نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487649
پیام‌ها و پیامدهای حمله موشکی سپاه به داعش
احمدرضا هدایتی، ۹ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
حدود دو هفته از عملیات تروریستی داعش در تهران و کمتر از یک هفته از پاسخ موشکی و کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این اقدام جنایتکارانه تروریست‌ها می‌گذرد، با این‌حال هنوز بخش قابل توجهی از خبر رسانه‌ها به‌ویژه در فضای مچازی به پیامدهای جانبی این دو واقعه اختصاص دارد.

از واکنش جامعه و روال جاری و عادی فعالیت‌های اداری و اجتماعی مردم و مسئولین در روز حادثه، تا اقدام قاطع و سریع نیروهای نظامی و انتظامی در برخورد با تروریست‌ها و از سکوت خبری  و واکنش دیرهنگام دولت تا واکنش ناشی از عجز داعش نسبت به نتایج کار و همچنین بازتاب گسترده این خبر توسط رسانه‌های داخلی و خارجی، همگی بیانگر اهمیت و عظمت پاسخ قاطعانه ایران و پیام‌ها و پیامدهای این واقعه بوده است.

الف – پیامدها:
قطعاً این عملیات (حمله مشکی به مواضع داعش) در بُعد بین‌المللی توانسته است، با نمایش قدرت و قاطعیت ایران در برخورد با تهدید خارجی، نقش تعیین‌کننده‌ای در ایجاد بازدارندگی دفاعی ایفا نماید.
عملیات لیله‌القدر سبب شد، تا نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و حتی مردم با هوشیاری بیشتری فعالیت‌هاای دشمنان اسلام را در داخل و خارج کشور رصد نموده و از ماهیت ضدانسانی آنها آگاه شوند.
عملیات لیله‌القدر فصل نوین و نقطه عطف درخشانی در عرصه نظامی است، که خودکفایی و خوداتکایی در تهیه و طراحی تجهیزات بومی را تقویت و به خودباوری در سایر بخش‌ها کمک خواهد نمود.
این اقدام کور و بزدلانه داعش باعث شد تا تکلیف ایجاد فرصت برای توبه و بازگشت معدود افراد فریب‌خورده‌ ایرانی که جذب گروه‌های تروریستی شده بودند و نیز حامیان و کسانی که نسبت به جذب و آموزش آنها در داخل کشور مبادرت کرده بودند، از دوش نظام برداشته و حجت بر آنها تمام شود.
 
حمله کور دشمن بار دیگر اثبات  کرد که مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی، در برابر تهدیدات دشمن و به‌هنگام مواجهه با مشکلات کاملاً منسجم و متحد عمل نموده و قدرتمندانه در عرصه دفاع از نظام حضور خواهند یافت.
حمله تروریستی داعش که در پی تهدید حکام عربستان مبنی بر کشاندن جنگ به داخل ایران صورت گرفت، بار دیگر و بیش از پیش، ماهیت تروریستی عربستان در حمایت از داعش و استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی و متقابلاً مظلومیت ایران اسلامی را برای افکار عمومی جهان روشن ساخت.

ب – پیام‌ها:
امنیت کشور ایران از اهمیت فوق‌العاده برخوردار است و ایران اسلامی در برخورد با تهدیدات نظامی و امنیتی، هیچ‌گونه مصامحه‌ای نخواهد کرد و تردیدی به خود راه نخواهد داد و این پیامی روشن و آشکار برای آمریکا و همپالگی‌هایش در منطقه بود که هرازگاهی اقدام به رجزخوانی و یاوه‌گویی علیه ایران اسلامی می‌کنند.
 
پیشرفت صنایع نظامی و به‌ویژه قدرت موشکی ایران، واقعیتی است که از قابلیت لازم برای دفاع و تقابل در هر شرایطی حتی از داخل کشور در فراسوی مرزها برخوردار است و صبوری ایران در برخورد با اقدامات تحریک‌آمیز حکام همسایه، نه از سر ضعف و ناتوانی و نیاز به کسب مجوز از غرب و شرق صورت می‌گیرد، بلکه همواره در جهت رعایت منافع جهان اسلام و حفظ جان مسلمین و مستضعفین است.

