نظر منتشر شده
۳۵۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189046
قهر حزب الله با کارآمدی را پایانی هست؟
فرهاد دادجو، 12 خرداد 92
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۳
گویا انقلابی‌های نوپا نذر کرده‌اند در هر انتخاب بگردند و ناکارآمدترین گزینه را برگزینند. اين حرف گرچه واقعي نيست اما ثمره انتخابهاي آنها چيزي شبيه به اين بوده است. اما چرا اينگونه است؟

جریان حزب الله به انتخابات ریاست جمهوری به چشم برگزیدن یک «رهبر جنبش» نگاه می‌کند. جنبشی که لاجرم مقدس و مردمی است. در نتیجه ویژگی‌هایی هم که برای رای دادن به رئیس جمهور در نظر دارد مولفه‌های رهبر جنبش مردمی و مقدس است. بنابراین نباید توقع داشت که آن ها دیروز به امثال اکبر هاشمی رفسنجانی یا سید محمدخاتمی رای می‌دادند و امروز نیز (به جز دو نامزد اصلاح طلب که تکلیف این جماعت با آنها روشن است) نباید انتظار داشت که از آن منطق رای دادن به چهره‌های زیر بیرون آید:

اول کسی که قابلیت تقدس‌بخشی ندارد و به تعبیر غلط برخی اصولگرایان، مدیر بروکرات است مثل محمدباقر قالیباف یا علی اکبر ولایتی.
دوم کسی که مردمی و به اصطلاح ساده و خاکی نیست مثل محسن رضایی و غلامعلی حداد عادل و البته مجددا قالیباف و ولایتی.

به همین دلیل رای جریانی حزب الله (نه رای آحاد آنها) خود به خود به سوی سعید جلیلی خواهد رفت که می‌تواند تاحدی تصویر رهبر یک جنبش مردمی و مقدس را یادآور شود. کم پیدا بودن، کم حرفی، تجربه نشدن و نوظهوری نیز به ساختن اين تصویر کمک می‌کند. هرچند قابلیت تقدس و مردمی بودن او به وضوح از احمدی‌نژاد سال ۱۳۸۴ کم‌فروغ‌تر و لحن استکبارستیزانه و فریاد عدالت‌خواهانه او نیز صدهابار از احمدی‌نژاد آرام‌تر است. جلیلی گرچه با فاصله زیادی از احمدی نژاد ۱۳۸۴ در راه قرار دارد، اما بیش از دیگر رقیبان امروزش حامل سمبل های جریان حزب الله است (رجوع کنید به شعار عجیب: حسین حسين شعار ماست جلیلی افتخار ماست).

باید گفت اصلاح‌طلبان ایدئولوژیک (نه همه نیروهای اصلاح‌طلب) نیز رویکرد مشابهی دارند، آنها نیز در عمق ضمیرشان به دنبال یک رهبر جنبش هستند. برای همین در هر انتخابات مجدداً به یاد خاتمی می‌افتند. زیرا تنها با او یک جنبش محدود مدنی را تجربه کرده‌اند. با این تفاوت که جنبش آنها به دنبال مردمی بودن و «عدالت» نیست، بلکه حول محور مدرن شدن، پیله مناسبات سنت را دریدن و «آزادی» می‌گردد. اگر می بینید که اصلاح‌طلبان اجماع روشنی پیرامون عارف و روحانی شکل نمی‌دهند، بخشی به خاطر رسوب های انتخابات ۱۳۸۸ و عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی در این دوره است. اما بخشی از آن نیز به ضعف کاراکتر دو نامزد موجود برای تبدیل شدن به رهبر جنبش آزادی و مدرنیت بازمی‌گردد. کاراکتری که هاشمی متأخر (هاشمی آخر دهه ۱۳۸۰) بر خلاف هاشمی متقدم (هاشمی ابتدای دهه ۱۳۷۰) حائز آن سمبل های اصلاح‌طلبانه بود و این هر دو تصویر البته متفاوت بود از کاراکتر هاشمی اولی (هاشمی ابتدای دهه ۱۳۶۰).
داشتن سه تصویر کاملا متفاوت نیز از ویژگی‌های منحصربه فرد ایشان است!

حال چه ایرادی به رویکرد حزب الله در انتخاب رئیس جمهوری وارد است؟ واقعیت این است که بخش زیادی از اتلاف انرژی ها و فرصت ها طی ۲۵ سال اخیر ناشی از نقش غلطی است که روسای دولت ایفا کرده‌اند و البته ما نیز آنها را در این بازی غلط تشویق کرده‌ایم. رئیس‌جمهور عالی ترین «مدیر اجرایی» کشور و نماینده «جمهور» مردم ایران است. اگر این برداشت را بپذیریم باید مترهای مناسب برای این مقام و کارکرد را بشناسیم و در ابتدا کسی را برگزینیم که از پس مسئولیت اداره کشور اسلامی و نمایندگی جمهور مردم ایران به خوبی برآید. راه‌بری کردن یک گفتمان و جنبش انقلابی ردایی نیست که بر قامت یک رئیس جمهور دوخته باشند. اتفاقاً بیشتر کسانی که می‌توانند برای جنبش محدود و طیف خود سخنگوی خوبی باشند، شرایط یک رئیس جمهور خوب را ندارند. یعنی نمی توانند جمهور را نمایندگی کنند.

حرف، تصمیم، ادا، انتصاب و موضع این افراد فقط برای جماعت خودي‌ها موجه است و در نتیجه گروه زیادی به عنوان «دیگران» بیرون می‌مانند. نتیجه این امر دو شقه شدن جامعه ایران خواهد بود که پیامدهای بلندمدت و امنیتی آن برای جمهوری اسلامی روشن است. از سوی دیگر نظریه پرداز یا سخنگوی یک گفتمان بودن علم، مهارت های ویژه و ممارست های طولانی می‌طلبد که از اساس با دانش، توانایی‌ها و تمرین های اداره امور کشور متفاوت است و جز در افراد انگشت شماری جمع نمی‌شود. این نکته‌ای است که در تجربه دهه‌های اخیر نیز ثابت شده است: سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد هر دو تنها مشق سخنگویی از گفتمان خود را آموخته بودند به همین دلیل در تدبیر کشور توفیق کمی داشتند.

خاتمی ضعف تدبیرش را با ياري گرفتن از برخی نخبگان کاست و احمدی‌نژاد با پرکاری خودش، اما به هر حال فرصت برای یک تجربه پرهزینه دیگر به سر آمده است.
مترهای «عالی‌ترین مدیر اجرایی کشور اسلامی و نماینده جمهور مردم ایران» متفاوت از مترهای انتخاب رهبر جنبش اصولگرا یا جنبش اصلاح‌طلبی است. اتفاقا رئيس‌جمهور نبايد در كسوت رهبر جنبشي مقدس باشد، زيرا بايد بتوان از سال نخست او را نقد كرد، بر سرش فرياد كشيد، از او سوال و استيضاح كرد و اگر بي‌كفايت بود، معزولش كرد. اين جدا از ويژگي‌هاي اساساً متفاوتي است كه يك قديس و يك مدير كاردان دارند. این نگرش توسعه‌سوز در شرایطی است که ما در منابع اسلامی با آموزه‌های کاملا متفاوتی مواجهیم.

گرچه پیامبر (درود خدا بر او) فرمود آسمان سایه نینداخته است بر صادق‌تر از ابوذر و علی (درود خدا بر او). بسیاری از رازهای خود را تنها با میثم تمار در میان نهاد، اما نه پیامبر ابوذر را بر مدیریت گمارد و نه علی، میثم را. در مقابل هم رسول خدا و هم امیر مومنان گاه کسانی را به مسئولیت گماردند که قطعا نزدیکترین افراد به منظومه ارزشی ایشان نبودند مانند خالدبن وليد يا زيادبن‌ابيه.

بر همين سياق امام صادق (درود خدا بر او) فرمود تفاوتی نمی‌کند به خائن اطمینان کنی یا به کسی که مسئولیتش را ضایع می‌سازد. يعني در این نگاه فرد باتقوایی که فاقد توان مدیریت درست است هیچ تفاوتی با مدیر ناپاک و خیانت کار ندارد. متاسفانه جامعه ما عادت به شناخت مواضع افراد ندارد. راستی مگر عدالت چیزی جز قراردادن امور و افراد در جای خود است؟

کمتر کسی را می‌توان یافت که همزمان ویژگی رهبری یک جنبش و سخنگویی یک گفتمان را با ویژگی مدیریت دقیق و کارشناسانه جمع کرده باشد. مثل تفاوت روشنفکر و فرمانده يا نظریه‌پرداز و مدیر. به دلایلی که گفتیم این دو شأن اقتضائات تخصصی در دانش و تجربه دارند که عملا امکان جمع آنها بسیار دشوار است. یکی به دنبال جریان‌سازی فکری و اجتماعی است و دیگری به دنبال کارآمدی در حل مسائل و نیازها. حزب الله طی دوره‌های گذشته به دنبال شخصیتی از جنس سخنگو بود و بهای آن انتخاب های ناکارآمد در حل مشکلات کشور. قهر اصولگرايان دوآتشه با کارآمدی چه زمان پایان می‌پذیرد؟ آیا در دهه چهارم انقلاب اسلامی همچنان فرصت تکرار خطا باقی است؟ راستي غرب از جمهوري اسلامي كارآمد بيشتر مي‌هراسد يا از شعارهاي افراد مقدس اما ناكارآ؟
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۲:۱۲
با اين تحريم هاي موجود ؛ هيچ كسي نميتونه كار آمد باشه . (1391780) (alef-1)
 
حسن آقا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۱:۴۲
بیایید سازش کنیم تا زنده بمانیم
بیایید سازش کنید تا تورم نداشته باشیم
بیایید سازش کنیم تا رفاه داشته باشیم
بیایید سازش کنیم تا تخم مرغ گران نشود
.
.
.
خدا را شکر که ملت ما برای هدف شان حاضر به سازش نیستند والا خیلی زودتر از کشورهای خود فروخته همسایه همه چیزمان را به باد می دادیم.
تحریم= غیرتمندی&عزتمندی& (1392472) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۸:۵۹
اخوي سياهنمايي ممنوع
مشخص شما خودت هم ظاهرا در كار خودت صادق و صالح نيستي كه همه رو و همه چي رو سياه مي بيني
آينده روشن است بزرگوار
راي ما دكتر جليلي (1392525) (alef-10)
 
یاسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۴:۴۷
سلام
خسته نباشید
بنده بعد از چندین ماه مطالعه سخنان اعضای جبهه پایداری و شرکت در جلسات استاد آقاتهرانی و ... به این نتیجه تقریبا قطعی رسیده ام که جبهه پایداری در دیدگاه های فرهنگی و سیاسی نگاهی انحصار طلب داشته و نوع برخوردشان با آقای احمدی نژاد در این 4سال و برخوردشان با آقای جلیلی نشان دهنده این موضوع است. از مسائل پشت پرده نمی گویم که خود بیشتر مطلعید
جلسه دیروز حامیان آقای جلیلی در قم قسمت سخنرانی استاد آقاتهرانی به میتینگی برای توجیه و دفاع از جبهه پایداری تبدیل شد و حرف خاصی از آقای جلیلی زده نشد و حرف ها سطحی بودند متاسفانه...خدا به حضرت استاد میرباقری عمر با عزت دهد که مطالبی بسیار کلان و عالی مطرح نمودند
پایداری ها نهایتا همان کاری را با جلیلی می کنند که به احمدی نژآد کردند
خدا همه ما را حفظ کند
یاعلی (1394165) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۲۷:۱۳
آمدن با پراید آقای جلیلی و استتار سیاهی جای مهر روی پیشانی خودشان در مناظره -مسابقه هشت نفره خیلی حرفها داره. خدایا خودت رحم کن (1394421) (alef-6)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۱:۳۹:۵۴
آیا احمدی نژاد در چهار سال اولش بد عمل کرد؟
بله جلیلی همان احمدی نژاد منهای نقاط ضعفش است..
ما به گفتمان رای می دهیم نه به اشخاص ،زمانی احمد نژاد نزدیک بود و اکنون جلیلی .
ما اشخاص را با معیار هایمان می سنجیم نه معیار هایمان را با اشخاص به همین دلیل وقتی احمدی نژاد از خط خارج شد ما به بزرگترین منتقدین او تبدیل شدیم.اما شما چطور وقتی هاشمی ،خاتمی و ... از خط خارج شدند(گرچه خاتمی خارج بود اما علنی نبود!) به منتقد آنها تبدیل شدید یا به آتش بیار معرکه؟
خیلی از بزرگان ما مانند پیامبر زمانی از زبیر حمایت می کردند به او القاب زیادی دادند گفتند هرکس با شمشیر زبیر بمیرد به دوزخ می رود اما او چه کرد؟آیا امام ما زیر سوال رفت .اگر قرار بود هر کس خوب بود احتمال بد شدن به او بدهیم باید به کی رای بدهم .همه از خط خارج می شوند.
آیت الله مصباح هنوز هم لنکرانی را اصلح می دانند اما نکته ای از آنجا که طبق قرآن تنها یک جا می توانیم به صالح به جای اصلح رای دهیم که افسد سر کار نیاید . و اکنون بدون وجود آقای لنکرانی جلیلی در میان کاندیداها اصلح تر است پس ایشان نظرش عوض نشده گرچه عوض شدن نظر ایرادی ندارد (اگر برای رضای خدا باشد).
آقای جلیلی به دنبال شعار برای رای جمع کردن نیست و برای رای آوردن به هر دری نمی زند و فقط برای ادای تکلیفش آمده نه قدرت.
شما سابقه ی اجرایی را چه تعریف می کنید؟
آیا کسی که سابقه ی اجرایی کم ولی قابل قبول دارد بهتر است یا کسی که سابقه ی اجرایی زیاد اما غیر قابل قبول؟
تیم اجرایی آقای جلیلی رو کی داره ؟
چرا هیچ کاندیدایی چه از خارج چه از داخل تحت هجمه های سنگین نیست جزجلیلی؟ (1402678) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۳:۴۴:۱۳
واقعا کسی که حداقل از دو جا حقوق کلان می گیرد نمی تواند از من معلم ماشین بهتری داشته باشد؟ آنوقت حقوق راننده شان چقدر است؟ (1404956) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۱۷:۱۲
وای به حال مملکتی که ملاک رای دهندش پراید سوار شدن نامزد ریاست جمهوری باشه! (1408045) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۰۲:۴۱
واقعا اين ادبيات شايسته طرفداران جليلي است. (1395136) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۳:۲۱
میشه کمی بازتر نگاه کرد ، همین شعارها در سال 84 ما رو به اینجائی که هستیم کشوند ، کمی تفکر میتونه از یکجانبه گرائی جلوگیری کنه ، به نظرتون انتخاب جلیلی با حمایت آیت ا... مصباح توی ناخودآگاه شما تاثیر گذار نبوده ؟ که البته همین چند روز پیش به طور اتفاقی اصلح شدند و تا قبل اون بین زمین و آسمان فقط لنکرانی اصلح بود ، جلیلی با کدوم پیشینه سیاسی یا اجرائی میخواد رئیس جمهور بشه ؟ بیائید اینبار جو گیر این حمایتها و ... نشیم و درست انتخاب کنیم ! (1395451) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۷:۱۲
صادق جال عزیز کمی با دقت مشکلات اقتصادی را ببین و به در صد تورم با دقت نگاه کن .خود به خود در خواهی یافت که کشور ما دچار تورمی 60 در صدی صعودی است و تجربه در جهان نشان داده تورم بالای 60 درصد تورمی غیر قابل کنترل است به خصوص در کشور ما و نوع مدیریت و دید گاه های مدیریتی که شامل همه ی گروه ها می شود . ‍س یقین بدان هیچ کس نمی تواند کاری بکند . و مطمپن باش که این سیاه نمایی نیست بلکه واقع گرایی است همان صفتی که سالهاست با آن قهر کرده ایم (1395641) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۷:۱۶
اگه دکتر جلیلی یک ساختمان رو تونست اداره کنه، بعد بیاد برنامه بده واسه ریاست جمهوری (1395798) (alef-6)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۵:۲۲:۳۵
اگر بیشتر تحقیق می کردی بهتر به ت=نتیجه می رسیدی که ایشان در دوره مسئولیتشان در وزارت امور خارجه 17 نفر از مدیران را به خاطر مشکلات مالی و ... برکنار کردند . (1405255) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۱:۰۵:۰۱
اساسن من یه سوال جدی از شورای نگهبان دارم! الان سعید جلیلی چطور رجل سیاسی به حساب میاد و دیگران نمیان؟ جدی برام سوال شده که رجل سیاسی ینی چی از دیدگاهشون. چطوری جلیلی رجل سیاسی به حساب اومده؟!!!! در حالی که هرگز هیچ پست مدیریتی یا سیاسی ِانتخابی رو نداشته! (1396009) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۲:۰۸:۰۵
دبیر شورای امنیت ملی پست سیاسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (1406376) (alef-13)
 
H.SH
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۲:۲۴:۴۱
سلام دوست عزیز اینکه دکتر جلیلی فرد با اخلاص و دلسوزی برای انقلاب بوده وهست درش شکی نیست ولی ما فقط یک فرد ایدئولوژیک در نظام نیاز داریم و آن هم رهبری عزیز است پس بقیه به هیچ عنوان نباید چهره رهبری جنبشی را عهده دار باشند تا اگر هم اشتباهی از آنها سر زد جنبش زیر سوال نرود./
سا حق (1399161) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۵:۴۹:۴۲
زمان انتخاب احمدي نژاد هم همين ها را ميگفتيد حالا همه شما مدعي هستيد كه احمدي نژاد هشت سال فرصت سوزي كرد اگر هشت سال به اين مملكت ظلم شد ومنابعش نابود شد كه شد كسي نميپرسه چرا چهار دوم نيز ازش حمايت كرديد ايا شما اصولگرايان نيز در اين ظلم سهيم نيستيد (1399589) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۱:۳۶:۴۸
ایشان ریا کارند وفقط کلمه ظرفیت را یاد گرفتند. (1401471) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۱۰:۲۰
شما چرا فقط خودتون رو کارآمد می دونید؟
مطمئن باشید کسانی دور آقای جلیلی رو گرفتند که خیلی بیشتر از مدعیان امروز مشکلات امروز کشور رو فهم می کنند و راه حل های کارشناسی برای اون دارند. (1392774) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۴۲:۱۰
چند سال هست دیدیم جناب آقای دکتر جلیلی چطور از پس مذاکرات بر اومدند . مشت نمونه خروار هست . (1394087) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۴۹:۲۹
واقعاً هرچی فکر می کنم دلیل رای به آقای جلیلی رو نمی فهمم. چه حسن و سابقه ای نسبت به بقیه داره؟
اصلاً معیار آقا صادق و فرد دوم رو نمی فهمم. (1394118) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۷:۰۹
وزیران استیضاح شده دولت احمدی نژاد را می فرمایید دیگه؟
ما اطراف ایشان فقط کابینه اسبق احمدی نژاد را می بینیم و بس (1394171) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۹:۴۳:۳۵
فارغ التحصيلان سي سال پيش تا امروز يك دانشگاه اون هم يكي از معتبرترين دانشگاه هاي ايران( دانشگه امام صادق) بدنه كارشناسي و فني متخصص و متعهد جليلي هستند. اقتصاد، علوم سياسي، مديريت، حقوق و ارتباطات. هيچ كس به اندازه دكتر جليلي نميتونه يك تيم متخصص و متعهد رو با خودش يك جا به ميدان بياره. (1394284) (alef-13)
 
سعید ا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۲:۳۳:۲۵
منظورتون از راه حل های کارشناسی آزاد سازی ظرفیت هاست؟؟
جدا اطرافیان آقای جلیلی بر اساس کدوم ملاک مدیر و مدبر بودن ایشون رو توجه میکنن؟ چه سابقه اجرایی قابل قبولی در حد ریاست جمهوری از ایشون دیدن؟؟ (1394749) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۲۳:۳۰
واسه من خیلی عجیبه که افرادی هستند که از آقای جلیلی حمایت می کنند. در حالی که همه می دونیم ایشان در قد و اندازه ریاست جمهوری نیستند. سوابق ایشان هیچ نکته مثبتی برای انتخاب ایشان ندارد. (1395156) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۶:۲۲:۲۹
چه کسی در قد و قواره این کار است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1397349) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۷:۵۹:۴۷
خیلیها ولی رد صلاحیت شدن یا اگه ثبت نام میکردن رد صلاحیت میشدن (1400004) (alef-13)
 
sajjad
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۰۲:۱۷:۵۶
سلام هموطن عزيز
در قانون دبير شوراي عالي امنيت هم عرض معاون رييس جمهور است.شوراي عالي امنيت كارگروه هايي در همه ي زمينه هاي اصلي كشور(اقتصاد،فرهنگ ،سياست و....)دارد كه در هركدام از بهترين كارشناسان و نخبگان استفاده مي شود.هر مسئله اي كه در كشور رنگ بحران بگيرد مديريت آن با شوراي عالي امنيت ملي است.ارائه ي راهكار توسط اين شورا از لحاظ قانوني معادل حكم هيئت دولت ولازم الاجراست.اين شورا حق عزل ونصب و تخصيص بودجه دارد.
در اين مدت 6 ساله رياست دكتر جليلي برنامه اي مدون د تمام زمينه ها نوشته شده است.اين شورا به دليل موقيت فوق حساسش از بهترين نخبگان كشور در زمينه هاي مختلف استفاده ميكند.دكتر جليلي حداقل 10 سال از ايران جلوتر است.
راي ما دكتر جليلي (1398876) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۸:۲۴
یادم میاد در مورد آقای احمدی نژاد هم همین رو می گفتند که ناجی و ... است (1395648) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۵۸:۵۹
باور کن دلم خوش بود اگه یک نفر کارآمد دور این رجل سیاسی بود (1399055) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۷:۵۷:۵۲
دقیقا
آی اونایی که میگید جلیلی همون احمدی نژاده بخدا در اشتباهید.
اولا قیافش نسبت به اون خیلی قابل تحمل تره. دوما یه ذره فهم وشعور داره.سوما حاج سعید حدادیان که گفت مشاعی عورت احمدی نژاده جلیلی رو ندیده بود. (1399997) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۰:۲۰:۱۵
اره دوست عزیز کارامدی شما کفن پوشان را در دو دوره اقای احمدی نژاد دیدیم (1400762) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۷:۱۸
خدا لعنت کند کسانی که مقامات کشور را تخریب می کنند (1393078) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۸:۲۸
خواهشا خاتمی رو با ادمای ناکارامد در تمامی عرصه ها مقایسه نکنید. (1394008) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۱۷:۰۱
با خشک مغزی و ناکار آمدی جلیلی نه تنها تحریم ها کم نمی شود بلکه به استقبال جنگ خواهیم رفت. (1394379) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۴:۵۳:۰۱
یادم هست خیلی از همین حزب الهی ها در دوردوم ریاست جمهوری خاتمی ٰ، به آقای توکلی رای دادند. پس طبق استددلال نویسنده مقاله آقای توکلی هم آدم کار بلدی نیست. (1401774) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۵:۵۳:۵۸
۱۸ روز مانده به انتخابات | نكات انتخاباتی رهبر معظم انقلاب

1392/03/06
نكات اصلی انتخاباتی كه رهبر انقلاب، امروز (دوشنبه) در فاصله ۱۸ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ در سخنرانی‌شان در دانشگاه امام حسین علیه‌السلام بیان كردند:
در انتخابات آن كسى كه ميتواند براى انقلاب، براى كشور، براى آينده، براى عزت ملى، براى باز كردن گره مشكلات، براى ايستادگى قدرتمندانه و عزتمندانه در مقابل جبهه‌ى معاندان، و براى الگو كردن جمهورى اسلامى در چشم مستضعفان عالم، بيشتر و بهتر تلاش كند، را ترجیح دهیم.
حضور مردم در پاى صندوقهاى رأى بلاشك به دنبال خود، موفقيتهاى ديگرى را دارد؛ به كشور مصونيت، عزت و آبروى بين‌المللى ميبخشد.
مردم با هم كدورت بيجا درست نكنند، به خاطر اينكه اين به آن علاقه‌مند است، اين به آن علاقه‌مند است.
آن كسى كه يا از بيت‌المال هزينه ميكند، يا از پول مشتبه به حرامِ بعضى‌ها استفاده ميكند، نميتواند اطمينان مردم را جلب كند.
در تبليغات و شعارهاى انتخاباتى، آنچه كه اهميت دارد، اين است كه مواضع عزت‌آفرين و صحيح و عاقلانه و حكيمانه‌ى انقلاب و نظام تثبيت شود.
(همه ما باید عمیقا به تذکرات رهبری توجه لازم زا داشته باشیم و آب به آسیاب دشمن نریزیم . فقط حماسه سیاسی و دوباره تو دهنی به دشمن/ متشکرم) (1401875) (alef-13)
 
دانشجوی ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۰:۵۷
اشتباها به شما مثبت دادم...پس میگیرم...

