نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369848
مشاور نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:
ترامپ توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد
بخش بین الملل الف، 16 تیر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
مشاور ارشد دونالد ترامپ در سیاست خارجی می‌گوید در صورتی که این فرد میلیاردر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شود، توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، ولید فارس مشاور سیاست خارجی در مصاحبه با بنیاد خبری دیلی کارل درباره موضع دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران گفت: او قصد ندارد تا از توافقی که امضاء رسمی آمریکا را دارد خلاص شود.

مشاور سیاست خارجی ترامپ ادامه داد: او مرد قانون است اما قصد دارد از طریق قانونی به توافق هسته‌ای رجوع کند بنابراین ترامپ این توافق را این گونه که هست اجرا نخواهد کرد. او می‌خواهد پس از مذاکره رودرو با ایران یا با تعدادی از متحدان توافق هسته‌ای را مورد بازنگری قرار دهد.

فارض ادامه داد: ترامپ توافقنامه دیپلماتیک کنونی را نمی‌پسندد اما معتقد است که این توافق می‌تواند با تلاش قانون‌گذاران بهتر شود.

وی اضافه کرد: ترامپ تا به امروز اعلام کرد که این توافق را دوست ندارد و این که توافق هسته‌ای به طرز بدی مذاکره شده است. زمانی که او انتخاب شود قصد دارد پس از گفت‌وگو با مشاورانش دوباره به مذاکره توافق هسته‌ای بپردازد. یکی از احتمالات مشخص این است که توافق هسته‌ای را دوباره به کنگره بفرستد. واکنش مقامات ایرانی مرحله بعدی خواهد بود.

پیش‌تر نیز برخی دیگر از نامزدهای جمهوری‌خواه از پاره کردن برجام یا توافق هسته‌یی ایران سخن گفته بودند که واکنش مقامات ایرانی را در پی داشت.

توافق هسته‌ای ایران در ماه ژوئیه سال گذشته به ثمر رسید و در ماه ژانویه اجرایی شد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۵:۵۴:۱۰
سلام... عید مبارک. توپهای تو خالی آمریکا دیگر ماسوره هم ندارد... ترامپ یا هر کس دیگری در مقام رئیس جمهور آمریکاجرات چنین کاری را ندارد... که چنین حماقتی هم بکند هیچ نمیشود... مگر الان که پاره نشده چی شده (3807872) (alef-13)
 
Taiwan
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۷:۵۰:۴۸
آنها در حال واکنش سنجی هستند چون فکر می کنن که همین که تا حالا هم سودی نداشت برای ایران، برای ایران استفاده دارد لذا در پی گنجاندن مباحثی دیگر خواهند رفت (3809373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۱۶:۱۲
مردک دیوانه (3808060) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۹:۴۹:۴۸
با سلام و احترام

ولید فارس مشاور سیاست خارجی امریکا و ساکن خلیج خوک ها حایز اهمیت است :

مشاور ارشد در سیاست خارجی ""دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری امریکا "" می‌گوید : در صورتی که این فرد میلیاردر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شود، توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد................

