نظر منتشر شده
۸۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464347
واکنش ها به لغو پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی/روحانی: من طرفدار آزادترین شیوه مناظره‌ها هستم/اعتراض قالیباف و زاکانی/ رئیسی:‌ از مناظره زنده استقبال می‌کنم/ کواکبیان: اقدام وزارت کشور در زنده نبودن مناظره‌ها درست نیست
بخش سیاسی الف، 31 فروردین 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳
پخش مناظرات به صورت ضبطی موجبات واکنش های مختلف از سوی دو جریان سیاسی مهم کشور شد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

روحانی: من معتقد به آزادترین شیوه هستم که همه حرفهایشان را بزنند
رئیس جمهور نیز  با اشاره به مسائل مطرح شده پیرامون مناظره ها گفت: من معتقد به آزادترین شیوه هستم که همه حرفهایشان را بزنند.

رئیس جمهور در جمع جوانان و نخبگان استان فارس با بیان این که حامی هر شیوهای در مناظرات است که مردم بهتر انتخاب کنند ابراز امیدواری کرد که ستاد تبلیغات انتخابات، تجربه‌ها را باز مرور کند.

وی تصریح کرد: من طرفدار آزادترین شیوه مناظره‌ها هستم که مردم بتوانند بهتر انتخاب کنند. وجود مخالف هم مفید است؛ همه باید بدون لکنت زبان سخن بگویند و نقد کنند.

رئیسی:‌ از «مناظره زنده» استقبال می‌کنم
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اینجانب از مناظره زنده به عنوان یکی از راه‌های شناخت در افکار عمومی استقبال می‌کنم و این را حق مردم بزرگوار و هوشمند کشورمان می‌دانم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابات خبرگزاری فارس تأکید کرد: این‌جانب از مناظره زنده به‌عنوان یکی از راه‌های شناخت در افکار عمومی استقبال می‌کنم و این را حق مردم بزرگوار و هوشمند کشورمان می‌دانم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی تصریح کرد: مردم باید بتوانند از طریق رسانه ملی به‌صورت زنده شاهد مناظره رقبا در محیطی عادلانه بر مبنای رعایت اصول اخلاق اسلامی باشند.
اعتراض قالیباف به لغو زنده مناظرات انتخاباتی
محمد باقر قالیباف در حاشیه همایش شهدای مدافع حرم کرمانشاه به لغو برنامه زنده مناظرات انتخاباتی اعتراض کرد. وی با اشاره به ظرفیت‌های منحصر به فرد مناظره‌های زنده و افزایش میزان مشارکت مردم، برگزاری آنها را ضرورتی برای آگاه سازی عمومی از برنامه‌ها و دیدگاه های نامزدهای انتخاباتی دانست.

وی با تکرار انتقاد خود از لغو زنده بودن برنامه مناظره‌ها از کمیسیون بررسی  تبلیغات انتخابات خواست که با درخواست عمومی برای برگزاری مناظره‌های آزاد و زنده موافقت و همراهی کند.

اقدام وزارت کشور در زنده نبودن مناظره‌های انتخاباتی درست نیست/ دولت یازدهم در زمینه اقتصادی خوب عمل نکرد
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دانشگاه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت:‌ یکی از اهداف من افزایش مشارکت مردم در انتخابات است. زیرا ما معتقدیم اقتدار ملت ایران در سطح جهانی مدیون میزان مشارکت سیاسی مردم در تعیین سرنوشت خودشان است. بنابراین هر اقدامی که سبب کاهش مشارکت شود ضد مصالح نظام است.

کواکبیان ادامه داد: امروز شنیدم کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تصویب کرده که مناظره‌ها زنده نباشد، این کار به نظر من درست نیست. زیرا سبب کاهش بینندگان و در نتیجه سبب کاهش حضور در انتخابات می‌شود، اگرچه واهمه‌ای از مناظره زنده دارید؟ پس از چند بار فیلترینگ باز هم می‌ترسید که حرف نامربوط بزنند؟ معتقدم این تصمیم وزارت کشور تصمیم نابه‌جایی است و باید تجدیدنظر کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه باید به سمتی برویم تا انتخابات بی‌حاشیه، سالم، عادلانه و غیر امنیتی برگزار کنیم افتخار است و اگر بخواهد بسته عمل کنیم و مناظره‌ها زنده نباشد درست نیست.

