توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447346
ترامپ یک مقام ارشد را به خاطر انتقاد اخراج کرد!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
یک مقام ارشد دولت ترامپ در پی انتقاد از سیاست‌ها و حلقه داخلی مشاوران رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سخنرانی خصوصی اخراج شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ "کریگ دیر" که یک ماه پیش به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به سمت ریاست بخش نیم  کره غربی شورای امنیت ملی رسیده بود، جمعه اخراج شد.

یک مقام ارشد کاخ سفید تایید کرد که آقای کریگ دیر دیگر برای این شورا کار نمی‌کند و به کار قبلی خود در دانشگاه دفاع ملی بازگشته است.

سارا هاکبی،‌ سخنگوی کاخ سفید یکشنبه گفت که این مقام به سمت قبلی‌اش بازگردانده شده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا کارمندان دولت باید نگران باشند که در صورت انتقاد اخراج می‌شوند، گفت: کسی که وظیفه‌اش اجرای دستور رئیس‌جمهوری است،‌ نباید علیه دستور کار رئیس‌جمهوری باشد.

مقام‌های مطلع می‌گویند که اخراج کریگ دیر به سخنان هفته گذشته او در یک محفل خصوصی ارتباط دارد. به گفته آنها، این مقام از سیاست‌های ترامپ در آمریکای لاتین خصوصا مکزیک به شدت انتقاد کرده بود.

ترامپ در هفته اول ریاست جمهوری‌اش دستور ساخت دیواری در مرز با مکزیک را صادر کرد. این امر موجب شد تا رئیس‌جمهوری مکزیک سفرش را به واشنگتن لغو کند.

همچنین به گفته برخی منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود کریگ دیر درباره دختر ترامپ نیز در این محفل خصوصی صحبت و وی را "جذاب" خطاب کرده است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.