اهرم‌های قدرت اسلام و گزینه‌های روی میز ایران اسلامی فقط به توان هسته‌های مقاومت در کشورهای مختلف جهان محدود نمی‌شود، بلکه تجهیزات و تسلیحات نظامی قدرتمند و در عین‌حال بومی نیز، ابزار دیگری است که در صورت لزوم برای سرکوب متجاوزین و جنگ‌افروزان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
برخلاف نیت پلید استکبار جهانی و اهداف توسعه‌طلبانه حکام قدرت‌طلب و متکبر منطقه، قدرت نظامی ایران با همه ظرفیت‌هایی که دارد، فقط و فقط جنبه دفاعی داشته و در جهت حفظ صلح و آرامش و ایجاد امنیت با‌ثبات و پایدار در منطقه شکل گرفته و با اتکاء به توان داخلی توسعه یافته است.
 
عملیات تروریستی داعش و حمله موشکی سپاه، بار دیگر ثابت کرد که برخلاف حامیان واقعی تروریست‌ها، انقلاب اسلامی ایران نه تنها هیچ‌گونه رابطه‌ای با تروریست ندارد، بلکه در تقابل جدی با آنها قرار داشته و در هر شرایطی به مبارزه با آنها ادامه خواهد داد.
حمایت پرشور مردم از عملیات لیله‌القدر اثبات کرد که برخلاف راهبرد مورد استفاده برخی از کاندیداها در جریان رقابت انتخاباتی اخیر کشور، برخورد قدرتمندانه و پاسخ کوبنده و قاطعانه به دشمن، نه‌تنها هیچ‌گونه نگرانی در مردم ایجاد نمی‌کند، بلکه باعث تقویت غرور ملی در آنها گردیده و دوستان انقلاب را شاد و امیدوار و دشمنان اسلام را ناامید، نگران و مسنأصل می‌سازد.
 
پیام دیگر حمله موشکی سپاه این بود که جمهوری اسلامی ایران هرگز مرعوب تهدیدات و تسلیم تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی دشمنان نخواهد شد و در همراهی و همکاری با جبهه‌ی مقاومت، همچنان مصمم و به شکل متحد و منسجم به مبارزه بی‌اَمان خود با تروریست ادامه خواهد داد .
 
در این عملیات از موشک‌های میان‌بُرد و نقطه‌زن ذوالفقار استفاده شد، موشک‌هایی که از سکوهای سیار شلیک شد و در صورت بروز هرگونه شرارت از سوی متجاوزان، به‌راحتی می‌تواند، اهداف موردنظر را آماج حملات گسترده خود قرار دهد.
اهمیت تقویت و توسعه اتحاد اسلامی بین کشورهای جهان اسلام و ضرورت اجتناب از قوه قهریه و ابزار نظامی برای تهدید و تخریب یکدیگر، از دیگر پیام‌هایی است، که می‌توان از این عملیات استنباط نمود.
با این توصیف باید گفت که اقدام تروریستی دشمن رفتاری منفعلانه و خطایی استراتژیک و اقدام ایران راهبردی عزتمندانه‌ای و هوشمندانه بود که در ورای آن، عنایت و مصلحت الهی کاملاً مشهود و آشکار است.
 
*کارشناس ارشد مدیریت
 
 
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۲۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۹:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۲۳:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۲۳:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۲۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۸:۱۶
 
 
کلمات کلیدی : دیرالزور+حمله موشکی سپاه به داعش+حمله موشکی سپاه+نتانیاهو+انتقام سپاه، حمله داعش،حملات تهران+حمله به مجلس+حمله به حرم امام خمینی+تیر اندازی در مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۵:۱۷
با مشاهده نظرات مردم در سیمای جمهوری اسلامی درباره قدرت موشکی سپاه و شدت عمل در برابر متجاوزان، به شدت احساس افتخار و غرور کردم. هر کجا پای اقتدار و قدرت ملی در میان است آنجا جای افتخار و عزت است. پیامی هم این اقتدار به برخی وادادگان داخلی داد که خود را با اقیانوس خروشان ملت همراه کنند و مایه عبرت نشوند. (4452310) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۵:۵۲
آل سعود میلیاردها دلار سلاح می‌خرد تا فتنه به راه بیندازد اما ما پاسخ آن را با چند موشک دادیم تا به جز تحقیر شدن، میلیاردها دلار ضرر کند. هرچند که این تنها یک سیلی بود و در آینده پس‌گردنی محکمی هم خواهد خورد. (4452311) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۶:۱۲
با حمله موشکی چند شب قبل سپاه به محل استقرار تروریست‌های داعش شور و شعف خاصی در بین ملت مشاهده می‌شود. خود بنده حاضرم شب گرسنه سر به زمین بگذارم ولی کشور عزیزم مثل الان اقتدار داشته باشد. (4452312) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۹:۱۵:۴۳
من حاضر نيستم سر گرسنه به زمين بگذارم. بيخود در جنگ ديگران دخالت نكنند (4452732) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۱۶:۴۸
ما ملت ایران باید دست و بازوی سپاهیان عزیز و جان برکف را ببوسیم و بر این بوسه افتخار کنیم. خداوند یار و یاور این عزیزان باشد که افتخار آفریدند و پیام هیهات مناالذله به جهانیان دادند! برخی با جهل یا غفلت سپاه اسلام را تضعیف می‌کنند! از سپاه عزیز سپاسگزاریم که تسلی‌بخش دل‌های داغدیده و غمدیده خانواده شهدا و دلگرمی ملت انقلابی و شجاع شدند. (4452315) (alef-11)
 