برای حضور در «پخش زنده» مناظره‌های انتخاباتی آمادگی دارم
محمد هاشمی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سؤال که آیا شما برای حضور در پخش زنده مناظره‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمادگی دارید، اظهار داشت: بله، چراکه این روش بهتر است، اگر مناظره‌ها به‌صورت زنده باشد، کسانی که به دنبال سیاه‌بازی و تهمت زدن هستند،‌ برای آن‌ها بهتر است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود:‌ اگر فردی بخواهد برنامه‌های خود را معرفی کند و به کاندیداهای دیگر تعرض نکند شیوه‌ها تفاوتی ندارد و ازاین‌رو بنده کاملاً آمادگی دارم درهرصورت در مناظره‌ها شرکت کنم.

4سال ناکارآمدی با مناظره ضبطی جبران نمی شود
الیاس نادران نوشت: 4 سال ناکارامدی با مناظره ضبطی جبران نمی شود. البته شاید آنقدر ضبط کنند تا روحانی جواب پیدا کند. آقای آشنا کدام بخش قرار است سانسور شود


پخش مناظر‌های زنده مطالبه مردمی است
احمد سالک نایب رئیس فرهنگی مجلس شورای اسلامی در واکنش به عدم پخش مناظره‌های تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری با فشار دولت، اظهار داشت: دستگاه‌‌هایی که با مردم با صداقت و شفافیت از رئیس جمهور گرفته تا دیگران برخورد کرده باشند، نباید از مناظره‌های شفاهی و زنده وحشت کنند.

وی در ادامه افزود: اگر با مردم صادقانه رفتار و برخورد کرده باشند نباید از مناظره‌های زنده نگران باشند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مناظره‌ها اگر در چارچوب منشور اخلاقی باشد، همانطور که رهبری فرمودند به رشد و تعالی جامعه کمک می‌کند، آن کسانی که از این مناظره‌های زنده وحشت دارند مطمئنا اشکالاتی در کار خود می‌بینند و پاسخ لازم را به مطالبات مردمی ندارند که بدهند، امیدواریم از این حقی که مطالبه مردمی است به خوبی عمل شود و مردم از این موضوع بهره‌مند باشند.

سالک گفت: پخش مناظره های زنده در تصمیم گیری مردم بسیار موثر است.

اعلام آمادگی زاکانی برای حضور در «برنامه زنده» انتخاباتی
 علیرضا زاکانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نیز در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر کشور برای حضور در «برنامه زنده» انتخاباتی اعلام آمادگی کرد. در این نامه آمده است: براساس آنچه امروز در رسانه ها منتشر شده برای اولین بار در دهه اخیر، مناظره‌های انتخاباتی به صورت ضبط‌شده خواهد بود و ستاد انتخابات کشور مانع برگزاری مناظره ها به صورت زنده شده است.

به نظر می رسد این اقدام به صورت روشن آسیب جدی به شفافیت در تببین برنامه نامزدهای انتخاباتی خواهد زد.

متاسفانه با توجه به عملکرد دولت‌ محرمانه در 4 سال گذشته در پنهان کاری و عدم شفافیت، این اقدام تبعیض دیگری به نفع نامزدهای اصلی و فرعی مورد نظر دولت رقم بزند. بیم آن می‌رود که اصل بی طرفی وزارت کشور و ستاد انتخاب کشور در اتخاذ این تصمیم، فضاسازی برای نامزدی خاص در جامعه محسوب شود و مردم پس از کاندیدای‌ پوششی با پدیده مناظرات پوششی هم مواجه شوند و نتوانند نقدهای اساسی ما به وضع موجود را کامل و بدون سانسور ببینند و بشنوند.

اینجانب به شخصه آمادگی کامل دارم در مناظره زنده تلویزیونی به تببین برنامه‌های انتخاباتی خود در کنار سایر نامزدها بپردازم و امیدوارم دولت محترم که مذاکرات بین المللی را نقطه قوت خود می دانست از مناظرات زنده داخلی در پیشگاه مردم کناره‌گیری نکند.

