیست؟!

✍️ این روزها فشارهای رسانه‌ای برای «رفع حصر» زیاد شده، درست مثل روزهای قبل از رفع حصر آیت‌الله منتظری؛ مریضی محصورین را بهانه کردن و مصاحبه‌های متعدد و امثالهم. این مواضع متعدد و رنگ‌به‌رنگ اما یک ویژگی مشترک دارند و آن هم «آدرس غلط»ی است که برای «علت حصر» می‌دهند.

🔺بهمن‌ماه 89 دقیقا «بیست‌ماه» از انتخابات سال 88 و «13ماه» ازحماسه نه‌دی می‌گذشت. موسوی و کروبی در این مدت علیرغم تداوم مواضع تندشان، مثل یک کنشگر عادی سیاسی همچنان به موضع‌گیری مشغول بودند، بیانیه می‌دادند، با افراد مختلف دیدار می‌کردند و اخبارشان هم در رسانه‌ها بازتاب می‌یافت. حرفی هم از «حصر» و «محاکمه» در میان نبود. مطالبه محاکمه سران فتنه وجود داشت، اما اقدامی از سوی نظام انجام نشد.

🔺پای «حصر» وقتی به میان آمد که موسوی و کروبی خواستند روی موج انقلابهای ضد دیکتاتوری مصر و تونس و لیبی سوار شوند. آنها در نامه 16بهمن خود به وزیرکشور وقت برای راهپیمایی عصر 25بهمن با هدف « اعلام همبستگی با حرکت های مردمی در منطقه بویژه قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر بر علیه حکومت استبدادی در کشور» درخواست مجور می‌کنند! ساده‌اش این است که تا دیروز، به «انتخابات» معترض بودیم، ولی امروز مثل معترضان مصر و تونس می‌خواهیم به خیابانها بیاییم؛ علیه چه کسی هم که مشخص است.

🔺صبح 25 بهمن به سبک انقلاب تونس، یک نفر بالای جرثقیل رفت تا مثلا سمبل اعتراضات شود، در تجمع هم دونفر کشته شدند تا بازهم شباهتها بیشتر شود، الجزیره و العربیه و یورونیوز و بی‌بی سی و رسانه‌های اسرائیلی هم پای کار آمدند؛ اما بازهم آتشِ مصر و تونس در تهران پانگرفت که نگرفت.

🔻حصر نتیجه تغییر سطح از «اعتراض به تقلب در انتخابات» به «مبارزه با حکومت» بود. موسوی در بیانیه‌فردای این روز در حالی ادعا کرد «جنبش سبز همواره با بیگانگان فاصله داشته و اهداف اصلی آن احیای ارزش های انقلاب و آرمان های امام راحل و مطالبات آزادی خواهانه و متکثر ملت شریف ایران بوده» که تجمع 25بهمن از چند روز قبل در صدر پوشش خبری و حمایتی آمریکا و اسرائیل و رسانه‌های ضدانقلاب بود.

