نظر منتشر شده
۹۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 28754
نقدی بر مقاله آقای منتجب‏نیا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۹
نماینده ای از شورای اسلامی، نقل می کرد، روزی در ملاقات رییس جمهور با مقام معظم رهبری ایشان نسبت به اظهاراتش و وعده ظهور حضرت در دو سال دیگر مورد اعتراض شدید رهبری واقع شد و در جواب گفت: "کسانی که با ایشان در تماس هستند، گفته اند" و پس از خروج از دفتر رهبری، اظهار کرده است: "ایشان تصور می کند من رییس جمهور هستم، من رییس جمهور امام زمان (عج) می باشم."

متن بالا گوشه‏ای از مقاله جناب حجت الاسلام رسول منتخب نیا با عنوان «چند سوال از رییس جمهور» است که در ستون بی ویرایش صفحه آخر روزنامه اعتمادملی به چاپ رسیده است.

صرفنظر از مرام و شیوه روزنامه اعتمادملی در پرداختن به موضوعیت سیاسی و حزبی، که در بسیاری موارد حاوی سیاست زدگی در تحلیل حوادث و اتفاقات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است، روند پیگیری شده از سوی برخی جناح‏ها در هفته های اخیر، قابل تامل به نظر می‏رسد.

گرچه در این بین، سکوت و سهل انگاری دولت و روابط عمومی های زیر مجموعه دولت در پاسخگویی صحیح و به موقع به شایعات این چنینی، خود حدیث مفصل و قصه ی پرغصه ای است و حتی گلایه رهبر فرزانه انقلاب نیز تاثیر چندانی بر این اهمال کاری رسانه ای نداشته و دولت را در برابر منتقدان بددل یاری رسان نبوده است، با این وجود، این ضعف‏ها دلیلی برای انتشار شایعات در سطح عمومی و از سوی یک رسانه جمعی نمی‏شود، خاصه آنکه شخص رییس جمهور در وبلاگ شخصی خویش و همچنین در مصاحبه های اخیر به انتشار خبرهای این چنینی در مورد ارتباط با امام زمان و ... اعتراض نموده است،

در کنار این مساله تذکرات پیاپی جناب آقای کروبی به روزنامه محترم اعتمادملی در احتیاط و رعایت جنبه انصاف در انتقاد از دولت و همچنین حمایت های صریح و بی پرده رهبری از گفتمان ارزشی دولت و رییس جمهور و تاکید ایشان بر پرچمداری دولت در ارزشهای بلند انقلاب اسلامی این گمانه را تقویت می‏کند که بی‏توجهی قایم مقام حزب اعتماد ملی و ارگان رسمی این حزب به تمام موارد مذکور و نگارش این مقاله آغاز نا مبارکی بر پروژه انتخاباتی اصلاح طلبان و استراتژی اصلی ایشان در تخریب همه جانبه و بدون ملاحظه رییس جمهور است.

نکته دیگری که در این مقاله به چشم می خورد، تاکید بر واکنش علما و مراجع نسبت به این رفتار مورد ادعای آقای منتخب نیا از سوی دولت است. مطلبی که به وضوح ما را به یاد تاکید فراوان برخی از اصلاح طلبان بر پیگیری استراتژی ایجاد شکاف بین دولت اصولگرا و روحانیون و علما می اندازد.

در این که فضای نقد و روحیه‏ی نقادی در مطبوعات و فضای رسانه ای کشور حاوی اشکالات فراوانی است و تناسب چندانی با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما ندارد، شک و شبه ای نیست، اما شکسته شدن هنجارها و باب شدن توهین رسمی علنی به دومین مقام عالی نظام بدون شک اتفاق نامیمونی است که در این روزها از سوی دوستان اصلاح طلب، علی الخصوص نزدیکان بیت حضرت امام (ره) و اصلاح طلبان سنتی با جدیتی وصف نشدنی در حال پیگیری است که امید می‏رود بزرگان اصلاح‏طلب نسبت به اصلاح این رویه اقدام کنند.

وقتی شور و هیجان این روزهای دوستان مدعی پیروی خط امام را در مقایسه با سکوت ایشان در برابر هجمه همه جانبه علیه بنیادها و ارزشهای اسلامی و انقلابی و آرمان های بلند حضرت امام و حتی توهین های مستقیم به شخص بنیانگذار کبیر انقلاب در دوران پرالتهاب اصلاحات مقایسه می کنیم ناچاریم بپذیریم که یا این شور التهاب چندان در راستای دفاع از ارزشهای امام و انقلاب نمی باشد و یا آن سکوت سنگین.  
 
اميرعلي
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۰۳:۲۶
نفس عمل آقاي منتجب نيا، واقعا عل زشت و زننده‌اي بود! فارغ از نوع نگاه به رييس جمهور احمدي نژاد(موافق/مخالف/منقد) به هرحال توهين به جايگاه رييس جمهور مذموم و ناپسند است.
فراموش نكنيم كه حضرت امام(ره) حتي اجازه فحاشي و بي احترامي به بني صدر(با آن حجم خيانت) را هم ندادند!
...
در اين مساله خويشتنداري آقاي رييس جمهور واقعا ستودني است. اميدوارم دستگاه قضايي با برخورد قاطع جلوي اين هجمه شديد كه در آينده نيز براي نظام مشكل‌ساز خواهد بود را بگيرد. (69787)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۴:۵۲
دوست عزیز من می خواهم بدانم آقای منتجب نیا از خودش حرف در آورده یا اینها جملات رئیس جمهور است. اگر جملات رئیس جمهور است پس رئیس جمهور باید پاسخ گو باشد؟ (69845)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۵:۱۹
آقا محمد عزیز شما روی چه حسابی می‌گویید که این حرفها حرف رئیس جمهور است؟ غیر از بحث هاله نور کدامیک از این موارد ادعایی آقای منتجب نیا رو می‌شود مستند بیان کرد. در کدام سخنرانی ، در کدام جمع عمومی؟ چه کسانی به صورت مستقیم نقل کرده‌اند؟
رئیس جمهور در کجا و در حضور چه کسانی گفته امام زمان دو سال دیگر ظهور می‌کند؟ چه کسی می‌تواند ادعا کند که خودش شاهد بشقاب یا صندلی خالی بوده؟
کجای دنیا فردی یک سری ادعا بر اساس شنیده‌ها و شایعات را به عنوان انتقاد مطرح می‌کند و انتظار پاسخگویی دارد؟
البینه علی المدعی، آوردن استدلال با کسی است که ادعا می‌کند، این رو هر کسی که یه واحد درس حقوق خونده باشه و یا یک بار گذرش به محاکم خورده باشه می‌دونه. آقای منتجب نیا که این ادعاها رو کرده اول باید ثابت کنه که واقعا همچین چیزهایی بوده؟ اگر حتی یکیش رو نتونه به اثبات برسونه مسئول آبروی رئیس جمهور و کل ملت ایرانه که ایشون الان رئیس جمهورشن.
بابا به خدا این توهین به ملت که رئیس جمهور ملت به زعم این آقایون اینقدر ساده لوح باشه که یه صندلی خالی بذاره برای امام زمان و یا سر سفره یه بشقاب اضافه بذاره!
یا اینکه گفته من رئیس جمهور رهبری نیستم‍ رئیس جمهور امام زمانم! چطور همین آقایون تا دیروز می‌گفتند ما رئیس دفتر نمی‌خوایم، ما منشی رهبری و کاردار رهبری نمی‌خوایم یک رئیس جمهور مستقل و واقعی می‌خوایم. حالا همون‌ها نگران عدم تبعیت رئیس جمهور از رهبری هستند؟! من و مرغ همسایمون که باور کردیم! (69951)
 
علی
۱۳۸۷-۰۴-۱۴ ۰۲:۵۵:۲۴
مسیله ی ظهور را در هند گفته اند البته انصافا ایشان در 1سال اخیر دیگر از این حرها کمتر میزنند (70047)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۱۳:۴۳
دوست گرامي!آيا رئيس جمهور بايد تمام وقت خود را صرف اين كند كه به اتهامات بي پايان مخالفانش جواب بدهد؟ (70114)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۰۳:۳۸:۱۶
بله (589164) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۷:۵۷
حی وحاضر تما فیلمهای احمدی نژآد از هاله نور تا تولید انرزی هستهای در اشپزخانه توسط دختر 16 ساله موجود میباشد منتجب نیا غیر از وافعیت چیزی نگفته همه میتوانند ببینند اگر یک جوان این فیلمها را ببیند چه نظری نسبت به کسانی که احمدی نژاد از انان دفاع میکند پیدا میکنند حرف نا حساب ممنوع (70009)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۱:۲۲:۰۹
اتفاقا\" درست ميفرماييد كه حرف ناحساب ممنوع. البته كه تا وقتي حرف حساب گوياني چون شما هستند ديگران بيجا ميكنند حرف ميزنند چون ديگران حتما\" حرف ناحساب ميزنند. (70156)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۸:۵۶:۲۷
اقاین الف اگر از حقتان استفاده نمیکردید و پیامم را کامل منتشر میکردید اقای ناشناس پیامش غیر از این بود با تشکر (70235)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۰:۳۶
در سایر موارد نمی دانم ولی من خودم شنیدم که اقای رئیس جمهور گفتند در سازمان ملل هاله ای از نور ایشان
را دربر گرفت و.........صرف نظر از اینکه اظهارات اقای
منتجب نیا دلائل شخصی یا سیاسی ویا هر دلیلی که شما میگوئید داشته باشد واقعیت این است که اظهارات اقای رئیس جمهور در این مورد و همچنین در مورد مدیریت امام زمان (عج)بر مسائل جاری مدیریتی مملکت . شبهاتی را در جامعه ودر مورد ایشان بوجود اورده است که بهتر است صراحتا پاسخ داده شود چرا که صورت مسئله هیچگاه از اذهان مردم پاک نمیشود (69788)
 
a
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۱:۴۰
كسي چه مي داند شايد حق با اقاي منتجب نيا باشد بهتر است قضاوت به مردم سپرده شود (69789)
 