لغو زنده بودن مناظرات  کاندیداها یک پس رفت در پروسه انتخاباتی  کشور محسوب می شود
عبدالله گنجی هم نوشت:
چه علت این لغو درخواست یک کاندیدا باشد وچه نگرانی از تهدید اخلاق در هر دوصورت پس رفت محسوب می شود.کاندیدای پوششی به خودی خود مناظرات را تا حدودی تصنعی می کرد و ضبظ شده مناظرات جذب مخاطب  را  تقلیل داد.

واقعا امکان نداشت اصولی را  با کاندیداها توافق کرد واعتماد کرد؟

اگر لغو آن از سوی دولت باشد بسیار شکننده تر خواهد بود.اگر همه کاندیدا ها مثل زاکانی رسماً اعتراض نمایند آنکه باقی می ماند مسبب اصلی است و پیشاپیش خود و نهایتا صحنه را باخته است.

مناظره ضبط شده یعنی هیچ و این یک امتیاز برای دولت است
مهرداد بذرپاش نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به لغو پخش زنده مناظره‌ها واکنش نشان داد. بذرپاش اعلام کرد:‌ مناظره ضبط شده یعنی هیچ و این یک امتیاز تمام و کمال برای دولت است،‌ دولتی که شب و روز پاسخگویی را تمرین و حتی هیئت دولت را تعطیل می‌کند، ازاین خبر گواراتر برای او وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی : مناظره ریاست جمهوری+برنامه مناظره+انتخابات ۹۶
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۱۹:۲۱
واقعا پررویید (4271194) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۰:۰۹
سخنرانی ها و افتتاح های رئیس جمهور بصورت زنده ولی مناظره ها بصورت ضبط شده (4271318) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۲:۲۵
روحاني يا هر کس ديگري نميتونه در مقابل اراده مردم ايستادگي کنه

مطمئن بلاشيد مناظرات زنده پخش ميشه

روحاني هم با اين همه وکنش مردم مجبور بگه مناظرات زنده پخش بشه (4271402) (alef-13)
 
New Zealand
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۰۳:۵۷
اول خبر را بخوان بعد نظر بده. روحانی درخواست کرده مناظره ها زنده پخش بشود. (4273267) (alef-13)
 
علیمراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۳:۱۶
ریسی چون سابقه ریاست جمهوری ندارد وهنوز املایی نداشته که غلط داشته باشد بیشتر از همه می خواهد مناظره ها زنده باشد تا بگوید قصد دارم چه بکنم (4271404) (alef-13)
 
Ali
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۳:۱۷:۱۳
املای غلط زیاد داره احتیاج به اندکی مطالعه و تحقیق داره (4272161) (alef-13)
 
مبارک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۱۷:۱۷
روحانی میترسه. (4271446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۷:۱۱
به ترکیب کمیسیون دقت کنید:

نماینده شورای نظارت بر صداو سیما (احسان قاضی زاده) - اصولگرا
دادستان کل کشور - اصولگرا
رئیس سازمان صدا و سیما - اصولگرا
وزیر کشور - اصولگرا یا نهایتاً اعتدال گرا (خیال نکنید ایشون اصلاح طلبه)
یک نفر از اعضای شورای نگهبان - اصولگرا
دبیر هیئت مرکزی اجرایی انتخاب - نمی دونم چه گرایشی داره (نهایتاً شاید اعتدال گرا)