تحریم و ناکارآمدی...یاد یزیدیان کربلا افتادم..
به راستی که همه جا کربلاست... (1407612) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۳:۳۹
جليلي و احمدي نژاد يك روحند در 2 جسم . (1391789) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۶:۲۸
اگر تفکرات احمدی نژاد و جلیلی را نرم افزار فرض کنیم
جلیلی نسخه0.0 (version) و احمدی نژاد نسخه 1.0 نرم افزار است

یعنی احمدی نژاد جلیلی بروز شده است (1392503) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۷:۴۸
باسلام
ترس از گفتمان انقلاب را بين كه چگونه همه را دست به دامن هرگونه تخريبي كرده
واقعيت بطن جامعه چيز ديگري مي گويد و بعد از انتخابات و در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهوري جناب آقاي دكتر جليل را با لبخندي مليح خواهيم ديد كه براي همه نامزدهاي ديگر و تلاششان و ستادهايشان آرزوي موفقيت خواهد نمود.
ولله الامر من قبل و من بعد (1392514) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۴۰:۰۱
عده ای برای تخریب شخصیت آقای جلیلی روی آورده اند به شبیه کردن ایشان به آقای احمدی نژاد. اما به قول حافظ :" این کجا و آن کجا "
راستی ، اگر آقای جلیلی بی برنامه است- که نیست- ، خب مردم چشم دارند، می بینند و انتخاب می کنند.
چرا یک عده از حضور آقای جلیلی احساس خطر کرده اند ؟؟ واقعا چرا ؟؟؟ (1392587) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۴۹:۰۰
چه گیری دادین به جلیلی؟ آخه جلیلی سابقه مدیریت یا اجرایی داره ؟ فقط چون ظاهرش حزب اللهیه باید بهش رای داد ؟ (1394114) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۱:۴۸:۱۸
نه جلیلی برای ما مهمه چون ذهن و توانایی ساختار سازی و ساماندهی سیستمی رو داره و با چالش‌ها به صورت عملیاتی برخورد میکنه

در عین حال نکته دیگه ای که دوستان الفی ظاهرا به قصد تمایل دارن بهش بی توجهی کنن این نکته ست که کاندیداهایی که نام بردن بیش از اینکه واقعا تکنوکرات باشن(فارغ از اینکه خوبه یا بد) در حال تشکیل شرکت های سهامی هستن و از تیم هایی که دور خودشون جمع کردن این قصه کاملا معلومه.
آدمایی که علیرغم ناتوانی ادعاهای بزرگی مطرح میکنن و هیچ برنامه عملیاتی مشخصی نه به صورت شفاهی و نه مکتوب برای اداره اداه کشور ارائه نمیکنن.

ما اتفاقا جلیلی رو نه برای سخنگویی که به امید کارآمدی انتخاب کردیم و البته یقین داریم در یک شرکت سهامی سیاسی اقتصادی جایی برای اجرای برنامه های کارآمد اقتصادی و حل بعضی معضلات به ظاهر پیچیده و در باطن قابل حل اقتصاد وجود نخواهد داشت.

کما اینکه جلیلی هیچ گاه در جایگاه یک سخنگوی کاریزماتیک نقش آفرینی نکرده است.

ذکر این نکته اصلا درباره این متن مغشوش و مغلوط بی فایده نیست که اتفاقا زمانی که مردم احساس کنند مفاهیم مهمی که به شدت در سرنوشت و جهت گیری های آینده کشور موثر است در مخاطره حذف شدن قرار میگیرد حتما به سخنگویی برای لااقل زنده نگه داشتن تئوری این مفاهیم نیاز خواهند داشت کما اینکه دو رئیس جمهور گذشته ایران دقیقا به همین دلیل از سوی مردم بر مسند نشانده شده اند.

در واقع مردم برای استیفای حقوق خود پای صندوق های رای رفته اند و نارضایتی خود را از روند حذف حداقل های اساسی مفاهیم اقتصادی سیاسی و اجتماعی در کشور یعنی ارزش‌هایی مانند آزادی و عدالت نشان داده‌اند.

در این باره گفتنی بسیار است
اما بگذاریم و بگذریم که ادعای کارآمدی و اصطلاحا تکنوکراسی فجایعی در ایران بعد از انقلاب آفریده است که هیچ مدعی آرمانخواهی چه چپ و چه راست از پس آن برنیامده و احتمالا بر نخواهد آمد (1396179) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۳۵:۳۴
در ساختار حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران شورای عالی امنیتی ملی به عنوان فراستادی­ترین نهاد اجرایی شناخته می شود. این نهاد موظف است تا مقولات، در تراز امنیت ملی را بررسی و برای تدبیر و تمشیت آنها اقدام عاجل و جامع انجام دهد. دبیرخانه شورای عالی امنیت می­بایست تا براساس اختیاراتی که از سوی رئیس این شورا یعنی رئیس جمهور بدان موظف می­شود، دستورات را تهیه-یعنی تصمیم­سازی نموده- و آماده بررسی -یعنی تصمیم­گیری- در صحن شورای عالی امنیت کند. توضیح لازم آن است که مقولات در تراز امنیت ملی، یعنی عناوینی که امنیت جمهوری اسلامی چه در کوتاه مدت و چه در میان مدت بدان وابسته باشد. البته این وابستگی می تواند از زاویه تهدیدکنندگی و یا از زاویه فرصتی یعنی بیشینه کردن امنیت جمهوری اسلامی باشد.
اما آن چه واضح و بدیهی است، تنظیم دستور جلسات به صورت استقلالی و با بدنه اجرایی مجزایی شکل نمی­گیرد بلکه این «ستاد»های کلانی مانند وزارت­خانه­ها و مدیران ارشد نظام مانند وزرا و معاونین وزرا هستند که به مثابه «صف» محسوب شده و موظف می­شوند تا برآورد کارشناسی خود را در مقولات ارجاعی به دبیر شورای عالی امنیت ارائه کنند. دبیر شورای عالی امنیت ملی بر اساس موضوع ارجاعی، نهادهای پایین دستی در سطح وزارت خانه ها، سازمان­ها و موسسات و حتی نیروهای نظامی را موظف می کند تا بر اساس آن چه که لازم و ضرورت کار است، به ارائه برآورد و برنامه بپردازند. البته این نسبت یک نسبت حقوقی است و بستگی به اشخاص متصدی ندارد. اما آن چه مسلم است فردی که اعتقاد عمیق وی قدرتمندی بازوهای جمهوری اسلامی در مقابل مشکلات و غلبه بر موانع بزرگ و پیشروی به سمت قله­ های افتخار علمی، اقتصادی، نظامی و اقتصادی است، با کسی که هر لحظه منتظر است تا در برابر غرب کرنش کند، در نحوه تصمیم سازی برای مسئولان ارشد نظام کاملاً متفاوت عمل می کند.
دیگر وظیفه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی پیگیری اجرایی شدن و انجام شدن مصوبات شورا پس از توشیح مقام معظم رهبری هستند. به همین دلیل دکتر سعید جلیلی مجددا می بایست با تسلط کامل نسبت به زوایا و ساختار اجرایی دستگاه­ها، با تقسیم کار بین دستگاه ها، و نظارت بر کیفیت اجرای مصوبات کلان نظام، پروژه های ملی و بین المللی کلان را مدیریت کند و در نهایت گزارش پیشرفت کار را به مقام معظم رهبری و رئیس شورای عالی امنیت بدهد.
در این رفت و برگشت جمع­آوری توانمندی­های کارشناسی و اجرایی دستگاه­ها و پیگیری مصوبات شورای عالی امنیت، به تدریج کسی که دارای ذکاوت، تعهد و تمرکز کاری در حیطه مأموریت خود در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی باشد، دو دستآورد راهبردی کارشناسی و اجرایی از تمامیت نظام بدست خواهد داد. با توجه به شناختی که از تعهد و تخصص دبیر فعلی شورای عالی امنیت ملی وجود دارد می توان گفت که ایشان اکنون مسائل اصلی اجرایی کشور را کشف، درک و فهم کرده است. مسائلی اعم از ضعف ساختاری، گره قانونی، وجود عناصر فاسد و غیرکارآمد و نبود برنامه مؤثر که سد راه حل مشکلات کشور می شوند. دوم اینکه دکتر جلیلی به تدریج موفق شناسایی جامع و دقیق از مدیران لایق و متعهد و مجاهدی که در گمنامی مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند شده است (1396419) (alef-13)
 
عشق است جليلي
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۵:۲۶:۳۸
عزيزم شما برو يه مطالعه بكن ببين وظيفه دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي
چيه كه رئيس جمهور رئيس شه و وظيفه دبير چيه
لطفا اطلاع داشته باش بعد بيا صحبت كن (1397167) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۴:۳۱:۰۸
این جواب هم به شما دوستان مخالفه وهم به نویسنده متن بالاست
اولا که تنوع مدیریت یکی دو تا از این عزیزان رو بیشتر ندیدیم که حالا اونا راهم بشه بگیم در حد رییس جمهور باشند
دوما مدیریت های موفق هم مثل شهرداری تهران هم همان ادامه دهنده مدیریت پایه ریزی شده احمدی نژاده
سوما اینکه اونایی هم که مدیریت هایی داشتند با پولهای وجود داشته بیت المال و مردم یه کارایی انجام دادند نه مثل احمدی نژاد با این همه خدمتی که در مناطق محروم کرد حالا با تحریم ها حتی نمی تونست حقوق کارمندان رو بده و بعد مجبور شد نرخ ارز رو بالا ببره تا بتونه کسری نفروختن نفت رو جبران کنه و نتیجش گرانی ببار بیاد
چهارم اگه احمدی نژاد این 3 سال آخر دستش رو از دست ولایت بیرون نمیآورد و حلقه انحرافی اون رو از برنامه ها منحرف نمی کردند و اون هم به تولید اهمیت میداد بی شک اصول گرایی و گفتمان انقلاب (بخاطر رویکرد به مناطق محروم) پایه همه انتخاب ها می شد

پنجم اینکه اگه بدونید ما برای چی انقلاب کردیم و چرا این گفتمان را دنبال میکنیم و اون نامزد را بدون اینکه مشهور باشه ویا کسی بگه پیدا می کنیم این نه بخاطر اینه که بقول نویسنده ما با نا کار آمدی قهر باشیم بلکه وظیفه انقلابی به ما حکم میکنه که شخصی را انتخاب کنیم که روحیه استکبار ستیزی داشته باشه و در عمل و نه در سخن تابع ولایت باشه(که اینهم از رییس جمهور برای ما تفکیک ناپذیره) و نیز شاخصه هایی مانند جوان گرایی و خلوص رو هم داشته باشه که همه اینها با زور زدن بعضی ها برای مردم بدست نمی یاد (1406486) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۰۳:۵۸
با سلام
من نمیدونم که احمدی نزاد چه هیزم تری به نظام و یا مردم فروخته که اینقدر او را تخریب می کنند ایشان هنوز در چارچوب قانون ریس جمهور ایران هستند و همانطور که در رد صلاحیت مورد نظر خود نشان دادند قانونگرا نیز هستند اگر جلیل نیز یک فرد با این خصوصیات باشد و بتواند از خرد جمعی نیز خوب استفاده کند می تواند گزینه مناسبی باشد لذا مشابهت خلیلی با احمدی نزاد می تواند نقطه قوت وی باشدنه ضعف (1394341) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۲۸:۵۴
ما که در این انتخابات چیزی تحت عنوان برنامه مدون از کسی چیزی نشنیدیم همه شعار می دهند و زمان مشخص می کنند یکی دو ساله یکی....ولی چگونه نمی دانم ..صحبتهای آقای جلیلی را هم که من چند بار مرور کردم چیزی نداشت جز پیچیده کردن ادبیاتی که جاههایی معمولا مدیریان استفاده می کنند که شنونده فکر کند جواب را گرفته در صورتی که جملات بی مفهوم با ساختار پیچیده است مانند گزارشات تولید در برخی بخشها یا گزارشات مربوط به امنیت ملی (1394426) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۵:۰۴:۵۳
توصیه میکنم یه سری به سایت wikirezaee.ir بزنید تا ببینید بعضیا واقعا برنامه مدون هم دارن! (1399460) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۴۴:۱۷
ولی من فکر می کنم محسن رضایی هم خوب مشکلات کشور شناخته هم روشون فکر کرده و همایده و برنامه داره. (1408717) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۵۵:۳۴
چون عده ای عوام به او رای می دهند و باز 4 سال دیگر کشور از این که هست ویران تر می شود. کار را باید به کاردان سپرد. شما هم بهتر است منطقی فکر کنید نه احساسی. (1394645) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۱۲:۰۷
شما كه طرفدار آقاي جليلي هستيد بخشي از سوابق كاري و اجرايي ايشون را اعلان كنيد تا ما بهتر بشناسيم، بنده ايشان را ٢-٣ هست كه اسمش را شنيدم و تصويرش را ديدم و اونهم تور مذاكره هسته اي با اشتون،، خوب همين مذاكرات كه ايشان نماينده ملت بود نتيجه اش چه شد؟؟ چه امتيازي از غربيها گرفت؟ خوب اگر به اين مي نازيد كه در برابر غربيها ايستادگي كرد كه نيازي به مذاكره نبود و تو ايران مينشست و ميگفت شرايط ما اينست اگر قبول داريد در خدمتيم،، و اين همه هزينه مادي از بيت المال نياز نبود، ايشان فقط يك پيك بودن كه خبر ميبرد و مي آورد، بنده را روشن نمائيد. (1395017) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۳۵:۱۷
برای کشورمان احساس خطر کرده ایم (1395174) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۲۳:۲۴
شما چرا ناراحت میشی
مگه احمدی نزاد انتخاب خودتون نبود
اگه انتخاب اصلح بود پ چرا از شبیه کردن جلیلی با احمدی نزاد میترسید
جلیلی دقیقا همون احمدی نزاده فقط دیگه بگم بگم نمیکنه صداش کم تره همین (1395668) (alef-6)
 
hossein
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۴۳:۱۷
اگه احمدی نژاد و جلیلی شبیه نیستند چطور طرفداران سال 88 احمدی نژاد اینقدر شبیه طرفدارای امسال جلیلیند؟!

البته میدونم شما به تکلیف عمل می کنید نتیجه مهم نیست. اصلا هم مهم نیست! (1395729) (alef-6)
 
عمار سالک
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۶:۴۷:۲۳
خب برادر نمیدونی عمل به تکلیف کردن و نتیجه را مهم ندانستن را از امام بزرگوارمان یاد گرفته ایم
.
و البته خیلی ها سعی کردند در طول این سالها تئوری منفعت طلبی و نان به نرخ روز خوری را به ما یاد بدهند ولی زهی خیال باطل
ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم.... (1399773) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۱:۲۶
این کجا و اون کجا؟!!!
میشه یک نمونه از تفاوت شخصیتیه این دو نفر رو بگید؟
به نظر من احمدی نژاد بسیار بسیار قدرمتندتر از آقای جلیلی بود. سوابق اجرایی فراوان و زیرکی بالا. اما اقای جلیلی چی داره؟ (1395816) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۳۷:۰۰
به نام خدا
متاسفانه ما یکم دیر متوجه میشویم .یه زمانی مشایی رو از احمدی نژاد جدا میکردند در صورتی که خود ایشان در اخر اعلام کرد من یعنی مشایی ومشایی یعنی من .برای اقای جللیلی نیز چنین نظری میباشد .اگر اینگونه نیست که احتمالا هست ایشون باید به صراحت اعلام نماید.امیدوارم که ایشان ادامه دهنده راه مشایی واحمدی نژاد نباشد (1395910) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۹:۵۶:۵۶
شما ففط کافیه یه سری به مواضع تقریبا هر روزه‌ی ایشون در مورد دولت و جریان انحرافی بزنین...
البته اگر فقط الف نمی خونین (1400332) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۱:۰۶:۲۸
سلام.
ایشون که تو صحبتهاشون مسیر جریان انحرافی رو محکوم کردند و نظر بسیار منفیش در مورد مشایی رو هم اعلام کرده است.
به نظرم باید این روزها همه نامزدها رو زیر ذره بین برد تا درست انتخاب کنیم.
با آرزوی سربلندی ایران اسلامی (1404302) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۴۹:۲۷
آخه عزيز من
ايشون کجا سابقه مديريت اجرايي داشته
چرا ميخوايم هميشه با خط سياسي افراد را انتخاب کنيم
به پير به يغمبر رييس جمهور خيلي در آينده فرزندان ما و معيشت و زنگي ما تاثير داره . خداوکيلي بيايم يکم اين تعصبات گروهي را بذاريم کنار
به نظر من هر کس به هر شخصي راي مي ده بايد به وجدان و خداي خودش واسه کارايي که اون فرد مي کنه پاسخگو باشه
يا عليي مدد (1399042) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۹:۱۴:۱۹
به خاطر اینکه برخی مردم بر اساس معیارهای ظاهری دارن رای میدن

الف اگه ازادی بیانو قبول داری بچاپ (1400225) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۰:۲۱:۵۸
دوست عزیز بخاطر اینکه کشورمان را دوست داریم واقعا احساس خطر میکنیم از دست خوارج (1400766) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۱۹:۱۷
سوء استفاده از شهدا و تابوت شهدا / کی می خواین از این عزیزان دست بردارید که میوه دل مردمند. چرا سوء استفاده می کنید؟ (1392825) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۵:۰۲
کشتید ما رو با این کلیشه ی جلیلی=احمدی نژاد (1393185) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۶:۴۵
برو ببین کیا از این دو حمایت میکنند و میکردند. عکسهای امسال و چهار یا هشت سال پیش رو مرور کن. چه تفاوتی میبینی؟ (1393888) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۷:۳۲
با حلوا حلوا که دهن شیرین نمیشه ! جلیلی به هیچ عنوان نمی تونه بدل احمدی نژاد هم بشه با تبلیغات هم الکی سعی نکنید او را در قالب احمدی نژاد بنشانید. (1393198) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۳:۲۴
بله جلیلی نمی تونه بدل احمدی نژاد هم بشه.
برای اینگه مدلی ضعیف شده از احمدی نژادِ (1395821) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۵۸:۱۵
سلام من این حرف رو تایید میکنم
و تعجب می کنم از طرفداران جلیلی که چرا یه اشتباه رو دوباره تکرار می کنن چی تو جلیلی میبینن که میخان تو شرایط بحرانی کشور رو بدن به یه آدم که فقط از ایمان و گفتمان انقلابی حرف می زنه آیا افراد دیگه که برنامه دارن کافرند وما باید یه آزمون و خطای دیگه تجربه کنیم تا کی باید افراد کارامد رو به خاطر حذب الهی نبودن کنار بزنیم
علاوه براین این رفتار باعث می شه انسانهای اهل ریا وتزویر به قدرت برسند (1393939) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۳۰:۴۲
خيلي جالبه كه يه زماني آقاي احمدي نژاد را با شهيد رجايي مقايسه ميكردند. حالا آقاي جليلي رو با احمدي نژاد. چه شود!!!! (1395065) (alef-6)
 
صهبا
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۱:۲۱:۳۳
تا اونجهیی که ن میدونم احمدی نژاد و مشایی دو روح در یک بدن هستن!!!!!!! (1396063) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۴:۰۵
نتايج نظر سنجي كه خودتون زديد نشون ميده فقط يه قشر خاص ميان سايت شما رو ميبينند پس تخريب يه كانديدا زياد تاثيري نداره (1391792) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۰:۴۸
همینه دیگه ذهنتون رو بستید و خودتون رو حق مطلق می دونید و حرف حقی هم که زده میشه فکر می کنید تخریب هست با این توصیف معلومه از تملق و چاپلوسی هم خیلی خوشتون می آد غرب از جمهوري اسلامي كارآمد بيشتر مي‌هراسد تا شعارهای بی اثر امثال شما (1392888) (alef-13)
 
هاشمی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۲۱:۳۴
معلوم نیست این سایت الف طرفدار کی هست؟ شاید هم معلوم باشد ولی چیزی که کاملا مشخص است و در صدر خبرها و تحلیل هایشان هست تخریب جلیلی است و به نظر من سایت الف خود می داند که آقای روحانی و عارف احتمال اینکه پست ریاست جمهوری را بدست بیاورند ضعیف است و می خواهند با این تحلیل ها یکی بیاید که به افکار اصلاح طلبان نزدیک باشد مثل .... فقط جلیلی نباشد. (1394020) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۵:۵۱
چه قدر برای شما عزیزان ساخته که مقاله مینویسید، چون مجبورید برای توجیه وضع سیاسی موجود آسمان و ریسمان را به هم ببافید ولی به دلائل اصلی‌ موجد وضع موجود نپردازید و تا راهی‌ جز این نیست، راهی‌ برای ساله کشور نیست و می‌بینید که سال به سال وضع بهتر از پارسال نیست...واقعاً فکر می‌کند اگر انتخابات در شرائط کاملا استاندارد انجام بشود ،خروجی آن افرادی امثال احمدی نژاد و یا جلیلی و یا حتّی قالیباف و ولایتی می‌بود؟!!..مردم ایران بارها ثابت کردند فرسنگها از سهم در تشخیص اصلح جلوتر اند ولی‌ دریقا که.... (1391805) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۳:۰۲
استاندارد رو شما تعریف میکنید؟ بعضی از مردمی که رای خودشون رو به 250 هزار تومن می فروشند واقعا هم که خوب می تونند اصلح رو انتخاب کنند (1392902) (alef-13)
 
1
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۱:۳۴
نه پس، فقط تو می فهمی که حتماً تو هم جزو مردم ایران نیستی. خدا رو شکر (1392952) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۱۹:۰۲
انتخابات استاندارد یعنی انتخاباتی که خروجی آن یکی از آقایان هاشمی ، خاتمی ، موسوی ، کروبی معین یا مهرعلی زاده باشند.
و انتخابات غیر استاندارد (و تقلبی) یعنی انتخاباتی که خروجی آن هرکسی به جز نفرات بالا باشد. یعنی هرکس وابسته به طیف بالا نباشد (از زمین تا آسمان، از جلیلی تا قالیباف) همه از دم خروجی های تقلبی و غیر استاندار هستند.

این هم منطق شماست.