يك خبرنگار
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۵۷
خواهش مي‌كنم عنوان نقدي بر مقاله منتجب‌نيا را از اين مطلب برداريد. مگر تكرار شايعات بي‌اساس و تهمت و افترا را مي‌توان نقد كرد؟
آقاي منتجب‌نيا هم كه هرچه را در آن جلسه ... گفته شد برداشته و در يك يادداشت گنجانده.
اي‌كاش دستگاه قضايي مي‌رفت سراغ حاضران در آن جلسه و كساني كه اين مزخرفات را در آنجا به نام دفاع از دين و انقلاب و نظام و امام(ره) مطرح كردند تا نگراني خود را از فاصله گرفتن دولت از راه امام( بخوانيد مشي كنوني نزديكان سابق امام) بيان كنند. دستگاه قضايي بايد ريشه را خشك كند نه آنكه مديرمسئول روزنامه را بازداشت كند و يا روزنامه را تعطيل كند كه نتيجه آن بيكاري تعدادي خبرنگار و ... است. (69795)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۱:۲۷:۰۰
بنده با شما موافقم ولي شما هم اذعان ميكنيد كه از آراء داده شده به مطلبتان شوكه شده ايد. اين بخاطر قلم نگارشي شماست كه البته از يك خبرنگار بر مي آيد و برخي را به شبهه انداخته كه شما از منتجب نيا حمايت كرده ايد. اگر قبول نداريد نگاه كنيد ببينيد با اين توضيح ، آراء عوض خواهد شد چون مشي الف اينست. (70158)
 
علي
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۲:۳۸
من فكر ميكنم تنها ادبيات آقاي منتجب نيا مناسب رييس جمهور نبود اما محتواي مطالب ايشان جملگي حكايت از ادعاي ارتباطات معنوي دولت نهم با عالم غيب دارد ؛ نميدانم عزيزاني كه با خواندن مطالب اينگونه آشفته شدند آيا مكررا عين و يا مشابه آن را در 3 سال گذشته از ناحيه رييس جمهور و همكارانش نشنيده اند ؟ و آيا تا كنون فردي از دولت در صدد انكار قطعي آن بر آمده ؟ الله اعلم (69797)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۱۷:۱۳
يادش به خير!در كتاب هاي تاريخمان مي خوانديم كه مردم شام فكر مي كردند علي(ع)نماز نمي خواند.اون موقع باورش برام سخت بود اما حالا راحت تر باور مي كنم!(البته در مثال جاي مناقشه نيست) (70117)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۹:۰۱
مسئله طرح شده از سوی جناب آقای منتجب نیا جای تامل و بحث دارد، زیرا رییس جمهور محترم بارها به عناوین مختلف به طرح این موضوع پرداخته اند. اما می توان گفت نوع بیان آن توسط جناب آقای منتجب نیا بسیار صریح و بی پرده و بدون حاشیه ورزی بوده که در جامعه امروزی ما این نوع بیان جا نیافتاده است.
مقام هر شخصیتی در جای خود قابل احترام است اما این نباید باعث نقدگریزی و مصونیت شود که تنها پیامبران الهی و اعمه معصومین از این مقام برخوردارند.
لذا بجای حاشیه ورزی و نقد نوع ادای مطلب توسط جناب آقای منتجب نیا، صدور حکم جلب مدیر مسئول روزنامه و پاک نمودن صورت مسئله و سوق دادن اذهان عمومی به سوی دیگر، به آن پاسخ روشن و صریح داده شود. (69798)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۰:۰۴
دوست عزيز اگر من الان به شما تهمت دزدي بزنم بدون ارائه ي هيچ دليلي شما چه كار مي كنيد؟فراموش نكنيد الدليل علي المدعي!
فدك را هم با شيوه ي تفكر شما از زهرا (س)گرفتند.يعني اتهام زدند و گفتند خودت را تبرئه كن! (70119)
 
مهيار نادري
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۸:۰۷
البته بي احترامي و هتاكي با نقد فرق دارد و نقد هم بايد مودبانه و با ارايه مستندات كافي باشد. مواردي را كه آقاي منتجب نيا فرمودند خيلي ها شنيده اند و البته خود رييس جمهور هم در برخي موارد خيلي صريح اين موارد را رد نكرده اند و حتي سخنگوي دولت هم با آن ادبيات عجيب و بهت زده هميشگي اش باعث شده كه حساسيت ها در اين زمينه بيشتر شود. ولي خوب چون مستندي نيست نبايد به اين موارد ورود كرد. دولت نهم و شخص رييس جمهور در عملكردشان مواردي دارند كه نقدهاي بسياري به آن وجود دارد. البته يادمان باشد كه برخي ها نسبت به سيد بزرگوار، سيد محمد خاتمي رييس جمهور سابق كشورمان چه در زمان تصدي و چه بعد از آن چه اهانت ها كردند كه حتي به قول يكي از دوستان به بني صدر هم اين بي احترامي ها نشده بود. خداييش اگر كمي، فقط كمي با خاتمي با انصاف بوديم و ادبيات رجبيه را محكوم مي كرديم حالا نيازي نبود آسمان ريسمان كنيم. (69805)
 
محسن
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۰:۵۴
اقای منتجب نیا فقط حرفهای خود احمدی نژاد را تکرار کرده و در پایان ازش پرسیده که این حرفا صحت داره یا نه؟ همین حالا رایحه خوش داره شلوغش میکنه سایت الف هم همراهی میکنه بعد از این همه توهین و تهمت رایحه خوش خوشم میاد که بازم برنامه های رایحه خوش را اجرا میکنید (69801)
 
صادق
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۰:۳۶
در این مقاله که البته خود نوک پیکان افترا را به سوی عده ای هدف گرفته، روابط عمومیهای دولت را محکوم به کم کاری کرده است! دستگاه تبلیغاتی دولت محترم نهم با همکاری و همیاری صدا و سیما آنقدر در خصوص خدمات انجام داده و نداده دولت غلو و بزرگنمایی نمود که خود نیز فراموش کرد که هنوز کارهای انجام نداده بسیاری وجود دارد. دستگاه تبلیغاتی و روابط عمومیها به جای پاسخ به شبهات و سوالها به دنبال روشهای جدیدتری برای منکوب کردن منتقدین و بزرگنماییهای بیشتر بود. پاسخ دولت به منتقدان خود همواره با چنان لحن تند و سراسر توهینی صورت گرفته است که دیگر کسی نمی تواند تکذیبیه های دولت را خوانده یا باور کند. ضمناً نویسنده مقاله اظهار داشته که رئیس جمهور در وبلاگ خود این شایعات را تکذیب کرده است. خوشبختانه وبلاگ رئیس جمهور هنوز فیلتر نشده و خوانندگان محترم می توانند به آن مراجعه و مطالعه نمایند. رئیس جمهور در وبلاگ خود شایعات اینچنینی را تکذیب نکرده بلکه کسانی که سخنان اورا باور نداشته و تکذیب می کنند را نادان و مغرض معرفی کرده است.
فیلم و متن سخنرانیهای رئیس جمهور وجود دارد که حاوی همان مطالبی است که منتجب نیا در نوشته اش به آن اشاره کرده. بهتر است به جای حمله به وی، به رئیس جمهور یاداوری کنید که ایشان رئیس جمهور کشور بزرگ ایران است و تک تک سخنان و رفتار او مورد توجه و زیر ذره بین است. رئیس جمهور بارها مدیریت کشور را به امام زمان (عج) نسبت داده اند چه در سخنرانیهایی که از صداو سیما پخش شدند و چه در محافل خصوصی که فیلمهای مخفیانه آن را در اینترنت می توان یافت.آیا دولتی با این همه قصور و اشتباه و با این همه خودخواهی و استبداد رأی، هرچند اگر بپذیریم که نیت آن صحیح است، شایسته در پناه امام زمان بودن هست؟ و آیا اگر این سخنان مدام تکرار شود همان گفته منتجب نیا به ذهن متبادر نمی شود؟ آیا نقصهای دولت به امام زمان منتسب نخواهد شد؟ رئیس جمهور، بعنوان شخصیتی اجرایی در جایگاهی نیست که بخواهد مطالب ماوراءالطبیعه رابه بحث بگذارد آن هم موضوعاتی مانند هاله نور که از جمله گزاره های غیر علمی است یعنی قابل اثبات یا رد نیست. هیچ کس از رئیس جمهور انتظار ندارد در یک سخنرانی استانی از 45 دقیقه وقت، 30 دقیقه آن را به مسایل دینی و مذهبی و اعتقادات شیعی مانند انتظار فرج اختصاص دهد آن هم بصورت سطحی و پراکنده. به نظر می رسد مردم ترجیح می دهند نتایج عملی اقدامات را ببینند. چون برای شنیدن سخنان منسجم و عمیق علمی همواره در مساجد و مراسم مذهبی باز است.
بیان رفتار و کردار رئیس جمهور توهین به او نیست. بلکه یادآوری جایگاه وی در جامعه است. درست است که همه در مقابل خداوند برابرند و بر اساس قانون اساسی ما همه در مقابل قانون نیز برابرند. اما جایگاههای اجتماعی تعریف خودش را دارد. اگر قرار باشد این نکات رعایت نشود دیگر در جامعه نظمی باقی نخواهد ماند.
نویسنده محترم به حجم عظیم توهینها و افتراها در دوران اصلاحات به «بنیادها و ارزشهای اسلامی و انقلابی و آرمان های بلند حضرت امام » اشاره می کند بدون اینکه مثالی زده یا سندی را آورده باشد. این نوع سخن گفتن کاملا غیر علمی و از روی منویات درونی است. ما هنوز آن دوران را فراموش نکرده ایم. درست است که رئیس جمهور اصلاح طلب بود اما دستگاه تبلیغی و تیغ سانسور و برخوردهای خشن با مطبوعات و رسانه ها در اختیار همین کسانی بود که در حال حاضر حاکمند. تعداد روزنامه ها و نشریات توقیف شده در آن زمان شاهدی بر این ادعاست. بنابراین فضا برای اینچنین توهینهایی که نویسنده مقاله حاضر اشاره می کند باز نبود. (69806)
 
محمدانی
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۵:۲۸
اینجانب با توجه به تکرار مکرر مطالب مندرج در روزنامه‌های اصلاح‌طلب و مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های آقایانی چون اکبر گنجی، هاشم آغاجری و ... در مباحث رسانه‌ای چند سال اخیر، نیازی به این ندیدم تا با یادآوری کلمه به کلمه حتی برخی از آن جملات و عبارات بیش از این خاطر دلسوزان امام و انقلاب را مکدر نمایم.
رجوعی هرچند گذرا به صفحات سیاسی، اجتماعی و دین و اندیشه روزنامه‌هایی چون صبح امروز، خرداد، جامعه، عصر آزادگان و سایر روزنامه‌های اصلاح‌طلب کافیست تا به صحت این ادعا پی ببرید.
دوست عزیز هنوز سخنان آقای گنجی در مورد لزوم سپردن افکار امام به موزه تاریخ را از یاد نبرده‌ایم. هنوز خاطر دوستان امام از این اظهار نظر و بسیاری از این سخنان و نوشته‌ها دردمند است.
و در مورد این‌که می‌فرمایید:«فضا برای اینچنین توهینهایی که نویسنده مقاله حاضر اشاره می کند باز نبود.» باید گفت، که اگر فضا آن‌طور که مدنظر شماست فراهم می‌شد، چه بر بلایی بر سر ارزشها و آرمان‌های خمینی عزیز می‌آمد. (69813)
 