دیشب اکثر کامنت های سایت های اصولگرا نشون می داد که تصور مردم اینه که منع پخش زنده مناظره ها زیر سر دولته، ولی کافیه به ترکیب فوق نگاه کنیم تا دستمون بیاد چه کسانی در این تصمیم دخیل بودند (4272997) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۲:۰۵:۳۵
کاتب؛ عضو هیات نظارت بر صدا و سیما:
🔹عدم پخش زنده مناظرات پیشنهاد رحمانی فضلی و دولت نبود
🔹تصمیم نهایی فردا گرفته می شود . درتایید (4273033) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۱۹:۴۸
آخه روحانی بیاد توی منظره چی بگه ؟ بگه : "من نبودم" ، "من نگفتم"
بقیه کاندیداها که مثل خبرنگار همشهری نیستن که ساکت بشن چیزی نگن (4271197) (alef-13)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۷:۵۰
دوست گرامی پاراگراف آخر مطلب رو بخونید و با اعضای این کمیسیون آ شنا بشید, متوجه نقش دولت در این تصمیم گیری میشوید!! (4271311) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۰:۱۹
آقای روحانی دفعه قبل جریان "گازانبر" رو گفت برای هفت پشت آقای قالیباف بس بود! (4271367) (alef-3)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۰:۰۲
نشکنیم قلم ها را و......!!!!!!!!! (4271198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۱:۴۰
روحانی خواستار مناظره زنده شده ... اون وقت شما اظهار نظر نامزدانی رو تیتر کردین که نامزد های کمکی هستن!! (4271203) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۲:۵۹
دانشمند!!!!
نظر روحانی رو اول از همه نوشته..
توی تیتر (4271374) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۲:۰۲
فیلم بازی نکنید موضوع یه چیز دیگر است (4271205) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۲:۴۲
این دیگه واقعا" نوبره!!!!! (4271208) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۲:۵۲
برادران اصولگرا فرار روبه جلو نکنید دولت تو این کمیسیون یک نماینده داره مابقی نماینده ها از حاکمیت هستند که کلا در اختیار اصولگراها است (4271210) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۹:۱۰
بله اگه منظورتون از حاکمیت دولته!!! (4271313) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۰:۴۲
زیر نظر وزارت کشور است بعد دولت یک نماینده دارد؟ (4271320) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۶:۳۹:۱۵
اعضای کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری عبارتند از:

دادستان کل کشور یا نماینده تام الاختیار او

وزیر کشور یا نماینده تام الاختیار او

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام الاختیار

یک نفر از اعضای شورای نگهبان به منظور نظارت بر کار کمیسیون مزبور

دبیر هیئت مرکزی اجرایی انتخاب (پورعلی مطلق)

نماینده شورای نظارت بر صداو سیما (هم اکنون احسان قاضی زاده) (4272229) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۲:۲۳
خیلی باحالید خدایی..مثل قضیه صدروزه دارید شب را روز جلوه میدهید..دمتون گرم (4271328) (alef-3)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۳:۲۵
اون یک نماینده به قول شماهم مخالف برگزاری مناظره بود اینقدر از دولت دفاع نکنید (4271356) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۶:۳۷
رقبای ایشون همه اصولگرا هستند بابا دیگه همه فهمیدن دولت یازدهم رفتنیه (4271362) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۷:۱۱
ریاست وزیر کشور پس چیه. بیا وزیر کشور بگو مردی اگه که کی مخالفه (4271388) (alef-13)
 
عبکریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۱۴:۴۵
این تیکه رو که گفتی 'دولت تو این کمیسیون یک نماینده داره مابقی نماینده ها از حاکمیت هستند "" اصل مطلب بود (4271442) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۵:۲۸
بهتره آقای روحانی و رئیسی در یک مناظره زنده اینترنتی حاضر بشن. (4271215) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۶:۳۶
مناظره "مرده" به درد ما اصلاح طلبان که نمیخوره. (4271218) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۷:۰۰
به نفع اصلاح طلبا شد دیگه کسی نیست ازشون انتقاد کنه (4271552) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۲۶:۳۹
آقایان زاکانی و نادرن شمایی که ترکیب کمیسیون تبلبغات انتخابات را نمی دانید که قطعا می دانید از سوء نیت و بد ذاتی شما هست که به رسانه ها می کشانید رییس سازمان صدا وسیما و دادستان اعضای اصلی کمیسیون هستند هرچند خوشبخاته هم مردم آگاه هستند و هم رییس جمهور پرکار و صادق ما دکتر روحانی عالم و واقعا سیاستمدار هستش مثل شما چهار ساله فقط در رسانه ها صحبت نمی کنند (4271219) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۸:۴۲
لطفا فرا فکنی نکنید دیگه چیو میخواهید توجیه کنید؟
من بودم میگفتم تقصیر دولت قبله (4271554) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۳۰:۴۰
روحانی چون خودش با "حمله گازانبری" در مناظره رای آورد، از مناظره خیلی میترسه... (4271229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۳۱:۰۷
عجیبه در جلسه ای که نمایندگان وزارت کشور , صدا و سیما , شورای نگهبان , مجلس شورای اسلامی و شخص دادستان کل کشور حضور داشتند به راحتی فقط دولت رو متهم میکنید. (4271230) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۳۷:۱۲
تازه همه میدونیم که همیشه اعضای این کمیسیونها تصمیم گیرنده نهایی نیستند! (4271502) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۰:۰۷
تا چند وقت پیش خبرها حاکی بر این بود که آقای روحانی قصد شرکت در مناظره ندارد (4271558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۳۳:۵۳
ترسوها به بهشت نمی روند (4271237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۳۴:۱۰
ميگم مناظره غير زنده و ضبط شده ، مثل مسابقه فوتبال ضبط شده است ، ديگه اون طراوت و
تازگي را ندارد ، با اين تفاوت كه در تماشاي مسابقه فوتبال غير زنده از قبل ميداني كه چي شده است ، اما در تماشاي غير زنده مناظره ها نميداني كه چي شده است !! ... بله؟!! (4271238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۳۸:۲۶
بحث آبروی نظامه میفهمید؟؟ (4271247) (alef-3)
 
حافظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۲:۴۶
آقای رئیسی نمی تواند با این کارها از نداشتن سابقه اجرایی خود طفره رود. (4271256) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۰:۵۳
یعنی رییسی گفته مناظره زنده پخش نشه؟؟؟!!! (4271560) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۳:۰۲
رای دادن دیگر مفهومی برای خیلی ها ندارد (4271258) (alef-13)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۴:۳۴
رای ما روحانی.
مردم کافیست شرایط کشور و جهان را ببینند. (4271261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۹:۳۸
حالا که مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ضبط شده اس یه کارگردان بیارید کلا فیلم بسازید
اخرش هم جواد هاشمی نمادین شهید بشه
مناظره_ضبطی (4271268) (alef-13)
 
بیژن
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۹:۴۱
بنده هم مجدانه طالب پخش زنده مناظرات هستم ولی آقایانی مثل زاکانی و کواکبیان که در دور قبل نامزدی ریاست جمهوری رد صلاحیت شدند صبر کنند ببینند اول تأیید صلاحیت می شوند بعد اعلام حضور در مناظره زنده را داشته باشند. در ضمن به آقای قالیباف هم بفرمایید مناظره زنده برای جنابعالی هم چندان نتیجه خوبی نخواهد داشت. دفعه قبل که یادتان نرفته است. (4271269) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۲۸:۵۶
دولت روحانی مردم رو مسخره کرده !! وزیر این دیگه چه تصمیمیه ؟ اینقدر با اعصاب مردم بازی نکنید (4271477) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۵۳:۴۱
به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان طی سخنانی اظهارداشت: بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در این جلسه به جمع بندی رسیدیم و اکنون مشغول کارهای کارشناسی و مقدمات اداری هستیم و تلاش می‌کنیم نتایج را تا پایان ساعت امروز به وزارت کشور تقدیم کنیم. (4271273) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۵۴:۳۸
این چندتا واکنش هم از فضای مجازی من پیدا کردم:

آقای روحانی ظاهرا هنوز درنیافته آنچه 29 ارديبهشت رخ خواهد داد یک انتخابات است و او هم کاندیداست. اینکه به نمایندگانش بگوید در جلسه ستاد انتخابات رای به مرده بودن مناظرات بدهند و بعد در شیراز منبر برود که "من طرفدار مناظرات زنده ام"، جسارتا توهین به شعور ملت است. البته برای دولتی که اکنون کلید واژه دروغ بیش از هر چیز رفتار آن را نزد مردم توصیف می کند، ظاهرا این قبیل تناقضات بدل به عادت و بلکه راهبرد شده است. مردم خواهان مناظرات زنده اند. حالا که یار کمکی هم آورده اند دیگر نباید از چیزی بترسند مگر اینکه اوضاع حتی از آنچه ما فکر می کنیم خراب تر باشد. روحانی بخواهد یا نه باید مسئولیت وضع موجود را بپذیرد.
mahdi_mohammadi

هوالحکیم
جناب آقای رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور

براساس آنچه امروز در رسانه ها منتشر شده برای اولین بار در دهه اخیر، مناظره های انتخاباتی به صورت ضبط_شده خواهد بود و ستاد انتخابات کشور مانع برگزاری مناظره ها به صورت زنده شده است.