📌آنهایی که می‌کوشند «علت حصر» را به طرح شعار دروغ «تقلب» ربط دهند و غیرمستقیم و مستقیم مسئولیت همه چیز را متوجه «رهبری» کنند، چرا چشم بر آزادی‌عمل 13ماهه موسوی و کروبی می‌بندند وسانسورش می‌کنند؟ چرا به این سوال پاسخ نمی‌دهند که نظام و شورای عالی‌امنیت‌ملی که بازهم این جماعت دوست دارند نادیده‌اش بگیرند و به جایش بنویسند «رهبری»، در این 13 ماه سران فتنه را حصر نکردند؟ اگر آنگونه که کروبی خواسته بنا بر «محاکمه» باشد، ابتد باید عنوان «اتهام» تعریف شود. آن هم طبیعتا دیگر منحصر به «فتنه 88» نخواهد بود، بلکه شاید «فتنه 25بهمن 89» در دستور کار قرار بگیرد... (4531389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۳۴:۴۸
إصلاح طلبا تندرو هستن اون وقت اصولگراها مظلوم!!!!! (4531399) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۰:۳۹
اگر جرمی اتفاق افتاده تنها راه حل ممکن محاکمه است طبق قانون راه دیگری نداریم اگر جرمی هم رخ نداده که دیگه وضع مشخصه (4531429) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۵۵:۰۴
اینکه شما بخشی از قانون را مطالعه کنی و بخش دیگر را نادیده بگیری نشان از این دارد که یا بی سوادید، یا دنبال مسائل دیگه ای هستید... (4532038) (alef-3)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۵۴:۰۶
مناظره یا دادگاه در کلیت داستان تفاوتی ایجاد نمی کند (البته محاکمه از آنجا که
وجه رسمی دارد و نتایجش روشن و قابل لمس است پیشنهاد بهتری است) ولی بهر حال هر دو باید مسایل رو روشن کنن ولی چیزی که واضحه، دستگاه قضا و یا هیچ ارگان دیگه ای نمیتونه یه طرفه از محصورین بخواد که قبل از دادگاه و یا محاکمه (و حتی مناظره) توبه کنند. (4531434) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۷:۱۱
راهش اینه که یه مناظره پخش بشه و در آخر از مردم با اس ام اس نظرخواهی کنن... تا مردم مشخص کنن حقیقت با کدوم طرفه! (4531466) (alef-1)
 
مرتضی
Malaysia
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۰۸:۴۴
والا خودشونم هزاربار گفتن اصن چرا مناظره .. بیایم محاکمه .. ولی ظاهرا به سوده یه عده هست که مردم دو سه دسته باشن (4531470) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۲۱:۳۴
مشکل اینجاست که نتیجه محاکمه هرچی باشه باز بهانه میده دست غربیها تا به ایران فشار بیارن و با ادعاهای مضحک ، تحریمهای جدید اعمال کنن . اینه که به سود مملکت و ملت نیست (4532001) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۱۱:۱۸
شاید برای اولین بار باشد که در همین سایت وزین الف از یک نویسنده که وابستگی به طیف اصلاحات و اصلاح طلبی هم ندارند یک مطلب درباره حصر می خوانم که الحق با ادب و نزاکت و رعایت احترام نگاشته شده است و منطق مورد استفاده در آن قابل اعتنا و ارزشمند است. جناب سلیمی نمین موفق و موید باشید، ان شاء الله. (4531479) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۱۶:۲۰
بخدا بنده با 29 سال سن متاهل دیگه نمی کشم از شدت کار از صبح ساعت 6 میام بیرون تا 23 شب خواهشا به اشتغال و رکود و وضعیت اقتصادی ما مردم هم برسید. (4531490) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۷:۳۱:۲۴
حالا چون جنابعالی با 29 سال سن متاهل نمی کشی باید همه امور مملکت فقط به شما تخصیص پیدا کنه ؟!! (4531744) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۲:۰۲:۴۳
امور مملکت از نظر شما فقط حصر؟؟؟
ایکاش دولت و نماینده های مجلس مخصوصا جناب مطهری فقط ده درصد و فقط ده درصد از وقتشان را برای حل مشکلات اقتصادی، اشتغال و رکود و اصلاح ساختار بانکی و تولید صرف می کردند... (4532044) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۲۳:۵۰
اقای سلیمی نمین, شوخی نکنید, یه مناظره ای میگید که میدونید انجام شدنی نیست فقط می خوایید بعدا بگید دیدید این ها جوابی نداشتند و حاظر نشدند به مناظره... از این بازی های که چندین سال جناح شما داره می کنه و به خودش امتیاز میده... (4531505) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۲:۲۱:۴۳
من حاضرم با نویسنده در همه زمینه ها مناظره کنم آیا افتخار میدن؟ (4533554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۲۹:۲۴
مناظره چرا؟ محاكمه علنى جهت روشن شدن حقايق و اجراى عدالت (4531518) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۲۹:۴۹