اما می دانید مشکل کجاست؟
مشکل این است که مردم ایران اساسا «غیر استاندارد» هستند، و تا مردم اینگونه اند رای و انتخاباتشان چنین است. شما برای تغییر نتیجه و وضع موجود به سمت وضع مطلب و خروجی های مدنظرت لازم نیست زحمت بکشی و نظر بنویسی ( که نمی دانیم چه قدر برایت ساخته!) با این نظرات عمق فلسفی-منطقی مشکلی حل نمی شود. (1393761) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۲۰:۵۲
شما لطفا وسط دعئا نرخ تعیین نکن
شک به سلامت انتخابات شک به نظام و قانونه
هرچند الان کسی از احمدی نراد خوشش نمیاد اما سال88 خیلیا به دلیل عدم حضور یک چهره کارامد مجبور شدند بهش رای بدن (1394017) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۵:۵۶
جلیلی نه
واقعاً رئیس جمهور شدن ایشان برای کشور خطرناک است
به علت بی تجربگی حتماً افراد دیگر و ناشناخته ایشان را هدایت خواهند کرد
شاید هم بعضی انحرافی ها (1391806) (alef-1)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۳۱:۰۳
باسلام
گفتمان انقلاب براي خيلي ها و در خيلي از جايگاهها خطرناك و شوم خواهد بود
گرگها و دشمنان خارجي و رسانه هاي غربي همه از اين اتفاق مبارك كه انتخاب دكتر جليلي است نگرانند و كاش من و تو تكرا نكنيم حرف آنكه خود نمي داند كه چه مي گويد و يا مي داند و راه راست برايش شوم است
راي ما دكتر جليلي (1392534) (alef-13)
 
امين
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۳:۱۹
اگه جليلي مثل احمدي نژاد باشه و نقاط قوت اون را داشته باشه ما خوشحاليم و به شرطي كه نقاط ضعف اون را نداشته باشه .احمدي نژاد مديريت كشور را از 200نفر كه مدام جابه جا ميشدند گسترش داد ما الان در شهر خودمان فرمانداران سابق را ميگفتند بايد تجربه داشته باشند و همه آنها از كساني بودن كه در 4 سال نميشد يه بار با آنها وقت ملاقات گرفت ولي فرماندار جوان و بي تجربه احمدي نژاد كه آمد اندازه همه آنها كار كرد و مردمي و ساده زيست هم بود و هميشه امكان ملاقات با او در طول يك ماه بود - بعضي سياسيون مدام ميگويند فلاني تجربه ندارد فلاني كار آمد نيست كه هميشه خودشان بر مسند حكومت باشند و جوانها نتوانند بر مسند ها بشينند . ما مردم بايد هوشيار باشيم و گول حرفهاي اين افراد را نخوريم . الآن در شهر ما شهردار شهر ما يك انسان به قول خيلي ها در شهر ما كار آمد است ولي بيائيد ببينيد در شهر چطور ريخت وپاش و اشرافيگري ميكنه و اقوام و وابستگان خود را بر مسند ميگذارد (1393166) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۳:۵۳
میتوانید یک مورد را به عنوان ارزیابی عملکرد دولت احمدی نژاد مطرح کنید
واقعیت این است که ما میبینیم یعنی داشتن بالاترین درآمد نفتی در 8 سال گذشته و وضعیت کنونی ما
آیا باز از احمدی حمایت می‏کنید؟ (1393870) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۰۸:۴۲
واقعیت آن است که شما ساختار اقتصاد ایران را نمیبینید
با توجه به ولع دولت ها برای خرج کردن درآمدهای نفتی هر دولت دیگری چنین درآمدی داشت بلافاصله آن را وارد اقتصاد میکرد و اغلب اتفاقاتی که در این دولت افتاد باز هم رقم میخورد.
اما به عنوان نمونه تعداد خانه هایی که در دوره احمدی نژاد ساخته شد به اندازه کل دو دوره قبلی است.
در عین حال بالا رفتن قیمت نفت به همان نسبت هزینه واردات ما را افزایش می دهد.
پس زیاد جوگیر نشویم لطفا
این دولت می رود و دولت دیگری جایگزین آن می شود اما قطعا برای ما به عنوان مردم رفتار عاقلانه دیدن نقاط قوت و ضعف در کنار هم است (1396280) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۷:۲۳
احمدي نژاد با 2 نفر وارد عرصه انتخابات شده .
1 ) مشايي ؛ كانديداي آشكار و هويدا دولت .
2 ) جليلي ؛ كانديداي مخفي و در سايه دولت .
مطمئن باشيد روز بعد انتخابات مشايي و جليلي و احمدي نژاد دست در دست هم خواهند گفت : زنده شد بهار !!!! (1391811) (alef-1)
 
محمدعلی اکبری از بیرجند
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۵:۳۹
چه جالب!!!
زنده شد بهار!!!
جلیلی را با احمدی نژاد مقایسه کردن ناجوانمردی است
ما رئیس جمهوری با نقاط قوت رئیس جمهوری های قبل منهای نقاط ضعف آنها می خواهیم
حال ساده زیستی جلیلی نقطه مشابهت با احمدی نژاد است آیا نطه ضعف اوست؟!!! (1392494) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۴۱:۱۲
با دفاعی که جلیلی از ادامه طرح هدفمندی میکنه به نظر من هم که ایشون با احمدی نژاده. (1392595) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۹:۵۷:۴۴
وای خدای من اصلا روی این حرفی که زدی فکر کردی؟؟؟؟؟
هدفمندی یارانه ها قانون رسمی کشوره مگه کسی میتونه بگه من انجامش نمیدم؟؟؟
مجلس باید در این زمینه تصمیم بگیره.
در ضمن تمام ۸ کاندیدا از ادامه هدفمندی یارانه دفاع میکنن چون چاره دیگه ای ندارن. (1394315) (alef-10)
 
یونس
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۰۱:۳۷:۳۸
همان طور که آقای احمدی نژاد با فشار به مجلس هدفمندی یارانه را به قانون تبدیل کرد..... میشود با متقاعد کردن این مجلس(با ریاست آقای لاریجانی)این قانون اشتباه و تورم زا را لغو کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1398842) (alef-6)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۰۹:۴۸:۳۴
همانطور كه همه كانديداها تاكيد داشتند هدفمندي يارانه ها يك راه بدون برگشت است فقط نحوه اجراي آن و تخصيص يارانه به واحدهاي توليدي بايد اصلاح شود پس نمي توان از دفاع يك كانديدا از ادامه پرداخت يارانه ها نتيجه همراه بودن ايشان با دولت كنوني را گرفت . (1398995) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۵۰:۲۰
مناظراتو دیدی یانه بقیه هم مخالف ادامه هدمندی نیستند! (1407700) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۴۴:۳۵
دوست عزیز
اگر نیم نگاهی به رسانه های غربی و انحرافی کرده باشید ، به راحتی متوجه می شوید که این حرف ، حرف آنهاست. چون مردم از آقای احمدی نژاد خاطره ی خوبی در ذهن ندارند ، این رسانه ها می کوشند با شبیه نشان دادن آقای جلیلی به احمدی نژاد ، ایشان را تخریب شخصیتی کنند. همگان می دانند که خط مشی آقای جلیلی و احمدی نژاد زمین تا آسمان با هم فرق دارد.
بیایید شیپور برای رسانه های بیگانه نباشیم (1392615) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۰۲:۳۸
دوست عزیز
شیپور بیگانه شدن در واقع نسبت ناروائی است که اگر اثبات نشود به منزله تهمت خواهد بود.
صرف اینکه لغات مورد استفاده یکسان هستند نباید این شائبه را در ذهن شما بوجود آورد که کسی شیپور دیگری است.
استماع قول و پیروی از بهترین انها فرمایش قران کریم است.
مصادیق رسانه انحرافی را هم بفرمائید استفاده میکنیم.الزاما غربی بودن از نظر شما انحرافی است؟ (1394334) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۰۵:۳۵
از قديم گفته اند هر وقت مي خواهي مرده اي را بشناسي كه آدم خوبي بوده يا نه، ببين كيا دارن براش گريه مي كنند. وقتي اغلب قريب بالتفاق حاميان علني و پنهان آقاي احمدي نژاد پشت سر آقاي جليلي جمع شده اند، شما دوست داري كه ما چه برداشتي بكنيم. گروهي كه كانديداي دوره قبلش - با آن تاييد آسماني كه مي گفتند- در آخر دوره مايه خجالت هم تيمي هايش شده و از تشبه به وي بيزاري مي جويند، حداقل بايد در اين دوره سر خجالت به گريبان فرو برده و ساكت باشد (1394347) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۳۶:۴۱
قبول ندارم که هرچه آن ها گفتند نباید بگوییم (1395177) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۵:۱۶
امام تاكيد داشتند نسبت به تعريف غربيها از خودتان مشكوك باشيد. غرب كه براي رضاي خدا و سعادت ملت ايران جليلي رو خراب نميكنه (1395456) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۶:۲۳
سلام
واقعا متاسفم برات که دکتر جلیلی رو نشناختی (1392864) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۰:۲۶:۳۴
ما هم برای شما متاسفیم که دنبال این هستید که کشور را به 100سال گذشته ببرید متافیم برای کفن پوشان بی بصیرت (1400777) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۹:۴۸
شایدم زنده باد شعار (1392991) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۹:۵۴
شاید هم: زنده باد ناهار!!! (1393978) (alef-10)
 
پارسا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۵:۴۴
خداییش مال کجایی؟

این کامنت یک کاربر اینترنت نیست!!! (1393189) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۵۵:۳۷
شاید هم غرضی! نفر سوم باشه. حرف زدنش به محمود خیلی شبیه (1393648) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۲۳:۵۸
از لحاظ اينكه جناب آقاي مهندس غرضي مردمي و درد آشنا هستند ممكن است تصور اين شباهت برود. اما واضح است سبك و سياق آقايان دكتر احمدي نژاد و مهندس غرضي بسيار متمايز از يكديگر است كه ابدا حتي تصور اين شباهت هم نمي رود.جناب آقاي مهندس غرضي در پي تشكيل دولت "ضد تورم" هستند در حاليكه دولتهاي تحت امر آقاي دكتر احمدي نژاد طي هشت سال اخير عرصه اقتصاد و معيشت خانوارها را به طرز عجيبي تباه ساخته اند. چگونه اين دو بزرگوار خيلي شبيه هم آند؟! (1394558) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۲۸:۳۲
از شما متشکرم که باعث شدید دقایقی خنده بر لبانم بیاید (1393806) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۷:۵۵:۴۹
بدتر از همه اونجایی که احمدی نژاد بعنوان معاون اول جلیلی معرفی بشه تازه همه می فهمن چه کلاهی سرشون رفته. (1395459) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۷:۵۷:۵۳
آقای جلیلی انسان متدین و پاکیه از این نظر من ایشون رو دوست دارم و لی برای ریاست جمهوری صرفا این کافی نیست و واقعا کارنامه و برنامه و سوابق بالای مدریتی هم برای ریاست جمهوری ضروریه (1397747) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۸:۲۹
نتايج نظر سنجي كه خودتون زديد نشون ميده فقط يه قشر خاص ميان سايت شما رو ميبينند پس تخريب يه كانديدا زياد تاثيري نداره
توكلي شماها رو از كجا پيدا كرده ؟؟؟؟؟؟؟؟ نه تحليل هاتون به درد ميخوره نه تقواي سياسي داريد فقط به تخريب يه نفر پرداختيد حتي ازش انتقاد سازنده نميكنيد .....
بقيه كانديدا ها رو هم كه اصلا انگار نه انگار مثلا غرضي خيلي خوبه كه از انتقاد نميكنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اين يعني شما تقواي سياسي نداريد...
متاسفم براي توكلي ... (1391817) (alef-1)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۳:۴۷
به نظرم شما متن مقاله را درست نخواندید. یا آن چیزی را از آن استنباط کردید که دلتان می خواست! البته من سخنگوی نویسنده متن نیستم, اما ایشان یک مشکل کلی را مطرح کرد که به نظر من تذکری کاملا بجا است. ایشان به اصولگرا های عقیدتی هم ایراد وارد کرد. ایشان به اقای هاشمی هم ( با ذکر نام) حمله کرد. وجدانا به نظر من نقد ایشان , نقد درستی است. این روز ها دائم از این و آن می شنویم که همان دوستی که شما معتقدید که او را تخریب کردند, گفتمان انقلاب را نمایندگی می کند. ما که از دوران انقلاب گذشته ایم. امروز دوران سازندگی است ( البته نه از نوع هاشمی اش!!!) این که یک جمله زیبایی مطرح کنیم و خودمان هم به کناری بخزیم و از آن جمله حظ ببریم, چه مشکلی را حل می کند؟ مصداق و وجاهت طرح شعار " گفتمان انقلاب" چیست؟ مگر شاهی وجود دارد که او را از سلطنتش خلع کنیم؟ مگر می خواهیم دوباره انقلاب کنیم؟ مگر می خواهیم باز هم آمریکایی را که با او قطع رابطه کرده ایم را از کشورمان بیرون برانیم؟
اگر منظورمان ایجاد فضای همدلی ای باشد که در اوائل انقلاب حاکم بود, این را باید با روش دیگری محقق کنیم. با پرداختن به مشکلات مردم و حل این معضلات. با برگرداندن شرافت و آبرو به مردمی که از فشار معیشت, کمرشان خمیده شده.
حالا بیایید یک جور دیگر نگاه کنیم. این گفتمان انقلاب چه راه کار هایی برای غلبه بر مشکلات مردم ارائه می دهد؟ حرف های کلی و فاقد ارزش و احساسی که مشکلی را حل نمی کند!!!! اصلا یک سوال اساسی, آیا این فقط شما هستید که منطبق بر گفتمان انقلاب هستید یا من نوعی که سالهایی از عمرم را در جبهه نبرد حق علیه باطل گذراندم هم می توانم آن را نمایندگی کنم؟ گفتمان انقلاب, چه گفتمانی بود؟ ایا این گفتمان , خواهان اعتزاز و اعتلای همه آحاد مردم نبود؟ یعنی می خواست همواره مردم را در فقر و فلاکت و تلاش معاش و سختی باشند؟ بی تردید این گونه نبود و نیست.النهایه این که برادر عزیز, ما دنبال رییس جمهوری می گردیم که بتواند مشکلاتمان را حل کند, با عملکرد صوابش, برای ایرانیان عظمت و حرمت جهانی کسب کند و .... اگر هم دنبال گفتمانی باشیم به نظرم کسان دیگری که در زمینه تعیین گفتمان تولیگری دارند, باید اقدام کنند نه من و شما یا امثال ما. موید باشید (1392666) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۲:۰۷:۵۷
گفتمان انقلاب مطلب تدوین شده ای هست، فکر میکنم قدری راجع به اون مطالعه کنید بهتر باشد کاوه عزیز
واقعا این سایت هیچ استدلالی ندارد، فقط تخریب چهره جلیلی، واقعا فکر میکنید آقای جلیلی از افراد کارامد استفاده نمی کند؟ روی چه حساب این حرف را میزنی؟
البته رای من جلیلی نیست ولی تقوا الف جان، فکر کن فردا شب توی قبر خوابیدی!
الف البته مخاطب خودش رو هم دارد
من هم متاسفم برای آقای توکلی (1394667) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۶:۴۱
من نمی دونم شما رو کی حزب اللهی نامیده که هر روز بیش از روز قبل به دین و ارزش های اسلامی لطمه وارد می کنید و به خاطر دیدگاه تنگ نظرانه خود فکر می کنید انقلابی رفتار کردن فقط فحش دادن و جفتک انداختن به غربی ها هست در حالی که غرب بیشتر از ایران پیشرفته و قدرتمند در زمینه های اقتصادی و فرهنگی می ترسد تا از شعارهای پوچ و توخالی امثال شما (1392920) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۲:۴۸
کل ایران هم برای تو و امثال تو متاسف هستند!!!! (1393284) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۶:۲۹
ن يک نفر براي تو که از طرف کل ايران حرف مي زني متاسفم اگه الف بذاره... (1393885) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۵۱:۴۷
آقا دمت گرم با این همه خرج از اخلاق
دیگه نهایتش اینه که با کسی داری حرف میزنی که جاهل و معاند و ....
بازم این روشش نیست
وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً»

بندگان خداى رحمان كسانى هستند كه در روى زمين به فروتنى راه مى ‏روند. و چون جاهلان آنان را مخاطب سازند، به ملايمت سخن گويند. (فرقان، 63) (1393915) (alef-13)
 
ابراهیمی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۲۵:۳۲
اینجوری شما هم که تخریب کردی و اهانت - ((مثلا غرضی ..... )) (1395239) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۴۸:۴۵
چه قدر برای شما عزیزان سخته که مقاله مینویسید، چون مجبورید برای توجیه وضع سیاسی موجود آسمان و ریسمان را به هم ببافید ولی به دلائل اصلی‌ موجد وضع موجود نپردازید و تا راهی‌ جز این نیست، راهی‌ برای صلاح کشور نیست و می‌بینید که سال به سال وضع بهتر از پارسال نیست...واقعاً فکر می‌کند اگر انتخابات در شرائط کاملا استاندارد انجام بشود ،خروجی آن افرادی امثال احمدی نژاد و یا جلیلی و یا حتّی قالیباف و ولایتی می‌بود؟!!..مردم ایران بارها ثابت کردند فرسنگها از شما در تشخیص اصلح جلوتر اند ولی‌ دریقا که.... (1391819) (alef-1)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۵۲:۲۳
کاش واژه مقدس حزب الهی را خرج نمیکردند.این چه حرفی است که هرکس خاکی تر و ...باشد باید رییس جمهور شود.
کاش رییس جمهوری داشته باشیم که هم پولدار باشد و خوشتیپ و برای مردمش هم همین را بخواهد.
هیچ یک از کاندیداها غیر مسلمان نیستند و همگی از خانواده های اصیل و مسلمان میباشند.پس اینکه بگوییم فلانی چون حزب الهی است باید به او رای دهیم به این معنی است که بقیه دارای این صفت نیستند.اگر اینگونه است چرا شورای نگهبان اجازه ورودشان را داد.
باید دست از شعار برداریم و به کسی رای دهیم که کارآمد باشد نه اینکه صرفا بدلیل وابستگی به فلان شخص و ارگان تازه بیاید کارآموزی کند. (1391847) (alef-1)
 
عمار
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۵۷:۱۲
نمی دانم چرا همه جمع شدند حسن روحانی را از دور خارج کنند؟!
خیلی هم محتاطانه جلو می روند، کیهان که عارف بیاید حسن روحانی نباید بیاید!
انگار اقتدار و سابقۀ کهنه در حسن روحانی تمامیت خواه ها را ترسانده است!
حسن روحانی پیروز باشی (1391879) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۵۶:۲۲
جواب اين سوال رو مي توني تو مراسم جماران آقاي روحاني ببيني نمي دوني چه حالي از آقايان گرفته شد! (1393348) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۳:۴۰
موضوع خیلی ساده است این اصولگرا ها با حذف رای بیار های اصلاح طلبی و برای گرمی !! از افراد دست دوم انها دعوت به حضور کردند الان هم رای اوری روحانی رو به رشد گذاشته و اقایان را نگران کرده !! برای همین علیه او مینویسند و خصوصا این شریعتمداریقدرت درک این نکته ساده رو ندارند که بر علیه هر کس بنویسند رای اوری او بالا میرود. (1393502) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۱:۵۹:۵۵
ماتحمل دوباره کابوس 8ساله رانداریم. (1391896) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۱:۵۷
خاتمی ضعفش را با بکارگیری نخبگان کاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خدا از شما نگذره ضعف خاتمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوران طلایی کشور با رشد 6 درصدی را با دوران بدبختی کنونی و رشد منفی !!!!!قابل مقایسه هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر دین ندارید ازادمرد باشید !!!!متاسفم که برای رسیدن به قدرت از هر تهمت افترا و نامردی استفاده میکنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1391914) (alef-1)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۳:۱۸
فقط میخواهند خاتمی را بکوبند.
مطمئنا اگر آقای خاتمی از یکی از کاندیداها (عارف یا روحانی)حمایت کنند رای قابل توجهی برای ایشان جمع خواهد شد.
به امید موفقیت گفتمان تمدن ها نه جنگ و دعوا (1392482) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۸:۵۶
واقعا دمت گرم قیاس خاتمی با احمدی نژاد ؟؟!!! به کجا چنین شتابان ؟ خودت خنده ات نمی گیره از قیاس این دو دوران سید محمد خاتمی دوران طلائی کشور بود چرا شماها چشم دیدن این سید رو ندارید واقع چرا ؟ برادر من قیامتی و سئوال جوابی هم هست .سایت الف اگه اینو نذاری عمرا دیگه بیام توسایتت . (1392768) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۶:۴۸
اداره کشور با وادادگی و تعطیلی تاسیسات هسته ای که هنر نیست . از خواب بیدار شو هموطن از غنی سازی سه درصد به بیست درصد رسیده ایم . رسیدن به قله های اقتدار و عظمت در دنیای کنونی باید از گردنه های سخت عبور کرد . در دوران اصلاحات اعتماد به نفس ملی لگد مال شد ....... (1392975) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۹:۰۶
اتفاقاٌ در دوران اصلاحات اعتبار ایرانی در جهان در صدر قرار گرفت. (1393976) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۰۵:۴۹
پس میخواستی از 3 درصد به 1 درصد برسیم اخوی....؟ (1395214) (alef-15)
 
ماهور
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۷:۳۸:۰۲
چه قدر دردآوره که اسیر شعارها می شن بعضی... قله های اقتدار و عظمت!؟ ما اگر همین جوری ادامه بدیم می ریم به دره های خفت و نکبت. یه دقیقه چشمت رو به روی اسم ها و جناح ها ببند و قضاوت کن. (1395401) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۳:۵۹:۰۷
بابا کدوم اقتدار؟8سال ملتو با تهمت زدن به اصلاحات اداره کردن که عیب خودشون رو نشه!اقتدار نمیخایم،وضع اقتصادی رو به 8سال پیش برگردونید! (1396818) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۴:۰۶:۰۶
شما هم يه خورده افق نگاهتون رو باز كن هموطن. عزت و عظمت و پيشرفت كشور كه فقط تو انرژي هسته اي خلاصه نمي شه. چه فايده اي داره كه ما جزء كشورهاي برتر دنيا تو فناوري هسته اي و فناوري هاي پيشرفته ديگه باشيم، ولي جزو تورم هاي بالاي دنيا در اقتصاد، جزو رتبه هاي پايين دنيا در فساد، داراي رتبه هاي پايين دنيا در فضاي كسب و كار، دراري رتبه هاي پايين دنيا در عدالت اقتصادي و اجتماعي، داراي آمار بسيار بالاي بيكاري (به خصوص در قشر تحصيل كرده)، داراي آمار بالاي مهاجرت نخبگان و ... باشيم؟! البته نفرماييد كه اينها آمارهاي مؤسسات صهيونيستي است، چون مشابه همين مؤسسات بالاترين رشد مقالات علمي و رشد 4-5 درصدي اقتصادي در دوره آقاي احمدي نژاد رو براي ايران اعلام كردن و ما هم اون رو تو بوق و كرنا كرديم! (1396849) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۰:۱۸
من نمیدانم ما رئیس جمهور میخواهیم یا عمله ؟
نکته جالب این است که اصولگرایان هیچ ویژگی مثبتی برای احمدی نژاد سراغ ندارند وچسپیده اند به پرکاری ایشان.
آقایان حالا که شما رئیس جمهور را تاسطح یک مدیر پایین آورده اید لا اقل کسی را تبلیغ کنید که مدیر ومدبر باشد مطابق تعاریف استاندارد مدیریت در دنیا. (1393148) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۳۳:۱۴
اگر دین ندارید آزاده باشید
چقدر زیباست این فرمایش (1393235) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۵۰:۴۸
اقاي خاتمي مملكت را در چند شهر بزرگ خلاصه كرد و بودجه را به اندازه كافي به اين شهر ها خصوصا تهران اختصاص داد بقيه را در صندوق ذخير ارزي ريخت
حال اينكه خوزستان و استانهاي مرزي و غير مرزي با فقر بشدت دست و پنجه نرم مي كردنند
براي همين هم وقتي احمدي نژاد سال 1384 نداي عدالت را سر داد همه به دنبالش دويدند. (1393325) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۱:۳۸
خوب حالا خوزستان چه پیشرفتی کرد؟؟
زمان احمدی نژاد همون شهر ها هم پسرفت کردند! (1393863) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۴:۵۴
من نمیدونم ایشان چقدر از خوزستان میدونه فقط همین که تا سال 84 در اهواز بودم آنجا دو پل روی کارون داشت در پایان دوره خاتمی شده بود هفت پل وقتی باران میامد خیلی از محلهای اهواز به دلیل نقص فاضلاب شهری دچار مشکل میشد پس از آن پسیار مشکل کمتر شد کلا شهر اهواز قبل و بعد از خاتمی قابل مقایسه نیست اضافه کنید منطقه آزاد پتروشیمی در سر بندر و........ (1393997) (alef-13)
 