به نظر می رسد این اقدام به صورت روشن آسیب جدی به شفافیت در تببین برنامه نامزدهای انتخاباتی خواهد زد. متاسفانه با توجه به عملکرد دولت_محرمانه در 4 سال گذشته در پنهان کاری و عدم شفافیت، این اقدام تبعیض دیگری به نفع نامزدهای اصلی و فرعی مورد نظر دولت رقم بزند.

بیم آن می رود که اصل بی طرفی وزارت کشور و ستاد انتخاب کشور در اتخاذ این تصمیم، فضاسازی برای نامزدی خاص در جامعه محسوب شود و مردم پس از کاندیدای_پوششی با پدیده مناظرات_پوششی هم مواجه شوند و نتوانند نقدهای اساسی ما به وضع_موجود را کامل و بدون سانسور ببینند و بشنوند.

اینجانب به شخصه آمادگی کامل دارم در مناظره_زنده تلویزیونی به تببین برنامه های انتخاباتی خود در کنار سایر نامزدها بپردازم و امیدوارم دولت محترم که مذاکرات بین المللی را نقطه قوت خود می دانست از مناظرات زنده داخلی در پیشگاه مردم کناره گیری نکند.(علیرضا زاکانی)سخنگوی وزارت کشور اعلام کرده است مناظرات نامزدها به صورت زنده پخش نخواهد شد.
مناظره_ضبط_شده، یک جهانگیری دیگر است.
باید منتظر جهانگیری‌های بعدی هم که قرار است به روحانی کمک کنند، باشیم!
jebraily


به طور کلی بازتابهای خیلی منفی داشته (4271278) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۹:۵۵:۰۸
روحانی اگر صادقانه رفتار کرده باشد نباید از مناظره های زنده وحشت داشته باشد. (4271279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۰۵:۰۸
احسنت به الیاس نادران الحق و انصاف عالی جوابشون دادین خصوصا این اشنارو اینقدر ضبط کنید تا جواب پیدا کنه خخخخخ (4271292) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۰۶:۳۶
آقای نادران، مگر کمیسیون تبلیغات دولتی است که بلافاصله به دولت حمله کرده ای؟ 8 سال دستپخت دروغ های تو در مناظره را خوردیم. برای مان کافی است. آخر هم آمدی برای فرار از مسئولیت گفتی من شناختی از احمدی نژاد نداشتم و قرار نبود در مناظره شرکت کنم. در آخرت هم می خواهی این طور جواب بدهی؟ (4271294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۴۱:۱۷
دوست عزیز حامی دولت کمی چشمانت را باز کن
اقای نادران در دفاع از دولت قبل در مناظره ها حضور نداشت بلکه اقای خوش چهره بود.
شما باهمین ندانسته هایتان قضاوت میکنید وتصمیم میگیرید.و بعد سراغ سطلهای زباله میروید و انها را به اتش میکشید وبعد هم دم از روشنفکری و ازادی بیان میزنید.
کمی مطالعه کنید و بعد سخن بگویید (4271519) (alef-13)
 
