نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284040
روایت وزیر کشور از حاشیه های انتخاب استاندار فارس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۴
وزیر کشور گفت: به دلیل وجود برخی محدودیت‌ها گزینه‌های پیشنهادی نمایندگان فارس مبنی بر انتخاب یکی از آن‌ها به عنوان استاندار فارس پذیرفته نشد.

به گزارش ایسنا عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار فارس بیان کرد: پویایی و نشاط سیاسی در ایران اسلامی جزو دستاوردهای انقلاب است.

وی افزود: همه اظهارنظرها خوب است چرا که یک جامعه با نشاط اجتماعی باید جامعه‌ای باشد که هرکسی نظری دهد و بر عقیده خود پافشاری کند.

وزیر کشور با بیان اینکه ما مگر در مجلس در وضع قوانین شاهد آرای ۱۰۰ درصدی نمایندگان هستیم؟ خاطرنشان کرد: اما زمانی که لایحه یا طرح با وجود مخالفت برخی نمایندگان به قانون تبدیل می‌شود همه ما تابع قانون می‌شویم و درصدد اجرای آن برمی آییم.

رحمانی فضلی تصریح کرد: همه پیشنهادهای نمایندگان فارس در انتخاب استاندار را پیشنهادهایی دلسوزانه و از سر خیرخواهی می‌دانیم. من به عنوان وزیر کشور حاضر به پاسخگویی و پاسخ دادن به موارد مبهم و حتی پاسخ به استیضاح نمایندگان هستم.

وی ادامه داد: باید در فارس ظرفیتی ایجاد کنیم، معذوریت‌ها و فرصت‌ها را هم نیز درنظر بگیریم، همان گونه که حضور نماینده ولی فقیه در فارس، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و دیگر بزرگان فارس در این مجلس به معنای تایید و حمایت از استاندار جدید است.

وزیر کشور با اشاره به وجود دو انتخابات مهم در آخرین ماه سال جاری، عنوان کرد: در انتخابات هر کاندیدایی که در مسیر قانونی و سلایق خاص مردم انتخاب شد از وی حمایت می‌کنیم.

رحمانی فضلی با تصریح بر اینکه باید رشد، درایت و تحمل خود را در همه کارها به اثبات برسانیم گفت: اولویت هر کاری برای ما نخست رضایت خداوند و پس از آن رضایت مردم است.

وی یادآور شد: ما به مردم قول داده‌ایم که عدالت را برقرار کنیم، فقر را از بین ببریم اما هنوز فاصله‌هایی به دلیل وجود محدویت‌های حساس داخلی و خارجی داریم.

وزیر کشور در بخشی از سخنان خود با اشاره به انتخاب استاندار جدید فارس تاکید کرد: من به عنوان وزیر کشور نه آقای مهندس افشانی را می شناختم و نه وی را دیده بودم اما رزومه ایشان نشان از تخصص و تجربه وی داشت.

وی ادامه داد: من قبلا در مجلس شورای اسلامی به نمایندگان محترم گفته بودم که تلاش خواهم کرد تا با آن‌ها تعامل داشته باشم و امروز شهادت می دهم که جز این مهم نبوده است.

رحمانی فضلی با بیان این گفته که در برخی موارد به دلیل وجود محدودیت‌هایی گزینه‌های پیشنهادی استانداری فارس را که از سوی نمایندگان و بزرگان فارس مطرح شده بود را نپذیرفتیم گفت: برای انتخاب استاندار شاخص‌هایی چون قبول برنامه‌های دولت، مشی اعتدال، تجربه و کار جمعی را مدنظر قرار داده‌ایم.

وی اضافه کرد: پس از ارائه استعلام آقای افشانی به هیات دولت ایشان به عنوان استاندار فارس معرفی شدند.

وزیر کشور گفت: به دلیل وجود حساسیت‌های ایجاد شده در استان فارس دقت بیشتری در انتخاب استاندار فارس داشتیم و پس از پیگیری درخصوص وضعیت ایشان هیچ امر منفی در حوزه سیاسی و دیگر حوزه‌ها از ایشان مشاهده نشد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: پس از انتخاب استاندار فارس دیگر نه هیچ حب و بغضی پذیرفته است و نه مخالفتی، بلکه باید با وحدت و همدلی به اعتلای استان حرکت کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره‌ای به شرایط کنونی منطقه و توافق ایجاد شده ایران با گروه ۱+۵ در مساله هسته‌ای بیان کرد: پس از توافقات اخیر دنیا قدرت ایران را پذیرفت و امروز ملت‌ها به ویژه مسلمانان چشم امید به ایران دارند.

وزیر کشور با بیان اینکه ما میثاق بسته‌ایم که یار و یاور مظلومان باشیم و نسبت به آن‌ها تعهد دینی و اخلاقی داریم گفت: آموزه‌های قرآنی ما و ندای بلند رهبر معظم انقلاب به معنای مقاومت و استقامت است که مرتبا آن را یادآوری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما تنها کشوری هستیم که یاور مظلومان بوده‌ایم و در این امر امتحان‌های بلندی را در تاریخ پس داده‌ایم که باید قدر خود را بدانیم و افق‌ها را در ذهن بسپاریم اما تا رسیدن به آن افق‌ها هنوز فاصله زیادی داریم.

وزیر کشور اظهار کرد: امروز ایران از نگاه تهدیدی به نگاه فرصتی تبدیل شده و همچنین امروز دروغ بزرگ دروغ‌پردازان که ظرف ۱۲ سال گذشته ما را متهم به استفاده غیرمتعارف از انرژی هسته‌ای کرده‌اند برملا شده است.

به گفته وی پس از توافق هسته‌ای نگاه دنیا به ایران عوض شد و امروز کشورهای مختلف اروپایی پشت نوبت سرمایه‌گذاری در ایران هستند.

وزیر کشور بیان کرد: دشمنان فکر نکنند با طرح برخی مسائل در جامعه بتوانند حاکمیت اسلامی ایران را خدشه دار کنند چرا که ما از رهبر انقلاب مانند همیشه حمایت قاطع می‌کنیم.

وی با بیان اینکه افتخار ما در یکپارچگی این ملت و در پیروی از ولی فقیه است، گفت: استان فارس از گذشته تاکنون نقش تعیین‌کننده‌ای را در مسایل اجتماعی، سیاسی و ... ایفا کرده است.

وزیر کشور تصریح کرد: همه ما باید یار و یاور دولت و رهبر باشیم و مبادا در گوشه‌ای دغدغه‌ای برای ایشان ایجاد کنیم.
 
کلمات کلیدی : استاندار فارس
 
پیراسته فر
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۵:۱۶:۵۵
این همه یک نوع "تعامل"است!
تعامل بانمایندگان یک استان برای "نپذیرفتن"گزینه های موردنظرشان!
البته حق را به "وزیر"محترم می دهیم که استانداربایدهمسوبادولت باشدتا بتواندمجری اهداف دولت دراستان باشد. (3057875) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.