وطن دوست
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۰۶:۴۸
دوست گرامی اقایان اصولگرا برای فرار از نقد مردم چاره ای جز مذمت دوران خاتمی ندارند .خاتمی پدیده ی بی نظیر و تکرار ناپذیر در سپهر سیاست معاصر است.مردم ایران بهترین قاضی تاریخ سرزمین اند .اصولگرایان (اقتدارگرایان) از همه چیز هزینه کردند تا بیایند و حال نیز همین روش را ادامه میدید تا بمانند. (1393692) (alef-13)
 
یک شهروند بوشهری
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۲۴:۰۹
در دوره 8 ساله احمدی نژاد 2 بیمارستان بزرگ کشور (بیمارستان شهید گنجی و بیمارستان شهدای خلیج فارس ) با میلیاردها تومان بودجه در بوشهر راه اندازی شد . در دوره خاتمی تورم کمتر بود اما یک چهارم احمدی نژاد در شهرهای فقیر و دوردست کار عمرانی صورت نگرفت . (1393783) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۴:۱۱:۳۳
درآمدهاي نفتي دوره خاتمي چقدر بود احمدي نژاد چقدر؟! ضمنا من خودم توي همين استان بوشهر زندگي مي كنم خيلي ها را مي بينم كه از دولت احمدي نژاد به ستوه اومدند و فريادشان از مشكلات به آسمون بلنده. (1399369) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۳:۲۷
این به خاطر دلارهایی بود که نصیب احمدی نژاد شده! احمدی نژاد برابر تمامی درآمد نفتی ایران در تاریخ درآمد نفتی داشت
تصور کن این پول برای دولت خاتمی میومد! ایران چی کمتر از ترکیه فعلی داشت؟ (1407343) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۲:۳۷:۱۱
چه إشكالي دارد مديري ضعفي را با بكار گيري افراد با تجربه جبران كند.اتفاقا اين يك حسن است. (1394766) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۲:۴۹:۳۰
واقعا گل گفتی واقعا ما الان میفهمیم خاتمی چقدر کار کرده بود و ما حالیمون نشد

شما دوست عزیز ناراحت نشو اینها همش از نادانی این قشر هست خودشون هم خوب میدونن حاتمی چه بزرگ و گوهری است ولی متاسفانه قدرت و حسادت و نادانی چشمشون وکور کرده (1394788) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۴:۲۹:۲۴
واقعا خدا ازت نگذره!مسئول محترم سایت الف شما عدالت تو چی میبینیت که میگی اصلاحات دنبال عدالت نیست؟!! بالاخره نمردیم و معنی عدالت رو فهمیدیم،عدالت یعنی وضع اقتصادی الان،یعنی تورم 33درصدی،یعنی سیب زمینی4000 تومانی....... (1399408) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۱:۵۹
این نام حزب الله از کجا امد بنظرم کسی که به خدا اعتقاد دارد امکان نداره از معتقدات مردم سوء استفاده ابزاری میکنه با عرض معذرت کارهایی و رفتار و کردار اقایان هیچ ربطی به الله نداره و کفر و شرک مطلق استفاده کردن از خدا است (1391915) (alef-1)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۲:۲۱
عیب بزرگ جناح های سیاسی چه چپ و چه راست در کشور ما این است که هیچکدام به دنبال کمک کردن به مردم برای انتخاب یک فرد شایسته نیستند بلکه هر جناحی سعی می کند فرد مورد نظر خود را به قدرت برساند تا بتواند به حیات سیاسی خود ادامه دهد و اینکه چه بلایی با انتخاب غلط بر سر مردم می آید اصلاً برایشان مهم نیست. (1391920) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۲:۳۱
الف جان یهو بگو بیاین به قالیباف رای بدین دیگه! چرا آسمون ریسمون میبافی!
اما در مورد خاتمی، هر چه قدر میخواین به سیاست خارجی خاتمی ایراد بگیرین، اما در کل تاریخ 30 ساله بعد انقلاب هیچ دولتی مثل اصلاحات رشد علمی و صنعتی نداشت، چرا؟
نمیگم به خاطر خود دولت بود، به خاطر رابطه خوب دولت با دانشگاه و استفاده از افراد علمی بود نه استفاده از نظامی ها و افراد دینی در امور علمی و اقتصادی
ضعف اصلاح طلبا هم تو کار های سیاسی و اجماع و انتخاب شخص درست برای نمایندگی هست!
هر کسی هم درآینده رئیس جمهور میشه صرف نظر از روابط خارجی، تا با دانشجو ها و شخصیت های علمی کشور رابطه خوبی نداشته باشه، هر چه قدر هم دیندار باشه به هیچ جایی نمی رسه
چیزی که به وفور الان در مقامات دیده میشه، رئیس پلیس میاد رئیس باشگاه میشه، شخصی که فلسفه خونده میاد مدیر اقتصادی میشه و ..
رئیس جمهور از هر کسوتی باشه، چه مقدس چه غیر مقدس، دوستان حکومتی فقط اواخر هر دوره 8 ساله یادشون میاد باید انتقاد کنن (1391923) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۵۳:۲۵
اتفاقا از بزرگترين افتخارات دولت خاتمي سياست خارجي او است.
درود خدا بر جدش و فرزند برومند اش. (1393336) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۵:۰۵
جوانان حزب الله به تکنوکرات ها و سکولارها رای نخواهند داد یا علی (1391948) (alef-1)
 
lale
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۲:۵۵
خب رای ندن مگه چند درصد هستند ؟؟؟؟زیاد باشند 5% (1392734) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۳۸:۲۳
این طور نیست زیادن
در ضمن مگه شما می خوای به سکولار رای بدی
رای ما روحانی (1395181) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۴:۴۹
امثال شما رو میشه گفت اسم حزب الله رو فقط یدک میکشید وگرنه سخت ترین ضربات و لطمه ها از جانب شما بر پیکر دین و ارزش های اسلامی وارد اومده شما اول بروید معنی تکنو کرات رو یاد بگیرید و بعد بیاید اینجا تکرار کنید و ببینید اصلا در مورد نامزدهای این دوره صدق می کند یا نه شما اول حرف های مرشدتون رو یه مقدار سبک سنگین میکردی بعد می اومدی اینجا بیان می کردی اگر از فلان کاندیدا خوشت نمی اد بگو خوشم نمی اید لازم نیست این انگ ها رو بهش بزنی به شما بود ما هنوز باید در غار زندگی میکردیم
در ضمن مردم هم دیگه به ادم های بی تجربه و شعار زده رای نمی دهند (1392963) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۵:۲۹
هم چنین به عوامفریب ها و ناکارآمدها (1393389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۳:۱۴
جوانان حزب الله اگر مطالعه خود را بیشتر می کردند و معنی واقعی تکنوکراسی و سکولاریزم را درک می کردند نظر خود را عوض می کردند. (1393438) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۳۶:۴۸
مگه خود حزب اللهی ها چه گلی به سر مردم زدن ؟! (1393564) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۳:۴۳
البته تا ببینیم حزب الله از نظر این جوانان چیه..اول شما برو ببین حزب االه کیه بعد بشین شعار بده آخرش هیچ کاری نکن (1393954) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۲۷:۵۵
چقدر راحت تهمت میزنی مرد با تقوا!
هرکسی مدرنیته, پیشرفت و جهان امروز را میشناخت بی تقوا نیست. برعکس بی تقوا کسانی هستند که کاری را توان انجامش را ندارند بر عهده میگیرند. (1399027) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۵:۱۶
سوار شدن پرايد ، عوامفريبي ملت است . (1391950) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۴۸:۴۲
واقعا برای این تحلیلها و نتیجه گیری ها متاسفم. چرا سوار شدن بر پراید عوامفریبی باشد. مگر چه اشکالی دارد یک مسئول بر پراید سوار شود. بعضی ها از سالها پیش طوری به مردم القا کردند که رئیس جمهور نه تنها لازم نیست ساده زیست باشد بلکه حتما باید شیک باشد و ماشین بنز آنچنانی سوار شود و در کاخ زندگی کند. جلیلی انسان ساده زیستی است. الان اصلا به کارآمدی و تجربه و چیزهای دیگر کاری ندارم. اما ساده زیستی که یکی از مشخصه های یک مدیر خوب و انقلابی است در جلیلی وجود دارد. چرا نکات مثبت کاندیداها را نمیگویید. در مورد احمدی نژاد هم رهبری فرمودند چنین دولتی پس از مشروطه بر سر کار نیامده است و این دولت انقلاب را به ریل اصلی خود برگرداند. ولی در عین حال اعلام کردند که نقاط قوت دولت حفظ شود و نقاط ضعف آن دور ریخته شود. اگر احمدی نژاد نقاط قوت نداشت چرا مجلس طرحهای او را تصویب کرد و امروز همه کاندیداها با قدرت از این طرحها دفاع میکنند. کاندیداها خوب میدانند که احمدی نژاد چه بردی در مردم دارد و اگر با طرحهای او مخالفت کنند رای نخواهند آورد.ما مردم یاد نگرفته ایم که به هر چیزی تنها سیاه و سفید نگاه نکنیم. (1392637) (alef-10)
 
ماهور
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۷:۴۲:۲۲
من برام مهم تر از این که رئیس جمهورم سوار چی می شه اینه که مردم کشورم سوارم چی می شن. من اون دویس جهموری رو که خودش سوار بنز و مردمش سوار پرایدن ترجیح می دم به اونی که خودش سوار پرایده و مردمش محتاج نون شب. (1395415) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۶:۰۷
نه بابا
مثلا روسای جمهور قبلی که اینجور بودن مردمشون تو ساتان های مختلف تو وضعیت داغونی زندگی نمیکردن؟
فکر میکنی سر خودتو زیر گل کردی ما هم نمیبینیم چیزی رو؟ (1396321) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۳:۲۷:۱۸
مگر الان پرایدسوار شده است؟!
تخریب کار خوبی نیست
لطفا همگان یکبار نظرات را بخوانند تا درباره الف بتوانند قضاوت کنند.
خداوندا
به حنجره ها و قلم هایمان تقوایی عنایت بفرما (1399278) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۷:۱۴
خواهشاً نامزدی را منتصب به جریان حزب الهی نکنیم
1- همه حزب الهی ها به یک نفر رای نمی دهند شاهد حرفم نظرات دوستانم و...
2- در صورت انتصاب یک نامزد به جریان حزب ا... هر رفتار و یا انحرافی اگر از آن نامزد سر بزند همه جریان حزب ا... را مقصر می دانند شاهد حرفم انتصاب آقای احمدی نژاد از سوی حزب ا...
3- رای بچه حزب الهی ها در چند نامزد متغیر است آقای حداد، ولایتی، جلیلی، قالیباف و رضایی (1391966) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۰۹:۴۰
اتقاقا با نگارنده این مطلب ینده هم موافقم که باید تقدس زدایی از هر چهره ای انجام بشه. ولی چطور میتونید ساده انگاری کنید و خاتمی و احمدی نژاد رو با هم مقایسه کنید و بگید هر دو در اداره کشور ناتوان بودند. شاید شما با تفکر تاحدودی لیبرال آقای خاتمی مشکل داشته باشی ولی فرض شما نسبت به اداره کشور کاملا خام اندیشیه...کافیه به دو وجه روابط بین الملل و معیشت مردم یه نگاه مقایسه ای به دور از تفکرات فسیل شده اصولگرایی بندازه...الف آدم باش و چاپ کن (1391986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۲:۴۴
دوباره میخواهند یکی مثل احمدی نژاد را سر کار بیاورند (1392004) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۴:۲۶
اینا تا پدر مردم رو در نیارن ول کن نیستن... (1392017) (alef-13)
 
حاجی هیهات
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۴:۳۶
نویسنده محترم مقاله حداقل به شعور جمعی احترام بگذارند
اگر اکثریت مردم به جلیلی روی آورده اند ما نمی توانیم مردم را متهم به نادانی وتحجر کنیم
متاسفم
شما وجریانتان از اول انقلاب بر انتخاب مردم انتقاد کرده اید
چرا واقعیت را قبول ندارید (1392020) (alef-10)
 
نظرآزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۳:۰۳:۱۳
اونچه که مهمه اول از همه قبول کردن رای اکثریته ولی درکنارش خیلی مسایل دیگه هست که باعث میشه رای مردم به نفع یک کاندید باشه مثل تبلیغات گروههای مختلف . شایعاتی که بوی پول میده و کوبیدن نامزدهای دیگه طوری که طرف تا بخواد بیگناهی شو ثابت کنه انتخابات تمام شده رفته (1394816) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۵:۱۲
اگرچه با اصل صحبت شما در خصوص توانمندی و فراجناحی بودن رییس دولت موافقم ولی مقایسه آقای احمدی نژاد و سبک اداره کشور ایشون با آقای خاتمی نهایت بی انصافی می باشد و این خود نشان دهنده جناحی عمل کردن نویسنده محترم است که انشا ا... سعی در رفع این مشکل از تفکر خود خواهند نمود. (1392024) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۵:۳۶
شعار حسین حسين شعار ماست جلیلی افتخار ماست صدها بار از دست بوسی و تملق اطرافیان بدتره. چون مبانی دینی و اسلامی رو برای رسیدن به قدرت مصادره می کنه. (1392027) (alef-13)
 
آره ما مردم ایران متحجریم
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۲۱:۱۹
بعضی از مقالات الف این روزها نشان از استحاله این رسانه آزاد دارد!
نه به صرف حمایت بچه های دوآتیشه حزب الله؛ ولی من به عنوان یکی از میان75میلیون نفر می گویم در قضاوت تان اشتباه می کنید
اگر انتخابات هدف آن مردم سالاری دینی است چرا نباید به نظر جمع احترام گذاشته شود؟
نویسنده محترم چند گرفتی این اراجیف را نوشتی؟
مردم کارآمدبودن یا ناکارآمد بودن مسئولین را خوب تشخیص می دهند بگذارید آزادانه انتخاب کنند
تلقین ها ویا نقش شیطان را بازی کردن شما را به جاییی نمیرساند (1392067) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۲۷:۳۱
سلام
بسیار منطقی بود . امروز کشور ما به یک مدیر ولایت مدار با کمترین اصطکاک نسبت به عموم جامعه نیاز دارد تا بتواند از پیله عقب ماندگی چند صد ساله عبور کند .
اصلح یعنی کسی که همه ی ویژگی هارا در یک استاندارد قابل قبول داشته باشد . این که صرفا یک کاندیدا با پراید رفت و آمد کند شاخصه اصلح بودن نیست (1392098) (alef-13)
 
خدایا به داد ما برس
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۲۷:۳۵
خدا پدرت رو بیامرزه...
امروز گفتان برخی افراد منتصب به حزب الله شده آقای ظرفیت...
آقای جلیلی که به گفته داود احمدی نژاد همان احمدی نژاد 84 است...
خدا بخیر کنه از دست این آقایان...
به گفته اون طناز که پوست موز رو دید و گفت ای وای دوباره باید بخوریم زمین...
مردم ایران شدن وسیله آزمایشگاهی که این اخوان مرتب دارن ریس جمهور روش تست میکنن. باشه دیروز احمد جون امروز سعید جون... چه غم اگه نشد تو هشت سال بعد حتی سنگی رو سنگ تو این کشور گذاشت. زنده باشن آقایان و رهبران معنوی پایداری که هر هنری میزن تو ایران ، براشون تداعی وظیفه میکنه و مردم باید نفسشون در نیاد چون ظاهرا تنها عقل این عزیزان کار میکنه و رگ وظیفشون میزنه بالا.
فقط در قبال قدرت و مسئولیت وظیفه احساس میکنن نه در برابر مظالم و فقر و بیکاری و هزار مصیبت این مردم نجیب.
خدایا کی میشه این نجابت رو از ما بگیری؟
..... (1392100) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۰:۱۸
به نظر این حقیر ، اصولگرایی در ذات خود با کارآمدی تناقض دارد. حالا شاید از حرف بنده تعبیر های سیاسی در فضای سیاسی ایران بشود اما مساله کلی تر از این حرفها است و همه ساحات را در بر میگیرد که اشاره خواهم کرد.

کارآمدی به معنی تطابق داشتن با محیط و ویژگی های زمانه است و از آنجا که محیط مرتب در حال تغییر است ، یک جریانی که میخواهد کارآمد باشد نیز مرتب میبایست در تغییر باشد . جریان کارآمد جریانی است که مرتب خود را نقد و نفی کند و مرتب نوزایی داشته باشد. در صورتی که اصولگرا کسی است که به اصولی اعتقاد دارد و تعریف اصل هم امر ثابت است که اگر ثابت نباشد دیگر نمیتوان نام اصل بر آن نهاد.
با این تفاسیر هرچقدر که یک مجموعه سیاسی اصول بیشتری داشته باشد و محکم تر بر اصول خود پایبند باشد ، بیشتر از کارآمدی فاصله دارد. از قدیم هم ضرب المثل رایج چنین گفته است : آب که بماند میگندد
این نه فقط در ایران و در بخش سیاسی که در همه ساحات کم و بیش صادق است. در همه دنیا معمولا گروه های محافظه کار فاقد خلاقیت و نو آوری و کارآمدی هستند . آنچه که جوامع را توسعه میدهد فعالیت اصلاح طلبان است . اصلاح طلب صرفا به معنای سیاسی آن نیست بلکه اصلاحات میتواند دینی باشد ( مانند لوتر ) . اصلاحات میتواند علمی باشد ( مانند گالیله ) اصلاحات میتواند مدیریتی باشد ( مانند هنری فورد ) اصلاحات میتواند سیاسی باشد و غیره. (1392123) (alef-13)
 
Hamed
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۰:۵۳
به نظر من، بهترین جمله متن جمله آخر آن بود"راستي غرب از جمهوري اسلامي كارآمد بيشتر مي‌هراسد يا از شعارهاي افراد مقدس اما ناكارآ؟ "
یک اشکال بر این تحلیل وارد است که میزان توفیق و عدم توفیق دوران آقای خاتمی و دوران قآای احمدی نژاد را در یک سطح دانسته است در حالیکه پر واضح است که توفیقات سیاسی، بین المللی و بویژه اقتصادی دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی با وجود تمام نقایص بسیار بهتر از دوران آقای احمدی نژاد بود. (1392127) (alef-13)
 
مرسی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۱:۴۹
جبهه پایداری ابدا "حزب الله" تلقی نمی شود. الف بی انصافی نکن. اطرافیان امروز جلیلی در ستادش همه چیز را بیان می کنند. حزب الله ولقعی فی المثل اقای توکلی است که دست کم از این شخص مشکوک هیچ حمایتی نمی کند. و یا جبهه حماسه سازان هستند که سریعا این عنصر غیر قابل اطمینان را ترک گفته و جانب حداد عادل را گرفتند.
حزب الله واژه مقدسی است که نباید اینطور بدون انصاف به یک جریان مسئله دار نسبتش کنید. حتی اگر مدعی حزب اللهی بودن باشند.

مرسی! (1392137) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۲:۰۰
بماند حزب ا... فداییان دو آتشه هاشمی بودند بعد ...!، بماند حزب ا... طرفدار دو آتشه احمدی نژاد بودند بعد ...! ولی هیچگاه به خاتمی رای ندادند. (1392141) (alef-13)
 
کیا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۲:۳۳
حرف کاملاً درست و دقیقی بود ولی چرا شما اینقدر دیر به این نتیجه رسیدید. چیزی را که عوام می فهمیدند شما خواص انکار می کردید و همیشه شعار تعهد می دادید و با این چوب شاید میلیونها نفر را در گزینشهای استخدامی راندید و حقشان را از آنها گرفتید و در عوض افرادی متعهد(!) و بی تخصص و یا افرادی ریاکار و بی سواد را بر کارها گماردید که باعث شد هم امور کشور به این حال و روز بیفتد و هم ریاکاری و دروغگویی و چرب زبانی و پاچه خواری گسترش یابد و در این بین افرادی هم یاد بگیرند که با وعظ و خطابه و سفسطه و استفاده از کلمات قلبه سلمبه پست و مقامی برای خود دست و پا کنند.
همه اینهایی که شما ردای رهبری یک جنبش را بر تنشان می پوشانید، لیاقت چنین ردایی را ندارند، فقط یا گرفتند که چگونه دروغ بگویند، چگونه ریا کنند، چگونه حرف بزنند و چگونه سفسطه کنند. فن بیان را تمرین کردند و ماشاءالله خوب هم یاد گرفتند. والا اینان چون طبلی توخالی هستند بلند آوازه و میان تهی. (1392146) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۴:۳۰
خاتمي ضعف تدبير نداشت. بهترين كار در زمينه اقتصاد- همچنان كه سياست و فرهنگ- را او كرد. بهترين رئيس جمهور ما تا به حال او بوده است. سرخود اين حرف را نمي زنم، آمار و علايم كاملا نشان مي‌دهد. هر وقت شما اصول‌گراها ياد گرفتيد كه جرم يك نفر را اصلاح‌طلبي ندانيد و به دليلي اصلاح‌طلب بودن او را كافر و مفسد و خائن نناميد و در راهش ولو كه با اكثريت قاطع انتخاب شده باشد، سنگ نيندازيد، ايران كشور خوبي خواهد شد. (1392158) (alef-13)
 
علا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۷:۱۳
بسیار عالی بود متاسفانه نگاه توام با تعصب به مسائل اجتماعی و عدم ورود نخبگان وکارشنا سان علوم انسانی بخاطر ترس از انگ وبرچسب های حزبی وجناحی و....خودسانسوری آنهاباعث شده که طیف قدرت وثروت با استفاده از ضعف فکری این قبیل افرادوجریانهادر معرفی وبه کرسی نشاندن افراد خاص ... (1392177) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۳۸:۱۱
تحليل‌تان دقيق است. به جز يك مورد: در همه جاي دنيا كه انتخابات رياستي دارند معمولن كسي انتخاب مي‌شود كه تركيب مناسبي از دو ويژگي (كاريزماتيك بودن و تجربه‌ي اجرايي قبلي) داشته باشند. كما اينكه ويژگي اول (بعلاوه اندكي پوپوليسم) در انتخابهاي اخير دنيا بيشتر نمود دارد. احمدي‌نژاد، چاوز، سركوزي و برلوسكوني نمونه‌هاي بارز اين انتخاب، و باراك اوباما و ديويد كمروننمونه‌هاي تلويحي آنند. رئيس جمهور و نخست وزير 46 و 43 ساله براي ايالات متحده و بريتانيا چندان نرمال نيست (با توجه به داده‌هاي تاريخي). عمدتن نخبه‌هاي جامعه از اين روند خشنود نيستند، اما اين ويژگي عصر ارتباطات است كه سياستمداران نه نخبگاني برجسته، كه كارگزاران و بردگان افكار عمومي هستند. بايد واقع‌بين بود، اين بازي جديد سياست است. چگونه با آن بايد مواجه شد. (1392183) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۱:۴۱
عالی بود (1392198) (alef-1)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۲:۰۳
بسیار درست فرمودید اما اتفاقا اقای خاتمی سال گذشته در یک سخنرانی تاکید کرد که به مردم باید اموخت که به دنبال قهرمان نباشند و همیشه اصلاح و کمال را از خودشان شروع کنند . اصولا مردمان ایران از دوران باستان تا همین اکنون به دنبال یک قهرمان و منجی بوده اند که البته و وقتی با رکود خودشان و فرار از مسئولیت همراه باشد منجر به همین اوضاع اکنون ماست .و پس خود خاتمی به نظر به دنبال این فضای قهرمان نمایی و تقدس نیست .خاتمی قهرمان خواهی و در عین حال رکود را یک بیماری تاریخی ملت ما می داند که البته با تاکید بر اصول دینی و مدنی بر طرف گردد . (1392201) (alef-1)
 