کسب قدرت به هر قیمت؟
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۰:۱۸
متاسفم برای این حجم از بی اخلاقی. کل خبر جوری نوشته شده انگار دولت این کار رو کرده. در ضمن روحانی بلافاصله و قبل از سایر کاندیدها اعتراض کرد اما هیچ اشاره ای بهش نکردین. متاسفم. تلاش برای کسب قدرت با فدا کردن اخلاق (4271297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۳:۲۷
اصولگراها دستشون رو پیش گرفتند که پس نیوفتند! (4271302) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۴:۵۴
تقصیر آقای روحانیه که دفعه قبل جریان گازانبر رو رو کرد! (4271306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۵:۴۶
اگر قرار است مناظره‌ها زنده پخش نشود، بهتر است اصلا پخش نشود. (4271307) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۴:۳۳
رئیس سازمان صدا و سیما ما خواستار پخش زنده مناظراتیم. (4271335) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۱:۵۴
ترسیدن با روحانی مناظره کنن (4271348) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۴۰:۳۲
مطمئنی؟!!!! (4274177) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۱:۵۳
اقای احمدی نژاد رو بیارین توی مناظرات…… (4271370) (alef-3)
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۲:۳۹
وزیر کشور عضو دولتی این کمیسیون به شمار می رود و رئیس سازمان صداوسیما، دادستان و نمایندگانی از مجلس و شورای نگهبان در این کمیسیون، تصمیم برای لغو مناظره های زنده گرفتند. (4271372) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۳:۲۸
اگه زنده پخش نشه رای دادن معنا نداره (4271376) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۳:۳۷
آقاجون روحانی که خودش خواستار آزاد بودن مناظره رو داده،
من فکر میکنم دلیل اصلی این تصمیم تایید صلاحیت شدن احمدی نژاد باشه (4271377) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۷:۳۳
دادستان ..قاضی زاده نماینده مجلس..نماینده صدا و سیما...نماینده وزارت کشور..اینها چنین تصمیمی گرفتند انوقت به دولت که یک نماینده دارد حمله میکنید...زاکانی ابتدا احراز صلاحیت بشود بعد شاخ و شانه بکشد این اقا فقط کمبود تریبون دارد .. (4271390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۵۷:۰۳
دبیر هیئت اجرایی انتخابات و فراموش کردی
که ایشون هم دولتی هستن و نماینده دولت با ابن حساب میشود دو نفر (4271540) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۷:۳۸
باسلام
چون کاندیدا ها از نظر شورای محترم نگهبان تایید صلاحیت شده اند پس به اصول اسلام وانقلاب و تبعیت از رهبری مقید هستند و لذا این تصمیم اصلا وابدا منطقی نیست و قطعا از شور و شعف مردم کاسته و اشتهای مردم رابرای دنبال کردن مناظرات که صحنه تقابل ایده و نظرها وشناخت توان علمی و گفتاری فرد خصوصا مدعی منسب ریاست جمهور است کاهش می دهد و این شبهه را برای بدخواهان ایحاد می کند که انتخابات مهندسی و هدایت شده است
ار طرف دیگر مناظره زنده محل و میدانی است که سخنرانان و سخن دانان ضمن بیان برنامه و نقد مخاطب میزان داشته و دانسته های خود را درمعرض عموم گذاشته وکنترل و تسلط فرد بر نفس خود در مواقعی که نیاز است و اصلح دانستن مسائل و مصلحت کشور یه خواست وخواه نفسانی کاندیدا را نشان می دهد
خاطروخاطره نجابت و مظلومیت آقای قالبیاف و حفظ حرمت جایگاه روحانیت (حریف) وایضا توجه به مصالح کشور و خرج نکردان دانسته ها و دفاعیات لازمه در موقعه ایکه بناحق مورد هجمه واقع شد هنوز و هنوز هم است مورد افتخار و استنباد ماست
---
تورا باور می کنیم
تورا باور داریم
مرد میدانهای سخت
مرد عمل
نه به خاطر خود
که به خاطر اسلام وانقلاب
تورا باور داریم
تورا و جهادی بودنت را
دورها حضور تودرجبهه
ونه چندان دورتر ها
حضورپیوسته تورا در خدمت به مردم
در بودن در صحنه های خطر
مردمان دین باوری,
باور دارند
که هیچوقت برای جهاد دیر نیست
و
ما مردمان آرمان های انقلاب
فقر را باور نداریم
وتبعض را
واشرافیت را
چرا که مولایمان ع فرموده است
من لامعاش لا معاد له (4271391) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۴۸:۰۳
دنیا به ما میخنده! مناظره ضبط شده!!! (4271392) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۳:۱۵
این رو جدی میگم. اگه واقعا قراره مناظره زنده نباشه بهتره اصلا مناظره برگزار نشه. چون واقعا هم توهین به مردمه و هم ما رو مضحکه دنیا میکنه. (4271403) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۰۶:۵۷
هر جوری شده میخوان روحانی رو از مناظره فراری بدن.....نترس آقای روحانی کاندیدای ضربه گیر هواتو داره.... (4271427) (alef-3)
 