ایرانی
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۴:۱۸
آقای محمدانی, می بینید نظرات شما و همفکران شما چه تعداد موافق و مخالف دارد؟ کی میخواهید به واقعیت جامعه ایران پی ببرید.
دیگر این حرفها خریدار ندارد. این صحبت های مأورطبیعه آقای احمدی نژاد در شخصیت یک مقام اجرائی مملکت در هزاره اخیر نیست. (69844)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۲:۴۵
واقعيت جامعه ي ايران در سايت ها نيست دوست خارج نشين عزيز!
در انتخابات سال بعد واقعيت ها را به دقت نگاه كنيد (70121)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۴:۱۰
در تأييد دوست عزيزم بايد بگويم چگونه است ما در ايران و در بين مردم از نظرات مردم خبر نداريم ولي شما در ينگ دنيا از واقعيات جامعه ايراني خبر داري؟ اگر نسبت تعداد هموطنان ما در خارج از كشور به نسبت آرايي كه در سايت داده اند در مقايسه با جمعيت كشور جور در بيايد آنگاه واقعيت جامعه ما آنست كه شما در خارج از كشور تصور ميكنيد. (70160)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۶:۲۸
مسئله مهمي كه دارد در جامعه ما از دست مي رود فرهنگ مهدويت و انتظار است كه متاسفانه هر روز فاصله ما با اين فرهنگ زياد و زياد تر مي شود. نمي خواهم اين را بگويم اما در بسياري از موارد مربوط به دولت نهم است. آن از ميثاق نامه اي كه به چاه جمكران انداختندو ان از هاله نور ( اين دو مورد در موارد زياد توسط دولتيان مطرح شده و حتي ريئس جمهور در وبلاگ خود منكران هاله نور را به كوري متهم كرد)، مديرت امام زماني، راه اهن تهران جمكران و.... همه از اين دست ادعا هستند . نمي دانم دولتي كه در عرصه اقتصاد( به عنوان ملموس ترين عرصه براي مردم) ناموفق عمل كرده چرا داعيه دار انقلاب و امام زمان( كه جانم فدايش باد) شده است. دوست عزيز شما بهتر است به اين كه چه كسي مي گويد ( من قال) توجه نفرماييد ما قال( چيزي كه گفته مي شود ) را مد نظر بگيريد.
من هيچ گاه دولتيان را نخواهم بخشيد زيرا آقاي مرا بازيچه بازي هاي سياسي خود كرده و هر كجا كم مي آورد از آقا مايه مي گذارد. (69808)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۳:۵۶
آيا اگر كسي اشتباه داشت نبايد اسم امام زمان را بياورد؟
خدا را شكر كه بعضي از ما خدا نشديم! (70122)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۱:۲۷
من هنوز نفهمیدم کدام قسمت مقاله ایشان اشکال داشت چون ایشان چند سوال از رییس جمهور کرده که از 2 حالت بیشتر خارج نیست یا این است که این سوالات درست است یا نه ؟ اگر نادرست است با یک تکذیب ساده همه چیز تمام می شود یا اینکه درست است که اگر اینجور است این وظیفه فقط آقای منتجب نیا نیست وظیفه تک تک عاشقان حضرت ولی عصر (ع)است که نسبت به تضعیف و باز یچه قرار گرفتن مسئله بسیار مهم مهدویت حساس باشند یا مثلا مسئله هاله نور این مسئله ای است که سی دی آن هم در سطح جامعه پخش شده دیگر چه چیزی تکذیب می شود؟ آن چیزی که ما در جواب سوالات آقای منتجب نیا در این یکی دوروزه دیدیم بیشتر نوعی هوچی گری صرف بود و هیچ کس هیچ جواب مشخص و واضحی به این سوالات نداد حتی شما سایت الف هم نگفتید بالاخره نظرتان در مورد این حرفهای آقای رییس جمهور چیست ؟ توجه شما به جمله امام معصوم جلب می کنم که دو دسته کمر من راشکستند دینداران دانا و متعصبین جاهل

آقای رییس جمهور و طرفداران سینه چاکشان که در این زمانه برای هر سوال یا انتقاد ی کوچک از ایشان شمشیر می کشند و می خواهند گردن طرف را بزنند بدانند که هر سخنی که یا هر عملی که انجام می دهند روزی باید پاسخ گو باشند (69810)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۴:۴۳
این آقای محمدخانی خودش از همه سیاست زده تر و تندتر برخورد کرده است: "دولت را در برابر منتقدان بددل یاری رسان نبوده است". ضمنا امروز دولت تمام رسانه ها را در دست دارد و حتی چندبار تیتر روزنامه ها را تعیین کرده است. فضای انتقاد از بین رفته و دولتیان تاب کوچکترین نقدی را ندارند. من خود در جریان بعضی از گفته های منتجب نیا هستم و اینکه محمدخانی آنها را "شایعه" و "توهین" می خواند مبین آن است که حتی طرفداران دوآتشه احمدی نژاد هم،توانایی قبول سخنان . او را ندارند. (69803)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۲:۲۴
من خودم با گوشهای خودم شنیدم که احمدی نژاد در حضور حضرت آیت ااه جوادی آملی گفت دور من را هاله ای از نور گرفته بود
هر چند الهام بعدها به دروغ گفت چنین چیزی نبوده است
حالا خوبه فیلمش در اومد
ضمنا از رایحه خوشیها هم از این نوع حرفها که ما در ارتباط هستیم و کد عرشی داریم زیاد شنیدم
با همین گوشهای خودم
اینه که باید گفت امان از غربت آقا (69812)
 
عباس
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۵:۴۵
به نظر من حق با آقای منتجب نیا است و ما نبایستی با حرفهای این چنینی(حتی اگر درست یا نادرست باشند) بهانه دست بدخواهان ایران کبیر بدهیم .ما ایرانیان دوست و دشمن اگر هوای همدیگر را با هر دیدگاه و منشی داشته باشیم میتوانیم به دوران پرافتخار گذشته مان و امپراطوری کبیر ایران برسیم.
ما تحت هر شرایطی ایرانی هستیم و ایران و ایرانی را دوست میداریم.

آقای رئیس جمهور بهانه دست بدخواهان ایران عزیز و کبیر ندهید،لطفا

به امید روزهای بهتر برای ایران عزیز (69816)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۵:۴۱
شرافت ايران به اسلام اكبر است (70124)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۶:۵۱
خودمانيم. اين نوشته آقاي منتجب نيا هم خوب بداد اين دولت رسيد! هر چه كه عقده داشتند دارند روي ايشان خالي مي كنند و تازه پا را از اين فراتر گذاشته اصلاح طلبان و مشاركتي ها را هم دارند مي كوبند. نكته جالب توجه اين است كه همه سايتها و حتي رسانه هايي كه هميشه مخالف صحبتهاي احمدي نژاد درخصوص مهدويت بوده اند حالا دارند سنگ او را به سينه مي زنند. اين است كه آدم از فضاي سياست ايران دلزده مي شود. هيچكس روي حرفش نمي ماند. همه ، همه چيز مي گويند اما تا يك نفر آنها را علم مي كند بر او مي تازند. واقعا آدم به چشم خودش هم نمي تواند اعتماد كند.
حرفهاي آقاي منتجب نيا حرفهاي تازه اي نيست. به كرات درخصوص آن صحبت شده. چرا فرافكني و سفسطه مي كنيد؟ تازه بقول دوست عزيزمان، اين بنده خدا فقط سوال كرده، سوالاتي كه اگر رئيس جمهور و علما به درستي به آن جواب دهند حتي به نفع دولت خواهد بود.اما چون مي دانند اين وقايع، صورت گرفته چاره اي ندارند جز اينكه پاي قانون را وسط بكشند و ادعا كنند به رئيس جمهور اهانت شده. اما هيهات كه ديگر عادت كرده ايم در اين مملكت بايد سكوت كرد و زبان در كام گرفت. جايي كه برنامه شب شيشه اي را كه قرار بود تا پايان تابستان ادامه داشته باشد تعطيل مي كنند ديگر چه انتظاري مي توان داشت؟ سايتها و جريانات مختلف بخصوص حامي دولت دارند تلاش مي كنند از اين قضيه به نفع خود استفاده كرده و رئيس جمهور را مظلوم جلوه دهند.
اما بايد عرض كنم سوالات آقاي منتجب نيا سوالات بي پاسخ همه مردم است؟ اگر واقعا اينها شائبه است آقاي احمدي نژاد بايد پاسخ قانع كننده اي داشته باشند. هر چند ايشان حداقل در يك مورد نمي توانند كتمان كنند. فيلم حضور ايشان نزد آيت الله آملي را همه ديده اند كه رئيس جمهور از هاله نور سخن رانده اند. ترا بخدا منصف باشيد. (69817)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۱:۳۰
بنده صحبت های احمدی نژاد در مشهد را کامل گوش کرده ام و کم و بیش هم در مورد سایر مطالب مثل هاله نور و... اطلاعاتی دارم.
دوستانی که پی پاسخ رئیس جمهور می گردند بروند یادداشت وی در وب سایت شخصی اش را بخوانند.
اما آنها که دانسته یا ندانسته با آنهایی که انتخاب مردم را هنوز پس از سه سال فصل الخطاب نمی دانند(جمله به نقل از احمدی نژاد) همراهی می کنند بدانند نه در سخنرانی مشهد که از چند روز بعدش شروع کردند به تهمت وافتراء که فلانی گرانی ها را به گردن مدیریت امام زمان (عج) انداخته است این بحث هایی که شما می گویید مطرح شده ونه در نماز خانه نهاد ریاست جمهوری برای آقا سجاده پهن می کنند ونه در کنار میز غذا خوری برای ایشان بشقاب می گذارند .آنها که این حرفها را . از دو حالت خارج نیستند یا احمق ونادانند که رئیس جمهور را اینقدر. (بلا نسبت) فرض کرده اند و یا مغرض اند که عرض می کنم در عین غرضمندی دارای بلاهت ستودنی هستند!
برای روشن تر شدن مطلب پیشنهاد جدی دارم که صدا وسیما سخنرانی احمدی نژاد در مشهد را بدون سانسور پخش کند تا رسوا شود هر آن که در او غش(بخوانید مرض) باشد.
بهر حال فکر میکنم دوستان ! ما در حزب به اصطلاح اعتماد ملی که بیشتر تا کنون نقش تخریب وحدت واعتماد ملی را بازی کرده است ابروی هر چه نقد منصفانه و عالمانه بوده را برده اند و هر که شک دارد نیم نگاهی به روز نامه (بخوانید فحش نامه ، بخوانید محلی برای عقده گشایی ، بخوانید محفلی برای توهین به شعور مردم) ایشان در سه سال اخیر اندازد تا مطلب برایش روشن شود .
سخن بسیار است و مجال آن در این " ستون نظر" نمی گنجد و در پایان دعا برای هدایت مدعیان پر سروصدای پیروی از خط امام مظلوم امت دارم. (69814)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۴۱:۰۷
مهدی عزیز نمی دانم چرا سبک نگارش شما من را به یاد سرمقاله های روزنامه کیهان می اندازد بخصوص بخش (بخوانید...)! (70191)
 