مرادی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۱:۲۱
اره احمدی نژاد هم بعد اون سخنرانی تو سازمان ملل داستان هاله نور رو راه انداخت و هر روز هم بیشتر مقدس شد . یعنی پروژه مقدس سازی از خود بچه های حزب اللهی شروع نشد که از طرف خود ریس جمهور برخی علمای سیاسی و برخب خطبای نماز جمعه و ... شروع شد و دامن زده شد . (1392891) (alef-13)
 
ولائی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۳:۴۳
ظاهرا آقای توکلی و الفش مثل هشت سال پیش فقط به قالیباف فکر می‌کند؛ البته این بار در لفافه! برای همین هم ولایتی رو گذاشته‌اید کنار قالیباف به عنوان یک مدیر بروکرات! و این که با چه خط‌کشی ولایتی مدیر می‌شود و جلیلی نامدیر، بماند! در این مقایسه می‌توانید خود آقای توکلی را بگذارید با چند ماه سابقه وزارت در قحط‌الرجال اول انقلاب و ادعای دو دوره ریاست‌جمهوری!
و ظاهر دوم این‌که ناکارآمدی رو پیش‌فرض گرفته‌اند برای جلیلی و به راحتی لقب ناکارآمدترین را هم حواله می‌کنند. بماند که ناکارآمدی هم چون کارآمدی احتمالا نیازمند اثبات است؛ اما چون سابقه کار "اجرایی" از جنس قالیباف ندارد؛ بنابراین شایسته مقایسه با احمدی‌نژاد است؛ احمدی‌نژادی که اتفاقا در سی سال گذشته جز سابقه اجرایی چیزی نداشته است؛ از فرمانداری تا استان‌داری و شهرداری همان شهر قالیباف!!!
انتخابات که می‌شود، تقوا جایش را به ذهنیات و نفسیات می‌دهد؛ آن‌گونه که خیلی‌ها از بر باد دادن آخرت خود برای دنیای دیگران ابایی نداردند... حتی آنانی که همیشه ادعای اخلاق و استنادشان گوش فلک را کر کرده بود... (1392210) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۸:۰۸
شماهم دلتان را با این حرفها خوش کنید . (1392452) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۷:۴۲
دل های ما خون است برادر نه خوش

از بی انصافی مردمان در حق دیگران و حتی در حق خودشان (1396329) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۲:۵۵
یه سری حرف های بی سر و ته زدید ولی اصل قضیه رو نمی تونید انکار کنید اقای جلیلی انسان خوبی هست ولی شایستگی ریاست جمهوری رو ندارند و شما هم اگر به عنوان رهبر معنوی خودتون دوستش دارید این رو به بقیه مردم تحمیل نکنید ایشون فقط پست های نظارتی و استراتژیک داشته و به هیچ عنوان مسئولیت اجرایی نداشته حالا چه موفق چه ناموفق و ریاست جمهوری هم دیگر مثل گذشته مکان ازمایش وخطا نیست الان به مدیر لایق و کارآمد مثل قالیباف نیاز داریم که به دور از تعصب و تنش زایی مسائل کشور رو حل کند در ضمن هر گردی گردو نیست احمدی نژاد سابقه اجرایی داشته ولی ناموفق بوده و لی قالیباف تمام سوابق اجرایی اش موفق بوده و نتایج درخشان و خوب اون رو هم همه می تونند ببینند (1393003) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۲۳:۴۷
مثل پل توحید!!!! (1394029) (alef-13)
 
پرسون
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۲:۲۷
ممکن آقای جلیلی بتون مدیر اجرایی خوبی باشه ولی برای ما احراز نشده است و ترجیح میدیم در ریاست جمهوری ایشان را تست نکیم. ضمنا مدیریت یک چیزی است که اگر سابقه اش وجود نداشته باشد قطعا توانایی آن نیز یک شبه ایجاد نمیشود. مثل رانندگی. فردی که تا به حال پشت فرمان ننشسته است قطعا نمیتواند راننده خوبی باشد، ولو اینکه استعداد داشته باشد تا بعد از یک سال بهترین راننده شود. (1393161) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۵:۳۷
چرا شما وقتی مردم رو همراه خودتون نمی بینین به شعور مردم اونم "امت حزب الله" توهین می کنید؟ شاید ایراد از سمت شماست که نمی تونید درک درستی از نیاز های کشور داشته باشید. (1392227) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۰:۴۴
دست برقضا این شماهستید که واقا توده های مردم خسته از این اوضاغ نابسامان

کنونی رانمی بینید. (1392468) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۹:۳۲
مشکل از طرف شما هست چون فکر میکنید همه مردم هستید و شما هم هستید که توهم دارید فکر کنید مردم این تندروی های شما رو که اثری به جز تخریب دین و اعتقادات مردم ندارد رو قبول دارند شما دارید به شعور مردم توهین میکنید مثل روز روشن هست که اقای جلیلی توانایی و شایستگی ریاست جمهوری رو ندارند چون تجربه مدیریت اجرایی رو ندارند و تمام سوابقشون یا نظارتی بوده یا مدیریت در سطوح میانی و سابقه اجرایی مدیریت در سطوح بالا رو ندارند (1393089) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۷:۵۹
تا می تونید با انواع و اقسام قلم فرسایی ها جلیلی را بکوبید
واقعا متاسفم که در مقاله تان نوعی جدایی ایده از عمل را دنبال میکنید
نوعی سکولاریسم پنهان
هر هشت نفری که نامزد شده اند مهر مدیریت و مدبریت را از شورای نگهبان دریافت کرده اند چرا اینگونه با مثال های بیجا مغالطه می کنید
الف ای کاش اندکی هم نگران محتواهایی که به خورد ذهن ملت می دهی بودی (1392249) (alef-1)
 
خدایا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۶:۴۱
مهر مدیریت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اخوی خودت رو به بیراهه زدی یا مارو ؟
جناب "سعید جلیلی احمدی نژآد زاده" چند دقیقه فقط چند دقیقه از دستاوردهای مدیریتشون رو بفرمایید ما هم بدونیم؟
جز گفتن لفظ "ظرفیت" تا حالا از ایشون چیزی دیگه دیدید؟
خبر بگیرید از دبیرخانه شورای امنیت تا ببینید ظرفیتها از نگاه ایشون چیه؟
ببینید ایشان قایل هستند با چند نفر مشکلات رو حل کنند؟ اگر از تعداد انگشتهای یک دست فراتر رفت!!
ایشان حتی از جواب دادن به مسائل انرژی (جز هسته ای) در دبیرخانه عاجز هستن.ایشان در حوزه کاریشون حتی نتونستن چند تا کمیته تشکیل بدن!!!!!
چرا به حمایت جناب مصباح چشمتون رو روی همه چیز بستین؟ چرا دنبال تکرار سناریوی احمدی نژاد ید؟ بس نیست (1392756) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۹:۲۶
ببخشید ها! ولی این شمائید که داری مغلطه میکنی. با کوچکترین مخالفتی, سریعاً شروع میکنید که برچسب چسباندن به مردم. از دیدگاه شما همه مردم یا سکولار هستند یا غربگرا, یا انحرافی, یا فتنه, یا ملی گرا و هزار تا "یا"ی دیگه.
در خصوص آقای جلیلی هم باید گفت که ایشان از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس هستند و جایشان روی تخم چشم همه مردم ایران است. ولی با همه این اوصاف به درد ریاست جمهوری نمیخورند. والسلام (1392936) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۱:۲۷
جلیلی توان مدیریت نداره والسلام (1393104) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۴۶:۱۲
شما یکی بهشون رای نده
والسلام! (1393607) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۴۶:۴۸
اوناييكه اينوتاييدميكننم به جليلي راي نميدن.والسلام (1394104) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۵۷:۰۹
تو چیکاره ای که این نظر رو میدی؟؟ والسلام (1393659) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۱:۴۷
آقایون اصولگرا، به تنها چیزی که فکر نمیکنند حل مشکلات اصلی کشور و پیشرفت و ترقی این مملکته. فقط یکی رو کار باشه که خوب ذکر بگه و مطیع بی چون چرای علما باشه، از سیاست و اقتصاد و مدیریت چیزی بلد نبود عیب نداره چون به گفته احمدی نژاد امام زمان مملکت رو اداره میکنه. ولی تو را به هر چی واقعا" بهش اعتقاد دارید منافع شخصی و قدرت طلبی و لج و لجبازی رو کنار بگذارید و به فکر معیشت مردم و احترام و آبروی ایران و ایرانی باشید. آخه توی کدوم مملکت ظرف 6 ماه اینقدر ارزش پول ملیش خوار و ذلیل میشه و از هیچکس جیک در نمیاد تازه آقایون میخوان یکی مثل قبلی رو سر کار بیارن؟ (1392269) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۹:۱۰
آقای دلسوز مملکت نمی دانم چند سالته 24 سال کشور دست تفکر اقتصادی بود موسوی هاشمی خاتمی چه شد روز بروز بدتر و از منافع ملی عقب نشینی کردند اما درست است که بخاطر شیطنت بعضی ها در داخل و خارج کشور از نظر اقتصادی مشکل داریم امام از نظر بین المللی درجایگاه بسیار بالایی هستیم که هیچ مشکلی در منطقه بدون حضور ایران حل نمی شود ایناقتدار درآینده یقینا مشکلات اقتصادی راهم حل خواهد کرد (1393474) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۳۸:۰۲
شما توهم خود بزرگ بینی داری دوست عزیز!
تنها مشکلی که برای حلش به ایران نیاز دارنريال سوریه هست، چون سوریه چند سال اخیر دیگه یکی از استان های کشور ما شده و ایران و روسیه بزرگ ترین حامیانش هستن، وگرنه غیر از لبنان و سوریه و چندتا کشور آفریقایی ، ما در کجای دنیا تاثیر گذاریم؟؟؟
اتفاقا اون زمان هم اقتصاد بهتری داشتیم و هم اقتدار بیشتری
رشد اقتصادی 8 درصد در مقابل رشد اقتصادی منفی 2 درصد!! (1393841) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۵:۱۳
چرا فکر میکنی هر کسی که یه من ریش داره و چفیه گردن میندازه حتما حزب الله هست؟؟
حزب الله،کلمه ای مقدس هست که نباید به این افراطی ها این عنوان را داد... (1392298) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۱:۵۴
شما بسیار بی ادب هستید چرا هر کس که چفیه دارد راافراطی می گویید همان کلمه ای که اسرائیل برای جزب الله لبنان و فلسطین عنوان می کند یعنی شما دنباله رو همانهاهستید (1393492) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۶:۵۷
درک و منطق خوب چیزیست! گفتن هر کی چفیه داره حزب الله نیست. نگفت هر کی چفیه داره بده! یعنی این ها نشونه ی حزب اللهی بودن نیست!
همیشه همیت طور برداشت می کنین؟ در مورد حرف های مطهری هم همین جوری برداشت کردین واونو به توهین به جانبازان تلقی کردین! هیچ وقت اصل حرف رو نمی‌فهمین و یه معنی بی ربط از توش در میارین! (1395094) (alef-13)
 
کریمی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۷:۵۴
عالی بود
عالی بود

جانا سخن از زبان ما می گویی
خدا کند دوباره چنین خطای بزرگی را نکنیم (1392309) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۸:۱۸
مگه انتخابات داره تو یه کشور لاییک برگذار میشه که جریان حزب ا... دنبال یه رهبر جنبش می گرده! تا کی حزب ا... می خواد دنبال دشمن فرضی بگرده؟ کی می خوایم مملکت و بسازیم پس؟ (1392311) (alef-1)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۸:۳۵
مگه قراره مملکت ساخته بشه؟! اگه کشوری مرتب و منظم داشته باشیم, اونوقت جا برای بعضیا نیست!!! (1392876) (alef-13)
 
عبدالله مومن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۰:۳۳
جناب علي !
والله بعضي از اين به اصطلاح آزادانديشان مملكت ما از هر چه لائيك بي دين هم بيدين تر و نامردترند.
مگر در همين ونزوئلا نسبت آرا 51 به 49 نبود و مگر كسي كه در انتخابات شكست خورد با اختلاف يك درصد . نتيجه را قبول نكرد ؟!
و مگر شكست خورده انتخابات سال 88 با راي نصف راي نامزده برنده خود را متوهمانه و قبل از نتايج آرا . برنده ندانست و به كمك همپالكي ها و همفكرانش كشور را به آشوب نكشيد ؟
وقتي امثال او و طرفداراني مانند تو در اين كشورند . مسلما" حزب الله چهارچشمي مواظب چنين لائيك هاي پررو و بي دين و وقيجي هستند كه نتوانند پيروز شوند و كشور را دودستي تحويل اربابشان دهند !!! (1392886) (alef-13)
 
رسول
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۹:۱۹
احسنت ولی چرا اولیای امور این مطالب را نمی فهمند تا به هیجانات پاک جوانان حزب الله سمت و سو دهند. شاید می فهمند ولی اقتضای دنیایشان این است. (1392316) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۰۰:۱۵
مقاله تحلیلی خوبی بود اما آنجاییکه عملکرد اجرایی خاتمی و احمدی نژاد را یکی دانستید بسیار بسیار غیرمنصفانه بود. با مراجعه به اکثر شاخصهای اقتصادی و اجتماعی می توانید ببینید که خاتمی بسیار موفق تر بوده است. (1392324) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۰۴:۰۱
فلان فلان شده خاتمی توفیق کمی داشت؟ (1392361) (alef-13)
 
پرسون
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۰:۱۸
سلام. خدا قوت. خیلی خوب نوشتید. من هم به دوستان و اقوام مذهبی مشابه همینها را میگویم و مثال اباذر را هم میزنم. فقط تیتر را عوض کنید بهتر است. این تیتر نشان موضعگیری اولیه است و باعث میشود قشر مورد خطاب از همان اول با جبهه گیری آن را بخواند و در او اثر نداشته باشد. یک جوری متن را تغییر دهید که همراه حزب اللهی باشید و نه منتقد و بر علیه. به نیات پاک و آرمان گرایی و عدم دنیا خواهی اشاره کنید و .... .
فکر کنم بهتر است سن رای دادن را به سی سال افزایش دهند چون انسان از این سن به بعد یک وحدتی بین آرمانها و واقعیتها میتواند ایجاد کند. (1392401) (alef-13)
 
سيدعلي
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۲:۱۹
بسيار مقاله خوبي است (1392416) (alef-10)
 
m.a.b
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۲:۳۷
با تشکر از مقاله بجا و پر محتوای شما
امیدواریم ملت شریف از عهده درک واقعیات برآیند و خائنین را شناسایی کنند.
قتعا بنده به ایشان رأی نخواهم داد. (1392419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۶:۰۳
برادر جلیلی نام جانبازان را یدک میکشی پس مراقب باش ،مراقب باش/وارد کار سیاسی اجرایی نشو،کار ستادی بکن (1392434) (alef-13)
 
شهروز
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۱۹:۰۷
من اصلاح طلب نيستم و تاكنون سعي كرده ام رويكردي واقع بينانه داشته باشم و به اقتضاي شرايط رأيم در انتخاب ها متفاوت بوده است ، ليكن اين قياس شما بين دولت خاتمي با دولت احمدي نژاد را انصاف نمي دانم ، به نظر بنده نمره كلي دولت خاتمي در سياست خارجي ، اقتصاد، مهار تورم و گراني و... از بيست نمره 15 بود ولي دولت احمدي نژاد در خوشبينانه ترين حالت 8 بيشتر نمي گيرد !! كه روي كار آمدنش را همين جريانات موسوم به حزب ا... و مردمي و... تسهيل نمودند !
انشاءا... تاريخ تكرار نشود ، دعاي اين روزهاي ما تنها همين شده است !!! (1392456) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۷:۱۹
نمی دانم شما چرا اصرار دارید جریان حزب ا... را منحصر به طرفداران جلیلی بدانید مگر طرفداران قالیباف حزب اللهی نیستند یا طرفداران حداد عادل یا ولایتی و رضایی و... لطفا کمی در سیاستهایتان تجدید نظر بفرمائید (1392511) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۷:۵۲
خواهش جلیلی رو نزنید (1392515) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۲۸:۱۵
صدای امریکا بی بی سی فارسی رادیو اسراییل و..............از جلیلی به تعبییر تروریست یاد میکنند .........کسی که میخواد کشور ایران را مثل سوریه کندو...................
جریانات داخل هم چون امروز بحث تخریب احمدی نژاد افبال پیدا کرده ....احمدی نژاد و جلیلی را یکی میدونند

راستی بی تجربگی توی کشور ما چه معنایی دارد؟؟؟
4 سال پیش احمدی نژاد به افای رضایی را به بی تجربگی متهم میکرد
8سال پیش احمدی نژاد را بی تجربه خطاب میکردند؟!!!!!!!!!!!!

مشکل کشور ما اقتصاد ان هست علت مشکل هم از افتصاد دان های ماست که هنوز نفهمیدن ما مسلمانیم .....اقتصاد اسلامی هم شعار نیست......................................بودجه کشور از مقدار نقدینگی کشور بیشتره ؟؟؟؟ان هم 270هزارمیلیارد تومان بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟

جناب افای توکلی میشود یک مطلب در باره اقتصاد اسلامی به فلم مبارک برامون بزارید بفهمیم دلسوزان انقلاب اسلامی در باره اقتصاد اسلامی((مهمتر ین مشکل کشور)) چه نظری دارند اصلا فبول دارند ندارندو...................... (1392518) (alef-10)
 
محمدان
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۴۳:۵۶
واقعا راندن خاتمی و احمدی نژاد با یک چوب بی انصافی است دولت خاتمی کارآمدترین دولت بعد از انقلاب و دولت احمدی نژاد ناکارآمدترین دولت ایران از زمان مشروطه است آمار و ارقام بهترین قاضی در این زمینه است (1392610) (alef-13)
 
dfg
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۲:۳۷
فان حزب الله هم الغالبون
به تخریب جلیلی ادامه بدید (1392660) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۳:۲۱
آقا این چه واژه ایست شما استفاده می کنید .حزب الله ؟؟؟؟؟؟؟
یعنی بقیه حزب شیطان هستن !!!!!!!!!!!!!!! (1392664) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۸:۴۶
احمدی نژاد (با این سوء مدیریتش) اگه اصلاح طلب بود ، سال 86 یه انتخابات دیگه داشتیم!! (1392702) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۴:۰۲
من نمیدانم مردم کی میخواهند از خواب غفلت بیدار بشن. چقدر گول ظاهر را میخورند .یک چیزی در درون آقای جلیلی هست که اصلا آدم رو قانع نمیکنه بهش رای بده و آدم رو میترسونه اونم اون چهره مرموز به همراه نظران غیر شفافش است به همین جهت من غرضی رو حتی به جلیلی ترجیح میدم . (1392739) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۷:۰۰
چرا آدرس اشتباهی میدهید ؟آیا شورای نگهبان در این راهبری مقصر نیست؟
نهادی که خودرا متولی تشخیص صلاحیت کاندیداها میداند چرا میانه روی پیشه نمیکند که این شکاف بزرگ پدید نیاید وبیشتر سلایق شخصی را اعمال مینمایند تا مصلحت جامعه را
آیا چشم را بر سلیقه بخش بزرگی از جامعه باید بست؟
آیا در انتخابات مجلس این راهبری را در احراز صلاحیتها اعمال نمینمایند؟ (1392757) (alef-13)
 
سیروس
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۰۷:۰۳
اگه اجازه میدادن هاشمی یا خاتمی بیاد تازه میفهمدین نظر واقعی مردم چیه؟! حکومت دیگه بهترین و آخرین فرد به اصطلاح اصولگراش و آورده که آقای جلیلی باشد که مطمئنا اگه حوادث غیر مترقبه و یا معجزه ایی دوباره اتفاق نیفته!! قطعا جلوی همه این 6 کاندیداهای دیگر به جز آقای غرضی بازنده است.شک نکنید. (1392758) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۱۱:۲۰
جلیلی اگر تقوا داشت خودش کاندیدا نمیشد (1392778) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۱۷:۴۷
آقای جلیلی از اون بالا بالاها بیا پایین مثل مردم عادی باش.رابطه نداشته باش شغل ثابت نداشته باش درآمد مختصر داشته باش بچه دانشگاهی هم داشته باش مستاجر هم داشته باش بعد ببینم از این جور حرفای انقلابی و مقاومت میزنی یا دوروزه عوض میشی اگه کارت رو ازت بگیرن و درآمد ثابت نداشته باشی!! بسه عوامفریبی .این پست ها به کسی وفا نکرده اگه کرده بود به شما قرار نبود برسی اگه خیلی دغدقه خدمت داری این مذاکرات رو به جایی برسون.مذاکرات ممکنه برای شما زنگ تفریح و دست گرمی باشه ولی برای مردم هر یک روزش 1000 روز میگذره .! (1392814) (alef-13)
 
محمد رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۰:۴۵
کارآمدی واقعی که همزمان رفاه و آسایش را در کنار دستیابی به اهداف و آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی دنبال کند وئ موجب توسعه و تغالی معنوی پایدار شود و جایگاه جهانی انقلاب و کشور را ارتقاء بخشد به فرمده امام و حضرت آقا تنها در سایه گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت در مقابل کارشکنی و زیاده خواهی جبهه استکبار ممکن است.
کارآمدی از طریق الگوهای توسعه غربی ممکن نیست و آفت آرمانهای انقلاب است. فراموش نکنیم امروز الگوهای توسعه سرمایه داری به بن بست رسیده است (1392833) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۳:۰۲
بنده اصولگرا هستم،اما اگر خروجی اصولگراها برای این دوره جلیلی باشد و به دور دوم بیاید خدای ناکرده زبانم لال و ان شاا.. نمشیود آنوقت ناچارم به طرف مقابل آن رای بدهم،چون هیچ توجیه عقلانی برای رای دادن به ایشان وجود ندارد!! (1392841) (alef-10)
 
عبدالله مومن
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۵:۰۱
معلوم نيست كجاي برخي افراد مي سوزد كه به هر نحو ممكن . سايت خود را محل كوبيدن دكتر جليلي كرده اند و با انواع و اقسام تحليل هاي من درآوردي مي خواهند مردم ايران را عده اي نادان و ساده بدانند كه هنوز نمي دانند كه به چه كسي راي بدهند.
باشد مهم نيست. در انتخابات آينده جواب اين سفيهان را خواهيم داد . البته اگر باز اين آزادانديشان آمريكايي اجازه بدهند كه مردم نفسي بكشند و باز مانند سال 88 كاري نكنند كه شيريني راي مردم در كامشان تلخ شود. ! (1392854) (alef-13)
 
وحيد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۵:۵۰
يعنى واقعا روتون شده آقاى خاتمى رو با احمدى نژاد مقايسه كرديد!!!!!!!!!!
روابط خارجى زمان خاتمى:
رابطه با كشورهاى پيشرفته، برگشتن احترام به شهروند ايرانى، معذرت خواهى آمريكا براى كودتاى ٢٨ مرداد، رفتن گروهك منافقين توى ليست تروريستى، انشغاغ بين جبهه مخالف ايران...
اقتصاد دولت خاتمى:
اداره كشور با قيمت نفت زير ١٠ دلار، بالاترين رشد صنعتى كشور، پرداخت بدهى هاى سرسام آور ايران، صندوق ذخيره ارزى پر و پيمون، ارز تك نرخى...
وضعيت جامعه ايرانى دوره خاتمى:
جامعه اميدوارتر، زندانها خلوتتر، اعتماد بين مردم بيشتر، دروغ بين دولت مندا كمتر.....
اوضاع اين هشت سالو نميگم چون نيازى نيست.
كمى انصاف به خرج بديد، هم توى قلم زدن و قضاوت، هم توى انتشار اين مطلب، اميدوارم تعصبتونو به اين پوچى داد نزنيد ديگه. (1392862) (alef-13)
 
عبدخدا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۲۷:۴۵
فرهادجان! موافقم با يك تفاوت: حزب الله از قديم دنبال كسي مي گشت كه خوب به هاشمي فحش بده. يعني تعريف خود با نفي ديگري. شايد باور نكني اما در سال 2013 هم هنوز جمع زيادي از حزب الله حق را با شناختن دشمن هاشمي پيدا مي كنن. ببين چه نسلي تربيت كرديما!!! (1392871) (alef-13)
 
نسل انقلاب 63ساله
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۳:۴۶
حزب الله ماشالله مال دوران جوانی ماست نه این بچه های امروزی که ادای مارادرمی آورنددرست گفته است نویسنده مقاله. ماتاآقای دکتراحمدی نژادهمانگونه که نوشته اندوبه همین روال رای دادیم اماامروزپس ازاینهمه سختی ومشقت دیگریادگرفته ایم که به هرکس رای ندهیم ماهمه ی این کاندیداهاراخوب می شناسیم اماآقای دکتراحمدی نژادرانمی شناختیم وامروزنیزجوانترین کاندیدارانمی شناسیم پس دیگرریسک نمی کنیم.ضمنن ازآقای احمدی نژادهم برای 8سال زحمتی که کشیدندتشکرمی کنیم به هرحال کشورداری کارآسانی هم نیست پس بینی بین الله هرکس نمی تواندکناربکشدتارای هاپراکنده نشوند. (1392911) (alef-13)
 
حرف حساب !!!
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۴:۲۱
اين نويسنده مقاله و دوستان معترض به مردم حزب الله . بايد از همين الان مشخص كنند كه اگر آقاي جليلي راي اكثريت را آورد آيا از آراي ملت تمكين مي كنند يا نه ؟!
و آيا نويسندگان چنين مقاله هايي قصدشان از نوشتن چنين مقالاتي . با علم به برنده شدن آقاي جليلي در انتخابات آينده . توجيه آشوبگري در آينده است ؟!