رهایی شهرضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۳۴:۲۸

میا داعش به نزدیک دلیران
بیا بازی مکن با دُمِّ شیران
که ایران بیشه ی شیران دهر است
نفس هایش به دشمن نار قهر است
خیال بد به سر گر پرورانی
زند بر فرق تو مشت گرانی
کلوخی گر زند دشمن به ایران
خورد سنگ گرانی از دلیران
شجاعان را مشو نزدیک، داعش
که برخود میخری خسران فاحش
طمع بر مرز و بوم ما گناه است
حیات هر طمع کاری تباه ست
بنازم دست مردان سلحشور
سپاه و ارتش و مردان غیور
اگرتیری زند دشمن به ایران
خورد سیلی سختی از دلیران
به ایران گر نمائی پنچه را باز
به گوش تو بخواند موشک آواز
مکن بر ما طمع ای خصم بد کیش
که گور خود نمایی حفر از پیش
اگر تیری رها شد از خدنگت
بیاید موشکی از ما به جنگت
بنازم ناز شصت آن دلیران
که بیرون راند داعش را ز ایران
بزد شش موشک اندر جمع آن ها
شده خامش چراغ و شمع آنها
که هرکس زد به دیوار تو انگشت
خورد بر مغز او یک آهنین مشت
(رهائی) کی شود این دیو مکار
به زنجیر سلیمانی گرفتار
(اثر طبع استاد حاج علی محمد رهائی شهرضائی) (4452337) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۴۵:۳۶
اگه بعد از انقلاب یه کار درست تو این مملکت انجام شده اون هم همین یه کاره. (4452354) (alef-11)
 
کاظم
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۰:۲۲:۵۴
سلام
واگر یک کامنت درست و حسابی اینجا باشه اون هم همینه که شما نوشتی،
صد آفرین،احسنتم (4452837) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۰:۳۱
حالا همه به داعش در سوریه باعث امنیت ایران شده ؟؟؟ (4452388) (alef-11)
 
ر
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۶:۴۹:۵۶
مسلمه که حمله به داعش تو سوریه یعنی از بین بردن اونها در خارج مرزها تا جرات نکنه دوباره اینوری بیاد ضمنا همه این دیوانگان داعشی اونجا پررورش پیدا میگنن یعنی لونه زنبور شون اونجاست ی کم تفکر بی زحمت (4452549) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۸:۵۱:۳۶
یعنی 40 میلیون نفر مردم سوریه نمی تونن داعش را نابود کنن ما باید بریم یا موشک بزنیم نابودشون کنیم ؟!! ی کم تفکر بی زحمت !! (4452691) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۹:۱۷:۱۶
منظور از "همه" حمله است؟
با نظرت موافقم. اين حمله امنيت براى ايران نمى آورد (4452736) (alef-3)
 
France
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۲:۵۸:۴۴
یعنی واقعا بعضیها نابغه ان! داعش به ایران حمله تروریستی کرده بارها هم میخواسته حمله کنه دستگیر شده تیمهاش اونوقت میگی حمله به داعش باعث امنیت ما میشه؟ داعش اساسا برای مبارزه با ایران درست شده وبه نزدیکترین متحدان ایران یعنی عراق و سوریه حمله کرده. (4453005) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۳:۰۷:۲۱
چطور حضور کدخدا تو عربستان قطر بجرین کره جنوبی و ...به امنیت آنها مربوط می شود ولی حضور ما در کشورهای متحدمان ربطی به امنیت ما ندارد؟ (4453023) (alef-3)
 
آریو از سوئد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۶:۱۹:۳۴
نکنه خودت داعشی هستی که اینقدر ناراحتی . (4453230) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۴۱:۲۷
ما باید در زمینه دفاعی خیلی سریع پیشرفت کنیم تا کسی جرات حمله نداشته باشه. همچنین باید مغزهای ایرانی خارج از کشور رو ترغیب کنیم به ما کمک کنن. (4452459) (alef-11)
 
++++
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۸:۳۰:۲۶
فقط روحانی (4453312) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.