مقدسات و وجدان خفته ما
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۴:۳۶
آقا ما نفهمیدیم کجای این مقاله توهین آمیز یا هتاکی بود آقایانی که گریبان میدرند و وا اسلاما به راه انداخته اند اگه به وجدانشون مراجعه کنند میفهمند که مقاله رجبی ( خانم ) در باره آقای قالیباف هتاکی است یا این مقاله البته اگر قدرت مقایسه داشته باشند. این قدر شعور مردم رو به مسخره نگیرید.بابا همه ما میدونیم سرکاریم حالا آقای منتجب نیا صحبتهای ایشونو به چالش کشونده. تا تققی به توققی میخوره پای مقدساتو میکشن وسط. یه خورده از خودتون مایه بزارید. (69823)
 
داریوش-ب
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۴:۵۳
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است آقای مدعی العموم کافی است نگاهی کوچک به بیانات آقای احمدی نژاد و حامیانش در باره مقدسات بیندازند تا مدعی از طرف عموم شاکی نباشد. انصافا و اخلاقا آیا آنهایی که ناله هایشان از سخنان آقای منجب نیا گوش فلک را کر کرده گفته های ایشان را قبول ندارند؟ مصداق گفته های مقدس دولتیان آنقدر زیاد است که متاسفانه در اکثر جمعها از آنها به عنوان طنز استفاده میشود در واقع به نظر من، ناآگاهانه یا عمدی مقدسات را به لطیفه تبدیل کرده اند پس این آقای منجب نیا با هر نیتی که اعلام نموده غیر از واقعیت نگفته اما برای بعضی ها یعنی اکثرما حقیقت تلخ است (69826)
 
مجيد
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۸:۵۸
من مطالب آقاي منتجب نيا را خواندم بهتر مي دانم كه به سوالاتي كه ايشان پرسيدند جواب داده شود زيرا همه مي خواهيم در اين مورد و اين مباحث از ديد فقهي بدانيم. چه كسي گفته مهم نيست چي گفته و پرسيده مهم است. (69834)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۰:۴۹
مقاله آقای منتجب نیا سئوالهای هزاران ایرانی از رئیس جمهور خودشان است. لذا بنظر بنده دولت به جای عصبانیت بهترین کار آن است که آنچه ایده و باور واقعی رئیس جمهور هست را به جامعه اعلام نماید تا شبهات این مسئله برطرف شود. (69835)
 
کوروش
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۸:۴۰
هواداران دولت بیهوده خود را خسته می کنند. گوشمان از این تکذیبها و توجیه ها پر است. در مورد سخنان آقای منتجب نیا باید گفت که حقیقت تلخ است! (69837)
 
عليرضا
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۶:۴۹
حديث داريم كه التهمت اشد من القتل (70125)
 
امیر
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۴:۰۶
باید اذعان کرد این نوشته تنها طرح چند سوال صریح ازرییس جمهور بود که ایشان می توانند درصورت تمایل به ان جواب دهند ایشان همیشه می گویندکه ازنقداستقبال می کننددرثانی حرفهای دیگرانی درده سال قبل توجیحه مناسبی برای جواب ندادن یا تکذیب نکردن نمی شود (69843)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۴:۰۶
آقای رئیس جمهور در نوشته وبلاگشان تلویحا موضوع دیدن هاله نور را تاید کردند. ضمنا در مطلب وبلاگ اضافه کرده اند: \"نوشتند كه احمدي نژاد در هيئت ‏دولت موقع نهار، يك ظرف غذا هم براي حضرت روي ميز مي چيند\"، ولی این موضوع را تکذیب نکردند. ضمنا در سخنانشان در بین طلاب، واضحا اقدامات دولت نهم را نتیجه مدیریت امام زمان اعلام کردند. بنده مطالب آقای منتجب نیا را تایید یا تکذیب نمیکنم. ولی هرچقدر هم که شما بخواهید این مطالب را تکذیب کنید، عملا این فکر به ذهن بسیاری از مردم کشور آمده است که آقای احمدی نژاد خود را رئیس جمهور امام زمان میداند. بهتر است به جای این همه اظهار نظر به نمایندگی رئیس جمهور، خود ایشان با شفافیت کامل و بدون هیچگونه ابهام یا توریه، اعتقادات خود را در مورد مطالب نوشته شده آقای منتجب نیا بیان کنند. این نگرانی وجود دارد که عملا بخاطر طرح برخی مطالب، انحراف در عقاید مردم کشور ایجاد شوند، زیرا گفته اند که \"الناس علی دین ملوکهم\". بنده در مورد سخنان رئیس جمهور محترم قضاوتی نمیکنم، ولی
خواهش میکنم یکی از علمای طراز اول مملکت، لطف کنند و واضحا در مورد وظایف شیعیان در زمان غیبت امام عصر، و انحرافات احتمالی که ممکن است پیش بیاید توضیح بدهند، و مشخصا به این سوالات پاسخ دهند:
1. اینکه \"بیان شود اقدامات دولت نهم تحت مدیریت امام زمان بوده، ولی تلویحا به اقداماتی که در 16 سال دولت های سازندگی و اصلاحات حمله شود و این مطلب متبادر به ذهن شود که آن 16 سال تحت مدیریت امام زمان نبوده است\"، آیا این مطابق اعتقادات شیعه هست یا نه؟
2. اینکه یک نفر ادعا کند من هاله نور میبینم و در مورد کسانی که هاله نور نمیبینند بگوید: \"هرکس نمیبیند به کوری خود اعتراف کرده است\" مطابق اعتقادات شیعه است یا انحراف است؟ آیا فکر نمیکنید این حرفها اگر در بین مردم شایع شود، از فردا مدعیان دروغین در شهرهای مختلف برای خود مرید جمع کنند؟ آیا خبر ندارید همین الان تعدادی از همین مدعیان را بخصوص در شهر قم بازداشت کرده اند؟
3. آیا وظیفه ما در زمان غیبت امام زمان اینست که ایمان و عمل صالح داشته باشیم و برای فرج امام زمان دعا کنیم، یا وظیفه ما اینست که مشخصا بخاطر یک هدف یعنی \"تعجیل در ظهور امام زمان\" اقدامات خاصی را انجام دهیم. در روایات ما مشخصا چه کارهایی تایید شده است که برای تعجیل در ظهور امام زمان انجام شود؟
4. موضوع ظهور اصغر قبل از ظهور اکبر که عده ای مطرح میکنند، آیا در روایات شیعه مشخصا تایید شده است یا نه؟ آیا فکر نمیکنید ممکن است گروههایی (حتی خارج از بدنه دولت و حاکمیت) روایات مربوط به علائم ظهور در مورد خروج سفیانی و غیره را بخوانند، و عملا بخواهند شرایطی پیش بیاورند که تشنج در منطقه ایجاد شود تا سفیانی خروج کند و بعد امام زمان ظهور کند؟ آیا این انحراف در تفکر شیعه هست یا نه؟
این سوالات در ذهن مردم وجود دارد، و نیاز است علمای طراز اول مملکت به این سوالات پاسخ دهند، و وظایف شیعیان را در زمان غیبت تبیین کنند. (69868)
 
سید محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۹:۴۰
مشکل دولت است که اینگونه از اعمالش می شنویم ولی تکذیب نمی کند! مشکل دولت است که بر خلاف انتظاری که از آن داشتیم شفاف سازی مناسبی ندارد. متاسفم. دولت نمی شنود(. یا. ) ... دولت فقط حرف می زند... مردم هم حرف دارند و باید بزنند... پرسیدند صندلی وجود دارد درست پاسخ ندادند... ارتباط شفاف باید بیشتر بین دولت و مردم باشد! یا علی مددی. (69874)
 
يه بنده خدا !
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۲۰:۰۱:۳۵
به نام خدا

با عرض سلام و ادب

با احترام راجع به سطور نويسنده محترم جناب آقاي عبدالمطهر محمدخاني به عرض مي‌رساند :

در اينكه آقاي منتجب نيا رعايت ادبيات رسانه‌اي ننموده‌اند شكي نيست كما اينكه .
ولي از سوي ديگر با عنايت به فرمودة معصوم عليه‌السلام كه فرموده‌اند حرف حق را حتي از دشمن نيز بپذيريم ، لذا عرض مي‌كنم آيا موضوعات مورد اشارة آقاي منتجب‌نيا صحيح است يا خير . اگر صحيح است كه امثال بنده كه به جناب آقاي احمدي‌نژاد رأي دادم تا شوراي نگهبان كه ايشان را تأييد كرده همگي در اين موضوع شريكيم كه چرا خوب تحقيق نكرديم . اگر هم كذب است كه آقاي منتجب‌نيا نيز روي اين مورد پافشاري كرده‌اند كه از سوي دولتمردان رد و جواب قانع‌كننده و البته عقل‌پسند ارائه كنند .

و تصور مي‌كنم با همان چوبي كه نويسندة محترم مقاله ، آقاي منتجب‌نيا را در دوران مثلاً اصلاح‌طلبي مي‌رانند با همان چوب و به شكلي ديگر و در قالب اصولگرايي ايشان را امروز مي‌رانند .