البته بايد اين را بدانند كه امكان چنان شيطنتهايي كه در سال 88 بر عليه كشور شد ديگر امكان ندارد و ملت دست و پاي آنان را خواهندشكست !!! (1392913) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۶:۴۲
بله دیگه یه عده اسم خودشونو گذاشتن حزب الله مابقی هم حزب شیطان هستند . هر چقدر ریاکارتر باشی مقبول تری . (1392921) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۶:۵۴
خودت که عین دوبار به دلایل موهوم به احمدی نژاد رای دادی تازه شما باسوادشون بودی!! (1392923) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۸:۴۵
مردم ابتدا باید در انتخابشون عدالت رو رعایت کنن یعنی اصلحترین فرد رو بر کرسی ریاست جمهوری بنشونن بعد انتظار ایجاد عدالت از سوی منتخب رو داشته باشن (1392987) (alef-10)
 
رحیم
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۲:۰۰
مملکت هرچه بلا ومصیبت دیده از همین خشکه مقدسهای بی تدبیر بوده اینهایی که با داشتن پست ومقام ووقعیت پراید سوارندو بعدازمدتی به اقتضای شغل بنز ضد گلوله می شینند ومیلیاردها دلاردرامد مملکت رو از روی بی تدبیری به جیب قطر اذربایجان وکویت وعراق وعربستان می ریزنند امادستمال کاغذی رو چهار تیکه میکنند مبادا اصراف نشده باشه وجواب ان دنیاشونو خوب داده باشند. (1392999) (alef-13)
 
کریمه
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۹:۴۵
با سلام اهالی الف شمارو دعوت می کنم بیشتر مبانی تفکر سیاسی و اجتماعی اسلام رو مطالعه کنید و کمی تقوا رو چاشنی اون کنید
برادران ما برای احیای حکومت اسلامی برای عملی شدن برنامه های اجتماعی سیاسی اقتصادی و فرهنگی اسلام انقلاب کردیم تا امروز تو سخت ترین شرایط ایستادگی کردیم مدیر اجرایی کشور وقتی خودش شناخت صحیح و اعتقاد قلبی به کار آمدی و التزام عملی به این برنامه ها رو نداشته باشه وقتی مثل شما نگاه سکولار داشته باشه کار آمد بودنش چه دردی از این مملکت دوا میکنه خواهش می کنم کمی افق نگاهتون رو گسترش بدید ما به دنبا احیا تمدن اسلامی هستیم نه اینکه در خوشبینانه ترین شکل بشیم اروپا ی دیگری که امروز تو مرداب توسعه بدون دین خودش و مردمش رو گرفتار کرده
از طرفی مدی اجرایی باید کار آمد باشه این دو به یک اندازه مهم اند و نباید یکی رو فدای دیگری کرد هرکس متن شما رو می خونه متوجه میشه خیلی ناشیانه دکتر جلیلی رو کوبیدید و دکتر قالیباف رو تایید کردیید
دکتر قالیباف توسعه رو مقدم بر عدالت می دونن آیا این نسخه ای نیست که دولت های کار گزاران و اصلاحات برای مردم این مملکت پیچیدند و نتیجه اش شد له شد طبقه ضعیف زیر چرخ توسعه؟ اگر رئیس جمهور از نظر مبانی اسلامی نمره قبولی داشته باشه ولی سابقه کار اجرایی نداشته باشه شاید بشه بهش اعتماد کرد و یا بهتر بگم شاید ناچاریم که بهش اعتماد کنیم مثل اعتمادی که به فرمانده هان جوان جنگ کردیم که با ایمان قوی و ولایتمداری حقیقی بی تجربگی تحریم و عدم امکانات رو به زانو در آوردن. اما مطمئنا رای دادن به الگو هایی که قبلا اونها رو آزمودیم اشتباه بزرگیه که با ید در برابر خدا پاسخ گوی اون باشیم به سایت الف توصیه میکنم به جای تخریب کاندیداهای دیگه همون دکتر قالیباف رو بیشتر معرفی کنن و به سوالاتی که در باره ایشون هست پاسخ بدن این به تقوا و نظر رهبری نزدیک تره! یا علی (1393037) (alef-13)
 
بنده ی خدا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۶:۲۳
به نام عادل و قتدر بی همتا
سلام علیکم
تحلیلتون مثل خودتون و اسم سایتتون در ابتدا و خامی هس. شما هنوز تو الف موندین یکم تلاش کنین که بیشتر یاد بگیرین و پخته تر بشین. نیاز نیست زیاد تلاش کنین؛ به ب برسین شاید قوی تر بشه تحلیلتون. حب مقام و جاه تحلیلتون و خودتون رو کور کرده. دین تو حرفاتون نیس هیچ فرقی با خوارج و و افراد به ظاهر مسلمون ندارین. راهکار بدین نه اینکه فقط چوب لا چرخ این و اون کنین. عرضه نشون بدین. تنش و تشنج درست کردن که کار نمیشه. بیاین تو میدون با دلیل و منطق و مناظره و مباحثه مردم رو توجیه کنین نه اینکه تو سایت بسته بیاین هر چی دلتون خواست بگین و گوش و مغز جوون مردم و دیگران رو از چرندیات پر کنین. تو میدون عمل لیاقت خودتون رو نشون بدین. اینو نوشتم که خودتون و صاحبان سایتتون ببینین و بخونین. شاید تو سایت نذارین ولی از خدا خجالت بکشین. با معیار دین خودتونو بسنجین. حالتون رو بسنجین نه گذشته. بودم بودم به دردی نمیخوره الان چی هستین و چقدر خدایی هستین.
والسلام (1393069) (alef-13)
 
1982
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۶:۵۳
امیدوارم اصلاحطلبها که نگاهشون به خاتمی و هاشمی است هرچه سریعتر برای شورای هر و رییس جمهوری لیست و کاندید معرفی کنند (1393072) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۱:۴۰
تا کور شود هر آنکه نتواند دید (1393105) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۲:۵۷
با آنکه با بخش هایی از مقاله موافقم اما اگر ذره ای انصاف داشتید دولت خاتمی و احمدی نژاد را با یک چوب نمیراندید. واقعا این دو اصلا با هم قابل مقایسه بودند؟ بسیاری از واژه هایی که از دهان سرسخت ترین مخالفان اصلاحات بیرون می آید را خاتمی وارد ادبیات سیاسی ایران کرد. مفاهیمی را جا انداخت که دیگر هرگز نمیتوان برخلاف آنها چیزی گفت. از وضعیت اقتصادی و منزلت جهانی چیزی نمیگویم که اظهر من الشمس است.
حال چگونه این دو دولت را کنار هم قرا می دهید نمیدانم! (1393112) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۸:۵۲
حرف شما کاملا درسته. منتها:
این داستان با این ساختار معیوب شکل نمی گیره. وقتی احزاب در کشور ما حد و مرزشون مشخص نیست و سازمانشونم به همچنین. یعنی امروز بعد از این همه سال مشخص شدن دو طیف کلی در جریانات سیاسی یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبها خودش یک گام هر چند لاک پشتیه که قابل توجهه. منتها چرا این دو نهاد خوب نتونستند سازماندهی بشن؟ در این هشت سال بخصوص چهار سال اخیر جریان غالب اصولگرایان بودند و در مقابل اصلاح طلبان که حتا سازمانشونم توسط دولت و حاکمیت لغو شده و کمترین فعالیت تشکیلاتی ندارند. به همین خاطره که در این انتخابات فرصت ظهور معقول پیدا نکردند. این که شما دیدید که آقای خاتمی حاضر نشد علی رغم اقبال شدید مردم حاضر بشه و آقای هاشمی رو همه قانع کردند که بیاد و شرکت کنه دلیلش همینه. یعنی فضا انقدر بسته بود که همه دیدند چاره ای نیست جز اینکه مهره ای بسیار نیرومند را هر چند با اختلاف نظرهای اندک به میدان بفرستند تا بلکه از نفوذ و قدرت سیاسیش بتونه بهره ببره در جهت باز شدن فضا. که دیدیم که حاکمیت با یک حرکت کاملا هوشمندانه این حرکت رو ناکار گذاشت. (البته هوشمندانه از بعد منفیش!) لذا مشکل به این شکل که شما می فرمایید حل نخواهد شد تا تغییر عمده بوجود نیاد. حالا این تغییر عمده به نظر میرسه که به این سادگی قابل انجام نیست. یعنی هیچ کدام از عناصر حاکمیت حاضر نیستند از مواضع خودشون کمی تنزل کرده و به واقعیت موجود اجتماع وقعی بنهند. تسامح با دولت فعلی بزرگترین نشانه این قضیه است. و دلسردی مردم از هر 8 کاندیدا هم نتیجه اون. متأسفانه راه مردمسالاری در این کشور راهی سخته و باید اینو قبول کنیم که ما در این مسیر به شدت عقب موندیم. (1393206) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۳۰:۵۲
آخه کجای جلیلی به انحراف مربوطه! (1393218) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۰:۳۶
انتقاداتي به اين نوشته وارده …
ولي فوق العاده بود (1393272) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۱:۳۵
بسیار عالی بود!
نمی دانم این جریان که از قضا ما هم شکل آنهاییم چرا از گذشته درس نمی گیرد؟ چرا بزرگ نمی شود؟ چرا دست از تعبد داشتن نسبت به برخی افراد بر نمی دارد؟ من با این تیپ فکری زندگی می کنم هیات می روم و حشر و نشر دارم اما نمی دانم چرا دوستان ما انقدر ...
مگر در این دوره ندیدند کاندیدایی که با شدت از سوی بزرگوارانی به شدت حمایت می شد از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد؟ این به خاطر تعبد و تعصب روی افراد خاص است. کاش خودشان فکر کنند و برای مملکتشان رییس جمهور انتخاب کنند.
مشکل این تیپ فکری این است که هر چیز را سر جای خودش نمی بیند. کمال گراست تا عمل گرا . (1393275) (alef-13)
 
a
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۳:۴۴
دلیلش اینه که ماها آدم های احساساتی هستیم و چون اعتقادات مذهبی داریم فکر می کنیم هر کسی شعارهای اسلامی را داغتر بدهد او اعتقادش بیشتر و عملش بهتر است در حالیکه این فقط ظاهر امر است. (1393291) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۴:۰۱
جلیلی تجربه نداره؟ این ادعا رو از سایت الف باور کنم؟
دبیر شورایعالی امنیت ملی که معاون اول قوه قضائیه و تمامی وزرای اقتصادی و رئیس بانک مرکزی و هیات رئیسه مجلس توی جلسه اش میشینند، عرضه مدیریتی نداره؟!
کسی که 6 سال تحریم های کشور را به صورت غیر مستقیم اداره کرده ؟!
کسی که در تمامی حوزه های اجتماعی، سیاست داخلی و سیاست خارجی از لحاظ کاری درگیره و با مسائل مسلطه، تجربه نداره؟!

(1393292) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۳۹:۳۱
تحریم های کشور را به طور مستقیم ایشون به وجو اوردن
ضمنا تو این جلسه که میگی خود رئیس جمهور هم حضور داره و اداره جلسه با رئیس جمهور
شما فکر کنم واژه دبیر رو نمی دونید یعنی چی (1393851) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۴۸:۲۳
چرا جوش میاری حالا پسرم ؟؟؟
ببین عزیزم شما میدونین ما هم میدونیم این آقای سعیدخان اندازه یک ساعت هم تجریه مدیریتی و اجرایی نداره .
تجربه سیاسیش رو هم تو مذاکراتش با کاترین خانم دیدیم.
6ساله دارن میرن با هم مذاکره میکنن تنها نتیجه ای که میگیرن زمان و مکان بعدیه مذاکراته .
واقعا دستش درد نکنه اینقدر خوب تحریمها رو مدیریت کرده که کل اقتصاد مملکت رفته رو هوا .
میشه شما یه لطفی کنی از این تمامی حوزه هایی که ایشون باهاش درگیرن و شما ازشون یاد کردین چندتا مثال برا ما بزنین ؟؟
بنده خدا سرتو از زیر برف بیار بیرون . (1393899) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۸:۰۰
هیچ وقت دوست عزیز همه به فکر حزب و خزب بازی هستند!!!!! (1393310) (alef-10)
 
یلدا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۲:۱۷
خنده ی تلخ من از گریه غم انگیز تر است....
اصول گراها با قویترین گزینه های خود پا به میدان می ذارند.ولی اصلا ح طلب ها.......
یاد فیلن گلادیاتور افتادم که یه کاردی تو شکمش زدند و بعدفرستادنش میدان که با رقیبش که شاهزادهبود جنگ تن بتن بکنه. (1393377) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۳:۳۵
آقای جلیلی عزیز از همکنون انحصار طلبی را شروع کرده! شهدای هسته‌ای متعلق به همه مردم ایران هستند! عزیز همه ما هستند و هیچ کس نمی تواند آن ها را به نفع خودش مصادره کند... و بر ارزش آن ها موج سواری کند! آقای جلیلی این عزیزان برای شما شهید نشدند برای ایران عزیز شهید شدند.... لطفاً از وجود این عزیزان سوء استفاده نفرمایید.... (1393384) (alef-13)
 
صفر
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۵:۰۰
حالم بهم خورد از این یادداشت (1393388) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۷:۴۱
سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد هر دو تنها مشق سخنگویی از گفتمان خود را آموخته بودند به همین دلیل در تدبیر کشور توفیق کمی داشتند.
واقعا تاسف آوره . نباید این طوری دروغ گفت .آیا خاتمی در تدبیر کشور توفیق کمی داشت ؟ ! (1393405) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۱:۴۱
سایت الف دردوران انقلاب فقط 8سال اصولگرایان بودند 24سال بقیه موسوی هاشمی خاتمی چه گلی برسر ملت زدند (1393432) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۱:۵۲
از سایت الف درخواست می کنم که نظر منو اگه صلاح می دونند درج کنند.
خدا وکیلی ،بین و بین الهی دیگه بیاین این اصلاح طلب بازی و راست و چپ بازی رو بذاریم کنار.فقر دارد روز به روز فربه تر میشه ،تا کی وعده؟تا کی وعید؟ای عقلای قوم ای روزنامه نگاران،ای اصحاب جراید و ای سیاست مدار چرا نمیگید که اشکال از کجاست؟به ما بگویید که اشکال از تک تک ماست!
کاسب-بازاری-کارمند-ارباب رجوع -کشاورز-صنعتگر-راننده تاکسی-مسافرو .... واقعا اگر نگویم همه بلکه قاطبه ما اشکال داریم.
باید اول خودمونو درست کنیم باید از خودمون شروع کنیم.ماییم که به واسطه وجود ما جامعه معنی پیدا می کنه پس بیایید اول خودمونو نقد کنیم و اول خودمونو محکوم کنیم و سپس در مورد این نماینده و اون نماینده و اون وزیر و این وکیل و این رئیس جمهور و آن رئیس جمهور نظر داده و آنها را به چالش بکشیم.
متاسفانه ما فقط مواقعی به کسی یا عقیده ای یا مرامی احترام میذاریم که نفع شخصی ما توش باشه.واقعا تعداد زیادی از ما حتی بلد نیستیم چطوری با هم گفتگو کنیم.در یک گفتگوی ساده یقه همدیگر رو می گیریم و واشخصیتا و وا اصالتا و واهای دیگر سر می دهیم .مگر نه این است که در سطح شهرهای بزرگ و کوچک و حتی روستاها هر روز شاهد نزاع و درگیری و این حرکات زشت و ناپسند هستیم؟!مگر نه این است که در ادارات حاضریم با ضلالت تمام چاپلوسی این مدیر و آن مدیر رو بکنیم تا شاید پستی بدست بیاوریم و اضافه کاربیشتری نصیبمون بشه؟!!!!!!!چرا ما بلد نیستیم همدیگر رو دوست داشته باشیم؟یا حداقل به عنوان یک انسان به هم احترام بذاریم حالا چه راستی باشه چه چپی و چه شمالی باشه چه جنوبی!!!!!!!!!!!
عقل ناقص من به من میگه ما باید اول از خودمون شروع کنیم و خودمونو بسازیم و منفعت طلبی شخصیمونو به منفعت جمع ترجیح ندیم .اینگونه می شود که در سایه خودسازی حتما به جامعه ای با نشاط ترو آبادتر از اکنون دست پیدا می کنیم.
از سیاست مدارها هم انتظار میره که از این نقطه ضعف ما استفاده نکنن و شعارهای آنچنانی و اینچنانی ندن!!!!!!!!!!!واقعا این مردم گناه دارند .
گذشته از این نکاتی که در بالا از خودمون (قاطبه مردم) گفتم باید عرض کنم که ما واقعا مردم خوبی هستیم و اگر کسی به ما یادآوری کنه که رفتارمون و کردارمون با خودمون باید چگونه باشه حتما تاثیر گذار خواهد بود.اگر رفتار و کردار عده زیادی از ما درست نشه محاله که کسی بتونه اون شرایطی که همه آرزو می کنیم رو بهش دست پیدا کنیم .
پس بیاییم همدیگر را تخریب نکرده و فرهنگ نقد دلسوزانه رو به همدیگه آموزش بدیم چون ما از همدیگه تاثیر می پذیریم و نهایتا جامعه را شکل میدیم. (1393434) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۱:۰۳:۰۲
حسين آقا ضمن تائيد نظر شما در ارتباط با إصلاح خود، به همين دلايلى كه شما فرموديد ما بايد به كسى كه نقد پذير است رأى بدهيم، نه به اونى كه به بهانه انقلابى بودن گوشش به رسانه هاى بيگانه است تا هرچى أنان گفتند عكسش را عمل كند، نه به اونى كه تا فرمان بهش نرسد گيج باشد و قدرت تصميم نداشته باشد، در اين راستا براى من آقايان قاليباف و عارف به دليل گذشته مثبت و نقد پذيريشان مناسبترين هستند كاشكى ميشد عليرغم اينكه ظاهرأ اين عزيزان از دو طيف متفاوت هستند دست در دست هم كمك كنند تا مردم خوب اين سرزمين را از اين فلاكت هاى اقتصادى نجات دهند. (1399059) (alef-6)
 
رسول
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۳:۳۶
مادرقرآن دوحزب بیشتر نداریم یا حزب الله یا حزب شیطان شما جزء کدام هستید ؟ (1393443) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۴:۵۷
بين اين هشت نفر جليلي ناكارآمد ترين گزينه ممكن هست . هيچ چيزي براي عرضه نداره هيچ تخصصي در هيچ زمينه اي نداره. كلا سه تا كلمه ياد گرفته و در جواب به هر سوالي از همين كلمات استفاده ميكنه : ظرفيت ، مديريت صحيح و استفاده حداكثري . ايشون متاسفانه در هيچ زمينه اي حتي حداقل دانش لازم جهت يك اظهار نظر كلي را هم نداره و بدتر از اون استفاده از ابتدايي ترين تكنيكهاي عوام فريبي نظير پرايد سوار شدن ، باعث ميشه آدم واقعا از اين آقا بترسه (1393446) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۱:۳۲
مقاله خوبي بود. سطح آن بسيار بالاتر از مقالات الف.
البته ايشان بايد يك جوري آقاياي كه به عنوان حزب ال... مشهورند را توجيه كند كه دوباره آدمي مثل احمدي نژاد را بر نگزينند. تا اينجا درست است.
اما بايد نويسنده دقت داشته باشد كه اين افراد ، افراد اول انقلاب نيستند كه دنبال رهبر معنوي باشند.
بر عكس اينها مزه پول و قدرت و سهام و از آن بالاتر رقمهاي ميلياردي رانتي را چشيده اند. حالا به فكر آن انند كه چگونه قدرت را از دست ندهند. چگونه رانت را از دست ندهند. اينكه ماشين او پرايد است يابنز يك بهانه است. آخر احمقها مگر رهبر انقلاب پرايد سوار مي شود؟
اينها يك وقتي خوارج بودند يك وقتي مارقين بودند. اما امروز قاسطين اند. ولي با زبان خوارج وارد مي شوند. در همان زمان هم خوارج ابزار دست قاسطين بودند.
بزرگان بت پرستان مكه نيز آنقدر احمق نبودند كه پندارند چوب وسنگ خالق آنها بوده بلكه از دست دادن رانتهاي تجاري در مكه (كه شاه راه تجارت آن منطقه بود) در از دست رفتن قدرت باعث مي شد آنان جاهلان را در حمايت از بتها تشويق و به نام حفظ مقدسات بر رسول اكرم بشورانند.
دعواي بني اميه و ابو جهل براي اعتقادات و بت و بت پرستي نبود. براي قدرت بود براي رانت بود.
وقتي ديد قدرت را با ايمان آورد ن مي تواند داشته باشد درنگ نكرد و ايمان آورد.
بت پرستي ني زجهل عامي است گردش سيم زر آنرا حامي است (1393489) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۳۱:۲۴
اقایون کاندیداها برای رو کم کنی بعضی ها لطف کنن با پیکان 48 یا نیسان بیان (1393534) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۳۶:۲۸
اخه همه اونایی که ادعای کار امدی کردن دزد بودند مردم دنبال عدالتند حتی اگر یه تیکه چوب خشک باشه (1393559) (alef-13)
 
