نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284446
آمادگی برای مقابله با اثرات رگبارهای شمال فارس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۶
مدیرکل بحران استانداری فارس گفت: در طول رگبارهای به وقوع پیوسته در فارس تاکنون حادثه ای رخ نداده و در صورت وقوع هرگونه حادثه آمادگی برای مقابله با آن وجود دارد.

به گزارش مهر، حسن فیاض پور با اشاره به سامانه بارشی وارد شده به استان، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده تمهیدات لازم برای وقوع هر گونه حادثه ای انجام و روز گذشته اطلاعیه ای برای آمادگی دستگاه های اجرایی و بایدها و نبایدهایی که ساکنان مناطق کنار رودخانه های ساحلی و فصلی باید رعایت کنند، منتشر شد.

وی ادامه داد: با وجود بارندگی هایی که از دیروز تا به این لحظه در شهرهای شمالی، شمال غربی و شرق استان به وقوع پیوسته، تا به این لحظه حادثه ای بروز پیدا نکرده است.

مدیرکل بحران استانداری فارس با بیان اینکه در صورت وقوع هر گونه حادثه ای آمادگی کامل برای مقابله با آن فراهم است تا رخدادهای به وقوع پیوسته در شمال کشور در فارس تکرار نشود، گفت: مردم گاهی در حریم رودخانه های سکنی می گزینند و غافل از این هستند که ممکن است در بالادست بارندگی فصل تابستان به شکل رگبار و با شدت بالا به وقوع پیوسته باشد که در پایین دست باعث ایجاد سیل شود و باید با اطلاع رسانی ها در این خصوص به مردم هشدار داده شود.

فیاض پور بیان کرد: البته گزارش های هواشناسی حاکی از آن است که از امروز از شدت این رگبارها در استان کاسته می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مانور اطفا حریق در محل سد درودزن در صبح امروز، گفت: در سال جاری هماهنگی های مختلفی برای محافظت از عرصه های منابع طبیعی و عرصه های تحت حفاظت محیط زیست از آتش سوزی اقدامات مختلفی اعم از به کارگیری نیروهای قرق بان و پایش عرصه های در معرض خطر و ساماندهی نیروهای مردمی و تشکیل تیم های اطفا حریق و آموزش مردم و بهره برداران انجام شده که در نهایت امروز نیز با استفاده از بالگرد مانور اطفا حریق در محل سد درودزن برگزار شد.

مدیرکل بحران استانداری فارس افزود: طی این مانور آمادگی نیروهای فارس در زمینه های از قبیل بردن امکانات و تجهیزات به محل حادثه و برداشت آب از سد و انتقال به محل حادثه و از این قبیل مورد ارزیابی قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : طوفان تهران+سیل
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۶:۴۹:۵۲
ما که توی شرق استان فارس هستیم و مدام هم به شمال می رویم و دیرو هم آن جا بودم، تا به حال یک قطره باران ندیده ایم! این بارانها کجاست ما هم برویم ببینیم؟!! (3062087) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.