متأسفانه به نظر مي‌رسد نويسنده محترم بيش از آنكه به اصل موضوع توجه كنند تلاش بر رفع غير عقلايي ادعاهاي آقاي منتجب‌نيا نموده‌آند و اين رفتار در هر دوره‌اي كه باشد مطرود است چه مثلاً دوران اصلاح‌طلبي و چه دوره اصولگرايي .

لذا استدعا دارد نويسنده محترم با عنايت به واقعيات در مقام پاسخگويي عقلايي برآمده و ضمن آنكه شخصيت جناب آقاي احمدي‌نژاد محترم شمرده مي‌شود، انتقادات نيز محترم شمرده شده و جواب مناسب ايراد شود .

شخصاً كليپ حضور ايشان در بيت آقاي جوادي آملي را ديده‌ام و توضيحات ايشان را نيز ديده‌ام ، پس چرا اين واقعيت مبرهن را كتمان مي‌كنيد ؟

ضمن آنكه همانگونه كه به اينجانب و به آقاي محمدخاني سند عاقبت به خيري نداده‌اند ، آقاي احمدي‌نژاد هم همچنين . لذا ضمن آنكه دست به دعا برمي‌داريم كه خداوند همه ما را عاقبت به خير فرمايد عرض مي‌كنم خيلي خيلي عالمتر از رئيس جمهور محترم طي اين 1400 سال بوده‌اند كه منحرف شده‌اند ، پس چرا ما بايد تصور كنيم كه احتمال رخداد اينگونه مسائل منتفي مي‌باشد ؟ (69869)
 
موسوی تهرانی
۱۳۸۷-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۵:۱۷
نمی دانم چه قصدی در نوشتن این نامه داشته . اما آدم نباید دهن بین باشد از مردان سیاسی کشورمان میخواهم آقا امام زمان را وارد بازی های سیاسی خود نکند در ضمن در بین خواص این حرفها نیست بکله این حرفها شاید بین مردم عوام باشد (69879)
 
یدالله
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۰۸:۲۸:۲۸
من شخصا برای آنانی که روز عاشورا سینه چاک حسین (ظاهرا") هستند ولی صحبت از فرزندش مهدی را دون از شان مقامات جمهوری اسلامی می دانند متاسفم
ما داریم به کجا می رویم؟ وقتی صحبت از پسر فاطمه توسط شخص رییس جمهور ننگ تلقی می شود ،یعنی آقای رییس جمهور شما برین از صابون وسیمان حرف بزنید که از مهدی ارزشمندتر است در نزد ما.
جناب آقای خاتمی چه گلی بر سر این ملت زد که عده ایی سینه چاک او ،حالا صحبت از امام زمان را از طرف رییس جمهور ننگ می دانند .
وقتی یک مومن به خدا پیدا می شود به عنوان شخص دوم مملکت اسلامی درباره مهدویت صحبت می کند ،این را ننگ ندانیم .ننگ از آنان آقایانی است که افکار امام را به موزه بردند ،ننگ ازآنان آنانی است که در گیلان در لباس پیامبر حرف هایی می زنند که سند میشود جهت تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی.
آقایان ،مگر رییس جمهور شدن خاتمی
زمان ،چقدر ارزش دارد که دل فاطمه را خون می کنید
آقای احمدی نژاد مظلومیست اسیر در چنگال همان آدمایی که پهلوی بی بی را شکستند
ودر آخر اینکه آقای منتخب نیا ؛به فرضی که حق با شما باشد لطفا پای رهبری را وارد مقام پرستی وشهوت های دنیوی خود نکنید که هر چه باشد م....
لعنت برشیطان
یاعلی (69892)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۴۶:۳۶
دوست عزیز روضه پر سوزی خواندید. ولی ظاهرا متوجه نشدید که دوستان همه معترضند که چرا از اسم امام (عج) سوء استفاده می شود. کسی مخالف مطرح شدن نام ایشان نیست بلکه همگی از ارادتمندان ائمه هستند و برای همین است که به این بازی نادرست سیاسی اعتراض می کنند. (70193)
 
علي
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۰۸:۵۰:۴۵


باسلام بجاي فيلتر كردن سايت اعتماد ملي وبستن روزنامه به سوالات جناب آقاي منتجب نيا نماينده محترم مقام رهبري در انجمن اسلامي معلمان جواب بدهيد بهتر است چرا كه اين روزها به هركس برخورد ميكني ميگويد اين سوالها سوالات ما هم هس....... (69934)
 
مهدی رستمی
۱۳۸۷-۰۴-۱۴ ۰۲:۲۰:۱۳
با سلام خدمت همه خوبهای عالم:
خرمشهر را خدا آزاد کرد!(امام خمینی)

از آقایان حجج اسلام و آیات عظام که ادعای با خمینی بودن دارند بپرسید چرا آن روز که امام جمله بالا را در زمان جنگ و ایثار در فتح خرمشهر گفتند به امام ایراد نگرفتند که\"اماما شما چرا!؟...\"این علمای بلاد آن روزها هم البته ناراحت می شدند از خرافه گویی ها امام(؟) چرا که اینان از همان روز کار دنیا را از معنویات و توجهات الهی جدا می دانستند فقط آن روزها از امام خمینی خجالت می کشیدند بگویند! (70041)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۱:۵۶
خوب بود آقای منتجب نیا خوابهای کروبی را هم اضافه می کرد (69937)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۴۷:۵۱
البته خوابها را جناب جنتی دیده بودند و تعریف کردند ولی آقای کروبی گفتند ما هم خواب می بینیم ولی دلیلی برای تعریف کردن نداریم! (70196)
 
احمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۶:۲۷
سئوالات آقای منتخب نیا همان سئوالات ما و قشر عظیمی از جامعه است که باید به آن پاسخ داده شود. (69942)
 
محمد نادری ملکشاه
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۹:۴۶
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها فحشهای خودتان را به آنان فراموش کردید (69969)
 
آقای محمد خانی
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۱:۴۶
آقای محمد خانی فریب تا کی؟
یا خودت خیلی ساده ای یا مخاطب را (بلا نسبت) فرض کرده ای. من خودم فیلم هاله نور رئیس جمهور و فیلم کشف انرژی هسته ای توسط دختر دبیرستانی در خانه را دارم. آیا نباید از . چرا به واقعیت ها نگاه نمی کنی. مشکل شما اینه که یک سری پیش فرض ها داری و می خواهی واقعیات را با آنها سازگار کنی. ولی اخوی شیپور را دازی از سرش می زنی.
یا علی (69971)
 
خاتمی چه گلی به سر ما زده
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۲:۵۳
صحبت از امام زمان ننگ نیست. افتخار است. اما مسخره کردن ارزش ها ننگ است. سوء استفاده از نام امام زمان ننگ است. ..
می گویی خاتمی چه گلی به سر مردم زده؟
از نظر تو که رشد کشور را بیرو نبودن تار موی دختر می بینی هیچی. اما از نظر مردم خیلی گلها زده. حداقل این خرابکاریهای اقتصادی را نکرده. مثل بعضی مسؤولین که تو سینه چاکشون هستی.. (69976)
 
محمد حسين منتجب نيا
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۷:۵۲
سلام جناب آقاي محمد خاني
باسلام و عرض خسته نباشيد ................ ميخواستم بگويم كه آيا جواب دادن صريح رئيس جمهور به اين شبهات بهتر بود يا هتاكي و جسارت شما عزيزان به حاج آقاي منتجب نيا ؟
خوشبختانه مردم نظرات خودشون را به شما اعلام ميكنند ....... (69983)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۴:۵۴
اگر با توهین کنندگان به مقدسات برخورد میشد دیگر امروز شاهد این همه بی حرمتی ها نبودیم که برای کوبیدن دولت اسلامی شخصیت امام زمان را نیز زیر سوال ببرند. (69989)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۷:۴۵
جای صدا وسیمای خالی است بهتر است برنامه ای در این رابطه داشته باشد (69993)
 
امیر حسین
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۸:۳۵
کسانی که مدعی اند فیلم هاله نور دکتر احمدی نژاد را دیده اند آیا فیلم دست دادن خاتمی با زنان ایتالیایی را ندیده اند واقعا به کجا میروید .سخن گفتن از امام زمان(عج)ننگ است ولی دست دادن کسی که خود لباس پیامبر را بر تن دارد مهم نیست (70010)
 
: خاتمی چه گلی به سر ما زده
۱۳۸۷-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۵:۵۵
واقعاً به کجا می رویم؟
مشکل تو دست دادن خاتمی با یک دختره.
اگر مردم از فقر و فلاکت بمیرن که عیب نداره.
اگه هزاران دختر از فقر به فاحشگی بیفتند که عیب نداره
فقط خاتمی نباید با دختره دست می داد (70077)
 
: خاتمی چه گلی به سر ما زده
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۷:۵۲
یا خودت خیلی ساده ای یا مخاطب را (بلا نسبت) فرض کرده ای. من خودم فیلم هاله نور رئیس جمهور و فیلم کشف انرژی هسته ای توسط دختر دبیرستانی در خانه را دارم. آیا نباید ر شک کرد؟ (70080)
 
سمول
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۱:۰۸
سلام
من سوالی از دوستان حامی دولت دارم نکات توهین آمیز مطلب آقای منتجب نیا کجاست؟ در ضمن این دوستان فکر کنم آدرس وبلاگ همسر سخنگوی دولت را ندارند. (70011)
 
مهدوي
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۲:۰۷:۰۰
به نام خدا
عده ای منطقی نمای سیاست زده معتقد هستند که منتخب نیا فقط چند سوال ساده را پرسیده که دولت باید پاسخ دهد و نیازی به این سر و صدا ها نیست!‌ جدایی از یادداشت رییس جمهور که خود پاسخی به تمامی اتهامات بود ذکر دو نکته را لازم می دانم!‌
اگر الآن من خطاب به یکی از همان هایی که معتقد است سوال را باید پاسخ منطقی داد و... عرض کنم:

