توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508546
نشستی برای «آسیب‌شناسی ادبیات داستانی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
نشست «آسیب‌شناسی ادبیات داستانی معاصر از نگاه نویسندگان نسل چهارم» برگزار می‌شود.
 
به گزارش الف کتاب به نقل از ایسنا، نشست «آسیب‌شناسی ادبیات داستانی معاصر از نگاه نویسندگان نسل چهارم» با عنوان «حلقه گمشده» با حضور محمد ‌طلوعی و مهسا محب‌علی روز سه‌شنبه (چهاردهم شهریورماه) ساعت ۱۸ در سری برنامه‌های «سه‌شنبه‌های هنوز» در کتاب‌فروشی «هنوز» برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان این نشست معتقدند: بررسی و واکاوی در آثار و جریان‌های ادبی روز، آسیب‌شناسی آن‌ها، و نقش ناشران و منتقدان در این جریان‌ها از جمله مسائل مهمی است که امروزه کمتر از آن‌ها سخن گفته می‌شود. نشست یادشده به دنبال یافتن جواب سوالاتی است که اکنون درباره آن‌ها سکوت شده است؛ سوالاتی درباره دستاوردهای ادبی و فکری نسل جدید و آسیب‌های آن‌ها.

مهسا محب‌علی (متولد ۱۳۵۱) داستان‌نویسی را از کارگاه‌های رضا براهنی آغاز کرده است. او برنده دو دوره جایزه بنیاد گلشیری برای مجموعه داستان «عاشقیت در پاورقی» و رمان «نگران نباش» است. همچنین برای رمان «نگران نباش» جایزه نویسندگان و منتقدان مطبوعات را دریافت کرده است. رمان «نفرین خاکستری» و مجموعه داستان «صدا» از جمله دیگر کارهای اوست.

محمد طلوعی (متولد ۱۳۵۸) اولین مجموعه شعر خود را با عنوان «خاطرات بندباز» در سال ۱۳۸۲ منتشر کرد و نخستین رمان او، «قربانی باد موافق» در سال ۱۳۸۶ منتشر و برنده پنجمین جایزه ادبی «واو» و نامزد هشتمین جایزه کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور شد. همچنین مجموعه داستان «من ژانت نیستم» این نویسنده برنده دوازدهمین جایزه ادبی گلشیری شد. از دیگر آثار طلوعی می‌توان به «تربیت پدر»، «رئال مادرید» و «آناتومی افسردگی» و نمایش‌نامه‌ «تفنگ میرزارضا بر دیوار است و در پرده سوم شلیک می‌شود» و فیلم‌نامه‌های «بازگشت» و «آرزو در اعماق» اشاره کرد.

کتاب‌فروشی «هنوز» در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۳۴، طبقه دوم واقع است.
کلمات کلیدی : آسیب شناسی ادبیات داستانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نشستی برای «آسیب‌شناسی ادبیات داستانی»