نتیجه : جناب عالی یا به دلیل کهولت سن و یا احتمال به یقین با اقتدا به دولتمردان خودتان در امریکا ، "" قسمتی از خبر منتشر شده را سانسور کردید "" ....... چون رهبر معظم اسلامی ایران فرموده بودند : .....اگر شما آن را پاره کنید و غلط اضافی بکنید ، ما آن را آتش می زنیم ........... این قسمت از جمله را به دلایل مذکور در این سطور حذف و سانسور کردید ..........با تشکر - گار س چی (3808102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۴:۰۵:۰۷
افرادی مثل ترامپ مثل برخی مخالفان در ایران هستند و یک واقعیت نمی بینند یا تجاهل میکنند به ندیدن، اینکه برجام یک توافق بیانابینی بود و طرفین به اصطلاح بازی برد-برد میخواستند اجرا کنند و شاید هیچکدام برنده نبوده، ولی اگر این برجام نمی شد گزینه وار فازهای خطرناک تری چون جنگ می شد.
این برجام، مثل یک اتش بس موقت است، طرفین فرصت و فضا مذاکره برای حل مشکلات و سوئتفاهمات از گذشت و تاکون در اختیار گذاشت، ولی تندورها در کشور که منافعشان در عدم مذاکره و کنار گذاشتن خصومت است، نگذاشتند برجام این فرصت استفاده شود عملا دارد فرصت برجام دوباره تبدیل به تهدید میشود. این برای دولتها و کشورها یک اشتباه استراتژیک است. ممکن است برجام از بین برود و فرصت دوباره سالها دیگر پیش نیاید.
در اصل تحریم ئها داشت ضربات مهلکش بر کشور و رمدم ایارن میزند، امریکا دز پایان دادن به غنی سازی ناکام مانده بود.
امریکا و بقیه اعضای شورای امنیت و مخالفان غنی سازی در هدفشان از برقارای تحریم سخت تارخی ناکام بدند. ولی ایارن هم ضربات بدی از ترحمی میخورد و عواقبش همچنان باقیست تا سالها، شارط دوری بود که راه حل درگیری نظامی بود یا برجام. (3808425) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۶:۰۸:۵۱
نظر شما بسیار درست هست و دقیقا اصل مطلب رو گفتی. ای کاش میشد بهت هزار تا مثبت داد! (3809215) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۸:۱۱:۰۴
این متن را به فارسی ترجمه کنید (3810165) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۷:۴۸:۲۰
لعنت به تندروی و عوام گرایی (3808471) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۴:۴۲
ترامپ با شمشیر سر می بره و کلینتون با پنبه. روابط بین کشورها باید براساس منافع مشترک باشه نه ایدئولوژی. تنها راه عادی سازی روابط با امریکاست. لج بازی در این مورد به ضرر هر دو طرف و بیشتر به ضرر مردم ماست. (3808523) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۱۵:۴۸
از راه برجام به اکثر آنچیزی که می خواستند رسیدند و ما از نتایج این برجام هنوز منتفع نشدیم حالا هم که بحث پاره کردن رجام را پیش می کشند و یک روز میگن پاره می کنیم و روز دیگه میگن نمیکنیم . واقعا مضحکه . (3808537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۶:۰۷:۴۷
اشتباه اینست،هم نظام و هم کشور از خطر بزرگ روایرویی نظامی رهانید فعلا. تحریم از رسمیت افتاد. ان قدرها بی نتیجه نبود، ولی قبول است که هنوز دستاورد کاملی نشده، ولی بی انصافی است بگوییم هیچی هم در برنداشته.
ان طرفی هم دستاوردهایی داشته، ولی طرف غربی و اعضای شورای امنیت، توقع داشتندروند منجر به توافق برجام ادامه یابد، خصومت ها کنار گذاشته شود که نشد!ش اید منظور مسئولان فعلی امریکا از روح برجام همین است، آنها توقع داشتند مذاکرات و همکاری طرفین تدوام داشته باشد و در کوتاه مدت خصومت های طرفین کنار گذاشته شود (3809211) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۲۵:۲۰
ممکن است ان را پاره نکند ولی ان را به گوشه ای خواهد افکند و این برای ایران بسیار بد است چون باید دوباره به زیر فشارهای شدید برود . در واقع این برجام بود که ایران را از ان وضع نجات داد . (3808554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۰:۴۴
او می‌خواهد پس از مذاکره رودرو با ایران یا با تعدادی از متحدان توافق هسته‌ای را مورد بازنگری قرار دهد.

IMPOSSIBLE!!! (3808560) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۸:۰۴
چرا پاره کنه ما باید پاره کنیم که تقریبا هیچ نسیبمون شده (3808572) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۴۵:۱۱
اگر اين آقا بخواهد يك توافق رسمي كه به گفته خودشان امضاء رسمي آمريكا بر آن مهر تاييد
زده است ، پاره كند !! ... البته از جمهوري خواهان امريكا بعيد نيست !! ... حالا نميدانم كه
چرا به ياد " رونالد ريگان " رئيس جمهور اسبق تر !! امريكا افتادم ، از حزب جمهوري خواه ،
مي گفتند تو فيلم هاي وسترن ...خيلي هفت تير كش خوبي !!! ... يا مثلا " بوش " هاي پدر و پسر ! بازهم از همين حزب جمهوري خواه !! ... ميگم اين كلمه " جمهوري " در اصطلاح سياسي
مقداري جنبه " تقدس " و نيز " افتخار " دارد !! خيلي از مردم جهان امروز مفتخرند كه نوع حكومتشان عنوان " جمهور ي " يعني " مردمي " دارد ، مثلا ديكتاتوري نيست ، سلطنتي و
پادشاهي نيست ، از نوع حكومت قبيله اي ، و يا از نوع حكومت هاي اين كشورهاي عربي منطقه
اي نيست !! ... حالا ميخوام خدمت انورتان عرض كنم اين حزب " جمهوري خواه " كه عنوان پر
طمطراق " جمهوري " هم يدك مي كشد ، و " جمهوري " را مي خواهد !! ، ( جمهوري خواه ) ،نبايد كله شقي را پيشينه خود سازند !! تا آنجا كه تا اسم اين حزب برده شد ، آدم به فكر فيلم هاي وسترن امريكايي بيفتد ... ميگم اين مردم " ينگه دنيا " واقعا حيف است كه بخواهند هر آدم كله شقي را به عنوان " جمهوري خواه " ... واقعا حيف است !! ... چي فرمايش دادين ؟ ... نه قربونتم " تحليل گر " و " مفسرسياسي " نيستم !! ... دو كلمه به عنوان يك " تعريف " و يا " گپ " و يا يك درد دل !! ... فقط همين و همين !! (3808580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۴۹:۲۶
ترامپ بیزینسمن و اهل معامله است (3808586) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۰:۵۴:۱۷
خیلی ممنون ترامپ عزیز که به ما رحم می کنی! (3808691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۲۴:۱۱
مرگ بر آمریکا (3808740) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۴۷:۳۹
سلام
چون ما آن را آتش می زنیم .... (3808786) (alef-13)
 
Hungary
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۲:۴۵:۴۳
قدرت گرفتن ایران تا حد مشخصی به نفع آمریکاست چون اسلامی که در ایران هست چه شیعه و چه سنی میتونه در برابر وهابیت که مرکز اون عربستانه و زمینه اصلی تروریسم در جهانه، بایسته.
از اونطرف ایران همیشه بعنوان یک مانع در برابر روسیه بوده و میتونه یک نقش متعادل کننده بین روسیه و آمریکا رو داشته باشه و این هم به نفع آمریکاست.
دیگه اینکه ایرانیها نسبت به خیلی از کشورهای اطراف فرهنگ پیشرفته تری دارند و بیشتر مردم ایران مشکلی با مردم آمریکا ندارند.
بعد هم اینکه عده زیادی از ایرانیها در آمریکا زندگی میکنند که عمده شون هم در کارهاشون موفق هستند.
از اونطرف رابطه با آمریکا به نفع ایران هم هست و میتونه زمینه پیشرفت ایران رو فراهم کنه. (3808876) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۳:۱۲:۵۳
ما اظهارات متغیر این نامزدها ی آنتخابات آمریکا را مشاهده میکنیم. اما باید بدانیم که پس از انتخاب آنگونه که گفته اند نخواهند بود. آن میکنند که درجمع بندهای اشان منفعتی بر آن متصور باشد.دیپلوماسی وبازی کردن در این صحنه علم و آگاهی وتعهد به حفظ منافع ملی وآرمان های انقلاب را می طلبد که انشااله ماهم داریم. (3808916) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۳:۳۸:۰۹
شاید بهترین گزینه برای ایران ترامپ باشد (3808956) (alef-13)
 
حسین شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۳:۵۵:۳۷
انشالله پاره میکند. (3808974) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۴:۳۲:۳۶
کاش پاره میکرد . این توافق تا به حال خاصیتی برای ما نداشته و کلی هم ضرر زده و هر وقت به یاد من میاد که با نیروگاه اراک چکار کردند ، اعصابم بهم میریزه . (3809017) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
ترامپ توافق هسته‌ای ایران را پاره نخواهد کرد