شنیده ام که با فلانی رابطه ی نا مشروع داری!
شنیده ام معتقدی خدایی وجود ندارد!
شنیده ام برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت می کنی!
شنیده ام دائم الخمری!
راستی خجالت نمی کشی قرص اکستازی مصرف می کنی؟ این را دیگر خودم دیدم که رفتی از داروخانه قرصی شبیه اکستازی گرفتی و الآن هم هر 8 ساعت یک بار مصرف می کنی!
ثابت کن که اشتباه شنیده ام!
خوب به نظر شما طرف چه می گوید!
اگر این تهمت ها را به من بزنند خواهم گفت برو از همان هایی که چنین چیزی را به تو گفته اند بخواه تا ثابت کنند چنین بوده است مدعی آن هایند نه من!
آری آقای منتخب نیا از همان هم حزبی هایتان بخواهید چنین اراجیفی را ثابت کنند!
اما نکته ی دوم اینکه گاهی اوقات ما سوالی می پرسیم اما هدف سوال نیست بلکه بیان مطلبی در قالب سوال است تا تاثیرش بیشتر شود! بی شک برای آقای منتخب نیا به عنوان یک عنصر سیاسی فعال و از جمله کله گنده های مملکتی ترتیب یک ملاقات کوچک با رییس جمهور یا دست کم یکی از اطرافیان ایشان برای رفع شبهه سخت نبود و ایشان می توانست به این طریق از صحت و سقم اتهامات وارده به رییس جمهور پی ببرد بگذریم که در آخرین یادداشت وبلاگ رییس دولت به تفصیل پاسخ داده شده است هر چند عده ای ترجیح دادند هاله ی نور بر سر ملت ایران را به هاله ی نور مورد مناقشه ی معروف مرتبط کرده و آن گویند که گفتند و می گویند!
براستی هدف آقای منتخب نیا از طرح این سوالات چه بوده است؟
حتی می شد سوالات را با لحن دیگری بیان کرد مثلا همان شنیده هایی را که من گفتم می شد اینگونه باشد!
متاسفانه عده ای هستند که سخنانی مبنی بر روابط نامشروع، بی دینی، مزاحمت ناموسی و دائم الخمری به شما نسبت می دهند پیشنهاد من این است که آن ها دلایل خود را بیاورند و شما نیز در دفاع از خود مدرکی ارایه دهید تا حقیقت روشن شود!
ولی وقتی من موضوع قرص اکستازی را بدون مدرک یا حداقل به استناد مدرکی مضحک یعنی رجوع به داروخانه آن هم از زبان خودم مطرح می کنم می توان انتظار داشت عباس مهدوی غرضش از بیان مطالب فوق صرفا روشن شدن برخی از شبهات بوده است؟
یا خیر! باید نتیجه گرفت که من با این مباحث سعی در دامن زدن به یک شایعه را داشته ام!
آری آقای منتخب نیا شما می توانستید پاسخ سوالات خود را بدون جار و جنجال و رسانه ای شدن بگیرید هر چند خود بهتر از هر کس به کذب آن ها واقفید و چون همچون قاتلان امام حسین«ع» بی انصافید و چون حاضرید برای سیاست حتی در مقابل عقیده ی مهدویت بایستید به جای مسلمانی و رفع تهمت از یک مسلمان سعی کردید تا به آن شایعات دامن بزنید تا شاید بتوانید پس از ناکامی های انتخابات اخیر از این آب گل آلود در انتخابت سال 88 ماهی بگیرید!
اما ما چه چیز شما اصلاحات چی ها را باور کنیم؟
قسم حضرت عباس سینه چاکی برای نوه ی امام را یا دم خروس عقیده ی به موزه پیوستن امام را؟
قسم حضرت عباس تابع ولایت فقیه بودن را یا دم خروس تخریب دولت بر خلاف امر ولی فقیه را؟
قسم حضرت عباس ژست و شعار های حزب اللهی اکنونتان را یا دم خروس شعار توپ تانک بسیجی دیگر اثر نداردتان را؟
قسم حضرت عباس گریه هایتان برای اقتصاد مردم را یا دم خروس نامیدن مردم به لشکر قابله به دستی که حاضر است برای مرگ موش هم صف بکشدتان را؟
قسم حضرت عباس مسلمانی امروزتان را یا دم خروس توهین به زیارت عاشورای دیروزتان را؟
قسم حضرت عباس دفاع از آرمان های انقلابتان را یا دم خروس حمایت بوش از شما در مقابل سکوت شما را؟
وه! چه زیباست سخن حضرت حق در آیه ی نهم سوره ی بقره آنگاه که در وصف منافاقان می فرماید:
«می خواهند خدا و اهل ایمان را بفریبند اما جز خود را فریب نمی دهند و درک نمی کنند»
يا علي (70026)
 
علي صرفي
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۱:۱۴
به نظر من نبادي اينطور مطرح ميشد ولي آقاي احمدي نژاد اين تفكر را دارد (70012)
 
علي حيدرهائي
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۹:۳۱
منتجب نيا به رئيس جمهور توهين كرد خان رجبي به مراجع آقاي صانعي -هاشمي خاتمي قاليباف روحاني كدام يك محكوم است سياشسي برخورد نكنيد. (70013)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۷:۲۹
وقتی فیلم برداری مکنید می گویند اشاعه فحشاءکردی (ماجرای دانشگاه زنجان )حالا آقای منجب نیا اظهار نظر کرده
مگویند شاهد و مدرک بیار بهتر است دانشجویان وطلاب جوان
از مراجع عظام و اساتبد دانشگاه کسب نظر کنند خصوصا آیت الهجوادی آملی اه صبحت های آقای احمد ی نژاد در حضور ایشان مطر ح شده یا نه (70019)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۲:۱۱
آقای منتجب نیا در چه سالهایی نمایند ه امام خمیی در شهربانی کل کشور (نیروی انتظامی )بودندو نمانیده کدام دوره
مجلس شورای اسلامی ؟ (70021)
 
mohamad reza
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۶:۲۴
kheily bebakshid valy hame dige filme haleye nore aghaye ahmadenejado didan man hata ro mobilam daram agar vaghan nadidid baratoon befrestam
ya aslan berid az aghaye ayatola javade amoly beporsid

aghaye ahmadynejad jedan fekr mikonan in mamlekat dare tavasote emame zaman edare mishe
ama kasy nist be ishoon bege in vaziyate mamlekatiye ke tavasote emam zaman edare mishe hame ke tahte feshare eghtesadyian in shod zendegy?? (70022)
 
مشهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۴:۴۱
[آقایان سرشان را زیر برف کرده اند فکر میکنند مردم نمی فهمند.نه خیر آقا مردم آگاه و با شعورند جه یگ عده بخواهند با انحصاررسانه ای خود حقیقت را کتمان کنند یا بخواهند مظلوم نمایی کنند.حرف آقای منتجب نیا حرف دل تمام مردم کوجه وبازار است و واقعیت .آقا اگر خلاف است ایشان رسما تکذیب کند چرا اینهمه غوغا .بهر حال اگر انتخاباتی سالم برگزار شود مردم جواب همه این خرافهها و بدعتها را در بای صندوق رای خواهند داد (70025)
 
یدالله
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۷:۴۳
دوست عزیز:
جنتاب آقای خاتمی کجا دراین 8سال به فکر اقتصاد بودند ؟
آنچه بود :
فیلم
رپ
پاپ
خواننده
درگیری
اعتصاب
پاچه های کوتاه
شلوارهای تنگ
.
.
.
اگر آقای خاتمی به فکر اقتصاد بودند که امروز احمدی نژاد این همه دست وپا در اشتباهات آقایان نمی زد کاش خاتمی سوبسید ها رو درست می کرد تا احمدی نزاد بعد سی سال به فکر اصلاحنمی افتاد
کاش و هزار کاش در باب اقتصاد و این درخت بد پیکر اقتصاد ما ارثیست از آقای خاتمی هدیه به رییس جمهور بعد
لطفا حرفهای منو سانسور نکنید بذار دوستان قضاوت درست کنند (70027)
 
داریوش
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۰:۱۶
دوستان اگر جرات گفتن حرف حق رو ندارید حداقل جرات شنیدنش رو داشته باشید. (70028)
 
Ali
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۱:۵۸
نیاز به صغری کبری نداره اگر راست می گویید همه این حرفها رو اقای رییس جمهور یکبار رسما و صریحا تکذیب بکنند تا سیه روز شود هر که در او غش باشد! (70029)
 
یدالله
۱۳۸۷-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۴:۲۵
تونل اهرم(به طول 2/5کیلو متر) دراستان بوشهر ظرف 25 سال 50درصد رشد فیزیکی داشت تا زمان ریاست احمدی نژاد ظرف 9ماه 50درصد باقی کامل شد
این یعنی چه؟
از اول انقلاب تا اول سال 84هرچقدر لوله کشی گاز در استان اصفهان داشتی مظرف دوسال در زمان ریاست احمدی نزاد دو برابر شد .
این یعنی چه؟
شاه بیمارستانی به اسم فاطمه زهرا برای بوشهر خیلی قبل انقلاب ساخت .بعد جنگ خواسته به حق مردم ساخت بیمارستانی در حد شان استان بوشهر ،هم از هاشمی بارها خواسته شد هم جناب خاتمی
چه شد ؟ هیچی به بی بی قسم
اما در همون سفر احمدی نزاد به بوشهر دستورش صادر کرد . الان هم در حال ساخت هستند
بیمارستانی که دلت می خواد کنارش عکس بگیری
دوستان این یعنی چه؟ (70030)
 
حسن
۱۳۸۷-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۴:۴۱
با سلام
من فکر می کنم بازهم تلاش می شود تا با استفاده از ابزارهای فرافکنی اصل نامه و ماجرای مطلب آقای منتجب نیا به فراموشی سپرده شود. فکر می کنم که خلاصه ماجرا این باشد که باید به گروه سوال ایشان پاسخ داده شود و به نظرم راه گریزی هم نیست :
1- آیا جناب آقای رئیس جمهور صحت این موارد را تایید می فرمایند ؟ که امیدوارم به عنوان یک مسلمان کوچک چنین نباشد.
2- آیا علمای بزرگ شیعه این مدل سخن گفتن را می پذیرند ؟
به نظر بنده حقیر ، نبیاد بازهم با انگهای سیاسی و حزبی اصل ماجرا را به فراموشی سپرد زیرا اینبار بازی با دین خداست نه آمارهای صحیح یا ناصحیح. لذا باید همگان درپی یافتن یک پاسخ ساده آره و یا نه در لین میان باشند.
باید پاسخ را به صورت صریح دریافت نمود و خوب و بد آن را به مردم دانای کشورمان واگذار کرد.
بهتر است بیخود هم پای خاتمی و این و آن را به این ماجرا بازنکنیم. خیلی ساده است اگر جناب رئیس جمهور این حرف ها را زده اند بفرمایند بله وگرنه خیلی صادقانه نه بگویند. و از سوی دیگر هم علما خصوصا بزرگانی چون مصباح یزدی نیز نظر آره یا نه خود را ابراز بفرمایند.
نباید فراموش کرد که انجمن حجتیه چه توان زیرینی در کشور دارد و نباید فراموش نمود که ایشان در همان سالهای زنده بودن پیر فرزانه انقلاب چه مخالفت های دور و نزدیکی با مواضع ایشان داشتند.
ترا به خدا کمی حافظه تاریخیمان را افزایش دهیم (70070)
 
