نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454744
پیامک اعلام تماس از دست رفته هزینه دارد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
طی روزهای گذشته پیامی در فضای مجازی منتشر شده که بر اساس آن اعلام می‌شود که در صورت فعال بودن سرویس تماس‌بان برای مشترکان همراه اول، هر بار هزینه‌ای معادل ۴۰۰ تومان به حساب مشترک منظور می‌شود.

به گزارش ایسنا، فضای مجازی طی سال‌های اخیر شرایطی ایجاد کرده تا در موارد متعدد رسانه‌های غیر رسمی و افراد اطلاعات مختلفی را با شهروندان به اشتراک گذاشته و گاهی حتی روشنگری کنند، اما به هر صورت اطلاع یافتن از میزان صحت این اخبار نیز دشواری‌های خاص خود را داشته و همواره نمی‌توان به صحت و سقم این اطلاعات مطمئن بود.

به تازگی نیز در این فضا خبری منتشر شده و بر مبنای آن به مشترکان تلفن همراه هشدار داده شده که استفاده از سرویس تماس‌بان هر بار هزینه‌ای ۴۰۰ تومانی برای مشترک به دنبال دارد.

در متن این پیام آمده است: «قابل توجه مشترکان همراه اول؛ در صورت فعال بودن سرویس تماس بان (اعلام تماس بی پاسخ) به ازای هر اعلام مبلغ ۴۰۰ تومان به عنوان خدمات مبتنی بر محتوا در قبض موبایل شما لحاظ می‌شود و شما می‌توانید با ارسال عدد صفر به شماره ۹۹۱۴ از فعال بودن آن اطلاع یافته و با ارسال عدد پنج به ۹۹۱۴ آن را غیر فعال کنید.»

در پایان این پیام هم اینگونه خواسته شده که با اطلاع رسانی به سایر دوستان خود از برداشت میلیاردی ماهانه مخابرات از قبض موبایل‌ها جلوگیری کنید.

اما مراجعه به سایت همراه اول اطلاعاتی درباره سرویس تماس‌بان در اختیار مشترکان قرار می‌دهد. بر روی این سایت آمده است: «تماس بان نام سرویسی از همراه اول است که به مشترکین اجازه می دهد از تماس های دریافتی خود در زمانی که در دسترس نیستند، اطلاع حاصل کنند. این سرویس این موضوع را با پیامک به شما اعلام می کند، اما در متن پیام خود تنها شماره تماس گیرنده را درج می نماید.»

پیگیری موضوع از سوی همراه اول هم گویای آن است که سرویس نام برده فاقد هر گونه هزینه محسوب شده و کاملا رایگان است و اپراتور از ارسال پیام تماس‌های از دست رفته سودی نمی‌برد و مشخص نیست به چه دلیل و انگیزه‌ای چنین پیامی در فضای مجازی منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : ارتباطات + پیامک + مخابرات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۲:۵۹:۲۹
خود اپراتورها می خوان ضمن رایگان نگه داشتن طرح، مردم خود از طرح انصراف دهند

واقعا مشخص نیست چه کسی سود میبرد؟ (4206837) (alef-11)
 
ایرانی
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۳:۵۳:۵۹
من هر ماه مبلغی حدود 10-12 هزار تومان بابت " خدمات مبنتی بر محتوا " در فیش موبایلم وجود دارد. لطفا بفرمایید این " خدمات مبتنی بر محتوا " چیست ؟؟ (4206917) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۴:۵۲:۱۸
من خودم بعد از دیدن اون پیام با همراه اول تماس گرفتم گفتند کاملا رایگان است.
لازم به ذکر است که خدمات اینچنینی خیلی هم خوب هستن و باید به مخابرات و همراه اول بابت اینکار تبریک گفت. (4206989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۸:۱۵:۲۲
به سایت همراه اول که مراجعه کنید، ملاحظه می کنید که هیچ تعرفه ای برای سرویس تماس بان مشخص نکرده و هیچ حا هم نگفته این سرویس رایگان است. (4207157) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۸:۰۵:۰۲
باور اینکه اپراتور از ارسال این پیامک ها سودی نمی برد سخت است . وقتی اپراتور از پیامک تبلیغی از مشترکین سود می بود. (4207581) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.