منتظر ظهور
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۴۲:۵۷
ما مردم ایران خودمون برا خودمون تصمیم میگیریم.ای الف که میخواهی به زور نظر مردم رو تغییر بدی نمیشه عزیزم زور نزن. یه تار موی جلیلی رو به صد تا مثل علی مطهری و .... نمیدیم.گناهه به خدا گناهه. شما مردم رو چی فرض میکنین. فکر میکنین احمقند. مردم و به خصوص قشر مذهبی و اسلامگرا طرفدار مقاومت هستند اما نه مقاومت منفعلانه و محافظه کارانه.اینقدر هم آقای جلیلی رو نکوبین تو اون دنیا باید جواب بدین اون بیچاره هنوز یه کلمه به کسی توهین نکرده که شما اینجوری دربارش حرف میزنین.چرا عارف یا روحانی یا مطهری یا رضایی یا .... رو نمیکوبین.آره شما اولین کسی هستین که از مدار عدالت خارج شدین.حتما شما هم به خیل اصلاح طلبان آمریکا دوست پیوستین.مبارکه یه دست یه جیغ یه هوراااااااااا.مردم کور نیستن خوبو از بد تشخیص میدن. همونطور که به احمدی نژاد به خاطر مبارزه با هاشمی و ایادی اون رای دادن باز هم بلدن چکار کنن.اصلا آقای توکلی اگه لالایی خوندن بلدی چرا خودت خوابت نمیگیره بیا کاندید شو ببینیم چکار میخوای بکنی.نکنه میترسی. در میدان عمل باید دید چند مرده حلاجید.باز خدا پدر مادرشو بیامرزه که جرات کرده اومده و زخم زبانهای افرادی مثل شما و ضد انقلاب و دوست و دشمن رو به جون خریده.آره عزیزم کسی که آبروشو روی دستش گرفته جلیلیه نه هاشمی که شما سنگش رو به سینه میزنین.شما همتون امتحاناتونو دادین بزارین مردم راحت باشن.آره ما مردی رو میخواهیم که حرفش با عملش مطابقت داشته باشه نه مثل هاشمی و توکلی و رضایی و عارف و روحانی و خاتمی و ........ حزب الله هم کسی هست که حتی یه قدم هم از ارزشها عقب نشینی نکنه. عزیزم تو که تو مجلسی اول یه نقد اساسی خودتو بکن ببین تو این سی و اندی سال چکار کردی واسه مردم .التهاب درست نکنین. هر روز میام تو سایتت میبینم جلیلی رو سیبل کردین دارین میزنین.اصلا با کدوم منطق میگی جلیلی مثل احمدی نژاده.والله امام نگفته از قبل درباره کسی که سابقش خوبه بد حرف بزن و تخریبش کن.شما دارین به حرف شیطان لعین گوش میدید.جلیلی حافظ قرآنه.جلیلی جانباز جنگه. جلیلی از چهرش نور میباره. ما انتخابش میکنیم و به حال فعلیش رای میدیم و تو این هشت نفر اصلح ترینه.حالا اگه فردا یه مشکلی داشته باشه نباید بگیم افراطی ها فلان کردند و بهمان کردند. (1393588) (alef-13)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۶:۴۴:۳۹
از روز نخست ، غیر سرباز نبود
با فتنه و انحراف ، دمساز نبود
یك روز اگر عقیده بر سازش داشت،
امروز سعیدِ جبهه ، جانباز نبود (1393600) (alef-10)
 
شایسته
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۰۲:۴۳
مقاله خوبی بود
اولین بار بود که توی این سایت چنین مقاله ای می خواندم
امیدوارم که جلیلی انتخاب نشود که برای کشور بسیار خطرناک است (1393676) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۰۴:۲۱
lمیشه بگید مدیر یعنی چی؟ (1393685) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۱۰:۱۳
آیا تخریب چاره ساز خواهد یود؟
آیا از تخریب تا کنون بهره ای برده اید و برده ایم؟
این مشی شما که همراه با بغض و کینه در آمیخته،تا کنون مسبب بسیاری از مشکلات،آن هم در سطح کلان شده.
فارغ از اینکه رای من کیست و قصد شما چه،فکر می کنم وقتی قشر فرهیخته، قلم و نظر اینچنینی دارند و اینگونه مشی می کنند ما چگونه می توانیم به پیشرفت و عدالت برسیم؟
و من یتق الله یجعل له مخرجا... (1393708) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۱۷:۴۵
اقاي جليلي شهدا منتظر ديدن إيراني آباد و ازادند ! (1393750) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۱۸:۲۵
چرا ادرس غلط میدی. بگو : قهر اصولگرایان با کارآمدی را پایانی هست؟ (1393756) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۳:۲۳:۰۱
Velayati osulgara ast vali karamad niz hast (1394869) (alef-6)
 
نسل انقلاب
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۷:۵۳:۳۱
خیلی سانسورمی کنی الف چرا؟ هرچیزی راکه تشخیص می دهیددرست است منعکس می کنیدآیافقط شماقوه تشخیص داریدیامامردم هم داریم.شماهم یک جورایی مامردم راآدم حساب نمی کنید. (1393920) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۵:۱۸
واقعاٌ این هم یک درد که یک نفر می آید از قول حزب الله مقاله می نویسد و می گوید به فلانی رای مدهیم! اصلا اینطور نیست حزب الهی ها آگاهتر از آنند و به کسی رای خواهند داد که گره از موانع کشور و مردم بگشاید. (1393960) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۸:۵۸
در طول سه‌ نسل بعد از انقلاب متوجه شدم که کلا این مدل برادران دغدغه چندانی برای آینده و شغل خود ندارند. بسیاری از آنها ساده زیستند و کلا با مباحثی مثل رشد، اقتصاد، کشاورزی و غیره غریبه هستند. خوب درامد دولتی چندان جایی برای حساسیت به این مقولات به آنها نمیدهد. ضمنا چون اکثرا هیجان زده فکر و عمل میکنند آمادهٔ دادن هزینه(بخوانید از جیب ملت) میباشند. (1393974) (alef-13)
 
ابوذر
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۲:۴۴
شما که با این تقسیم بندی های خودتن لابد حزب شیطانید.پس، اعوذ بالله من الشیطان ارجیم. (1393990) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۹:۵۱
ای کاش اشاره می کردین که چه کسی و چه فرهنگی به دنبال مقدس سازی چهره است؟ این ریشه در قسمتی از فرهنگمان دارد چرا که همیشه به مردم القا شده ما به جای شما تصمیم می گیریم و کسی که به جای شما تصمیم بگیرد لابد برتر از شماست زمانی پادشاهان خود را جانشین خدا می دانستند و باید چهره اون پادشاه بزرگ جلوه می کرد.مردم عادت کردند کسی جایشان تصمیم بگیرد پس بدنبال کسی هستند که برتر از آنها باشد و شخص برتر حتما باید مقدس باشد ...نگاهی به گوشه شهر بیاندازید عکسهای بزرگ ...و یا چهره سازی های صداو سیما هم کمک شایانی به این گفتمان دارد. (1394014) (alef-13)
 
شهرمتد
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۲۵:۵۲
اقاي حليلي تومناظره ازهمه ضعيفتر بودند ودر مقابل پيشكسوتهايي مثل رضايي وقاليباف وولايتي وروحاني كم اورده بود ونميتونست خوب حرف بزند،واقعا مگر مجبور بود بياد،اونم وقتي ازاو بهتر ىباتجربه تر ،وكار امدتر وجود دارد،واقعا غرب از ايران اسلامي مترقي وپيشرفته ميترسد واز ايراني انقلابي كه مردمش در فقر دست وپا بزند خيلي هم خوشحال ميشود (1394035) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۵۱:۵۱
همین احمدی نژاد اگر ولایت گریز نبود و اهل مشورت با مسئولین نظام و سعه صدر بود کشور هیچ مشکلی پیدا نمیکرد بلکه تمام مشکلات از خود رای بودن بوجود آمد حالا شما جلیلی رو که میبینی در وجودش خود رای بودن و خود برتر بینی و لج بازی و ولایت گریزی نمیبینی (1394125) (alef-13)
 
حقیقت جو
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۸:۵۳:۰۰
واقعا از این مقاله و نوع تحلیلتون لذت بردم
ممنون (1394129) (alef-6)
 
مهم نیست
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۱۹:۳۴:۲۱
أ لیس الله بکاف عبده (1394251) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۰۰:۱۴
کسی نباید از شهدا مایه بذاره هر کس اینکار رو بکنه خیانت کرده (1394326) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۳۳:۴۶
ما رو بگو که دلمون رو به الف خوش کرده بودیم!!!! (1394443) (alef-10)
 
مسیحا
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۸:۰۷
هر چی میکشیم از این بی ترمزها هست ! آخه جلیلی چه کار خاصی کرده؟ به قول صادق زیبا کلام جلیلی نهایتا به درد وزارت ارشاد میخوره (1394495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۹:۳۶
واقعا متاسفم برای خودمان که کسی مثل جلیلی به خودش اجازه کاندیدشدن می دهد درمناظره به جز کلی گویی وشعار هیچ برنامه ای نداشت باشعار که نمی شود کشور اداره کرد حداقل خودتان کناره گیری کنید ودرحق میلیونها آدم ظلم نکنید . (1394499) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۰۶:۴۲
از نظر اقتصادی محسن رضایی را می پسندم، از نظر سیاست خارجی سعید جلیلی را می پسندم، از نظر عمل گرایی آقای قالیباف را می پسندم و از نظر مدیریت اخلاقی و بدون جنجال آقای ولایتی را می پسندم ، خدایا من مانده ه ام به کی رای بدم. خدایا .... (1394518) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۶:۰۹:۰۶
یعنی اون 4 تای دیگه هیچ ویژگی خاصی نداشتن؟! (1395331) (alef-15)
 
على
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۴۰:۳۸
هيچكدام از نامزدها برترى درمديريت كشور نسبت به ديگرى نداره.پس لااقل به جليلى راى ميديم تا گفتمان انقلاب زنده بمونه.وگرنه جليلي هم فرقى بابقيه نداره (1394604) (alef-10)
 
مسیحا
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۳۲:۴۱
شما اول برو وظایف رئیس جمهور رو بخون بعد ! جلیلی با بقیه فرقی نداره؟ دو روز دیگه که آه و واویلا بلند شد مث احمدی نژاد اونوقت میفهمی فرقش چی بوده (1395250) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۳۱:۴۸
حالا نه اینکه بعد از هیچ کدوم از رئیسس جمهورای قبلی آه و واویلای مردم به هوا بلند نبود؟
تو شهر ما که به خاتمی میگفتن فریبا آخر دولتش (1396395) (alef-6)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۴۶:۱۷
با وجود شروع تبلیغات و مصاحبه و مناظره من هنوز متوجه نشدم نقطه قوت آقای جلیلی در کارهای اجرایی چیه، ایشون زیاد سابقه کار اجرایی ندارند. ساده زیستی از نظر اخلاقی خوبه ولی برای ریاست جمهوری معیارهای مهمتری هست که باید در نظر گرفت. در زمینه مذاکرات هسته ای هم به نظرم نمیاد آقای جلیلی هیچ تهدیدی رو تبدیل به هیچ فرصتی کرده باشه، دستاورد ایشون از مذاکرات هم چندان چشمگیر نیست، به نظرم اگر جمهوری اسلامی ایران مذاکره نمی کرد هم همینجایی بودیم که هستیم و همین قدر تحریم و مشکل.از طرف دیگه این که آقای جلیلی در مذاکرات شرکت کردند و با همه پیشنهادای طرف مقابل مخالفت کردند موضع و استراتژی نظام هست (تا جایی که من می فهمم) ولی نمی تونه نشان دهنده توانایی آقای جلیلی باشه، ایشون در جلسات مرتب تکرار کردن "نه" و این نه سخته و نه توانایی و درایت خاصی لازم داره. (1394615) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۲ ۲۱:۴۹:۴۲
اتفاقا یاری گرفتن از نخبه ها بزرگترین تدبیره .واقعا اوج منطق بود این مقاله (1394626) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۰۲:۲۸
جلیلی همان احمدی نژاد است چرا که : 1)شعار هاش همونه 2)کسانی که حمایتش می کنن همون قبلی هان 3)نحوه اومدنش به صحنه چراغ خاموش مثل همون قبلی 4)پوپولیست مثل قبلی و .... (1394988) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۱۷:۴۷
از آنها كه طرفدار آقاي جليلي هستند خواهش ميكنم بخشي از سوابق كاري و اجرايي ايشون را اعلان كنيد تا ما بهتر بشناسيم، بنده ايشان را ٢-٣ هست كه اسمش را شنيدم و تصويرش را ديدم و اونهم تور مذاكره هسته اي با اشتون،، خوب همين مذاكرات كه ايشان نماينده ملت بود نتيجه اش چه شد؟؟ چه امتيازي از غربيها گرفت؟ خوب اگر به اين مي نازيد كه در برابر غربيها ايستادگي كرد كه نيازي به مذاكره نبود و تو ايران مينشست و ميگفت شرايط ما اينست اگر قبول داريد در خدمتيم،، و اين همه هزينه مادي از بيت المال نياز نبود، ايشان فقط يك پيك بودن كه خبر ميبرد و مي آورد، بنده را روشن نمائيد. واقعاًً هنوز متوجه نشدم چرا شوراي نگهبان ايشان را تأييد كرد. (1395029) (alef-13)
 
سپهر
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۳۲:۳۵
هرکی‌ می‌خواد رای بیاره باید یه عکس با موتور گازی و یه سفره با چند تا نون خشک ازش بگیرن پخش کنن، تمام. مگه احمدی‌نژاد هم همینکررو کرد، (1395068) (alef-6)
 
غلامرضاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۰:۳۲:۵۷
حرفی که اقای مقاله نویس زده یعنی حزب اللهی برای روز جنگ خوب است. برای شهید شدن خوب است جانبازشود خوب است اسیر شود خوب است- شلاق بخورد خوب است راهپیمائی برود خوب است انتخاب بکند خوب است- مبارزه کند خوب است-سر چهارراه پاسبانی بدهد خوب است اما....اما نکند رئیس شود که ملت دوشقه میشود!!! تحلیل ازاین بهتر؟!!!
قربان این کلکها قدیمی وکهنه شده از همان وقتی که گفته شد ساست از دیانت جداست. از همان زمان این حقه هاکه لباس دلسوزی هم میپوشند شناخته شده است.....
ما رئیس جمهور معتقد قبه مبانی نظام اسلامی میخواهیم . کسی که عمیقا مبانی واص.ل را قبول داشته باشد وبرایش"جان"بدهد (1395069) (alef-13)
 
omid
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۰۶:۰۵
جلیلی هیچگونه سابقه مدیریتی مهم و قابل قبولی ندارد که بتوان به آن استناد کرد که در حد رئیس جمهوری ظاهر شود. در موضوع پرونده هسته ای ایران نیز کارنامه موفقی ندارد. مذاکرات بی نتیجه برای ما و افزایش تحریمها حاصل سوء عملکرد در این رابطه بوده است .فلذا استناد به ظاهر و مردمی بودن یک فرد هیچ سنخیتی با رییس جمهوری موفق بودن برای ان فرد ندارد . با نهایت احترامی که به جلیلی قایلم ایشون را مناسب برای این مسئولیت بسیار مهم نمیدانم.از طرفی هیچ برنامه و طرح مشخصی ندارد و صرفا" کلی گویی می کند . راه جلیلی ادامه دهنده راه دولت فعلی که فاقد هرگونه ثبات مدیریتی ,بی برنامگی اقتصادی, سوءمدیریت ,تورم افسار گسیخته و عدم پاسخگو یی به این همه مشکلات خواهد بود. چشمها را باید شست -جور دیگر باید دید . (1395142) (alef-6)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۲۴:۵۸
تحلیل بسیار عالی ای بود
نمیدونم چجوری باید به بچه مذهبی ها حالی کنم که رئیس جمهور رهبر مذهبی و ایدئولوگ نظام نیست،یه مقام مذهبی نیست و ......
اگرچه باید معتقد باشد اما وظیفه اصلی اجرای قوانینه و مدیریت کشوره.
به نظرم جلیلی شایستگی احراز پست ریاست جمهوری را ندارد. (1395159) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۱:۴۰:۴۲
الکی می گی ...!!
جلیلی مساوی است با ضعف گفتمان انقلاب اسلامی (1395182) (alef-15)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۰۶:۱۲
همچنان ممنون از تخریبهای شما
ولی مطمئن باشید نتیجه عکس دارد انشاالله (1395215) (alef-15)
 
خودم
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۰۶:۲۴
حالا مگه محمود چه گلی به سر ما زده که دارین انقد جلیلی جلیلی میکنین و با مقایسه اون با این آقا میخاین براش رای جمع کنین؟!!!
فکر کردین که اگه محمودم بود بازم مردم بهش رای میدادن؟؟!!!! :-| (1395216) (alef-15)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۲۹:۳۳
الف میشه بگی این شعار "حسین حسين شعار ماست جلیلی افتخار ماست" رو از کجا آوردی؟!!! و بعد میشه بگی با کدوم استدلال رسیدی به اینکه جلیلی همون نقش رهبر جنبش رو بازی میکنه؟!!! و حتی اگر هم این کاریزمای رهبری رو داشته باشه چه طور فهمیدی ایشون ناکارامده؟!!!
به طور عجیبی احساس میکنم کاملا غرضناک جلیلی رو پوشش میدی. (1395245) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۴۰:۳۲
همه ی نشانه های عقلی و شهودی به مردم ما ثابت کرده جلیلی منتخب امام زمان است و جز او حرام است رای دادن به نامزدی (1395258) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۴۸:۲۶
وحی فقط به پیغمبر نازل میشود شما و ریساتون هم پیغمبرنیستید..قبلا هم امثال این حرفها را ار بزرگاتون برای احمدی نژاد شنیدیم.حناتون دیگه رنگ نداره (1395741) (alef-6)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۱:۳۱:۱۳
اخوی به نامزدی رای نمی دن به رئیس جمهور رای میدن .از طرفی یکی از نشانه های عقلی وشهودی هاله نور نبود؟از همه مهمتر شما مجتهدی که اعلام حلال وحرام می کنی؟ (1400914) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۴۴:۴۲
زنده باد دکتر جلیلی . . . (1395260) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۲:۵۱:۱۳
جوونه بیچاره نگید شهدا منتظرن!!!! (1395268) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۳:۰۰:۵۹
اتفاقا در امت حزب الله ولایتی بسیار مورد ستایش است ورای من و بعضی از دوستانم ولایتی است (1395275) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۳:۱۵:۵۸
اگر جناح های سیاسی معتدل با هم اتفاق نکنند ایشان قطعا کرسی نشین پاستور خواهد بود میگید نه کافی است تا آخر خرداد ماه صبر داشته باشد. البته اگر اتفاق نکنند. (1395280) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۴:۱۱:۰۳
اگر جلیلی انتخاب شود منتظر دلار 7000 تومانی و جنگ و قحطی باشید (1395295) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۸:۲۲:۲۰
اگر جلیلی بیاید، مردم باید بگویند خذا بدر احمدی نژاد را بیامرزد- مملکت را با تندروی و بی تجربگی نابود خواهد کرد! (1395510) (alef-6)
 
علی محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۸:۴۶:۵۹
من نمی دانم چرا در این مملکت هر کسی بدون تجربه و دانش لازم مانند آقای جلیلی به خودش جرات می دهد که برای پست ریاست جمهوری خیز بردارد؟ یا این پست آنقدر ذلیل و کم اهمیت شده و یا این افراد با پشتیبانی های مالی و آنچنانی جرات کاذب یافته اند. و یا کشتیبان را سیاست دگر ...
هشت سال درگیر سیاست ها و تصمیم گیری های سراپا غلط و مضحک و مخرب دکتر بودیم که مملکت را هشتاد سال به عقب برد و معجزه ای برای بازگشت به ریل اصلی باید بشود. حال دنبال بدتر از او باید رفت؟ خدا عقل بدهد که گر ما خرد داشتیم... (1395568) (alef-6)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۲:۴۰
اول ميخواستم به جليلي راي بدم با بنرهاي آنچناني كه تبريز رو پر كرده متوجه شدم ساده زيستي شعار شده والا از كجا آورده؟ پشيمان شدم (1395626) (alef-6)
 
ج
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۱۵:۳۷
چرا همهش شما مي خواين بگين عملكرد خاتمي ضعيف بوده؟ رشد اقتصادي 8 درصدي، متوسط 700 هزار اشتغال، رشد 12 درصدي صنعت، توسعه ارتباط با دنيا در عالي ترين سطح با كشورهاي منطقه و جهان، شادابي و نشاط اجتماعي، آزادي بيان و مطبوعات، نقد حاكميت كارنامه درخشاني براي خاتمي نشون ميده. چرا براي تخريب ديگران اينقدر غيراخلاقي عمل مي كنين. ما دم از دينداري مي زنيم ولي حرفها و تحليلها همه پر از بي تقوايي است (1395636) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۱:۵۸
در مملکتی که شعارخواررانی مثل برخی تندروهای هر دوجناج وجود دارد طبیعی است شعارگو پرورش می یابد ا مدیر متخصص و کارامد ومتعهد (1395747) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۰۹:۵۴:۲۲
کمی انصاف ووجدان لازم است تا بفهمی که خاتمی کشور را چگونه تحویل داد واحمدی نژاد چگونه !
راستی چرا حافظه ما آنقدر مشکل پیدا کرده است ؟
تورم گرانی وضعیت صندوق ذخیره ارزی مقبولیت بین المللی آرامش روحی وروانی وامید به زندگی را در زمان خاتمی ودوره موجود با هم مقایسه کنید وبعد هم با وجدان وشرف قضاوت کنید وحقیقت را بگوئید. (1395753) (alef-6)
 
رسول مشهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۰۱:۵۵
اگر فرض کنید کشورداری یک امر زمینی است و هیچ ارتباطی با متافیزیک ندارد.و خداوند سرنوشت ما را بدست خودمان سپرده دیگر باید بخودمان اتکا کنیم وبا تلاش و سعی خودمان بجایی برسیم.باید بپذیریم کشورداری یک علم است و کسی که مدعی کشورداری است باید به فکر و علم خود وتیم همراه خود متکی باشد ولاغیر.او میداند باید سنجیده سخن بگوید و براساس نیروی خود و داشته هایش وعده بدهد.از بکارگیری افراد زبده دریغ نورزدوبرای هر ساعت از کارش برنامه ریزی داشته باشد.اگر کشوری پیشرفت کرده و دیگری عقب است حتما دلیلی دارد.برویم ببینیم چرا ما اینجا ایستاده ایم با اینهمه امکانات و ثروت و دیگری صدها گام از ما جلوتراست با نیمی از امکانات ما.نیروهای انقلابی قهرمان فرصت سوزی هستند.اگر انقلابیون با مذهب نیز آمیخته باشند چه بدتر.تیغ مذهب تیزتر از هرسلاحی است برای از بین بردن رقبا.
اگر میبینید رییس دولت ما خود را نظرکرده میداند دلیل بر ناکارآمدی اوست.چون خودش چیزی ندارد.اگر رییس دولت ما چپ و راست به اکثرکشورهای مهم دنیا بی ادبی میکند.چون دیپلماتیک صحبت کردن بلد نیست.چون ناکارآمداست.بلد نیست منظور خود را با گزارهای مودبانه بگویدوگزک هم بدست دیگران ندهد.اگر رییس دولت ما در یک سخنرانی عمومی وعده ای میدهد که از طریق رسانه ها بصورت مستقیم پخش میشود باید بداند حتما باید به آن وعده عمل کند درغیراینصورت مردم اعتماد خود را نسبت به او از دست میدهند.برادر عزیز حزب اله نمیتواند کارآمد باشد چون آرمانگراست.از درون یک حزب آرمانگرا افراد کارآمد متولد نمیشوند.افراد کارآمد متولد یک فرآیند طولانی مدت در یک فضای علمی و کاری هستند.با حسین حسین گفتن آقای جلیلی ممکن است رای بیاورد ولی کارآمد نمیشود.نگاه حزب اله به مقوله کشورداری خیلی گنگ و رویایی است و دست نیافتنی.محصول این نگاه احمدی نژاداست.احمدی نژاد که بقول همین دوستان دیروزش پدیده هزاره سوم بود خیلی تلاش کرد که نام نیکی از خود و بچه مذهبی ها باقی بگذارد ولی در انتهای کار جز فقر و بیکاری و مشکلات فراوان چیزی باقی نگذاشت چون ناکارآمداست.حتی اگر 24 ساعته کارکندونخوابد بازهم عقب میرود چون محصول همان دیدگاه آرمانگراست که خود منجی عالم میبیند و مدعی جهانداری است ولی از اداره کشور خود عاجزاست.
هاله سبز اطراف خود را میبیند ولی از دیدن مشکلات مردم خود عاجزاست. (1395779) (alef-6)
 
lمحمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۱۱:۵۰
البته حزب الله موزد نظر اين آقا كه معلوم نيست از آخر كدام دولت استعماري ارتزاق ميكند چپاول و غارت بيت المال به نام خدا و پيامبر و شهدا و ايثارگران است . حزب الله با كسي عقد اخوت نبسته چه بسيار كساني كه الان به نام حزب الله به غارت اموال عمومي مشغول هستن مانند وزارت نفت ، مخابرات ، نيرو و راه و ترابري ، مسكن ..و.......... ما ما كه شهيد داديم و جنگ كرديم و البته وظيفه است و منت نيست و واقعا منت نيست ...... بايد تاوان كساني مانند اين حزب اله انگليسي را ملت مظلوم پس دهد . (1395817) (alef-6)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۵۱:۱۱
یه سوالی تو ذهنمه که آقایانی که خودشونو حزب الهی می خونند شاید بخوان جواب بدند.. چرا آقای جلیلی جای مهر رو پیشونیشو توی مناظره با موهاش پوشونده بود؟؟؟ (1395963) (alef-6)
 
aria
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۰:۵۳:۵۶
جالب است که اغلب اپوزیسونهای خارج از کشور آرزوی پیروزی جلیلی را دارند.
بد نیست کمی تامل کنیم. (1395973) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۲۵:۱۷
حزب ا... نه و جریان تندرو! تمامیت خواهان انحصار طلب، همان یک درصدی که بر 99 درصد تسلط دارند! جلیلی نماینده اینهاست. حزب ا... را خراب نکنید لطفا! (1396364) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۲:۵۹:۱۹
موفقیت جلیلی همین بس که در گفته گوی 5+1 هیچ گونه روند مثبتی جز سکون نداشتیم مذاکره کننده ای خوب است که با حفظ مصالح امتیاز بگیرد .خدا ریاست جمهوریش را رحم کند بر مردم .انتخاب جلیلی تحریمی از سوی مردم بر مردم است (1396541) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۴:۴۸
اگه جلیلی انتخاب شود باید به غارها و کوه ها پناه برد. (1396984) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۸:۰۸
آقای جلیلی گفتمان "بمیر و بدم" دارد.حتی اگه مردم هم جلوی چشمش از گشنگی بمیرند میگه حتما مشیت الهی است!!! (1397002) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۷:۲۳:۱۰
کلید حل مشکلات مملکت ما تنها انظباط اقتصادی و سیاسی است. چیزی که آقای عارف هم باتوجه به سوابقشان قادر به انجامش هستند و هم بر آن اعتقاد دارند. (1397581) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۹:۴۷:۱۴
من يك اصلاح طلبم اما در شرايط موجود كه شرايط براي موفقيت اصلاحات در كار فراهم نيست يك اصولگراي عاقل، ميانه رو و كارامد را به يك اصلاح طلب دست بسته ترجيح ميدهم.
به اميد آنكه اصولگرايان در برگزيدن چنين فردي به تفاهم برسند. (1398073) (alef-6)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۹:۵۲:۰۸
رای ما عارف است.هم نخبه است هم سابقه اجرایی دارد در سازمان مدیریت و برنامه و بودجه هم در وزارت مخابرات هم دانشگاه تهران .ضمن اینکه آدم صادق و میانه رویی و سیستماتیک فکر میکند. (1398095) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۱۹:۵۴:۰۰
زمان ازمون وخطا گذشته ومتاسفانه دقیقا نگرش برخی افراد نسبت به جلیلی ودلایل انتخاب وی همان نگرش سالهای 84و88 برای انتخاب احمدی نزاد است درحالیکه در حال حاضر کشور مدیر و مدبر قوی می خواهد نه صرفا یک ادم صرفا ساده زیست که هیچ تجربه مدیریتی ندارد.حواسمان باشد فرصت جبران نداریم. (1398104) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۳:۰۴:۵۱
اگر انتخاب مردم در سال 84 و 88 اشتباه بود، حضرت آقا معیار انتخاب 92را داشتن نقاط قوت و نداشتن نقاط ضعف این دولت معرفی نمی کردند. همچنین یادتان باشد که حضرت آقا در نماز جمعه 88 فرمودند نظرات آقای احمدی نژاد به بنده نزدیک تر است. پس اگر هم انتقادی هست به احمدی نژاد 92 است مه احمدی نژاد 84 و 88 در حال حاضر هم بهترین انتخاب دکتر جلیلی هستند که نماد مقاومت می باشند. (1399233) (alef-15)
 
دکتر آرمین شمس
۱۳۹۲-۰۳-۱۳ ۲۰:۲۱:۱۳
بسم الله الرحمن الرحیم

نامزدهای حزب الله پرفسور لنکرانی و پرفسور واعظ زاده بودند. برخی افرادی که گمان می کنید حزب الله هستند گرایشاتی به انصار حزب الله یا جناح راست دارند. به معنای دقیق حزب اللهی نیستند. حزب الله یک نام نیست. حزب الله بدون تخصص مسوولیت نمی تواند بپذیرد وگرنه دیگر حزب الله نیست و تقوایش زیر سوال است.

شهيد چمران:«می گویند تقوا از تخصص لازم تر است، آن را می پذیرم. اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست.» ه (1398168) (alef-6)
 
ذ
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۵۶:۰۱
احمدی نژاد هم روی زمین می خوابید، غذاش رو تو سفرهاش با خودش می برد و ...
حزب الله یک قشر بسیار کوچک احساساتی از جامعه مذهبی ایران است. اما متاسفانه به دلایل سیاسی به عنوان نماینده کل جامعه مذهبی معرفی می شود! وقتی اینکه یکنفر در دعای کمیل گریه های بلندتر بکند را تبدیل به ارزش می کنید، این اتفاق هم می افتد. فراموش نکنیم که همین تندروی ها سبب شد که سفارت انگلیس بطور غیر موجهی اشغال شود که رهبر انقلاب نیز ناخرسندی خود را از این عمل حزب الله ابراز کردند. من مطمئنم که رای همه حزب اللهی با رایی که رهبر انقلاب در صندوق می اندازند این بار متفاوت خواهد بود. (1399048) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۰:۵۶:۳۵
با آمدن جلیلی ایران را به ویرانه ای تبدیل کنیم مهم صدور اسلام است و اسلامی کردن مردم کشورهای دیگه اگه ملت خودمون از گشنگی هم مردند مشکلی نیست (1399050) (alef-6)
 
هسته ای چرا
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۲:۱۷:۲۵
من نمی دونم تو دنیا تنها تکتولوژی که به درد می خوره هسته ای. برقی که از نیروگاه بوشهر قرار تولید بشه به اندازه نصف نیروگاه شهید رجایی (سیکل ترکیبی) هم نیست . در ضمن همین مجلس آلمانی ها تصویب کردن تا سال 2020 تمام نیروگاه های اتمی را باید با نیروگاه های انرژی پاک جایگزین کرد . جالا خودکشی ما واسه چیه . (1399143) (alef-15)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۳:۱۰:۱۰
من در يک مساله با اين نوع دفاع از کارآمدي موافقم در کارآمدي که مد نظر حزب اله است مخالفان تمام قدرت خود را به کار مي گيرند که در هر صورت کار به نتيجه نرسد و براي آدم هايي که خارج از چارچوب فکري حزب اله کارآمدند به خاطر بسياري از بده بستان هاي پشت پرده و ارتباطات و مسايلي که وجود دارد اجازه داده مي شود تا رويه هايي از موفقيت ساختگي نمايش داده شود (1399244) (alef-6)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۳:۵۰:۵۸
ای کاش دوستان با مطالعه در مورد افراد نظر می دادند. در این جا اجمالا چند تا از اعضای تیم اقتصادی دکتر جلیلی را معرفی می کنم.
دکتر درخشان دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه لندن دارای مرتبه علمی استادی
یکی از طراحان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت
دکتر داوودی دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اهایو آمریکا دارای مرتبه علمی استادی یکی از طراحان برنامه های پنج ساله، عضو تشخیص مصلحت نظام، معاون اول دولت نهم
دکتر زاهدی وفا دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا دارای مرتبه علمی استادی یکی از طراحان برنامه های پنج ساله، طراح طرح هدفمندی در دولت نهم
دکتر ابوالحسنی، دکتر عیوضلو و ........
برای رئیس جمهور شدن نیازی نیست اقتصاد دان باشی فقط کافیه که یک تیم نخبه و سابقه اجرایی داشته باشی. دکتر در حوزه های دیگه از افراد مجرب برخورداره (1399339) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۴:۱۹:۵۳
عمو قطار ساکن رو که سنگ نمیزنن ! پس سنگ میخوریم چون جاری هستیم زنده ایم
فقط جلیلی (1399383) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۴:۵۳:۳۵
نظر آقاي دادجو كاملا قابل احترام است اما يادتان نرفته همين احمدي نژاد هم كارامد بود نمي توان منكر شد
جليلي آدميست داراي اشرافيت بالا كه با تكيه بر اقتصاد مقاومتي سعي دارد تهديد زدايي كند چون نتوانسته شعر دهد برنامه دارد عزيان
آقاي دادجو بجاي دروغ سرهم كردن آن هم براي امثال قالي باف و ولايتي برويد نگاه كنيد جليلي هم برنامه اقتصادي دارد هم برنامه اصلاح ساختار اجرايي
شما هستيد كه سياست بازي را در انتخابات آورديد آره اگر جليلي مي گفت تورم را يك روزه حل مي كنم خوب بود نفر يك ماشين به شما مي دهم خوب بود بگوييد
به جاي آن كه بچه حزب اللهي را بزنيد وبه آن ها توهين كنيد به عقل وشعور تان نگاه كنيد كه اندازه نخوذد است چون توكلي بين بچه مذهبي ها جاي ندارد پس بايد بچه مذهبي ها را بزنيد (1399441) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۵:۲۱:۳۵
وقتی که تمام نیروهای کارآمد گذشته رو به راحتی حذف میکنیم، وقتی که تمام کارهای انجام شده توسط رییس جمهورهای گذشته تنها به باد انتقاد گرفته می شود ، وقتی که مدیریت اجرایی کشور هیچگونه ثبات ندارد، وقتی که تمام متخصصین زبده کشور فرار رو بر قرار ترجیح می دهند، دیگر توقعی نیست که افرادی بدون کوچکترین تجربه مدیریت در سطح کلان بیایند و تمام نا کارامدیهای گذشته را تکمیل کنند. او برگ برنده ای برای تکمیل ناموفقیتهای قبل خواهد بود بی شک. (1399498) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۵:۴۲:۵۳
سلام به همه دوستان
به نظرم اگر کمی انصاف داشته باشید جای دوری نمی ره دکتر جلیلی کسی است که بجای امتیاز دادن به غربی ها جلوی اونها ایستاد و اجازه پیشروی اونها رو نداد به نظرم شما اطرافیان دکتر جلیلی را نمی شناسید زیرا تعداد کمی از انها وزیران دولت احمدی نژاد هستند و انهایی هم که وزیر احمدی نژاد بودند به دلیل مشکل با جریان انحرافی از دولت خارج شدند.
و اتقوا الله (1399571) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۴ ۱۷:۴۰:۵۸
در زمان امام حسن ( ع ) جمعی از شیعیان به دلیل صلح این امام بزرگوار قصد ترور ایشان را داشتند (1399932) (alef-13)
 
ایرانی دردمند
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۱:۲۷:۰۴
الفی های عزیز چرا ملت اینقدر سطح تدبیر و تصمیم گیری اش بر اساس ظاهر و شعار وسطحی است. فکر نمی کنید صدا و سیمای میلی سطح فرهنگ مان را تا این حد مبتذل کرده؟ ایادر مورد مسائل خیلی مهم مثل مسائل هسته ای ایا هیچوقت سراغ کارشناسان بی طرف رفته یا همیشه در این خصوص باید سراغ پیرزن های بی سواد بچه های نوجوان و شعارهای سطحی بایدرفت؟ بر مدار باطل همیشه نمی توان چرخید چون ناموس خلقت و خالق هستی چنین بنیانی ندارد. حالا هم که بزرگواران شورای نگهبان فردی بدون هیچ سابقه اجرایی را احراز صلاحیت فرموده اند لابد دلیلی ندارد نگران غلیان اخساسات گروه اصول گرای دو اتشه باشیم؟ متاسفانه در این سالها حتی برای کلمات زیبا مثل حزب الله. عدالت . ازدای وغیره محتوایی باقی نگذاشتند. ضمنا" بهتر است واقعا" بی جهت همه مسائل مثل انرژی هسته ای را خط قرمز نکنیم واین موضوع را با همه عوارض و پیامدهایش به بحث کارشناسانه بگذارید.در دنیایی که همه به دنبال انرژی های نو وپاک مثل خورشیدی باد و غیره هستند. (1400904) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۲:۲۵:۵۷
پیرمردی می گفت: زمانهای قدیم یه بنده خدا رفت حمام و گفت سفر طولانی داشتم یه آدم خوبی بیارید که مشت و مالم بده، یکدفعه دید یه پیرمرد لاغر و ضعیفی رو آوردند، پرسید این دیگه کیه؟ گفتند به خدا این آدم خوبیه، نماز شب می خونه، سوار اسب گران قیمت نمی شه، وسایلشو خودش بر میداره...
طرف جواب داد: بابا آدم خوبیه سر جاش اما من میخوام یه نفر خوب مشت و مالم بده، آدم خوب بیارید که خوب مشت و مال بده. (1401003) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۵:۰۰:۵۳
آقایون بی جنبه و افراطی که در دوران قدرت خود به دنبال حذف تفکر بسیجی بودند و رسماً گفتند که بیل به دست ها برگردند خونشون و گفتند که تجمل خوبه و واجب و تو دوره بعدی هم به دنبال حذف و تضعیف ولایت فقیه و استیضاح امام حسین و نوشاندن جام زهر بودند ( خنده دار این که امروز محور اعتدال شدند!) باید فکر این روزها رو هم می کردند.
حقیقتاً رفتار آن ها به ما باورند که رییس جمهور، رهبر نیست ولی خیلی غلطا میتونه بر خلاف انقلاب اسلامی بکنه. بنابر این ما به کسی رای می دهیم که عمله گفتمان انقلاب باشد و چنین کسی قطعاً عمله مردم هم خواهد بود.
خودتونم نکشید. رییس جمهور قطعاً جلیلیه. چون مردم هنوز هم عاشق ساده زیستی و مردمی بودنن و فرق فیلم و واقعیت را میفهمن.
دید جلیلی نسبت به مشکلات و راه حل های رفع آن از بقیه دقیق تره. یعنی ما اگر از کارآمدی و برنامه هم حساب کنیم، جلیلی بهترینه. (1401110) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۰۸:۱۰:۴۲
جالبه موضعگيري هاي شما با BBC و VOA و... كاملاً برابري و مطابقت ميكند همان كسي را تخريب ميكنيد كه آنها تخريب ميكنند و همان ميگووييد كه آنها ميگوييند البته ميدانيم كه از اين هماهنگي شرمسار نيستيد و به آن افتخار هم ميكنيد به هر حال هركس به قبله اي اقتدا ميكند كه صاحب آنرا ميپرستد.محض يادآوري ميگويم احمدي نژاد سال84 را هم به همين صورت از داخل و خارج تخريب كردند و ديدم كه چه كسي رأي آورد ودر مورد كارآمدي هم اگر منظورتان تكنوكراتهاي ليبرال و آمريكاپرست ميباشد از حكمراني 16 سالع آنها بر كشور خيري نديديم . ميدانم منتشر نميكنيد مهم هم نيست كه منتشر بكنيد يانه خواستم شما بدانيد كه دشمنان خدا همگي از احمقها هستند. (1401184) (alef-13)
 
شایسته
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۰:۱۲:۳۴
واقعا چرا کسی که کار بلد باشه اصولگرا ها میذارنش کنار؟تمام شاخص های اقتصادی و سیاسی و ورزشی و فرهنگی در زمان خاتمی بالاتر از زمان احمدی نژاد بود اما اصولگرا ها به خاتمی می گویند فتنه گر!!!!!!!!! چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یاد امیرکبیر و آقا خان نوری میفتم که امیرکبیر چون کاربلد بود کشتنش اما آقا خان نوری سالها در پست وزارت باقی موند!!!!!! راستی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟ (1401324) (alef-13)
 
شایسته
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۵۶:۲۱
اگر شاخص ها را در دو دوره بررسی کنید معلوم می شود که کدام یک بهتر است
1- رشد اقتصادی در زمان خاتمی 6.5 درصد و حالا صفر درصد
2- تورم در زمان خاتمی 15 درصد و حالا در خوشبینانه ترین حالت 31 درصد
3- میزان تحریم ها در زمان خاتمی و حالا را مقایسه کنید
4- میزان وعده ها و آمار دروغ را در دو دوره مقایسه کنید
5- میزان مدالهای المپیک و جام ها جهانی در دو دوره را مقایسه کنید
6- وضعیت سینما و جشنواره فجر را در دو دوره مقایسه کنید
7- وضعیت روابط ما با همسایگانمان را در دو دوره مقایسه کنید
.
.
. (1401720) (alef-13)
 
شا
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۳:۵۶:۴۷
بالا خره این کسانی که از احمدی نژاد و حالا هم از جلیلی دفاع می کنند منطقشون چیه؟ ولایتمداری احمدی نژاد و جلیلی رو چطور ثابت میکنند؟ مطمئن باشید ولی فقیه این آمار ها رو از ما بهتر میدونه و طرفدار این همه نایسامانی نیست؟

اینکه ولایت فقیه طرفدار احمدی نژاد نیست و اینکه احمدی نژاد خیلی هم ولایتمدار نیست که دیگه معلوم شده که دیگه!!!!!!!!!! یا نه هنوز معلوم نیست؟ (1401721) (alef-13)
 
راما
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۱۴:۰۴:۴۱
قلم خیلی خوبی دارید ولی حیف ....
باید جایی بنویسید که قدر شما رو بیشتر بدونند، جاییکه بتونید پیشرفت کنید، جاییکه مخاطبان بیشتری داشته باشید، آزادی عمل و آزادی قلم داشته باشید، جاییکه آزادی اندیشه و اندیشمند حرف اول رو بزنه!
البته نگرانی نیست چون شاید تا چند وقت دیگه شما رو در همین جاها ببینیم. (1401727) (alef-13)
 
حسین صباحی
۱۳۹۲-۰۳-۱۵ ۲۰:۱۲:۲۹
یکی از ویژگی های انسان مومن کیس بودنه. یعنی هوش سیاسی داشته باشه. قدرت تجزیه و تحلیل وقایع رو داشته باشه. امسال سعید جلیلی همون کلاهی رو داره سر مردم میذاره که احمدی نژاد سال 84 گذاشت. فقط شعار میده بی هیچ برنامه ای. مطمئن باشید سعید جلیلی روش احمدی نژاد رو ادامه میده.از جمله مخالفت با رهبری و ولایت (1402362) (alef-13)
 
مجيد
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۰:۰۳:۳۴
سلام برتمام هم وطناي عزيزم من خداوند را شاهد ميگيرم كه فقط براي دو هدف والا نظرم را بيان ميكنم 1-براي حفظ اسلام 2-براي حفظ كشور باتوجه به اين اهداف مهم از همه اصلح تر دكتر سعيد جليلي ميباشد.البته كانديداي ديگر رامن نفي نمي كنم باتوجه به جهات مختلف ودر نظر گرفتن روز قيامت ايشان بهترين گزينه براي انتخاب تمام مردم مخصوصا نسل جوان هستند. (1404107) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۵:۱۸:۳۵
خدا نکند اهل دین بخواهند کسی را تخریب کنند که وا ویلاست
با شه شما هم دکتر جلیلی رو بکوب از شما که خیلی وقت انتظاری نیست

ولی خواهشان یه مقدار به این بچه های اطراف و اکناف که تو سایت مطلب می گذارن بگید که شورای عالی امنیت ملی کجاست
برای بچه ها بگید که آقای جلیلی ا حداقل از سال 80 وظیفشون چی بوده تو دفتر آقا؟
بگید که سطح آگاهی دکتر جلیلی از مسائل مهم و اصلی کشور تا چه اندازس
بگید که چه افرادی عضو شورای عالی هستن و سطحش چیه؟

آقای دکتر چرا شما هم مثل نوری زاده از سمت دکتر جلیلی بیشتر احساس خطر می کنید؟
چرا نمی گید که دکتر جلیلی فقط در سال 91 چند تا جلسه با رئسای قوا و جمعی از وزرا و فرماندهان کشور برای حل مسائل امنیتی و اقتصادی فرهنگی و ... داشته

چرا به دوستان نمی گید کسی که جایگاه دبیر شورای عالی رو با شهداری مقایسه می کنه از خیلیچیزا اطلاع نداره؟؟؟؟

آقای دکتر به دوستان بگید که چه کسی مسئولیت به زمین نشوندن هواپیمای ریگی رو قبول کرد و فرمان دستگیری صادر کرد!!!!

آقای دکتر چرا فقط از بحث هسته ای می گید
چرا نمی فرمائید که پشت قضیه سروسامون گرفتن اختلاس 3000 میلیاردی کی بود.
چرا از مقابله با تحریم چیزی نمی گید؟؟؟ چرا نمی گید که چی شد که با این همه شیرین کاری های احمدی نژاد و دعواهایی که شما ها ایجاد کردید و بهش دامن زدید
مملکت از دست نرفت؟؟
از 70 هزار میلیارد معوقه بگید
یکذره انصاف داشته باشید
تحمل کنید خوبی های دکتر جلیلی رو

هرچی خواستید گفتین ولی بدونین دکتر جلیلی برگ های بسیار زیادی داره که هنوز رو نکرده و اگهصلاح مملکت باشه رو می کنه

بترسید از جنگ با تقوای علوی بترسید .... (1405239) (alef-13)
 
milad
۱۳۹۲-۰۳-۱۶ ۱۷:۰۲:۰۷
اقای جلیلی هر چه باشد از اقایان عارف و روحانی خیلی بهتر هستن
شما هم بهتره جای مردم تصمیم نگیری
نتیجه انتخابات تا حدودی مشخص شده
به احتمال خیلی زیاد رقابت اقای جلیلی و قالیباف در دور دوم
زنده باد جلیلی (1405535) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۵۰:۲۹
این افراد نه حزب اللهی هستند و نه ارزشی .......ارزشی نما و حزباللهی خراب کن هستند (1407165) (alef-13)
 
فراهانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۵:۰۸
به کوری چشم بدخواهان و آمریکا و بی بی سی رای ما دکتر جلیلی!! (1407202) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۸:۳۸:۳۶
همانطور که معمولا رییس و دبیر کل احزاب در کشور هایی که ساز وکار حزبی دارند و معمولا روشن فکر و تئوریسین هستند به عنوان رییس دولت برگزیده نمیشوند.بنابراین بهتر است این عنوان پر طمطراق رییس جمهور را که این اشتباه برداشت را بین اقشار بوجود میآوردرا باید برچید و یک عنوانی که کار و مدیریت و اجرا و عمل از آن بیشتر استنباط میشود به آن داد که همان شاید عنوان نخست وزیر باشد (1407916) (alef-13)
 
shahabi
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۰۷:۰۷
آقای جلیلی شما در برابر سابقه قالیباف چه چیزی برای عرضه کردن دارید ؟ خدایی ؟ این جوان از شانزده سالگی در ویترین است مردم همه چیز اورا می دانند بالا بایین . جبهه جنگ اداره امنیت کشور با نیروی انتظامی . تصدی شهرداری . عملکرد دوره اصلاح طلبان واصولگرایان که همه از او راضی اند . شما چه چیزی برای عرضه دارید ؟ انشالله دوره های بعدی نوبت شما هم میرسد بشرط اینکه مدتی کار اجرایی بکنید از گروه های تند رو اجتناب کنید . تعامل با سلایق مختلف جامعه را بیاموزید و..... قدری هم از تفکر جزمی دور شوید (1408550) (alef-13)
 
مجيد
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۵۷:۴۳
شما چرا اينقدر دروغ ميگين نظرات زيادي ديدم كه به بعضي از كانديداي محترم افترا بسته اند وشما درمعرض عموم گذاشتين (1410025) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.