کروبی میگه دادگاه علنی برام بذارید که بسیار سخت گیرانه از مناظره آزاد هست. باهاش موافقت نمیشه. بعد فکر می کنید به این افراد اجازه مناظره داده میشه؟

بقول آقای مطهری حصر نه شرعی و نه قانونی.
و باید با اون از هر صنف و جناحی که هستید مقابله کنید. یا این افراد گناهکارند که باید پس از طی فرایند قضایی براشون حکم صادر بشه یا بی گناهند که باید ازاد بشوند.
مواردی چون حفظ امنیت کشور دلیل ابطلال حق افراد نمی شود. (4531522) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۴۳:۵۶
باشه فقط اگه حکم اعدام صادر شد قول میدید مثل 8 سال پیش نریزید توی خیابون های تهران؟ (4532026) (alef-3)
 
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۱:۳۷
احسنت
استدلال جامع و کامل و منطقي و در عين حال خلاصه بود.
کاملا قانع کننده بود البته اگر خودمان را به خواب نزنيم.
بسيار لذت بردم (4531561) (alef-1)
 
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۵:۵۶:۲۰
مشکل سر این هستش که قرار نیست اجازه صحبت به آقای کروبی و موسوی داده بشه، برای همین تا الان هم از محاکمه آنها جلوگیری شده (4531566) (alef-1)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۱۳:۵۳
البته اقای مطهری هم به شکل دیگه این رو اشاره کردن (4531992) (alef-3)
 
میرحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۶:۵۲
کاملا درسته (4532123) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۰:۵۷:۳۷
مناظره پیشکش، محاکمه کنید! (4531968) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۱:۴۸
دیگه طفره رفتن از محاکمه کسی که خودش طالب محاکمه علنی است نوبرشه. (4532116) (alef-3)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۲:۰۶
سنگسار در این موقعیت زیاد خوب نیست و اعدام بهتره

البته من زیاد با اعدام هم موافق نیستم ولی اگه قراره اعدام بشن

لطفا" این کار رو در

زمان سالگرد همون انتخابات انجام بدن تا هم خدا راضی باشه هم بنده خدا

ضمنا" استقبال خوبی هم از طرف اصولگراها میشه و بیشتر مردم برا اعدام میان

تو صحنه

اعدام به شرطی خوبه که یه شب قبلش اجازه دیدار با خانواده داده بشه

ولی من با سنگسار زیاد موافق نیستم البته بصورت علنی سنگسار زیاد خوب نیست

و اگه قراره سنگسار بشن بهتره همون توی محله خودشون انجام بشه چون بالاخره

یه مسئولیتهایی هم اینها داشتن قبلا" (4532117) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۴:۵۱:۱۴
اعدام به خاطر اعتراض و راهپيمايي بر اساس قانون اساسي؟ (4532335) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۵:۲۷:۰۰
دوست عزیز!
مجازات اعدام بر اساس قانون اساسی صادر نمیشه و اصلا ربطی نداره و بر اساس قانون مجازات اسلامی ممکنه صادر شه!
شما یا مفهوم درست راهپیمایی رو نمیدونی یا سال 88 سنتون کم بوده و حوادث و اتفاقات و تخریبها خون ریزی ها خط گیری از بیگانه ها، بیانیه های آتش افروز پشت هم پشت هم، طمع اینکه بخوان نظام رو یه آصیبی بزنن رو و هزار چیز دیگه رو ندیدی!!
حضرت آقا چقدر گفت فلانی هااا بیایید مرز بندیتون رو با اغتشاشگر ها و فتنه مشخص کنید و نکردند! و شوور دادن و و و و (4532344) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۳:۱۳:۲۴
ما مطیع رهبریم و لاغیر هرچه حضرت آقا حکم کنند سمعا و طاعتا میگوییم (4532120) (alef-3)
 