بی نام
۱۳۸۷-۰۴-۱۴ ۱۴:۰۴:۳۵
از عکس العمل شدید دولت و طرفداران آن که چشم خود را به روی واقعیت ها بسته اند، کاملامشخص است که این صحبت ها حقیقت داشته و قرار نبوده بین مردم پخش بشود. اما باز هم آقای احمدی نژاد بی دقتی کرده و مطالبی رو در که نباید به زبان می آورده، بدون کسب اجازه از بالادست ها در ملا عام عنوان کرده و حالا مجموعه دولت سعی دارد با خفه کردن ای نطفه اشتباه رییس جمهور را از ذهن مردم پاک کند (70074)
 
فرزانه
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۷:۰۹:۱۷
هردم ازاین باغ بری می رسد!
بیاد ندارم درطی مدت انقلاب به تمامی روسای جمهوری که درانتخابات آن دوره شرکت داشته ام و چه کاندیدای من بوده اند یا نبوده اند اینچنین تهمتها وفشارهایی وارد شده باشد وبدون هیچ عکس العملی ازکنارآن گذشته باشند. اینچنین توهینهای دردوره های قبل ، برکناری ازسمت واجازه مصاحبه نداشتن(مثل دکترعباسی) و دیگر مجازاتها رادربرداشته است. چقدر باید یک رییس جمهور برای این موارد وقت بگذارد. پس بقیه بدنه دولت که دراینخصوص وظیفه دارند چه می کنند. حقا که مظلومی دیگر درصفحه انقلاب ثبت شد.تاریخ بازهم تکرار می شود. بد نیست تاریخ صدراسلام رایکباردیگر مرور کنیم. به امید موفقیت گامهای او درشکستن قدرتهای مافیایی که همچون عقربی برجامعه ما سایه افکنده وتوده مردم را خرد می کند. (70108)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۷:۳۸:۴۲
چرا دوستان ناراحت و عصبي شدند اين چه وضع قضاوت است والله بخدا قسم اين مطالب را که اين اقا گفته (البته بايد با يک نامه محرمانه به ايشان ارسال ميشد) در جامعه است و اکثريت مردم ميداند و چيزه تازه اي نيست از زمانيکه ايشان رئيس دولت شده اند اين شايعات وجود دارد و هيچ زماني هم ايشان تکذيب نکرده حالا چون طيف مخالف عنوان کرده پيراهن عثمان شده بابا ترا بخدا اين مطالب را ميشود بعدا\" هم جواب داد جلوي گراني را بگيريد (70110)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۱۹:۵۷
آقاي منتجب نيا دوست داناي آقاي احمدي نزاداست و منقدان آقاي منتجب نيا شايد دوستان ..... آقاي احمدي نزاد ونان به نرخ روز خور. (70118)
 
حسين
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۸:۴۵:۴۲
نمي دونم چرا توي مملكت ما باب شده تا با نظرات يكي مخالفيم، شروع مي كنيم به تخطئه شخصيت و رفتار و گفتارش.
نمونه اون هم همين نوشته آقاي محمد خاني.
شايد بهتر باشه به محتواي مطالب آقاي منتجب نيا كه به حق حرفهاي بخش كثيري از مردم جامعه هست پرداخته شود و از تخطئه و ترور شخصيت و پاك كردن صورت مسئله توسط آقاي محمد خاني و همفكرانشون اجتناب بشه...
اين اصلاح طلبهاي نگون بخت هم كه براي اصولگراها شدن مثل مرغ عزا و عروسي. (70127)
 
یدالله
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۱:۴۴
منخودم در دامان یکی از شاگردان حضرت امام بزرگ شدم اما باید به صراحت بگویم که خاتمی دل مومنان را خون کرد دل خانواده شهدا خون کرد دل عاشقان امام خون کرد
گنجی عاشق سینه چاک خاتمی من خودم شنیدم گفت: اندیشه امام را باید به موزه سپرد
دوستان گلم ،حامیان تمدن ، معنای این حرف چیست
مگر امام نگفت ما می توانیم مگر نگفت مرگ بر استکبار درود بر جمهوری اسلامی مگر نگفت هزاران نکته ریز و درشتی که ابروی ملت شد
دوستان پیشرفت در تار موی دختر 18 ساله نیست
پیشرفت در رفاه خانواده هایست که بعد 30سال از انقلاب هنوز...
پیشرقت در شلوارک ومانتو کوتاه نیست ،پیشرفت در راه است جاده بیمارستان دانشگاه تامین اجتماعی ورزش و....
وبه من ازکارنامه اقتصادی خاتمی بگویید لطفا (70031)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۰۹:۴۱:۱۰
امام فرمودند اين مملكت امام زمان است حالا اگر پيروان واقعي امام در مواضع و سخنانشان به آقا امام زمان عج اشاره كنند و تمسك جويند و تبليغ كنند چه اشكالي دارد كه اصلاح طلبان به اصطلاح پيرو خط امام اينگونه مي آشوبند و نوشته هاي موهن و تضعيف كننده مي نويسند من از آقايون سئوال مي كنم امروز تضعيف رييس جمهور خدمت به امام زمان است يا خدمت به آمريكا و اسراييل لطفا جواب دهند. (70135)
 
وحید
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۱:۲۲:۵۰
متاسفانه گمان من این است که سایت الف در این مطلب تنها خواسته محض خالی نبودن عریضه چیزی نوشته باشد، در حالیکه از گردانندگان این سایت چنین چیزی انتظار نمی رفت. د راین مطلب اصلا اشاره ای به اصل قضیه نشده است، در این که جناح رقیب سعی در سو استفاده از برخی اظهارات و رفتارها دارد شکی نیست، لیکن باید پرسید پس منشا و سرآغاز این حرف و حدیث ها چیست؟ آیا واقعا رئیس جمهور چنین سخنی را بر زبان آورده است یا خیر؟ چرا این مطلب اصل خبر را صراحتا تکذیب نکرده است؟ آیا واقعا برخی گفته ها و سخنان نادرست و مشکوک رئیس جمهور و اطرافیان ایشان باعث چنین بحث هایی نمی شود؟ (70157)
 
یک دوست
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۱۷:۱۱
رییس جمهور در پاسخ به خبر نگار آمریکایی در مورد هاله نور میگوید من هم در روزنامه ها خواندم ؟ آخر کدام روزنامه ای حرفی را با این حساسیت از خودش در می آورد بعدش چرا رییس جمهور تکذیب نمی کند و نه می گذارد و نه بر میدارد و فقط می گوید من هم در روزنامه ها خواندم یعنی اینقدر به روزنامه آزادی داده شده که این حرفها را بگوید؟ انهم نشر اکاذیب؟

آقای رییس جمهور عزیز شما برای ملت ایران باعث اغتخار هستید ولی تورا به خدا اینقدر از سر احساسات با اعتقادات مردم بازی نکن. (70175)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۱۷:۲۹
به نظر من آقاي منتجب نيا سوال هايي را كرده كه در ذهن هر انسان فهيم است و رئيس جمهور بايد پاسخگوي گفتارش باشد.

2- دوم اينكه كساني كه اين مطلب را در سايت حزب و روزنامه كار كردند عجب دل شيري داشتند كه در اين ميان جلوي رئيس جمهور را بگيرند و به احمدي نژاد بفهمانند كه بابا ما هم مكي فهيم اينقدر حرف ضايع نزن.

3- اگر دنبال محاكمه هستيد اول دنبال فاطمه رجبي برويد كه به همه مراجع و مسئولين فحاشي ميكند و كسي جلودار وي نيست.
احسن به منتجب نيا - بح روزنامه اعتماد ملي - به سايت حزب اعتماد ملي كه اين موضوع عوام زدگي را مطرح كردند (70168)
 
امیر حسین
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۱:۲۶
واقعا دولتهای خاتمی و هاشمی چه تاجی به سر مازده بودند که دکتر احمدی نژاد را متهم میکنید در شرایطی که الان تورم 20% است آیا تورم28% دولت خاتمی و تورم 49% دولت هاشمی را از یاد برده اید یا نرخ بیکاری 10 %الان را با بیکاری 18%دولت خاتمی یا 25%دولت هاشمی.تنها مشکلی که احمدی نژاد دارد و مورد قبول شما نیست اینست:احمدی نژاد پاک دست است و مثل بقیه دزد و دست کج نیست .احمدی نژاد مثل خاتمی هواپیمای اختصاصی با پول بیت المال نمی خرد.احمدی نژاد مثل هاشمی اقوام و بستگان خود را دور خود جمع نمیکند.احمدی نژاد راحت به میان مردم میرود و مثل آقایان طوری نیست که اجازه ندهد یکنفر از چند کیلومتری او رد شود.احمدی نژاد با دختران و زنان ایتالیایی دست نمی دهد و از امام زمان(عج)سخن میگوید.احمدی نژاد مثل خاتمی در اجلاس صهیونیستی بیلدربرگ شرکت نمیکند ولی از محو اسرائیل و هلوکاست میگوید.احمدی نژاد مثل آقایان خصوصی سازی را اختصاصی سازی تعبیر نمیکند و مردم را مقدم بر آشنایان میداند.احمدی نژاد با شجاعت بر حق مردم بر انرژی هسته ای پافشاری میکند و مثل آقایان از سر ترس و خیلی چیزهای دیگر 5/2 سال تعلیق را نمی پذیرد. احمدی نژاد مثل آقایان زنان رقاصه را برای جشن ایران زمین خوزستان دعوت نمیکند در عوض به هیئات مذهبی کمک میکند.احمدی نژاد معتقد به ولایت مطلقه فقیه و نظام است و غائله 18 تیری به وجود نمی آورد و چانه زنی از بالا و فشار از پائین را ترویج نمیکند.احمدی نژاد مثل آقایان امام حسین (ع) و شهادت را خشونت طلب و خشونت طلبی و کشته شدن امام حسین (ع) به دست یزید را نتیجه کشته شدن کفار به دست پیامبر نمیداند ولی در هیئات مذهبی شرکت میکند.احمدی نژاد پیرو خط امام است و مثل آقایان خط امام و امام را به موزه نمیسپارد.احمدی نژاد مثل آقایان معتقد نیست که میتوان حتی علیه خدا هم تظاهرات کرد.اینها و خیلی چیزهای دیگر احمدی نژاد را در نزد شما نا محبوب و خاتمی و دیگران را محبوب میکند. (70185)
 