طه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۳۵:۴۸
اسباب تاسف است که دولت تدبیر و امید با پخش زنده مناظرات که خواست اکثریت مردم است علنا مخالفت کرده است. واقعا اسباب تاسف است که از همه دنیا عقب تر هستیم و مردم خودمان را نابالغ و تاثیرپذیر و عقب مانده میدانیم. (4271499) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۴۱:۳۹
آقای روحانی باید رسما اعلام کنه در مناظره ضبط شده شرکت نمیکنه. (4271520) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۵۸:۳۶
اعضای کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری که این مصوبه رو تصویب کرد عبارتند از:

دادستان کل کشور یا نماینده تام الاختیار او
وزیر کشور یا نماینده تام الاختیار او
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام الاختیار
یک نفر از اعضای شورای نگهبان به منظور نظارت بر کار کمیسیون مزبور
دبیر هیئت مرکزی اجرایی انتخاب (پورعلی مطلق)
نماینده شورای نظارت بر صداو سیما (هم اکنون احسان قاضی زاده)

یعنی 2 عضو از 6 عضو این کمیسیون جزو دولت هستن! (4271544) (alef-13)
 
...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۱:۵۸:۵۰
اگه مناظرات زنده پخش نشه دیگه رای دادن معنا نداره.باید مناظره به صورت زنده برگزار بشه تا مردم بتونن واقعی انتخاب کنن.این یک توهین بزرگ به مردمه (4271545) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۳:۱۰
فرار به جلوی اصولگرایان خیلی جالبه! این دیگه مثل روز روشنه که مناظره زنده به نفع کیه! سال 92 یادتون رفته! آقای روحانی که خیلی مسلط تر از آقای رئیسی و قالیبافه! تازه آقای جهانگیری هم اومده کمکش! (4271548) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۰:۱۶:۴۴
لطفا بفرماييد اعضاي كميسيون تبليغات انتخابات غير از وزير كشور چه كساني هستند؟ (4271909) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۱:۰۴:۵۷
مناظرات باید زنده باشه و صداوسیما بالای 20 شبکه داره و یک شبکه مثل شبکه 2 یا 4 یا هرشبکه دیگه ای کاملا به مناظرات اختصاص بدن. (4272011) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۴:۰۷:۳۴
خوبه نامزدهای محترم ریاست جمهوری شرط حضور در مناظره ها رو پخش زنده اعلام کنند (4272166) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۰۸:۱۸:۴۵
همه طرفدار مناظره زنده هستن ببینیم واقعا چقد به خواسته ملت احترام میگذارند؟ (4272326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۲:۱۱
جالب تر از همه این است که همه راضی هستند تا مناظره ها زنده پخش شود. پس ناراضی کی بوده؟ (4272972) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۲:۰۳:۳۷
اگر روحانی یک نفره با سه رقیب مناظره کند. با توجه به مصاحبه های گسترده ی انفرادی رقبا در صداو سیما زمان آنها برای حمله به روحانی سه برابر روحانی برای دفاع از خود است. کیهان وخبرگزاری فارس چرا تحلیل غیر منصفانه ارائه می دهند؟.زمان تبلیغات دو جناح باید از صداو سیما برابر باشد. چرا به دروغ می گویند که کاندیدای پوششی یعنی خالی بودن دست دولت است؟ حرمت پول بیت المال راحفظ کنید ودست از سیاه نمایی علیه دولت بردارید. (4273026) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۴:۵۷
من خودم طرفدار دولت هستم ولي براي اين كارشون متاسفم. مگه از چي ميترسند؟ بايد تجديد نظر كنند . مردم دوست دارند بصورت زنده مناظرات را مشاهده كنند (4273405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۵۱:۴۵
چه كساني از مناظره مرده حمايت مي كنند؟در حاليكه همه مسوولان خواهان پخش زنده هستند (4274592) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته