نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379540
متن نامه احمدی نژاد به اوباما
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
محمود احمدی نژاد رئیس دولتهای نهم و دهم، با ارسال نامه ای خطاب به باراک حسین اوباما رئیس جمهور آمریکا، وی را از موضع مشفقانه نصیحت کرد تا به فوریت و به طور کامل نسبت به رفع توقیف از حدود دو میلیارد دلار از منابع مالی مصادره شده ایران اقدام نماید.

متن این نامه که امروز به سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا تحویل داده شد، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صل الله علی خاتم الانبیاء حضرت مصطفی محمد (ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

جناب آقای باراک حسین اوباما
رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا
سلام علیکم
جناب عالی در اوج اعتراضات و نارضایتی عمومی ملت ها، از چند دهه سیاست ها و رفتار سلطه طلبانه دولتهای متوالی آمریکا و با شعار تغییر و اینکه مصمم هستید آن سیاست ها و رفتارها را اصلاح نمایید، حقوق ملت ها را به رسمیت بشناسید و به فرهنگ و استقلال ملت ها احترام بگذارید، سکان مدیریت دولت آمریکا را به دست گرفتید.

این تعهدات صریح جناب عالی از جمله اعلام علنی و همچنین کتبی شما برای اصلاح روابط با ملت ایران و جبران حدود شصت سال اجحافات و مظالم رفته توسط دولتهای متعدد آمریکا علیه ملت ایران، متاسفانه به هر دلیل، جامه عمل نپوشید و همان سیاست ها و روند خصمانه گذشته کمابیش به شکل دیگری ادامه پیدا کرد.

گرچه انتظار این بود که در دوره ریاست جمهوری شما، گذشته جبران شود، یا دست کم از ظلم جدید علیه ملت ایران ممانعت شود، اما مسائل فراوانی اتفاق افتاد که از بین همه فقط به یک مورد می پردازم که اخیرا روی داده است.

در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۳ هجری شمسی ( نهم ژوئیه ۲۰۱۴)، دادگاهی در آمریکا به بهانه های واهی و بدون ارائه هیچ سند معتبری حکم به تصرف حدود دو میلیارد دلار از ثروت ملت مظلوم ایران را به ناحق و با زورگویی آشکار صادر کرد و در اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۲۰ آوریل ۲۰۱۶) نظام قضایی آمریکا آن حکم را تایید و اموال را مصادره نمود که این امر با اعتراضات گسترده و عمومی ملت ایران مواجه شد.

ملت ایران انتظار دارد، این مورد خاص که تماما و مشخصا در دوره حکومت جناب عالی و آن هم در اواخر دوره ریاست شما و بر خلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین المللی اتفاق افتاده است ، توسط جناب عالی و به سرعت مرتفع شده ، حق ملت ایران استیفا گردد ، منابع به طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود.

گرچه بر این باورم که در هر صورت ملت ایران ، کلیه حقوق پایمال شده خود را بازپس خواهد گرفت اما اینجانب مشفقانه به شما نصیحت می کنم که اجازه ندهید این لکه ننگ و نقطه تاریک و حادثه تلخ به نام شما در تاریخ روابط یکسویه و غیرعادلانه دو کشور ثبت گردد و بی اعتمادی تاریخی تعمیق یابد.

نامه اینجانب مطلقا جنبه سیاسی ندارد بلکه صرفا از منظر حقوق انسانی و در دفاع از حق مسلم ملتم نگاشته شده است و چنانچه جناب عالی آن را با نگاه و ملاحظات سیاسی مطالعه کرده اید، ضروری است یک بار دیگر و صرفا از منظر نگارنده آن را مرور نمایید.

با آرزوی سلامت و بهروزی برای تمام ملت ها
خادم ملت ایران
محمود احمدی نژاد
 
کلمات کلیدی : احمدی‌نژاد+احمدی نژاد+نامه به اوباما
 
میرمحسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۷:۳۴
احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوریش هم دوبار نامه به اوباما نوشت که بدون جواب ماند. (3874245) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۴۳:۰۳
راست می گه پولمونو پس بدید. (3874260) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۵۶:۰۰
آقای احمدی نژاد آمریکا و اوباما لکه های ننگ فراوان دارند و فقط همین یکی نیست ، این ژستهای دیپلماتیک هم فایده ای برای شما ندارد چون ما دیگر شما را برای ریاست جمهوری صالح نمیدانیم (3874295) (alef-3)
 
امیر
Belgium
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۵۸:۰۷
جناب اقای احمدی نژاد،
ای کاش هیچ وقت رییس جکهور کشورم نمیشدی ... حرف شما رو دیگه نمشیه باور کرد :( (3874303) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۴:۵۹:۳۱
زنده باد بهار (3874308) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۵:۰۰:۴۶
اون موقع که رییس جمهور بودی جواب نامه هات رو نداد. (3874313) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۵:۰۴:۳۰
کاش ایشان اصلاً به جای این که پول را صرف خرید اوراق قرضه کشور متخاصم نمایند در خود ایران سرمایه گذاری می کردند. در این صورت نیازی به نوشتن این نامه التماس آمیز هم نبود. (3874323) (alef-3)
 
موسی
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۵:۳۳:۵۳
خیلی هم افتخار امیز است...دزدها باید خجالت بکشند (3874407) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۵:۲۳:۳۰
جواب آقای اوباما :

سلام علیکم
باشه
خدافظ (3874376) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۱:۲۴
بازم دمش گرم پیگیر است (3874477) (alef-3)
 
علیرضا
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۶:۴۶:۴۶
اگر هم اوباما بخواست پوله را بده با این نامه ای که جناب احمدی نژاد نوشتن قطعا پوله را نخواهند داد (3874542) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.