علی
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۲:۰۱:۰۷
از طرف خودت حرف بزن (4533819) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۳:۲۰:۳۹
مشکل اینجاست که آنها دادگاه نظام را قبول ندارند مگر اینکه به نفع انها رای دهد. دقیقا مثل انتخابات که اگر نتیجه اش به نفع انها نشد مردود است. (4532125) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۵:۲۸:۰۷
شما از کجا به این نتیجه رسیدین؟ (4532346) (alef-3)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۰:۳۶:۱۰
کاش همون اول حکم اعدامشان اجرا میشد (4532212) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۱:۰۹:۱۳
بعید نیست این اقایان بعد از محاکمه هم بگویند قاضی رو قبول نداریم و دوباره بلوا بشه یه عده مردم بی گناه قربانی بشن ، نکته دوم چقدر اصرار به توبه میشه مگه توبه یه امر اختیاری بین بنده و خدا نیست !! اصلا مگه توبه اجباری داریم؟! (4532243) (alef-3)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۳:۴۵:۱۸
حتما این چند خط نوشته من را بخوانید

من حقوق خواندم سالهاست.
کسانی که رفع حصر میخواهند توجه کنند:
طبق ماده 286 از قانون مجازات اسلامی: "هركس به‌طور گسترده، مرتكب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی كشور، نشر اكاذیب، اخلال در نظام اقتصادی كشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میكروبی و خطرناك یا دایر كردن مراكز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه‌ای كه موجب اخلال شدید در نظم عمومی كشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محكوم می‌گردد" این متن ماده قانون هست.

خب حالا نه غیب میگم نه تصور شخصی، این افراد که در حصر هستند مرتکب جرم علیه امنیت داخلی (حالا خارجی هیچ) شده اند موجب احراق و تخریب شده اند و به همین جهت موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، نا امنی و ورود خسارت عمده به اموارل خصوصی و عمومی شدند، خب حالا طبق این ماده چه میشود گفت؟؟؟؟ من چیز دیگری نمیگم. خواهش میکنم و بحث از حقوق میشه احساسات و هیجانان و علایق شخصی رو کنار بگذارید! (4532319) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۳:۵۷:۲۳
دقیقا!بسیار مستدل (4532321) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۵:۳۳:۱۳
کاملا موافقم، بحث حقوقی باید بدون هیجانات و احساسات باشه ولی برخی از سر احساسات هی میگن ولشون کنید! جرم جرمه چه این ادامای محصور باشن چه قاتل بنیتای کوچک (4532348) (alef-3)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۲۳:۵۷:۳۲
جناب حقوقدان، مبنای اثبات همه اینها دادگاه است، آنهم علنی! حتی اگر جرم واضح و قطعی جلوی چشم من و شما رخ دهد، نمی‌توانیم بگوییم که طرف مجرم است مگر آنکه دادگاه حکم دهد. خیلی سخته فهمیدن این؟ (4533476) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۲۰:۲۱:۲۵
محسن خان اگه متن من رو درست خونده باشی میبینی که من تصمیم گیری نکردم و حکم صادر نکردم و اتفاقا پرسیدم که خب حالا چه میشود!
احتمالا از متنم انقدر ناراحت شدی که درست نتونستی متوجه بشی. حتی آخر متن نوشته بودم که احساسات و هیجانات رو کنار بگذارید ولی دریغ که شما نتونستی و دوستانی که مطلب شمارو لایک کردن (4535208) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۷:۳۷:۵۲
خدائی هروقت این خانم رهنورد اسمش می شنوم یادم به مریم رجوی می افته اخه توسر پیازی ته پیازی وازطرفی یکی نیست به اقای مطهری بگه بابا بااین کارت ابروی شهید مطهری بردی وقت نماینگی خودتو صرف خدمت به حوزه انتخابیه بکن می خوام سه هفت سال بیست ویک سال این سران فتنه ازاد بشن (4536309) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.