توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478342
آمادگی نروژ برای تبادل استاد و دانشجو با ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
در جریان دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ با وزیر آموزش و تحقیقات نروژ پیرامون توسعه روابط علمی و دانشگاهی بین دو کشور گفتگو و تبادل نظر انجام شد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن حبیب‌الله‌ زاده با اشاره به روابط دو کشور در بخش های مختلف اقتصادی، از آمادگی کشورمان برای توسعه تعاملات آموزشی و تحقیقاتی با نروژ به عنوان مکمل علمی همکاری های اقتصادی خبر داد.

وی با اشاره به توان علمی و سابقه خوب دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در نروژ، تبادل استاد و دانشجو و ایجاد کرسی زبان فارسی، ایران‌شناسی و اسلام شناسی در دانشگاه‌های نروژ را از جمله دیگر محورهای همکاری دانست.

توربیورن ایساکسن وزیر آموزش و تحقیقات نروژ هم با ابراز خرسندی از روند توسعه همکاری های بین دو کشور بر آمادگی وزارت علوم و تحقیقات برای تسهیل در همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید کرد.

وی همکاری با موسسات علمی و تحقیقاتی نروژ از جمله شورای تحقیقات نروژ و مرکز همکاری‌های علمی بین المللی نروژ را زمینه مناسبی برای پیشبرد اهداف آموزشی و مبادله دانش و فناوری بین دو کشور ارزیابی کرد.

وزیر آموزش و تحقیقات نروژ همچنین از تبادل استاد و دانشجو در زمینه های مورد علاقه دانشگاه‌های دو کشور استقبال کرد.
 
کلمات کلیدی : نروژ+ایران+دانشجو+استاد دانشگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.