مهدي اسماعيل زاده
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۸:۴۲
اگر مقاله مذكور را يك فرد عادي نوشته بود جاي تعجب كمتري بود. اما متاسفانه فردي متاسفانه روحاني كه خود را پيرو خط امام معرفي مي كند نگارنده اين مطالب موهن است. براستي شرم آور نيست كه يك روحاني حرمت قلم را اينگونه بي مقدار كند و بر پايه ( شنيده ام ) و ( گفته شده است ) و . . . شايعاتي را كه بسياري از آنها بارها تكذيب شده است منتشر كند.
جناب منتجب! دستمريزاد![ (70187)
 
اکبر صفوی
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۴:۱۵:۱۳
جامعه ما بالای 50 در صد تحصیل کرده دانشگاهی دارد که این ادعاها برایشان بی معنا است چه از سمت رئیس جمهور باشد یا آقای منتخب نیا بازی با الفاظ و ائمه به اعتقادات شیعه خدشه وارد می کند و بحث پیرامون این مسئله کار صحیحی نیست
متاسفانه رئیس جمهور عزیز بعضی مواقع حرف هایی می زنند که به اعتقاد ایشان ربط دارد و نباید مطرح شده و مایه کنایه و استهزائ دیگران شود
من به شخصه اکثر سخرانی های رئیس جمهور را گوش می دهم و حتی گفتگوی ایشان با شبکه های خارجی بعضی مواقع حرفهایی زده می شود ( مانند تولید انرژی هسته توسط دانش آموز و هاله نور و حرکتهایی نظیر سخنرانی قم و گفتن جمله ای مانند مردم من چاکر همه شما هستم و... ) که در شان رئیس جمهور نمی باشد ما همه باید از مملکت و اسلام دفاع کنیم اجازه دخالت به دشمن ندهیم ولی نیاز به رئیس جمهوری قوی در بیان کلمات و حفظ احساسات داریم که آقای احمدی نژاد کمی هم احساساتی است وباید بدانند که خیلی ها حرکات ایشان را مطابق یک رئیس جمهور با پرستیژ نمی دانند بنده اگر ایشان به همین منوال ادامه دهد در انتخابات بعدی به ایشان رای نخواهم داد. (70199)
 
ناشناس
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۵:۰۸:۰۸
من فیلم هاله ی نور را دیده ام. فیلم تولید انرژی هسته ای توسط دختر 16 ساله! را هم دیده ام. آقایان می فرمایند در این موارد که فیلم آن موجود هم هست نیز باید شک کنیم؟! (70212)
 
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۱۸:۰۴:۲۸
فبشر عبادالذين يستمعون القول فيتبعون احسنه.
بنظر مياد آقاي رييس جمهور هنوز خود را درجايگاه واقعي(رياست جمهوري)نمي دانند والا بحثهايي اينچنيني را بايد به ديگران وانهد وبه مديريت كشور بيانديشد.من خيلي متاسفم كه مردم ما در مورد ارتكاب برخي از ناهنجاريهاي اجتماعي مانند عدم رعايت حقوق ديگران پسرفت دارند و ما بجاي رشد اخلاق اجتماعي مردم فقط شعار ميدهيم
نويسنده اين سطور از رزمندگان وجانبازان دوران طلايي دفاع مقدس است كه هماره دعاي ندبه را باشور وعشق همان روزها مي خواندو هرروز منتظر ظهور است اما ما بايد خيلي مواظب باشيم كه مبادا به اعتقاد وباورهاي عميق مردم خدشه وارد شود.خداوكيلي قصد ريا نداشتم.خواستم بگويم كه نبايد كساني را كه انتقاد ميكنند به كوري وعدم اعتقاد و....متهم كرد (70223)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۴-۱۵ ۲۳:۰۹:۵۲
واقعا دولتهای خاتمی و هاشمی چه تاجی به سر مازده بودند که دکتر احمدی نژاد را متهم میکنید در شرایطی که الان تورم 20% است آیا تورم28% دولت خاتمی و تورم 49% دولت هاشمی را از یاد برده اید یا نرخ بیکاری 10 %الان را با بیکاری 18%دولت خاتمی یا 25%دولت هاشمی.تنها مشکلی که احمدی نژاد دارد و مورد قبول شما نیست اینست:احمدی نژاد پاک دست است و مثل بقیه دزد و دست کج نیست ..

دوست عزیز: از نوشته شما بر می آید که احتمالا در سنین نوجوانی بوده، و کمی عصبانی شده اید. خواهش میکنم یک صلوات بفرستید، خشم خود را فرو برید و پاسخ من را بخوانید. امیدوارم در مورد نوشته هایم دقایقی فکر کنید.
هیچیک از مردم کشور مخالف فرد پاکدست نبوده و از دزد ها حمایت نمیکنند. ولی چرا من با احمدی نژاد مخالفم؟
1. بنده با تمام اقدامات انجام شده در دولتهای آقایان رفسنجانی و خاتمی موافق نیستم. منتها اگر در زمان آقای رفسنجانی تورم بالا وجود داشت، ولی زیرساختهای کشور مانند سد ها، و نیروگاهها در حال ساخت بودند و از تولیدات صنعتی حمایت میشد. ولی در سه سال اخیر، نقدینگی (پول نفت) به مقدار بسیار بسیار بالا وارد جامعه شده است، ولی این پول، صرف تامین نیازهای روزمره و مصرفی مردم میشود و کمتر برای تولیدات صنعتی هزینه میشود. عملا سرمایه کشور بجای نگهداری برای نسلهای آینده در حال هزینه برای نیازهای مصرفی بوده و از بین میرود. بیشتر پولهایی که برای طرحهای زود بازده کوچک به مردم پرداخت شده، سر از بازار مسکن در آورده و خانه ها را گران کرده است. ورود شدید نقدینگی به جامعه مانند یک قرص مسکن برای راضی کردن مردم است، ولی در عمل در حال ضربه زدن به زیرساختهای کشور در سالهای آینده است.
2. آقای احمدی نژاد دولت خود را تحت مدیریت امام زمان میداند ولی بشدت به دولتهای قبلی حمله میکند. یعنی دارد با زبان بی زبانی میگوید دولتهای قبلی تحت مدیریت امام زمان نبوده اند، و آنچه دولت نهم دارد انجام میدهد در مسیر اسلام واقعی است. در حالیکه هدایت تکوینی امام زمان بطور عموم برای همه موجودات عالم بوده و اختصاصی برای آقای احمدی نژاد ندارد. خودتان قضاوت کنید: آیا این سوئ استفاده از اعتقادات مردم برای پیشبرد اهداف دولت نمیباشد؟
3. آقای احمدی نژاد در سال 84 در حضور آقای جوادی آملی در مورد سفر نیویورک میگوید: \"در طول 8 دقیقه سخنرانی من در نیویورک هیچکس حتی پلک نزند\" و ادامه دادند: \" یک نفر به من گفت وقتی بسم الله گفتی و سخنرانی ات را شروع کردی من دیدم هاله ای از نور تو را احاطه کرد و تو رفتی توی یک حصنی و حصاری. خودم هم این رو احساس کردم ...\". ایشان در واقع دارند با زبان بی زبانی این را القا میکنند که اقدامات دولت نهم عین حق و حقیقت و مورد حمایت الهی است و هرکس با آن مخالفت کند در واقع جلوی اسلام ایستاده است. حتی اگر فرضا نیت آقای احمدی نژاد از این حرفها خیر باشد، ولی بنظر اینجانب، اینچنین سخنانی برای موجه جلوه دادن اعمال دولت نهم، در حال ترویج فرهنگی است که موجب میشود مردم کشور ترغیب شوند برای اثبات اعمال و رفتار خود ادعا کنند تحت هدایت خاص امام زمان هستند یا هاله نور میبینند یا با عالم غیب در ارتباطند. ترویج فرهنگ ریاکاری و سوئ استفاده از عالم غیب، هزاران بار از دست دادن با یک خانم خطرناک تر است و مردم کشور به سمت دروغگویی و ریاکاری پیش میبرد. ضمنا آن عزیزانی که در مورد واقعیت داشتن فیلم هاله نور شک دارند میتوانند آن را در سایت یوتیوب ببینند: http://www.youtube.com/watch?v=jsuZLdY_KnA (70247)
 
ali
۱۳۸۷-۰۴-۱۶ ۲۰:۳۹:۴۵
didid goftam malom nist in site rastie ya chapi (behtarin noe takhrib defae bade )nemidonam shoma ham vaghti maghalaro mikhondid ehsas nakardid dar hali ke montazere asle matlab bodid maghale tamom shod.
in maghale bishtar shabihe yek khabar bod ta naghd. (70392)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۴-۱۷ ۰۷:۵۱:۲۱
اقاي امير حسين واقعا\"اين مقايسه اي که کردي واقعيت دارد ايا تو انصاف داري درسته که دولتهاي قبلي هيچ تاجي به سر اين مردم درد کشيده نزدند ولي موقعيت سياسي .اجتماعي . و معيشتي مردم اين بود ايا تورم و بيکاري در گذشته بيشتر از الان بود ايا سن روسپي گري تا اين حد پائين بود لطفا\"کمي انضاف داشته باشيد (70434)
 
علی شهاب
۱۳۸۷-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۸:۳۱
صدا و سیما و رسانه‌های دولت نهم در حمایت از حمایت از این دولت ضعیف عمل کرده‌اند. در دولت‌های پیشین حمایت‌های رسانه‌ای بسیاری شامل حال دولت‌‌ها بود و کمتر مخالفت و انتقادی به آنها می‌شد.
واقعا این گونه برخورد رسانه‌ با دولت جای تاسف دارد. (70451)
 
مرتضی
۱۳۸۷-۰۴-۲۲ ۰۷:۵۵:۴۶
اگر آقای منتجب نیا این نامه را به احمدی نژاد نوشته و راست نیست پس چرا ثابت نمی کند که من این حرف ها را نگفته ام (70927)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.